klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
dziewczyna z książką na trawie
Styl życia

Wizyta w schronisku z Joanną Krupą a może zdrowy koktajl według przepisy Ewy Chodakowskiej? Znamy idealne książki na maj :)

Co warto przeczytać w tym miesiącu? Przedstawiamy nasze propozycje nowości wydawniczych!
Agata Kufel
maj 08, 2017

Książek nigdy za wiele - dobra lektura wpasuje się w każdą aurę, czy to słońce czy to deszcz. W maju czeka nas sporo interesujących nowości wydawniczych, które wzbogacą oraz umilą wiosenne wieczory i popołudnia.

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Które z nich wybrać?

Warto wykorzystać sezonowe warzywa i owoce, z których przyrządzimy pyszne i zdrowe koktajle - swoje sprawdzone przepisy zdradzi nam Ewa Chodakowska. Miłośniczki czworonogów (i nie tylko) z pewnością zainteresuje zbiór poruszających psich historii opowiedzianych przez Joannę Krupę - modelka zdradzi też tajniki psich adopcji. Zaś Beata Pawlikowska zaprosi na kurs pozytywnego myślenia, by każdy dzień był jeszcze piękniejszy.

Brzmi zachęcająco? To tylko niektóre z naszych propozycji - zajrzyjcie do galerii i zobaczcie wszystkie książki, które naszym zdaniem zasługują na uwagę w tym miesiącu!

Zobacz też: Tak pięknego selfie jeszcze nie było! Z tym efektem nawet makijaż staje się zbędny...

1 z 7

E. Chodakowska, L. Kavoukis, M. Kielak, Zdrowe koktajle

E. Chodakowska, L. Kavoukis, M. Kielak, Zdrowe koktajle

Nasze codzienne posiłki powinny bazować na warzywach i owocach, które są źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika, antyoksydantów, jak również wody. Ich zalety można wymieniać bez końca. Koktajle to bomba witaminowa i zarazem pyszne orzeźwienie, również w ciągu dnia.

Książka dostarczy mnóstwa cennych inspiracji, jak dzięki świeżym składnikom zachować najwięcej ich wartości odżywczej. 100 przepisów dla niej, dla niego, dla całej rodziny!

2 z 7

Krystyna Mirek, Cena szczęścia - Saga rodu Cantendorfów, tom II

Krystyna Mirek, Cena szczęścia - Saga rodu Cantendorfów, tom II

Kiedy Kate Milton poznaje hrabiego Aleksandra, marzy tylko o jednym – by zostać jego żoną. Cantendorf równie mocno zakochuje się w tej młodej dziewczynie: zwykłej, lecz niezwyczajnej, tak odmiennej od jego poprzednich żon. Na palcu Kate pojawia się pierścionek zaręczynowy.

Jednak ukryte na zamku zło nie śpi. Duchy przeszłości nie pozwolą budować szczęścia, a za każdą błędną decyzję trzeba będzie zapłacić wysoką cenę. Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

3 z 7

Joanna Krupa, Psie sprawki

Joanna Krupa, Psie sprawki

Joanna Krupa nie potrafi przejść obojętnie wobec psiego nieszczęścia. Każdy pensjonariusz schroniska dla zwierząt to inna dramatyczna historia. W swojej książce Joanna opowiada takie historie i prosi: NIE KUPUJ! ADOPTUJ!

Psie sprawki to zbiór psich historii – do płaczu i śmiechu. A także przewodnik po dobrej psiej adopcji, odpowiadający na wszystkie najważniejsze pytania: gdzie szukać czworonożnego przyjaciela, jak się nim zaopiekować, jak go wychowywać, by jemu było dobrze z nami, a nam – z nim.

4 z 7

Beata Pawlikowska, Blondynka w Urugwaju

Beata Pawlikowska, Blondynka w Urugwaju

Beata Pawlikowska wyruszyła na samotną wyprawę do Urugwaju - kraju, gdzie posiadanie, sprzedawanie i palenie marihuany jest legalne, każdy uczeń w szkole dostaje darmowego laptopa, a narodowym daniem jest miejscowa odmiana hamburgera.

Wędrowała przez dzikie pastwiska w krainie urugwajskich kowbojów i po ulicach jednej z najdziwniejszych stolic świata - Montevideo, by w końcu dotrzeć na koniec świata w szalonej osadzie zbudowanej na piasku nad brzegiem oceanu. Warto dać się porwać przygodzie razem z autorką!

5 z 7

Teo Vafidis, Filozofia smaku

Teo Vafidis, Filozofia smaku

Teo Vafidis – z pochodzenia Grek, z zawodu szef kuchni i ekspert kulinarny, z pasji ambasador kultury i kuchni greckiej w Polsce, osobowość telewizyjna. Często gości w naszych domach za pośrednictwem programów, takich, jak Kawa czy herbata, Pytanie na śniadanie.

W książce przedstawia swoje ulubione przepisy kuchni greckiej, które każdy może przygotować w domu. Opowiada o smakach dzieciństwa, potrawach i miejscach dla niego ważnych, tradycji i regionalnych produktach. Smakowita lektura!

6 z 7

Janusz Płoński, Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości

Janusz Płoński, Alternatywy 4. Przewodnik po serialu i rzeczywistości

Czy kultowy serial Alternatywy 4 jest kolejną propagandową bujdą, mającą na celu podlizanie się władzy? A może satyrą piętnującą złych dozorców? Czy posiada tzw. drugie dno, czy jest płaską i banalną historyjką o nieciekawych ludziach?

Janusz Płoński - dziennikarz i scenarzysta, postanowił wyjaśnić wszystkim - zwłaszcza młodym ludziom - jak to było naprawdę. Warto przeczytać, zwłaszcza, jeśli zaliczamy się do grona fanów serialu!

7 z 7

Beata Pawlikowska, Kurs pozytywnego myślenia. Moje wewnętrzne Ja

Beata Pawlikowska, Kurs pozytywnego myślenia. Moje wewnętrzne Ja

Beata Pawlikowska, jak sama przyznaje, nie zawsze koncentrowała się tylko na pozytywnych stronach życia. Jednak czasy, gdy narzekała na deszcz, zamiast cieszyć się, że ma parasol należą już do przeszłości.

Co sprawiło, że dziś czuje się lepiej? W "Kursie pozytywnego myślenia" zdradza, jak wzmacniać poczucie własnej wartości i pozytywne myślenie. Warto poćwiczyć razem z nią :)

Komentarze