Reklama

I chociaż najprostszym wyjściem jest kupowanie w perfumeriach takich, jak Douglas czy Sephora, to rynek podróbek wcale nie wysycha, przeciwnie – kwitnie w najlepsze.Czytaj też: Porównała działanie podrabianych i oryginalnych kosmetyków do makijażu. Oto efektyI nie mam tu na myśli podróbek z pomylonymi nazwami, typu „COOC Chamele” czy „Olumapea Poco Robone”. Te nietrudno rozpoznać. Jak jednak odróżnić podróbki mające do złudzenia imitować oryginał?

Reklama

Jeśli cena jest za dobra, żeby była prawdziwa, to pewnie coś jest nie tak. Jeśli perfumy kosztują w perfumerii np. 350 zł za 100 ml, to szanse na to, że ktoś sprzedaje oryginał 100 ml za 100 zł, w tym wysyłka, są żadne.Czytaj też: Jak rozpoznać podróbki kosmetyków Benefit?I tu ważna uwaga: tanie testery perfum to też często podróbki. Wielokrotnie pytano mnie o ocenę tej czy innej aukcji. Jasne, są „uczciwi” sprzedawcy testerów, chociaż warto się zastanowić, czy chce się kupować perfumy w flakonie bez korka, często opisanym nutami zapachowymi, nieprzeznaczone do normalnej sprzedaży. Ale jeśli ktoś sprzedaje kilkadziesiąt wariantów perfum w formie testerów, każdych ma po kilka sztuk i wszystkie, czy to Tom Ford, czy Paco Rabanne, kosztują tyle samo, to powinno to wzbudzić podejrzenia.

W dzisiejszych czasach zrobienie zdjęcia telefonem komórkowym zajmuje chwilę, więc jeśli ktoś oferuje na aukcji czy gdzieś indziej w internecie jakieś perfumy i ilustruje to zdjęciem packshotowym z internetu, poproś koniecznie o własne zdjęcia – w tym zdjęcia detali, jak naklejki, napisy, kod ważności.Czytaj też: Jak rozpoznać podróbkę Michael Kors?Chociaż kod ważności sam w sobie nie jest gwarancją oryginalności – spotkałam się z testerem perfum Armani, gdzie kod się zgadzał, ale sam tester był z całą pewnością podróbką.

Odradzam kupowanie na aukcjach perfum, których się nie zna. Raz, że to ryzyko, bo sam opis nut zapachowych nie mówi wszystkiego, a perfumy mogą się różnie rozwijać na skórze. Dwa, jeśli nie znasz produktu, jego wyglądu, niuansów zapachu – mniejsza szansa, że rozpoznasz podróbkę.Czytaj też: Jak rozpoznać podróbkę torebki Louis VuittonTrzeba być też uważnym, jak chodzi o rozmiar flakonu. Zanim kupisz perfumy na aukcji czy gdzie indziej w internecie, upewnij się, że są oferowane w tej pojemności. Niektóre zapachy nie mają standardowych pojemności 30, 50 i 100 ml – zamiast tego występują w pojemnościach typu 60 ml, 75 ml czy 125 ml.

Reklama

Perfumy o pojemności 20 ml czy 33 ml, pakowane w spore fiolki i kolorowe kartoniki, z grubsza przypominające wzór opakowania oryginału, to podróbki. Jeśli ktoś je sprzedaje, to nie ma co liczyć, że reszta oferty to oryginały – szkoda byłoby się rozczarować.Jeśli nadal masz wątpliwości, napisz do mnie: podrobkowowielkie+wizaz@gmail.com, możecie też napisać do mnie na FacebookuAnna Gidyńska

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane