Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 09:48   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570

Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.


Proszę o pomoc w dobraniu kremu i podkładu, bo totalnie nie mam pojęcia.... A wiem że robię coś źle.


Mam: 23 lata.

Cera:
- naczynkowa
- po trądziku (był masakryczny w wieku 13-18 lat)
- jest czerwona, ma odcień czerwony
- sucha

Używałam/używam ale nie działa
- krem nivea, zwykły - pod podkład - ale jest za tłusty
- Iwostin, Rosacin, Krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym - nie zmneijsza rumienia, skóra dalej jest sucha i czerwona
- celia z kolagenem - cera dalej sucha i czerwona
- garnier z kasztanem - cera dalej sucha i czerwona
- zwykly jakis krem z kasztanem za 5 zł - cera dalej sucha i czerwona
- Farmina, Retimax 1500, Maść ochronna z witaminą A - na skórę trochę za tłusty, nawilżył, ale jets za tłusty
- Inventia, Kolagen naturalny 'Platinum' - używałam 2 mce i nie zauważyłam poprawy..
- Garnier BB - jest w miarę ok, ale za słabe nawilżenie niestety

- kiedyś w oriflame były takie kapsułki z witaminą E - po ich nałożeniu skóra była nawilżona i wyrównał się jej od razu koloryt - skóra była śniada, taka kapsułka kosztowała 2 zł jedna ale teraz już nie ma tego w sprzedaży.. a było to idealne...


Do demakijażu:
Nivea Visage, Tonik łagodzący do cery suchej i wrażliwej piękno i ukojenie


Fluid:
- revlon colorstay soflex
- dermacol w tubce do tego (mieszam te dwa, aby mi odcien sie zgadzal)
- kurkuma - bo wtedy mam zolta buzie, naturalna, a nie czerwony burak, bo zaden podklad nie byl w stanie mi zakryc tych czerwonych polikow
---> niestety, przy tym czuję że skóra jest tłusta i ciężka - szczególnie jak teraz mamy taką ciepłą pogodę, ale nie wiem czego używać


Proszę o pomoc
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2013-06-18 o 09:50
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 11:52   #2
Fantazja1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Ja do cery suchej na noc używam kremu dla dzieci Bambino, moim zdaniem jest dla mnie dobry. Skóra nie jest taka przesuszona, ale nie wiadomo czy Tobie tez pomoże. Używam też dużo maseczek nawilżających różnych firm, ostatnio kupiłam maseczki z Avonu. Na dzień smaruje twarz maścią z witaminą A, ale Tobie to nie pomaga, jak wspomniałaś. A podkład - Rimmel Wake up.
Fantazja1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 15:37   #3
Julenka0201
Przyczajenie
 
Avatar Julenka0201
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Z Twojego opisu wynika, ze mamy podobny typ cery. Ja za poleceniem dermatologa przerzuciłam się w pielęgnacji na dermokosmetyki i emolienty.
Podstawą mojego oczyszczania jest demakijaż + mycie pianka Decubal, później nawilżam skórę kremem nawilżającym też Decubal, a w ciągu dnia kilka razy odświeżam woda termalną (pracuje w pomieszczeniu klimatyzowanym). Skórę staram się przede wszystkim oczyszczać i zabezpieczać. odstawiłam wszystkie preparaty i kosmetyki które coś tam niby maja działać, typu. likwidować zaczerwienienia, przebarwienia, pryszcze itp. Teraz tylko oczyszczam, nawilżam i zabezpieczam. Moja cera po takiej podstawowej zminimalizowanej pielęgnacji wygląda jak cera nastolatki. Może i Ty spróbuj zminimalizować pielęgnację? Może za dużo wszystkie kombinujemy, a to nam tylko szkodzi?
Julenka0201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 15:51   #4
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Ale ja az tak nie dbam o ta cere wlasnie o to chodzi
jest czerwona i sucha i nie wiem czego uzywac. Dzis przegladam KWC i waham się pomiędzy:


1. Pharmaceris N, Vita - Capilaril (Krem nawilżająco - wzmacniający do twarzy) (nowa wersja)

2. Avene, Antirougeurs Creme Riche (Bogaty krem nawilżająco-ochronny do skóry z rozszerzonymi naczynkami) - 62zł/40ml

3. Pharmaceris R, Lipo - Rosalgin (Multikojący krem do suchej skóry) - 36zł / 30ml
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 15:58   #5
Fantazja1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Cytat:
Napisane przez Julenka0201 Pokaż wiadomość
Z Twojego opisu wynika, ze mamy podobny typ cery. Ja za poleceniem dermatologa przerzuciłam się w pielęgnacji na dermokosmetyki i emolienty.
Podstawą mojego oczyszczania jest demakijaż + mycie pianka Decubal, później nawilżam skórę kremem nawilżającym też Decubal, a w ciągu dnia kilka razy odświeżam woda termalną (pracuje w pomieszczeniu klimatyzowanym). Skórę staram się przede wszystkim oczyszczać i zabezpieczać. odstawiłam wszystkie preparaty i kosmetyki które coś tam niby maja działać, typu. likwidować zaczerwienienia, przebarwienia, pryszcze itp. Teraz tylko oczyszczam, nawilżam i zabezpieczam. Moja cera po takiej podstawowej zminimalizowanej pielęgnacji wygląda jak cera nastolatki. Może i Ty spróbuj zminimalizować pielęgnację? Może za dużo wszystkie kombinujemy, a to nam tylko szkodzi?
A mogłabyś napisać dokładny opis, czego używasz, nazwy; jak się nazywa ta woda termalna i czym zabezpieczasz. I gdzie kupujesz tą piankę i krem Decubal?
Naprawdę nie kupujesz żadnych kosmetyków do makijażu, fluidów i pudrów?
Fantazja1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:32   #6
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Cytat:
Napisane przez Fantazja1993 Pokaż wiadomość
Naprawdę nie kupujesz żadnych kosmetyków do makijażu, fluidów i pudrów?
podbijam pytanie.

również wydaje mi się że mam cerę naczynkową( policzki czerwone mniej lub bardziej, są momenty że nawet wcale ale niestety za rzadko, a teraz w lato to już w ogóle, widoczne naczynka koło nosa)

zimą nie mam problemu- bo moich czerwonych policzków o dziwo nie widać pod podkładem, ale przy takich temperaturach jakie są teraz to jest dramat na prawdę kiedy mam wyjść na zewnątrz w taki słonce to chce mi się płakać.

wybieram się niedługo do dermatologa żeby coś z tym zrobić ale potrzebuje czegoś żeby to zakrywać jakoś
__________________
carpe diem



Edytowane przez Jacqueline__
Czas edycji: 2013-06-22 o 17:34
Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 21:29   #7
baloon23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Podkładów w ogóle nie używam, więc się nie wypowiem. ALE... znam bardzo fajny krem do cery naczynkowej. Bardzo go lubię, bo ma świetny wpływ na moje okropne naczynka, a dodatkowo tak ślicznie pachnie, że mogłabym smarować nim całe ciało Kolor trochę zadziwiający, bo taki budyniowy, ale taka jego uroda śmieszna widocznie ;P

A oto i on
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130618_144353.jpg (18,0 KB, 83 załadowań)
baloon23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 10:33   #8
kulinarna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

ja tez mam naczynkowa skore i przebarwienia, ktore zostaja po syfkach, do tego czesto sucha skore, ze az widac pod podkladem.
najlepszy krem (na dzien i na noc) jaki dotąd mialam to z serii Mineral Beauty System - z olejem arganowym. no nic jak to mnie tak nie nawilza - problem suchej skory z przebarwieniami znikl. no i kremy sa tanie, srednio 40 zl sztuka. tyle ze z internetu zamawiam, najczęsciej na ☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl szybko stamtad przychodza, nie widzialam go w drogeriach.

z podkladem nie pomoge, bo co jakis czas zmieniam , w zaleznosci ktory w promocji bo buzia zrobila sie naprawde malo wymagająca
kulinarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 06:11   #9
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Jeśli chodzi o krem na naczynka, żeby buzia nie była czerwona a przygaszona to używałam:
1/ Iwostin, Rosacin, Krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...n-rosacin.html
- beżowy odcień kremu
- mi nie pomógł, dalej przebijała się zcerwona skóra po nałożeniu, a jak wsiąkł w skórę dalej była różowawo-czerwona
---> wywalona kasa

2/ Sylveco, Krem brzozowo - rokitnikowy z betuliną
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-betulina.html
- żółciutki odcień kremu
- krem tlusty straszliwie tłusty dlatego go odstawiłam
- ZAKRYWAŁ czerwone poliki i czoło! z tego względu super ale niestety tłusty

I mój hit absolutny, to przypadkowo, bo kupowałam ten rokitnikowy i wzięłam próbki:

--- AVA WHITE SKIN KREM DO TWARZY NA PRZEBARWIENIA ---
http://www.lekolandia.pl/ava-white-s...15-p-8278.html

- cudo.
- kładę na policzki i iczoło i czekam chwilę - robią się JAŚNIUTKIE, jakie nigdy nie były po żadnych kremach!
- a skóra jest przemilutka w dotyku, taka aksamitna
---> kocham ten krem, używałam paru próbek ale kupię już opakowanie

========================= ============

Dzielę się swoim testowaniem podkładów

Moja cera:
- czerwonawy odcień (naczynkowa, po trądziku)
- sucha
- używam do niej kryjących podkładów
- revlon przestał działać - kładę go i dalej przebija czerwona skóra więc szukałam czegoś lepszego i.....

Filmstudio Barrandov, Dermacol, Double Effect Make - Up (Dwufazowy podkład do twarzy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html
- nie kryje
- nie matuje
- wsiąka w skórę i go nie widać
---> strata kasy


Filmstudio Barrandov, Dermacol, Make Up Cover (Kryjący podkład do twarzy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-up-cover.html
- kryje maxymalnie
- ale trzeba zmieszać z innym podkładem - ja mieszałam z revlonem to wtedy efekt był ok.
- ciężki
----> do wymieszania z innym jest w proządku, sam na twarz to skóra umiera bo jest tłusta, w masce i nie ma czym oddychać


Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...up-spf-10.html
- miałam próbkę z sephory nr 16 - była za jasna
- bardzo fajnie kryje i się wchłania i cera jest milutka po nim
- niestety dla mnie wciąż za drogi by go kupić więc szukałam jakiegoś zamiennika....

i znalazłam!

Dax Cosmetics, Perfecta, Mat Make - Up (Kremowy fluid matująco - kryjący)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...up.html&next=1

- nr 02 jest żółciutki do revlona 150 dodawałam zawsze jeszcze kurkumy żeby był bardziej żółty a ta perfecta dax jest super
- przyjemna i milutka w dotyku dla skóry
- kryje
- nie ściera się
- jest w miarę lekka na lato
----> warto, kosztuje niecałe 20 zł.


Przymierzam sie jeszcze do:
Joko, Virtual, Ideal Cover Make Up (Długotrwale kryjący podkład do twarzy) -
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...zy.html&next=1

- słyszałam że ma żółciutkie odcienie i fajnie kryje
ale nie mogę go jeszcze znaleźć nigdzie w Warszawie do kupienia.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:20   #10
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o krem na naczynka, żeby buzia nie była czerwona a przygaszona to używałam:
1/ Iwostin, Rosacin, Krem na noc zmniejszający rumień w trądziku różowatym
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...n-rosacin.html
- beżowy odcień kremu
- mi nie pomógł, dalej przebijała się zcerwona skóra po nałożeniu, a jak wsiąkł w skórę dalej była różowawo-czerwona
---> wywalona kasa

2/ Sylveco, Krem brzozowo - rokitnikowy z betuliną
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-betulina.html
- żółciutki odcień kremu
- krem tlusty straszliwie tłusty dlatego go odstawiłam
- ZAKRYWAŁ czerwone poliki i czoło! z tego względu super ale niestety tłusty

I mój hit absolutny, to przypadkowo, bo kupowałam ten rokitnikowy i wzięłam próbki:

--- AVA WHITE SKIN KREM DO TWARZY NA PRZEBARWIENIA ---
http://www.lekolandia.pl/ava-white-s...15-p-8278.html

- cudo.
- kładę na policzki i iczoło i czekam chwilę - robią się JAŚNIUTKIE, jakie nigdy nie były po żadnych kremach!
- a skóra jest przemilutka w dotyku, taka aksamitna
---> kocham ten krem, używałam paru próbek ale kupię już opakowanie

========================= ============

Dzielę się swoim testowaniem podkładów

Moja cera:
- czerwonawy odcień (naczynkowa, po trądziku)
- sucha
- używam do niej kryjących podkładów
- revlon przestał działać - kładę go i dalej przebija czerwona skóra więc szukałam czegoś lepszego i.....

Filmstudio Barrandov, Dermacol, Double Effect Make - Up (Dwufazowy podkład do twarzy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do-twarzy.html
- nie kryje
- nie matuje
- wsiąka w skórę i go nie widać
---> strata kasy


Filmstudio Barrandov, Dermacol, Make Up Cover (Kryjący podkład do twarzy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-up-cover.html
- kryje maxymalnie
- ale trzeba zmieszać z innym podkładem - ja mieszałam z revlonem to wtedy efekt był ok.
- ciężki
----> do wymieszania z innym jest w proządku, sam na twarz to skóra umiera bo jest tłusta, w masce i nie ma czym oddychać


Estee Lauder, Double Wear, Stay-in-Place Makeup SPF 10 (Trwały podkład do twarzy)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...up-spf-10.html
- miałam próbkę z sephory nr 16 - była za jasna
- bardzo fajnie kryje i się wchłania i cera jest milutka po nim
- niestety dla mnie wciąż za drogi by go kupić więc szukałam jakiegoś zamiennika....

i znalazłam!

Dax Cosmetics, Perfecta, Mat Make - Up (Kremowy fluid matująco - kryjący)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...up.html&next=1

- nr 02 jest żółciutki do revlona 150 dodawałam zawsze jeszcze kurkumy żeby był bardziej żółty a ta perfecta dax jest super
- przyjemna i milutka w dotyku dla skóry
- kryje
- nie ściera się
- jest w miarę lekka na lato
----> warto, kosztuje niecałe 20 zł.


Przymierzam sie jeszcze do:
Joko, Virtual, Ideal Cover Make Up (Długotrwale kryjący podkład do twarzy) -
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...zy.html&next=1

- słyszałam że ma żółciutkie odcienie i fajnie kryje
ale nie mogę go jeszcze znaleźć nigdzie w Warszawie do kupienia.
dziękuje za to co napisałaś muszę popróbować z tymi kremami własnie a co do podkładu to ja tego Joko też szukałam i nigdzie nie mogłam znaleźć

ja to nie ogarniam mojej buźki.. jak jest chłodniej, taka normalna zwyczajna pogoda bez upałów to wygląda dobrze, normalnie, albo lekko zaczerwieniona jest a jak temperatura skoczy to jest strasznie źle

muszę poczytać o tym podkładzie z Dax widzę że na KWC ma bardzo dobre opinie ja od siebie mogę polecić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-z-pompka.html zakrywa ładnie zaczerwienienia tylko tak jak mówię w upały przebija się czerwień przynajmniej u mnie no i ściera się- po 4 godz. musiałam nakładać od nowa i na lato ciężki ale fajny, ja go jeszcze kupię bo super stapia się ze skórą, nie ma efektu maski
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-01, 10:29   #11
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Cytat:
Napisane przez Jacqueline__ Pokaż wiadomość
dziękuje za to co napisałaś muszę popróbować z tymi kremami własnie a co do podkładu to ja tego Joko też szukałam i nigdzie nie mogłam znaleźć

ja to nie ogarniam mojej buźki.. jak jest chłodniej, taka normalna zwyczajna pogoda bez upałów to wygląda dobrze, normalnie, albo lekko zaczerwieniona jest a jak temperatura skoczy to jest strasznie źle

muszę poczytać o tym podkładzie z Dax widzę że na KWC ma bardzo dobre opinie ja od siebie mogę polecić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-z-pompka.html zakrywa ładnie zaczerwienienia tylko tak jak mówię w upały przebija się czerwień przynajmniej u mnie no i ściera się- po 4 godz. musiałam nakładać od nowa i na lato ciężki ale fajny, ja go jeszcze kupię bo super stapia się ze skórą, nie ma efektu maski
Proszę
ja sama ciągle szukam po forach pomocy, to mam nadzieję że coś pomogę tym wpisem.

A ten ingrid - używałam, fajny. Ale czasem miałam pryszcze po nim na twarzy
A jaki odcień masz? jaki jest żółciutki? Bo wzięłam beż chyba i jest taki ziemisty, nie żółty napewno, wcześniej miałam jakiś ale nie pamiętam numeru bo NA OPAKOWANIU TYCH FLUIDÓW NIE JEST NAPISANE -prawda?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-01, 10:32   #12
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Proszę
ja sama ciągle szukam po forach pomocy, to mam nadzieję że coś pomogę tym wpisem.

A ten ingrid - używałam, fajny. Ale czasem miałam pryszcze po nim na twarzy
A jaki odcień masz? jaki jest żółciutki? Bo wzięłam beż chyba i jest taki ziemisty, nie żółty napewno, wcześniej miałam jakiś ale nie pamiętam numeru bo NA OPAKOWANIU TYCH FLUIDÓW NIE JEST NAPISANE -prawda?
http://po-prostu-piekno.blogspot.com...rid-ideal.html - tutaj są moje zdjęcia tego fluidu na górze jest napisane jaki odcień i numer - ja miałam naturalny 15 i mi pasował

kurcze, jeszcze ostatnio pani w hebe mi opowiadała o jakimś fajniutkim musie ale nie pamiętam firmy jutro się przejdę i zobaczę
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 22:36   #13
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Polecicie mi jakas pielegnacje , co kupic do mycia twarzy, zmywania makijazu, kladzenia na noc jesli od jakiegos czasu wyskakuja mi pryszcze jakby tradzik?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 19:36   #14
kalaneta81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Hej dziewczyny

Mam 33 lata i sama juz niewiem jakie kosmetyki sa dla mnie odpowiednie... doradzcie... Mam cere mieszana, sucha jest na brodzie, w kacikach nosa, czolo - przede wszystkim przy brwiach... i do tego cere naczynkowa. Chcialabym sie dowiedziec jaki krem powinnam uzywac, czy cos mozecie polecic? Jaki podklad i puder? Chcialabym zatuszowac swoje naczynka i przebarwienia... Uzywalam do tej pory Loreal True Match i mam wrazenie ze mi cere wysusza. Jak w ogole powinnam dobrac kolor? Bo sa rozne sposoby... pomozecie?? dziekuje )
kalaneta81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-10, 20:01   #15
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Ale ja az tak nie dbam o ta cere wlasnie o to chodzi
jest czerwona i sucha i nie wiem czego uzywac. Dzis przegladam KWC i waham się pomiędzy:


1. Pharmaceris N, Vita - Capilaril (Krem nawilżająco - wzmacniający do twarzy) (nowa wersja)

2. Avene, Antirougeurs Creme Riche (Bogaty krem nawilżająco-ochronny do skóry z rozszerzonymi naczynkami) - 62zł/40ml

3. Pharmaceris R, Lipo - Rosalgin (Multikojący krem do suchej skóry) - 36zł / 30ml
Pisałaś na forum podkładowym o swojej dermacolowo colorstayowej mieszance która musi być totalnym killerem dla suchej skóry.

Próbowałaś Physiogelu? Ja używam w okresie zimowym tego do cery suchej i jest fantastyczny, nie wiem ile kosztuje w PL ale we Francji i Niemczech coś pomiędzy 10 a 12 euro.
Dostępny jest w wersji dla cery suchej i b.suchej. Polecam pierwszą.

Do zmywania twarzy używam kolejno. Olejku do demakijażu , płynu micelarnego i jeśli używałam DW albo innego Long lastingów buzie myje też mydlana z Clinique . Od dłuższego czasu pryszczy się mnie nie czepia a mam skłonność.
Jeżeli do demakijażu używasz tylko tego co napisałaś... To masz powód przesuszenia. Nie wydaje mi się by tak silne kosmetyki udało się dobrze zmyć tonikiem.

Ps
Używałaś podkładu la roche posay do cery suchej. ?B.godny uwagi. Dobrze kryje.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-03-10 o 20:12
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 20:46   #16
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Ja też miałam problem z suchą skórą na twarzy, szczególnie na czole i nosie, i ostatnio odkryłam krem CC. To coś podobnego do kremu BB, lekki krem+ podkład. Przez to że jest to połaczenie kremu, fajnie nawilża i dopasowuje się do koloru mojej cery. Używałam wczesniej paru kremów bb, i z żadnego nie byłam zbytnio zadowolona, teraz używam kremu bielendy, chyba 10 w 1 się nazywa i naprawde polecam. Wiadomo, że dla każdej cery co innego jest dobre, ale takie kremy nie wysuszają skóry i to jest duży plus
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 21:52   #17
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jaki krem & podkład - dla mojej cery? Skóra sucha, czerwona, naczynkowa.

Rumień, zaczerwienienia i cera naczynkowa


czy macie jakieś swoje odkrycia kosmetyczne jeśli chodzi o kremy do naczynkowej / czerwonej skóry?


Ja obecnie poszukuje
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-19 22:52:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.