Dermacol, Make Up Cover (Kryjący podkład do twarzy)

Dermacol, Make Up Cover (Kryjący podkład do twarzy)

Dermacol opracowano na bazie formuły umożliwiającej połączenie korektora z fluidem. Umożliwia to kamuflaż wielu zmian skórnych. Podkład utrzymuje się na twarzy przez cały dzień bez konieczności dokonywania poprawek. Wystarczy bardzo niewielka ilość, aby zakryć wszystkie niedoskonałości. Dermacol zawiera składniki, dzięki którym chroni skórę przed działaniem wilgoci i wody morskiej - jest bardzo trwały i wydajny.

Nowa wersja podkładu Dermacol to:
- zwiększona pojemność do 30g,
- zmiana barw nasycenia odcieni, ułatwiająca dopasowanie koloru do własnej karnacji,
- wprowadzenie filtra SPF30, którego zadaniem jest chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV,
- jeszcze większa trwałość i wodoodporność
- lżejsza konsystencja, dzięki której pory skóry nie są zatkane i skóra może swobodnie oddychać.

Dermacol jest zalecany dla każdego rodzaju skóry, także bardzo wrażliwej. Produkt jest hypoalergiczny, a więc nie podrażnia nawet bardzo delikatnej i wrażliwej skóry. Doskonale sprawdza się przy cerze: naczynkowej, gdy policzki są różowe od popękanych naczynek, z przebarwieniach, trądzikowej, ze skłonnościami do alergii, z piegami.

Nie znam bardziej kryjącego podkładu

Oceniam odcień 208 - bardzo jasny, wręcz blady beż, który po nałożeniu na twarz lekko wpada w chłodne, różowe tony

Podkład Dermacol kupiłam już jakiś czas temu, zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami głównie na YouTubie. Byłam bardzo zaintrygowana tym jego sławnym kryciem i pomyślałam, że chętnie przetestuję.

Podkład znajduje się w papierowym kartoniku, na którym znajdziemy wszystkie najważniejsze informacje o produkcie, a także jego skład, który mówiąc wprost - jest tragiczny. Pewnie dlatego też podkład ten kosztuje tak mało, choć i tak warto wspomnieć, że kiedyś był on dużo tańszy ;) W środku opakowania znajdziemy małą ulotkę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi podkładu. Sam podkład znajduje się w metalowej tubce, która jest zakręcana plastikową zakrętką. I niestety - jest to chyba najgorsze możliwe rozwiązanie z jakim kiedykolwiek się spotkałam. Metalowa tubka jest bardzo nieporęczna i niepraktyczna. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się wycisnąć za dużo produktu, który pod wpływem ciśnienia czasami wręcz sam wydostaje się z tubki i z niej wypływa. A dodam tylko, że podkład jest tak gęsty i mocno napigmentowany, że potrzeba dosłownie odrobinkę, by pokryć nim całą twarz. Co więcej, po niedługim czasie używania, plastikowa zakrętka przerwała mi się w środku i podkład już nie zakręca się szczelnie... A jak wiemy, wpływa to niestety negatywnie na jego lekko zastygającą formułę. No po prostu dramat jakiś z tym opakowaniem.

Tak jak wspomniałam podkład jest bardzo gęsty, treściwy i nieco toporny. Sam w sobie dosyć ciężko nakłada się na twarz. Pigment to on ma, skubaniec! Bez problemu poradzi sobie z zakryciem blizn, przebarwień czy nawet tatuaży. Prawdę mówiąc, nie znam bardziej kryjącego podkładu. Także krycie pełne, powiedziałabym, że nawet z plusem! Z tego też względu polecam go mieszać z innymi, lekko kryjącymi podkładami. Tak przygotowana mieszanka będzie wyglądać dużo lżej i naturalniej na twarzy niż sam Dermacol. Jeśli już musimy nałożyć go solo na twarz, to polecam najpierw delikatnie rozetrzeć go palcami na twarzy, a następnie wyblendować zwilżoną gąbeczką, by podkład ładnie wtopił się w skórę. Będzie lżej, naturalniej i po prostu lepiej. To sprawdzone porady, na początku gdy nakładałam ten podkład tylko rozcierając go palcami, byłam z niego bardzo niezadowolona i wręcz raziło mnie to, jaką maskę on daje. Jak widać i z tym można sobie jakoś poradzić.

Zauważyłam, że podkład po nałożeniu na twarz, bardzo delikatnie zastyga i koniecznie wymaga przypudrowania. Jeśli tego nie zrobimy, podkład szybko się nam zetrze z twarzy. Warto zauważyć, iż nie jest to podkład matujący, przy mojej mieszanej cerze dobrze wygląda przez około 4-5 godzin, później zaczynam się już błyszczeć. Odcień, który posiadam, czyli 208 jest dla mnie za jasny, nawet zimą. Często więc mieszam go z innym, dużo ciemniejszym podkładem i w ten sposób jakoś to ogrywam.

Podkład ma nieciekawy skład, sam w sobie jest bardzo ciężki i mocno osiada na skórze, przy codziennym stosowaniu niestety zapycha. Polecam więc nakładać go od czasu do czasu i co jakiś czas robić sobie od niego przerwy.

O ile się nie mylę, to jest to podkład pierwotnie stworzony na potrzeby teatru, filmu, generalnie rzecz biorąc - dla aktorów, przed kamerę. I z tym się zgodzę, kamera, zdjęcia zawsze 'zjadają' makijaż i potrzebujemy wtedy większego krycia i... tapety, do której ten podkład jest wprost stworzony ;)

Świetny!

Super kryjący podkład, Jestem bardzo zadowolona. Wydajny i pięknie kryjący.
Zalety
cena
cena do jakosci
super cena
świetne krycie
świetny odcień

PO RA ŻKA

Beznadzieja, nie tuszuje ale uwydatnia wszystkie nierówności i niedoskonałości, kolor beżowy na mojej twarzy jak porcelanowy.
wygląda okropnie.
Żałuję każdej złotówki wydanej na ten badziew.
Nazywanie go "kultowym podkładem " przez Rossmana to porażka

Nie, nie i jeszcze raz nie

Podkład bardzo dobrze kryje wszystko więc kusi szczególnie osoby z cerą problematyczną jednak polecam się od niego trzymać z daleka jest fatalny w składzie i to go totalnie dyskwalifikuje. Lepiej chodzić z pryszczami niż katować skórę tym tynkiem. Pomimo super krycia podkład ten nie jest warty ani grosza

Super kryje

Podkład kupiłam po obejrzeniu filmików zamieszczonych przez youtuberki.
Niestety na mojej cerze się tak dobrze nie sprawdza... Owszem, krycie jest doskonałe, wręcz "szpachluje" wszystkie niedoskonałości, przebarwienia i trądzik. Konsystencja jest świetna, kilka kropelek starcza na całą twarz. Po chwili twarz się jednak świeci, a podkład wchodzi w zmarszczki i mieszki włosowe, wyraźnie widać go na twarzy. Wielka szkoda, ponieważ naprawdę można zakryć nim wszystko.

Nie sprawdził się

Kupiłam ten podkład w ciemno, niestety nie trafiłam z kolorem (za ciemny). Konsystencję ma kremową, przyjemnie się go nakłada. Jednak po nałożeniu twarz strasznie się świeci, nawet po przypudrowaniu za chwilę jest to samo. Może latem, jak kolor będzie bardziej dopasowany, dam mu jeszcze jedną szansę.

Bardzo dobry podkład

POLECAM
Bardzo dobry podkład. Zamówiłam go pierwszy raz, zupełnie "w ciemno" i okazał się to bardzo dobry wybór. Dobrze kryje, dobrze dopasowuje się do skóry, jedyny minus to to, że buzia za bardzo się świeci

Zdecydowanie nie dla mnie

Kupiłam podkład w drogerii Natura na promocji, już od samego początku miałam problem, ponieważ nie było do niego testerów... kolor wybrałam na podstawie rysunków na opakowaniu. Jak można wywnioskować dobrałam go źle ;) Okazał się nieco pomarańczowy. Jego lekka, kremowa konsystencja oraz bardzo dobre krycie pozytywnie mnie zaskoczyły. Jednak podkład na twarzy się bardzo ciastkuje i zapycha. Jest ciężki i na pewno nie nadaje się do stosowania na dzień. Próbowałam wykrzesać z niego jeszcze inne funkcje i nałożyłam go też pod oczy, ale nie zdał egzaminu. Wchodzi w zmarszczki.

U mnie bardziej sprawdza się jako korektor.. :)

Produkt kupiłam po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na forach.. Podkład dobrze kryje, jednak zatyka pory, jest bardzo gęsty i skóra nie oddycha. Stosuję go raczej punktowo jako korektor na niedoskonałości i tu sprawdza się rewelacyjnie. Faktycznie jest mocno kryjący, ale całej twarzy nie mogę nim malować, bo czuję się jakbym miała maskę na twarzy. Polecam go jako korektor, świetnie się sprawdza i za to daje mu ocenę 5!

Szału nie robi

Kupiłam go skuszona przez filmiki na internecie, zawiodłam się, mimo iż dobrze kryje jest strasznie tłusty, klei się i tworzy efekt maski. Po około godzinie widać suchą skórę mimo iż używam kremów nawilżających oraz bazy nawilżającej.

do zadań specjalnych

Czytam, czytam i oczom nie wierzę.. dermacol jako podkład lub co gorsza korektor pod oczy? Masakra.
Posiadam odcień najjaśniejszy i używam go jako korektor na nieliczne blizny lub jako rozjaśnienie za ciemnego podkładu. W obu przypadkach daje sobie radę bez problemu, w duecie z innym podkładem tworzy odpowiedni odcień i nie jest ciężki tak jak solo. Ponadto mimo ciężkiej formuły nie jest tłusty i lepki oczywiście jeśli użyjemy go jako dodatek do czegoś. Polecam go używać w ilości mikroskopijnej, zaledwie taką kapkę bo to przecież aż 90% pigmentu.

bardzo mocno kryjacy podklad

Podklad ten jest bardzo mocno kryjacy,jest w stanie na twarzy stworzyc efekt maski. Polecalabym go nakladac w odpowiednich ilosciach na wieczor lub punktowo na niedoskonalosci. Idealnie tez kamufluje tatuaze,
Osobiscie na mojej skorze bardzo ciezko mi sie z nim pracowalo... Przy dluzszym uzywaniu wysusza skore po za tym moze podkreslac zmarszczki. Ma bardzo gęsta formułę.