Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

Radzi sobie z niedoskonałościami na skórze

Kupiłam tą maść w celu pozbycia się nieestetycznych krostek na ramionach. Próbowałam przeróżnych kosmetyków, ale z marny skutkiem. Ta maść okazała się być strzałem w dziesiątkę. Krostki wprawdzie nie zniknęły całkowicie ale znacznie zjaśniały i tym samym są mniej widoczne. Jeśli również tak jak ja zmagacie się z podobnym problemem skóry, wypróbujcie tej maści. Lepsze efekty zauważyłam stosując równocześnie peeling przed jej nałożeniem na skórę. Nie zniechęcajcie się na początku stosowania, ja na efekty musiałam chwilę poczekać, a były one widoczne po wykorzystaniu trzech tubek maści.

Must have :)

Jest to moje wybawienie na suche usta! Zawsze miałam z tym ogromny problem..ciągle suche, spierzchnięte i nie ważne czy to zima czy lato zawsze było źle. Stosowałam wazelinę Ziaji-no niestety nic nie pomagało. I kiedyś koleżanka powiedziała mi o tej maści. Taniej jak barszcz, z apteki. Kupiłam. I się zakochałam :) Mam zawsze w torebce - wyciskam ją do mniejszego pojemniczka, bo wolę w słoiczku mieć takie "rarytasy" ;)

Wielofunkcyjny

Używam go do ust, skórek, paznokci, łokci i innych łatwo przesuszających się miejsc (przynajmniej u mnie). Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Nie zawiera alkoholu ani substancji zapachowych, jest bezpieczny dla skóry bardzo wrażliwej. Mam kilka tubek rozstawionych w strategicznych miejscach - przy łóżku, przy biurku, w samochodzie i w torebce XD Jest ze mną dosłownie wszędzie.

Geniusz

Zawsze uważałam, że piękno tkwi w prostocie : ) Świetna, śmiesznie tania maść jak barszcz i dostępna w każdej polskiej aptece. Maść zawiera najbardziej skumulowaną ilość witaminy A na polskim rynku. Witamina A jest niezbędna do odbudowy naszych włókien kolagenowych budujących skórę. Stosuję ją na noc na całą twarz i prowadzę intensywną i częstą kurację w okresie późnej jesieni i zimy, gdyż trzeba pamiętać, że skóra potraktowana tą maścią ulega przebarwieniom pod wpływem światła słonecznego. Jest niesamowicie wydajna, fajna konsystencja.

Cudo

Cudowna, wszechstronna maść. Wspaniale radzi sobie z suchością skóry. Nadaje się praktycznie do wszystkiego. Ja ją używałam na przesuszoną skórę dłoni, ust, na zajady, na drobne ranki (zdarza się, że pęka mi skóra w okolicy małego paluszka u stóp), smarowałam nią również piety. Każdy powinien mieć ją w domu. Podobno działa też na skórę podrażnioną opalaniem. Polecam!

Ratunek dla suchych dłoni

Produkt ten kupiłam ponieważ szukałam czegoś, co pozwoli mi zregenerować skórę i intensywnie ją nawilży po wszelkich detergentach, ale również ze względu na problemy z egzemą. Moja skóra na dłoniach zaczęła wariować i bardzo mocno się przesuszyła.
Na początku zbytnio nie polubiłam się z tą maścią, ze względu na jej mocne natłuszczanie i zostawianie tłustego filmu na rękach. Jednak po czasie stała się ona moim must have. Podczas epizodów z egzemą dość, że skóra była sucha to również odczuwałam dyskomfort związany ze swędzeniem. Dzięki tej maści na drugi dzień skóra była o niebo lepsza, bardziej nawilżona, a co za tym idzie mniej swędziała.
Doczytałam również, że świetnie sprawdza się na cerę trądzikową. Jednak w moim przypadku to się nie sprawdza ponieważ maść zapycha cerę przez co wysyp u mnie robi się o wiele większy.
Natomiast używam jej jako ratunek dla spierzchniętych warg, co daje dobre efekty.
Jedynym minusem jest dla mnie opakowanie, które łatwo się psuje i pęka. Maść wydostaje się przez każde pęknięcie. Natomiast samo wyciskanie jej z tej tubki jest dość mozolne ze względu na to, że produkt jest mega gęsty i zbity.
Produkt jest tani i wydajny.

Ze względu na parafinę w składzie nie nakładam jej na twarz

Maść z witaminą A jest chyba trochę takim tanim aptecznym hitem. Ma dużo zastosowań i bez problemu wszędzie ją dostaniemy. U mnie jest zawsze w domu ale często o niej zapominam.
Witamina A ma działanie łagodzące podrażnienia, natłuszczające, nawilżające, przyśpiesza regenerację skóry. Jest polecana dla skór problematycznych, atopowych oraz trądzikowych. Efektem stosowania tej maści jest wygładzona, nawilżona i zregenerowana skóra.

I teraz o ile na przykład świetnie sprawdza się nakładana na spierzchnięte usta, popękane kąciki warg, suche łokcie, skórę z rogowaceniem mieszkowym to absolutnie bym tej maści nie dała na twarz.. W składzie jest parafina, i mnie np zapycha oraz sądzę, że sporą ilość osób może zapychać. Ale na każdą inną część ciała jest super.
Polecam stosować ją na noc, fajnie natłuszcza i chroni skórę przed otarciami o pościel, prześcieradło, i dla mnie to jest istotne szczególnie przy skórze na ramionach gdzie mam rogowacenie mieszkowe.
Dużo osób ją stosuje na trądzik, ja bym się nie odważyła, ale już trochę wiem jak moja skóra twarzy reaguje na niektóre składniki. Natomiast tak czy tak polecam, często jest to najszybszy ratunek dla popękanych warg albo skórek wokół nosa.

Maść na przesuszenia

Uważam, że jest to ratunek na suche dłonie czy łokcie. Przy mojej suchej i wrażliwej skórze stosowanie na całą twarz nie było dobrym pomysłem. Należy stosować z rozwagą. Generalnie jest to produkt który każdy mieć powinien - szczególnie jesienią i zimą.

Mega produkt

Moja skóra jest niesamowicie przesuszona i skłonna do podrażnień. Ta maść okazała się strzałem w dziesiątkę. Używam jej po goleniu, smaruję nią dłonie. Moja skóra po niej jest niesamowicie nawilżona, znikają podrażnienia i trzeba przyznać, że usuwa zaczerwienienia. Niestety nie pachnie zbyt dobrze i konsystencja jest dość ciężka, ale działanie super. Polecam dla osób walczących z suchą skórą.

Idealna.

Maść zakupiłam w aptece, szukałam czegoś na popękane skórki przy paznokciach. Miałam popękaną, suchą skórę na palcach i rany. Długi czas walczyłam z uczuleniem na hybrydę. Potem zostały na skórze wokół paznokci rany. Przeczytałam w internecie dobre opinie na temat tej maści i postanowiłam spróbować. Maść spisała się świetnie, używałam regularnie na popękaną skórę, szybko zauważyłam różnice. Skóra została zregenerowana. Pomimo wyleczenia skóry dłoni, maść mam zawsze w swojej kosmetyczce. Używam od czasu do czasu na skórę wokół oczu. Świetnie się spisuje na zmarszczki. Używam również na suche usta jak i chronię nią usta przed wiatrem. Ogólnie to Maść jest dobra na wszystko więc polecam napewno nie zaszkodzi. Cena niska a dużo dobroci.

Uwielbiam!

Zawsze miałam problem z wysuszaniem i pękaniem dłoni. Ta maść uratowała mi życie! Efekty widać już po kilku dniach stosowania. Jestem nim zachwycona i polecam.

Idealny zamiennik pomadki do ust <3

Poznałam go dzięki mojej młodszej siostrze, używała go wcześniej ode mnie i powiedziała że jest bardzo dobrze nawilżający :) w średniej tubce ,ponieważ po paru użyciach potrafi się zrobić w niej dziurka i niestety wychodzi różnymi stronami , zapach neutralny a konsystencja dość przyjemna, lekko tłusta .
Ja natomiast używam go do paru pielęgnacyjnych zabiegów:

- po pierwsze idealnie nadaje się jako pomadka do regeneracji spierzchnietych ust , stosuje zazwyczaj w okresie jesień - zima, nabieram odrobinkę na palec i rozmarowuję na ustach ,

- po drugie pięknie uwydatnia kolor szminki i zmienia z matowej szminki na szminkę pięknie połyskującą ,

- po trzecie jeżeli mam suche skórki wokół paznokci , co ostatnio mogłam doświadczyć to nakładam na nie właśnie tą maść i idealnie je nawilża ,

- jedyny minus to aplikacja , nie wiem czy są jakieś maści z witaminą A w sztyfcie albo z jakimś innym sposobem aplikacji , bo jednak branie maści na palca,a później na usta jest trochę uciążliwe ,bo później trzeba w coś wytrzeć tego palca , ja zazwyczaj pozostałości wcieramy w dłonie , co może stanowić kolejne wykorzystanie maści :)

Maść polecam nie tylko osobom ,które mają problem ze skóra sucha . Polecam ją każdemu bo jest w sumie dobra na wszystko co związane z naszą skórą ,oczywiście mówię to pod kątem używania przez siebie , bo jak wiadomo każdy jest inny i na nie każdego podziała to samo :D