Zobacz oferty

Średnia ocena: 4.88/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

Wiele razy mnie uratował!

Na tą maść skusiłam się w aptece kiedy to poszłam szukać czegoś ma pękające kąciki ust, które nagminnie mi dokuczają.To był strzał w dziesiątkę.Już po kilku aplikacjach problem odszedł w zapomnienie.Postanowiłam wypróbować jej przy moich,suchych i szorstkich dłoniach.Ze względu na to, że maść pozostawia tłusty film,aplikowałam ją tylko na noc.Tu również się nie zawiodłam.Doskonale sprawdza się przy spierzchniętych ustach.Jestem przekonana , iż super by się sprawdzila do suchej twarzy,jednak ze względu na parafinę w składzie, osobiście nie wypróbowałam.Daję plusa za to, że łatwo się rozprowadza i jest bezzapachowa.Jest też bardzo wydajna,a wygodna forma tubki sprawia, że możemy ją zabierać wszędzie ze sobą.Jest niedroga i łatwo dostępna.Polecam

Tani, uniwesralny produkt. Polecam do każdej kosmetyczki.

Wraz z wiekiem, zauważam coraz większą liczbę problemów skóry. Ostatnio walczyłam 2 miesiące ze skutkami niedoleczonej opryszczki na ustach. Moje usta wiecznie pękały, łuszczyły się i piekły. Maść z witaminą A bardzo pomogła mi w trzymaniu ust na zdrowym poziomie. Maść jest koloru białego, jest gęsta i z łatwością utrzymuje się długi czas na skórze bez konieczności wielokrotnych ponownych aplikacji.

Ideał

Ojj dziewczyny ile ja mialam problemow z moja sucha, atopowa cera.. Na mojej buzi niekiedy w okolicach policzkow wychodzily takie suche, czerwone placki.. Wygladalo to strasznie, do tego nawet nie dalam rady zakryc tego pudrem jednym slowem tragedia!

W koncu wyczytalam na jakiejs reklamie o cudownej masci na baaardzo sucha skore no i zaskoczenie..

Juz od pierwszego uzycia masc zmiekczyla i bardzo dobrze nawilzyla moja skore.

Wprawdzie pod makijaz sie nie nadaje poniewaz jest za tlusta, ale na noc lub jak sie siedzi w domu przed jakims wiekszym wyjsciem sprawdza sie.

Dla mnie najwazniejsze bylo by pozbyc sie tych suchych plackow oraz wogole nawilzyc skore twarzy jestem zadowolona!

+ swietnie nawilza
+odzywia skore
+jest dobra na spierzchmiete usta
+ na jakiekolwiek otarcia, oparzenia,
+idealna na mrozy
+stosuje ja rowniez na koncowki wlosow i... Mam nawilzone i mniej rozdwajajace sie
+jest bezzapachowa
+ ma super konsystencje
+ dziala szybko i co najwazniejsze jest skuteczna!

Minusow nie zauwazylam;)

Bardzo dobra

Trafiłam na tą maść przypadkiem i od tamtej pory jest cały czas ze mną , jest bardzo tłusta i ciężka ale świetnie sprawdza się do nakładania miejscowego bardzo przesuszonych miejsc na skórze jak i otarć czy poparzeń ,łagodzi ,natłuszcza.

Polecam z czystym sercem

Uwielbiam ten produkt od wielu lat! Używam go do ust, pod oczy i do podrażnionej/suchej skóry. Świetnie również sprawdza się po poparzeniach słonecznych, szybko łagodzi ból i zaczerwienienie.
Nie wyobrażam sobie wieczoru bez nałożenia tej maści na usta, UWIELBIAM

Bo najlepsze kosmetyki są z polecenia babci ;)

I tytuł recenzji mówi prawdę. Ja nie wiem jak moja babcia to robi, ale jak już coś mi poleca to ZAWSZE - zawsze na mnie dobrze działa.

U tu bylo podobnie - pierwsze zetkniecie z ta mascia mialam gdy dostałam reakcji alergicznej na nowy krem do twarzy a wszyscy dermatolodzy byli zamknieci bo weekend a ja bylam na weekendzie u rodzicow. I moja babcia mnie uratowała - miałam spierzchnieta, cala czerowna i piekaca skore na twarzy. I nie wiedzialam jak to ogarnac, jak jej nie skrzywdzic a w sumie to jak jej pomoc. I tu pojawila sie babcia z Retimaxem ;)

PLUSY:
+ zmniejsza podrażnienia
+ nawilża bardzo mocno
+ koi spierchnieta, przesuszona skóre
+ wspomaga gojenie ranek
+ po uzyciu skora na drugi dzien jest mieciutka, gladka, nawilzona
+ nie zapycha - mimo ze ja stosuje dosc ostroznie, ale nigdy jeszcze mnie nie zapchal mimo bardzo tresciwej konsystencji
+niska cen
+dostepnosc
+sklad

MINUSY-
brak

Dla suchej podraznionej skory - idealny kosmetyk który dosc szybko ja doprowadzi do porzadku nie zapychajac.

Doskonała pielęgnacja na co dzień i od święta

Bardzo lubię tę maść, ma wprawdzie tłustą konsystencję, ale co ciekawe nie zapycha porów. Dobrze się rozsmarowuje, zostawia niewidoczny filtr ochronny. Ja stosuję pod makijaż, ale też gdy mam wypryski skórne, miejscowo przesuszoną skórę to wsmarowuję na noc, a rano czuję widoczną ulgę. Jej walorem jest przystępna cena, wydajność oraz duża dostępność.

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Najtańszy retinol na rynku! Maść jest bardzo tłusta i ciężka, jednak sprawdzi się do skóry dojrzałej albo do nakładania miejscowo. Działanie maści jest bardzo dobre

ŚWIETNA MAŚĆ

Maść Retimax 1500 z vit A
ma wszechstronne zastosowanie, jest doskonała na różne podrażnienia, otarcia, poparzenia sloneczne, dłonie, na suche pękające pięty a także świetnie działa na rany.
Masc jest bazbarwna, ma gęsta konsystencję i jest tłusta. Czytałam że niektóre dziewczyny kładą ja na twarz czy pod oczy, ja raczej nie próbowalabym że względu na jej skład.

Żałuję, że tak późno na niego trafiłam

CUDO! Myślę, że to powinien być podstawowy kosmetyk w każdej kosmetyczce. Stosuję głównie na usta- nawilża najlepiej spośród wszystkich pomadek, które kiedykolwiek miałam. Czasem borykam się z problemem pękajacych kącików ust i tu również przychodzi z odsieczą.
Oprócz ust od czasu do czasu stosuję go na noc na całą twarz. Jest bardzo tłusty i raczej się nie wchłania na twarzy. Wiem, że zawiera parafinę, ale w moim przypadku stosowana raz na jakiś czas nie robi krzywdy i nie zapycha skóry. Po takiej całonocnej kuracji twarz jest rozjaśniona, nawilżona, gładka. Najbardziej zwraca moją uwagę widoczne rozjaśnienie. Dosłownie z dnia na dzień widać różnicę, zwłaszcza w obrębie różnych pozostałości po wypryskach, które szybciej się goją a plamy po nich są jaśniejsze. Jest to moje pierwsze zetknięcie z retinolem z kosmetykach do twarzy i jest to wielka miłość. W dodatku bardzo tania, bo krem kosztuje w granicach kilku-kilkunastu złotych.
Jeśli chodzi o inne zalecenia producenta to niestety nie próbowałam stosować maści w innych sytuacjach, ale jestem prawie pewna, że poradzi sobie świetnie i spełni zadanie.
Jeśli jeszcze nie macie tego cuda u siebie to niezwłocznie się w nie zaopatrzcie!

Super maść za grosze

Retimax to maść ochronna z witaminą A (1500j). Większość maści z witaminą A zawierają mniejszą ilość witaminy A (800j). Maść jest dość tłusta i bardzo dobrze nawilża i regeneruje przesuszoną skórę pięt, dłoni i ust. Sprawdzi się świetnie też przy zajadach. Ogromną zaletą jest niska cena (ok 7zł)

Tak niewiele za tak wiele !

Nie zliczę ile opakowań już zużyłam, jest to dla mnie produkt doskonały. Gdybym miała na wakacje zabrać tylko jedną rzecz byłby to retimax ;D Można go użyć do twarzy, do rąk do stóp...na usta ... I w każdym z tych miejscu zrobi świetną robotę! Kosztuje tylko kilka złotych a w moim wypadku czyni cuda ;)