Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Farmina, Retimax 1500 (Maść ochronna z witaminą A)

Maść ochronna Retimax 1500 to apteczna maść, na bazie wazeliny, skutecznie odżywiająca skórę dzięki zawartości witaminy A (w postaci najłagodniejszej z form retinolu - palmitynianu retinylu,1500 j.m./g), będącej niezbędnym regulatorem odnowy komórek. Nawilża (przez tworzenie warstwy okluzyjnej) i chroni skórę, pozostawiając uczucie naturalnej miękkości i gładkości.
Przeznaczona jest do pielęgnacji podrażnionej i przesuszonej skóry. Dzięki swoim właściwościom wpływa regenerująco na warstwę rogową naskórka. Działa kojąco na szorstką, piekącą skórę, jest pomocny w pielęgnacji popękanych kącików ust. Idealna do stosowania po opalaniu, chemicznym usuwaniu naskórka oraz skórnych zabiegach laserowych. Nie zawiera substancji zapachowych.

Świetna

Maść kilka lat temu pomogła mi wyleczyć zabliźnioną ranę dłoni po oparzeniu gorącym olejem. W mojej ocenie to bardzo dobry i skuteczny produkt. W tej chwili na ręce nie ma śladu tamtego poparzenia (a wyglądała naprawdę koszmarnie). W tej chwili maść stosuję w zimie n podrażnienia skóry wywołane mrozem. Polecam

Idealna dla suchej skóry

Gdy tylko widzę przesuszony obszar skóry traktuje go właśnie tą maścią. Czasem nawet stosuje pod oczy gdy widzę, że skóra w tym miejscu potrzebuje extra nawilżenia. Do tego super cena i dostępność w każdej aptece.

Duuże zastosowanie

Nie spodziewałam znaleźć tutaj tej maści, ale że sama stosuję od lat też dodam swoją recenzję bo na to zasługuje zupełnie. Maść swietnie sprawdza się na wszystkie suche miejsca, najbardziej stosuję między palcami kiedy wysusza mi się w tych miejscach skóra na dłoniach zimą. Działa lepiej niż wszystkie kosmetyki z witamina A bo ma większe stężenie. Raczej bezzapachowa, gęsta i wystarcza na bardzo długo. Stosuję na noc bo zostawia filtr na skórze i nie wchłania się od razu. Dodatkowo raz na jakiś czas stosuję na sińce pod oczami zeby jeszcze bardziej nawilżyć delikatną skórę. Samych sińców nie redukuje ale skóra jest gładsza i wygląda na mniej zmęczoną tylko tutaj bardzo cieniutka warstwa i raz na jakiś czas. Nie polecam stosowania na całą twarz bo może zapychać pory

Zawsze w moim domu

Maść z witaminą A zawsze mam w domu. Stosuję ją co jakiś czas gdy mam przesuszone dłonie łokcie lub pięty. Świetnie nawilża. Minusem jest to że się nie wchłania- ręce są tłuste.

MUST HAVE

Tej maści chyba nie muszę nikomu przedstawiać . Nałożona na noc na usta działa cuda i przy tym jest lepsza niż nie jedna pomadka drogeryjna . Moje usta po zastosowaniu tej maści są odżywione , nawilżone i to wszystko za sparwą tej maści za kilka złotych , dodam jescze , że jest bardzo wydajna

Maść świetna!

Tę maść poleciła mi koleżanka na pękające i mocno wysuszające się dłonie. Korzystam z niej już od kilku lat i jestem bardzo zadowolona.

+ cena
+ dostępność
+ nawilża
+ dzięki niej już mi nie pękają ręce

Jest super

Maść poleciła mi kosmetyczka w związku z moimi suchymi skórkami wokół paznokci. Stosowana regularnie faktycznie przynosi efekty i działa - wzmocniła moje paznokcie i skórki wokół nich.

Stosowałam ja również w celu nawilżenia twarzy i tutaj także super się sprawdziła. Ma neutralny zapach, jest wydajna. Kosztuje grosze.

Odejmuję jedna gwiazdkę za parafinę w składzie.

Produkt wielozadaniowy :)

Maść jest naprawdę wielofunkcyjna. U mnie sprawdziła się na: suche łokcie, stopy, skórki wokół paznokci, popękane kąciki ust a nawet na całą twarz!
Produkt jest w formie gęstej białej maści o lekkim neutralnym zapachu, która po rozsmarowaniu jak wazelina pozostawia na skórze tłusty film.
Świetny produkt, który przyda się w każdej kosmetyczce!

Maść idealna, a ma jedną wadę małe opakowanie ;)

Maść idealna nawilża, chroni i po już jednym użyciu widać znaczną poprawę. Na bardzo suche miejsca ją smaruję i wielbię. Szkoda tylko że nie mam jej w pojemniku, abym można było się w niej kąpać.

Radzi sobie z niedoskonałościami na skórze

Kupiłam tą maść w celu pozbycia się nieestetycznych krostek na ramionach. Próbowałam przeróżnych kosmetyków, ale z marny skutkiem. Ta maść okazała się być strzałem w dziesiątkę. Krostki wprawdzie nie zniknęły całkowicie ale znacznie zjaśniały i tym samym są mniej widoczne. Jeśli również tak jak ja zmagacie się z podobnym problemem skóry, wypróbujcie tej maści. Lepsze efekty zauważyłam stosując równocześnie peeling przed jej nałożeniem na skórę. Nie zniechęcajcie się na początku stosowania, ja na efekty musiałam chwilę poczekać, a były one widoczne po wykorzystaniu trzech tubek maści.

Must have :)

Jest to moje wybawienie na suche usta! Zawsze miałam z tym ogromny problem..ciągle suche, spierzchnięte i nie ważne czy to zima czy lato zawsze było źle. Stosowałam wazelinę Ziaji-no niestety nic nie pomagało. I kiedyś koleżanka powiedziała mi o tej maści. Taniej jak barszcz, z apteki. Kupiłam. I się zakochałam :) Mam zawsze w torebce - wyciskam ją do mniejszego pojemniczka, bo wolę w słoiczku mieć takie "rarytasy" ;)

Wielofunkcyjny

Używam go do ust, skórek, paznokci, łokci i innych łatwo przesuszających się miejsc (przynajmniej u mnie). Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Nie zawiera alkoholu ani substancji zapachowych, jest bezpieczny dla skóry bardzo wrażliwej. Mam kilka tubek rozstawionych w strategicznych miejscach - przy łóżku, przy biurku, w samochodzie i w torebce XD Jest ze mną dosłownie wszędzie.