Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-26, 13:14   #2851
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjące: szampony
Miss Key - Alisol - Shampoo
Cytat:
Napisane przez Siris88 Pokaż wiadomość
Miss Key - Alisol - Shampoo

Water, Lauril Sulfato de Sodio (SLS?), Cocamidopropil Betaina, Cietanolamida, Keratina, Acetamidopropil Trimonio de Cloruro de Amonio, PPG-4 Deceth 4, PGE-7, Gliceril Cocoate, Piroctone Olamine, Cloruro de Sodio, FD&C Red No. 40, FD&C Yellow No.5, Methil Paraben, Propil Paraben, Fragrance
Nie znam hiszpańskiego niestety, więc analiza tego składu będzie bardziej zgadywanką - internetowe słowniki też średnio sobie radzą z terminologią - niźli analizą, ale spróbujmy.
Wujek Google pisze, że Lauril Sulfato de Sodio to jest SLS To daje nam myjadło konkretne oparte na jonowym i amfoterycznym surfaktancie.
Cietanolamida to moim zdaniem Triethanolamina, która może wspomagać mycie, zastosowano ja jednak dla uzyskania odpowiedniej konsystencji produktu.
Dalej najprawdopodobniej keratyna, która może podziałać regenerująco, choć tutaj najprawdopodobniej idzie o jej działanie kondycjonujące, które w grupie z antystatykiem (rozszyfrowałam tutaj Acetamidopropyl Trimonium Chloride) i emolientem pomoże w rozczesaniu włosów i wygładzi nieco łuski. Do tego jeden humektant-rozpuszczalnik.
Konserwanty, barwniki, zapach oraz potencjalny podrażniacz w postaci soli.

Zgodny z cg.

Cytat:
jako szampon - oczyszczacz skalpu (?)
i włosów.
W komplecie potrzebna będzie mocno emolientowa (i pewnie dlatego odżywka do kompletu właśnie taka jest).
Stosowany na co dzień może wysuszać włosy kręcone, suche czy zniszczone.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 14:03   #2852
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Ochronne
Avon, Advance Techniques, Daily Shine Dry End Serum (Serum na zniszczone końcówki)
Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Avon, Advance Techniques, Daily Shine Dry End Serum (Serum na zniszczone końcówki)

Skład: Cyclopentasiloxane, Cyclomethicone, Alcohol Denat., Dimethicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Parfum,Benzophenone-2, Panthenol, Phytantriol, Aqua, Propylene Glycol, Creatine, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Methylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Coumarin, Hydroxycitronellal, Amyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde
Siła produktu tkwi w nagromadzeniu silikonów, które - poprzez utworzenie filmu - wygładzą włosy, dodadzą blasku, zmiękczą i "skleją" tymczasowo rozdwojone końcówki (podobnie może podziałać zawarta po zapachu kreatyna). Co istotne, silikony są rozpuszczane przez denat, dzięki czemu produkt został nieco odchudzony. Sąsiedztwo powinno sprawiać, że nie będzie on działał wysuszająco (nie oznacza to jednak, ze nie należy uważać w dłuższym stosowaniu), choć może podrażniać - podobnie jak jeden z zapachów (lyral) w końcu składu - skórę. Dobrym pomysłem jest dodanie do mieszanki filtrów UV.
Składniki wzmacniające jako ładne dodatki: panthenol, ekstrakty z alg.
Sporo zapachów i konserwantów.
Należy uważać, by nie przesadzić z ilością.

Niezgodne z cg.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg neversummer.jpg (10,9 KB, 0 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-29 o 12:07
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 06:13   #2853
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Produkty myjące: szampony
Szampon Alverde Farbbrillanz Hagebutte & Physalis.



Dość intensywnie myjący szampon za sprawą SCS - surfaktanta jonowego - łagodzonego przez amfoteryczny oraz mleczan sodu. Sól morska bogata w mikroelementy może też nieco zagęścić produkt. Przed kolejnymi delikatniejszymi surfaktantami gliceryna wiążąca wodę. Ekstrakty z kwiatu słonecznika, owocu róży i garliczki rozpuszczone w alkoholu (uwaga na ewentualne podrażnienia!) będą działały głównie w sposób antybakteryjny.



CDN wkrótce
Kochana moge prosić o resztę analizy

pozatym poprosze o nowa analizę

Nawilżająca Maska bananowa Mila

nie ma jej na kwc ani nie znalazlam strony producenta dodaje link gdzie mozna ja kupic
http://www.fryzart.pl/product-pol-18...0-ml-Mila.html

Skład: Aqua,Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Dipalmtoylethyl Hydroxyethylmonium Methosufate,Parfum (Fragrance),Cyclopentasil axone, Dimethiconol,Benzyl Alcohol,C.I 11680(pigment yellow 1),Citric Acid,Propylene Glycol, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Whead Gluten, Hydrolyzed Wheat Protein, Methylchloroisothazolinon e, Methylisothiazolinone, Hydrolyzed Silk Protein.

Skład sama spisalam z opakowania mam nadzieje ze dobrze
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 11:00   #2854
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Ochronne
Rossmann, Isana Hair, Hitzeschutz Spray (Spray termoochronny)
Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Rossmann, Isana Hair, Hitzeschutz Spray (Spray termoochronny)

Skład: Aqua, Alcohol Denat, Propylene Glucol, Bis (c13-15 Alkoxy) Pg-Amodimethicone, Panthenol, Vp/Va Copolymer, Pafum, Peg-40 Hydrogenated, Castor Oil, C14-15 Alcohols, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Laurtrimonium Chloride.
Przed ciepłem w tym produkcie chronić będą filmformery rozpuszczone przez potencjalnie podrażniający denat i glikol propylenowy (też jest poniekąd powłokotwórczy) w wodzie... Oznacza to, że do ochrony winno dojść w chwili, gdy produkt już będzie już suchy (a wtedy na suszenie czy wątpliwe zabawy z prostownicą już może być za późno) - odparuje woda i denat. W przeciwnym wypadku - moim zdaniem - bardziej i szybciej wysuszymy sobie włosy niźli je ochronimy.
Dalej substancje zapachowe, konserwujące, emulsyfikujące.
Zalecałabym daleko posuniętą ostrożność.

Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 11:09   #2855
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Stylizacja
Rossmann, Styling Gel Wet Look (Żel nadający włosom 'mokry' look)
Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Rossmann, Styling Gel Wet Look (Żel nadający włosom 'mokry' look)

Skład: Aqua, Glycerin, Triethanolamine, pvp, Carbomer, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, parfum, Benzyl Alkohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetrasodium Edta, Benzophenone-4
Prościuśki żel, który efekt "mokrego looku" zawdzięcza obecności przyciągającej i wiążącej wodę glicerynie. Jedyny filmformer - choć i Carbomer może podobnie działać - odpowiedzialny za nadanie i utrzymanie kształtu fryzury to pvp, co do którego zgodności z cg mam watpliwości.
Dalej substancje dla żelu: regulatory lepkości, zapachy, substancja chelatująca, konserwanty. Zdarzył się nawet filtr UV.
Żel nie da specjalnie trwałego holdu ze względu na obecność humektanta tuz po wodzie. Z tego samego powodu może też obciążać niektóre włosy.

Zalecałabym od czasu do czasu szampon z siarczanem, ponieważ nie mam pewności co do zgodności bądź jej braku z cg.

Cytat:
I jeszcze mam pytanie nt tego żelu.. czy nie będzie on wysuszał włosów?
To zależy, ponieważ teoretycznie nie ma w nim niczego, co mogłoby powodować wysuszanie włosów. Jeśli jednak Twoje włosy są wrażliwe na glicerynę w produktach bez spłukiwania, to istnieje prawdopodobieństwo wysuszenia poprzez oddawanie wody do suchego powietrza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg neversummer.jpg (10,9 KB, 1 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 12:16   #2856
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty odżywiające Polska
Mila, Maska bananowa - nawilżająca
Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Mila, Maska bananowa - nawilżająca
http://www.fryzart.pl/product-pol-18...0-ml-Mila.html

Skład: Aqua,Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride,Dipalmtoylethyl Hydroxyethylmonium Methosufate,Parfum (Fragrance),Cyclopentasilaxone, Dimethiconol,Benzyl Alcohol,C.I 11680(pigment yellow 1),Citric Acid,Propylene Glycol, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Wheat Gluten, Hydrolyzed Wheat Protein, Methylchloroisothazolinon e, Methylisothiazolinone, Hydrolyzed Silk Protein.
Początek: woda, alkohol tłuszczowy(emolient, zadziała okluzyjnie - przeciwdziała utracie wody), antystatyki (wygładzą i ułatwią rozczesywanie) i zaraz po tym zapach("perfuma" nie istnieje w języku, ponieważ perfumy to jak nożyczki - pluralia tantum), czyli pewnikiem wszystko, co jest dalej jest w ilościach śladowych.
Silikon cykliczny(lotny) i silikon nierozpuszczalny w wodzie (ale usuwalny za pomocą betainy coc.mam wątpliwości co do tego, czy dimethiconol jest rozpuszczany przez betainę coc ).
Ciekawe składniki w postaci protein o funkcjach antystatycznych i kondycjonujących: ze słodkiego migdału, pszenicy, jedwabiu (jedyne, które mają możliwość jako takiego wniknięcia do wnętrza włosa) i hydrolizowanego glutenu (jednak jak wspominałam w ilościach niewielkich). Hydrolizowany gluten może być jedynym składnikiem mającym coś wspólnego z bananem

Maska jawi mi się dość lekko, może być używana jako codzienna odżywka d/s.
Bardzo podobna do Mili z proteinami.

Niezgodna z CG.


Przepraszam za wcięcie z analizą i czekam na baty, bo to moje pierwsze dokonanie tutaj Chciałam się sprawdzić, nie ukrywam

Od ELOE77:Batów nie będzie - naniosłam poprawki (podkreślone)

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-27 o 12:53
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 12:28   #2857
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Różne
Banana Boat, Aloe Vera Gel (żel aloesowy)
Cytat:
Napisane przez marwel33 Pokaż wiadomość
Banana Boat, Aloe Vera Gel (żel aloesowy)
http://www.bananaboat.com/products/1...BrowseBy=Usage

skład:
Aqua, Alcohol Denat., Polysorbate 20, Glycerin, Aloe barbadensis, Carbomer, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid, Benzophenone-4, Parfum, CI 19140, CI 42090.
Żel, którego głównym składnikiem jest woda i denat, potem emulgator o właściwościach myjących, regulująca poziom wilgotności gliceryna, a dopiero po tym wszystkim znajdujemy nieco aloesu. Pojawia się jeszcze emolient, który optycznie poprawi stan włosów, oraz filtr UV.
Ze względu na obecność denata zalecałabym ostrożność w nakładaniu w pobliże skóry czy na nią - może podrażniać.
Z tego samego powodu żel może działać na włosy wysuszająco.

Zgodny z cg (choć carbomer może wykazywać tendencje do nabudowywania).

Cytat:
chciałabym go dodatkowo zastosować jako wcierkę w skórę głowy
Obawiam się, że tak naprawdę tylko do tego się nada. Oczywiście pod warunkiem, ze Twoja skóra nie reaguje na denat podrażnieniem.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-27 o 12:35
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 13:11   #2858
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Różne
NIVEA, Beiersdorf, Klettenwurzel Haar-Ol (olejek do włosów z czarną rzepą)
Cytat:
Napisane przez marwel33 Pokaż wiadomość
NIVEA, Beiersdorf, Klettenwurzel Haar-Ol (olejek do włosów z czarną rzepą)

Skład:
Paraffinum liquidum, Glycine soja, Arctium majus, Propyl gallate, Parfum.
Jak na olejek przystało, składa się z emolientów, w tym z parafiny i olejku sojowego, co daje nam w sumie dość ciężką mieszankę, w sensie - pokrywającą włosy tłustym filmem. Małe prawdopodobieństwo wnikania składników zapewnia parafina. Wymagać będzie zmywania szamponem z siarczanem.
Aktywnym, wzmacniającym elementem jest tutaj łopian (działa i antyoksydacyjnie - flawonoidy i witamina c - i regeneracyjnie - białka). Na koniec antyoksydant, ale moim zdaniem to nie jest składnik dla włosów, ale dla mieszanki - podziała jak konserwant, zapobiegając psuciu się produktu.
Zapach.
Nie ma pojęcia, gdzie podziała się czarna rzepa Nie widzę jej w składzie. Ba! Obawiam się, że Klettenwurzel to łopian, a nie czarna rzepa...

Zgodny z cg, ale wymagać będzie zmywania szamponem z siarczanem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg neversummer.jpg (10,9 KB, 1 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-27 o 13:15
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 13:24   #2859
friable
Raczkowanie
 
Avatar friable
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 432
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Uprzejmie proszę o analizę

Kyrell, Pflege Shampoo fur normales Haar

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, coco-glucoside, peg-3 distearate, sodium benzoate, panthenol, parfum, citric acid, sodium formate, polyquaternium-10, sodium hydroxide, benzyl salicytate, hydropropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, hexyl cinna mal, formic acid, tocopherol

Kyrell, Pflege Shampoo fur trockenes Haar

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, cocamide mea, panthenol, peg-3 distearate, sodium benzoate, parfum, glycerin, citric acid, sodium formate, polyquaternium-22, propylene glycol, sodium hydroxide, polyquaternium-16, formic acid, tocopherol, tetrasodium edta, benzyl alcohol


Interesuje mnie głównie czy nadają się do zmywania silikonów i który jest lepszy? Wiem, że składy podobne i mało zachęcające, ale jestem w trakcie zużywania szamponów które już mam
friable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 14:15   #2860
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty odżywiające Polska
Bingo Spa, Fast Hair Repair (Szybka Odżywka do Włosów)
Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Bingo Spa, Fast Hair Repair (Szybka Odżywka do Włosów)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ir-repair.html

Skład: Aqua, Stearamidopropyl Dimethylamine, 1 Heksadecanol 1 Octadecanol(miksture), Ceteareth-20 and Cetearyl Alcohol, Styrene/Acrylates Copolymer, Soluble Collagen, Propylene Glycol; Aqua; Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Arnica Montana Flower Extract, Lamium Album Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Pinus Silvestris Bud Extract, Nasturtium Officinale Extract, Arctium Majus Root Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Hedera Helix Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Tropaeolum Majus Flower Extract, Hydrolized Silk, Propylene Glycol; Aloe Extract, Linum Usitatissimum Seed Extract, Marticaria Extract, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben, DMDM-Hydantoin
Początek to standard Bingowy: antystatyki i emolienty w mieszankach, co zapewni delikatną konsystencję i lekkość włosów. Pozwoli także nieco renatłuścić włosy, zmiękczyć i domknąć łuski. Ten efekt wzmocni obecność polimera oraz kolagenu, który sprawi, że włosy będą chronione przed ucieczką wody oraz wpływem otoczenia. Może także mieć wpływ na sprężystość.
Dalej wodny roztwór wzmacniająco-antybakteryjno-ściągająco-antyoksydacyjnych ekstraktów z: rozmarynu, rumianku, arniki, jasnoty białej/pokrzywy, szałwii, sosny, rukwi, łopianu, skórki cytryny, bluszczu, nagietka i nasturcji , któremu pomóc w przeniknięciu do wnętrza włosa ma glikol propylenowy. Podobnie podziałać powinien w przypadku obecnych dalej ekstraktów z: aloesu, lnu i rumianku, działających osłaniająco i wzmacniająco.
Pomiędzy ekstraktami regenerujące hydrolizowane proteiny jedwabiu.
Na koniec zapach, konserwanty, w tym potencjalny podrażniacz i regulator pH.

Z powodu obecności polimera zgodność z cg jest dyskusyjna.

Dodać muszę, że skład jest niezwykle podobny do Bingo Spa, Ekstrakt proteinowy do włosów i wygląda jak połączenie dwóch innych odżywek.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-27 o 14:18
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 12:23   #2861
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Poproszę o analizę

1.Organic Surge Fresh Grapefruit Conditioner
Ingredients : Aqua (Water), Glycerin (Vegetable soap manufacture),Cetrimonium Chloride (Vegetable derived), Cetearyl Alcohol (Vegetable derived), Vitis Vinifera (Grapes), Ceteareth-20/Peg-20 Stearate (Vegetable based), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride (Plant Mucilage), Citric Acid (Citrus fruits), Citrus Grandis, Citrus Medica Limonum, Citrus Aurantifolia, Citrus Aurantium Bergamia (Organic essential oil blend), Dimethicone Copolyol (from silca), Yucca Vera (Plant extract), Phenoxyethanol, Tocopherol (Natural vitamin E), Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein (GMO-free wheat), Citral, Limonene, Linalool.


z góry dziękuje
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-29, 10:54   #2862
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjące: szampony
meera- herbal hairwash powder
Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
meera- herbal hairwash powder

http://www.cavinkare.com/meerapowder.html?reload

Key ingredients: cocos nucifera shell powder 22.9%, madhuca longifolia 10.75%, albizia amara 6%, ocimum sanctum 4%, cyperus rotundus 4%, vetiveria zizanioides 3%, cinnamomum tamala 2%, lippia nodiflora 2%, acacia concinna 2%, hedychium spicatum 2%, eucalyptus globulus 2%, trigonella foenum-graecum 1%, sapindus trifoliatus 1%, vigna radiata 1%, hibiscus rosa-sinensis 1%.
Próbując sobie wyobrazić ten produkt oraz korzystając z tego, co producent umieścił na stronie, muszę stwierdzić, że mam co najmniej lekki rozjazd interpretacyjny...
Spróbujmy jednak coś niecoś ze składu wyjąć.
Najistotniejszym, albowiem "ścierającym" elementem jest proszek ze skorupy kokosa. Do tego coś z drzewa uważanego w Indiach za święte - mahwa lub mahua. Coś, albowiem włosom przysłuży sie zarówno sproszkowana kora tego drzewa (najprawdopodobniej cechy ściągające i antybakteryjne), jak i suszone kwiaty (źródło cukrów, co może dać efekt powlekający i ochronny). Charakter m.in. powlekający będą mieć również występujące pod koniec składu kozieradka, fasola złota (ze względu na wielkocząsteczkowe proteiny) i hibiskus, który może też pełnić rolę regulatora pH.
Albizia amara może nie mieć odpowiednika w jęzku polskim, w angielskim zaś to "bitter albizia", zaś działanie proszku - pochodzącego z liści bądź strączków - ma być podobne do pierwszego w składzie proszku kokosowego. Dodatkowo może mieć działanie kondycjonujące, co poprawi optycznie stan włosów.
Dalej już znane tulsi o charakterze antybakteryjnym i antyoksydacyjnym, podobnie jak trawa kokosowa, czyli musta.
Następne składniki to głównie aromaty, jednak również o działaniu pobudzającym mikrokrążenie (za czym może iść wzrost włosów) jak wetiweria pachnąca i cynamonwiec tamala. Lippia nodiflora , czyli "frog fruit" lub "busbusi" oraz hedychium spicatum czy eukaliptus zaliczymy już do składników antybakteryjnych.
Wzmacniające i oczyszczające włosy shikakai stosuje się także w walce z łupieżem. Jego siłę myjącą delikatnie wzmocnią tzw. orzechy piorące.

Oczywiście zgodny z cg.

Cytat:
Mam wiele pytan...czy jest sens tego proszku do mycia wlosow uzywac
Podczas analizy zerkałam m.in. na helfy.pl, gdzie szampony z proszków ziołowych są sporządzane poprzez mieszanie z wodą i gotowanie. Nie wiemy, bo i producent na stronie tego nie podaje (może jest to na opakowaniu), w jaki sposób przygotować ten szampon. Myślę jednak, że sens używania istnieje, ponieważ:
Cytat:
czy moze przyniesc wlosom jakies korzysci
tak, może przynieść korzyści płynące choćby z delikatnego mycia i wzmacniającego wpływu ziół, jeśli mieszanka zostanie dłużej na włosach.
Uważałabym jednak na ewentualne wysuszenie, zawsze to jednak zioła, a te działają wysuszająco w nadmiarze.
Cytat:
czy moze to byc lepsze niz szampny
To zależy. Jest po prostu inne, daje włosom delikatne oczyszczanie i wzmocnienie (pod warunkiem pozostawienia mieszanki na włosie), pomaga najprawdopodobniej walczyć z łojotokiem. Może jednak - stosowane w nadmiarze - wysuszać.
Cytat:
czy zabarwi wlosy
Moim zdaniem nie ma na to szans. Zabarwić może ewentualnie ubranie, ale włosów nie powinno.
Cytat:
czy zmyje oleje...
Nie wszystkie, ale sobie poradzi.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-29 o 12:14
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 11:13   #2863
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjące: szampony
Rossmann Lilliputz Extrasensitive szampon i żel pod prysznic do skóry wrażliwej
Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Rossmann Lilliputz Extrasensitive szampon i żel pod prysznic do skóry wrażliwej

Skład: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Glyceryl Caprylate, Panthenol, Glyceryl Oleate, Glycerin, Bisabolol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium PCA, Citric Acid.
O delikatności produktu decydować będzie odwrócenie stężeń surfaktantów: od najdelikatniejszego niejonowego, przez silny jonowy po średni amfoteryczny. Nie oznacza to jednak, że w praktyce mieć będziemy do czynienia z szamponożelem całkowicie delikatnym. Znajdziemy w nim zagęszczającą sól o potencjalne podrażniającym. Tego potencjału mieć nie będzie bisabolol - ekstrakt z rumianku uznawany za bezpieczny dla wrażliwców i alergików. W jego przenikaniu do włosa i skóry pomagać będzie gliceryna. Innym cennym dla włosów i skóry humektantem o właściwościach łagodzących i wzmacniających jest panthenol - prowitamina B5.
W rozczesaniu i ochronie włosów pomogą obecne emolienty, kondycjoner i substancja powlekająca.

Niezgodny z cg.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif brzydal.gif (4,9 KB, 364 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 11:41   #2864
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Ochronne
Lakme K.Style Polish Smooth And Shine Sheen Spray[/B] - nabłyszczacz do włosów
Cytat:
Napisane przez extragirl Pokaż wiadomość
Lakme K.Style Polish Smooth And Shine Sheen Spray - nabłyszczacz do włosów

ingredients: cyclomethicone, alcohol denat., 2-phenylethyl benzoate, glycerin, aqua, tocopherol, vitis vinifera, fragrance, geraniol, butylphentyl methylpropional, linalool, hydroxyisohexyl-3-cyclohexene carboxaldehyde, alpha-isomethyl ionone, hydroxycitronellal
Efekt nabłyszczenia ma dać najprawdopodobniej emolient mający również funkcję zapachu, a rozprowadzany przez odparowujące silikon i denat. Do tego wykazująca działanie powlekające gliceryna, woda, antyoksydacyjna wit. E i coś z winogron - mozemy zgadywać, czy to antyoksydacyjny ekstrakt, czy może w sporej części wnikający olej winogronowy Sąsiedztwo oraz same cechy produktu wskazują, że mogą to być równie dobrze oba elementy...
Dalej zapachy - w tym często podrażniający lyral - i konserwanty.

Niezgodny z cg.

Cytat:
nie znalazłam go na KWC, a chciałabym wiedzieć, jak mniej więcej będzie działał na włosy, czy nie będzie wysuszał
Obawiam się, że raczej będzie wysuszał, zaś efekt nabyłyszczania - tak, wbrew pozorom - może skończyć się obciążeniem.
Cytat:
czy jest w miarę zdrowy dla włosów
Jeśli "zdrowy" definiujemy poprzez "nie szkodzi" to raczej nie, zdrowy nie będzie.
Produkty tej kategorii nie mają jednak dawać włosom zdrowia, ale powstrzymywać zniszczenia poprzez pozostawianie ochronnego filmu.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 12:53   #2865
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty odżywiające Polska
Chantal, ProSalon, Nourishing Mask (Odżywcza maska z kokosem i proteinami soi)
Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Chantal, ProSalon, Nourishing Mask (Odżywcza maska z kokosem i proteinami soi)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolized Soy Protein, Propylene Glycol, Cocos Nucifera Fruit Extract, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Potassium Sorbate, Citric Acid, Coumarin.
Maska, która doda włosom blasku, miękkości i zabezpieczy włosy przed ucieczką wilgoci, a to za sprawą emolientów (w tym ekstraktu z kokosa, który podziała kondycjonująco), silikonów oraz ułatwiających rozczesywanie antystatyków - w tym tytułowych protein soi.
3 regulujące poziom wilgotości humektanty nieco wzmocnią - panthenol - i rozpuszczą konsystencję maski - glikol propylenowy.
Wśród konserwantów grupa parabenów.
Nadmiar może skutkować lekkim obciążeniem.

Niezgodna z cg.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif brzydal.gif (4,9 KB, 315 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-29 o 12:54
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 13:25   #2866
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Ochronne
Chantal, ProSalon, Intensis, Two - Phase Conditioner for Dry Hair (Odżywka dwufazowa do włosów suchych i łamliwych)
Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Chantal, ProSalon, Intensis, Two - Phase Conditioner for Dry Hair (Odżywka dwufazowa do włosów suchych i łamliwych)

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Amodimethicone, Polysorbate-20, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, PEG-12 Dimethicone, Polyquatemium-6, Cetimonium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydrolyzed Soy Protein, Propylene glycol, Fucus Vesiculosus Extrat, Passiflora Quadrangularis Fruit Extract, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolonone, Citric Acid, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol, Limonene, Butylphenyl Methylpropianal, Benzyl Alcohol, CI42090.
Z całą konsekwencją - produkt zabezpieczajacy przed ucieczką wody. Ewentualne odżywienie dostępne w gratisie
Ochrona przed ucieczką wody zapewniona dzięki nagromadzeniu substancji powłokotwórczych w postaci silikonów i polimera kationowego oraz protein soi. Pomoże je połączyć, a potem rozprowadzić na włosach polysorbate-20 i antystatyk. Filtr UV ochroni przed działaniem promieni słonecznych. Ekstrakty z pasiflory i morszczyna mogą podziałać wzmacniająco - podobnie jak panthenol - i antyoksydacyjnie. Glikol propylenowy rozpuści ekstrakty i wzmocni powstałą powłokę.
Wśród konserwantów grupa parabenów, spora ilość zapachów, regulator kwasowości.
Wrażliwcom zalecałabym ostrożnośc podczas aplikacji.

Niezgodna z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-04-29 o 13:28
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 17:32   #2867
FelekBezSzelek
Rozeznanie
 
Avatar FelekBezSzelek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 785
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Ziaja Codzienna Pielęgnacja, odżywka do włosów, spray
odżywka intensywna odbudowa
http://www.d o z.pl/apteka/p58080-Ziaja_Codzienna_Pielegnac ja_odzywka_do_wlosow_spra y_125_ml


Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor OIl, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypopyltrimonium Chloride, panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide I, Phytosphingosine, Cholesterol Sodium Lauryl Lactylate, carbomer, Xanthan Gum, PVP, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Citric Acid.
__________________
Poomoc.pl
FelekBezSzelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 07:44   #2868
ania smerfetka
Raczkowanie
 
Avatar ania smerfetka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Podlaskie
Wiadomości: 325
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Cytat:
Napisane przez FelekBezSzelek Pokaż wiadomość
Ziaja Codzienna Pielęgnacja, odżywka do włosów, spray
odżywka intensywna odbudowa
http://www.d o z.pl/apteka/p58080-Ziaja_Codzienna_Pielegnac ja_odzywka_do_wlosow_spra y_125_ml


Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor OIl, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypopyltrimonium Chloride, panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide I, Phytosphingosine, Cholesterol Sodium Lauryl Lactylate, carbomer, Xanthan Gum, PVP, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Citric Acid.

Szukaj najpierw czy już nie analizowano
ANALIZA

I jako bonus 2 pozostałe
1 i 2
__________________
Piłam pokrzywę i drożdże.
Olejuję włosy od 30.08.2011
Stosuję pielęgnację a'la CG, choć jestem SG
Owsiankę jem regularnie od 10.10.2011
Od zawsze się ODCHUDZAM

Edytowane przez ania smerfetka
Czas edycji: 2012-04-30 o 07:46
ania smerfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 19:07   #2869
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Proszę o analizę.
Joanna Multi Color, Saszetka koloryzująca do 4,8 myć.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ect-color.html

Aqua,PropyleneGlycol, Cocamidopropyl Betaine, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, , Cocamidopropylamine Oxide, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Polyquanternium-10, Triethanolamine, Polysorbate-20, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Biotyn, Bioflavonoids, Pyridoxine HCI, Parfum, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, [+/- HC Blue 2, HC Orange 1, N,N’-Bis(2-Hydroxyethyl)-2-Nitro-p-Phenylenediamine, HC Yellow 2, HC Yellow 5, Disperse Black 9, Disperse Fiolet 1, Acid Orange 3, Basic Red 46, Basic Blue 7, Basic Red 2, Sodium Sulfate], DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne,
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 10:51   #2870
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty ochronne
Chantal, ProSalon, Moisturizing Conditioner (Odżywka nawilżająca bez spłukiwania w spray'u)
Cytat:
Napisane przez amandaa_16 Pokaż wiadomość
Chantal, ProSalon, Moisturizing Conditioner (Odżywka nawilżająca bez spłukiwania w spray'u)

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polysorbate-20, Polyquatemium-6, Hydrolyzed Silk, PEG-12 Dimethicone, Cetimonium Chloride, Panthenol, Parfum,Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolonone, CI 74160, CI 47005.
Podobnie jak w przypadku poprzedniczki - ze wszystkimi konsekwencjami to produkt ochronny, nie odżywiający. No, może lekko, a to za sprawą regenerujących protein hydrolizowanego jedwabiu i wzmacniającego panthenolu, które gdzieś się zawieruszyły pomiędzy składnikami powłokotwórczymi w postaci silikonów i polimera kationowego. Do tego pomocne w rozprowadzeniu i zmieszaniu całości antystatyki/emulgatory.
Dalej zapachy, grupa parabenów i barwniki. Kwas mlekowy raczej jako regulator kwasowości.
Produkt zabezpieczy włosy przed ucieczką wody i nabłyszczy, może jednak zastosowany w nadmiarze obciążyć.

Niezgody z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:17   #2871
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty odżywiające Polska
Timotei, Intensywna Odbudowa, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych
Cytat:
Napisane przez Mee9689 Pokaż wiadomość
Timotei, Intensywna Odbudowa, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Amodimethicone, Behentrimonium Chloride, Dipropylene Glycol, PEG-7 Propylheptyl Ether, Cetrimonium Chloride, Lactic Acid, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Persea Gratissima Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Pistacia Vera Seed Extract, Glycerin, Propanediol, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, CI 42051, CI 47005.

link do kwc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...szczonych.html
Odżywka, której głównym celem jest wygładzenie łuski, dodanie blasku i miękkości włosom oraz zabezpieczenie ich przed utrata wilgotności. To wszystko dokona się za sprawą emolientów, w tym oleju z moreli i makadamia (te w niewielkich ilościach pod koniec składu), substancji powłokotwórczych w postaci silikonów i kondycjonerów. Pomoc w ich rozprowadzeniu oraz w zniwelowaniu ładunków elektrostatycznych zapewnią antystatyki. Humektanty zadecydują o regulacji wilgotności, zaś ekstrakt z pistacji również podziała kondycjonująco.
Obecne potencjalne podrażniacze. Nadto zapachy, konserwanty, regulatory lepkości, stabilizatory emulsji, substancja chelatująca, barwniki.
Efekt zatem głównie tymczasowy, do kolejnego mycia.
Może pozbawiać włosy wigoru i lekko obciążać przy dłuższym stosowaniu.

Niezgodna z cg.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg neversummer.jpg (10,9 KB, 2 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-05-02 o 11:18
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:43   #2872
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjące: szampony
Urtekram, Nordisk Birk Shampoo, Tort Har (do wlosow suchych)
Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Urtekram, Nordisk Birk Shampoo, Tort Har (do wlosow suchych)

Sklad: Aqua, Sodium Coco Sulfate, Coco-Glucoside, Aloe Barbadensis Gel, Glycerine, Betula Alba Leaf Extract, Equisetium Arvense Extract, Glyceryl Oleate, Cocoglycerides, Sodium Chloride, Glyceryl Caprylate, Lysolecithin, Xanthan Gum, Hydrolyzed Jojoba Esters, Citric Acid, Parfum, Citral, Limonene, Linaool, Chitosan, Tocopheryl Acetate
I byłby to niemal ideał, gdyby nie potencjalny podrażniacz w postaci zagęszczającej soli i surfaktant jonowy w postaci SCS. Poza tym naprawdę świetny skład: niejonowy, delikatny coco glucozyd, łagodzący żel aloesowy, ekstrakty z wzmacniających brzozy i skrzypu wprowadzane gliceryną. Do tego wygładzające włosy emolienty, kondycjonery i substancja powłokotwórcza rozpuszczalna w wodzie (najpewniej naturalnego pochodzenia). Jako dodatek antyoksydacyjna wit. E.
zapachy, regulator kwasowości, zagęszczacz, emulgator.
Szampon przypomina nieco naszą migdałową Alterrę, ale jest pozbawiony alkoholu. Odżywienie czy wzmocnienie włosów w przypadku takiego produktu to w sumie ładny dodatek, jednak łagodne traktowanie skórze na pewno się spodoba.

Zgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 11:57   #2873
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Różne
Bielenda, Awokado, Masło do ciała
Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
Bielenda, Awokado, Masło do ciała

Ingredients : Aqua (Water), Ethylhexyl Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Urea, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil),
Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol
, Ceteareth-18, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Cocoate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dimethicone, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Ethylene/Propylene/Styrene Copolymer, Butylene/Ethylene/Styrene Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance).
Dość sympatyczne masło, którego ważnym elementem wśród obowiązkowych - jak do w maśle do ciała - emolientów jest masło shea. Tytułowy olej awokado dużo dalej, więc zapewne w ilościach mniejszych niźli mocno okluzyjna parafina. Wnikające oleje jak olej kokosowy czy palmowy również w małych stężeniach.
W produkcie sporo substancji powłokotwórczych, które jednocześnie ułatwiają aplikację i uszczelniają film ochronny. Wysoko mocznik, który przyciągnie i zatrzyma wodę, ale też stawia pod znakiem zapytania ilość pozostałych składników.
Nadto emulgator, zagęszczacz, substancja chelatująca, konserwanty w tym potencjalny podrażniacz i grupa parabenów, zapach.

Niezgodny z cg.

Cytat:
dziewczyny, czy to masło do ciała nadawałoby się do olejowania włosów?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-do-ciala.html
W sumie widziałabym to bardziej jako produkt do zabezpieczania włosów (oczywiście w niewielkich ilościach!) niźli do olejowania. Zawsze jednak można spróbować. Zmyty szamponem z siarczanem nie powinien zaszkodzić włosom. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że może obciążyć te cienkie i delikatne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg neversummer.jpg (10,9 KB, 1 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 12:28   #2874
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjace: szampony
Libero- Baby wash

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Libero- Baby wash

sklad: aqua, sodium cocoamphoacetate, glycerin, PEG-150 distearate, sodium lauroyl glutamate, citric acid, betaine, panthenol, phenoxyethanol, benzoic acid, dehydroacetic acid, tetrasodium iminodisuccinate, sodium chloride.

Link do strony producenta: http://www.libero.no/Produkter/?gcli...FUx0mAodJkJipA
Dziecięcy szampon oparty na średnio łagodnym surfaktancie amfoterycznym. Łagodzące i powlekające włosy działanie będą miały gliceryna i kondycjoner. Do tego niwelujące podrażnienia skóry betaina i panthenol. Emulgator, konserwanty, substancja chelatująca, regulator pH, potencjalny podrażniacz.

Cytat:
czy ktorys z powyzszych produktow nada sie do mycia?
Tan się nada do codziennego mycia pod warunkiem, ze nie mamy skóry reagującej na ten rodzaj surfaktantów. Można nim też zmywaćnieco cięższe oleje jak oliwa czy migdał albo nawet rycyna (ale potrzeba wprawy).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-05-03 o 13:20
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:26   #2875
czikibam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 134
GG do czikibam Send a message via Skype™ to czikibam
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Proszę o analizę

Produkty odżywiające: Polska

FM hair odżywka do włosów cienkich i pozbawionych puszystości

Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Octyldodecanol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cyclopentasiloxane, Isopropyl Alochol, Parfum, Silicone Quaternium- 18, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzet Wheat Protein, Benzophenone- 1, Benzophenone- 3, Cetrimonium Cloride, Trideceth- 6 Lauryldimonium Hydroxopropyl Hydrolyzed Starch, Panthenol, Citric Acid, Glycerin, Trideceth- 12, 2- Bromo- 2- Nitropropane-1, 3- Diol, PEG-8, Hydrolyzed Rhodophycea Extract, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3- Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional,, Alpha- Isomethyl Ionone, Sodium Methyl Paraben, CI 42090, CI 19140
__________________
Zakręcona kręconowłosa

dbam o włoski od 20.12.2011r (powrót)

zapuszczam!


Jest: 36 cm

Będzie:70 cm
czikibam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 12:29   #2876
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Różne
Alverde Olejek paczula & czarna porzeczka (Aroma Pflegeol Patcholuli Cassis)

Cytat:
Na prośbę Smutnej_Dziewczyny:
Alverde Olejek paczula & czarna porzeczka (Aroma Pflegeol Patcholuli Cassis)
skład : Helianthus Annuus Seed Oil*, Glycine Soja Oil*, Elaeis Guineensis Oil*, Ribes Nigrum Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Vitis Vinifera Seed Oil, Parfum**, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citral**
W zasadzie podobny jest do olejków Alterry, ale podstawę stanowi olej słonecznikowy, który jest niewnikającym olejem, więc stanie się barierą okluzyjną przed ucieczką wilgoci i ewentualnymi uszkodzeniami z zewnątrz. Olej sojowy - również o właściwościach ochronnych.
Olej palmowy - należący do wnikających podobnie do kokosowego (tego tutaj brak).
Olej z czarnej porzeczki i olej z pestek winogron znane z właściwości antyoksydacyjnych. Ten efekt nieco wzmocni wit. E raczej w niewielkich ilościach, stabilizowana przez olej słonecznikowy.
Oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów - o podobnej wnikalności i bardzo lubiane przez włosy podobnie jak raczej niewnikająca jojoba.
Sporo zapachów.

Zrobić może wiele dobrego, ale nie znamy stężeń, więc trudno wyrokować na ile włosy naprawdę odżywi i doda wilgoci dzięki zawartości kwasów tłuszczowych, a na ile po prostu zabezpieczy poprzez utworzenie ochronnego filmu i renatłuści. Podstawę stanowią oleje niewnikające, więc całej reszty może być niewiele, ale może byc ich na tyle dużo, by włosy odczuły ich dobroczynny wpływ.

Mieszanka jest na tyle różna, że może zrobić wszystko -odżywić, wzmocnić, przeciwdziałać procesom starzenia. A może też jedynie - właśnie ze względu na stężenia - zabezpieczać i renatłuszczać, wygładzać łuski.

Oczywiście zgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-05-16 o 10:18
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:17   #2877
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty odżywiające spoza Polski / produkty myjące: odzywki
Fabulous Fruit by Delon - SMOOTH & SLEEK Conditioner with fruit extract
Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Fabulous Fruit by Delon - SMOOTH & SLEEK Conditioner with fruit extract

sklad: aqua, cetyl alcohol, cetrimonium chloride, vaccinium myrtillus extract, saccharum officinarum extract, acer saccharum extract, citrus aurantium dulcis extract, citrus medica limonium extract, phenoxyethanol, DMDM hydantoin, iodopropynyl butylcarbamate, parfum.

Produkt, któego siła - jeśłi oczywiście mamy odpowiednie stężenia - tkwić będzie w ekstraktach:
z czernicy - o działaniu antyoksydacyjnym, antybakterynjym, wzmacniającym i lekko powlekającym (pektyny),
- trzciny curkrowej - również kondycjonującym (efekt powlekania), i wzmacniającym,
- słodkiego klonu - podobnie jak trzcina plus działanie lekkko pilingujące,
- cytrusów takich jak pomarańcza i cytryna - wzmacniają, działaja antybakteryjnie i mogą też odpowiadać za zapach produktu.
Do tego lekki emolient w postaci alkoholu tłuszczowego i antystatyk, które razem dodadza włosom miękkości, delikatnego blasku poprzez wygładzenie łusek i zniwelowanie ładunków elektrostatycznych. Konserwanty, w tym potencjalny podrazniacz, zapach.
Odzywka lekka, choć moze dać ciekawe efekty w postaci sprężystych włosów. Nadaje sie do mycia, ale z uwagi na podrazniacz, trzeba uważać na podraznienie skóry.

Zgodna z cg.

Cytat:
czy ktorys z powyzszych produktow nada sie do mycia?
Produkt nada sie do mycia w systemie cg oraz do zmywania wnikających olejów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif brzydal.gif (4,9 KB, 178 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:30   #2878
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjące: szampony
Palmolive, Naturals Moc Natury, Szampon wzmacniający do włosów
Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
Palmolive, Naturals Moc Natury, Szampon wzmacniający do włosów

Skład: Aqua, Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Glycol Distearate, Sodium Salicylate, Parfum, Citric Acid, Polyquaternium-7, Styrene/Acrylates Copolymer, Tetrasodium EDTA, Laureth-4, Methylisothiazolinone, Citrus Aurantium Dulcis Extract, Pyrus Malusn(Apple) Fruit Extract.

Link do kwc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ormalnych.html
Ten produkt to tak naprawdę 4 znaczące składniki jak woda, surfaktanty jonowy i amfoteryczny - zatem siła szamponu jest spora - praz zagęszczająca i potencjalnie podrazniająca sól. Po nich mamy już konserwant, którego prawdopodobne steżenie sprawia, iż pozostałych elementów jest niewiele.
Dalej znajdziemy jednak składniki powlekające i emolient pomocne w rozczesaniu i mające chronić włosy przed siłą szamponu. Kolejny potencjalny podrażniacz plus na samym końcu 2 ekstrakty, które zastosowano chyba w ramach ozdoby dla składu i nazwy - pomarańcza i jabłko.
Warto zastosować po nim porządną odżywkę.

Niezgodny z cg.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:46   #2879
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty odżywiające Polska
Nature's Response Strengthening & Energising Conditioner with tea tree oil & peppermint
Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
Nature's Response Strengthening & Energising Conditioner With tea tree oil & peppermint.

Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, PEG-20 Stearate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Phenoxyethanol, Cyclopentasiloxane, Mentha Arvensis (Mint) Oil, Polyquaternium-7, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tetrasodium EDTA, Benzoic Acid, Dimethiconol, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Polaminopropyl Biguanide, Cl 42090, Cl 19140.
Zgodnie z tytułem mamy w skłądzie olejek herbaciany, który działa antybakteryjnie, i miętę w postaci podobnie działającego oleju miętowego. Do tego wzmacniający panthenol, antyoksydacyjna wit. E na emolientach w postaci alkoholi tłuszczowych, które bardziej zmiękczą włosy niźli ochronią przed ucieczką wilgotności, tę bowiem dadzą im składniki powłokotwórcze. Do tego antystatyki pomocne w późniejszym rozczesaniu i dodające blasku wraz z kondycjonerem poprawiającym wygląd włosów do kolejnego mycia.
Substancja chelatująca, regulator pH, konserwanty, barwniki.
Dośc lekka, ale przyjemna odżywka nawet na co dzień, ponieważ filmformery obecne są dużo dalej w składzie.

Niezgodna z cg.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif brzydal.gif (4,9 KB, 350 załadowań)
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 14:00   #2880
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy)

Produkty myjące
Nature's Response Cleansing & Invigorating ShampooWith tea tree oil & peppermint.
Cytat:
Napisane przez pink_pocket Pokaż wiadomość
Nature's Response Cleansing & Invigorating Shampoo With tea tree oil & peppermint.

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Phenoxyethanol, Mentha Arvensis (Mint) Oil, Panthenol, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Polaminopropyl Biguanide, Cl 42090, Cl 19140.
Jak mniemam - komplecik z odżywką. Niestety ze względu na siłę szamponu za słaba, by utrzymać włosy w ryzach czy sprawić, by się nie piórkowały.
Poza tym sporo podobieństw w składnikach:
mamy olejek herbaciany, który działa antybakteryjnie, i miętę w postaci podobnie działającego oleju miętowego. Do tego łagodzący podraznienia panthenol, antyoksydacyjna wit. E na sufraktnantach jonowym i amfoterycznym przemieszanych m.in. z gliceryną, która doda całości nieco deliaktności.
Do tego kondycjoner poprawiający wygląd włosów do kolejnego mycia i mogący mieć wpływ na ułatwienie rozczesania włosów.
Substancja chelatująca, regulator pH, konserwanty, barwniki.

W przeciwieństwie do odżywki - zgodny z cg!
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ


Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-05-03 o 14:02
Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.