Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna odżywka kremowa do włosów)

Powiększ Pettenon Cosmetici, Serical, Crema al Latte (Mleczna odżywka kremowa do włosów)

Zgłaszająca osoba: tripka

Dzięki proteinom pozyskanym z mleka krem wspaniale nadaje się do każdego rodzaju włosów, pozostawiając je delikatne i odżywione. Doskonały do zregenerowania włosów osłabionych przez rozjaśnianie, farbowanie oraz trwałą ondulację.
Występuje w 3 pojemnościach: 275ml, 800ml i 1000ml.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolinone, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.

Cena: ok. 24zł / 1000ml; 10zł / 275ml

• Bardzo fajna maska za niską cenę
  • Plusy:
    +cena - za 1l zapłaciłam 10zł
    +wydajność
    +działanie - bardzo fajnie nawilża
    +skład - bez silikonów, dla mnie to b. dobrze
    +zapach - przesłodki, niestety da niektórych aż za

Minusy:
    -dostępność

Niektórzy błędnie mówią że jest to maska Kallosa, a nie Sericala, ciekawe dlaczego

Ilość zużytych opakowań: 250 ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić jadethirlwall za czytelną i pomocną recenzję?
  • Była dobra..
  • Stosowaam j jaki czas temu i byla super, włosy się łatwo rozczesywały, lśniły, za nie duze pieniążki tyle dobroci. Jednak kupiłam ją ostatnio ponownie i juz nie jest to co było, nie wiem czy coś się w niej "popsuło" czy kupiłam felerne opakowanie

Używam tego produktu od: 2012
    Ilość zużytych opakowań: 3 opak.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Uera za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spoko, ale do czasu
  • Kupiłam ją, bo akurat nie było innej maski, którą byłam zainteresowana.

Zalety:
    + niska cena (ok. 11 zł w Hebe)
    + duża pojemność i super wydajność
    + przyjemna konsystencja
    + zapach budyniu
    + po zastosowaniu włosy były miękkie
    + włosy łatwo się rozczesywały
    + włosy ładnie się układały, były gładsze i dociążone, ale do czasu...

Wady:
    - w drugiej połowie opakowania zamiast efektu dociążenia, pojawiło się puszenie. Końcówki wyglądały jak miotełki, włosy od ucha w dół jak pierze Myślałam, że to przeproteinowanie, ale używałam maski raz w tygodniu lub nawet rzadziej, więc nie wiem.

Podsumowując - całkiem fajna maska, ale trzeba uważać, aby nie nabawić się puchu. Za taką cenę polecam sprawdzić na sobie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić fated2pretend za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie nie nie
  • Po jakimś czasie zapach zaczął mi przeszkadzać. Włosy po zastosowaniu wyglądały jak przesuszone druty. Naprawdę nie wiem czemu ludzie zachwycają się tym produktem, czy to z braku doświadczenia z innymi czy jest toporny na moje włosy. Dla mnie tani badziew. Chociaż szkoda tych 10 zł które dołożyłabym do lepszej maski

Pół gwiazdki za konsystencję.

Używam tego produktu od: użyłam 4 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: zużyłam jedno

Chcesz pochwalić gvsia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Maska dla mnie idealna. 4/5 za to, że keratynowa jest po prostu najlepsza

+ nawilża
    + ułatwia rozczesywanie
    +wygładza
    +pięknie pachnie
    +wystarcza na rok

- trochę za rzadka

Czy regeneruje? nie jestem pewna, jednak za taka ilość w takiej cenie jest po prostu rewelacyjna!

Chcesz pochwalić Marvel Girl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, tak, tak! Uwielbiam!
  • Zacznę od tego, że Kallos Cream al Latte to moja ulubiona maska do włosów, ale stosuję ją również na szybko jako odżywkę, gdy nie ma czasu trzymać jej na włosach dłużej.
    Jak dla mnie same plusy:
    + Duże, wydaje opakowanie
    + Genialny zapach, który długo utrzymuje się na włosach
    + Włosy są po niej nawilżone, gładkie, błyszczące, śliskie
    + Włosy łatwo się rozczesują
    + Nie obciąża włosów
    + Cena! 10-12 zł za litr!

Jeszcze jeden plusik za coraz lepsza dostępność, kiedyś zamawiałam ją wyłącznie przez internet, gdzie ponad drugie tyle płaciłam za przesyłkę, dziś można kupić np. w Hebe czy Wispolu.

Jedyne do czego bym się przyczepiła, to to, że niestety nie poprawia stanu włosów, efekt jest tymczasowy, ale nie robi im też nic złego

Polecam, moje KWC

Używam tego produktu od: 3-4 lat
    Ilość zużytych opakowań: chyba ok. 6

Chcesz pochwalić mirelka88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam ją za wszystko!
  • Jak ją wycofają z drogerii to przysięgam, zapłaczę się na śmierć!

KOCHAM JĄ ZA:
    1. Efekty jakie daje na moich włosach:
    - wygładza,
    - nawilża,
    - nabłyszcza,
    - ułatwia rozczesywanie,
    - pomaga w układaniu włosów,
    - zapobiega elektryzowaniu,
    - nie obciąża! Nakładam ją po myciu (czasem też przed) na ok. 30-60 min od nasady po końce, ale mam bardzo zniszczone włosy rozjaśnianiem.
    * wszystkie te efekty są jeszcze lepsze jak dodam do niej skrobię ziemniaczaną
    2. Zapach. Pachnie tak, że mam ochotę ją zjeść, a co najlepsze, ten zapach utrzymuje się do następnego mycia! Co prawda na drugi dzień nie jest już tak mocno wyczuwalna, ale jak powącham włosy to wciąż ją czuję
    3. Cenę! Płacę 12 zł za litr!
    4. Konsystencję. Bardzo nie lubię czuć maskę płynącą po karku, ta na szczęście nie spływa.
    5. Wydajność. Starczyła mi na prawie rok bardzo częstego używania, mało tego dodawałam ją do farb i 250 ml odlałam siostrze do przetestowania
    6. NIEZAWODNOŚĆ. Czasem ją zdradzę z inną, ale zawsze wracam z podkulonym ogonem

Minusów jak dla mnie nie ma żadnych.

Jako jedyna daje moim włosom absolutnie wszystko czego potrzebują, do tego jest bardzo tania, czego chcieć więcej?

Używam tego produktu od: roku.
    Ilość zużytych opakowań: jedno, właśnie zaczęłam drugie.

Chcesz pochwalić foxlady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny efekt
  • za :
    - piękny zapach
    - wydajność
    - łatwa w aplikacji
    - dobre opakowanie
    - włosy wygładzone i sypkie jak w reklamach

przeciw :
    - wcześniej mała dostępność , ale gdy otworzyli hebe u mnie w mieście jest super

Używam tego produktu od: czerwiec
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić Lisia93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Budyń śmietankowy
  • Podchodziłam do tej recenzji wielokrotnie i za każdym razem miałam zbyt mieszane uczucia by ją w miarę obiektywnie ocenić... Ale dzisiaj ujrzałam dno w drugim już opakowaniu i postanowiłam w końcu recenzję dodać.

Na początek scharakteryzuję moje włosy: gęste, kręcone, nigdy nie farbowane, sięgają mniej więcej talii po rozprostowaniu, potrzebują w tej chwili głównie delikatnego dociążenia żeby nie fruwały na wszystkie strony świata oraz wygładzenia (plączą się na potęgę). Do niedawna walczyłam z wiecznie płowiejącymi oraz rozdwajającymi się końcówkami, ale wygląda na to, że się z nimi uporałam (odpukać) i dla takich (czyli niezbyt wymagających) włosów ta maseczka jest idealna.

+ wygodne duże opakowanie, które może sobie swobodnie stać w łazience i nie wadzi nikomu (dodatkowo na tym słoju można postawić coś innego jeśli brakuje nam miejsca i ja tak robię, bo słoików z maseczkami mam kilka), a co w tym opakowaniu jeszcze jest bardzo ok - ma folię pod zakrętką więc nie trzeba mieć obaw czy ktoś przypadkiem nam maseczki już w sklepie nie otworzył i nie wkładał doń łapek
    + bardzo przyjemny jak dla mnie zapach przypominający budyń śmietankowy, utrzymujący się na włosach czasami nawet tydzień (pomimo kilkokrotnego mycia) oraz na dłoniach
    + bardzo przyjemna budyniowo-kremowa konsystencja, maseczka trzyma się włosów i nie spływa jak niektóre odżywki
    + ułatwia rozczesywanie (i to jak!), znacznie wygładza, zmiękcza włosy i nadaje im ładnego blasku oraz objętości
    + włosy są po niej tak ładnie "zdyscyplinowane" i pozostają na swoim miejscu
    + oraz się nie elektryzują
    + można jej używać zależnie od potrzeb w różny sposób: albo pozostawić na włosach niewielką ilość na dosłownie 5 minut i wtedy mamy efekt jak po błyskawicznej odżywce albo nałożyć jej dużo więcej na 20 minut lub dłużej i w tym przypadku sprawdza się u mnie o wiele lepiej
    + dociąża moje loki (nie mylić z obciążaniem)
    + zdarza mi się zaszaleć i nałożyć maseczkę tuż przy skalpie i jeszcze nie zauważyłam żeby mi skórę kiedykolwiek podrażniła
    + cena w stosunku do jakości, pojemności i wydajności jest wręcz śmieszna
    + jest dostępna w każdym fryzjerskim sklepie, w internetach oraz w Hebe

- nie uważam się za eksperta od składów kosmetycznych, ale jestem świadoma, że ta maseczka w pełni naturalna nie jest - nawet obiecanych protein mlecznych jest w niej niewiele, ALE moim włosom na tę chwilę taka silikonowa bomba bardzo odpowiada i nawet plusem jest malusia ilość protein (swoją drogą, zapach mamy na czwartym miejscu co jest co najmniej zastanawiające)
    - kiedy bardzo się z nią polubiłam i zaczęłam używać co mycie, po jakimś tygodniu włosy zaczęły mi galopem wypadać, ale odstawiłam na chwilę i używam najczęściej co drugie mycie - problem zniknął
    - nie oszukujmy się - producent nieco pokłamał z tą regeneracją zniszczonych włosów (silikony mogą jedynie wizualnie poprawić ich "stan" na chwilę)
    - niestety po spięciu włosów na noc cały efekt wow szlag trafia i rano dnia drugiego włosy już tak świetnie nie wyglądają (znacznie tracą na objętości i robią się jakieś takie ciężkie), nie mniej jednak według mnie i tak warto

Używam tego produktu od: czerwca 2012
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić razdwapiec za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Słynny Kallos niestety nie spisał się na moich włosach. Nie mogłam go często używać, bo włosy robiły się nieprzyjemne w dotyku ( może to wina przeproteinowania).

Plusy:
    + gęsta konsystencja
    + cena
    +wydajność
    + w połączeniu z olejami wypadała całkiem znośnie

Minusy:
    -zapach - na początku piękny budyniowy, z czasem nie mogłam go znieść
    - obciąża włosy
    - nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy w wyglądzie włosów

O wiele lepiej wypada Biovax Latte.

Ilość zużytych opakowań: 1 litrowe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić @na za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij