Avon, Pur Blanca EDT

Powiększ Avon, Pur Blanca EDT

Zgłaszająca osoba: Jagna

Zapach dla kobiety delikatnej. Zapach pełen bieli, lekki, świeży i zwiewny. Zapach przynosi poczucie pełnej harmonii i spokój ducha.

Kategoria: kwiatowo-ozonowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: ylang-ylang, frezja, mieta
nuta serca: biała róża, lilia wodna, biała peonia
nuta bazy: białe drzewo sandałowe, mleczne piżmo, heliotrop.

Skład: Alcohol denat.,Aqua,Parfum,Benzop henone-3,Glycerin,Methylparaben, Disodium
edta,Cl 60730.

Cena: 59,90zł / 50ml

• Ach, te wspomnienia
  • Pierwsze perfumy Pur Blanca dostałam wiele lat temu, w liceum - flakonik w kształcie gwiazdki i używałam ich długo. Wiele osób mnie z nimi kojarzy. Zaskoczyły nie teksty o pani w garsonce, bo ten kwiatowy, delikatny zapach mi się podoba i myślę, że pasował wedy do mnie... w przeciwieństwie do teraz, bo nie mogę się przekonać do jego używania mimo że podarowano mi kolejny flakon, już klasyczny. Perfumy są rzeczywiście "białe", jakieś niewinne i delikatne - a zarazem wyraźne. Czuje się białe kwiaty i mydło, zalatuje trochę tańszym avonowskim produktem. Ale sentyment pozostał. Średnio trwałe, podoba mi się flakon - smukły i klasyczny.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mikia20 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 13 raz(y)
  • lubię tę Panią w garsonce
  • Oczywiście zapach sztandarowy, ponadczasowy, co 2 kobieta go zna, używa itd., itp..Długo się przed nim broniłam. Myślałam, że będzie nudnym świeżakiem. Kupuję w Avonie odkąd pamiętam, a Pur Blancę mam dopiero od 2-óch miesięcy! Czujecie to? Jak tak można? Spodobał mi się ten zapach. Nawet bardzo. Jest kobiecy, kwiatowy, chwilami lekki i świeży. To jest jeden z tych kobiecych, eleganckich zapachów, które nie są słodkie. Kojarzy mi się z kobietą w garsonce, a przecież to niezbyt ciekawe skojarzenie, a mimo to bardzo mi się to podoba. Bo to jest kobieta około 30 roku życia, zadbana, o delikatnej urodzie w eleganckiej garsonce. Zapach otulający i urzekający. Nie dziwię się, że taka rzesza kobiet ją kocha. Trwałość bardzo zadowalająca, flakon prosty, minimalistyczny, jak ta garsonka

Używam tego produktu od: 2-óch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 początek

Chcesz pochwalić demz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trwały, delikatny przyjemniaczek
  • Perfumki dostałam na walentynki od mojej drugiej połówki. Czyli używam ich jakieś 2 i pół miesiąca

+wydajne (wogóle nie widzę aby ubywały
    +trwałe (jeszcze po kilku godzinach, przewiana przez wiatr mam ten zapach na sobie)
    +przyjemny zapach
    +zebrałam wiele pochwał
    +często jest w promocji

-/+ opakowanie jest najzwyklejsze, nie przyciaga ale i nie odpycha

Zapach naprawdę mi się podoba. Nie jest nachalny. Właśnie taki delikatny, ale wyczuwalny.

Wiele razy koleżanki mi mówiły, że ładnie pachnę, co nie zdarzało mi się zbyt często przy innych perfumach.

Przyznam się, że sama bym sobie ich pewnie nigdy nie kupiła. Przede wszystkim dlatego, że nie mam łatwego dostępu do avon. Po drugie dlatego, że opakowanie nie jest powalające i nie przyciaga.

Zdecydowanie jeszcze sobie je kupię, a narazie zamówiłam wersję różową i czekam

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić zielonakoniczyna za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Piękny kobiecy zapach
  • Jeden z piękniejszych zapachów jakie znam. Delikatny, nieduszący, zmysłowy. Wiele osób zwraca na niego uwagę.

Jestem dorosłą kobietą i wcale nie uważam, że nadaje się on wyłącznie dla nastolatek. Może tak twierdzą dziewczyny, które używały go w czasach liceum i właśnie z tym czasem im się kojarzy. Na potwierdzenie mojej tezy dodam, że ostatnio usłyszałam od pewnego mężczyzny w sile wieku, że ten zapach bardzo do mnie pasuje, bo jest taki delikatny. A to chyba największy komplement dla kobiety. Nie sztuka ubrać coś ładnego. Sztuką jest ubrać coś, w czym jest Ci ładnie. Tak samo jest z zapachami.

Zapach jest zdecydowanie w mojej czołówce ex aequo z Elizabeth Arden, 5th Avenue Nights. Ten drugi trochę trwalszy, choć Pur Blanca też jest całkiem trwała.W cenie regularnej w porównaniu do 5th Avenue Nights wypada blado, ale w promocji na pewno kupię ponownie. Zdecydowanie polecam na codzien dla delikatnych kobiet. Dla tych ubierających się bardziej seksownie i tych z bardziej konkretnym charakterem zdecydowanie polecam coś silniejszego.

Chcesz pochwalić Terha za czytelną i pomocną recenzję?
  • gdy chcę odpocząć od "cięższych" perfum i wód
  • Bardzo przyjemny i lekki zapach, kiedyś używałam go na zmianę z Far away. Teraz używam od czasu do czasu, gdyż moja kolekcja wód i perfum nadmiernie się rozrosła Mimo to na pewno kupię znowu, gdy się skończy.

Lubię tą wodę, jednak są dni kiedy wydaje mi się infantylna, taka na dyskoteki dla nastolatki, zaskakujące jest jednak to, że Pur Blanca podoba się wielu mężczyznom, zdarza się , że koledzy pytają co to za zapach, podczas gdy na drogie perfumy nie zwracają uwagi.
    odejmuję jedną gwiazdkę za trwałość i prostotę , chociaż może nie powinnam się czepiać, w końcu to EDT a nie EDP.

Używam tego produktu od: 2 latIlość zużytych opakowań: prawie całe 50 ml

Chcesz pochwalić ZuzaMa za czytelną i pomocną recenzję?
  • przeciętny ale przyjemny
  • Perfumy od czasu do czasu ma moja mama,czasem jej troszkę .Nie jest to mój ulubieniec,ale też nie odrzuca mnie od niego

+ ładny flakon
    + zapach jest świeży,kobiecy,pudrowy może nieco mydlany.Nie przynoszą mi na myśl jakiś konkretnych skojarzeń,chyba że świeżość,czystość tak jak pisały dziewczyny niżej.Są ok ,przyjemne i ładne ale dla mnie zbyt banalne i przeciętne.Za to moja mama i jedna koleżanka z klasy bardzo lubią klasyczną Pur Blancę
    + w promocji są po 26-29 zł

- szybko się ulatniają

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: moja mama zużyła kilka flakonów

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić RoseCharlotte za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do pewnego czasu moja ulubiona
  • Jedyne co jest dobre w Avonie to perfumy.

+bardzo przyjemny zapach
    +wygodne opakowanie
    +dostępność
    +wydajność
    +w promocji (29,99 zł) wart swojej ceny
    +opcja roletki- idealna do torebki, zapach trochę delikatniejszy, ale to na plus

-zapach krótko się utrzymuje (mimo wszystko jest to woda toaletowa)
    -zbyt ciężki na lato

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 duże

Chcesz pochwalić fedoruczek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piekny, wyjatkowy zapach
  • Moj ulubiony zapach z avon. Zapach delikatny, swiezy, kobiecy. Za zapach dalabym zasluzone 5 gwiazdek,ale zapach nie jest az tak trwaly jak twierdza inne recenzentki., byc moze moj nos przyzwyczail sie do tego zapachu, ale ja go nie wyczuwam na sobie w porownaniu do innych perfum. Ladne opakowanie, dostepnosc dobra, bo konsultantek nie brakuje tak jak i towaru na allegro. Za te pieniadze warto, dla samego zapachu, jest za mna od kilku lat i zawsze wracam do niego, szkoda jak by wycofali tak jak stalo sie to z balsamem perfumowanym pur blanca, w takim wypadku chcialabym odnalezc jego blizniaka zapachowego.

Używam tego produktu od: Dłużej niż kilka lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić karolina_kr za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatność górą
  • Kupiłam sobie najpierw roletkę i stwierdziłam, że to strzał w dziesiątkę. Perfum jest delikatny do granic absurdu. Nie czuję go w dzień, a wszystkim wokół się podoba. Zwłaszcza mojemu chłopakowi.
    Nie widzę minusów. No może tylko flakon. Wygląda dość tandetnie i jest ogromny.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 i roletka

Chcesz pochwalić pawica_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • wyjatkowe
  • Jeden z moich ulubionych zapachow - nie znalazlam nigdzie odpowiednika godnego Pur Blanki.Dla mnie pachna ozonowo jak swieza mgla albo dym na dyskotece- uzywam ich juz tak dlugo ze nie wyobrazam sobie co bedzie gdy Avon zdecyduje sie na zakonczenie ich produkcji podobnie jak stalo sie z ukochanymi przeze mnie Surrender...Co najbardziej mnie dziwi to glebia i wymiarowosc tego zapachu oraz niebywala jak na Avon trwalosc.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić Nitara za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kompletnie do niczego nie pasuje.
  • Ładny poręczny flakon. O odpowiedniej pojemności.
    A sam zapach przeciętny, zwykły.
    Na pewno nie wyrazisty. Mocno mydlany.
    Taką sama trwałość uzyskuję wychodząc z kąpieli po wcześniejszym użyciu dobrego żelu pod prysznic. Chwilę czuć na skórze, potem się ulatnia.
    W jakich okolicznościach go używać nie mam zielonego pojęcia. Jak dla mnie kompletnie do niczego nie pasuje. Przynajmniej jeżeli chodzi o dorosłą kobiet. Może dla nastolatki byłby odpowiedni...

Używam tego produktu od: tylko raz
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić ajatakanieuczesana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mydlany, delikatny
  • Jako, że byłam konsultantką Avonu przez wiele lat, próbowałam prawie wszystkiego. Pur Blanca to zapach bardzo delikatny, mydlany, ale wbrew pozorom dość długo utrzymuje się na skórze. Nie znam podobnego do niej zapachu, więc jest oryginalny. Nadaje się na codzień, na pewno nie na imprezkę.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 sztuki

Chcesz pochwalić Aaaliyah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przedwiośnie zimą
  • Zapach ten nie jest górnolotny skrzydeł za bardzo nie może rozwinąć , ale pewnego uroku , powiewu zapachu przedwiośnia w środku zimy nie można mu odmówić.

Bo ja lubię go używać zimą właśnie i kiedy przedwiośnie śmielej nam się ukazuje .
    Kiedy zaczynamy rozpinać kolejny guzik płaszcza i wystawiać twarze ku cieplejszym promieniom słońca .

Ma Pur Blanca u mnie takie skojarzenia dzięki połączeniu frezji z lilią wodną przy której czuje się sporo świetlistej przestrzeni .
    Róża z piwonią nadają rumieńców i otwierają płatki zapachu a drewno sandałowe pieści lekko balsamicznym aromatem.
    Jest w nim i eteryczna świeżość wodnej lilii i trochę mocniejsze kwietne tony róży w duecie z piwonią .
    Potrafią najlepiej zauroczyć zimową porą , niby nic specjalnego , wyszukanego a jednak bywa tak , że nie można przestać ich wąchać , co jakiś czas zaskakując mnie swoim brzmieniem.
    Niby nic takiego w ogólnym mniemaniu a jednak cieszy i szary zimowy dzień zamienia w wiosenną łączkę.

.Używam tego produktu od: kilku lat Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Chcesz pochwalić yvellyn za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 129 raz(y)
  • można nim wzmocnić efekt aromatycznej kąpieli, zapach do szlafroczka, przed telewizor
  • Te perfumy nie kojarzą mi się z żadną sytuacją poza domem, nie pasują do pracy, bo to nie jest zapach energii, nie pasują na imprezę, bo są za mało eleganckie czy wyraziste, nie da się w nich pójść na randkę, bo nie są romantyczne ani zmysłowe. Nie jest to też zapach przygody ani wakacji. Gdzie w takim się w nich wybrać? Może nigdzie! Sądzę, że mogą się przydać w łazience, po kąpieli, by wzmocnić zapach mydełka, szamponu do włosów, olejku do kąpieli, kremu, czyli po prostu świeżości. Choć i tu mam wątpliwości, bo z czasem nabiera pewnego rodzaju ostrości (choć nie rośnie mu pazurek, o nie). Tak do filmu o 20

Używam tego produktu od: test
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić adau za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniaczek
  • Mam problem z oceną.
    Wygląd flakonu, kolor wody, nazwa - sugerują, że jest lekki, dzienny, wiosenno - letni. Tymczasem dla mnie wcale nie jest delikatny, przytłacza mnie duszność lilii wodnej, która wiedzie prym przez cały czas trwania zapachu.
    Mam wrażenie, że po stokroć lepiej pachniał na moich koleżankach niż na mnie. Używając go czułam się nieświeżo. Trwałość ma marną: około 2-3 godziny.
    Flakon prosty, nie robi na mnie wrażenia.
    Ogólnie - nie jest wart nawet tych kilkunastu złotych na allegro.

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: jeden 50 ml

Chcesz pochwalić vega_80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spokojny zapach na codzień
  • To były jedne z moich pierwszych perfum Avon.W sumie poznałam je przez przypadek. Byłam konsultantką a klientka zamówiła te perfumki i się rozmyśliła. Więc je przygarnęłamTeraz używam troszkę trwalszych , droższych perfum . Ale do tych wracam z sentymentu .Często pryskam się nimi weczorem po kąpieli. Kiedyś używałam ich zarówno w ciągu dnia ( do szkoły na zakupy) jak i wieczorem. Jest to bardzo delikatny i dyskretny zapach, taki czysty. Nie drażni i nie jest duszący.

Używam tego produktu od: ok10 lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 pełne

Chcesz pochwalić kasiulasksk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nadzwyczajnego
  • Perfumy te pamiętam z czasów licealnych i gimnazjum. Wtedy 3/4 dziewczyn używało perfum Celebre a 1/4 Pur Blanca. Jeden raz wyłamałam się z zakupu Celebre i zdecydowałam na Pur Blancę. Zapach kwiatowy jest nawet ładny ale zwykły, taki codzienny. Nie jest zbyt trwały. Ot takie perfumy z braku laku, które nie mają w sobie nic, co sprawia, że chce się do nich wracać.

Używam tego produktu od: kiedyś
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno, które oddałam babci

Chcesz pochwalić Shannon_16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ładny
  • + ładny, delikatny zapach,
    + ergonomiczne, eleganckie opakowanie,
    + przystępna cena (często występuje w promocyjnej ofercie),
    + uniwersalny jeśli chodzi o porę roku i wiek.

- krótko się utrzymuje

Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić Metionina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klasyk
  • To zapach podstawówki ;-) Miała go moja koleżanka i zawsze jak wychodziłyśmy razem, to psikała się nimi od stóp do głów i mówiła 'Zobacz jak ładnie pachnie' ;-) Wtedy ten zapach to było to ;-) I ja od niej też wychodziłam ubrana w ten zapach. Jest bardzo świeży, ładny, bezpieczny. Taki dzienniak. Wyskoczyć na zakupy w nim można. Może kiedyś do niego wrócę ;-)

Używam tego produktu od: W młodości
    Ilość zużytych opakowań: Kilkanaście razy

Chcesz pochwalić madzia57 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dość uniwersalny zapach na co dzień
  • Zapach delikatny, bezpieczny, kobiecy. Idealnie sprawdza się w zwykłych, codziennych sytuacjach. Czuję w nim frezję, białą różę, piżmo i takie lekko ozonowe nutki. Dobrze mi się kojarzy, bo swego czasu używała go moja mama. Ostatnio poczułam na koleżance i może sprawię sobie jakąś roletkę, bo są dni kiedy mam ochotę na zapach delikatny, kojarzący się z suszącym się na świeżym powietrzu praniem,

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ofca133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyciąga spojrzenia
  • Z całą pewnością to mój ulubiony zapach.
    Fantastyczny zapach, długo się utrzymuje - jeszcze lepszy jest w roletce - bardziej intensywny i dłużej się utrzymuje.

Cena też nie jest zła.
    Napewno będę go przez długi długi czas używała.

Ilość zużytych opakowań: ok. 7 opakowań

Chcesz pochwalić dzejgoda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Paskudny piżmowiec
  • Zapach z gatunku tych, które nadają się dla każdego niezależnie od wieku, co ostatecznie można uznać za zaletę, bo jest uniwersalny. Dla osób w każdym wieku. Ale według mnie jest okropny. Wbrew opisowi, wcale nie jest taki świeży. Nie czuję mięty ani kwiatów, a jedynie duszące piżmo.

Używam tego produktu od: kilku lat

Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sentymentalne...
  • Wiem,ze są oklepane, ze prawie kazdy nimi pachniał bądz pachnie...Ale ja mam do nich jakis taki wewnetrzny sentyment, który kaze mi co jakis czas do nich powracac... Kojarzy mi się z czasami szkoły sredniej, bo wtedy prawie wszystkie dziewczyny nimi pachniały...Bardzo kobiecy, klasyczny, zmysłowy, delikatnie pudrowy zapach...Kojarzy mi się z...praniem;P , z czystoscią oraz bardzo pozytywnie nastraja...Wracam i bede do nich wracac juz forever

Używam tego produktu od: od kiedy kupilam pierwszą flaszkę...;P Kope lat!
    Ilość zużytych opakowań: 'troche' tego było

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Nathaliee85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieśmiertelny zapach AVON -u
  • Klasyk AVON. Zapach zdecydowanie trwały. Delikatny, świeży. Bardzo często gości na mojej półce w łazience. Dostępna zawsze w dobrej cenie Nigdy się nie znudzi, to pewne. Pojawiła się również wersja BLUSH oraz ELEGANCE. Jak dla mnie wersja Elegance przypadła bardziej do gustu.

Ilość zużytych opakowań: 8 szt.

Chcesz pochwalić Ramzeska87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • skromna codzienność
  • Bardzo lubię ten zapach po kąpieli. Lubię z nim zasypiać. Nie narzuca się , jest delikatny . Niby słodki ale nie do przesady. Ma coś w sobie , lecz to nie jest cos nadzwyczajnego. Lubię go i tyle. Niestety jest krotkotrwaly. Polecam go na codzien raczej jesienią i zimą. Tak "po domu" .. pod kocyk..

Używam tego produktu od: czasem od roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 50 ml

Chcesz pochwalić wantxme za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij