Avon, Pur Blanca EDT

Powiększ Avon, Pur Blanca EDT

Zgłaszająca osoba: Jagna

Zapach dla kobiety delikatnej. Zapach pełen bieli, lekki, świeży i zwiewny. Zapach przynosi poczucie pełnej harmonii i spokój ducha.

Kategoria: kwiatowo-ozonowa.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: ylang-ylang, frezja, mieta
nuta serca: biała róża, lilia wodna, biała peonia
nuta bazy: białe drzewo sandałowe, mleczne piżmo, heliotrop.

Skład: Alcohol denat.,Aqua,Parfum,Benzop henone-3,Glycerin,Methylparaben, Disodium
edta,Cl 60730.

Cena: 59,90zł / 50ml

• wyjatkowe
  • Jeden z moich ulubionych zapachow - nie znalazlam nigdzie odpowiednika godnego Pur Blanki.Dla mnie pachna ozonowo jak swieza mgla albo dym na dyskotece- uzywam ich juz tak dlugo ze nie wyobrazam sobie co bedzie gdy Avon zdecyduje sie na zakonczenie ich produkcji podobnie jak stalo sie z ukochanymi przeze mnie Surrender...Co najbardziej mnie dziwi to glebia i wymiarowosc tego zapachu oraz niebywala jak na Avon trwalosc.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić Nitara za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kompletnie do niczego nie pasuje.
  • Ładny poręczny flakon. O odpowiedniej pojemności.
    A sam zapach przeciętny, zwykły.
    Na pewno nie wyrazisty. Mocno mydlany.
    Taką sama trwałość uzyskuję wychodząc z kąpieli po wcześniejszym użyciu dobrego żelu pod prysznic. Chwilę czuć na skórze, potem się ulatnia.
    W jakich okolicznościach go używać nie mam zielonego pojęcia. Jak dla mnie kompletnie do niczego nie pasuje. Przynajmniej jeżeli chodzi o dorosłą kobiet. Może dla nastolatki byłby odpowiedni...

Używam tego produktu od: tylko raz
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić ajatakanieuczesana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mydlany, delikatny
  • Jako, że byłam konsultantką Avonu przez wiele lat, próbowałam prawie wszystkiego. Pur Blanca to zapach bardzo delikatny, mydlany, ale wbrew pozorom dość długo utrzymuje się na skórze. Nie znam podobnego do niej zapachu, więc jest oryginalny. Nadaje się na codzień, na pewno nie na imprezkę.

Ilość zużytych opakowań: 2 sztuki

Chcesz pochwalić Aaaliyah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przedwiośnie zimą
  • Zapach ten nie jest górnolotny skrzydeł za bardzo nie może rozwinąć , ale pewnego uroku , powiewu zapachu przedwiośnia w środku zimy nie można mu odmówić.

Bo ja lubię go używać zimą właśnie i kiedy przedwiośnie śmielej nam się ukazuje .
    Kiedy zaczynamy rozpinać kolejny guzik płaszcza i wystawiać twarze ku cieplejszym promieniom słońca .

Ma Pur Blanca u mnie takie skojarzenia dzięki połączeniu frezji z lilią wodną przy której czuje się sporo świetlistej przestrzeni .
    Róża z piwonią nadają rumieńców i otwierają płatki zapachu a drewno sandałowe pieści lekko balsamicznym aromatem.
    Jest w nim i eteryczna świeżość wodnej lilii i trochę mocniejsze kwietne tony róży w duecie z piwonią .
    Potrafią najlepiej zauroczyć zimową porą , niby nic specjalnego , wyszukanego a jednak bywa tak , że nie można przestać ich wąchać , co jakiś czas zaskakując mnie swoim brzmieniem.
    Niby nic takiego w ogólnym mniemaniu a jednak cieszy i szary zimowy dzień zamienia w wiosenną łączkę.

.Używam tego produktu od: kilku lat Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Chcesz pochwalić yvellyn za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 93 raz(y)
  • można nim wzmocnić efekt aromatycznej kąpieli, zapach do szlafroczka, przed telewizor
  • Te perfumy nie kojarzą mi się z żadną sytuacją poza domem, nie pasują do pracy, bo to nie jest zapach energii, nie pasują na imprezę, bo są za mało eleganckie czy wyraziste, nie da się w nich pójść na randkę, bo nie są romantyczne ani zmysłowe. Nie jest to też zapach przygody ani wakacji. Gdzie w takim się w nich wybrać? Może nigdzie! Sądzę, że mogą się przydać w łazience, po kąpieli, by wzmocnić zapach mydełka, szamponu do włosów, olejku do kąpieli, kremu, czyli po prostu świeżości. Choć i tu mam wątpliwości, bo z czasem nabiera pewnego rodzaju ostrości (choć nie rośnie mu pazurek, o nie). Tak do filmu o 20

Używam tego produktu od: test
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić adau za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średniaczek
  • Mam problem z oceną.
    Wygląd flakonu, kolor wody, nazwa - sugerują, że jest lekki, dzienny, wiosenno - letni. Tymczasem dla mnie wcale nie jest delikatny, przytłacza mnie duszność lilii wodnej, która wiedzie prym przez cały czas trwania zapachu.
    Mam wrażenie, że po stokroć lepiej pachniał na moich koleżankach niż na mnie. Używając go czułam się nieświeżo. Trwałość ma marną: około 2-3 godziny.
    Flakon prosty, nie robi na mnie wrażenia.
    Ogólnie - nie jest wart nawet tych kilkunastu złotych na allegro.

Używam tego produktu od: już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: jeden 50 ml

Chcesz pochwalić vega_80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spokojny zapach na codzień
  • To były jedne z moich pierwszych perfum Avon.W sumie poznałam je przez przypadek. Byłam konsultantką a klientka zamówiła te perfumki i się rozmyśliła. Więc je przygarnęłamTeraz używam troszkę trwalszych , droższych perfum . Ale do tych wracam z sentymentu .Często pryskam się nimi weczorem po kąpieli. Kiedyś używałam ich zarówno w ciągu dnia ( do szkoły na zakupy) jak i wieczorem. Jest to bardzo delikatny i dyskretny zapach, taki czysty. Nie drażni i nie jest duszący.

Używam tego produktu od: ok10 lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 pełne

Chcesz pochwalić kasiulasksk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic nadzwyczajnego
  • Perfumy te pamiętam z czasów licealnych i gimnazjum. Wtedy 3/4 dziewczyn używało perfum Celebre a 1/4 Pur Blanca. Jeden raz wyłamałam się z zakupu Celebre i zdecydowałam na Pur Blancę. Zapach kwiatowy jest nawet ładny ale zwykły, taki codzienny. Nie jest zbyt trwały. Ot takie perfumy z braku laku, które nie mają w sobie nic, co sprawia, że chce się do nich wracać.

Używam tego produktu od: kiedyś
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno, które oddałam babci

Chcesz pochwalić Shannon_16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo ładny
  • + ładny, delikatny zapach,
    + ergonomiczne, eleganckie opakowanie,
    + przystępna cena (często występuje w promocyjnej ofercie),
    + uniwersalny jeśli chodzi o porę roku i wiek.

- krótko się utrzymuje

Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić Metionina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klasyk
  • To zapach podstawówki ;-) Miała go moja koleżanka i zawsze jak wychodziłyśmy razem, to psikała się nimi od stóp do głów i mówiła 'Zobacz jak ładnie pachnie' ;-) Wtedy ten zapach to było to ;-) I ja od niej też wychodziłam ubrana w ten zapach. Jest bardzo świeży, ładny, bezpieczny. Taki dzienniak. Wyskoczyć na zakupy w nim można. Może kiedyś do niego wrócę ;-)

Używam tego produktu od: W młodości
    Ilość zużytych opakowań: Kilkanaście razy

Chcesz pochwalić madzia57 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dość uniwersalny zapach na co dzień
  • Zapach delikatny, bezpieczny, kobiecy. Idealnie sprawdza się w zwykłych, codziennych sytuacjach. Czuję w nim frezję, białą różę, piżmo i takie lekko ozonowe nutki. Dobrze mi się kojarzy, bo swego czasu używała go moja mama. Ostatnio poczułam na koleżance i może sprawię sobie jakąś roletkę, bo są dni kiedy mam ochotę na zapach delikatny, kojarzący się z suszącym się na świeżym powietrzu praniem,

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ofca133 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyciąga spojrzenia
  • Z całą pewnością to mój ulubiony zapach.
    Fantastyczny zapach, długo się utrzymuje - jeszcze lepszy jest w roletce - bardziej intensywny i dłużej się utrzymuje.

Cena też nie jest zła.
    Napewno będę go przez długi długi czas używała.

Ilość zużytych opakowań: ok. 7 opakowań

Chcesz pochwalić dzejgoda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Piżmowiec
  • Nie jest to zapach brzydki, ale bardzo popularny i oklepany, co ostatecznie można uznać za zaletę, bo jest uniwersalny. Nadaje się dla osób w każdym wieku. Wbrew opisowi, wcale nie jest taki świeży. Niestety, ale nie czuję mięty ani kwiatów, a jedynie piżmo, za którym nie przepadam.

Ilość zużytych opakowań: testy

Chcesz pochwalić Buraska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sentymentalne...
  • Wiem,ze są oklepane, ze prawie kazdy nimi pachniał bądz pachnie...Ale ja mam do nich jakis taki wewnetrzny sentyment, który kaze mi co jakis czas do nich powracac... Kojarzy mi się z czasami szkoły sredniej, bo wtedy prawie wszystkie dziewczyny nimi pachniały...Bardzo kobiecy, klasyczny, zmysłowy, delikatnie pudrowy zapach...Kojarzy mi się z...praniem;P , z czystoscią oraz bardzo pozytywnie nastraja...Wracam i bede do nich wracac juz forever

Używam tego produktu od: od kiedy kupilam pierwszą flaszkę...;P Kope lat!
    Ilość zużytych opakowań: 'troche' tego było

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Nathaliee85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieśmiertelny zapach AVON -u
  • Klasyk AVON. Zapach zdecydowanie trwały. Delikatny, świeży. Bardzo często gości na mojej półce w łazience. Dostępna zawsze w dobrej cenie Nigdy się nie znudzi, to pewne. Pojawiła się również wersja BLUSH oraz ELEGANCE. Jak dla mnie wersja Elegance przypadła bardziej do gustu.

Ilość zużytych opakowań: 8 szt.

Chcesz pochwalić Ramzeska87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • skromna codzienność
  • Bardzo lubię ten zapach po kąpieli. Lubię z nim zasypiać. Nie narzuca się , jest delikatny . Niby słodki ale nie do przesady. Ma coś w sobie , lecz to nie jest cos nadzwyczajnego. Lubię go i tyle. Niestety jest krotkotrwaly. Polecam go na codzien raczej jesienią i zimą. Tak "po domu" .. pod kocyk..

Używam tego produktu od: czasem od roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 - 50 ml

Chcesz pochwalić wantxme za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwykły
  • Tak wszyscy chwalili ten zapach, więc w końcu go zakupiłam. Ale popełniłam błąd, gdyż perfumy są nijakie, mdłe, niczym się nie wyróżniające, nietrwałe, nie wiem nawet jak określić zapach, bo tak jakby go wcale nie było. Nie zapada w pamięć. Pachnie jak zwykłe mydło. Wciąż od kogoś zalatuje ten mdły zapaszek. Dużo lepsza jest Pur Blanca Blush.
    Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu. Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka 50 ml

Chcesz pochwalić Likaonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie
  • Perfumy te (a właściwie woda) na początku bardzo mi się podobały. Wtedy w ogóle nie używałam perfum i nie znałam swoich nut. Nadal rzadko używam perfum, nie jestem posiadaczką 1648642657 flakonów, ale teraz przynajmniej wiem, co lubię. Obecnie zapach uważam za nijaki, wprawdzie dosyć świeży i na szczęście mniej słodki niż wersja blush, ale nadal nijaki. Flakonik zarówno jeden jak i drugi minimalistyczne (mam ten bez atomizera, który swoją drogą jest uciążliwy w używaniu), co jest na plus, ale jednocześnie oba są trochę tandetne przez plastikową zatyczkę. Trwałość całkiem, całkiem. Tak samo jak u blush dłużej jednak utrzymuje się na ciuchach niż na ciele. Wydajność lepsza niż u blush (albo mi się wydaje). Cena - do przyjęcia tylko w promocji, bez niej zdecydowanie za wysoka. Ta woda moim zdaniem nadają się tylko na dzień do jakiś całkowicie zwyczajnych ciuchów lub/i dla nastolatek. Męczę tę wodę od chyba 2 lat i skończyć nie mogę. Na pewno już do niej nie wrócę. Daję jej 2,5 gwiazdki o 0,5 gwiazdki więcej niż wersji blush, bo jednak zapach ciut lepszy.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: prawie jedno

Chcesz pochwalić SekretnyWachlarz za czytelną i pomocną recenzję?
  • pospolite
  • Te perfumy czuje na okrągło. U ciotek, u przechodniów... trąci nimi wszędzie. Sama miałam je kiedyś i zawsze uważałam że nie pasują do mnie bo są zbyt... "dojrzałe"?!
    Same w sobie są bardzo trwałe jak większość pachnideł z Avonu ale zapach taki "ciociowaty"
    Często są w przeróżnych promocjach i pewnie w takiej i ja ją kupiłam.
    Myślę że mi już Pur Blanki starczy...

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Chcesz pochwalić january666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemne mydełko
  • Pur Blanca to zapach otulający, kwiatowy, umiarkowanie ciepły. Sprawdzi się zarówno latem jak i zimą.

Jest to zapach idealny dla osób niewiele wymagających od perfum, uznających je za mało znaczący element w życiu, ale ceniących sobie delikatne, przyjemne zapachy.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić classic_chic za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropna reakcja alergiczna.
  • Zapach w sumie mdły, przeciętny, niespecjalnie trwały. Nic nadzwyczajnego. Nie będę się jednak rozpisywac na temat właściwości tej wody, gdyż nie miałam i już na pewno nie będę miała okazji dobrze jej przetestować.

Wadą, która uniemożliwia mi używanie tej wody, jest to, że wywołała na mojej dość ostrą skórze reakcję alergiczną. I to na całkowicie zdrowym kawałku skóry.

Niesamowitego uczulenia dostałam dokładnie w miejscu, które spryskałam tym kosmetykiem. Tuż po użyciu wszystko było w porządku, ale następnego dnia mialam już na skórze okropnie suchą, czerwoną plamę uczuleniową. Wyglądało to przerażająco. Prawie jak oparzenie. Opanowałam to. Jednakże upływają już prawie 2 tygodnie odkąd dostałam tego uczulenia, a wciąż skóra na niewielkim fragmencie jest czerwona i lekko sucha. Na szczęście teraz ta plamka ma dosłownie kilka milimetrów.

Ja już nigdy więcej nie skuszę się na tę wodę.

Używam tego produktu od: jeden, jedyny i ostatni raz
    Ilość zużytych opakowań: dopiero rozpocząte i na pewno nie zostanie skończone

Chcesz pochwalić MarjoryAnn za czytelną i pomocną recenzję?
  • delikatne,mydlane
  • Bardzo często kupowałam dezodoranty w kulce o tym zapachu i raz w prezencie dostałam krem. Wtedy byłam nim zachwycona.Bardzo delikatny,dziewczęcy zapach, idealny na wiosnę. Wielbiłam go do momentu zakupienia wody toaletowej. Nie wiem dlaczego ale wydaję mi się,że woda toaletowa pachnie zupełnie inaczej niż wspomniany przeze mnie krem czy dezodorant.Po użyciu cały czas czułam płytki,mydlany,mdły i nieciekawy zapach. Przestałam już czuć tą delikatność,lekkość i piękny kremowy zapach.Jeśli chodzi o efekt wizualny to też nie jest powalający Zwykły prosty flakonik, ktory na dodatek ciężko się zamyka.Plusem tej wody jest cena i to,że nie jest dusicielem jak niektóre wody Avonu

Używam tego produktu od: używałam kilka miesięcy

Chcesz pochwalić anna_belle za czytelną i pomocną recenzję?
  • czysty i chłodny
  • Zapach kojarzy mi się z chłodnym, lekko wietrznym ale słonecznym dniem. Takie pierwsze dni wiosny. Powietrze jest krystlicznie czyste, ale zimne. Przyroda dopiero odradza się do życia, zazyna robić się zielono. Takie dla mnie są te perfumy- krystalicznie czyste, zimne, ale nie lekkie. Bardziej skłonna jestem używać ich właśnie w chłodny wiosenny dzień niż w parne i gorące lato.

Najchłodniejszy jest początek. Koniec jest moim zdaniem cieplejszy, drzewny. I to podoba mi się nim najbardziej. W końcowej fazie zapach stapia się z moją skórą, tworzy całość. Ostatnio ciągnie mnie właśnie w kierunku zapachów drzewnych, leśnych. Prawdopodobnie jest to skutek nadchodzącej wiosny. Kompozycja kojarzy mi się z filozofią zen.

Co widzę, gdy czuję ten zapach? Kobietę odzianą jedynie w bardzo cienką, zwiewną, prześwitującą białą tkaninę, która znajduje się na leśnej polanie. Jest wiosna, wszystko jest już zielone. Po środku polany znajduje się małe jeziorko z krystalicznie czystą wodą oraz mały wodospad. Woda jest jeszcze przenikliwie zimna, ale kobieta skuszona tą czystością postanawia zanurzyć się w jeziorku, pod wodospadem. Nie przeszkadza jej zimno, wręcz się nim upaja. Biała tkanina przylega do jej idealnego, opalonego ciała. Kobieta przypomina teaz leśną nimfę. Tak właśnie według mnie pachnie Pur Blanca: krystaliczną i lodowatą wodą, lasem nagrzanym w pierwszych promieniach słońca jak i równiez rozgrzaną w tym słońcu skórą.

Co do trawłości jest całkiem niezła- koło 5 godzin. Nie posiada ogona, jednak nie jest całkiem bliskoskórny. Jedynie ostatnia faza zapachu trzyma się blisko nosiciela, jednak w tym przypadku nie mogłoby być inaczej, gdyż koniec idalnie wpasowuje się właśnie w naturalny zapach naszego ciała.

Flakon Pur Blanci posiadam już od badzo dawna, o czym świadczy jeszcze stary wygląd flakonu (ten w kształcie prostopadłościanu, masywniejszy), nie używam go zbyt często, bo preferuję raczej zpachy cięższe, z ogonem, słodkie. Jednak czasami przychodzi mi chęć na użycie właśnie tego zapachu i jest to zawsze początek wiosny, jej chłodniejsze i słoneczne dni

Ilość zużytych opakowań: 1x50 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Arwen123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • do znudzenia
  • Bawiąc się w wąchanie tych fajnych pocieradełek w gazetce avonu natknęłam się na ten zapach, który mi się bardzo spodobał. Zamówiłam, poużywałam. Spostrzeżenia?

Zapach mi się po prostu znudził, chociaż nie używałam go cały czas. Nie jest jakiś mega duszący, ale daje się we znaki na początku, nie zlewa się ze mną. Pod koniec gorzej - da się wyczuć alkohol, a po kilku godzinach nie ma już z niego nic. Jest ciągle taki sam - nie rozwija się. Nie powiem, że jest brzydki, bo mi się bardzo podoba.
    Ale już od niego odchodzę i raczej nie wrócę.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: 2,5

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić avciaxt za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatne
  • Delikatne, świeże i kobiece. Na każdą porę roku i dnia. Jedne z moich ulubionych perfum z Avonu chociaż ostatnio mam wrażenie, że to nie są już te same perfumy co kiedyś.. Pewnie jeszcze kiedyś do nich wrócę, choćby z sentymentu

Używam tego produktu od: Dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić mysz1231 za czytelną i pomocną recenzję?