Reklama

Hula hop z wypustkami wielu z nas kojarzy się bardziej z zabawą z dzieciństwa, niż z wysmuklającym sylwetkę ćwiczeniem. Efekty kręcenia hula hop z wypustkami zachęcają do tego, aby sięgać po nie regularnie - jako dodatek do codziennych ćwiczeń lub jako oddzielny trening.

Reklama

Korzystając z tego, że są teraz w Decathlon promocje, zamów swoje hula-hop i inne akcesoria do ćwiczeń w świetnych cenach.

Hula hop z wypustkami - efekty

Kręcenie hula hop daje niesamowite efekty już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Zauważalna jest utrata centymetrów w talii i na brzuchu, ale nie tylko - ćwicząc z hula hop z wypustkami spalamy nawet 200 kalorii w ciągu pół godziny, co gwarantuje ogólną utratę tkanki tłuszczowej, jeśli przy okazji trzymamy dietę.

Odchudzające hula hop

Można powiedzieć, że każde hula hop, nie tylko to z wypustkami, odchudza. W utracie wagi ważna jest ogólna aktywność, a kręcąc hula hop pracujemy całym ciałem - nie tylko brzuchem, ale i pośladkami, nogami i mięśniami pleców.

Hula hop z wypustkami da lepsze efekty odchudzające, ponieważ jest cięższe, więc trudniej nim obracać na ciele. Warunkiem jest jednak umiejętność kręcenia zwykłym hula hop. Jeśli potrafimy zrobić to przez kilka minut bez przerwy, dopiero wtedy powinniśmy spróbować swoich sił z hula hop z wypustkami. W przeciwnym razie możemy zniechęcić się do ćwiczeń.

Zobacz także: Ile kalorii trzeba spalić, żeby schudnąć 1 kg?

Jakie wybrać - składane hula hop, hula hop z masażerem, hula hop z obciążeniem

W internecie i w sklepach sportowych znajdziemy wiele różnego rodzaju hula hop, co może przyprawić o zawrót głowy.

Z reguły hula hop z wypustkami są składane, co jest doskonałym wyborem dla tych z nas, którzy mają mało miejsca w domu. Dobrze wykonane, składane hula hop nie powinno sprawiać problemów podczas ćwiczeń, warto jednak przed kręceniem upewnić się, że części są dobrze połączone.

Hula hop z masażerem to tak naprawdę hula hop z wypustkami - może być ich mniej lub więcej. Musimy wybrać je według swoich własnych upodobań pamiętając o tym, że im więcej wypustek, tym mocniejszy masaż talii, a im mniejszy obwód koła, tym szybciej trzeba pracować ciałem.

Hula hop z obciążeniem zdecydowanie nie jest dobrym wyborem na początek swojej przygody z tym przyborem do ćwiczeń. Trzeba włożyć wiele siły w to, aby utrzymać je na biodrach, a samo hula hop z wypustkami często waży więcej niż 1 kg! Z czasem możemy oczywiście wypróbować to rozwiązanie, aby jeszcze bardziej poprawić swoje efekty.

Ćwiczenia z hula hop

Na początek ćwiczenia z hula hop warto zacząć od samego utrzymania akcesorium w górze. Na pierwszym etapie nie skupiamy się na tym, aby utrzymać je w konkretnym miejscu na ciele, ale na tym, aby po prostu hula hop nie spadło na ziemię.

Gdy opanujemy pierwsze kroki, możemy przejść do kręcenia hula hop z wypustkami tylko na talii, a następnie tylko niżej, na brzuchu. Ćwiczenie warto powtarzać codziennie przez kilka do kilkunastu minut.

Ćwiczenia z hula hop możemy wykonywać nie tylko na partię brzucha. Kręcić kołem możemy także na pośladkach, co zapewni im ujędrniający masaż.

Zobacz także: Ćwiczenia na uda i pośladki - prosty trening, który wykonasz w domu

Siniaki po kręceniu hula hop

Siniaki po kręceniu to bardzo częsta dolegliwość, szczególnie jeśli korzystamy z hula hop z wypustkami i obciążeniem. Nasza skóra i mięśnie muszą przyzwyczaić się do nowej aktywności, zwykle siniaki znikają po 2-3 tygodniach regularnego kręcenia. Możemy zmniejszyć intensywność ćwiczeń oraz doraźnie zastosować maść arnikową na siniaki.

Jeśli siniaki z czasem nie zmniejszą się, może okazać się, że mamy zbyt słabe naczynka albo zbyt mocno obijamy wypustkami o nasze ciało.

Reklama

Przeciwskazaniem do kręcenia hula hop są wszelkie zabiegi okolic brzucha, a w szczególności ciąża i połóg. Po porodzie warto wstrzymać się z kręceniem hula hop z wypustkami nawet na kilka miesięcy, szczególnie po cesarskim cięciu.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane