Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-19, 14:53   #181
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
łał Ja ściągam około 100ml. Najwięcej ściągnęłam 125. W sumie dalej leci, ale tak powolutku, że mi się nie chce już siedzieć. Ale do 200 to bym chyba nie dobiła.
Wielkość piersi podobno nie ma znaczenia. Masz więcej tkanki tłuszczowej, ale kanalików mlecznych mamy tyle samo Przynajmniej tak czytałam.
Niby tak, ale zbiornik na wytworzony pokarm mam większy niż małobiuściaste więc chyba jednak jakieś znaczenie ma.
Czasami jak Maciek długo śpi a mi cyckki chce rozerwać to nawet nie wyciągam laktatora tylko ręką ściskam i z 50-70 ml tak wyleci pod ciśnieniem.
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 15:22   #182
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
I ja się witam!

Fajny! Maleńki jeszcze Ile Piotruś waży?

Tacca, zwróciłam uwagę na te wszystkie kocyki i pościele dookoła Piotrusia... to niezbyt bezpieczne dla dziecka. Niedajboże złapie rączką, nakryje się jak nie zauważysz. Ja bym to wszystko zabrała z łóżeczka.




Gorąco polecam 2 książki:

- Penny Warner
"Maluch uczy się i bawi. 160 gier i zabaw na pierwsze 3 lata życia" http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php...&partner=pwsqd

- Jackie Silberg
"Gry i zabawy z niemowlakami" http://www.dobreksiazki.pl/b5574-gry...emowlakami.htm


Każda z nich to zbiór zabaw z podziałem na miesiące. Bardzo przydatne pozycje.
U mnie obie dostępne w bibliotece, ale nie są specjalnie drogie, a naprawdę ułatwiaj życie


Kurczę Tacca, tak nie powinno być! Ty też masz prawo do odpoczynku przecież.
Rozmawiałaś z mężem? Moim zdaniem powinnaś mu jasno i wyraźnie powiedzieć, że musisz odpocząć, że potrzebujesz chwili tylko dla siebie, bo chwilami już nie dajesz rady. Przecież on na pewno widzi, że jesteś zmęczona. Nie może być tak, że Ty będzie wychodziła z domu pod pretekstem chociażby naprawy okularów żeby odpocząć... opieka nad dzieckiem to nie tylko obowiązek matki. Dziecko ma też ojca i on się musi liczyć z konsekwencjami posiadania potomstwa.
Dzięki. W poniedziałek Piotrek ważył 3140.

Kocyki i pościele leżała wyjątkowo, bo mąż musiał wyciągnąć wszystko z szafy, żeby się czegoś tam doszukać. Kołderka i poducha jeszcze nie dla Piotrusia, więc jest spakowana.

Heh... Mojemu mężowi coś się chyba poprzestawiało... Wczoraj zobaczył jakieś paproszki na podłodze w dużym pokoju i zaczął marudzić. Powiedziałam mu, żeby wziął się i sprzątnął... I usłyszałam: "przecież to ty siedzisz w domu". Myślałam, że coś mu zrobię. Ogólnie coś się nie układa. Nawet jak mówię, że potrzebuję odpocząć to przytakuje, ale nic poza tym. Wczoraj też przyszedł, przewiną małego, dał butlę. I koniec. Potem jeszcze wykąpał. A usypianie, wsadzanie smoka, zaglądanie i zabawianie - już brak pomocy. Nawet mi się nie chce już z nim rozmawiać, bo to i tak nic nie zmienia. A jak był na urlopie, to i przewinął i nakarmił. W ogóle więcej się zajmował...


Lecę bo młody mi się budzi... Pora na żarełko...
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 15:38   #183
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Ale jazda, Michał wrócił ze spaceru z dziadkami, nie chciał iść spać (jak się uda, to mi go jeszcze kładą u siebie po południu, to nie musze usypiać), więc przyszedł i zobaczył matę Wojtka matę już widział, jak tylko przyniosłam i bardzo mu się podobała, Wojtek jeszcze ma matę w głębokim poważaniu, więc bawiłam się z Michałem na macie trzymałam stękającego Wojtka i bawiłam się z Michałkiem w sklep - kupowałam po kolei wszystkie zabawki z maty każdą po 15 razy teraz Michaś poszedł z mężem się zdrzemnąć, Wojtek śpi (hurrrra!!!), ja też idę rozprostować kręgosłup miałam nadzieję, ze Michał nie będzie spał dziś, to by szybciej poszedł wieczorem, no nic, trudno
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 15:41   #184
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość

Potrzebnie Delicol to enzym laktaza - rozkłada laktozę w mleku, żeby dziecko trawiło mleko, a bobotic to symeticon, czyli odgazowuje bąbla to insza inszość
No właśnie, a mały nie ma kolek odkąd odstawiłam nabiał, tylko wzdęcia i Bobotic daje radę. Więc nie wiem czy ma sens Delicol.


Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
jak podajecie swoim maluchom bobotic???


zastanawiam się czy ten bobotic zadziała, ponieważ w sab simplex simeticonu było 69,19 md/ml i dawałam 15 kropli do każdego karmienia, a w boboticu simeticonu jest 66,66 mg/ml i podaje się 8 kropli 4 razy dziennie, więc mniej niż ss, już sama nie wiem
Ja podaję z takiej rozbrojonej strzykawki, wlewam mu do buzi, lekko unoszę głowę i połyka. A co do dawkowania to w Niemczech mają trochę inne normy, ale możesz dawać tyle kropel co Ss, ja swojemu daję 2xdziennie po 12 kropel, ale tak jak już pisałam, mój ma tylko wzdęcia i mu taka ilość wystarcz.


Mały leży mi na ramieniu, nagle czuję, a on się trzęsie, a zaraz potem śmiech i banan na buzi
__________________
2017
2016
2015
2013/2014

Edytowane przez onething
Czas edycji: 2012-07-19 o 15:44
onething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 15:47   #185
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam!

Nigdy chyba nie nadążę za Wami ale mój to w dzień to nie bardzo chce spać na szczęście dostał trochę prezentów na chrzciny to go tylko przekładam z maty do leżaczka z leżaczka do łóżeczka tam karuzela itp. i dzięki temu jestem w stanie coś zrobić w domu ale niestety na pogaduchy brak czasu może w odchowalni dam radę być na bieżąco z Wami
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:00   #186
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
No właśnie, a mały nie ma kolek odkąd odstawiłam nabiał, tylko wzdęcia i Bobotic daje radę. Więc nie wiem czy ma sens Delicol.

Ale Twoje mleko też ma laktozę, nawet jak nie jesz nabiału jest słodkie, bo ma mleczny cukier - laktozę
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:01   #187
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Przypomniało mi się, że kiedyś kism pisała i jeszcze jakaś Dziewczyna, że noszenie na ramieniu jest niedobre dla dzieciaczków, tak? Dobrze zrozumiałam? Jeśli tak, to dlaczego?
Pytam, bo ja tak noszę moją Hanię. Ja lubię Ją tak odbijać, a Ona lubi być tak noszona.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:08   #188
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam się i ja

MAło piszę ostatnio, mąż ma urlop i korzystamy

Tylko dzisiaj kiepsko, bo się zatrułam najprawdopodobniej kurkami
Już lepiej, bo mnie przeczyściło totalnie na dwie strony, ale mam gorączkę 38,2...
Na szczęście Antoś ok
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:14   #189
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość



Ja, jeśli ktoś do mojego dziecka sepleni czy tiuta, to zawsze jasno i wyraźnie mówię, ze sobie tego nie życzę. Że moje dziecko nie jest debilem i należy zwracać się wyraźnie.
A co do męczenia dziecka przez teściową, to w takiej sytuacji powiedziałabym "mamo (czy jak tam do niej się zwracasz ), on chce spać, proszę daj mu spokój".


moja tesciowa to taki typ czlowieka ze jak jej powiem zeby tak nie robic albo robic inaczej to powie: dobrze albo ja wiem a i tak swoje robi, tzn jak ja jestem obok niej to nie ale jak mnie nie ma...
ogolnie ona jak przychodzi do Tosi to wpada w jakis szal zachowuje sie jak wariatka eh duzo by pisac ...

bylysmy na spacerze , takie wiatrzysko wieje że parasolka robiła za żagiel i wózek sam jechał a ja poszłam w rozpuszczonych włosach no i teraz nie mogę ich rozczesać

no nie moja mama może przyjechać dzień później.... dzisiaj jeszcze teściówki nie było ale dzień jeszcze się niestety nie skończył

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się, że kiedyś kism pisała i jeszcze jakaś Dziewczyna, że noszenie na ramieniu jest niedobre dla dzieciaczków, tak? Dobrze zrozumiałam? Jeśli tak, to dlaczego?
Pytam, bo ja tak noszę moją Hanię. Ja lubię Ją tak odbijać, a Ona lubi być tak noszona.
ja też tak noszę Tosię i ona to lubi, ładnie się rozgląda wtedy i się jej porządnie odbija...więc właśnie o co chodzi?
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:19   #190
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Ale Twoje mleko też ma laktozę, nawet jak nie jesz nabiału jest słodkie, bo ma mleczny cukier - laktozę
Wybacz, że tak męczę ten temat, ale jeśli małemu nic nie dolega poza wzdęciami to znaczy, że ta laktoza mu nie przeszkadza tak? W sensie takim, że po co dawać Delicol skoro nic się nie dzieje. Czy to chodzi o to, żeby dawać zapobiegawczo, bo mu będzie łatwiej z kupkami albo te wzdęcia znikną dzięki niemu Naprawdę przepraszam za takie pytania i brak prawidłowego rozumowania, ale jakoś ciężko mito idzie.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:26   #191
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Też ćwiczyłam mięśnie kegla. W sumie pewnie bym nie pękła ani nie trzeba by było mnie ciąć, ale już nie mogłam wytrzymać...

Tak jak na siebie patrzę, to linia to pikuś... Pępek jest koszmarny... Normalnie czarny.

Ja muszę ustalić plan dnia, tylko jeszcze nie wiem jak... W każdym razie od 8 do 11 dzieć mi nie chce spać... Więc trzeba nastawić się na jakąś aktywność.
Mój mąż też tak ma... Jak mały marudzi, to ja mam coś z tym robić. A najlepiej się mu Piotrka kąpie, bo mały to lubi. Resztę, czyli wycieranie itd. odwalam ja.

Ja też podgrzewam w podgrzewaczu, ale u mnie nie było napisane ile stopni. Podgrzewam wodę do ok. 48 stopni a w butelce mleko jest chyba w temperaturze pokojowej, nie jest ani gorące ani zimne, sprawdzam na ręce...

A jakiej wielkości masz TT? Ja mam jedną 150. Zastanawiam się nad tą medelą, bo w sumie to spory wydatek...

W TVN style jest program o kp. Tylko takim już wynaturzonym (karmienie m. in. 8 letniego dziecka).
Ja mam tt 3 po 260ml. A ta calma moim zdaniem nie warta swoich pieniędzy.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 16:56   #192
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Wybacz, że tak męczę ten temat, ale jeśli małemu nic nie dolega poza wzdęciami to znaczy, że ta laktoza mu nie przeszkadza tak? W sensie takim, że po co dawać Delicol skoro nic się nie dzieje. Czy to chodzi o to, żeby dawać zapobiegawczo, bo mu będzie łatwiej z kupkami albo te wzdęcia znikną dzięki niemu Naprawdę przepraszam za takie pytania i brak prawidłowego rozumowania, ale jakoś ciężko mito idzie.
Chodzi o to, że jak dziecko nie trawi laktozy, to ta laktoza, która jest cukrem nie jest trawiona, tylko fermentuje, czyli powstają gazy. Podając laktazę rozkładasz laktozę w brzuszku, czyli ona nie fermentuje, wydzielając gazy, tylko jest trawiona bez gazów. Działasz na przyczynę a nie na skutek. Jeżeli laktoza jest trawiona, wtedy nie będzie wzdęć Z TEGO POWODU. Oczywiście wzdęcia są nie tylko od laktozy - maluch łyka powietrze itp. więc możesz spróbować podawać jedno i drugie i zobaczysz, czy będzie lepiej czy nie czy laktoza jest u Was główną przyczyną tych wzdęć czy coś innego.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2012-07-19 o 17:01
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:12   #193
izotropia
Rozeznanie
 
Avatar izotropia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 726
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Ja nie wiem jak to jest, ale jestem ciągle w domu z mamą i ona gotuje, pomaga przy dziecku a i tak prawie nic nie zrobimy w domu :p bo mały dopiero teraz zasną od rana
staram się dostawiać go do piersi, żeby nauczył się ssać i coraz lepiej nam idzie choć czasem tracę cierpliwość i zagryzam wargi z bólu jak się zassie, a że co chwilę zasypia i gubi cyca to zasysa się często
dziś odleciał nam pępek po 9dniach i staram się doczyścić to co zostało, ale dzieć nie współpracuje
nie wiem tylko jak ubierać go w domu i czekamy na ładną pogodę żeby iść na spacer
ja już praktycznie pozbierałam się po cięciu choć czasem czuję się jak kaleka gdy wstaję z łóżka
izotropia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:33   #194
inwytka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 249
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość
Niby tak, ale zbiornik na wytworzony pokarm mam większy niż małobiuściaste więc chyba jednak jakieś znaczenie ma.
Czasami jak Maciek długo śpi a mi cyckki chce rozerwać to nawet nie wyciągam laktatora tylko ręką ściskam i z 50-70 ml tak wyleci pod ciśnieniem.
Podziel sie

Do mnie dziś teściowa przyszła, poszlysmy na zakupy, kupiłam 2 kg malin na konfitury, a ta tak niosła, ze w połowie to miazga
Jeszcze uparla sie żeby już kupić dodatki do chrztu. Teraz chodzi po mieszkaniu, nudzi sie i mi sprząta, bo ja karmie mala
Ale postanowiłam sie nie denerwować, bo sama ja poprosiłam żeby przyszła i pomogła mi wtarabanic sie z zakupami
__________________
Kali

Zuzka

Edytowane przez inwytka
Czas edycji: 2012-07-19 o 17:40
inwytka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:37   #195
szerylka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 189
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez inwytka Pokaż wiadomość
Kurcze, tez bym coś zrobiła z włosami... Farby nie chce, bo jestem niesystematyczna może henna, robiła któraś z Was? Szybciej sie zmywa? Hm, choć teraz, latem, lubię swój kolor, bo od słońca robi sie zlocisty, jesienią i zima będę szara mycha
Jeśli zamierzasz użyć henny to musisz pamiętać że jest ona tylko na włosy nie farbowane ponieważ może nam wyjść kolor niepożądany np.zielony polecam szampony koloryzujące jesli jestes niesystematyczna.
Cytat:
Napisane przez anulka4771 Pokaż wiadomość
Ja jestem zdania ze dziecko musi nauczyc się życ z zarazkami,zresztą one są wszedzie,gdzie nie spojrzę.Dlatego nie wyparzam a myję je w płynie,dokładnie płukam goracą wodą.Szymonowi nic nie jest.
Ja również nie wyparzam od jakiegos już czasu.
A tak poza tym to witam w nowym wątku!!!
wzięłam zastrzyk antykoncepcyjny jakieś półtora tyg. temu i normalnie hormony szaleją raz się śmieję raz płaczę i wszystko mnie drażni chyba kolejna będzie spiralka co do libido nie spadło
ostatnio nie mogę się ogarnąć w domu bajzel no jak dla mnie tyle że ja z lekka pedantyczna jestem prania do prasowania stos! ostatnio mały marudzi podejrzewam że to skok za 3 dni kończym,y 2 miesiące więc jak tylko mam chwilę to wolę odpocząć przy kawie i komputerze albo przy dobrej książce więc robota w domu mi opornie idzie ale musze się ogarnąć (kopn ąć w dupsko) i zabrać się za sprzątanie ehjh.....
szerylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:41   #196
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że jak dziecko nie trawi laktozy, to ta laktoza, która jest cukrem nie jest trawiona, tylko fermentuje, czyli powstają gazy. Podając laktazę rozkładasz laktozę w brzuszku, czyli ona nie fermentuje, wydzielając gazy, tylko jest trawiona bez gazów. Działasz na przyczynę a nie na skutek. Jeżeli laktoza jest trawiona, wtedy nie będzie wzdęć Z TEGO POWODU. Oczywiście wzdęcia są nie tylko od laktozy - maluch łyka powietrze itp. więc możesz spróbować podawać jedno i drugie i zobaczysz, czy będzie lepiej czy nie czy laktoza jest u Was główną przyczyną tych wzdęć czy coś innego.
Teraz rozumiemDziękuję za cierpliwość

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
ja już praktycznie pozbierałam się po cięciu choć czasem czuję się jak kaleka gdy wstaję z łóżka
Po wyjściu ze szpitala musiałaś dawać sobie zastrzyki w brzuch?
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:45   #197
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _agata Pokaż wiadomość

Grubo ponad 200 ml. I leci dalej, ale nie ciągnę.
Tylko ja mam cyce duże, to i zbiornik na mleko większy


p.s. duże cyce wcale nie są wyznacznikiem fabryki z nadprodukcją wiem z autopsji, cyce jak donice a pokarmu jak na lekarstwo ( alez walę porównaniami).

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Gabi wypróbowalismy tą butelkę Calma. Droga jak fix, ale fajna jest, Borys faktycznie musiał sie namęczyć, żeby z niej zjeść. Chyba będziemy się tylko z niej karmić , zobacze czy lepiej się będzie przystawiał do piersi wtedy.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:49   #198
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak to jest, ale jestem ciągle w domu z mamą i ona gotuje, pomaga przy dziecku a i tak prawie nic nie zrobimy w domu :p bo mały dopiero teraz zasną od rana
staram się dostawiać go do piersi, żeby nauczył się ssać i coraz lepiej nam idzie choć czasem tracę cierpliwość i zagryzam wargi z bólu jak się zassie, a że co chwilę zasypia i gubi cyca to zasysa się często
dziś odleciał nam pępek po 9dniach i staram się doczyścić to co zostało, ale dzieć nie współpracuje
nie wiem tylko jak ubierać go w domu i czekamy na ładną pogodę żeby iść na spacer
ja już praktycznie pozbierałam się po cięciu choć czasem czuję się jak kaleka gdy wstaję z łóżka
Fajnie, że mam Ci pomaga i że tak szybko dochodzisz do siebie. A Mały nauczy się zasysać najważniejsze, że masz pokarm.

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość


p.s. duże cyce wcale nie są wyznacznikiem fabryki z nadprodukcją wiem z autopsji, cyce jak donice a pokarmu jak na lekarstwo ( alez walę porównaniami).
Kocham Cię.

Miki wlaśnie wali kupę. Poczekam aż M wróci z pracy (za jakieś 15-20 minut) i zostawię mu Mikiego do przebrania.
DZiewczyny karmiące mm czy kupska Waszych pociech też tak śmierdolą?? Bo ja czasami przewijam Mikiego z pieluchą terową na nosie, żeby nie czuć tego smrodu. JAk się pożaliłam ojcu to mówi do mnie Nie ma dzieci ma się miód, ma się dzieci ma się smród.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 17:59   #199
_millena
Zadomowienie
 
Avatar _millena
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 718
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Kocham Cię.

Miki wlaśnie wali kupę. Poczekam aż M wróci z pracy (za jakieś 15-20 minut) i zostawię mu Mikiego do przebrania.
DZiewczyny karmiące mm czy kupska Waszych pociech też tak śmierdolą?? Bo ja czasami przewijam Mikiego z pieluchą terową na nosie, żeby nie czuć tego smrodu. JAk się pożaliłam ojcu to mówi do mnie Nie ma dzieci ma się miód, ma się dzieci ma się smród.
dziękuję kochana Mąż już do mnie tak nie mówi więc dobrze usłyszeć od kogoś innego

my karmimy mieszanie i też śmierdzi jak cholera, u nas na "kwaśno". Gdzieś czytałam, że to właśnie przez laktozę. Ja zaś zauważyłam, że jeśli daje dużo kropelek to Borsonowe kupy śmierdolą jak jasna cholera i są mega rzadkie, jak się ogranicze w lekomanii to jest troche lepiej.
__________________

_millena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:22   #200
diablica071086
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 151
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Witam po miesiącu
dziś was doczytałam (ten wątek)

chyba mam zapalenie piersi bo wczoraj czułam sie jak na grypę i cycek mnie bolał dzis jest lepiej ściągam pokarmi i przystawiam ssaka więcej do tego cycka może pomoże jeśli nie to do jakiego lekarza isc zwykłego czy gin??

a w ogóle moja zosia po moich przejściach z brodawkami( źle chwytanymi- pojawiły się krwawiące półksiężyce na podstawie brodawki) nie chce już mi za bardzo ssać bez kapturków mogę ja tak bez problemu karmić dalej czy bedzie to wpływało na jej zgryz??

ogólnie młoda jest jak aniołek z humorami czasem da w kość ale jest super,choć zasypia najlepiej na cycku w łózku rodzicow, własnie śpi( no gdzie jak nie u nas) a ja słucham zepelinów,

na brzuchu krecha nawet wieksza niż w ciazy bo ponad pępek a on sam dziwnie głeboki

dziś ściągnełam 100 ml tak od niechcenia żeby tylko cycki były mniejsze więc 3 razy po 30 ml ściągałam po 10 min na pierś tylko że ja ściągam ręczni i po 15 min mnie ręce bolą, a laktator jaki kupił mi maż normalnie dziwny szklana tuba i do tego tłok do odciągania jak w strzykawce coś nie mogę się do niego przekonać

od kiedy można układać dziecko do snu na brzuszku bo Zosi tak pasuje jak śpi na brzuchu taty ale wtedy jest kontrolowana
diablica071086 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:55   #201
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

My dzisiaj zaczełysmy dzien po 5, nic nowego w sumie, ale nerwica mnie brała I probowałam ja uspic, bo niekiedy usypiała po 5, ale nie dało sie, wkurzyłam sie, bo skoro i tak juz nie spie i nie bedzie spania, to zawinełam ja w rozek i wpakowałam do wózka, robiłam sz sz sz sz sz sz sz sz sz sz i jeździłam lekko wózkiem, na poczatku patrzyła, ale jak juz znudziło sie, to zeczeła popłakiwac, nie brałam jej na rece, gdy juz płakała, wziełam, nadal sz sz sz sz sz mowiłam, uspokoiła sie i myk na wózka, patrzyła i znów płacz, wiec znów supokojenie, do wózka i patrzyła i zaczeła przymykac oczy i usneła. Co prawda na ok. 40 min. ale poskutkowało. Wiec stwierdziłam ze zobaczymy jak bedzie w ciagu dnia. Iiiiiiiiiiiiiiiii ta metoda poskutkowała Gdy zaczeła mi marudzic na rekach, to rozek, wózek, sz sz sz sz sz, powolne jeżdzenie w razie płaczu na reke, uspokoiła sie i znów do wózka. Najdłuzej to trwało poł godz. Jestem z siebie dumna. Mam nadzieje ze jutro to tez zadziała. I jak cos to bede probowała z łóżeczkiem, nie wiem czy poskutkuje jak tu, ale sprobuje, nie zaszkodzi.

Powiedzcie mi, jak chce nauczyc ja by ssała smoczek, to uczyc ja gdy jest pogodna czy w fazie usypiania ? Jak jej daje to memla, nie chce zassac
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 18:58   #202
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Teraz rozumiemDziękuję za cierpliwość
Nie ma za co
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 19:21   #203
Tacca
Zakorzenienie
 
Avatar Tacca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 051
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
Ja mam tt 3 po 260ml. A ta calma moim zdaniem nie warta swoich pieniędzy.
Heh... To nie zainwestuję w medelę.
__________________
PIOTRUŚ
Tacca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 19:47   #204
libretka
Raczkowanie
 
Avatar libretka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Pucka
Wiadomości: 311
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez SzmaragdowyKotek Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że jak dziecko nie trawi laktozy, to ta laktoza, która jest cukrem nie jest trawiona, tylko fermentuje, czyli powstają gazy. Podając laktazę rozkładasz laktozę w brzuszku, czyli ona nie fermentuje, wydzielając gazy, tylko jest trawiona bez gazów. Działasz na przyczynę a nie na skutek. Jeżeli laktoza jest trawiona, wtedy nie będzie wzdęć Z TEGO POWODU. Oczywiście wzdęcia są nie tylko od laktozy - maluch łyka powietrze itp. więc możesz spróbować podawać jedno i drugie i zobaczysz, czy będzie lepiej czy nie czy laktoza jest u Was główną przyczyną tych wzdęć czy coś innego.
teraz tak sobie myślę, że może moja młoda właśnie nie trawi laktozy, skoro pomimo podawania specyfików na kolki i tak męczą ją gazy?
Spróbuję kupić delicol i jej zapodać, ale jak dobrze rozumiem, to mam ten delikol podawać razem z bobotic?

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Heh... To nie zainwestuję w medelę.
kup tt, ja sobie chwlę
libretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 20:10   #205
aga_bre
Rozeznanie
 
Avatar aga_bre
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 900
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość
dziękuję kochana Mąż już do mnie tak nie mówi więc dobrze usłyszeć od kogoś innego

my karmimy mieszanie i też śmierdzi jak cholera, u nas na "kwaśno". Gdzieś czytałam, że to właśnie przez laktozę. Ja zaś zauważyłam, że jeśli daje dużo kropelek to Borsonowe kupy śmierdolą jak jasna cholera i są mega rzadkie, jak się ogranicze w lekomanii to jest troche lepiej.
No właśnie ja też zauważyłam, że bez kropelek są gęściejsze kupska i masz rację walą na kwaśno.

Cytat:
Napisane przez Tacca Pokaż wiadomość
Heh... To nie zainwestuję w medelę.
Szkoda pieniędzy mówię Ci. My złamaliśmy zasadę ważenia raz w tygodniu. M na tym punkcie oszalał. Miki waży 4190. Od poniedziałku 120gram machnął. No ale też widać to po jedzeniu. Zjada 550-650 na dobę mm plus cyc.

Cytat:
Napisane przez libretka Pokaż wiadomość
teraz tak sobie myślę, że może moja młoda właśnie nie trawi laktozy, skoro pomimo podawania specyfików na kolki i tak męczą ją gazy?
Spróbuję kupić delicol i jej zapodać, ale jak dobrze rozumiem, to mam ten delikol podawać razem z bobotic?

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------



kup tt, ja sobie chwlę
My nie mamy problemów brzuszkowych jakiś dużych (czasami Miki stęka przy kupie i czasami bączka nie może puścić to się skrzywi i wrzaśnie, ale to baaaardzo rzadko), ale raczej tak dziewczyny podają, bo bobo jest na gazy a delicol ma laktazę enzym rozkładający laktozę.

Miki już śpi.

Wiecie tak sobie myślę, że my czasami lepsze niż lekarze jesteśmy. A właśnie mi się przypomniało, że lekarka na takie krostki podskórne u Mikiego kazał smarować kreme oilatum (kupiłam emolium, bo tańsze) i wiecie po 3 dniu smarowania jak ręką odjął. Super.

Kotku to ja pisałam o tym złym wchłanianiu przy podawaniu delicolu. Może źle się wysłowiłam u nas ona podejrzewa złe wchłanianie, ponieważ może to nie być potrzebne i wtedy właśnie jest to zbędne a tylko można zaszkodzić.
__________________
MIKOŁAJ
aga_bre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 20:30   #206
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Bry

zostawiliśmy dzisiaj małą z teściową na godz, a sami wyskoczyliśmy po spodnie dla A.
teraz mała mi się rozpłakała przy jedzeniu, nie wiem czy nie chciała już, czy ją coś zabolało. Dopiero smoczek ją uspokoił... przy ubieraniu też płakała, bardziej niż zawsze. nie wiem, może źle ją chwyciłam przewracając z brzucha na plecy. może zahaczyła nóżką. nie wiem.

teraz już przysypia.

jutro wizyta. rano mogę nie mieć czasu, bo muszę małą odstawić do mamy.

odciągnęłam 90ml z jednego cycka. poszło by więcej, ale już mnie ręka bolała od trzymania laktatora.
ciekawa jestem ile bym wyciągnęła elektrycznym, a ile mała właściwie zjada.

mleko będzie na jutro. jakby było mało, to dostanie mm.


wyjaśniła nam się sprawa z garażem. chcieliśmy zrezygnować z wynajmu, a tu dzisiaj właścicielka sama zrezygnowała z wynajmu. także problem z głowy
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 20:42   #207
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez szerylka Pokaż wiadomość
Ja również nie wyparzam od jakiegos już czasu.
A tak poza tym to witam w nowym wątku!!!
wzięłam zastrzyk antykoncepcyjny jakieś półtora tyg. temu i normalnie hormony szaleją raz się śmieję raz płaczę i wszystko mnie drażni chyba kolejna będzie spiralka co do libido nie spadło
ostatnio nie mogę się ogarnąć w domu bajzel no jak dla mnie tyle że ja z lekka pedantyczna jestem prania do prasowania stos! ostatnio mały marudzi podejrzewam że to skok za 3 dni kończym,y 2 miesiące więc jak tylko mam chwilę to wolę odpocząć przy kawie i komputerze albo przy dobrej książce więc robota w domu mi opornie idzie ale musze się ogarnąć (kopn ąć w dupsko) i zabrać się za sprzątanie ehjh.....
Witamyu mnie prania od cholery ale z innego powodu ja nie prasuję ale ostatnimi czasy naweyt nie piorę bo pralka mi sie rozwaliła
Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak to jest, ale jestem ciągle w domu z mamą i ona gotuje, pomaga przy dziecku a i tak prawie nic nie zrobimy w domu :p bo mały dopiero teraz zasną od rana
staram się dostawiać go do piersi, żeby nauczył się ssać i coraz lepiej nam idzie choć czasem tracę cierpliwość i zagryzam wargi z bólu jak się zassie, a że co chwilę zasypia i gubi cyca to zasysa się często
dziś odleciał nam pępek po 9dniach i staram się doczyścić to co zostało, ale dzieć nie współpracuje
nie wiem tylko jak ubierać go w domu i czekamy na ładną pogodę żeby iść na spacer
ja już praktycznie pozbierałam się po cięciu choć czasem czuję się jak kaleka gdy wstaję z łóżka
przepraszam bardzo a zdjęcie prosimy
Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość


Miki wlaśnie wali kupę. Poczekam aż M wróci z pracy (za jakieś 15-20 minut) i zostawię mu Mikiego do przebrania.
DZiewczyny karmiące mm czy kupska Waszych pociech też tak śmierdolą?? Bo ja czasami przewijam Mikiego z pieluchą terową na nosie, żeby nie czuć tego smrodu. JAk się pożaliłam ojcu to mówi do mnie Nie ma dzieci ma się miód, ma się dzieci ma się smród.
Własnego dziecka kupę przebierasz z pieluchąBrzydzis z sieMojego Szymka kupa też wali,czasmi aż mnie oczy szczypią
Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość



Wiecie tak sobie myślę, że my czasami lepsze niż lekarze jesteśmy. A właśnie mi się przypomniało, że lekarka na takie krostki podskórne u Mikiego kazał smarować kreme oilatum (kupiłam emolium, bo tańsze) i wiecie po 3 dniu smarowania jak ręką odjął. Super.

Kotku to ja pisałam o tym złym wchłanianiu przy podawaniu delicolu. Może źle się wysłowiłam u nas ona podejrzewa złe wchłanianie, ponieważ może to nie być potrzebne i wtedy właśnie jest to zbędne a tylko można zaszkodzić.
Ja mam oilatum soft,bardzo fajny krem ale zbankrutujęsmaruj e młodego buzke narazie a jak wyleczą reszte ciałka to będę smarowała wszystko.Szymon ma tak suchą skórę że można nią zrywac,ona sama schodzi a po smarowaniu piekna buzia nie widac jakby miał jakieś skórne problemy.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 20:43   #208
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez izotropia Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak to jest, ale jestem ciągle w domu z mamą i ona gotuje, pomaga przy dziecku a i tak prawie nic nie zrobimy w domu :p bo mały dopiero teraz zasną od rana
staram się dostawiać go do piersi, żeby nauczył się ssać i coraz lepiej nam idzie choć czasem tracę cierpliwość i zagryzam wargi z bólu jak się zassie, a że co chwilę zasypia i gubi cyca to zasysa się często
dziś odleciał nam pępek po 9dniach i staram się doczyścić to co zostało, ale dzieć nie współpracuje
nie wiem tylko jak ubierać go w domu i czekamy na ładną pogodę żeby iść na spacer
ja już praktycznie pozbierałam się po cięciu choć czasem czuję się jak kaleka gdy wstaję z łóżka
tak to jest z dzieckiem, my jak we dwójkę w domu jesteśmy z mężem to też niewiele nadal zrobimy ale zawsze staramy się coś zrobić, dzisiaj nawet poodkurzałam , jeszcze się zorganizujecie lepiej - zobaczysz, u nas w pierwszych tygodniach, szczególnie 2 pierwszych to był sajgon dosłownie, pamiętam, że jak przyjechałam ze szpitala to wywaliłam na środek pokoju to co miałam w torbie i tak 2-3 dni to leżało

a ssać się nauczy, możesz próbować karmić przez kapturki jak bolą Cię brodawki, nie mówię, że cały czas tak karmić ale żeby cycuszki sobie choć trochę odetchnęły

za pępek gratki, Tosia też przy czyszczeniu pępka strasznie się wierciła i słabo mi to szło ale za to jak położna przychodziła to za każdym razem jej dokładnie octeniseptem wydłubywała te brudy

Tosia na początku była jakaś niedogrzana, cały czas zimna, nakładałam jej albo body z kr rękawem i pajac na to albo kaftanik i śpioszki no i przykrywaliśmy ją kocykiem cienkim albo w rożku leżała, też była brzydka pogoda

dobrze, że lepiej się już czujesz

Cytat:
Napisane przez _millena Pokaż wiadomość


p.s. duże cyce wcale nie są wyznacznikiem fabryki z nadprodukcją wiem z autopsji, cyce jak donice a pokarmu jak na lekarstwo ( alez walę porównaniami).
ja też Cię kocham za te teksty

Cytat:
Napisane przez aga_bre Pokaż wiadomość
JAk się pożaliłam ojcu to mówi do mnie Nie ma dzieci ma się miód, ma się dzieci ma się smród.
hahahaha



Cytat:
Napisane przez diablica071086 Pokaż wiadomość
a w ogóle moja zosia po moich przejściach z brodawkami( źle chwytanymi- pojawiły się krwawiące półksiężyce na podstawie brodawki) nie chce już mi za bardzo ssać bez kapturków mogę ja tak bez problemu karmić dalej czy bedzie to wpływało na jej zgryz??
ja nie wiem czy źle wpływa to na zgryz ale karmię od początku przez kapturki i inaczej sobie nie wyobrażam, jak to millena napisała - cyce jak donice u mnie a sutki malutkie i strasznie bolą, Tosia nie potrafi zassać tak, żeby tą otoczkę złapać a ja nie potrafię tak jej cycka wsadzić, w szpitalu położne też nie dały rady więc jedziemy na kapturkach i powiem, że często nawet przez nie mnie boli


dziewczyny karmiące mieszanie lub dokarmiające: czy konsultowałyście wcześniej to z pediatrą czy same wymierzyłyście dawki mm? czy dajecie dzieciom w tym przypadku wit D i K ? zastanawiam się czy nie dawać małej butli mm raz dziennie czy czekać te 2 tyg do kontroli wagi i zobaczyc czy ten delicol cos pomógł ( bo chyba po to mi pediatra kazała ten delicol kupic ? czy zle to rozumiem? czy z przybieraniem na wadze nie ma to nic wspólnego) ja już się całkiem pogubiłam albo jakaś tępa jestem
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 20:50   #209
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez stokroteczka777 Pokaż wiadomość
Macie przepisy na jakieś ciasta bez użycia miksera? Żeby nie budzić dziecka, czasem ładnie prześpi 3godz, to bym coś upiekła w tym czasie, ale jak włączę mikser, to się obudzi.

proszę bardzo
http://www.kwestiasmaku.com/desery/c...e/przepis.html
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-19, 20:55   #210
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Z odchowalnią się witamy-to My majowo-czerwcowe Mamy 2012

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość

jutro wizyta. rano mogę nie mieć czasu, bo muszę małą odstawić do mamy.


odciągnęłam 90ml z jednego cycka. poszło by więcej, ale już mnie ręka bolała od trzymania laktatora.
ciekawa jestem ile bym wyciągnęła elektrycznym, a ile mała właściwie zjada.

mleko będzie na jutro. jakby było mało, to dostanie mm.

no nie wiem nie wiem tak czasu nie mieć dla nas no...

a dzień dobry Pani

za wizytę kciuki trzymam i czekam na relację

ciekawe ile ja bym wyciągnęła z cyca mleka

a spacer...? wiesz.... dady mi się kończą ( żarcik taki)

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

dziecię mi zasnęło a miało być kąpanie...eh... co za brudas z niej

a jeszcze odnośnie Delicolu- nie wiedziałam, że takie drogie to cholerstwo oby tylko zadziałało
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:00.






© 2000 - 2025 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.