jak się do tego ustosunkować? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-24, 09:58   #61
emancypantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 318
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

A poza tym, to ja tam co prawda psychologiem nie jestem ino socjologiem z zawodu, ale tak sobie myślę, że skoro aż tak nerwowo reagujesz na taką w sumie mało znaczącą rzecz, to chyba coś Cię uwiera w tym Twoim osobotowarzyszącym układzie...może to faktycznie żal, że się nie jest na miejscu kuzunki I jak ona śmiała oraz co sobie myśli, gówniara jedna, nie ? Powiedz facetowi, że chcesz się już chajtnąć żeby nie narażać siebie i jego na podobne zniewagi w przyszłości i już.

EDIT:
Ważny dopisek - zaznaczony na czerwono [/QUOTE]

-Nie reaguje nerwowo, Poprostu dało mi to do myślenia. Sama na to nie wpadłam.
-nie jest mi żal, że wychodzi wcześniej za mąż ( podobno jest mus) chociaż ja u nich tam żadnemu musu nie widzę.


dobre hehehe
__________________
emancypantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 10:05   #62
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Emancypantko, nie chcę już się z Twojej "zniewagi" naśmiewać, ale jeszcze jeden szczegół chodzi mi głowie:
Jesteś, jak piszesz, psychologiem. A zastanawiasz się, czy nie OSZUKAĆ swojego TŻ-ta, drukując mu falszywe zaproszenie, coby mu przykro nie było to jakaś nowa metoda w psychologii? ja ekonomistka, mam liczyć pieniążki, a nie rozumieć ludzką psychikę, ale wybacz, jesli swoim pacjentom takie sposoby na rozwiązanie problemów serwujesz, to nie chciałabym do takiego psychologa trafić...
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 10:51   #63
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez emancypantka Pokaż wiadomość
Dostałam zaproszenie na ślub i przyjęcie weselne kuzynki. Bardzo się z tego cieszę, że wychodzi za mąż co nie zmienia faktu iż jestem poirytowana tym jak zachowała się w stosunku do mnie i mojego tż-ta.
Mam narzeczonego i wszyscy w rodzinie oraz znajomi wiedzą, że planujemy założyć rodzinę. Doskonale też wiedzą jak ma na imie skąd jest i jak się nazywa a w zaproszeniu jest napisane (moje imie i nazwisko) z osobą towarzyszącą.:m ur: jestem tym bardzo poirytowana oraz wzbudziło to u mnie niechęć pójścia na ten ślub i wesele bo to tak jakbym miała sobie zaprosić kolegę by mi towarzyszył w przyjęciu weselnym.
Tż nie pokazywałam jeszcze tego zaproszenia ale znm go doskonale i wiem, że jemu będzie przykro w związku z tym jak potraktowała go moja najbliższa kuzynka ( która go zna ) Zresztą mi samej jest przykro bo też nie chciałabym zostać tak potraktowana przez jego rodzine. Ja wychodzę z założenia i sama jestem przekonana, że jeśli ktoś jest w stałym związku to na wszelkich zaproszeniach winno być napisane moje imie i nazwisko oraz imiei nazwisko drugiej połowy a w sytuacjach gdy ktoś "nie wie" jak druga połowa kogoś się dokładnie nazywa to istnieją telefony i zawsze można zapytać.
Każde wcześniejsze zaproszenia jakiekolwiek dostawaiśmy z jego czy z mojej strony były imienne. Ja sama nie wyobrażam sobie sytuacji w ktorej wypisuje zaproszenia na ślub i wiem, że ktoś jest w stałtym związku /zaręczony pisze " osoba towarzysząca". Według mnie wypada napisać imiona i naziwska tych osób... No chyba, że ktoś ma typowo chłopaka czy dziewczyne ( czyt. koleżanke\ kolege ) i puki co żadnych oficjalnych deklaracji nie było, to owszem trzeba napisać " z osobą towarzyszącą" ale w mojej sytuacji odebrałam to w sposób niesmaczny.......

1. Nie wiem co teraz robic czy pokazać narzeczonemu to zaproszenie?
przy czym wiem, że nie pójdziemy na to wesele bo wiem że Tż poczuje się tam jak niemile widziany gość.
2. Zrobić na komputerze jakieś zaproszenie i wydrukować z imionami i naziwskami i włożyć do koperty- znajoma mi tak poradziła by nie urazić Tż. choć ja nie wiem czy to lojalne wobec niego
2. Czy mam prawo czuć żal do kuzynki z tego powodu, że tak potrakowała mnie i mojego tż-ta tymbardziej, że wie, że nie jesteśmy ze sobą pół roku tylko już sporo czasu i wcześniej byliśmy zaręczeni niż ona która nagle wyskoczyła ze ślubem...
3. iść na to wesele po takiej zniewadze??

Prosze o wasze zdania w tej sprawie.
1.osobiście uważam,że narzeczony to nie mąż,aby widniały jego dane na zaproszeniu.
tak,jak nie pisze się dzieci do lat 18-tu,a mają prawo przyjść z rodzicami i muszą być wliczeni do ilość gości.niektórzy ludzie piszą państwo KOWALSCY WRAZ Z DZIEĆMI,a niektórzy nie dopisują dzieci .
2.dla mnie to dziecinne zachowanie.wystarczy wytłumaczyć narzeczonemu,że w rodzinie macie taki zwyczaj i tyle.normalny człowiek to zrozumie.
3.ja tu nie widzę żadnej zniewagi.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 10:58   #64
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

No kuzynka wiochę odwaliła straszną, również bym się czuła urażona, przecież nie jesteś z facetem od wczoraj, to twój narzeczony, wiedzą jak się nazywa, nie rozumiem dlaczego go nie wpisali. Może jest trudne i nie wiedzieli jak się je pisze?. Zadzwoń i zapytaj.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:00   #65
wyszukiwarka
Zadomowienie
 
Avatar wyszukiwarka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 644
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Moim zdaniem Autorka robi problem z błahej sprawy...
Ja zawsze piszę za zaproszeniach (np.) Anna Kowalska z os.towarzyszącą,bo nigdy nie wiadomo czy czasem nie zerwali ze sobą itp. Może być jeszcze taka sytuacja,że Tż nie może iść na przyjęcie i dziewczyna bierze kuzyna żeby nie być samotna.
__________________
Filologia germańska-Wir beginnen ...
wyszukiwarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:07   #66
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
To twoja kuzynka, ona zaprasza w rzeczywistości Ciebie. To Ty jesteś tam głownym gościem, jej rodziną.
Twój TZ nie jest ani jej rodziną, ani nikim jej bliskim ani jej przyjacielem.


Moim zdaniem Twoja kuzynka postąpiła jak najbardziej taktowanie i z klasą wypisując właśnie takie zaproszenie. To, że "wyszyscy" wiedzą, że planujecie wspólne życie dalej nie znaczy, że jesteście już Państwem XYZ a nadal jesteście tylko parą. Twój TZ nie jest rodziną Twojej kuzynki i dla niej jest tylko i wyłącznie osobą towarzyszącą kogoś z jej rodziny.

Robisz z igły widły. Kuzynka moim zdaniem postąpiła bardzo grzecznie wręczajac Ci takie zaproszenie. Zapraszała na ślub i wesele Ciebie a w dobrym tonie jest przy takie osobie napisać "z os. tow." i ona to zrobiła.


Zresztą.. ja nie spotkałam się z imiennym zapraszaniem osób które nie są rodziną jeszcze a już parą. Moim zdaniem własnie bez kultury byłoby zaproszenie np. Anna Nowak i Marcin Kowalski.. Można zaprosić Państwa Kowalskich ale tak ? Beznajdzieja. Ja nawet bym takiego zaproszenia nikomu nie wypisała.
Wstyd mi by było na Twoim miejscu w ogóle wspominać o tym kuzynce albo komukolwiek.
Pięknie to wyjaśniłaś wszystko.
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:20   #67
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

No i nawet bezpiecznie jest wyslac takie zaproszenie dla osoby towarzyszacej.
Roznie sie dzieje i moze sie zdarzyc tez ze na tydzien przed weselem para zrywa ze soba wtedy para mloda nie bedzie zdziwiona ze przychodzisz np a dobrym kumplem bo samemu nie jest zabawnie sie bawic . No i dobry kumel bedzie czul sie osobiscie zaproszony jesli nie zobaczy tam nazwiska Twojego bylego
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 11:29   #68
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
No i nawet bezpiecznie jest wyslac takie zaproszenie dla osoby towarzyszacej.
Roznie sie dzieje i moze sie zdarzyc tez ze na tydzien przed weselem para zrywa ze soba wtedy para mloda nie bedzie zdziwiona ze przychodzisz np a dobrym kumplem bo samemu nie jest zabawnie sie bawic . No i dobry kumel bedzie czul sie osobiscie zaproszony jesli nie zobaczy tam nazwiska Twojego bylego
teraz sobie tak pomyślałam, że ja bardziej oburzyłabym się, gdybym dostała zaproszenie z wpisanym facetem - wyglądałoby to na to, że młoda para decyduje za mnie, z kim mam przyjść na to wesele
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:30   #69
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez emancypantka Pokaż wiadomość
zazdrość ciekawe uczucie...

Jednka ja oczywiście nie prosiłam o skarcenie ani od snucia domysłów na ten temat bo nie od tego tu jesteśmy. Zadałam tylko pytanie o Wasz stusunek do pisania zaproszeń...[COLOR="Silver"]
Nie tylko zadałaś pytanie o nasz stosunek do pisania zaproszeń:

Cytat:
Cytat:
2. Czy mam prawo czuć żal do kuzynki z tego powodu, że tak potrakowała mnie i mojego tż-ta tymbardziej, że wie, że nie jesteśmy ze sobą pół roku tylko już sporo czasu i wcześniej byliśmy zaręczeni niż ona która nagle wyskoczyła ze ślubem...
3. iść na to wesele po takiej zniewadze??
Nawet, jeśli jesteś z TŻ długo, Twoja kuzynka NIE MA OBOWIĄZKU napisania jego imienia i nazwiska, a może użyć zwrotu "wraz z osobą towarzyszącą", gdyż NIE jesteście MAŁŻEŃSTWEM. Sprawa wyglądałaby inaczej, gdybyś była już po ślubie- wtedy byłby to jakiś nietakt.
Nie masz prawa czuć żalu do kuzynki.
3. Może od razu powieś kuzynkę za to, co zrobiła? To nie jest żadna zniewaga, kuzynka postąpiła prawidłowo, a to Ty czepiasz się niepotrzebnie.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:31   #70
Milena13
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 844
GG do Milena13
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
1.osobiście uważam,że narzeczony to nie mąż,aby widniały jego dane na zaproszeniu.
tak,jak nie pisze się dzieci do lat 18-tu,a mają prawo przyjść z rodzicami i muszą być wliczeni do ilość gości.niektórzy ludzie piszą państwo KOWALSCY WRAZ Z DZIEĆMI,a niektórzy nie dopisują dzieci .
2.dla mnie to dziecinne zachowanie.wystarczy wytłumaczyć narzeczonemu,że w rodzinie macie taki zwyczaj i tyle.normalny człowiek to zrozumie.
3.ja tu nie widzę żadnej zniewagi.
Jak ktoś ma 17-18 lat to raczej dostaje już z os. towarzyszącą.
i swoją drogą jeśli moi rodzice by dostali zaproszenie na ślub, a nie było by tam dopisane 'z córką ' (a zazwyczaj jeśli nie dostaję osobnego zapro. to jest Państwo XYZ i Milena XYZ ) to mama uznala by że nie zostałam zaproszona , ja zresztą też.
__________________



droga gitaro, przepraszam, ale teraz moje palce Cię nienawidzą.
Milena13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:55   #71
golden_eye
Wtajemniczenie
 
Avatar golden_eye
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: własne 4 kąty :-)
Wiadomości: 2 044
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

w moich stronach to normalne, nawet pary biorące ślub miesiąc po proszonej uroczystości u kogoś innego, mają wpisane w zaproszeniu "z osobą towarzyszącą" i nikt się nie bulwersuje. zdziwienie i niesmak za to wywołuje imienne zaproszenie na obie osoby, jeśli oficjalnie małżeństwem nie są. widać, co region to inaczej. nie denerwuj się nie ma co na siłę szukać problemu. nie ma znaczenia kto z kim ile jest, ani kto wcześniej bierze ślub, nagle czy nienagle. liczy się stan faktyczny pary na dzień ślubu np. mojego. ja pytałam gości czy wypisywać im imienne zaproszenia (bo też były pary pozaręczane) ale od każdej pary dostałam zdziwione spojrzenie, że jak to, po co, przecież tak się nie robi, że imiennie to po ślubie. jeśli czujesz się urażona bardzo, to nikt Cię zmuszać do udziału w imprezie nie będzie, ale lepiej to na spokojnie przemyśleć.
golden_eye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 11:59   #72
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Rzeczywiście ciekawe jest wytykanie, że kuzynka "nagle wyskoczyła ze ślubem", a Wy wcześniej przecież zaręczeni Co ona sobie w ogóle wyobraża, nie?

Zaprzeczasz, że Cię jakoś gniecie jej ślub wcześniejszy od Twojego, ale napisałaś co napisałaś Jako psychologa Cię to nie zastanawia? Bo mnie by zastanowiło

Co do tematu, to mnie nie robiłoby wielkiej różnicy jak mnie zapisano, na wesela w rodzinie mojego faceta czasem mnie zapraszali jako "os. tow", czasem z imienia i nazwiska. Nie uważam za "zniewagę" zaproszenia z osobą towarzyszącą. Nie ma z czego robić sprawy ani czym zawracać głowy kuzynce.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:01   #73
Li O
Wtajemniczenie
 
Avatar Li O
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 812
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Już się wypowiadałam, ale przypomniało mi się, że na ostatnie wesele, na którym byłam w lipcu dostałam zaproszenie z TŻ z imienia i nazwiska. Trochę jest dziwnie napisane, bo TŻ jest dopisany i się ledwo zmieścił Na dodatek jest błąd w odmianie nazwiska, a raczej braku tej odmiany. Zaproszenie przekazywała mi mama, która opowiadała, że podyktowała jak TŻ się nazywa, bo panna młoda nie wiedziała. Autorka wątku chyba w takiej sytuacji obraziłaby się na śmierć
Ja natomiast byłam zaskoczona, że nie wpisała normalnie "z osoba towarzyszącą" i po krzyku. Nie miało to dla mnie żadnego znaczenia, a z błędu tylko się zaśmialiśmy, bo przecież to błahostka. Ważniejsze dla mnie było to, czy w ogóle mam iść, bo to moja koleżanka z dzieciństwa i obecnie tylko sąsiadka. Sądziłam, że zostałam zaproszona bo tak wypadało, co się później potwierdziło. Nie mam jednak żalu, bo niby o co? Nadal czuję się zaszczycona, że w ogóle mnie zaprosiła, bo nie musiała... Bawiliśmy się z TŻ bardzo fajnie i nie żałujemy
EDIT: Jak TŻ dostawał zaproszenia, to zawsze byłam wpisana jako osoba towarzysząca i nigdy nie pomyślałam żeby się obrażać...
__________________
Jesteś tu pierwszy raz?
Zanim o cokolwiek zapytasz przeczytaj pierwszy post lub skorzystaj z wyszukiwarki

Edytowane przez Li O
Czas edycji: 2010-08-24 o 12:04
Li O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:05   #74
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Zresztą.. ja nie spotkałam się z imiennym zapraszaniem osób które nie są rodziną jeszcze a już parą. Moim zdaniem własnie bez kultury byłoby zaproszenie np. Anna Nowak i Marcin Kowalski.. Można zaprosić Państwa Kowalskich ale tak ? Beznajdzieja. Ja nawet bym takiego zaproszenia nikomu nie wypisała.
No już nie przesadzaj.
A co gdy np kobieta zostanie przy swoim nazwisku po ślubie? Wtedy też to jest taka "beznadzieja", wypisać tę parę razem na zaproszeniu, z różnymi nazwiskami? Bez kultury itepe?

Byłam na kilku weselach w rodzinie TŻta, czasem wypisywano mnie z imienia i nazwiska, czasem nie i jakoś nie wydaje mi się, żeby wpisanie mnie personalnie w zaproszeniu było "brakiem kultury" Wola państwa młodych, że tak powiem. Nie jesteśmy małżeństwem, więc niech wpisują jak im wygodniej.

Natomiast jak weźmiemy ślub, a ja zatrzymam swoje nazwisko, albo machnę podwójne, to co? Mam osobne zaproszenie dostawać może? Bo to "beznadzieja" jak mnie z mężem wpiszą na jedno, ze względu na różne nazwiska?
To dopiero by był "brak kultury"

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-08-24 o 12:06
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:07   #75
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez Li O Pokaż wiadomość
Już się wypowiadałam, ale przypomniało mi się, że na ostatnie wesele, na którym byłam w lipcu dostałam zaproszenie z TŻ z imienia i nazwiska. Trochę jest dziwnie napisane, bo TŻ jest dopisany i się ledwo zmieścił Na dodatek jest błąd w odmianie nazwiska, a raczej braku tej odmiany. Zaproszenie przekazywała mi mama, która opowiadała, że podyktowała jak TŻ się nazywa, bo panna młoda nie wiedziała. Autorka wątku chyba w takiej sytuacji obraziłaby się na śmierć
Ja natomiast byłam zaskoczona, że nie wpisała normalnie "z osoba towarzyszącą" i po krzyku. Nie miało to dla mnie żadnego znaczenia, a z błędu tylko się zaśmialiśmy, bo przecież to błahostka. Ważniejsze dla mnie było to, czy w ogóle mam iść, bo to moja koleżanka z dzieciństwa i obecnie tylko sąsiadka. Sądziłam, że zostałam zaproszona bo tak wypadało, co się później potwierdziło. Nie mam jednak żalu, bo niby o co? Nadal czuję się zaszczycona, że w ogóle mnie zaprosiła, bo nie musiała... Bawiliśmy się z TŻ bardzo fajnie i nie żałujemy
EDIT: Jak TŻ dostawał zaproszenia, to zawsze byłam wpisana jako osoba towarzysząca i nigdy nie pomyślałam żeby się obrażać...
No i to jest dla mnie idealne podejście sprawy Wkońcu to wesele, czas się dobrze bawić, a nie dziury w całym szukać
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:21   #76
masterpiece
Rozeznanie
 
Avatar masterpiece
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 500
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo, chodzisz do psychologa? Może by się przydało, zrobiłaś tragedię z... największej błahostki ever.
masterpiece jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:29   #77
emancypantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 318
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Emancypantko, nie chcę już się z Twojej "zniewagi" naśmiewać, ale jeszcze jeden szczegół chodzi mi głowie:
Jesteś, jak piszesz, psychologiem. A zastanawiasz się, czy nie OSZUKAĆ swojego TŻ-ta, drukując mu falszywe zaproszenie, coby mu przykro nie było to jakaś nowa metoda w psychologii? ja ekonomistka, mam liczyć pieniążki, a nie rozumieć ludzką psychikę, ale wybacz, jesli swoim pacjentom takie sposoby na rozwiązanie problemów serwujesz, to nie chciałabym do takiego psychologa trafić...
napisałam, że uważam iz to nie uczciwe.... ja nie podważam twoich kompetencji także ty nie rob tego z moimi.
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

A tak na marginesie to Pisze po raz kolejny, że nie napisałam tego byście mnie karciły tylko jakie jest wasze podejście do tematu i tylko w sumie to mnie interesuje.
__________________
emancypantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:32   #78
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Szukasz problemu na siłę

Powiem ci tak - u nas była podobna sytuacja, wypisywałam zaproszenia i chociaż wiedziałam, jak nazywa się facet przyszłej szwagierki, nagle amba - wcięło w pamięci, Adam i Adam, a nazwiska brak I cholernie głupio było mi do Anki dzwonić i pytać o to nazwisko. No to napisałam "z osobą towarzyszącą".

A najlepszy numer był taki, że... akurat ta para jako jedyna nie dostała zaproszenia na piśmie, bo ile razy się z nimi widzieliśmy, to zaproszenia nie mieliśmy ze sobą
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:33   #79
emancypantka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 318
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
1.osobiście uważam,że narzeczony to nie mąż,aby widniały jego dane na zaproszeniu.
tak,jak nie pisze się dzieci do lat 18-tu,a mają prawo przyjść z rodzicami i muszą być wliczeni do ilość gości.niektórzy ludzie piszą państwo KOWALSCY WRAZ Z DZIEĆMI,a niektórzy nie dopisują dzieci .
2.dla mnie to dziecinne zachowanie.wystarczy wytłumaczyć narzeczonemu,że w rodzinie macie taki zwyczaj i tyle.normalny człowiek to zrozumie.
3.ja tu nie widzę żadnej zniewagi.

I to mi sie podoba konkretna odpowiedz bez dodatków w stylu "poniżanie"
dziękuje i pozdrawiam
__________________
emancypantka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 12:34   #80
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez emancypantka Pokaż wiadomość
napisałam, że uważam iz to nie uczciwe.... ja nie podważam twoich kompetencji także ty nie rob tego z moimi.
Pozdrawiam
Wybacz, wiem, moja opinia była ostra, ale...tak właśnie uważam; a to, ze masz świadomość, że to nieuczciwe, a mimo to pytasz na forum czy zrobić taki przekręt, jednak coś znaczy. Innymi słowy, jak przekraczasz prędkość, a wiesz, że jest w danym miejscu ograniczenie prędkości, to nie płacisz mandatu? bo wiedziałaś, że jedziesz za szybko? zapłacisz tylko wtedy, gdy przekroczyłaś nieświadomie?

Emancypantko - piszesz, że chcesz znać tylko nasz stosunek do tematu, a nie chcesz karcenia Rozumiem, ale umieszczając na forum jakąś myśl czy problem, musisz liczyć się nie tylko z odpowiedziami "które chcesz uslyszeć", ale i z wieloma subiektywnymi ocenami...
__________________
Aniołek[*]28.11.2015

Edytowane przez anetka832
Czas edycji: 2010-08-24 o 12:38 Powód: dopisek
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:44   #81
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez emancypantka Pokaż wiadomość
I to mi sie podoba konkretna odpowiedz bez dodatków w stylu "poniżanie"
dziękuje i pozdrawiam
zawsze tak rozmawiam,o ile rozmowca podejmuje racjonalne argumenty

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2010-08-24 o 12:48
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 12:48   #82
Nieoficjalnie
Zakorzenienie
 
Avatar Nieoficjalnie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 430
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Również nie widzę problemu i nie sądzę aby TŻ autorki obraził się, bo najzwyczajniej nie ma o co.

Jestem w związku, w poważnym związku, mam narzeczonego, więc i jestem narzeczoną, nie od dziś, a jednak on otrzymał zaproszenie na ślub "z osobą towarzyszącą" i nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby poczuć się znieważona, pominięta, czy jakkolwiek w ten deseń
__________________
Tydyrytkom
Nieoficjalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:30   #83
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

autorko nie szukaj problemu na siłę. ja idę na wesele za dwa tygodnie do siostry ciotecznej tż jestem zaręczona z moim tż na zaproszeniu pisze z osobą towarzyszącą i jakoś nie robię afery
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:32   #84
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Moim zdaniem tu nawet nie chodzi o to, czy kuzynka nie napisała tego nazwiska z lenistwa, zapominalstwa czy z innego powodu. Gdyż faktem jest, iz forma "osoba towarzysząca" jest powszechnie stosowana i nie powinna nikogo urażać!
I zgodze sie z innymi, ze autorce wymsknął sie prawdziwy powod owego "oburzenia" .... Ze niby kuzynka ma czelność brać slub przed nia.... Dla mnie to jakas abstrakcja ale rozni sa ludzie i rozne rzeczy sa dla nich wazne, choc takie zachowanie autorki traci pewna niedojrzaloscia.
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:38   #85
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Masakra,ty to masz problem
Jesteś psychologiem, pracujesz w zawodzie?
Szczerze mówiąc nie umówiłabym się do ciebie na wizytę
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:48   #86
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;21586211]Szukasz problemu na siłę

Powiem ci tak - u nas była podobna sytuacja, wypisywałam zaproszenia i chociaż wiedziałam, jak nazywa się facet przyszłej szwagierki, nagle amba - wcięło w pamięci, Adam i Adam, a nazwiska brak I cholernie głupio było mi do Anki dzwonić i pytać o to nazwisko. No to napisałam "z osobą towarzyszącą".

A najlepszy numer był taki, że... akurat ta para jako jedyna nie dostała zaproszenia na piśmie, bo ile razy się z nimi widzieliśmy, to zaproszenia nie mieliśmy ze sobą [/QUOTE]

oj to bardzo nie ładnie, powinniście do niej pojechać specjalnie wręczyć owe zaproszenie

odnośnie tematu
są małżeństwa które dostają zaproszenie bez wpisanych dzieci i co wtedy iść z dziećmi, bez ,a może w ogóle

nie uważam twego zaproszenia jako nietakt i jeśli ty nie będziesz robić z tego afery i podejdziesz do tego na luzie twój chłopak też tak zrobi, bo z reguły to kobiety są takie drobiazgowe

wiesz mogłoby się zdarzyć że pokłócisz się z nim i będziesz chciała mu zrobić na złość i pójść z kimś innym ale nie będziesz mogła, bo na zaproszeniu masz dane kandydata na towarzystwo, a tak masz luz możesz iść z kim chcesz
i w taki humorystyczny sposób przedstaw to swemu narzeczonemu
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 14:55   #87
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez pamfilia Pokaż wiadomość
zachowujesz się jakbyś Ty i Twój TŻ byli ważniejsi od tego całego ślubu. Panna młoda nie musi śledzić waszego życia, przecież dostałaś zaproszenie z osobą towarzysząca, więc dlaczego TŻ będzie niemile widziany? Zdarzają się zaproszenia bez osoby tow. mimo że ktoś jest w związku. Nie jesteście małżeństwem, kuzynka nie musi wiedzieć co się dzieje między wami. Daj spokój widzę że nie masz większych problemów którymi można się zająć
Zgadzam się.

emancypantko nie wiem czy to przez to że ja pochodze z innej części Polski, ale u mnie, w promieniu ponad 100 km żadna para (nawet z najbliższej rodziny !) dopóki nie jest małżeństwem nie dostaje imiennego zaproszenia dla obojga. Zawsze jest "Xxx Yyyyyyyy z osobą towarzyszącą".

I wbrew pozorom to nie świadczy o podłości czy lenistwie pary młodej - która przecież ma dużo ważniejszych rzeczy do roboty przed ślubem niż szczegółowa analiza związków swoich gości.
Unika się w ten sposób niesmaku i przykrości. Bo wiadomo wszyscy ledwo znajdą sobie partnera uważają że ich miłość jest wieczna, ale życie pokazuje że często bywa zupełnie inaczej. A przez czas między zapraszaniem a ślubem można i pięć razy zmienić chłopaka/dziewczynę tylko to trochę żenujące jeśli chciałoby sie z nim/nią iść jeśli jest się zaproszonym z ex.

Moim zdaniem to że kuzynka Cię nie lubi, nie ma nic do rzeczy. Ona nie ma czasu na jakieś głupie pogrywanie sobie z Tobą. Natomiast dużo do rzeczy ma to że Ty nie lubisz jej.
Bo ogromny problem robisz z rzeczy, która jest całkowicie normalna, powszechna w całym kraju i powiedziałabym nawet oczywista.

Mi osobiście nie podobałoby się gdyby w zaproszeniu była wymieniona z imienia i nazwiska moja osoba towarzysząca. Bo owszem z góry wiadomo z kim pójdę, ale to nie para młoda będzie o tym decydować tylko ja. A w taki sposób odbierają mi możliwość wyboru.

I też uważam, że masz problem z tym że to kuzynka wychodzi przed Tobą za mąż
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 15:18   #88
jeannique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 53
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Niektóre wizażowe wątki z "problemami" nawet w najpaskudniejszy dzień mogą wywołać (u)śmiech

Przypomniała mi się pewna sytuacja, w której autorka wątku pewnie padłaby na zawał wielce znieważona. Rok temu byliśmy na weselu u kuzynki TŻ wraz z jego siostrą i narzeczonym (tej siostry ) Wtedy byliśmy razem ok 2.5 roku, swojego wesela nie panowaliśmy (zaręczyny? co to takiego), a siostra z narzeczonym 2 miesiące przed własnym ślubem. A przy nakryciach na stole było wydrukowane moje imię i nazwisko a narzeczony siostry odnalazł się jako "osoba towarzysząca". Zaskoczony trochę ale przyjął to z humorem po męsku :P
jeannique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 15:23   #89
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Problem wyimaginowany moim zdaniem.

Mnie zaproszenia ślubne wypisywała moja kuzynka z listy, którą jej dałam - wielu z zaproszonych osób nie znała, zdarzyło się, że przekręciła kilka nazwisk, paru osobom wpisała "osoba towarzysząca" bo nie wiedziała jakie nazwisko i wiesz co? Nic. Jakoś te osoby przyszły i nie strzelały fochami. A ja też nad tym nie rozpaczałam bo miałam przed ślubem wiele innych spraw na głowie ważniejszych niż to, czy się komuś napis na zaproszeniu podoba czy nie. Jak nie - to przecież obecność nie jest obowiązkowa...

No ale ja nie zapraszałam aż takiej arystokracji to się nie znam
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 15:25   #90
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: jak się do tego ustosunkować?

Cytat:
Napisane przez jeannique Pokaż wiadomość
Niektóre wizażowe wątki z "problemami" nawet w najpaskudniejszy dzień mogą wywołać (u)śmiech

Przypomniała mi się pewna sytuacja, w której autorka wątku pewnie padłaby na zawał wielce znieważona. Rok temu byliśmy na weselu u kuzynki TŻ wraz z jego siostrą i narzeczonym (tej siostry ) Wtedy byliśmy razem ok 2.5 roku, swojego wesela nie panowaliśmy (zaręczyny? co to takiego), a siostra z narzeczonym 2 miesiące przed własnym ślubem. A przy nakryciach na stole było wydrukowane moje imię i nazwisko a narzeczony siostry odnalazł się jako "osoba towarzysząca". Zaskoczony trochę ale przyjął to z humorem po męsku :P
o własnie przypomniałaś mi... na weselu na które idę mają byc karteczki przy miejscach ciekawe jak będę ujęta... czy jako osoba towarzysząca czy z nazwiska
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.