2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 12:03   #4171
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Szczęsliwa boszzzz jakie słodkie zdjęcia kurcze muszę też mojej porobić jak śpi bo takich nie ma no schrupać można tą twoją Dagę

Dzidzia moja skończyła 5 miesięcy a w nocy wstaje 3 razy tak średnio o 24, 3, 6 i spi do 7.30 max
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 12:35   #4172
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
waniliania bananów nie mozna w sokowirówkach??? nawet nie wiedziałam, w sumie to w tej dziedzinie tez jestem nowicjuszką ale byłam gotowa je wsadzic do sokowirówki...
banany najlepiej do blendera, wyjdzie fajny kremik, prawdziwego soczku i tak z banana nie zrobisz, raczej taki nektar

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Poza tym Wy chyba też tak jak my,bierzecie Martynkę do swojego łózka tak?Ostatnio Tż mi zacząl gadać,że potem jej nie odzwyczaimy,ale,ja mam nadzieje,że tak nie będzie,że po pół roku jak już nie będzie potrzebowała nocnych karmień,to będzie spała smacznie we własnym łóżeczku,a póki co jak jest na piersi,to inaczej sobie nie wyobrażam,bo jak ją na leżąco obok siebie karmię to od razu mi zasypia,a jakbym miała ją jeszcze zanosić do łóżeczka i czeka aż uśnie,to by mnie poranek zastał...
Kasienka, to już musisz zrobić jak uważacie...

ja nie słucham bzdur w stylu "bo się przyzwyczai"... takiego argumentu to zazwyczaj używają osoby, które właśnie z dziećmi nie śpią. Dla mnie ważniejsze, żeby teraz dziecko miało poczucie bliskości i dobrze spało. Mamy się teraz wszyscy męczyć, bo potem trzeba będzie tydzień odzwyczajać, bez sensu poza tym wcale nie jest powiedziane, że jakiś problem z odzwyczajeniem będzie.
Tak samo było u nas 2 m-ce z wiszeniem na piersi po kąpieli... minęło jak ręką odjął. Od tygodnia Mała je po kąpieli 10 min, odwraca się i zasypia z paluszkiem w buzi albo ze smoczkiem. Więc się nie stresuję co będzie za X miesięcy, bo mnie to teraz nie obchodzi.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Co do gruszki, to u mnie pediatrzy też karzą podawac po jabłku, ale jak do tej pory nie odważyłam sie, kurde boje się tej gruszki. Czasami jak ja zjem to potrafie wylądowac w kibelku na dluższym posiedzeniu a co dopiero takie maleństwa. Moze sie myle i niepotrzebne moje obawy, ale jakos tak mi ta gruszka nie leży Pożyjemy zobaczymy, w końcu trzeba bedzie probowac dawac cos innego
Wszędzie piszą, że gruszkę najlepiej po 6 m-cu, w słoiczkach jest po 4 m-cu. Ja dałam Małej, ale niepotrzebnie, zresztą i tak nie chciała. Zaczekam jeszcze z tą gruszką, bo to za wcześnie chyba.
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 13:09   #4173
Pomidora
Zakorzenienie
 
Avatar Pomidora
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: kociewie
Wiadomości: 5 848
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Marta, serdeczne gratulacje dla Patryka Toż to już duży chłop jest

Klarissa, trzymam kciuki za jedzenie. Biedna mała, musicie się obie męczyć

A odnośnie przemieszczania się Tymoteusza Kochane, spokojnie, on tylko pełza do tyłu Nogi pod brzuch chowa, prostuje ręce i tak roi kilometry. A skubaniec dalej nie trzyma głowy jak go chwytam na leżąco za rączki więc jedno do przodu, jedno do tyłu.

Buziaki mamuśki i miłego weekendu. Acha, dziś było pierwsze jabłko - smakowało mu bardzo i jadł jak dżentelmen, nawet sie nie ubrudził
__________________
Jestem zakochana..
Tymek
Maluchowo

28.09.2014





Pomidora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 13:19   #4174
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

[QUOTE=onevittoria;2486783 0]dzidzia_aim na dłuższym posiedzeniu tnz że Cię ta gruszka zblokowała czy wręcz przeciwnie bo nie zakumałam o co chodzi Pytam, bo dziś właśnie chcę pierwszy raz małemu gruszkę wiliamsa podać
QUOTE]

Może źle się wyraziłam, u mnie działa rozluźniająco Czasami taką mam ochote na gruszke, ale jak sobie pomyśle co mnie potem czeka to przeważnie rezygnuje Wiesz na mnie tak działa ten owoc, co nie znaczy że coś bedzie nie tak gdy podasz ją swojemu dziecku. Ja się boje dac swojej bo wiem jak kończy sie to u mnie


Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem chpdzi tylko o przytulenie. Nauczyła sie zasypiać przy piersi.
Macie przytulankę? Jeśli nie to ją wprowadź i naucz przy niej zasypiać, wtedy może pierś nie będzie taka potrzebna. U nas przytulanka sprawdza się rewelacyjnie.
Nie wiem czy śledzisz wątek na bieżąco i wiesz o jakiej przytulance mówię, jeśli nie to wklejam zdjęcia.
Przedewszystkim cudowne zdjecia Można patrzec i patrzec
Mamy podobną przytulanke-szmacianke tylko troszke mniejsza, bede probowac Dzieki za rade


Cytat:
Napisane przez gabi1985 Pokaż wiadomość
jakbym czytala o moim dziecku ale u mnie było za suche powietrze i małej tylko się pić chciało dlatego parę razy pociągła i piersi i miała dośc. ale pomógł nawilżacz powietrza może u was też pomoże?
Wiesz już też o tym myślałam, że tylko pic jej się chce. Wydaje mi się że nie mamy suchego powietrza w sypialni. Z drugiej strony sama w nocy popijam wode, wiec juz sama niewiem.


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Dzidzia moja skończyła 5 miesięcy a w nocy wstaje 3 razy tak średnio o 24, 3, 6 i spi do 7.30 max
To moja chociaż tyle, że śpi do 9.30/ 10.00, jak mąż wychodzi o 7 do pracy to ona akurat się budzi, pociamka cycka i po krótkiej zabawie zasypia. Wstaje jak juz pisałam wyżej w okolicach 10.
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 14:00   #4175
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość

Dziewczyny moje dziecko odkąd idą jej zęby produkuje ogromne ilości śliny, ja nie nadążam ze zmianą śliniaków. Ciągle ma mokro pod bródką i przez to wysypało ją tam strasznie. Już próbowałam wszystiego, pudru, różne maści i nic nie pomaga, wysypka nie schodzi. Może coś poradzicie?
U nas też tak jest Śliniak za śliniakiem aż dokupiłam komplet JA smaruje mu buźkę emolium pomaga

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość

Chociaż dzisiaj zajrzałam do tego poradnika dla rodziców który dostaliśmy w szpitalu (wydany przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych) i tu jest napisane, że po 4 miesiącu kobiety karmiące TYLKO piersią po konsultacji z lekarzem mogą zastąpić 1 posiłek zupką jarzynową (marchew, ziemniak, a później do tego pietruszka, por i seler) z GLUTENEM i tłuszczem roślinnym. A karmiące mm powinny podać soczek przecierowy (marchew, jabłko, dynia) lub skrobane jabłko a zupki mogą wprowadzać dopiero pod koniec tego 5 miesiąca i BEZ glutenu Po skończonym 5 miesiącu dzieci karmione MM powinny dostać gluten i mięsko- 20 g surowego, które 1-2 w tygodniu można zastąpić rybą. Dzieci karmione piersią mięsko dopiero po 6 miesiącu.
Jeszcze dwa lata temu kobiety karmiące piersią też wprowadzały jedzonko po 4 miesiącu Te nawyki się zmieniają i za kolejne dwa znowu pewnie będzie co innego

Cytat:
Napisane przez onevittoria Pokaż wiadomość

IlonaN2 poczekaj jeszcze troszkę, a zobaczysz że Twój Franek też zacznie w końcu przesypiać noce Ja jeszcze parę tygodni temu nie wierzyłam, że to możliwe, a tu proszę, ostatniej nocy Jasiek spał od 22 do 7 rano
Już jest lepiej

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
nawet nie wiecie jak wam zazdroszcze tych zębów - u nas chyba za brak kolek będziemy mięli kare hahahah i będziemy się z nimi męczyć - bo zębów jak nie było tak nie ma
Nie srasz bo u nas też kolek nie było

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

u nas bardzo trudna noc. już sama nie wiem co się dzieje. wieczorem małej spadła gorączka ale cały czas była bardzo płaczliwa i marudna. w kąpieli się uspokoiła, po zjadła 180 ml mm mimo że godzinę wcześniej jadła cyca. niestety z zasypianiem był problem. niby zasnęła mi na rekach ale jak ją odłożyłam to zaraz się wybudziła. trochę była spokojna ale potem wpadła w histerię, dałam jej cyca i jadła. czy to możliwe że po 1 h od zjedzenia mm była głodna??? po cycu zasnęła ale po godzinie znów do cyca chciała. potem przespała do 24.40 od tego godz. budziła się praktycznie co 50 minut lub co 1 h. raz tylko 2 godziny przespała. no i tylko cyc ją zadowalał, troszkę jadła, zasypiała ale zaczynała kaszleć, rzucać główką, wiercić się, spała bardzo niespokojnie. ten kaszel to taki jakby gile ją krztusiły ale znów nosa jakoś zatkanego nie ma. teraz od godziny nie śpi, zmierzyłam jej temperaturę ma 36.5, więc za niską. jest jakaś nie swoja taka osowiała, nie bawi się nie uśmiecha, jak by w cofkę rozwojową miała. co to może być??? miała ktoś tak??? martwię się bardzo

sory że tak tylko o sobie ale mam nadzieję że zrozumiecie
Kurnia no ja Ci babo współczuję Ale ja się zastanawiam czy ona tak nie reaguje na zmianę otoczenia Ty jesteś w Niemczech chyba?

Dziś noc super Wczoraj Franek pierwszy raz wypiła taką ilość bebilonu 150 ml + cyc i zasnął Dokarmiłam go o 22 Potem on wstał o 2 i następnie dopiero o 7 Zauważyłam że zaczął sobie tą drugą część snu wydłużać co mnie cieszy Zawsze 2 karmienie miał 5 góra 6 a teraz śpi coraz dłużej
Byłam już sama na zakupach, bo chciałam kupić małemu firankę ale nic ciekawego nie spotkałam A jak mały wstanie jedziemy do znajomych
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 14:20   #4176
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość
Klarissa, trzymam kciuki za jedzenie. Biedna mała, musicie się obie męczyć
Dzięki, zaczęła jeść, ale za nic nie chce pić
Ja przedwcześnie osiwieję przez to dziecko
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 14:34   #4177
fem
Raczkowanie
 
Avatar fem
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hollyłódź
Wiadomości: 351
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hey...

mam takie odczucie, że zrobiło sie mniej gwarno od kiedy powstało grono na fb...
kto chce to i tak pisze na wizażu... a myslę, że bardziej pozwoliło to na udzielanie się mniej gwarnym dziewczynom... i mniej więcej o to też chodziło mi jakis czas temu, co winiknęła wielka dyskusja, że się żalę, że nikt mi nie odpisuje... a mnie właśnie chodizło o to, że była grupa osób, które w jakimś sensie nie pozwalały się włączać do rozmowy pomijając inne...
a co do klubiku, to ja myslę, że nie do końca wszystkie powinny tam być, bo mam wrażenie, że nie do końca im zależy.

STO LAT!!! DLA PATRYCZKA i DLA KINGI
nieskromnie się pochwalę, że Kuba dzisiaj kończy 5 miechów

u nas tez rozwijająco sie ostatnio miewa nasz synek...
zaczyna pełzać, ale do przodu sie przemieszcza, śpi zazwyczaj już w poprzek łóżeczka, przekłąda zabawki z rączki do rączki, a jak potrafi zademonstrować swoją obecność... ach... rzuca zabawki na podłogę i potrzy na nią, żeby podnieść i mu ją dać
na kolanach już pewniej siedzi, przekręca się z pleców na brzuch i z brzucha na plecy, wszystko co się rusza i świeci jest najbardziej interesujące...

a ... zapomniałabym... odnosnie tego tematu, że 'mleko matki karmiącej jest niewystarczające', który był w ddtvn, to go oglądałam i tam chodziło właśnie o to, że dziecko nie powinno byc karmione tylko i wyłącznie mlekim do 6 mca, tylko, żeby wprowadzać inne skłądniki do diety, ale z tego co pamietam to konkretnie odnosiło się to do różnych diet matek karmiących, że każda matka prowadzi inna dietę, jedna mniej bogata a druga bardziej...
moim zdaniem to jednak trzeba zachować zdrowy rozdądek i obserwować swoje dziecko, bo każda z nas zna najlepiej potrzeby swojego dziecka
__________________
RAZEM 3.10.09
już prawie 5 lat...
http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz26lhpn9qe.png

KUBUŚ 5.09.10
już prawie 4 latka...
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jq7vw38gx.png

MILENKA 12.08.14
już tydzień za nami...
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv7372ulrj0c.png

Edytowane przez fem
Czas edycji: 2011-02-05 o 14:41
fem jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 16:16   #4178
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Witam mamy-weteranki i mamy-świeżynki


Widzę, że sprawa fb już mniej więcej wyjaśniona
Ja go nie lubię, jakiś dziwny jest. Pozostanę wierna wizażowi!


Ja mojej Jagodzie też zaczęłam dawać już słoiczki (marchew+ziemniak, pietruszka+ziemniak) ostatnio poszłam tutaj na ważenie (7,68kg!) i przy okazji babka wypytała czy podaję jeszcze pierś, jakie porcje mleka Mała odstaje, ile tych porcji na dobę itp. No to ja powiedziałam wszystko i dodałam, że daję już słoiczki. No to ona do mnie, że teraz, według zaleceń angielskiego NFZ-tu do 6 miesiąca nie daje się dziecku stałych posiłków! Nawet jak jest na mm! Potem mi jeszcze do domu pocztą przysłali wytyczne dotyczące karmienia dziecku, chyba żebym poczytała i wiedziała, że mam jeszcze 1,5-mca poczekać
No nic, będę dawać dalej tylko nie będę się tym chwalić


Cytat:
Napisane przez onevittoria Pokaż wiadomość
Przedstawiam także mojego malucha
1. w domku i 2. moja rybka na basenie
Pewnie super są takie zajęcia
Szukałam już dla mojej, ale w okolicy wszystkie od 6mca

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
y
a my dziś od rana śpiewamy "PÓŁ ROKU NAM MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ.." ehsss
Gratulacje dla Pata!!
Ale ten czas leci!

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Witam w słoneczny dzień
Wczoraj Julia wykąpała się pierwszy raz w normalnej wannie. Myślałam, że będzie się choć troszkę bala, ale miło nas zaskoczyła i pluskała jak mały dzikus, a rodzicom zostawiła tyko mokre plamy po zabawie
Właśnie jakoś ostatnio w DDTVN pokazywali jak się kąpać z dzieckiem w wannie. Fajnie Naszła mnie ochota, żeby wskoczyć z moją Małą.

A jak nasz kolaż brszuszkowy? Tworzy się?
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 16:21   #4179
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Szczęsliwa boszzzz jakie słodkie zdjęcia kurcze muszę też mojej porobić jak śpi bo takich nie ma no schrupać można tą twoją Dagę
Ja te zdjęcia już tu kiedyś wklejałam, stare są już
Ja mam dużo zdjęć jak mała śpi bo jest wtedy taka słodka

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Mamy podobną przytulanke-szmacianke tylko troszke mniejsza, bede probowac Dzieki za rade
Nasza przytulanka nazywa się Franek i działa cuda, Dagusia już ją tak zna, ze zamyka oczy jak tylko przyłożę jej do policzka hehe
Spróbuj przyzwyczaić ją do przytulanki powoli, przykładaj do policzka jej kiedy karmisz, powoli się zapozna i może się udać.

A i u nas pomaga jeszcze kiedy obudzi się w nocy, jak przekręcam ją na drugi boczek. Czasami jest jej chyba niewygodnie i zmiana pozycji pomaga zasnąć.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 17:05   #4180
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

witam
fem..wiesz co chyba sie stało tak że został dokonany podział..te co czesto sie udzielały i tak jak pisałas pisały "między soba' to sa teraz na fb a te co były na uboczu to tu zostały..nie wliczająć martuchy i klarissy bo mam wrazenie że one to starały sie wszystkim odpisywać ..no i naszej Pomidorze..ona tez wszystkim odpisywała..a i Nika..ale ostatio ona tu rzadko jest
a ten Twój synek to zdolniacha..już pełza a jest niewiele starszy od mojego Patryczka..tylko uwazaj zeby za wczesnie chodzić nie zaczoł bo moze miec problemy ze stupkami później..tak miała moja kolezanka ze jej sysek zaczoł chodzic w chyba 8 czy 9 mc i później musiał nosic buty ortopedyczne..ponoć to wina przedwczeesnego chodzenia
poza tym to rzucanie i podnoszenie zabawek to tez duży postęp ..nic tylko pogratulowac zdolnego dziecka

anilkadro..no nie wiem czy wyjasniła ja pisałam troche na fb ale to strasznie wciąga..i wiesz..kiedys siedziałąm na fb z 3 godzny pisząc z dziewczynami i potem pomyślałam że nie chce miec kolejnego złodzieja czasu..wystarczy ze od wizazu jestem uzalezniona
ostatnio w magazynie focus czytałam o nowym okresleniu na fb..FACEBÓG..:br zydal:

szczesliwa..mój tez najsłodszy jak spi hehe
gdzie te przytulanke kupiłas?? daj link?

Ostatio moje chłopaki mnie normalnie zaskoczyli....Domik zaczoł sie śmiac do Patryczka a ten Do Domikika i tak sie obaj śmiali do siebie na głos z 5 minut..super to wyglądało

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2011-02-05 o 17:09
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 17:09   #4181
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez onevittoria Pokaż wiadomość
hagar1 ja tak sobie pomyślałam, że może te niepokojące zachowania wynikają zezmiany klimatu, przecież chyba na wyjeździe jesteście? Moi znajomi wyjechali sobie we wrześniu na 2 tygodnie z trzymiesięczniakiem i już w połowie pobytu spakowali się i wrócili do domu, bo mały bardzo dziwnie się zachowywał. Po powrocie wszystko minęło jak ręką odjął i mały znów stał się sobą.
Maluchy różnie reagują na takie zmiany....
też tak sobie pomyślałam, bo tu na dodatek z dnia na dzień się pogoda zmieniła, wczoraj padła śnieg a dziś plus 8 stopni, jak wiosną, tylko pochmurno i ciśnienie niskie. no nic pozostaje mi czekać aż wszystko wróci do normy. najważniejsze że gorączki nie ma.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Jeszcze dwa lata temu kobiety karmiące piersią też wprowadzały jedzonko po 4 miesiącu Te nawyki się zmieniają i za kolejne dwa znowu pewnie będzie co innego

Kurnia no ja Ci babo współczuję Ale ja się zastanawiam czy ona tak nie reaguje na zmianę otoczenia Ty jesteś w Niemczech chyba?

Dziś noc super Wczoraj Franek pierwszy raz wypiła taką ilość bebilonu 150 ml + cyc i zasnął Dokarmiłam go o 22 Potem on wstał o 2 i następnie dopiero o 7 Zauważyłam że zaczął sobie tą drugą część snu wydłużać co mnie cieszy Zawsze 2 karmienie miał 5 góra 6 a teraz śpi coraz dłużej
Byłam już sama na zakupach, bo chciałam kupić małemu firankę ale nic ciekawego nie spotkałam A jak mały wstanie jedziemy do znajomych
dzięki cieszę się że nocka lepsza
a co do karmienia i wprowadzania nowych produktów to ja myślę że trzeba dziecka słuchać. zalecania zaleceniami, dobrze że są bo człowiek ma się do czego odnieść ale zawsze trzeba brać poprawkę na swoje dziecko

gabisun gratulacje z okazji 5 miesięcy

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
ja nie słucham bzdur w stylu "bo się przyzwyczai"... takiego argumentu to zazwyczaj używają osoby, które właśnie z dziećmi nie śpią. Dla mnie ważniejsze, żeby teraz dziecko miało poczucie bliskości i dobrze spało. Mamy się teraz wszyscy męczyć, bo potem trzeba będzie tydzień odzwyczajać, bez sensu poza tym wcale nie jest powiedziane, że jakiś problem z odzwyczajeniem będzie.
Tak samo było u nas 2 m-ce z wiszeniem na piersi po kąpieli... minęło jak ręką odjął. Od tygodnia Mała je po kąpieli 10 min, odwraca się i zasypia z paluszkiem w buzi albo ze smoczkiem. Więc się nie stresuję co będzie za X miesięcy, bo mnie to teraz nie obchodzi.
zgadzam się z tobą z tym straszeniem rodziców że dziecko do tego czy tamtego się przyzwyczai to wszyscy przesadzają i człowiek tylko przez to się stresuje że robi coś nie tak. już to chyba wcześniej pisałam, ale mój mąż jak ja leżałam padnięta po porodzie, zapytał się położnej co ma robić jak dziecko będzie płakać, czy brać je na ręce, a ta mu na to "no jak pan chce żeby dziecko się przyzwyczaiło to proszę bardzo" - co za głupota, jak można coś takiego powiedzieć, i to w odniesieniu do dziecka które dopiero od 2h jest na świecie. coraz częściej mi się zdaje że niektórzy wychowanie z tresurą mylą

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-02-05 o 17:11
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 17:16   #4182
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dzidzia włączałaś suszarę do prądu i suszyłaś? ojjj biedaczko my tu mp3 z odgłosem się ratowałyśmy

aaneczka ty nie możesz mieć za łatwo jeden się uspokaja a drugi szaleje a wykres ze skokami kochana to jest na 1 stronie w 1 poście na dole pod naszą listą - po prawej stronie -w przydatnych linkach książkę zaraz wysyłam

Szczęśliwa cudnie Daga wygląda rewelacja ale bym ją zjadła

gabisun czemu? bo ja panikara jestem.. ale dziękuje ci o boska bynajmniej mnie uspokoiłaś bo wiesz pani na rehabilitacji jedno ale ja tam wole popytać bo na kolanach siedzi fajnie a jak na łóżku go posadzę samego to tak jakby podpiera się rękami do przodu i wolę go tak nie trzymać bo nie wiem jak kręgosłup zresztą i tak się przewraca a jak jest z pełzaniem?? bo nasz zasuwa do tyłu dziś nawet pod komodę nogami wlazł i się cieszył ale do przodu nie ma bata nie pójdzie
super ma podejście chłop a ja chodzikom też mówię nieeee stanowcze nieee

Pomidora a dziękuję ale przypominam koleżance że Tymoteusz jest nie wiele młodszy gratuluje pełzakowania do tyłu to tak jak mój Pat hahaha a jedzenie no kurde kulturalny dom to i kulturalnie jedzący syn hahahah

IlonaN2 nie strasze mówię jak jest hahaha życie

fem wowww tu Kuba szaleje zazdroszczę pełzania do przodu no super ogromne postępy Kubuś robi superrr no i gratulacje 5 mce

anilkadro dziękuję bardzo no i widzę ż co kraj to obyczaj z tym karmieniem...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 17:41   #4183
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dzięki, zaczęła jeść, ale za nic nie chce pić
Ja przedwcześnie osiwieję przez to dziecko
Ojj Klarissa ja to czuje że Ty zaraz ząbki u Natalki zobaczysz

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Nasza przytulanka nazywa się Franek i działa cuda, Dagusia już ją tak zna, ze zamyka oczy jak tylko przyłożę jej do policzka hehe
Spróbuj przyzwyczaić ją do przytulanki powoli, przykładaj do policzka jej kiedy karmisz, powoli się zapozna i może się udać.
.
To prawda my mamy od jakiś 3 tygodni przytulankę szmaciankę i też działa cuda wcześniej była tetra

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Ostatio moje chłopaki mnie normalnie zaskoczyli....Domik zaczoł sie śmiac do Patryczka a ten Do Domikika i tak sie obaj śmiali do siebie na głos z 5 minut..super to wyglądało
To musiał być niezły widok Super A już Ci kiedyś pisałam że Twój Dominik mnie rozwala Jak widzę jego zdjęcia i jego minkę to wymiękam Jest cudaśny

Mieliśmy dziś jechać koło 15-stej do znajomych i co Franek jak usnął o 14 tak wstało 17 Nie miała serca go budzić
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 17:51   #4184
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
aaneczka ty nie możesz mieć za łatwo jeden się uspokaja a drugi szaleje a wykres ze skokami kochana to jest na 1 stronie w 1 poście na dole pod naszą listą - po prawej stronie -w przydatnych linkach książkę zaraz wysyłam
dziekuję

Ilona ..pamietam że pisałaś że uwielbiasz mijego Domika no kiedys bedzie z niego ciacho a tes śmiechy to super wyglądało..jak kiedys uda mi sie nagrac to dodam filmik
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 18:00   #4185
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
dzidzia włączałaś suszarę do prądu i suszyłaś? ojjj biedaczko my tu mp3 z odgłosem się ratowałyśmy
A no włączałam i dalej jak trzeba włączam, ale baaaardzo rzadko Na szczescie Wikusia momentalnie zasypia i po chwili moge wylączyc. Ja też miałam odgłos na mp3, potem formatowaliśmy laptop bo sie zawirusował i tak po odgłosie tylko wspomnienie zostało. Jakoś później poszlam na łatwizne wyciagnelam suszare z szafki i heja


Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Ja te zdjęcia już tu kiedyś wklejałam, stare są już
Ja mam dużo zdjęć jak mała śpi bo jest wtedy taka słodka
Nasza przytulanka nazywa się Franek i działa cuda, Dagusia już ją tak zna, ze zamyka oczy jak tylko przyłożę jej do policzka hehe
Spróbuj przyzwyczaić ją do przytulanki powoli, przykładaj do policzka jej kiedy karmisz, powoli się zapozna i może się udać.
A i u nas pomaga jeszcze kiedy obudzi się w nocy, jak przekręcam ją na drugi boczek. Czasami jest jej chyba niewygodnie i zmiana pozycji pomaga zasnąć.
Od dziś zaczne jej używac, oby i u mnie sie sprawdzilo. U nas obracanie na drugi boczek nie pomaga- niestety


Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
witam
Ostatio moje chłopaki mnie normalnie zaskoczyli....Domik zaczoł sie śmiac do Patryczka a ten Do Domikika i tak sie obaj śmiali do siebie na głos z 5 minut..super to wyglądało
Napewno widok przesłodki
Kurde z jednej strony fajnie tak jedno przy drugim wychowac i miec spokój, ale z drugiej jak sobie przypomne swój poród i dosyc długi okres po nim to odechciewa mi sie momentalnie kolejnego bobaska

Czy Wasze dzieci siedzą Wam na kolanach w pozycji pionowej (tzn.plecy) czy trzymacie je nadal tylko na półleżąco?? Moje dziecko już od dluzszego czasu ani mysli lezec czy siedziec na półleżaco, denerwuje sie strasznie i musze ja trzymac na prosto. Wogóle praktycznie nie nosiliśmy jej poziomo, uspokajała sie tylko w pionie z opartą główka o nasze ramie. Ostatnio w ddtvn mówili że noworodków nie powinno sie wogole w pionie nosic a moja od urodzenia praktycznie tylko tak noszona
Jeszcze chciałam zapytac czy wszystkie miksujecie jedzonko jeśli gotujecie same? Ja jak dotąd tez miksuje, ale dookola slysze zeby tego nie robic bo pozniej dziecko czesto sie krztusi jak dostanie do jedzenia cos co nie jest papką. Niby wystarczy widelcem dobrze pogniesc i lepiej dziecko przyzwyczajac do grudek bo poźniej łatwiej mu łykac.
U nas juz zauwazylam, że jak ugotuje jej rosołek z ryżem i zmiskuje tylko troszke tak, że ten ryż jest właśnie w postaci takich niewielkich grudeczek to Wiktorie naciąga przy każdej łyżeczce, z drugiej strony weź nie miksuj dla takiego maleństwa, nie ogarniam tego
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 18:21   #4186
mszu
Zadomowienie
 
Avatar mszu
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 180
GG do mszu
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

anilkadro... a kolaż...robi robi... ciagle i nieustannie
mialam sie nie odzywac sprawie wizazu i fb... ale nie bylabym soba jakbym nie wtraciła swoich 10 groszy...więc krótko...

fem
... dla Twojej satysfakcji, nie przyjmuje zaproszenie do "klubiku"

aaneczka... wybacz, ale ja nie daje rady odpisywac 30 osobom... przez to niekotre czuły sie pominiete, o czym głośno trabiły wszem i wobec... na fb nie ma takich akcji... no ale luz... jak Wam tu lepiej to przeciez na siłe nikt nikogo nie ciągnie
__________________




Jestem, bo fotografuję....
http://martalipinska.blogspot.com/

_________________
fotografia rodzinna, noworodkowa, niemowlęca, ciążowa i ślubna
mszu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 18:33   #4187
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Martucha no to dobrze, żeś już spokojna

Szczęsliwa musiałam gdzieś przegapić te zdjęcia

Aaneczka mogłaś im chociaż jakąś fotę trzasnąć

Zaraz będzie piwo

Hagar, Fem dziękujemy za życzonka
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 18:53   #4188
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

fem ty zamiast pisac skryptem kodowanym to zbierz sie w sobie i prosze wymien nickami osoby ktore ci nie odpowiadaja... po co maja byc niedomowienia ze ktos dostal zaproszenie a nie zasluzyl, albo jakies insynuacje ze fajnie ze niektore poszly sobie stad i ty teraz mozesz wtracic swoje 3 grosze....
zamiast wiecznie narzekac co ostatnio robisz... to poprostu powiedz co ci lezy ale tak od serca i dokladnie kto i co...
myslisz ze mi wszyscy odpisywali ?? myslisz ze dlaczego gabisun nie wiedziala ze kinga to czita.... bo tez nie udawalo mi sie tu wbic i zostalam regularna podczytywaczka a wtracalam swoje zdanie najczesciej w weekendy gdy byl mniejszy "ruch" ale czy ja to wielce przezywam, tak jest i koniec i czy w zyciu realnym czy wirtualnym sa osoby z mniejsza i wieksza sila przebicia i nie unikniesz tego

pozdrawiam ja... ostatnio "ta najgorsza" :P
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 19:03   #4189
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam zapytac czy wszystkie miksujecie jedzonko jeśli gotujecie same? Ja jak dotąd tez miksuje, ale dookola slysze zeby tego nie robic bo pozniej dziecko czesto sie krztusi jak dostanie do jedzenia cos co nie jest papką. Niby wystarczy widelcem dobrze pogniesc i lepiej dziecko przyzwyczajac do grudek bo poźniej łatwiej mu łykac.
U nas juz zauwazylam, że jak ugotuje jej rosołek z ryżem i zmiskuje tylko troszke tak, że ten ryż jest właśnie w postaci takich niewielkich grudeczek to Wiktorie naciąga przy każdej łyżeczce, z drugiej strony weź nie miksuj dla takiego maleństwa, nie ogarniam tego
my narazie mało co jeszcze jemy ale to co daję to miksuję blenderem. Ostatnio gdzieś wyczytałam że od 8 miesiąca powinno się zostawiać grudki bo nawet jak dziecko nie ma wtedy jeszcze ząbków (co się ponoć zdarza) to dziąsła ma na tyle silne że rozgniecie jedzonko
gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-05, 19:21   #4190
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martucha no to dobrze, żeś już spokojna

Szczęsliwa musiałam gdzieś przegapić te zdjęcia

Aaneczka mogłaś im chociaż jakąś fotę trzasnąć

Zaraz będzie piwo

Hagar, Fem dziękujemy za życzonka

Karmi czy cos mocniejszego?? Bo Ty kochana chyba cycuchem karmisz, my też tylko na mleczku mamusi a ostatnio zdarza mi sie małe piwko ze spritem walnąc
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 19:53   #4191
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez czita18 Pokaż wiadomość
fem ty zamiast pisac skryptem kodowanym to zbierz sie w sobie i prosze wymien nickami osoby ktore ci nie odpowiadaja... po co maja byc niedomowienia ze ktos dostal zaproszenie a nie zasluzyl, albo jakies insynuacje ze fajnie ze niektore poszly sobie stad i ty teraz mozesz wtracic swoje 3 grosze....
zamiast wiecznie narzekac co ostatnio robisz... to poprostu powiedz co ci lezy ale tak od serca i dokladnie kto i co...
myslisz ze mi wszyscy odpisywali ?? myslisz ze dlaczego gabisun nie wiedziala ze kinga to czita.... bo tez nie udawalo mi sie tu wbic i zostalam regularna podczytywaczka a wtracalam swoje zdanie najczesciej w weekendy gdy byl mniejszy "ruch" ale czy ja to wielce przezywam, tak jest i koniec i czy w zyciu realnym czy wirtualnym sa osoby z mniejsza i wieksza sila przebicia i nie unikniesz tego

pozdrawiam ja... ostatnio "ta najgorsza" :P
aj tam aj tam od razu najgorsza na pocieszenie piwkiem Cie poczestuje co Ty na to

ja wlasnie bawie sie z laktatorem bo niedawno wrocilismy z imprezy urodzinowo-imieninowej i jestem padnieta boooo przyplatal sie do nas mlody york i 1,5h lazilismy po osiedlu w poszukiwaniu wlasciciela i niestety nie znalezlismy ale mila starsza pani powiedziala ze zaopiekuje sie nimm napisalismy ogloszenie i mam nadzieje ze wlasciciel sie znajdzie a jak nie to mysle ze ta mila pani bedzie dla niego super opiekunka
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 19:57   #4192
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość





Napewno widok przesłodki
Kurde z jednej strony fajnie tak jedno przy drugim wychowac i miec spokój, ale z drugiej jak sobie przypomne swój poród i dosyc długi okres po nim to odechciewa mi sie momentalnie kolejnego bobaska

na poczatku było ciezkobom wiecej sie Patryczkiem zajmowała a starszy ma akutrar bunt 2 latka ale teraz juz jet oki chwilowo

Czy Wasze dzieci siedzą Wam na kolanach w pozycji pionowej (tzn.plecy) czy trzymacie je nadal tylko na półleżąco?? Moje dziecko już od dluzszego czasu ani mysli lezec czy siedziec na półleżaco, denerwuje sie strasznie i musze ja trzymac na prosto. Wogóle praktycznie nie nosiliśmy jej poziomo, uspokajała sie tylko w pionie z opartą główka o nasze ramie. Ostatnio w ddtvn mówili że noworodków nie powinno sie wogole w pionie nosic a moja od urodzenia praktycznie tylko tak noszona
Jeszcze chciałam zapytac czy wszystkie miksujecie jedzonko jeśli gotujecie same? Ja jak dotąd tez miksuje, ale dookola slysze zeby tego nie robic bo pozniej dziecko czesto sie krztusi jak dostanie do jedzenia cos co nie jest papką. Niby wystarczy widelcem dobrze pogniesc i lepiej dziecko przyzwyczajac do grudek bo poźniej łatwiej mu łykac.
U nas juz zauwazylam, że jak ugotuje jej rosołek z ryżem i zmiskuje tylko troszke tak, że ten ryż jest właśnie w postaci takich niewielkich grudeczek to Wiktorie naciąga przy każdej łyżeczce, z drugiej strony weź nie miksuj dla takiego maleństwa, nie ogarniam tego
moj tez siada...nawet na bujaczju boje sie go sadowić bo sie podnosi..i na kolanacz tez ani mysli leżeć

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość

aaneczka... wybacz, ale ja nie daje rady odpisywac 30 osobom... przez to niekotre czuły sie pominiete, o czym głośno trabiły wszem i wobec... na fb nie ma takich akcji... no ale luz... jak Wam tu lepiej to przeciez na siłe nikt nikogo nie ciągnie
nie..no ja nie pisze że na fb jest źle tylko że duzo czasu mi zabiera... naprawde jest tam super klimat i te pogaduch mi sie bardzo podobają ..ale mam teraz 2-ke dzieci i boje sie ze mnie bedzie ciagło tam do was wiesz ..to swego typu uzaleznienie jest

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Aaneczka mogłaś im chociaż jakąś fotę trzasnąć

wiem..ale to jakoś spontanicznie wyszło..


Zaraz będzie piwo
ja mam lecha jeszcze nie otwarty

Cytat:
Napisane przez czita18 Pokaż wiadomość
fem ty zamiast pisac skryptem kodowanym to zbierz sie w sobie i prosze wymien nickami osoby ktore ci nie odpowiadaja... po co maja byc niedomowienia ze ktos dostal zaproszenie a nie zasluzyl, albo jakies insynuacje ze fajnie ze niektore poszly sobie stad i ty teraz mozesz wtracic swoje 3 grosze....
zamiast wiecznie narzekac co ostatnio robisz... to poprostu powiedz co ci lezy ale tak od serca i dokladnie kto i co...
myslisz ze mi wszyscy odpisywali ?? myslisz ze dlaczego gabisun nie wiedziala ze kinga to czita.... bo tez nie udawalo mi sie tu wbic i zostalam regularna podczytywaczka a wtracalam swoje zdanie najczesciej w weekendy gdy byl mniejszy "ruch" ale czy ja to wielce przezywam, tak jest i koniec i czy w zyciu realnym czy wirtualnym sa osoby z mniejsza i wieksza sila przebicia i nie unikniesz tego

pozdrawiam ja... ostatnio "ta najgorsza" :P
a ja wiedziałam odrazu że ty to ty bo mi sie twój awatarek kojażył bo na zdieciu twoje bejbe ma smoka z lovi i mój tez ma taki dobrze mysle
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 19:58   #4193
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
fem..wiesz co chyba sie stało tak że został dokonany podział..te co czesto sie udzielały i tak jak pisałas pisały "między soba' to sa teraz na fb a te co były na uboczu to tu zostały.
Ania i tu się z Tobą nie zgodzę, bo właśnie na FB odnalazło się wiele mam, które tutaj były mało aktywne i rzadko się pojawiały.

A przytulaska dostałam w prezencie i był kupiony w HM (ale koleżanka z Niemiec wiec nie wiem czy są też u nas).

Dzieciaki musiały słodko wyglądać

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Jeszcze chciałam zapytac czy wszystkie miksujecie jedzonko jeśli gotujecie same?
Ja traktuje je blenderem na miałko. Widelcem zacznę gnieść za jakiś czas.


DZIEWCZYNY CHYBA PORA ZAKOŃCZYĆ DYSKUSJĘ NA TEMAT WIZAŻ KONTRA FB.
To już się robi śmieszne- przecież to nie przedszkole! Jesteśmy dorosłe i każda z nas decyduje za siebie i innym nic do tego.
Która gdzie pisze to nieistotne! Po co to roztrząsać i oceniać innych. Bezsensu!
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 20:02   #4194
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Padam na pyszczek..... nawet nie dam rady was nadrobic.... u nas chyba zaczelo sie zabkowanie. Maly marudzi, placze, gryzie i ma stan podgoraczkowy 37,4....


Mam pytanie- jak zrobicie wiecej jedzonka to zamrazacie go lub pasteruzujecie? czy codziennie swieze robicie? Ja od jutra biore sie za gotowanie, bo narazie u nas same sloiczki byly/

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-02-05 o 20:03
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 20:04   #4195
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Ania i tu się z Tobą nie zgodzę, bo właśnie na FB odnalazło się wiele mam, które tutaj były mało aktywne i rzadko się pojawiały.

A przytulaska dostałam w prezencie i był kupiony w HM (ale koleżanka z Niemiec wiec nie wiem czy są też u nas).

Dzieciaki musiały słodko wyglądać



Ja traktuje je blenderem na miałko. Widelcem zacznę gnieść za jakiś czas.


DZIEWCZYNY CHYBA PORA ZAKOŃCZYĆ DYSKUSJĘ NA TEMAT WIZAŻ KONTRA FB.
To już się robi śmieszne- przecież to nie przedszkole! Jesteśmy dorosłe i każda z nas decyduje za siebie i innym nic do tego.
Która gdzie pisze to nieistotne! Po co to roztrząsać i oceniać innych. Bezsensu!

masz racje..mi sie podoba i tu i tu.
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 20:11   #4196
czita18
Raczkowanie
 
Avatar czita18
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 225
GG do czita18
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość


a ja wiedziałam odrazu że ty to ty bo mi sie twój awatarek kojażył bo na zdieciu twoje bejbe ma smoka z lovi i mój tez ma taki dobrze mysle
nooo z lovi ale na fb mam oko malego a nie smoka hiuhiuhuih tutaj mam smoka :P
czita18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 20:53   #4197
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
aj tam aj tam od razu najgorsza na pocieszenie piwkiem Cie poczestuje co Ty na to

ja wlasnie bawie sie z laktatorem bo niedawno wrocilismy z imprezy urodzinowo-imieninowej i jestem padnieta boooo przyplatal sie do nas mlody york i 1,5h lazilismy po osiedlu w poszukiwaniu wlasciciela i niestety nie znalezlismy ale mila starsza pani powiedziala ze zaopiekuje sie nimm napisalismy ogloszenie i mam nadzieje ze wlasciciel sie znajdzie a jak nie to mysle ze ta mila pani bedzie dla niego super opiekunka
Kurcze szkoda pieska, bo taki rasowy to raczej nie wyrzucony, byc moze sie zgubil. Właściciele też napewno przeżywają........ coż pozostaje życzyc pieskowi żeby odnalazła sie jego rodzina


Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Padam na pyszczek..... nawet nie dam rady was nadrobic.... u nas chyba zaczelo sie zabkowanie. Maly marudzi, placze, gryzie i ma stan podgoraczkowy 37,4....


Mam pytanie- jak zrobicie wiecej jedzonka to zamrazacie go lub pasteruzujecie? czy codziennie swieze robicie? Ja od jutra biore sie za gotowanie, bo narazie u nas same sloiczki byly/
Współczuję ząbkowania, też to przechodziliśmy, ale u nas obeszło się bez stanu podgorączkowego. Teraz wychodzi jej drugi, ale jest nieco lepiej niż przy tym pierwszym Co do jedzonka to ja gotuje sama narazie tylko zupki ( głównie rosołek z ryżem, jarzynową tzn. ziemniak, marcheweczka i pietruszka lub marcheweczka, pietruszka, brokuł ) mięsa jeszcze nie podawałam. Robię zawsze na dwa dni, rozdzielam przygotowana zupke na pół, i połowe która przeznaczona jest na drugi dzień studze jak najszybciej, wlewam do pojemniczka plastikowego (mam specjalne z nakrętkami) i do lodówki. Nastepnego dnia wyciągam, podgrzewam i gotowe. Jeszcze nic nie mroziłam wiec w tej sprawie nie doradze. Pozatym ja do pracy sie narazie nie wybieram, w dzień mam sporo czasu i myśle że narazie moge jej gotowac w miare na bierząco
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 20:53   #4198
bibet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 37
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez pandziolka Pokaż wiadomość
no i ... mamy dwie dolne jedynki
Super


Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość

A my dzisiaj 5 miesięcy kończymy kiedy? jak? przecież ja niedawno test ciążowy robiłam
Gratulacje5 miesięcznicy

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny,

u nas bardzo trudna noc. już sama nie wiem co się dzieje. wieczorem małej spadła gorączka ale cały czas była bardzo płaczliwa i marudna. w kąpieli się uspokoiła, po zjadła 180 ml mm mimo że godzinę wcześniej jadła cyca. niestety z zasypianiem był problem. niby zasnęła mi na rekach ale jak ją odłożyłam to zaraz się wybudziła. trochę była spokojna ale potem wpadła w histerię, dałam jej cyca i jadła. czy to możliwe że po 1 h od zjedzenia mm była głodna??? po cycu zasnęła ale po godzinie znów do cyca chciała. potem przespała do 24.40 od tego godz. budziła się praktycznie co 50 minut lub co 1 h. raz tylko 2 godziny przespała. no i tylko cyc ją zadowalał, troszkę jadła, zasypiała ale zaczynała kaszleć, rzucać główką, wiercić się, spała bardzo niespokojnie. ten kaszel to taki jakby gile ją krztusiły ale znów nosa jakoś zatkanego nie ma. teraz od godziny nie śpi, zmierzyłam jej temperaturę ma 36.5, więc za niską. jest jakaś nie swoja taka osowiała, nie bawi się nie uśmiecha, jak by w cofkę rozwojową miała. co to może być??? miała ktoś tak??? martwię się bardzo

sory że tak tylko o sobie ale mam nadzieję że zrozumiecie
mamy identycznie z tą różnicą, że nasza śmieje się do nas a z oczu łzy jak grochy myślę, że to zęby i w związku z tym mała podłapała mojego wirusa o co podobno łatwiej podczas ząbkowania, Twoje dziecię chociaż je, no i skłaniam się jeszcze przy tym wszystkim do teorii skoku.

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Ja na 50 ml soku daję 30 ml wody

Moim zdaniem chpdzi tylko o przytulenie. Nauczyła sie zasypiać przy piersi.
Macie przytulankę? Jeśli nie to ją wprowadź i naucz przy niej zasypiać, wtedy może pierś nie będzie taka potrzebna. U nas przytulanka sprawdza się rewelacyjnie.
Nie wiem czy śledzisz wątek na bieżąco i wiesz o jakiej przytulance mówię, jeśli nie to wklejam zdjęcia.
Ja sok rozcieńczam w podobnych proporcjach.

Przytulanka to naprawdę świetna sprawa ja przypomniałam sobie o niej jak pisałaś poprzednio i od tego czasu spisuje się nam rewelacyjnie.

Córcia słodziachna


Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
A i u nas pomaga jeszcze kiedy obudzi się w nocy, jak przekręcam ją na drugi boczek. Czasami jest jej chyba niewygodnie i zmiana pozycji pomaga zasnąć.
Dokładnie tak

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Jakoś później poszlam na łatwizne wyciagnelam suszare z szafki i heja

Czy Wasze dzieci siedzą Wam na kolanach w pozycji pionowej (tzn.plecy) czy trzymacie je nadal tylko na półleżąco?? Moje dziecko już od dluzszego czasu ani mysli lezec czy siedziec na półleżaco, denerwuje sie strasznie i musze ja trzymac na prosto. Wogóle praktycznie nie nosiliśmy jej poziomo, uspokajała sie tylko w pionie z opartą główka o nasze ramie. Ostatnio w ddtvn mówili że noworodków nie powinno sie wogole w pionie nosic a moja od urodzenia praktycznie tylko tak noszona
Jeszcze chciałam zapytac czy wszystkie miksujecie jedzonko jeśli gotujecie same? Ja jak dotąd tez miksuje, ale dookola slysze zeby tego nie robic bo pozniej dziecko czesto sie krztusi jak dostanie do jedzenia cos co nie jest papką. Niby wystarczy widelcem dobrze pogniesc i lepiej dziecko przyzwyczajac do grudek bo poźniej łatwiej mu łykac.
U nas juz zauwazylam, że jak ugotuje jej rosołek z ryżem i zmiskuje tylko troszke tak, że ten ryż jest właśnie w postaci takich niewielkich grudeczek to Wiktorie naciąga przy każdej łyżeczce, z drugiej strony weź nie miksuj dla takiego maleństwa, nie ogarniam tego
Na wstępie Witaj , ja staram się trzymać na półleżąco ale jak się tylko na chwilę zapomnę to mała siedzi, ale tylko w takiej pozycji próbuje siadać na leżąco nie ma o tym pojęcia, chociaż kręci się w łóżeczku dookoła jeżeli chodzi o noszenie to ja też swoją Zuzę noszę pionowo i jak była mała to też nosiłam bo nie wiedziałam, że tak się nie powinno a babcie i ciocie dobre rady były wtedy daleko

Ja jeszcze z dwa miesiące będę miksować chociaż większość podaję gotowców


U nas chyba ząbki na całego, Zuza jeszcze nie śpi i na zmianę śmieje się, gada i płacze a normalnie to od 2 godzin powinna spać. Żel nie pomaga na dodatek kładzie się w łóżeczku w poprzek. TŻ właśnie ją coś szkoli, że to nie w tą stonę się leży ale ona ma gdzieś jego rady . Nie ma gorączki tylko lekki katar i mlekowstręt Wszystko pcha do buzi, no cóż u nas też nie było kolek ani innych większych problemów to będziemy mieli ząbkowanie.
No i zdejmujemy karuzelę bo zainteresowały ją żabki na mocowaniu w takim stopniu, że okręciła się do nich przewróciła na brzuch i z nimi dyskutuje.
No i jescze przypomniało mi się Gratulacje 5 miesięcy dla synka fem
Idę spróbować spacyfikować tą moją córcię bo coś długo dzisiaj zasypia.
bibet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 23:47   #4199
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Mam pytanko z innej beczki, bo byłam ostatnio u koleżanki i jej 9m-cznej córki. I koleżanka karmiła swoją Wiktorkę jakąś zupką i każdą łyżeczkę najpierw sama oblizywała zanim dała do pyszczka dziecku.
Czy wy oblizujecie łyżeczki/ smoczki waszych dzieci czy to ja mam jakieś poryte fobie?
Ale dla mnie to strasznie niehigieniczne. Po co przekazywać dziecku swoją próchnicę, zarazki i inne bakterie??
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 01:00   #4200
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
Nika Pawełek śliczny

Dzięki
Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
A dobrze,dziękuję. Najważniejsze,że już zakończyłam wszystko i teraz mogę sie spokojnie odmóżdżać


O dzięki wielkie

Muszę się wam pochwalić,że Tż zrobił mi wczoraj niespodziankę i zabrał mnie na romantyczną kolację Wrócił z pracy i kazał mi się zrobić na "bóstwo" i zabrał mnie do restauracji...Jeju jak fajnie.Tak się zrelaksowałam i do tego w końcu mogłam wyglądać jak człowiek.No i Tż przy okazji jaki romantik się zrobił.Cała czas mrugał do mnie zalotnie,zupełnie jak za czasów kiedy chodziliśmy na randki...

Ps. Mam tylko nadzieje,że to nie był jednorazowy wybryk
Gratuluję i zaliczeń i tżta- zaliczenia?
Oby częściej takie wyjścia wymyślał.

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość


Teraz moze troche o nas, mam na imie Ania, mam 27 lat i jestem mama Wiktorii, która urodziła sie 11 września ( moja mała terrorystka ) Niedługo skończymy 5 miesiecy, karmie cycem, ale dietke juz rozszerzamy od ponad 3 tygodni. Gotuje zupki, daje deserki w sloiczkach, soczki, herbatke czyli standardowo
Mamy juz ząbka, lewą, dolną jedyneczke i prawa juz tez pomalutku sie przebija
Tez mamy problemy ze spaniem w nocy, Wikusia budzi sie co 2 godz, a ja pomału wymiekam. Marze o pełnych chociaz 5 godzinach snu
Dobra nie bede marudzic na wstepie
Jesli pozwolicie chetnie bede sie tutaj udzielac

Przedstawiam moją żabke
Śliczna, witaj

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Możesz spróbować zmienić na ten comfort skoro podejrzeawsz brzuszek i trwa to już długo, chyba, że jeszcze nie minęło 2 tygodnie to poczekaj.
Jeli chodzi o nocne wstawanie to u nas też zawsze jest 1 karmienie ok 2-3 ale czasami bywa, że wstanie o 1. Myślę, że trzeba się do tego przyzwyczaić, nie wszystkie dzieci będą przesypiać nocki- niestety.
Ja jednak nie dokarmiam po kąpieli- je o 20 i kolejny posiłek jak obudzi się sama, dzisiaj akurat o 4.







Ja się nie zgodzę.
Comfort podaje się tylko przy zaparciach, ale takich mega długich i mocnych i kolkach. Najpierw, zdiagnozowałabym u lekarza, co się Małemu dzieje. Zmiana mleka to duża ingerencja, zwłaszcza że Comfort jest gęste...

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość


czy to takie trudne i straszne?
może wówczas część mam z fb sobie o nas przypomni.. bo jednak byłyśmy ze sobą rok czasu był śmiesznie wesoło czasem smutno a nawet gorąco przy wymianie zdań.. ale bynajmniej byłyśmy razem... bez podziału na fb i wizaż...






Tymo Pomi już pełzakuje powoli, mój Pat tylko do tyły jak na brzuchu leży i też do tyłu jak leży na plecach do przodu nie ma bata...
ciekawe kiedy mu się odmieni
Przede wszystkim- wieeelki buziol dla Pata:) półrocznego, niebawem my
Szok, ja wciąż pamiętam jak zjechałam z "lasu" i czytałam na bezdechu Twoje pierwsze relacje po i Pomidorka mi smsy pisała haha z relacją ze stanu faktycznego, jak martucha rodzi


Co do FB i W, nie ogarniam FB i jest on dla mnie o tyle dobrą rzeczą, że mogę tam czatować z siostrą, bo skype mnie zmęczył. Fajne jest też to, że ma się szybki kontakt, szybkie odp. Ale gubię się w nim. zazwyczja czytam powiadomienia na skrzynce pocztowej i jak mam czas lub cos mnie zaciekawi, to odpisuję.
Często mi ten skrypt wywala i wariuje cały sprzęt, także się często nie udzielam.

Natomiast W ostatnio też często świruje, co mnie wkurza.
Przestałam się udzielać namiętnie, gdy zostałam prawie niezauważalna i było to na długo przez fb. I wcale nie chodzi mi o to, żebyście pisały, ale nie lubimy Cię, etc Widocznie się przejadłam, nie zawsze miałam i mam czas odp każdej, której bym chciała. Czasem otwieram którąś ze stron W czy FB i Księciunio mnie wola, a że jak któraś zauważyła- Matka Polka ze mnie to lecę i wszystko inne się nie liczy I tak to jest, że się trochę zmieniło, zmęczyły mnie też na jakiś czas pieluchy i kupy i ucieklam, bo bym na ep dostała
Ale czytam Was systematycznie, nie chcę tracić kontaktu, tyle razem przeszłyśmy.


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To samo mi mówiła mama i ciotka.



------------------------------
A ja mam masakrę - od wczoraj Natka w ogóle nie pije niczego, ani wody, ani soku, ani herbatki a od dzisiaj także nie je. Ostatnio jadła o 8:30... za to ryczy z głodu
Też tak wiem, bo temp jak jest, to organizm walczy i niedobrze za szybko zbijać.

Ojej, to idźcie do pediatry?

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość



gabisun..a noo juz 5 mc?? a dopiero Ci czop odłaził

u nas też ząbki tzn narazie je słysze, bo młody wrzeszczy na całego a ślini sie że hoho...normalnie ślinozaur z niego, łapu non stop w buzi, jak nie rączki to cokolwiek ma w pobliżu..śliniak, maskotka , kocyk...
Haha czop gabisunowaty, oj tak, pamiętny

Ja bylam pewna, że zęby idą, bo Pawcio ma wszystko w buzi, jak mopsik puszcza ślinę, że przebieram Go kilka razy dziennie, a lekarka stwierdziła, że na razie zęby nie idą

Cytat:
Napisane przez Paula SHIN Pokaż wiadomość
Oj pamietam ten czop To chyba najslynniejszy watkowy czop
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.