Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-23, 13:38   #1681
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 189
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Ładne gdzie mozna je kupić?
na allegro jest wykonane z litego brzozowego drewna, ja z racji koloru szafy chyba wezmę hebanowe.. trochę kosztuje, ale podoba mi się ten efekt wiszenia w powietrzu:
http://allegro.pl/zen-140x200-140x21...785136500.html

na jaki kolor pomalowałybyście tą białą ścianę za krzesłami? chciałabym coś na czym ładnie wyglądałyby te literki, które kupiłam... zastanawiam się czy nie pomalować literek na biało... ewentualnie literki powieszę w sypialni a tu może dać jakąś tapetę? jest to ściana znajdująca się najbardziej w głąb salonu

był tam plan na cegły, ale póki co mnie nie stać, a poza tym stają się zbyt oklepane..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdj2.jpg (62,7 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdj.jpg (91,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 268341.jpg (190,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg schoner-wohnen-4----2692-18-----tapety-scienne-as.jpg (51,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14F.jpg (67,1 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (150,2 KB, 20 załadowań)
__________________
nadzieja umiera ostatnia....

Edytowane przez strawberka
Czas edycji: 2012-12-23 o 14:14
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 22:37   #1682
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 924
GG do Czarina
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Hej hej
A my juz prawie gotowi z jedzeniem na Świeta. Piszę prawie, bo TŻ-etowi tylko ryba po grecku została do przygotowania. U nas wszystko idzie zawsze dosyć szybko i sprawie, bo jest nas tylko czwórka, więc z jedzeniem nie szalejemy, moja działka to mięsa i sałatki, jego to ciasta i ryby. Także zwykle w dwa dni się uwijamy ze wszystkim. W tym roku zarzuciliśmy sprzątanie, bo nie chcemy podpierać się nosem, tylko po to by kurzu nie było za szafą a Święta i tak przyjdą, nawet jak ten kurz gdzieś tam się uchowa. Co prawda miałam teraz urlop, ale wolałam go przeznaczyć na relaks i spacery z psem, a nie latanie ze szmatą Nie żebyśmy mieli bałagan, co to to nie, dom jest ogarnięty i przystrojony, darowaliśmy sobie tylko typowe "świąteczne porządki". Odkąd mieszkamy samodzielnie, święta zawsze spędzamy tak jak chcemy, bez stresu i presji, tak jak lubimy i ja zawsze czekam z niecierpliwością na ten błogi czas . I myślę że o to w tym wszystkim chodzi- by się cieszyć sobą, a reszta...reszta nie jest już tak ważna Dlatego życzę Wam wszystkim spokojnych, pogodnych, szczęśliwych i rodzinnych Świąt, aby wszystko było tak, jak sobie wymarzycie
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-26, 14:23   #1683
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 147
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cicha noc... i cichy kolejny dzień w wątku
Wszystkie świętują, żywej duszy nie ma...
Może wrzucicie zdjęcia świątecznych wnętrz? Dla zachęty wrzucam jeden ze swoich stroików zdobiących świąteczny stół.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stroiki3.jpg (133,4 KB, 24 załadowań)
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 16:39   #1684
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Witam,
Jutro wybieram się do Ikei, która jest oddalona ok 130km od mojego miejsca zamieszkania, więc muszę dobrze rozplanować zakupy. Jestem zdecydowana na łóżko Brimnes z zagłówkiem http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S39902937/, ale waham się odnośnie szafy i komody do sypialni. Chciałam prosić Was o poradę, czy lepiej kupić szafę i komodę Brimnes:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50218030/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50218025/
czy Hemnes?
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70141855/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20067829/

Niestety nie widziałam tych mebli jeszcze na żywo i nie wiem, czy hemnes z racji tego, że droższe są solidniejsze? Chciałabym te meble kupić na dłużej dlatego wolę dopłacić i kupić solidniejsze. Za serią Brimnes przemawia to, że są kompletem do łóżka i są tańsze. Co byście mi radziły?

Zastanawiam się też nad stolikiem kawowym. Bardzo podoba mi się ten stolik http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50087072/, jednak jest dosyć drogi, a wizażanka ocenia go jako średnio trwały. Myślicie, że lepiej kupić zwykły biały stolik ? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00095036/

Bardzo proszę o radę
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 20:25   #1685
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 924
GG do Czarina
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Stagnacja, ja słyszałam że Hemnes to niezy byt udana seria Ikei, owszem jest stylowa i elegancko sie prezentuje, ale jakość nie idzie w parze z ceną. Moja koleżanka ma dużo rzeczy z Hemnesa- i w sypialni i w przedpokoju i salonie i narzeka, że po jakimś czasie szuflady się zacinaja, uchwyty odpadają i że coś jej sie "rozklekotało". Ja np. nie mam Hemnesa, mam za to dużo besty i serii malm od dwóch lat i nie narzekam. Wiem że chcesz kupić inne serie, ale moim zdaniem Hemnes nie jest wart swojej ceny, mimo że prezentuje się naprawdę fajnie.
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 21:03   #1686
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 147
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Hemnes jest ładniejszy i bardziej funkcjonalny. Komoda hemnes jest 10 cm głębsza, niż brimnes, co ma duże znaczenie dla ilości rzeczy, które do niej zmieścisz. Szafa z dwoma głębokimi szufladami jest praktyczniejsza, niż pusta w środku szafa brimnes.
Moim zdaniem przed zakupem powinnaś zmierzyć, które z mebli zmieścisz u siebie, bo o ile brimnes, to lekkie płytkie meble, to hemnes jest już głębszy i szerszy, co może być istotne przy urządzaniu wnętrza.
Od siebie polecam jeszcze komody malm - moja siostra ma od dwóch lat tę komodę i bardzo sobie chwali.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 21:13   #1687
stagnacja21
Raczkowanie
 
Avatar stagnacja21
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 169
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi. Co do miejsca, to i to mi się zmieści, właściwie wolę większe, w sypialni planuję tylko szafę, komodę i łóżko i może w przyszłości jakiś regał na książki. Biorąc pod uwagę sam wygląd to bardziej podoba mi się seria Hemnes, ale trochę mi Czarina namieszała w głowie, pisząc, że to nie udane seria ikei. No nic zobaczę na miejscu. W każdym bądź razie dziękuję za opinie.
stagnacja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 21:36   #1688
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 924
GG do Czarina
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Stagnacja na wizażu jest watek o Ikei i tam też dziewczyny narzekały na jakość seriii Hemnes

A ja sie pochwalę że na wyprzedażach udało mi sie upolować ekspres do kawy Tassimo, akurat taki model, jaki chciałam. Zawsze byłam przeciwna ekspresom na kapsułki, uważałam że nie mogą robić dobrej kawy, ale odkąd mój ekspres ciśnieniowy sie popsuł, a nie mam kasy na nowy, przychylnym okiem spojrzałam na te kapsułkowe ekspresy, poczytałam trochę opinii i w końcu kupiłam. I powiem Wam, że jestem bardzo zaskoczona smakiem kawy- jest jedną z najpyszniejszych kaw jakich piłam Mocna, aromatyczna, no bajka. Bardzo się cieszę z tego zakupu. Jest on taki trochę na otarcie łez, bo niestety nie udało mi sie kupić lamp w nexcie Wstałam po piątej, w kolejce byłam przed 6, niestety weszłam w drugiej turze do sklepu i ludzie przede mną wykupili te lampy co chciałam. Zresztą nie tylko lampy- karnisze też

Poza tym zamówiłam sobie 10 próbek rolet rzymskich i żaluzji drewnianych (w sumie 10), teraz czekam tylko na przesyłkę Musze w końcu kupić żaluzje do salonu, bo moje okna straszą golizną

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2012-12-27 o 21:43
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 22:40   #1689
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 147
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
A ja sie pochwalę że na wyprzedażach udało mi sie upolować ekspres do kawy Tassimo, akurat taki model, jaki chciałam. Zawsze byłam przeciwna ekspresom na kapsułki, uważałam że nie mogą robić dobrej kawy, ale odkąd mój ekspres ciśnieniowy sie popsuł, a nie mam kasy na nowy, przychylnym okiem spojrzałam na te kapsułkowe ekspresy, poczytałam trochę opinii i w końcu kupiłam. I powiem Wam, że jestem bardzo zaskoczona smakiem kawy- jest jedną z najpyszniejszych kaw jakich piłam Mocna, aromatyczna, no bajka. Bardzo się cieszę z tego zakupu. Jest on taki trochę na otarcie łez, bo niestety nie udało mi sie kupić lamp w nexcie
Ja w zastępstwie ekspresu, który kosztuje majątek i zająłby dużo miejsca w mikro kuchni planuję kupić kawiarkę http://image.ceneo.pl/data/products/...la-53-1096.jpg Nawet te najładniejsze włoskie kawiarki kosztują niewiele w porównaniu do dobrych ekspresów ciśnieniowych, więc chyba warto spróbować. Do kompletu mam spieniacz do mleka, więc mogłabym pić nawet małą białą z pianką
Szkoda tylko, że w pracy nie mam warunków do zrobienia kawy z kawiarki, chyba, że zainwestuję w elektryczną, a to zdecydowanie większy wydatek, niż tradycyjna.

Nie sądziłam, że w next są tak błyskawiczne wyprzedaże, że pierwsza tura zgarnia co ciekawsze rzeczy, a reszta musi się obejść smakiem przecenionych lamp.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 23:27   #1690
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 924
GG do Czarina
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Ogromne wyprzedaże zaczynaja się 26 grudnia, bardzo dużo sklepów ma obniżki o połowę ceny, lub mniej, w tym next. Najgorsze jest w tym, że nie ma żadnego limitu w zakupach i ludzie kupowali np. po 3 lampy
No nic, trudno, widoczne nie były mi pisane, poczekam do nastepnej kolekcji, która wchodzi na przełomie lipca/sierpnia, bo ta co teraz weszła nie bardzo mi przypadła do gustu.

O kawiarcce też myslałam, ale zniechęciłam się tym, że dosyc trudno sie ją czyści
Świetna ta kawiarka, którą wstawiłaś, taka stylowa
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 08:28   #1691
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 741
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

U nas remont idzie do przodu. Do łazienki wszystko już kupiliśmy. Okna zamówione, fachowiec łazienkę remontuje. Wczoraj mąż ze szwagrem zaczął robić instalacje elektryczną. Drzwi zewnętrzne mamy wybrane, trochę drogie, zobaczymy czy gdzie indziej nie ma taniej.
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 09:07   #1692
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

U nas rowniez remonty ida do przodu. Elektryka pozmieniana, wc kupione, kabina prysznicowa wybrana, kafle (moja zmora, spedzaly mi sen z powiek, bo mialam wizje, a nigdzie nie bylo takich jak sobie wymyslilam lub kosztowaly od 190zl\m2 w gore. Az w piatek wybralismy sie do Max Fliz zobaczyc co sprzedaja na promocji bez vat i kupilismy idealne kafle gresowe za niecale 60zl\m2 jupi!!!) jeszcze tylko lustro, szafka pod umywalke, umywalka i szafka slupek i lazienka bedzie skompletowana. A przy okazji, gdzie dziewczyny kupowalyscie swoje meble do lazienki? Jak patrze na szafke pod umywalke z dwoma szufladami za 600zl i drugie tyle za slupek, to wole zrobic je na zamowienie...
__________________


Edytowane przez przezduzeem
Czas edycji: 2012-12-30 o 09:10
przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 12:34   #1693
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 302
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Kurcze u nas się robi i robi a ciągle jak by nic Niby elektryka wymieniona, woda i kanalizacja, ale ciągle te rurki wystają, kable wiszą itd W dodatku w czwartek wieczór wywaliło nam licznik z zimnej wody w łazience Dobrze że mąż akurat tam był, bo ponoć fontanna była mega a licznik jest w kawałkach W środę ma przyjść fachowiec ze spółdzielni. Zamówiliśmy też drzwi wew u znajomego górala, kiedyś już wysyłałam mu zdjęcia jakie chcemy, a teraz w weekend mój mąż był tam zawieźć brata i dostarczył klamki, omówili wszystko, wybrał szyby, jeszcze dziś musimy dokupić kilka rzeczy i rodzice zawiozą w nowy rok Dobrze że wpadłam na ten pomysł, by znajomy zrobił, bo nie ma pracy (to sobie zarobi) podejrzewam że wyjdzie nas to taniej niż drzwi w sklepie, a drzwi będą porządne, z prawdziwego drewna... no i w razie jak nie sprawdzą się białe listwy przypodłogowe i drzwi, łatwiej będzie wszystko przemalować na inny kolor
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 12:55   #1694
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Hej u mnie obie łazienki już działają. Na górze brakuje tylko dodatków kolorystycznych i kosza na bieliznę pod kolor , a na dole odpaliliśmy wc i prysznic ( ze względu na złamaną nogę teściowej), nie ma jeszcze umywalki i mebli ale kąpać się można
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 13:03   #1695
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 741
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Z mebli łazienkowych narazie kupiliśmy tylko szafkę pod umywalkę. Kupiliśmy w tym samym sklepie co umywalkę.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Do łazienki prawie wszystko kupiliśmy w jednym sklepie i dostaliśmy później zniżkę.

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Nasza szafka pod umywalkę dużo mniej kosztowała niż 600 zł, nawet z umywalką tyle nie wyniosło. Tylko my mamy bez szuflad.
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 13:15   #1696
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 302
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

My z mebli łazienkowych to planujemy tylko zabudowane kosze na pranie pod blatem umywalki, oraz wykorzystanie miejsca nad pralką na półki, które będą zawierać łazienkowe "bibeloty" i kosmetyki, obie szafki będą zamknięte.
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 14:07   #1697
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
U nas rowniez remonty ida do przodu. Elektryka pozmieniana, wc kupione, kabina prysznicowa wybrana, kafle (moja zmora, spedzaly mi sen z powiek, bo mialam wizje, a nigdzie nie bylo takich jak sobie wymyslilam lub kosztowaly od 190zl\m2 w gore. Az w piatek wybralismy sie do Max Fliz zobaczyc co sprzedaja na promocji bez vat i kupilismy idealne kafle gresowe za niecale 60zl\m2 jupi!!!) jeszcze tylko lustro, szafka pod umywalke, umywalka i szafka slupek i lazienka bedzie skompletowana. A przy okazji, gdzie dziewczyny kupowalyscie swoje meble do lazienki? Jak patrze na szafke pod umywalke z dwoma szufladami za 600zl i drugie tyle za slupek, to wole zrobic je na zamowienie...
My właśnie zrobiliśmy na zamówienie, bo chcieliśmy też jak najlepiej wykorzystać miejsce (a łazienka ma skos). Zrobiliśmy zabudowę na pralkę (dla mnie idealne rozwiązanie), szuflady pod umywalką (umywalka wpuszczona w blat z płytek) i szafki na całej ścianie na głębokość taką jak wysunięta jest zabudowa wc i bidetu. W sumie wyszło nas 2 tys, ale przy dostępnych gotowych szafkach nigdy nie uzyskalibyśmy takiego efektu i takiego wykorzystania przestrzeni. No i patrząc na ceny gotowych szafek taniej też by nas nie wyniosło.
Cytat:
Napisane przez arnama Pokaż wiadomość
Kurcze u nas się robi i robi a ciągle jak by nic Niby elektryka wymieniona, woda i kanalizacja, ale ciągle te rurki wystają, kable wiszą itd W dodatku w czwartek wieczór wywaliło nam licznik z zimnej wody w łazience Dobrze że mąż akurat tam był, bo ponoć fontanna była mega a licznik jest w kawałkach W środę ma przyjść fachowiec ze spółdzielni. Zamówiliśmy też drzwi wew u znajomego górala, kiedyś już wysyłałam mu zdjęcia jakie chcemy, a teraz w weekend mój mąż był tam zawieźć brata i dostarczył klamki, omówili wszystko, wybrał szyby, jeszcze dziś musimy dokupić kilka rzeczy i rodzice zawiozą w nowy rok Dobrze że wpadłam na ten pomysł, by znajomy zrobił, bo nie ma pracy (to sobie zarobi) podejrzewam że wyjdzie nas to taniej niż drzwi w sklepie, a drzwi będą porządne, z prawdziwego drewna... no i w razie jak nie sprawdzą się białe listwy przypodłogowe i drzwi, łatwiej będzie wszystko przemalować na inny kolor
Arni niestety tak to jest, że nie widać efektów tych pierwszych prac. Ale już niedługo wszystko będzie wyglądać tak jak sobie wymarzyłaś
A z tym licznikiem to niefajnie. Mam nadzieję, że spółdzielnia nie będzie Wam kazała za to zapłacić.
Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Hej u mnie obie łazienki już działają. Na górze brakuje tylko dodatków kolorystycznych i kosza na bieliznę pod kolor , a na dole odpaliliśmy wc i prysznic ( ze względu na złamaną nogę teściowej), nie ma jeszcze umywalki i mebli ale kąpać się można
Super Pochwal się efektami
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 17:46   #1698
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 600
GG do dorka1980
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Telka10 Pokaż wiadomość
Zrobiliśmy zabudowę na pralkę (dla mnie idealne rozwiązanie)
Masz zamkniętą zabudowę? Ja mam zamkniętą i taką niemal na styk (po2cm luzu z boków pralki) i mam wątpliwości jak ta pralka tam się będzie "czuła"podskaku je w trakcie prania i się tłucze? Oczywiście zakładam, że piorę przy otwartych drzwiach zabudowy.

Cytat:
Napisane przez przezduzeem Pokaż wiadomość
A przy okazji, gdzie dziewczyny kupowalyscie swoje meble do lazienki?
Koleżanka zamawiała na wymiar szafkę pod umywalkę i słupek (lakier) i zapłaciła ok 1,5tys
Ja też pod wymiar (lakier) 2szafki stojące po 60cm (na pralkę i pod umywalkę), słupek 40cm stojący na szafce z pralką i szafka z lustrzanym frontem 80cm. Nie znalazłabym tego w "gotowcach". Na projekcie wyglądało to jak licha zabudowa kuchenna, ale meble (póki co na razie leżą w częściach) wyglądają już ok. Koszt...no cóż, za wymysły się płaci
Patrząc na ceny gotowców to nie są drogie-takie podstawowe oczywiście rozwiązania.

Edytowane przez dorka1980
Czas edycji: 2012-12-30 o 17:48
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 19:52   #1699
Telka10
Zakorzenienie
 
Avatar Telka10
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3 890
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Masz zamkniętą zabudowę? Ja mam zamkniętą i taką niemal na styk (po2cm luzu z boków pralki) i mam wątpliwości jak ta pralka tam się będzie "czuła"podskaku je w trakcie prania i się tłucze? Oczywiście zakładam, że piorę przy otwartych drzwiach zabudowy.
Jeśli pralka się tłucze to znaczy, że źle stoi - trzeba regulować jej nóżki.
Ja mam na styk z jednej strony, z drugiej miejsce na proszek, a na górze jeszcze mogę wstawić miedniczkę. Moja pralka czuje się tu idealnie.

Edytowane przez Telka10
Czas edycji: 2013-01-04 o 19:16
Telka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 11:27   #1700
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez Telka10 Pokaż wiadomość
My właśnie zrobiliśmy na zamówienie, bo chcieliśmy też jak najlepiej wykorzystać miejsce (a łazienka ma skos). Zrobiliśmy zabudowę na pralkę (dla mnie idealne rozwiązanie), szuflady pod umywalką (umywalka wpuszczona w blat z płytek) i szafki na całej ścianie na głębokość taką jak wysunięta jest zabudowa wc i bidetu. W sumie wyszło nas 2 tys, ale przy dostępnych gotowych szafkach nigdy nie uzyskalibyśmy takiego efektu i takiego wykorzystania przestrzeni. No i patrząc na ceny gotowych szafek taniej też by nas nie wyniosło.



Super Pochwal się efektami
U nas meble będzie robił Tż też właśnie po to aby dobrze zagospodarować przestrzeń w łazience bo jest długa i wąska, ale najpierw musimy kupic umywalkę i od neij się zacznie całe projektowanie.
Fotki wrzucę jak dokupię parę drobiazgów ( a na razie choruję więc ciężko do sklepu się wybrać) bo na razie a to dywanik zielony, a to jakies duperele jeszcze w kolorystyce sprzed remontu itp. Ale na pewno wrzucę
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 11:43   #1701
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 741
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Na co zwrócić uwagę kupując drzwi zewnętrzne? Na pewno nie chcemy drewniane. Słyszałam, że drzwi zewnetrzne montuje się przed remontem przedpokoju. Na zamówienie czeka się ok 4 tygodni, więc już musimy coś wybrać. Myślałam, że za pół roku wymienimy, albo rok.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Zamówiliśmy lustro z panelem świetnym.
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 16:34   #1702
malaOlaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 330
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Witajcie!
Na poczatku chce złożyć wszystkim życzenia noworoczne-niech ten rok bedzie dla wszystkich jeszcze lepszy niz poprzedni, duzo zdrowia, wytrwałości w remontach oraz zakupach i duuuuzo milosci
za kilka dni wplynie do spoldzielni ostatnia rata za nasze mieszkanie i zaczynamy remont, wiec bede Was odwiedzac duuuzo czesciej (a przynajmniej udzielac sie, bo teraz tylko podczytuje i gratuluje wszystkich dokonan )
meczyla nas łazienka-a mianowicie wybor kafli-maz bardzo chce by były one polozone tylko w miejscach "mokrych" tj.wc, umywalka i prysznic, a reszta ma byc pomalowana. Ja nie jestem zbyt przekonana do tego pomysłu-nie widzialam nidgy na zywo takiej łazienki i nie wiem jakby to wygladało ale jak on tak chce to niech bedzie-ja mam upatrzona kuchnie i tam bedzie wszystko po mojemu mam tylko do Was pytanie-ktore kafle byscie ywbrały? Mąż jest za takimi:
http://www.opoczno.eu/kolekcja.php?k...k009a002&m=220
to kolekcja opirus z Opoczna (mezowi chodzi tylko o ta mozaike-jasniejsza)
a mnie podobaja sie takie:
http://www.paradyz.com/plytki/lazien...-mogano-trovan
to kolekcja travena/mogano z Paradyża.
Tylko bez tego motywu kwiatowego-zalezy mni na tych jasniejszych,geberit byłby obudowany ciemnymi (albo ciemna mozaika) lustro bedzie bez ramy, a na około chciałabym tez ta ciemna mozaike.

Co sadzicie o tych obu wersjach? Która bardziej przypadła Wam do gustu?
Z góry dziekuje za pomoc i wszystkie opinie
__________________
29.06.2012 ŻONKA
malaOlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 18:02   #1703
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 600
GG do dorka1980
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez malaOlaa Pokaż wiadomość
Co sadzicie o tych obu wersjach? Która bardziej przypadła Wam do gustu?
Z góry dziekuje za pomoc i wszystkie opinie
Ja pewnie same krytyczne/praktyczne rzeczy napiszę, ale co mi tam
Mozaika-jest całkiem ok, choć mozaika położona tak jak na fotach (z widocznymi fugami) zatraca urok mozaiki. Łączenia płytek nie powinny być widoczne moim zdaniem.
Jasne gładkie z połyskiem-doprowadzą Cię za jakiś czas do szału, bo trzeba je częściej czyścić niż matowe/chropowate. Mnie u mamy wkurzają te zaschnięte kropki po wodzie na płytkach (na ciemnym będą widoczne 100x bardziej).

Brałabym jasniutką mozaikę
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:36   #1704
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 106
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Jejku sto lat mnie tutaj nie bylo! Swieta spedzilam w Polsce, bez dostepu do internetu Za to przywiozlam firanki, poduszki, obrusiki i inne bibeloty
Szczesliwego Nowego Roku wszystkim wizazankom

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
wypytałam mojego majstra-nic takiego go nigdy nie spotkało i jedyne co mu przychodzi na myśl to nie wyschnięty klej pod płytkami. Bo nawet pracujące płyty budynku wywołują pęknięcia, ale w jednym miejscu.
Dziekuje za pamiec Wiemy juz napewno, ze przyczyna jest podloze z plyt, ktore powinno byc jakos specjalnie przygotowanie przed kladzeniem plytek, lub zerwane Narazie zostawiamy jak jest, choc podloga jest do wymiany

Cytat:
Napisane przez Tanitka Pokaż wiadomość
Hey kobietki. Mam juz swoją upragnioną kuchnię i salon Normalnie jestem zakochana w mieszkanku. W kuchni firma zle wymierzyla jedna z szafek i mam nam w tym tygodniu wymienić i czekam z niecierpliwoscia na szklo- byc moze uda sie jeszcze przed swietami. Jak bedzie gotowe to na pewno pochwale się zdjeciami. A co do salonu to wlasciwie skonczony, czekam jedynie na naklejke-dmuchawce i bedzie gotowe
Gratuluje Czekamy na zdjecia.

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
A ja sie pochwalę że na wyprzedażach udało mi sie upolować ekspres do kawy Tassimo, akurat taki model, jaki chciałam. Zawsze byłam przeciwna ekspresom na kapsułki, uważałam że nie mogą robić dobrej kawy, ale odkąd mój ekspres ciśnieniowy sie popsuł, a nie mam kasy na nowy, przychylnym okiem spojrzałam na te kapsułkowe ekspresy, poczytałam trochę opinii i w końcu kupiłam. I powiem Wam, że jestem bardzo zaskoczona smakiem kawy- jest jedną z najpyszniejszych kaw jakich piłam Mocna, aromatyczna, no bajka. Bardzo się cieszę z tego zakupu. Jest on taki trochę na otarcie łez, bo niestety nie udało mi sie kupić lamp w nexcie Wstałam po piątej, w kolejce byłam przed 6, niestety weszłam w drugiej turze do sklepu i ludzie przede mną wykupili te lampy co chciałam. Zresztą nie tylko lampy- karnisze też

Poza tym zamówiłam sobie 10 próbek rolet rzymskich i żaluzji drewnianych (w sumie 10), teraz czekam tylko na przesyłkę Musze w końcu kupić żaluzje do salonu, bo moje okna straszą golizną
Przykro mi, ze nie udalo Ci sie kupic zaplanowanych rzeczy w Next Ale expres do kawy to dobre pocieszenie

Planujesz na okna tylko zaluzje/rolety? Ja w koncu powiesilam firanki i odrazu czuje sie bardziej domowo-przytulnie

Cytat:
Napisane przez malaOlaa Pokaż wiadomość
Witajcie!
Na poczatku chce złożyć wszystkim życzenia noworoczne-niech ten rok bedzie dla wszystkich jeszcze lepszy niz poprzedni, duzo zdrowia, wytrwałości w remontach oraz zakupach i duuuuzo milosci
za kilka dni wplynie do spoldzielni ostatnia rata za nasze mieszkanie i zaczynamy remont, wiec bede Was odwiedzac duuuzo czesciej (a przynajmniej udzielac sie, bo teraz tylko podczytuje i gratuluje wszystkich dokonan )
meczyla nas łazienka-a mianowicie wybor kafli-maz bardzo chce by były one polozone tylko w miejscach "mokrych" tj.wc, umywalka i prysznic, a reszta ma byc pomalowana. Ja nie jestem zbyt przekonana do tego pomysłu-nie widzialam nidgy na zywo takiej łazienki i nie wiem jakby to wygladało ale jak on tak chce to niech bedzie-ja mam upatrzona kuchnie i tam bedzie wszystko po mojemu mam tylko do Was pytanie-ktore kafle byscie ywbrały? Mąż jest za takimi:
http://www.opoczno.eu/kolekcja.php?k...k009a002&m=220
to kolekcja opirus z Opoczna (mezowi chodzi tylko o ta mozaike-jasniejsza)
a mnie podobaja sie takie:
http://www.paradyz.com/plytki/lazien...-mogano-trovan
to kolekcja travena/mogano z Paradyża.
Tylko bez tego motywu kwiatowego-zalezy mni na tych jasniejszych,geberit byłby obudowany ciemnymi (albo ciemna mozaika) lustro bedzie bez ramy, a na około chciałabym tez ta ciemna mozaike.

Co sadzicie o tych obu wersjach? Która bardziej przypadła Wam do gustu?
Z góry dziekuje za pomoc i wszystkie opinie
Mi sie druga opcja podoba bardziej, ale pierwsza tez jest ladna, i napewno bardziej praktyczna
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 13:39   #1705
malaOlaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 330
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Ja pewnie same krytyczne/praktyczne rzeczy napiszę, ale co mi tam
Mozaika-jest całkiem ok, choć mozaika położona tak jak na fotach (z widocznymi fugami) zatraca urok mozaiki. Łączenia płytek nie powinny być widoczne moim zdaniem.
Jasne gładkie z połyskiem-doprowadzą Cię za jakiś czas do szału, bo trzeba je częściej czyścić niż matowe/chropowate. Mnie u mamy wkurzają te zaschnięte kropki po wodzie na płytkach (na ciemnym będą widoczne 100x bardziej).

Brałabym jasniutką mozaikę
Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość

Mi sie druga opcja podoba bardziej, ale pierwsza tez jest ladna, i napewno bardziej praktyczna

Dziekuje za opinie czytałam na kilku wątkach że nie jest, az tak zle z czyszczeniem tych drugich płytek, poza tym jestem przyzwyczajona do czestego sprzatania jedyne czego sie obawiam w tych, ktore podobaja sie mezowi to to, ze sa takie jakby "chropowate". Pan w sklepie zapewniał, że mozna je klasc pod prysznic, bo sa szkliwione, ale ja jakos tego nie czuje wymyslam sobie, ze od wody pokryja sie takimi zielonymi "glutami" wiecie o co chodzi?
__________________
29.06.2012 ŻONKA
malaOlaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 11:34   #1706
agusiowata
Zakorzenienie
 
Avatar agusiowata
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 741
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Wczoraj mieliśmy pomiar kuchni.
__________________
*
agusiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-06, 19:06   #1707
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 033
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

mam pytanie, czy do sypialni, którą pokazywałam jakiś czas temu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1135
będzie pasowało to lustro? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40213759/
Chciałabym je albo powiesić obok szafy nad komodą, albo nad komodą, która jest na przeciwko łóżka. Co sądzicie?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 12:13   #1708
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 106
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez malaOlaa Pokaż wiadomość
Dziekuje za opinie czytałam na kilku wątkach że nie jest, az tak zle z czyszczeniem tych drugich płytek, poza tym jestem przyzwyczajona do czestego sprzatania jedyne czego sie obawiam w tych, ktore podobaja sie mezowi to to, ze sa takie jakby "chropowate". Pan w sklepie zapewniał, że mozna je klasc pod prysznic, bo sa szkliwione, ale ja jakos tego nie czuje wymyslam sobie, ze od wody pokryja sie takimi zielonymi "glutami" wiecie o co chodzi?


Hehe no niezle sobie wymyslilas
Skoro czesto sprzatasz to nie masz sie czego obawiac

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
mam pytanie, czy do sypialni, którą pokazywałam jakiś czas temu
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=36371669&p ostcount=1135
będzie pasowało to lustro? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40213759/
Chciałabym je albo powiesić obok szafy nad komodą, albo nad komodą, która jest na przeciwko łóżka. Co sądzicie?


To chyba najbardziej pasujace lustro jakie moglabym sobie wyobrazic. Zdecydowanie tak.



U mnie pracowity weekend. Powiesilam w koncu firanki.
I okazalo sie, ze sa za krotkie Narazie wiec, musza wisiec tak, gdybym powiesila je na karnisz, bylyby jeszcze krotsze. Moja wina, wymierzylam dlugosc 'na oko' odejmujac 10cm od wysokosci scian...ehh na razie musi tak zostac.

IMG_1938.jpg

IMG_1939.jpg

Tylko wiecie co... chyba odzwyczailam sie rowniez od firanek i po powieszeniu ich czulam sie jak 'w zamknieciu'
Pomyslalam o podpieciu ich jak tutaj:
IMG_1931.jpg
Jak to Waszym zdaniem wyglada? A moze ktos ma jakies lepsze propozycje na fajne upiecie?

No i sypialnia tez juz prawie skonczona... tu z kolei, za krotkie zaslonyIMG_1945.jpg
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 12:22   #1709
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 600
GG do dorka1980
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość
[/COLOR]

No i sypialnia tez juz prawie skonczona... tu z kolei, za krotkie zaslonyZałącznik 5050846
o widzę, że masz dizajnerski żyrandol mi też się takie podobają i mam je w połowie mieszkania
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-07, 15:09   #1710
arnama
Zakorzenienie
 
Avatar arnama
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25 302
Dot.: Kupujesz, urządzasz, planujesz...Napewno z chęcią o tym poplotkujesz.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Hehe no niezle sobie wymyslilas
Skoro czesto sprzatasz to nie masz sie czego obawiac



To chyba najbardziej pasujace lustro jakie moglabym sobie wyobrazic. Zdecydowanie tak.



U mnie pracowity weekend. Powiesilam w koncu firanki.
I okazalo sie, ze sa za krotkie Narazie wiec, musza wisiec tak, gdybym powiesila je na karnisz, bylyby jeszcze krotsze. Moja wina, wymierzylam dlugosc 'na oko' odejmujac 10cm od wysokosci scian...ehh na razie musi tak zostac.

Załącznik 5050840

Załącznik 5050841

Tylko wiecie co... chyba odzwyczailam sie rowniez od firanek i po powieszeniu ich czulam sie jak 'w zamknieciu'
Pomyslalam o podpieciu ich jak tutaj:
Załącznik 5050842
Jak to Waszym zdaniem wyglada? A moze ktos ma jakies lepsze propozycje na fajne upiecie?

No i sypialnia tez juz prawie skonczona... tu z kolei, za krotkie zaslonyZałącznik 5050846

Pięknie urzadzone mieszkanko
Myślę ze dobry pomysł z podpięciem firanek

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
mam pytanie, czy do sypialni, którą pokazywałam jakiś czas temu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1135
będzie pasowało to lustro? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40213759/
Chciałabym je albo powiesić obok szafy nad komodą, albo nad komodą, która jest na przeciwko łóżka. Co sądzicie?

Według mnie pasuje wyśmienicie!
__________________

Nie ma dobrych wymówek, są tylko słabi ludzie.



arnama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-18 21:05:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.






© 2000 - 2026 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.