Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-22, 16:21   #2491
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Pochwaliło Ci się dziecko swoją piękną tylną częścią
Fajny wózek wybraliście, chociaż dla mnie te kółeczka za malutkie-chyba po moim osiedlu by się nie sprawdziły (osiedle domków-co domostwo, to kostka inna lub chodnik, często też trzeba wędrować po ulicy i co chwilę krawężniki).
Ja to nie potrafię podjąć tak szybko decyzji-muszę najpierw poczytać, zapoznać się z opiniami, pomacać pewnie to będzie jeden z ostatnich zakupów.
Bo to dość istotna decyzja i dużo kasy
Porównywaliśmy dziś dużo modeli i ten prowadzi się najlżej,poprostu nawet nie czuć że prowadzi się wózek. Włosi robią dobre wózkiNo i spacerówka jest tak lekka i mało miejsca zajmuje po złożeniu,już nie będziemy laseczki kupować bo będziemy mieli z głębokiego laseczke no i główną role odegrał fotelik-świetny wynik w testach ADAC 2013
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 16:44   #2492
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Dobrą masz mamę, pewnie nie może się doczekać wnuka , to będzie jej pierwszy?

Dziewczyny ciągle nie mogę się zdecydować i biję się z myślami, gdzie po urodzeniu umieścić maluszka. Czy wstawić łóżeczko do naszej sypialni, czy od początku przyzwyczajać dziecko do swojego "kąta". Sypialnia jest bliziutko pokoju dziecięcego (potencjalnego na razie), ale boję się, że będzie ciężko mi tam chodzić na karmienie. Pewnie na początku będę też nasłuchiwać, czy dzidzia oddycha, czy wszystko u niej dobrze. Z drugiej strony nie chciałabym później problemów z przenoszeniem do swojego pokoju. Znam parę, z którą w łóżku śpi 5-latka, bo boi się być w swoim pokoju.
A jakie Wy macie plany? Jakie argumenty za?
my mamy zamiar wstawić łóżeczko do swojej sypialni- przynajmniej na jakiś czas. Moim zdaniem wygodniej będzie nam wstawać do małej

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Zdołowana, czeka jutro na USG na 10:30 i wtedy będzie wiadomo

trzymam za pomyśle badania

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Maz poczuł pierwszego kopniaka!
Minely równo 2 tygodnie od momentu, kiedy ja poczułam pierwszego (chociaż przekonałam sie, ze to to dopiero kilka dni pozniej).


---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

tajeczka- współczuję przebojów zdrowotnych z zębami

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
Ale Wy też trzymajcie kciuki, bo moja babcia (88 lat!) Wczoraj zasłabła a dziś jestem sama z nią (to znaczy ja w domu obok) i martwię się, czy nie będzie trzeba wzywać pogotowia:/
- mam nadzieję, że babcia czuje się już lepiej

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

Dzisiaj moja córka skończyła 10 lat!
A wydaje mi się,że dopiero co ją rodziłam

100 lat, 100 lat dla małej

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez PawMaj13 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, piszę na szybko, żegnam się na tydzień, jadę wypocząć do karpacza Miała być Malta, no ale cóż... Karpacz też dobra rzecz. Mam nadzieje, że kręgosłup odpuści i trochę użyje na urlopie, a nie przeleżę całego w hotelowym łóżku. 3majcie się ciepło i nie szalejcie z ilością postów, żebym później 2 tygodnie nie czytała wiadomości z tygodnia buźka

baw się i wypoczywaj jak wrócisz wrzuć kilka fotek do klubu

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość

Dostałam wiadomość od siostry. Niestety poroniła, na USG lekarz dziś już nic nie zobaczył, tzn., że macica sie samoistnie oczyściła.
bardzo mi przykro- uściski dla siostry- siły życzę
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 16:49   #2493
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Pochwaliło Ci się dziecko swoją piękną tylną częścią
Fajny wózek wybraliście, chociaż dla mnie te kółeczka za malutkie-chyba po moim osiedlu by się nie sprawdziły (osiedle domków-co domostwo, to kostka inna lub chodnik, często też trzeba wędrować po ulicy i co chwilę krawężniki).
Ja to nie potrafię podjąć tak szybko decyzji-muszę najpierw poczytać, zapoznać się z opiniami, pomacać pewnie to będzie jeden z ostatnich zakupów.
Też mi się kółka wydały małe, wszyscy tę pompowane zachwalają, ale kolorystykę i funkcję ma super. Fajnie ze będziemy się szkolić nawzajem
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 16:50   #2494
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
A my wróciliśmy,badania wyszły wszystkie prawidłowo,wyliczone wartości aberracji chromosomowych wskazują na niskie ryzyko wadyBadanie przeprowadził Dr hab.n.med Klejewski Andrzej.....owy doktor znajduje się na liście co mnie bardzo uspokoiłoBył bardzo miły i wszystko tłumaczył więc jak któraś z Poznania to polecam.
Maleństwo się ciągle ruszało ale wyobrażcie sobie że całe badanie pupą do mamusi
Byliśmy na zakupach kupiliśmy kocyk taki kremowy głaciutki lżejszy już do wózeczka na wiosne,śpiochy,pakiet skarpetek i 3xbody
A i byliśmy w sklepie Bobo Wózki i wybraliśmy wózek zdecydowaliśmy się na ten model,jest idealny pięknie się składa w laseczke,ma pełną rączke która do składania się łamie,jest leciutki no i bardzo praktyczny http://www.bobowozki.com.pl/product_...d=5897&<osCsid>
A o to zdjęcie naszego uparciuszka
Na 27 września mam połówkowe u tego samego lekarza.

ale uparciuszek że się pupą odwraca i zaprezentować się nie che
i widzę że już zakupy poczynione
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 16:53   #2495
vacuity
Rozeznanie
 
Avatar vacuity
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 712
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Ach, w końcu przebrnęłam przez ostatnie 7 stron W weekend byliśmy u teściowej na wsi, a tam o zasięgu pomarzyć można jedynie, więc zaległości spore. Wczoraj pierwszy sen o poronieniu - nie pamiętam kiedy ostatni raz obudziłam się tak przestraszona... Wtuliłam się mocno w Męża i w końcu usnęłam, ale na dokładkę przyśniło mi się, że Mąż został jakimś psychopatą i gonił mnie, bo chciałam od niego odejść :P Myślę że te nocne przeboje to strach przed jutrzejszą wizytą u ginekologa. Rozum tłumaczy, że przecież wszystko jest dobrze, ale cały dzień czuję lekki niepokój i dzisiaj też pewnie się nie wyśpię... Niezależne ode mnie. Jutro dowiem się jak wyniki badań (wyniki przychodzą bezpośrednio do przychodni, nie odbieram ich sama, więc nie wiem co i jak) i porozmawiam o przejściu na zwolnienie. Szefowa stwierdziła, że potrzebuje mnie do połowy sierpnia (wiadomo, sezon urlopowy), a potem mogę zaczynać lenistwo Już sama nie wiem co lepsze - dojazdy do pracy i sama praca męczą okropnie, ale z drugiej strony co robić samej po całych dniach w domu? Zobaczymy, jak odniesie się do tego mój lekarz...
__________________
18.05.2013 - Żona - zapnij pasy Kochanie, przed nami wyboista droga
vacuity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 16:54   #2496
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

mnie dziś tak w pracy zdenerwowali na sam koniec dnia że aż się popłakałam. Nie dość, że pracuję ponad 8h dziennie bo roboty jest full, ledwo się obrabiam ze wszystkim, pracuję bez przerwy, prostuję różne bardziewia i wszystko wyjaśniam to za to mnie dziś o☠☠☠☠☠☠☠ono

Tak się spłakałam, że masakra- zrobiło mi się zwyczajnie przykro i tyle.
Musiałam się jeszcze szybko uspokoić bo w samochód wsiadałam więc średnio chciałam się gdzie rozwalić.
Koniec tego dobrego- jutro idę na wizytę do gina, biorę zaświadczenie o ciąży i w środę z kodeksem pracy zaprezentuję je w robocie.

Koniec pracy po nie wiadomo ile godzin, telefonów po godzinach itp.
Miarka się przebrała
No i z tego wszystkiego teraz boli mnie głowa i brzuch
__________________
16.06.2012

Edytowane przez magnusia
Czas edycji: 2013-07-22 o 16:55
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 17:51   #2497
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez 23Paula23 Pokaż wiadomość
Tez tak mi się wydawało ale co najlepsze mamy tydzień różnicy w terminach p Ty masz na 30.12 a ja na 6.01. Myśle że u mnie jest to spowodowane tym że po poprzedniej ciąży mój cykl nie ustabilizował się do końca (mierzyłam temp i obserwowałam śluz bo baaardzo się staraliśmy) OM miałam 9.04 teoretycznie 23 miałam dni płodne a 22 już miałam 2 kreski na teście więc trochę mam pomieszane i nie wiem dokładnie bo akurat ten cykl przestałam obserwować i mierzyć temp bo stwierdziłam nic na siłę koniec stresowania sie i wyliczania dałam sobie rok na to że jak spokojnie się nie uda sie to będę mierzyć i konsultować z lekarzem a tu buch 2 kreski Hehe i najlepsze taka zaspana godzina 6 coś mnie natchnęło a zrobię se test i tak kilka w szafce leży, zrobiłam spojrzałam schowałam do szafki i idę do łózka spać dalej a nagle taki szok "TAM BYŁY 2 KRESKI" oczy otworzyły mi sie jak 5 zl wracał do łazienki patrze a ta 2 krechy
Rzeczywiście zagadkowe Ja miałam OM 23 marca! Może u Ciebie to 9 kwietnia to nie była miesiaczka tylko plamienie implantacyjne czy cos?
Z usg wychodzi mi tp nawet na 27.12.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
mnie dziś tak w pracy zdenerwowali na sam koniec dnia że aż się popłakałam. Nie dość, że pracuję ponad 8h dziennie bo roboty jest full, ledwo się obrabiam ze wszystkim, pracuję bez przerwy, prostuję różne bardziewia i wszystko wyjaśniam to za to mnie dziś o☠☠☠☠☠☠☠ono

Tak się spłakałam, że masakra- zrobiło mi się zwyczajnie przykro i tyle.
Musiałam się jeszcze szybko uspokoić bo w samochód wsiadałam więc średnio chciałam się gdzie rozwalić.
Koniec tego dobrego- jutro idę na wizytę do gina, biorę zaświadczenie o ciąży i w środę z kodeksem pracy zaprezentuję je w robocie.

Koniec pracy po nie wiadomo ile godzin, telefonów po godzinach itp.
Miarka się przebrała
No i z tego wszystkiego teraz boli mnie głowa i brzuch
Rzeczywiście brzmi złe... Wiedza w ogole, ze jestes w ciazy?
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 17:53   #2498
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość



Rzeczywiście brzmi złe... Wiedza w ogole, ze jestes w ciazy?

oczywiście że wiedzą-nie miałam zamiaru ukrywac tego przed przełożonymi- chciałam być fair, powiedziałam, że będe pracować normalnie dokąd mi zdrowie pozwoli ale jeśli mają gdzieś moją uczciwość to ja też mam gdzieś "poświęcenie dla dobra firmy"
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 17:54   #2499
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
mnie dziś tak w pracy zdenerwowali na sam koniec dnia że aż się popłakałam. Nie dość, że pracuję ponad 8h dziennie bo roboty jest full, ledwo się obrabiam ze wszystkim, pracuję bez przerwy, prostuję różne bardziewia i wszystko wyjaśniam to za to mnie dziś o☠☠☠☠☠☠☠ono

Tak się spłakałam, że masakra- zrobiło mi się zwyczajnie przykro i tyle.
Musiałam się jeszcze szybko uspokoić bo w samochód wsiadałam więc średnio chciałam się gdzie rozwalić.
Koniec tego dobrego- jutro idę na wizytę do gina, biorę zaświadczenie o ciąży i w środę z kodeksem pracy zaprezentuję je w robocie.

Koniec pracy po nie wiadomo ile godzin, telefonów po godzinach itp.
Miarka się przebrała
No i z tego wszystkiego teraz boli mnie głowa i brzuch
Widzę, że masz podobną sytuacje do mnie, tzn. ja już jestem na L4. Był ogromny problem z odbiorem nadgodzin. Ciągłe telefony szefostwa i czepianie się byle pierdół, które wcześniej były akceptowane i większe normy ale tylko w odniesieniu do mnie... i to od dnia w którym "się domyślili że mogę być w ciąży" nikt ze mną nawet nie porozmawiał co i jak zamierzam... Jak wróciłam ze szpitala to na moje miejsce była już osoba. Miałam już L4. Tak na prawdę to ja już nie mam po co tam wracać... mojego miejsca pracy już nie ma. Umowa była na czas określony - do końca kwietnia 2013.
Praca sama w sobie była fajna, ale wiadomo jak to z klientami jest. Zdarzało się, że kilka razy w tygodniu usłyszałam per ty k***. O ile wcześniej mi to nie przeszkadzało (nawet wyśmiewałam takie sytuacje) to jak już wiedziałam, że jestem w ciąży miałam ochotę walnąć takiego i to porządnie, zaczęło mnie to denerwować, płakałam bolał mnie brzuch...
Tak jak napisałam pracy dla mnie tam już nie będzie więc nie mam czego żałować...
Zastanów się co będzie dla Ciebie najlepsze, jaką masz umowę, kontakty ze współpracownikami, szefostwem (oprócz dnia dzisiejszego)?
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 17:58   #2500
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Negrid Pokaż wiadomość
Zastanów się co będzie dla Ciebie najlepsze, jaką masz umowę, kontakty ze współpracownikami, szefostwem (oprócz dnia dzisiejszego)?

umowę mam na stałe i jestem specjalistą w tym co robię, do tego mam szerokie kontakty i jestem znana i ceniona w branży.
Kontakty z innymi mam OK- zawsze byłam fair i zawsze byli wobec mnie fair- do dziś.
Najgorsze to że ja się winna ie czuję a o☠☠☠☠☠☠☠ dostałam za "ujawnienie nieścisłości"- nosz kurna bez przesady
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:12   #2501
23Paula23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Rzeczywiście zagadkowe Ja miałam OM 23 marca! Może u Ciebie to 9 kwietnia to nie była miesiaczka tylko plamienie implantacyjne czy cos?
Z usg wychodzi mi tp nawet na 27.12.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------



Rzeczywiście brzmi złe... Wiedza w ogole, ze jestes w ciazy?
Być może bo jakiś niesamowicie skąpy był ten okres
23Paula23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 18:17   #2502
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Ja w czerwcu odrabiałam miesięczne praktyki w salonie fryzjerskim. Od początku fryzjerki wiedziały że jestem w ciąży. Po 2 tygodniach kazały mi myć okna, stojąc na rozkładanym krześle [!]. Salon na wysokości 3 piętra, duże okna. Praktyki bezpłatne, papiery złożone, usiadłam sobie i stwierdziłam że jak chcą mieć czyste okna, to mają sobie umyć same, ja ich myć nie będę.
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:24   #2503
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Dziewczyny czy gondola o długości 77cm nie jest za krótka? Jak szybko rosną maluchy?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:37   #2504
Marcisza
Raczkowanie
 
Avatar Marcisza
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 254
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Hej,
nie było mnie przez kilka dni... Wyniki bardzo dobre. Jestem w 11tc4d od piątku jestem w Anglii i strasznie zabiegana byłam, żeby się odezwać... Jak wrócę na urlop, to lecę do gina na usg. Przeraża mnie to non stop, czy wszystko jest ok Aha i termin z usg miałam na 9.02.2014, a teraz ręcznie pielęgniarka w kartę ciąży wpisała 14.02.2014. Także będzie jak będzie byle zdrowe było

Pozdrawiam
Marcisza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:40   #2505
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy gondola o długości 77cm nie jest za krótka? Jak szybko rosną maluchy?
Chyba w porzadku bedzie. Przeciez w maju juz pewnie spokojnie można przełożyć dziecko do spacerowki, a nawet jesli nie to odpadna kombinezony itp.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:44   #2506
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Znalazłam jeden wózek poniżej 3 tys, który nawet mi się podoba, tylko właśnie gondole 77 cm. Tak sobie myślę - skoro to jest zewnętrzny wymiar to jakoś to mało mi się wydaje - wewnątrz pewnie będzie z 5-10 cm mniej. A biorąc pod uwagę, że dzieci rodzą się ok 50cm to na długo nie starczy.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:45   #2507
_Kluska_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kluska_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 369
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
baw się i wypoczywaj jak wrócisz wrzuć kilka fotek do klubu
a ja zupełnie zapomniałam o klubie

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
oczywiście że wiedzą-nie miałam zamiaru ukrywac tego przed przełożonymi- chciałam być fair, powiedziałam, że będe pracować normalnie dokąd mi zdrowie pozwoli ale jeśli mają gdzieś moją uczciwość to ja też mam gdzieś "poświęcenie dla dobra firmy"
mam dokładnie tak samo.
przykre to bardzo i źle mi z tym jest, że nie zostawię wszystkiego tak pięknie ogarniętego jak miałam zamiar.

Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
Ja w czerwcu odrabiałam miesięczne praktyki w salonie fryzjerskim. Od początku fryzjerki wiedziały że jestem w ciąży. Po 2 tygodniach kazały mi myć okna, stojąc na rozkładanym krześle [!]. Salon na wysokości 3 piętra, duże okna. Praktyki bezpłatne, papiery złożone, usiadłam sobie i stwierdziłam że jak chcą mieć czyste okna, to mają sobie umyć same, ja ich myć nie będę.
przecież kobiety chyba wiedzą czego w ciąży nie wolno!
__________________
24.09.2011

II kreski - 09.05.2013

23.12.2013 o godz. 2:35 urodziła się Hania



Pyza dorasta

Edytowane przez _Kluska_
Czas edycji: 2013-07-22 o 18:46
_Kluska_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:49   #2508
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez Marcisza Pokaż wiadomość
Hej,
nie było mnie przez kilka dni... Wyniki bardzo dobre. Jestem w 11tc4d od piątku jestem w Anglii i strasznie zabiegana byłam, żeby się odezwać... Jak wrócę na urlop, to lecę do gina na usg. Przeraża mnie to non stop, czy wszystko jest ok Aha i termin z usg miałam na 9.02.2014, a teraz ręcznie pielęgniarka w kartę ciąży wpisała 14.02.2014. Także będzie jak będzie byle zdrowe było

Pozdrawiam
To ja juz teraz zupelnie sie zakrecilam z tymi moimi tygodniami.
Moze na poczatek sie przywitam i pozdrowie wszystkie noworoczne mamusie Mam problem..
Od poczecia (a wiem kiedy bylo i tak tez wynika z usg) minelo 7 tygodni. Wiec jak dla mnie jestem w 7tc. Ale od ostatniej miesiaczki minelo tygodni 11. Mialam rozregulowany cykl po odstawnieniu tabletek. Z moich obliczen wynika, ze termin wypada na 24 luty. Do lekarza chce isc znowu w 12 tygodniu na badanie przeziernosci karkowej. Tylko kiedy jest ten moj 12 tydzien? Mam liczyc na podstawie wieku ciazy okreslonej z usg czy od ostatniej miesiaczki? To 5 tygodni roznicy, a wiadomo, ze przeziernosc sprawdza sie w okreslonym terminie :/
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:55   #2509
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Znalazłam jeden wózek poniżej 3 tys, który nawet mi się podoba, tylko właśnie gondole 77 cm. Tak sobie myślę - skoro to jest zewnętrzny wymiar to jakoś to mało mi się wydaje - wewnątrz pewnie będzie z 5-10 cm mniej. A biorąc pod uwagę, że dzieci rodzą się ok 50cm to na długo nie starczy.
Czy możemy go zobaczyć?

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Też mi się kółka wydały małe, wszyscy tę pompowane zachwalają, ale kolorystykę i funkcję ma super. Fajnie ze będziemy się szkolić nawzajem
Dla nas kółka idealne,potrzebujemy właśnie coś takiego.....żadnych pompowanych kół....
Każdy oczekuje czegoś innego od wózka,zastanawialiśmy się jeszcze nad maxi cosi ale właśnie przez pompowane koła i wage został skreślony
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 18:56   #2510
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez kinia2305 Pokaż wiadomość
To ja juz teraz zupelnie sie zakrecilam z tymi moimi tygodniami.
Moze na poczatek sie przywitam i pozdrowie wszystkie noworoczne mamusie Mam problem..
Od poczecia (a wiem kiedy bylo i tak tez wynika z usg) minelo 7 tygodni. Wiec jak dla mnie jestem w 7tc. Ale od ostatniej miesiaczki minelo tygodni 11. Mialam rozregulowany cykl po odstawnieniu tabletek. Z moich obliczen wynika, ze termin wypada na 24 luty. Do lekarza chce isc znowu w 12 tygodniu na badanie przeziernosci karkowej. Tylko kiedy jest ten moj 12 tydzien? Mam liczyc na podstawie wieku ciazy okreslonej z usg czy od ostatniej miesiaczki? To 5 tygodni roznicy, a wiadomo, ze przeziernosc sprawdza sie w okreslonym terminie :/
W takim wypadku wg usg.
Ale nigdy nie liczy sie od poczęciaje. Jesli uważasz, ze od niego minęło 7 tygodni to dostajesz to tego 2 (bo liczy sie od ostatniej miesiaczki, przyjmując, ze sa one regularne). Czyli jestes w 9 tygodniu. Jesli pokrywa sie to z usg to przyjmij, ze to jest "właściwy" wiek ciazy.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 18:58   #2511
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

http://dino.sklep.pl/nowy/babyactive...0fb8c2c675ebf7
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:02   #2512
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
mnie dziś tak w pracy zdenerwowali na sam koniec dnia że aż się popłakałam. Nie dość, że pracuję ponad 8h dziennie bo roboty jest full, ledwo się obrabiam ze wszystkim, pracuję bez przerwy, prostuję różne bardziewia i wszystko wyjaśniam to za to mnie dziś o☠☠☠☠☠☠☠ono

Tak się spłakałam, że masakra- zrobiło mi się zwyczajnie przykro i tyle.
Musiałam się jeszcze szybko uspokoić bo w samochód wsiadałam więc średnio chciałam się gdzie rozwalić.
Koniec tego dobrego- jutro idę na wizytę do gina, biorę zaświadczenie o ciąży i w środę z kodeksem pracy zaprezentuję je w robocie.

Koniec pracy po nie wiadomo ile godzin, telefonów po godzinach itp.
Miarka się przebrała
No i z tego wszystkiego teraz boli mnie głowa i brzuch
Co za potwory,i tak to już jest człowiek się stara i podziękują w taki sposób
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:03   #2513
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
Ja w czerwcu odrabiałam miesięczne praktyki w salonie fryzjerskim. Od początku fryzjerki wiedziały że jestem w ciąży. Po 2 tygodniach kazały mi myć okna, stojąc na rozkładanym krześle [!]. Salon na wysokości 3 piętra, duże okna. Praktyki bezpłatne, papiery złożone, usiadłam sobie i stwierdziłam że jak chcą mieć czyste okna, to mają sobie umyć same, ja ich myć nie będę.
A co one na to?
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:16   #2514
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Jak czytam Wasze pracowe historie, to przekonuje sie, ze naprawdę powinnam ozlocic swojego szefa. Ostatnio jak spotkał mnie na korytarzu niosąca może 4 kilogramowe pudełko to pytał mnie czy na pewno dobrze sie czuje czy nie trzeba mi pomoc
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:22   #2515
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Jak czytam Wasze pracowe historie, to przekonuje sie, ze naprawdę powinnam ozlocic swojego szefa. Ostatnio jak spotkał mnie na korytarzu niosąca może 4 kilogramowe pudełko to pytał mnie czy na pewno dobrze sie czuje czy nie trzeba mi pomoc

do dziś i ja byłam takiego zdania o swoim
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:40   #2516
SunShineDoll
Rozeznanie
 
Avatar SunShineDoll
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Jak czytam Wasze pracowe historie, to przekonuje sie, ze naprawdę powinnam ozlocic swojego szefa. Ostatnio jak spotkał mnie na korytarzu niosąca może 4 kilogramowe pudełko to pytał mnie czy na pewno dobrze sie czuje czy nie trzeba mi pomoc
Ja też znam pracodawców którzy są fair i mało tego jeszcze lepiej i wrażliwiej traktują swoich pracownice, kiedy są w ciąży. Ale co z tego, że znam jak sama mam wredną babę. Dlatego jestem w stanie zrozumieć i uszczypliwości i między wierszami odgrywanie się. Pomimo tego, że pracuję w miejscu gdzie praktycznie każdy ma skończone kierunki społeczne i wydawało by się, że kontakty interpersonalne na najwyższym poziomie. Ą i Ę to oni potrafią być i wyrafinowane przykrości też fundować. U mnie nawet rozgrywały się 2 rozprawy o mobbing z góry skazane na przegrane bo szefowa w mieście jest personą nietykalną. I kocham to co robię ale swoje szefostwo bym wysłała na przymusową terapię psychologiczną.
SunShineDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:40   #2517
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Bo to dość istotna decyzja i dużo kasy
I właśnie dlatego ja potrzebuję na podjęcie tej decyzji więcej czasu
Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Też mi się kółka wydały małe, wszyscy tę pompowane zachwalają, ale kolorystykę i funkcję ma super. Fajnie ze będziemy się szkolić nawzajem
Siostra ma pompowane koła, bez skrętnych i wózek mi się bardzo dobrze prowadzi. Szwagierka miała takie średnie koła, ale z gumy-nie było to jakieś złe. Przeszkadzały mi jednak te skrętne koła z przodu-jak szłam na spacer to wolałam je sobie blokować. Najgorzej wnerwiające są dla mnie te małe kółeczka plastikowe parasolek są strasznie głośne.
Na pewno trzeba popróbować sobie różne-mi się lepiej prowadzi wózek z tymi większymi kółkami.
Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
mnie dziś tak w pracy zdenerwowali na sam koniec dnia że aż się popłakałam. Nie dość, że pracuję ponad 8h dziennie bo roboty jest full, ledwo się obrabiam ze wszystkim, pracuję bez przerwy, prostuję różne bardziewia i wszystko wyjaśniam to za to mnie dziś o☠☠☠☠☠☠☠ono

Tak się spłakałam, że masakra- zrobiło mi się zwyczajnie przykro i tyle.
Musiałam się jeszcze szybko uspokoić bo w samochód wsiadałam więc średnio chciałam się gdzie rozwalić.
Koniec tego dobrego- jutro idę na wizytę do gina, biorę zaświadczenie o ciąży i w środę z kodeksem pracy zaprezentuję je w robocie.

Koniec pracy po nie wiadomo ile godzin, telefonów po godzinach itp.
Miarka się przebrała
No i z tego wszystkiego teraz boli mnie głowa i brzuch
Jejku! Co za chamstwo. Przykro że się tak zdenerwowałaś.
Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy gondola o długości 77cm nie jest za krótka? Jak szybko rosną maluchy?
Mhm...ogólnie chyba największe gondole mają 85 cm, a takie do 80 to standardowe. Dzieci rosną w różnym tempie więc nie bardzo się to da przewidzieć, ale bliźniaki raczej nie będę za duże, więc myślę że i taka gondolka wystarczy Ci do pół roku spokojnie. Myślę, że też spokojnie możesz o to zapytać mam bliźniaków.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:57   #2518
tajeczka
Zadomowienie
 
Avatar tajeczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z łożka
Wiadomości: 1 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

u dentysty obyło się bez płaczu i bólu a zęba nie ma normalnie pokochałam tą babeczkę tylko ogólnie mnie dalej pół buzi boli, ale już mnie nic nie drażni
ja na kolejne usg idę 29.07, byłam 12.07 ale lekarz powiedział żebym jeszcze raz poszła to będzie już przezierność itd. więc tak zrobię i już umówiłam wizytę tak żeby i mąż ze mną poszedł, bo nie może już wytrzymać, że nic nie widział
__________________
tayka
koniec wolności
Kochana Wisienka 23.01.2014
tajeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 19:59   #2519
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Baby Active mają dość dobre wózki my sprzedajemy wózki tego producenta u mnie w pracy mamy jeta i el nino.Swego czasu dużo tego sprzedaliśmy i zero reklamacji więc polecam
Wózki bliźniacze u nas na zamówienie są ale dziś w Poznaniu się naoglądaliśmy,mój mąż testował wózek dla trojaczków z kierownicą zamiast rączki
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-22, 20:05   #2520
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.2

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
mnie dziś tak w pracy zdenerwowali na sam koniec dnia że aż się popłakałam. Nie dość, że pracuję ponad 8h dziennie bo roboty jest full, ledwo się obrabiam ze wszystkim, pracuję bez przerwy, prostuję różne bardziewia i wszystko wyjaśniam to za to mnie dziś o☠☠☠☠☠☠☠ono

Tak się spłakałam, że masakra- zrobiło mi się zwyczajnie przykro i tyle.
Musiałam się jeszcze szybko uspokoić bo w samochód wsiadałam więc średnio chciałam się gdzie rozwalić.
Koniec tego dobrego- jutro idę na wizytę do gina, biorę zaświadczenie o ciąży i w środę z kodeksem pracy zaprezentuję je w robocie.

Koniec pracy po nie wiadomo ile godzin, telefonów po godzinach itp.
Miarka się przebrała
No i z tego wszystkiego teraz boli mnie głowa i brzuch
Ja też sądziłam, że jak będę ok to mój szef też będzie ok i wszystko będzie cacy. Ale w zeszłym tygodniu dostałam tak w kość, że nawet bez ciąży miałabym dość. Dodatkowo siedzę przy kompie, więc oczy mi z orbit wyłażą. W środę będę z nim rozmawiała o układzie takim, że jestem albo codziennie na 4 godziny albo mam jeden dzień np. środę wolną a resztę tygodnia pracuje ile trzeba. Nie mam możliwości pracy bez komputera, natomiast szef beze mnie zginie w papierach, więc moje zwolnienie nikomu nie będzie na rękę, ale jak się wku... to pójdę na L4 łamiąc swoje obietnice i przekonania. Niestety są priorytety i dopóki na nie nauczy się szanować tego co i ile robię, dopóty nie będzie miło.

Nie denerwuj się, szkoda maleństwa.
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:43.