Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3. - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-30, 15:20   #4111
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Wow! To znaczy do przodu się porusza? To już czworakuje!
a czym sie rozni czwoarkowanie od raczkowania? Bo jakos tego nie ogarniam

schab nawet wyszel, mnie smakowal, ale dla meza na pewno bedzie za suchy
a jak ty robisz schab w rekawie?

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Dzieć mi raczkuje po pokoju i krzyczy "ababababaeeeej":coje st:
super!
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 15:26   #4112
Tajgusia
Raczkowanie
 
Avatar Tajgusia
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 236
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość


"W tabloidach czytamy, że jakaś aktorka 43-letnia szczęśliwie urodziła, ale my widzimy tylko jedną strone medalu. O minusach późnej ciąży, o negatywnych skutkach dla zdrowia, się nie pisze".
Ech ja nie mam dużo mniej aniżeli ta aktorka tzn. kilka lat mniej. Mi też lekarz kazał jak najszybciej i niby te skutki... mój synek jest z późnej ciąży aczkolwiek ciążę przeszłam bez negatywnych skutków dla zdrowia i było lepiej i łatwiej aniżeli 8 lat temu kiedy byłam piękna i młoda. Moja ciotka rodziła mając 45 lat i kupę mięśniaków i też było ok. Myślę, że nie ma reguły bo i w wieku 20 lat są poronienia, leżenie przez całą ciążę i wiele innych komplikacji...
Tajgusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 15:40   #4113
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Pani brawo za nockę
w załączniku artykuł:




podejrzę) dziękuję

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
BYou

[/COLOR]Kochane, dostalam juz na e-maila sporo zdjec, sa sliczne ale postarajmy sie zrobic fotki podwojnych kciukow - czyli male i duze, tak jak to wyglada na plakacie mam lipcowych w innym formacie nie wiem czy zostaniemy zaakceptowane
czas mamy na pewno do neidzeli - wystarczajaco duzo by zrobic zdjecie
hihi im więcej kciuków tym lepiej))
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:00   #4114
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość

i podziwiam was dziewczyny że tak szybko chcecie kolejne dziecko ja bym się sama z siebie nie zdecydowała mieć małe dziecko a drugie w brzuchu jednak wolę żeby pierwsze było ciut odchowane i samodzielne, ale wam życzę powodzenia
ja to samo .
nie chcialabym duzej roznicy ale tak 3 lata to ideal !!!
dziecko za dzieckiem nie dalabym rady .
Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
jak to bo wiek przecież jeszcze młoda jesteś, nie strasz tym wiekeim bo jak już to za jakieś 2 lata dopiero planuje coś myslec
ooo to jednak ! ale tym razem -patrzac na Karolka i jego mozliwosci -to Twoje 3 dziecko chyba z brzucha wyjdzie o wlasnych nogach
Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
My dzisiaj po szczepieniu WZW. Miki waży 8960 g
Mamy już 3 ząbki! Co do siusiaka to w końcu byłam u chirurga wtedy. Zalecił kąpiel w korze dębu i przemywanie kwasem bornym. Za bardzo nie wierzyłam w te metody bo ja fanka leków jestem ale faktycznie pomogło i po 2 dniach śladu nie było.
Ja już miesiączkuję od 3 miesięcy i mam już normalny bardzo obfity okres. Pierwsza @ była dosyć skąpa, druga już obfitsza a teraz ten trzeci okres to już masakraCykle mam już regularne co 26-28 dni no i na pewno mam owulację. Od gina dostałam zielone światło od 30 października. Podobno jak ciąża nie jest zagrożona można karmić cyckiem.

Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
no i biorę się za gotowanie bigosu na święta
yyyyyyyyyyyyyy ?
Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
uważaj bo wpadniesz w nałóg jak nestelle
jaki tam nałóg ......
Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
jaasnnnnneee! panie B. daj mi figurę Z tej bajki

teraz muszę zapuścić i zrobić z włosów namiot kryjąco-maskujący



Zgubiłam (chyba ) folię od wózka. Noszzzzzz.... zrobiłam rundę po SH, byłam w Kaufie... no nie wiem gdzie mogła mi wypaść
byłam już w dzieciowym sklepie i nie mają w sprzedaży. Patrzyłam na all i cena 110 zł mnie rozpier.dzieliła... a muszę odkupić, bo a). jak bez, b). pożyczona bryka po prostu bosko
1
2
twoj dystans do samej siebie mnie powala
3 a cos uzywanego ?
Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Ale chyba jak zadowolony i nie marudzi to jest ok?
jest ok

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a czym sie rozni czwoarkowanie od raczkowania? Bo jakos tego nie ogarniam
moderna chyba ostatnio tlumaczyla - raczkowanie to od raczka do tylu .czworakowanie do przodu .
Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
Ech ja nie mam dużo mniej aniżeli ta aktorka tzn. kilka lat mniej. Mi też lekarz kazał jak najszybciej i niby te skutki... mój synek jest z późnej ciąży aczkolwiek ciążę przeszłam bez negatywnych skutków dla zdrowia i było lepiej i łatwiej aniżeli 8 lat temu kiedy byłam piękna i młoda. Moja ciotka rodziła mając 45 lat i kupę mięśniaków i też było ok. Myślę, że nie ma reguły bo i w wieku 20 lat są poronienia, leżenie przez całą ciążę i wiele innych komplikacji...
tez racja .
w sumie to lekarzom chodzi o to ze im pozniej tym moze (!!!!) byc ciezej . ale nie powiedziane ze jak wczesniej to lzej .... roznie to bywa .
Moja kazda ciaza taka sama -latwa . ale Kuba byl nieplanowany . a o 2 kolejne ciaze staralismy sie kolejno 8 mies.i 12 -z grozba od androloga ze nic z tego nie bedzie. na szczescie udalo sie .
Jesli -JESLI - mialabym miec 4 dziecko to ok .za 10 lat czyli ok.40
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:00   #4115
maria28
Kniaginia
 
Avatar maria28
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 799
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a czym sie rozni czwoarkowanie od raczkowania? Bo jakos tego nie ogarniam

schab nawet wyszel, mnie smakowal, ale dla meza na pewno bedzie za suchy
a jak ty robisz schab w rekawie?
Raczkowanie to poruszanie się do tyłu jak raczek. Czworakowanie to zasuwanie do przodu na czworakach

Schab najpierw marynuję przez noc w oliwie, czosnku, ziołach (tymianku albo prowansalskich), a potem wkładam do rękawa razem z zalewą z tej oliwy i piekę.
maria28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:06   #4116
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość


Wiecie co ja chyba jestem okropną matką bo ja chciała bym wrócić do pracy ale nie mogę mam siedzieć w domu chociaż pewnie jakbym poszła to po paru dniach by mi się odechciało ale tak w sumie to z miła chęcią bym wróciła
ja tez

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
Zapytam, jak kupujecie przez all używane ciuszki to nie macie obawy że będą zniszczone albo brudne?
nie zdażyło mi się

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Też już dawałam, ale o ile żelazo rozpuszczone w wodzie pije, tak ten sok nie przejdzie, ani łyżeczką, ani z niekapka, ani z kubeczka, ani z butelki.
ale żelazo może powodować, ze idą takie bobkowate kupy

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość

Moderna, jakie Ty masz nogi!!!!
, a nie mówiłam, ze ma niezle nogi? A ty habit jej proponowano


Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość


My się o ciążę staraliśmy 2 x po 12 miesięcy... więc nie bardzo mam czas na zastanawianie się ale też największy dylemat to IV p. i Torres. jak znów będę musiała leżeć? my tu nikogo nie mamy

Zgubiłam (chyba ) folię od wózka. Noszzzzzz.... zrobiłam rundę po SH, byłam w Kaufie... no nie wiem gdzie mogła mi wypaść
byłam już w dzieciowym sklepie i nie mają w sprzedaży. Patrzyłam na all i cena 110 zł mnie rozpier.dzieliła... a muszę odkupić, bo a). jak bez, b). pożyczona bryka po prostu bosko
a uzywka? (folia)

Pani- u nas Oliwka "zaskoczyła" dokładnie w 14 dc , po podjęciu decyzji o kolejnej ciąży, zanim się udalo minęło 7 miesięcy....

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
a czym sie rozni czwoarkowanie od raczkowania? Bo jakos tego nie ogarniam

schab nawet wyszel, mnie smakowal, ale dla meza na pewno bedzie za suchy
a jak ty robisz schab w rekawie?

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:19 ----------



super!
raczkowanie do tyłu, czworakowanie do przodu

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość

tez racja .
w sumie to lekarzom chodzi o to ze im pozniej tym moze (!!!!) byc ciezej . ale nie powiedziane ze jak wczesniej to lzej .... roznie to bywa .
Moja kazda ciaza taka sama -latwa . ale Kuba byl nieplanowany . a o 2 kolejne ciaze staralismy sie kolejno 8 mies.i 12 -z grozba od androloga ze nic z tego nie bedzie. na szczescie udalo sie .
Jesli -JESLI - mialabym miec 4 dziecko to ok .za 10 lat czyli ok.40
a czemu tak?
( A bo Kuba już miałby 18 wiec byłby dorosły)
despa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:23   #4117
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
a czemu tak?
( A bo Kuba już miałby 18 wiec byłby dorosły)
.....bo teraz mam 3 -1 niemowlaka ,1 w przedszkolu i 1 w szkole . moj tydzien wyglada tak ze musze miec zorganizowane co do godziny wszystko .wszystko kosztem czegos . i np .
w pon. szkola ,przedszkole ,trening .
wtorek -szkola przedszkole angielski .
sroda -przedszkole ,basen szkola ,trening .
czwartek - przedszkole ,szkola ,angielski .
piatek przedszkole ,szkola,basen .angielski .
do tego trzeba za kazdym razem zawiezc i przywiezc
,+ Roszek i wszystko co z nim zwiazane .
+,pomoc w odrabianiu lekcji ,codzienne obowiazki jak sprzatanie ,pranie ,sniadania,obiady ,kolacje dla tylu osob .+ czytanie bajek i zabawa .
+ 2 psy
a Ninka pragnie robic cos w kierunku tanca spiwiewu -czyli kolejne dodat. zajecia
a Roszek jak podrosnie to oprocz basenu na ktory chodzi (chodzimy)tez pewnie bedzie chcial cos....
+ budowa .
I moje JA sie w tym gubi . a przeciez jestem tu . mam tez swoje zainteresowania .takze kolejne dziecko w bliskim czasie odpada bo ja nie mam w ogole pomocy ze str. babc itp .
a jak bedzie za kilka dobrych lat - to bede miec juz starsze samodzielne starszaki takze luzik .
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 16:30   #4118
oldzinx
Raczkowanie
 
Avatar oldzinx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 493
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Dzięki
Z wagą średnio, jakiś czas temu spadł w centylach, dokarmiam kaszą. Przez ostatni miesiąc przybrał minimum.

Mam nadzieję, że wszystko ok, a ja się niepotrzebnie martwię.

Weszłam własnie do pokoju W. i pierwszy raz śpi na brzuchu
słodki to widok musi być
A może faktycznie rozszerzanie diety tak wpłynęło na kupki tzn. gluten. U nas dzisiaj pierwszy raz śliwka byłą i poszło wszystko po godzinie

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
mam 164cm wzrostu
figura to byla super, ale prezd ciaza teraz to inna bajka... staram sie przypomniec, keidy ostatni raz sobie cos kupilam, cholerka i daaawno.. ale planuje kupic nowe buty
Maz mi mowi ostatnio, ze i tak nie potrzebuje isc na zakupy, bo to co mam w szafie starczy mi na lata
Moderna nie wierzę, na fotkach wyglądasz na 175cm! Dobrze dobierasz ciuchy. Szafa pełna mówisz....moja woła o jeszcze

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
A jaka firmę założyłaś? I nie pracujesz w niej teraz? Bo nie kumam?
Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
My dzisiaj po szczepieniu WZW. Miki waży 8960 g
Mamy już 3 ząbki! Co do siusiaka to w końcu byłam u chirurga wtedy. Zalecił kąpiel w korze dębu i przemywanie kwasem bornym. Za bardzo nie wierzyłam w te metody bo ja fanka leków jestem ale faktycznie pomogło i po 2 dniach śladu nie było.
Ja już miesiączkuję od 3 miesięcy i mam już normalny bardzo obfity okres. Pierwsza @ była dosyć skąpa, druga już obfitsza a teraz ten trzeci okres to już masakraCykle mam już regularne co 26-28 dni no i na pewno mam owulację. Od gina dostałam zielone światło od 30 października. Podobno jak ciąża nie jest zagrożona można karmić cyckiem. No i tak jest, że w sumie chciałabym już spróbować ale po pierwsze nie wiem jaka byłaby ta ewentualna ciąża a bardzo chce karmić mojego okruszka bo oboje to uwielbiamy in świetnie się z tym czujemy a poza tym boje się tego dźwigania. Fotelik już teraz ledwo daję radę unosić, wózek z gondolą waży 16 kg plus 9 kg Mikołaj to już 25 kg no a spacerówka 10 kg (bez Mikołaja). Jak byłam w ciąży to nawet zakupów nie nosiłam bo miałam strach, że poronię i łożysko mi się odklei
dla synka, za wagę, szczepienie i zęby no i za siusiaka
Poczekaj na nas, w kwietniu przeniesiemy się razem na poczekalnie

Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
hej!

u nas dzis nawet pogoda więc spacerówka już przygotowana
no i biorę się za gotowanie bigosu na święta
Ale że na Boże Narodzenie

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
My się o ciążę staraliśmy 2 x po 12 miesięcy... więc nie bardzo mam czas na zastanawianie się ale też największy dylemat to IV p. i Torres. jak znów będę musiała leżeć? my tu nikogo nie mamy

Zgubiłam (chyba ) folię od wózka. Noszzzzzz.... zrobiłam rundę po SH, byłam w Kaufie... no nie wiem gdzie mogła mi wypaść
byłam już w dzieciowym sklepie i nie mają w sprzedaży. Patrzyłam na all i cena 110 zł mnie rozpier.dzieliła... a muszę odkupić, bo a). jak bez, b). pożyczona bryka po prostu bosko
A no, trzeba wziąć wszystkie za i przeciw i przemyśleć sprawę następnej ciąży, chyba że się trafi nieplanowana niespodzianka
Co do foli, przykro, nie zazdroszczę nie wiedziałam ze takie drogie to jest.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
tez racja .
w sumie to lekarzom chodzi o to ze im pozniej tym moze (!!!!) byc ciezej . ale nie powiedziane ze jak wczesniej to lzej .... roznie to bywa .
Moja kazda ciaza taka sama -latwa . ale Kuba byl nieplanowany . a o 2 kolejne ciaze staralismy sie kolejno 8 mies.i 12 -z grozba od androloga ze nic z tego nie bedzie. na szczescie udalo sie .
Jesli -JESLI - mialabym miec 4 dziecko to ok .za 10 lat czyli ok.40
A chciała byś mieć 40lat i małe dziecko, 50 lat i dopiero 10latek. Tak pytam, odnośnie wieku, pozostałe dziewczyny też - od razu mówię, każdy ma swoje zdanie i poglądy na ten temat.
Ja do 30tki już chcę być po, odchować i na średiostare lata życia poużywać
__________________
Tomuś
oldzinx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:33   #4119
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
w załączniku artykuł
Dzięki
Jak go czytałam, przypomniało mi się, kiedy przyjechała do mnie kumpela z 16 mies. dzieckiem i ganiała go po mieszkaniu wtryniając: jogurcik (zjadł łyżeczkę i nie chciał), bułeczkę (ugryzł kęs) i jakąś potrawkę mięsną (ze 2 łyżki zjadł). Chłopak stanowczo nie chciał jeść No ale "przecież musiał"

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
BYou dzieki za artykuł
Zwrocilam uwagę na błędy w dawaniu przekąsek dzieciom, na dodawanie ziół do potraw jako pozytywne zjawisko, na szkodliwy cukier (sok jabłkowy równie szkodliwy? powiedziałabym lepsze zło ), na pozwolenie dziecku poczuć głód i na wspólne posiłki

I nie rozumiem dlaczego sok jabłkowy taki szkodliwy, że gorszy, niż cukier??

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
W ramach eksperymentu dałam Roszpunce kilka ugotowanych kokardek makaronowychcoś a'la blw-zjadła 5najpierw uważnie je oglądając
To już wyższa szkoła jazdy

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
jeszcze w piżamie, nie za dobrze masz
co do ciuszków ja właśnie dlatego boję się przez all używanych, bo nowe kupuje i to sporo. A w lumpku jednak zawsze można dotknąć i odrzucić zniszczone.

CC, mam nadzieję ze dobrze się zrosło wszystko i gin pozwoli działać
Coś mi się wydaję że się spotkamy na poczekalni znowu

Kp to duży wysiłk dla organizmu, widzę po swoich kilogramach a raczej ich braku (jem naprawdę dużo),
widziałam właśnie takie śmieszne wózki że młodsze jak by w głębi siedzi a starsze jakoś tak z przodu żeby szybko mogło wyskoczyć. Wydaje mi się że dam radę, trzeba iść za ciosem hahah
Też bym wolała lumpki, ale w okolicy akurat nie mam takiego z dzieciowymi rzeczami, a poza tym, jak wjechać z wózkiem do takiego SH, gdzie postawić? Mam wrażenie, że wszystki te sh jakieś małe i wąskie

Mój gin mi kazał (~ zasugerował ) ok. półtora roku odczekać po CC, ale mam nadzieję, że rok wystarczy

O kg to samo mogę powiedzieć, właśnie ważę najmniej od porodu, a jem serio dużo (słodyczy głównie ). Kp i ciąża razem raczej nie... A o wózkach pomyślę pooootem

Cytat:
Napisane przez corka_rosy Pokaż wiadomość
Weszłam własnie do pokoju W. i pierwszy raz śpi na brzuchu


Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
No i na koniec gmerałam w swoim bankowym koncie internetowym i zablokowałam sobie możliwość dokonywania transakcji on-line
Musze teraz czekać, aż mi odblokują, może dzisiaj, a może dopiero jutro.
A już myślałam, że specjalnie W ramach oszczędności

Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
u nas dzis nawet pogoda więc spacerówka już przygotowana
no i biorę się za gotowanie bigosu na święta
Bożego Narodzenia???


Piździ dzisiaj przeokrutnie. Zmarzłam. Jutro obowiązkowo szalik i rękawiczki...
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png

Edytowane przez Tasia34
Czas edycji: 2013-10-30 o 16:34
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:37   #4120
oldzinx
Raczkowanie
 
Avatar oldzinx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 493
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
A jaka firmę założyłaś? I nie pracujesz w niej teraz? Bo nie kumam?
nie zacytowało mi wcześniej,
w lipcy skończyłam studia, później szukałam pracy/bez skutku, w sierpniu dowiedziałam się o ciąży (nieplanowanej). Na szybko założyłam firmę (sklep internetowy), 3 duże zusy wpłaciłam, później chorobowe a po urodzeniu urlop macierzyński. To tak w skrócie bo po drodze dużo załatwiania itd. Tak więc jestem kombinator ale jak się tak da to czemu nie skorzystać
__________________
Tomuś
oldzinx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:44   #4121
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
A chciała byś mieć 40lat i małe dziecko, 50 lat i dopiero 10latek. Tak pytam, odnośnie wieku, pozostałe dziewczyny też - od razu mówię, każdy ma swoje zdanie i poglądy na ten temat.
Ja do 30tki już chcę być po, odchować i na średiostare lata życia poużywać
ale ja w wieku 40 lat bede młodą dupą - takze luzik

☠☠☠☠a pies mi zezarł mydło - juz 2 w tym tygodniu
i znowu tz bedzie tekscic ze ..."w tym domu nawet mydła nie ma "
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 16:48   #4122
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
oj nie ja chciałam od zawsze troje dzieci więcej nie chcę chociaż z 3 moze być cieżko jesli chodzi o warunki głównie finansowe no ale mam jeszcze czas do zastanowienia się
nestlle tez mowila o 3 a teraz co? bliźniaki planuje
Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
Zgubiłam (chyba ) folię od wózka. Noszzzzzz.... zrobiłam rundę po SH, byłam w Kaufie... no nie wiem gdzie mogła mi wypaść
byłam już w dzieciowym sklepie i nie mają w sprzedaży. Patrzyłam na all i cena 110 zł mnie rozpier.dzieliła... a muszę odkupić, bo a). jak bez, b). pożyczona bryka po prostu bosko
uuuuuu sporo
Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Dzieć mi raczkuje po pokoju i krzyczy "ababababaeeeej":coje st:

Wiecie co, jak do tej pory się martwiłam, że moje dziecko za dużo je (o ile można w ogóle tak powiedzieć), tak teraz się martwię, że je za mało. Nasze jedzonko wygląda mniej więcej tak:
7 - cyc
11 - obiadek (mały słoiczek)
14 - cyc
16 - kaszka
19 - cyc
21 - cyc
no i w nocy cyc, czasem 2 razy czasem milion, a i w międzyczasie w dzień jakieś owoce. Ale chyba jak zadowolony i nie marudzi to jest ok?

jak nie wola czesciej to chyba nie chce, widac w nocy nadrabia. a moze w dzien sprobuj czesciej to moze w nocy bedzie mniej?
Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
ja to samo .
nie chcialabym duzej roznicy ale tak 3 lata to ideal !!!
dziecko za dzieckiem nie dalabym rady .

ooo to jednak ! ale tym razem -patrzac na Karolka i jego mozliwosci -to Twoje 3 dziecko chyba z brzucha wyjdzie o wlasnych nogach

Jesli -JESLI - mialabym miec 4 dziecko to ok .za 10 lat czyli ok.40
1.mój ideał to drugie urodzić we wrześniu 2015 na 2,5 roku Florka
2.
3. mówisz chyba o 4 i 5
Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
.....bo teraz mam 3 -1 niemowlaka ,1 w przedszkolu i 1 w szkole . moj tydzien wyglada tak ze musze miec zorganizowane co do godziny wszystko .wszystko kosztem czegos . i np .
w pon. szkola ,przedszkole ,trening .
wtorek -szkola przedszkole angielski .
sroda -przedszkole ,basen szkola ,trening .
czwartek - przedszkole ,szkola ,angielski .
piatek przedszkole ,szkola,basen .angielski .
do tego trzeba za kazdym razem zawiezc i przywiezc
,+ Roszek i wszystko co z nim zwiazane .
+,pomoc w odrabianiu lekcji ,codzienne obowiazki jak sprzatanie ,pranie ,sniadania,obiady ,kolacje dla tylu osob .+ czytanie bajek i zabawa .
+ 2 psy
a Ninka pragnie robic cos w kierunku tanca spiwiewu -czyli kolejne dodat. zajecia
a Roszek jak podrosnie to oprocz basenu na ktory chodzi (chodzimy)tez pewnie bedzie chcial cos....
+ budowa .
I moje JA sie w tym gubi . a przeciez jestem tu . mam tez swoje zainteresowania .takze kolejne dziecko w bliskim czasie odpada bo ja nie mam w ogole pomocy ze str. babc itp .
a jak bedzie za kilka dobrych lat - to bede miec juz starsze samodzielne starszaki takze luzik .
budowa kiedyś chyba odpadnie
a później bunt nastolatka będzie
Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
A chciała byś mieć 40lat i małe dziecko, 50 lat i dopiero 10latek. Tak pytam, odnośnie wieku, pozostałe dziewczyny też - od razu mówię, każdy ma swoje zdanie i poglądy na ten temat.
Ja do 30tki już chcę być po, odchować i na średiostare lata życia poużywać
ja też bym do 30 chciała się uwinąć z rozmnażaniem
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:50   #4123
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
nie zacytowało mi wcześniej,
w lipcy skończyłam studia, później szukałam pracy/bez skutku, w sierpniu dowiedziałam się o ciąży (nieplanowanej). Na szybko założyłam firmę (sklep internetowy), 3 duże zusy wpłaciłam, później chorobowe a po urodzeniu urlop macierzyński. To tak w skrócie bo po drodze dużo załatwiania itd. Tak więc jestem kombinator ale jak się tak da to czemu nie skorzystać
Słyszałam, że tak się da Pewnie, korzystaj A dużo jest tej wypłaty teraz?

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
☠☠☠☠a pies mi zezarł mydło - juz 2 w tym tygodniu
i znowu tz bedzie tekscic ze ..."w tym domu nawet mydła nie ma "
I pierdzi bańkami?



I jeszcze: CHWALĘ SIĘ!!!
Krzyś zaczął dziś poruszać się na kolankach i przedramionkach! Cudnie to wygląda, takie czołganie, jak żołnierz!
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 16:55   #4124
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
I pierdzi bańkami?



I jeszcze: CHWALĘ SIĘ!!!
Krzyś zaczął dziś poruszać się na kolankach i przedramionkach! Cudnie to wygląda, takie czołganie, jak żołnierz!

i dla Krzysia
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 17:04   #4125
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Raczkowanie to poruszanie się do tyłu jak raczek. Czworakowanie to zasuwanie do przodu na czworakach

Schab najpierw marynuję przez noc w oliwie, czosnku, ziołach (tymianku albo prowansalskich), a potem wkładam do rękawa razem z zalewą z tej oliwy i piekę.
ahhh czyli jednak, bo ja juz sie pogubilam - co jest co
ale moj to chyba pelza do tylu, bo robil to bez podnoszenia dupki..
a dzisiaj podnosi dupke juz do gory i balansuje niech cwiczy maluszek, moze na dniach ruszy

Jeszcze tydzien temu pisalam, ze mlody nie rusza tylem - zmienilam mala mate z zabawkami na duzy koc i jak szybko sie cos ruszylo dziecku jednak trzeba dac przestrzec, a te maty z pałąkami jednak ograniczaja

---------- Dopisano o 17:59 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
I jeszcze: CHWALĘ SIĘ!!!
Krzyś zaczął dziś poruszać się na kolankach i przedramionkach! Cudnie to wygląda, takie czołganie, jak żołnierz!


---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Dragusia88 Pokaż wiadomość
ja też bym do 30 chciała się uwinąć z rozmnażaniem
hehe to trzymam kciuki

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Dzięki
Jak go czytałam, przypomniało mi się, kiedy przyjechała do mnie kumpela z 16 mies. dzieckiem i ganiała go po mieszkaniu wtryniając: jogurcik (zjadł łyżeczkę i nie chciał), bułeczkę (ugryzł kęs) i jakąś potrawkę mięsną (ze 2 łyżki zjadł). Chłopak stanowczo nie chciał jeść No ale "przecież musiał"
idealnie pasuje do artykulu
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 17:16   #4126
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
ahhh czyli jednak, bo ja juz sie pogubilam - co jest co
ale moj to chyba pelza do tylu, bo robil to bez podnoszenia dupki..
a dzisiaj podnosi dupke juz do gory i balansuje niech cwiczy maluszek, moze na dniach ruszy

Jeszcze tydzien temu pisalam, ze mlody nie rusza tylem - zmienilam mala mate z zabawkami na duzy koc i jak szybko sie cos ruszylo dziecku jednak trzeba dac przestrzec, a te maty z pałąkami jednak ograniczaja
Ruszy z kopyta!
A koce czy kapy łóżkowe faktycznie są najlepsze (dzięki, Panika! ), Maluszki nie ślizgają się i więcej miejsca na akrobacje Choć na początek mata dobra, po śliskim łatwiej się okręcać wokół osi, czy uczyć przewrotów plecki/brzuch Wszystko ma swoją porę


Dziewczyny, a w którym kraju są Cynamonki? Nie znalazłam info... Adasiowi znowu kolejny cewnik zakładają...
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 17:20   #4127
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w którym kraju są Cynamonki? Nie znalazłam info... Adasiowi znowu kolejny cewnik zakładają...
Oni sa w Wielkiej Brytanii, chyba Szkocja (ale nie jestem pewna).
Czytalam i pomyslec, ze gdyby nie zakazenie to byliby juz w domu

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez elaine-blath Pokaż wiadomość
hihi im więcej kciuków tym lepiej))
o tak!
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 17:30   #4128
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
.....bo teraz mam 3 -1 niemowlaka ,1 w przedszkolu i 1 w szkole . moj tydzien wyglada tak ze musze miec zorganizowane co do godziny wszystko .wszystko kosztem czegos . i np .
w pon. szkola ,przedszkole ,trening .
wtorek -szkola przedszkole angielski .
sroda -przedszkole ,basen szkola ,trening .
czwartek - przedszkole ,szkola ,angielski .
piatek przedszkole ,szkola,basen .angielski .
do tego trzeba za kazdym razem zawiezc i przywiezc
,+ Roszek i wszystko co z nim zwiazane .
+,pomoc w odrabianiu lekcji ,codzienne obowiazki jak sprzatanie ,pranie ,sniadania,obiady ,kolacje dla tylu osob .+ czytanie bajek i zabawa .
+ 2 psy
a Ninka pragnie robic cos w kierunku tanca spiwiewu -czyli kolejne dodat. zajecia
a Roszek jak podrosnie to oprocz basenu na ktory chodzi (chodzimy)tez pewnie bedzie chcial cos....
+ budowa .
I moje JA sie w tym gubi . a przeciez jestem tu . mam tez swoje zainteresowania .takze kolejne dziecko w bliskim czasie odpada bo ja nie mam w ogole pomocy ze str. babc itp .
a jak bedzie za kilka dobrych lat - to bede miec juz starsze samodzielne starszaki takze luzik .
nie no rozumiem Cie przecież, zastanowila mnie tylko różnica tedy m-dzy Kuba a Antośkami....

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość


A chciała byś mieć 40lat i małe dziecko, 50 lat i dopiero 10latek. Tak pytam, odnośnie wieku, pozostałe dziewczyny też - od razu mówię, każdy ma swoje zdanie i poglądy na ten temat.
Ja do 30tki już chcę być po, odchować i na średiostare lata życia poużywać
ja za niedługo bede tyle miec i no cóz bede miec małe dziecko....i prawde mówiac do tej pory nikt mi tak z tekstem nie zasadził .... ze zaczełam sie zastanawiac czy ja stara baba nie jestem za stara na to forum skoro tu prawie same dwudziestki

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
ale ja w wieku 40 lat bede młodą dupą - takze luzik

☠☠☠☠a pies mi zezarł mydło - juz 2 w tym tygodniu
i znowu tz bedzie tekscic ze ..."w tym domu nawet mydła nie ma "
chociaz Ty
despa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 18:07   #4129
Malpka
Zakorzenienie
 
Avatar Malpka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 7 226
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
po raz kolejny powtarzam, że Ty w ogóle nie ekscytujesz się swoim dzieckiem
"Gdzie", "idę" ... WOW!!!!!!!!!!!!!
:
nie no ekscytuję się

Cytat:
Napisane przez maria28 Pokaż wiadomość
Mnie tez sie wydaje, że młoda.
Ale wiesz, mój gin ma inne zdanie. Najpierw mnie spytał, czy w ogóle jeszcze dzieci planuję, inaczej by mnie nie namawiał. A skoro chcę, to on radzi jak najszybciej. Jak mu powiedziałam, że za 3 lata, to się za głowę złapał. Mówił, że mimo że za pierwszym razem tak szybko poszło, to nie oznacza, że z drugim łatwo będzie zajść w ciążę.
Poza tym, cytuję: "W tabloidach czytamy, że jakaś aktorka 43-letnia szczęśliwie urodziła, ale my widzimy tylko jedną strone medalu. O minusach późnej ciąży, o negatywnych skutkach dla zdrowia, się nie pisze".
!
i co postanowiłaś od razu czy poczekać?

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Dzieć mi raczkuje po pokoju i krzyczy "ababababaeeeej":coje st:
__________________
Ten znalazł swoje miejsce na ziemi, kto znalazł miejsce w sercu drugiego człowieka
05.07.2008
J http://www.suwaczek.pl/cache/ec6d661a82.png
K http://www.suwaczek.pl/cache/f2a2119f90.png
W http://www.suwaczek.pl/cache/ef8b004f6a.png
Malpka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-30, 18:26   #4130
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

despa nie same 20 :P i nie jesteś stara babo moja przyjaciółka mogła by być moją mamą ma 48 lat i razem ze mną rodziła

Tasia34 z tego co mi wiadomo zależy jakie zusy wpłaciła nawet może 6 tysiaków wyciągnać

oldzinx no wykombinowałaś a nie bałaś się że Cię najdą chociaż u Ciebie to się ładnie nawet ułożyło bo słyszałam że niektóre kobiety musiały zwracać te pieniądze.
Ja akurat zusu nie trawię ale nie wyciągam od nich pieniędzy i najchętniej bym też im nic nie dawała na dłuższy urlop macierzyński się nie wybieram na zwolnieniach nie byłam więc z zusu dostałam wypłatę tylko za te 26 tygodni.

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Dziewczyny ja was podziwiam, że planujecie kolejne ciąże ja się cieszę że mam dziecko, chwile spędzone z małą są cudowne ale też były dni i okres gdzie miałam serdecznie dość wieczorami albo w nocy potrafiłam krzyknąć na nią więc generalnie wolałam wyjść z pokoju i zostawić ją na chwilę płaczącą póki się sama nie uspokoiłam. Ale póki co drugiego dziecka nie planuję pomimo iż poród miałam łatwy szybki, szybko doszłam do siebie ale jednak muszę odczekać nie wiem czy to będą 2 czy 5 lat ale z pewnością będzie to dłuższa przerwa. No chyba że wpadnę
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 18:36   #4131
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
despa nie same 20 :P i nie jesteś stara babo moja przyjaciółka mogła by być moją mamą ma 48 lat i razem ze mną rodziła

Dziewczyny ja was podziwiam, że planujecie kolejne ciąże ja się cieszę że mam dziecko, chwile spędzone z małą są cudowne ale też były dni i okres gdzie miałam serdecznie dość wieczorami albo w nocy potrafiłam krzyknąć na nią więc generalnie wolałam wyjść z pokoju i zostawić ją na chwilę płaczącą póki się sama nie uspokoiłam. Ale póki co drugiego dziecka nie planuję pomimo iż poród miałam łatwy szybki, szybko doszłam do siebie ale jednak muszę odczekać nie wiem czy to będą 2 czy 5 lat ale z pewnością będzie to dłuższa przerwa. No chyba że wpadnę
ale czasami jak cos takiego czytam tak wychodzi

moja pryjaciółka ma 60 tkę na karku, i nie jedną 20 dystansuje- ale ze mną nie rodziła

To co teraz- zwolnienie? Czy praca w domu?
despa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 18:47   #4132
Nyaa
Zakorzenienie
 
Avatar Nyaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 3 071
GG do Nyaa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
ooo to jednak ! ale tym razem -patrzac na Karolka i jego mozliwosci -to Twoje 3 dziecko chyba z brzucha wyjdzie o wlasnych nogach

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość


I jeszcze: CHWALĘ SIĘ!!!
Krzyś zaczął dziś poruszać się na kolankach i przedramionkach! Cudnie to wygląda, takie czołganie, jak żołnierz!
brawo brawo
Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Czytalam i pomyslec, ze gdyby nie zakazenie to byliby juz w domu
jak tylko o tym czytam, od razu mam łzy w oczach.
Za każdym razem jak wchodzę na wizaż, to boję się, że przeczytam, że coś złego się stało. A przecież nie stanie się nic takiego. Bardzo w to wierzę
Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja was podziwiam, że planujecie kolejne ciąże ja się cieszę że mam dziecko, chwile spędzone z małą są cudowne ale też były dni i okres gdzie miałam serdecznie dość wieczorami albo w nocy potrafiłam krzyknąć na nią więc generalnie wolałam wyjść z pokoju i zostawić ją na chwilę płaczącą póki się sama nie uspokoiłam. Ale póki co drugiego dziecka nie planuję pomimo iż poród miałam łatwy szybki, szybko doszłam do siebie ale jednak muszę odczekać nie wiem czy to będą 2 czy 5 lat ale z pewnością będzie to dłuższa przerwa. No chyba że wpadnę
takie same refleksje dzisiaj mnie naszły. Czasami jestem na siebie zła i wyrzucam sobie, że nie umiem być taką matką, jaką bym chciała być, bo nieraz już nie miałam siły i wolałam tak jak ty wyjść, ochłonąć zamiast utulić dziecko. A przecież Nikoś wcale nie daje aż tak bardzo popalić.

Chcę mieć drugie dziecko, ale na razie chyba szczerze mówiąc nie widzę tego technicznie. Pewnie kiedyś się zdecydujemy z tż, ale nie wiem, kiedy to nastąpi.

I jeszcze w kwestii jedzenia- też mam pełno dylematów. Bo Nikoś mało je, mało przybiera i w sumie nie wiem już sama co mu dawać, żeby złych nawyków nie wyrabiać.
__________________
07.04.2013 Nikoś

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87j44jq9d7lsxv.png
Nyaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 18:53   #4133
oldzinx
Raczkowanie
 
Avatar oldzinx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 493
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że tak się da Pewnie, korzystaj A dużo jest tej wypłaty teraz?
I jeszcze: CHWALĘ SIĘ!!!
Krzyś zaczął dziś poruszać się na kolankach i przedramionkach! Cudnie to wygląda, takie czołganie, jak żołnierz!
srednia krajowa
dla Krzysia po raz kolejny

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
ja za niedługo bede tyle miec i no cóz bede miec małe dziecko....i prawde mówiac do tej pory nikt mi tak z tekstem nie zasadził .... ze zaczełam sie zastanawiac czy ja stara baba nie jestem za stara na to forum skoro tu prawie same dwudziestki
ad.1. pytanie jakim tekstem Ci dowaliłam?
ad.2. przeglądając listę nie same 20tki na forum
ad.3. wróć do tego co napisałam (dla przypomnienia: "Tak pytam, odnośnie wieku, pozostałe dziewczyny też - od razu mówię, każdy ma swoje zdanie i poglądy na ten temat.")
Nie chciałam nikomu ubliżyć ani urazić, sory. Jestem ciekawa opinii. Moja jest jaka jest a i nie twierdze ze macierzyństwo PO 30, 40 czy nawet 50tce to zło. Każdy sam decyduje, ja chce do 30tki już być po. Tyle. A może dzięki waszym doświadczeniom zmienię jednak zdanie i poczekam tak wiec czekam na te opinie ...z mojej strony to tyle.
Jeżeli cie uraziłam to jeszcze raz przepraszam, nie chciałam żeby tak zabrzmiało.

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
oldzinx no wykombinowałaś a nie bałaś się że Cię najdą chociaż u Ciebie to się ładnie nawet ułożyło bo słyszałam że niektóre kobiety musiały zwracać te pieniądze.
Ja akurat zusu nie trawię ale nie wyciągam od nich pieniędzy i najchętniej bym też im nic nie dawała na dłuższy urlop macierzyński się nie wybieram na zwolnieniach nie byłam więc z zusu dostałam wypłatę tylko za te 26 tygodni.
był strach, mam koleżankę która teraz po sadach jeździ tyle ze ona od razu najwyższe świadczenie chciała. ja wzięłam pół i wszystko spoko. najważniejsze to nie być zbyt zachłannym. A jak by któraś kiedyś potrzebowała pomocy to pisać na priv. Na temat zakładania firmy i spraw z zusem mam wszystko obryte
__________________
Tomuś
oldzinx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 18:55   #4134
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Hej,
mały dziś w nocy gorzej kaszlał więc dziś dałam ten antybiotyk. Okazało się że podaje się go raz dziennie przez 3 dni teraz trzymac kciuki żeby pomógł


Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
OLDZINX a dlaczego wpierw odstawiasz małego od cyca? Ja już dostałam zielone od mojego gina i zamierzam zacząć działać ale chce też karmić mojego synka podobno nie ma przeszkód jedno z drugim niby nie koliduje... Bardziej bym się obawiała podnoszenia dziecka i wózka będąc w ciąży
"podobno" -dla mnie to bardzo ryzykowne. Karmienie powoduje skurcze macicy więc może spowodować # chociaż niby nie musi... ale czy warto ryzykować? Tym bardziej że pierwsze dziecko już ma ponad 6 miesięcy?
Jeden lekarz powie że można, drugi żeby zrezygnować, ale to nasze dziecko i my podejmujemy decyzję.
Kiedyś już był ten temat i Nestelle nawet wklejała artykuł gdzie było napisane że można jeśli nie wystąpiły plamienia/krwawienia i inne komplikacje. Dzięki, ale dla mnie to głupie czekać czy też może będą plamienia/krwawienia i czy też może poronie albo nie.
Ja jakbym się decydowała na dziecko to tak aby od początku dbać o jego dobro, albo poczekać i zakończyć karmienie. Ewidentnie widać że karmienie może narobić więcej szkody nienarodzonemu dziecku niż dobra dziecku karmionemu, szczególnie już po 6 miesiącu.
Takie moje zdanie, może dlatego że jestem AM...
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 18:56   #4135
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Malpko ugotowałam troszkę miększe niż zwykle
Roszpunka jak dotrze do kontaktu to odwraca się do mnie i mówi:nienienie

Moderna jak schabik?
czworakowanie to do przodu, raczkowanie jak raczek do tyłu

Tasiu za czołganie mój Mąż byłby dumny

Elaine

Moderna teraz to już chwila moment i Marcelek ruszy

Nestelle po raz kolejny powtarzam, że Ty masz inny wymiar dobyszapoba
Też się czuje młodo z moimi 33 wiosnami

Oldzinx, a jaką firmę założyłas?ja nie widzę w tym problemuskoro przepisy na to zezwalają.

Maria za zupkę i podzielenie się
To samo powiedział mi dziś doktorek na wizycieale my chcemy trochę odczekać, nacieszyć się Zośkiem

Pani, a moze zadzwoń do kaufa i spytaj czy ktoś nie odniósł do informacji
z dylematem staraniowym rozumiem bo my też do wszystkich bliskich daleko
Dziękuję


Nestelle daj namiary na komis

OTJ za czworakowanie



Tajgusia za wagę, ząbki i szczepienie
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 19:17   #4136
jolanT
Zadomowienie
 
Avatar jolanT
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 135
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
juz bigos na świeta szybko
tak dziewczęta na święta bigos
rzecz jasna do słoików..
tylko zapomniałam grzybów namoczyć i muszę czekać do jutra

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
teraz muszę zapuścić i zrobić z włosów namiot kryjąco-maskujący
:

i tak Ci nie wierzę, pewnie jesteś taki lachon jak moderna!
wszystkie kłamczuchy.. a jak co do czego to nogi po szyje



spacerówka przetestowana. jest ok
i moja dziecina mnie dziś szokuje.. przewraca się z pleców na brzuch i szybko z powrotem z brzuszka na plecki i tak na okrągło.. muszę pilnować
__________________
21.04.2013
EWA !


29.04.2015
OLAF !



http://fajnamama.pl/suwaczki/yvpga7q.png
jolanT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 19:18   #4137
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Cudnie to wygląda, takie czołganie, jak żołnierz!
ave czołgiści

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
za niedługo bede tyle miec
tja jasne.
i same 20tki

Cytat:
Napisane przez Malpka Pokaż wiadomość
nie no ekscytuję się
huehue ale jakoś tak delikatnie. Jakbyś nas nie chciała urazić swoim Gienkiem

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
akurat zusu nie trawię ale nie wyciągam od nich pieniędzy
nie czuję się jakbym cokolwiek od kogokolwiek wyciągała. uczciwie na to zapracowałam

Cytat:
Napisane przez oldzinx Pokaż wiadomość
Moja jest jaka jest a i nie twierdze ze macierzyństwo PO 30, 40 czy nawet 50tce to zło. Każdy sam decyduje, ja chce do 30tki już być po. Tyle.
u mnie chłop zdecydował że się późno zaczęliśmy starać o dziecko. a że okazało się to nie takie hop siup to już inna kwestia i będę jako babcia na wywiadówki biegać

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Roszpunka jak dotrze do kontaktu to odwraca się do mnie i mówi:nienienie
ależ macie zdolne dzieci
mój nic nie mówi za to elegancko porusza rączkami

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Pani, a moze zadzwoń do kaufa i spytaj czy ktoś nie odniósł do informacji
trzy razy dzwoniłam
znalazła się ufffff. jednak stówka za kawałek folii to ponad moje pojęcie
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 19:24   #4138
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez Tajgusia Pokaż wiadomość
Myślę, że nie ma reguły bo i w wieku 20 lat są poronienia, leżenie przez całą ciążę i wiele innych komplikacji...
czyli ja, 23 lata, #, leżenie, ciąża z komplikacjami-łożysko,krwawienia,skurcz e...

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
I jeszcze: CHWALĘ SIĘ!!!
Krzyś zaczął dziś poruszać się na kolankach i przedramionkach! Cudnie to wygląda, takie czołganie, jak żołnierz!
hihi

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Jeszcze tydzien temu pisalam, ze mlody nie rusza tylem - zmienilam mala mate z zabawkami na duzy koc i jak szybko sie cos ruszylo dziecku jednak trzeba dac przestrzec, a te maty z pałąkami jednak ograniczaja
O tak koce, puzle, dywany i dziecko pięknie startuje

Małpka to że Karol zamiast sylabami to wyrazami jedzie wcale mnie nie dziwi no ale brawooo


Mój Kamil raczkuje (potocznie mówiąc czyli na kolanach do przodu) kiedy mu się zachce, musi mieć motywacje. Ale jakiś czas już próbuje chodzić na czworaka czyli na dłoniach i prostych nogach-stopach... z tym tyłkiem ponad głową śmiesznie wygląda

Dziewczyny a może dajmy spokój z tymi dokładnymi terminami i umówmy się że raczkowanie to chodzenie na kolankach co? Bo już się wszystkie gubią. No i dziwnie pisać, hura moje dziecko...czworakuje

a i dziewczynom których dzieci nie raczkują chciałam powiedzieć że przecież nie muszą (chociaż pewnie o tym wiecie). Moja siostrzenica w ogóle nie raczkowała, około 10-11 miesiąca chciała chodzić za rączki a w 12 zaczęła chodzić sama. Druga siostrzenica odpychała się na siedząco czyli jeździła na tyłku ale też nie raczkowała. Rozwijają się super
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 19:26   #4139
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Cytat:
Napisane przez jolanT Pokaż wiadomość
pewnie jesteś taki lachon jak moderna!
jak Moderna mam jedynie wzrost. a patrząc na jej zdjęcia wagę mam x2

Pilnuj mama, pilnuj. Ewcia zadowolona z turlanek?
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-30, 19:29   #4140
Luna0
Zakorzenienie
 
Avatar Luna0
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 4 340
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.3.

Byou odnoszę wrażenie że Roszpunka jest bardzo inteligentna

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
a
ależ macie zdolne dzieci
mój nic nie mówi za to elegancko porusza rączkami

trzy razy dzwoniłam
znalazła się ufffff. jednak stówka za kawałek folii to ponad moje pojęcie
Niczym ślimak z księgi dźwięków
super że się znalazła!

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

A tu taki off top, czytałam o omegamed i mają witaminy dla kobiet w ciąży które rzekomo zmniejszają ryzyko przedwczesnego porodu o 85%. Ciekawe
http://www.omegamed.pl/jestes-w-ciazy/
__________________
Żona
Synuś

Aniołek 25.05.2012
"...Widze Ciebie w głowie, nosze Ciebie w sobie..."
Luna0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.