Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 17:51   #961
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
nudzi Ci się? Zajęcia nie masz? Zostaw, niech śpi
No, jakbym go przeniosla, to na pewno bym juz miala zajecie Tak wiec, nie ruszam. Namowilas mnie
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 17:56   #962
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Hej dziewczyny,

W końcu mam jak odpisać trochę Nadrobiłam jednym okiem wątek, ale wyleciało mi już z głowy co gdzie miałam odpisać

Akkma, cayenne - gratulacje z okazji narodzin maluszków!

U nas powolne docieranie się, jakoś czasu sporo schodzi żeby ogarnąć się na przyzwoicie z przerywnikami o zmiennych porach i czasach trwania
Przedwczoraj wizyta w przychodni, wczoraj ekspresowe polowanie na staniki bo w jedynym średnio pasującym pękł pałąk (dzięki za porady stanikowe!), dziś pierwszy spacer (pędem dookoła bloku, bo wietrzycho, ale 20min połaziliśmy ). Grześ może jeszcze być żółty parę tygodni, ale przybiera ładnie, w 6 dni między badaniami złapał 310gr, bilirubina nie odbiła, więc jest elegancko

Po poradach na nocnych terrorystów wzięłam Grzesia do łóżka, śpi koło mnie na flanelce, nie spowijałam go na razie, ale chowam rączki pod kocyk jak się kładziemy i lekko przytrzymuję żeby nie wyłaziły i na razie (tfutfu! nie zapeszyć!) malutki się uspokajał i zasypiał w końcu. Pobudki co 2-2,5h z możliwością pospania chociaż godzinki miedzy nimi to już naprawdę luksus i da się funkcjonować Tylko trochę cienko na jednym boku całą noc, bo boję się nieco mocnego snu męża, więc mały leży między mną a dostawką, nie między mną a mężem na łóżku. Nad ranem, jak już mąż odespany i widzę że czujniej śpi, zamieniamy się miejscami żebym mogła poleżeć inaczej i pospać mocniej


Mamusie które używają wkładek laktacyjnych wielorazowych - jakie kupiłyście i w jakiej ilości? Przyjrzałam się dokładnie opakowaniu swoich jednorazówek i jest na nim żeby myć piersi wodą przed każdym karmieniem Nie wiem czy to asekuracja, czy może mogą zawierać jakiś syf na lepsze chłonięcie. Tak czy tak pewnie lepiej z kasą wyjdę na wielo Ale ciekawa jestem jakie Wam się sprawdziły, żeby nie kupować w ciemno. Wystarczy że na biustonosze poszło 500zł wczoraj Ciągle mam wyrzuty sumienia że tyle kasy wydałam, ale musiałam wziąć chociaż ze 3, jeden miękki na noc i ze dwa dzienne na zmiany w razie awarii, a wyszedł mi w mierzeniu rozmiar 65 I, więc dużego wyboru i zakresu cen nie miałam
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 17:56   #963
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Eh no i nie jest najróżowiej.

Gorączki nie ma póki co, ale płacze niesmowicie płacze, serce mi pęka ;(
Dałam czopka, tak poradziła pediatra że jeśli będzie bardzo marudny można dać.... a jest mega marudny. Szuka cycka i strasznie przy nim płacze, chwile je i zaraz płacz, łzy jak grochy.
Boję się nocy, że przegapię gorączke albo coś
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 17:57   #964
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

AAAaaaaaaa aAAAAAa aAAaa !!!!!!!!!!!
Nie wiem czy ten dzień może być dla mnie jeszcze gorszy.
Od 15 stoję w kuchni i szykuje jedzenie.
Zrobiłam pyszne desery walentynkowe w kieliszkach do wina, włożyłam do lodówki i co ? Przy otwieraniu lodówki jeden wypadł na podłogę, nie dość ,że wszystko do śmieci to jeszcze kieliszek potrzaskany , co oznacza ,że został tylko jeden deser w kieliszku ( na dodatek mieliśmy tylko 2 kieliszki do wina , TŻ kupił takie 2 duże ładne jak się do niego wprowadziłam)
Szczęście ,że wyszło trochę więcej i zrobiłam dodatkowo 2 na jutro w miseczkach no to TŻ dostanie śliczny w kieliszku, a ja zjem ten w miseczce, ale i tak jestem wściekła.
Oczywiście podłoga do sprzątania, co w kucki wcale łatwe nie jest. Wszystko uwalone w kremie, bitej śmietanie i owocach. Jeszcze jasny dywan w pokoju uwalony musiałam go przeprać(do kuchni wchodzi się z salonu a nie muszę mówić ,że oczywiście wszystko rozbryzgło się dookoła), brzuch mi stwardniał bo niewygodnie strasznie takie sprzątanie, dobrze chociaż ,że mi nigdzie się szkło nie wbiło.
Robiłam na jutro krokiety i co ? Farsz nie wyszedł taki do końca jak chciałam, no ale trudno, nie wiem czemu naleśniki wyszły tak koślawe jak jeszcze nigdy, i zawinęły się też koślawo i zamiast ślicznych krokiecików jest coś co to ledwo przypomina.
Oparzyłam się 3 razy w ten sam palec o patelnie !!!!
A mały to wszystko wyczuwa i się w ogóle nie rusza
Dobijcie mnie....
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:04   #965
Inw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 453
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Sheperdess Pokaż wiadomość
Podobno kiedy laktacja się ustabilizuje to piersi pełne mleka i tak są miękkie.
Nie wiem czy u mnie się ustabilizowała, ale mam miękkie, a mleko samo cieknie Paradoksalnie łatwiej mi było dostawiać małego z napchanymi bombami Teraz jakoś ciężej mu chwycić cyca dobrze i dużo cmoka, czyli pewnie łyka powietrza :/

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Od 16 mała wisi mi na cyckach, ciągle jest głodna a ja już chyba tam nic nie mam
Dziewczyny czy któras do kp podaje mm?
Zastannawiam się czy jej nie podać bo widzę ze jest głodna, jak ją odstawię bo zasypia to ryk... smoczek dzisiaj nawet nie pomaga
Lolita u nas czasem takie fazy się trafiają, ale to niekoniecznie głód chyba, może potrzeba bliskości i cyca w paszczy? Ja już raz sprawdzałam laktatorem czy nie zabrakło mleka, ale było i takie akcje przy strzelającym wręcz potrafi mały odstawiać.

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
No, jakbym go przeniosla, to na pewno bym juz miala zajecie Tak wiec, nie ruszam. Namowilas mnie
Dziewczyny a jak robicie jak maruda zaśnie po maratonie i słychać że pielucha się zapełnia? Mi i żal zostawić i nie sprawdzić czy to bąki sadzi czy coś więcej, i czasem siły brak żeby ruszyć jak po iluś godzinach różnych zabiegów zaśnie.
Inw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:19   #966
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dzięki Gosia za odpowiedź

Iwanty, myślę, że Twój Dominiczek to heros-od początku pokazuje, gdzie ma statystyki

Gratulacje dla nowych mamuś!

Mnie też w końcu nie było przeszło 3 godziny, bo korki, ale mam 2 siatki nowych ciuszków przy okazji i ze 3 komplety wielorazowych pieluszek, ale nie wiem, czy odważę się ich używać

No I padam, bo jeszcze na domiar wszystkiego już 3 dzień jestem znów przeziębiona

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

W końcu mam jak odpisać trochę Nadrobiłam jednym okiem wątek, ale wyleciało mi już z głowy co gdzie miałam odpisać

Akkma, cayenne - gratulacje z okazji narodzin maluszków!

U nas powolne docieranie się, jakoś czasu sporo schodzi żeby ogarnąć się na przyzwoicie z przerywnikami o zmiennych porach i czasach trwania
Przedwczoraj wizyta w przychodni, wczoraj ekspresowe polowanie na staniki bo w jedynym średnio pasującym pękł pałąk (dzięki za porady stanikowe!), dziś pierwszy spacer (pędem dookoła bloku, bo wietrzycho, ale 20min połaziliśmy ). Grześ może jeszcze być żółty parę tygodni, ale przybiera ładnie, w 6 dni między badaniami złapał 310gr, bilirubina nie odbiła, więc jest elegancko

Po poradach na nocnych terrorystów wzięłam Grzesia do łóżka, śpi koło mnie na flanelce, nie spowijałam go na razie, ale chowam rączki pod kocyk jak się kładziemy i lekko przytrzymuję żeby nie wyłaziły i na razie (tfutfu! nie zapeszyć!) malutki się uspokajał i zasypiał w końcu. Pobudki co 2-2,5h z możliwością pospania chociaż godzinki miedzy nimi to już naprawdę luksus i da się funkcjonować Tylko trochę cienko na jednym boku całą noc, bo boję się nieco mocnego snu męża, więc mały leży między mną a dostawką, nie między mną a mężem na łóżku. Nad ranem, jak już mąż odespany i widzę że czujniej śpi, zamieniamy się miejscami żebym mogła poleżeć inaczej i pospać mocniej


Mamusie które używają wkładek laktacyjnych wielorazowych - jakie kupiłyście i w jakiej ilości? Przyjrzałam się dokładnie opakowaniu swoich jednorazówek i jest na nim żeby myć piersi wodą przed każdym karmieniem Nie wiem czy to asekuracja, czy może mogą zawierać jakiś syf na lepsze chłonięcie. Tak czy tak pewnie lepiej z kasą wyjdę na wielo Ale ciekawa jestem jakie Wam się sprawdziły, żeby nie kupować w ciemno. Wystarczy że na biustonosze poszło 500zł wczoraj Ciągle mam wyrzuty sumienia że tyle kasy wydałam, ale musiałam wziąć chociaż ze 3, jeden miękki na noc i ze dwa dzienne na zmiany w razie awarii, a wyszedł mi w mierzeniu rozmiar 65 I, więc dużego wyboru i zakresu cen nie miałam
Myślę, że z każdym dniem będzie lepiej z docieraniem, byle doczekać do 3 miesięcy

A zdradź, jakie sobie kupiłaś te staniki? Też z allesa? Bo ja jak nigdy nie lubiłam miękkich, tak ze swojego mogłabym nie wychodzić


---

Powiedzcie, o co chodzi z wkładkami laktacyjnymi jakby ucietymi w pół? Je się normalnie w stanik wkłada, czy mają jakieś inne zastosowanie? Kupiłam sobie paczkę- miały być super grube na noc, a są połówki...
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:21   #967
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Mój tż dziś się stara, przyniósł kwiaty, a teraz robi sushi Mniaaaam!!

Borys po czopku spokojny uffff
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 18:33   #968
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Mój tż dziś się stara, przyniósł kwiaty, a teraz robi sushi Mniaaaam!!

Borys po czopku spokojny uffff
Myśle ze po tym czopki będziecie mieli naprawdę spokojna noc


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:36   #969
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialam poinformowac, ze moj synek Julian przyszedl na swiat w poniedzialek, 10.02, przez cc. 4000 g, 55 cm, 10 pktow.
Dzis wrocilismy do domu

Gratulacje!!!




Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
AAAaaaaaaa aAAAAAa aAAaa !!!!!!!!!!!
Nie wiem czy ten dzień może być dla mnie jeszcze gorszy.

__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:42   #970
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

cayenneOna-GRATULACJE !!!!!!!!!!!


Shiloh- super ,że z serduszkiem wszystko dobrze, no i niezły klusek z twojego Marcelka


tassia 55- GRATULACJE !!!!!!

Pola śliczna, no i oczywiście za opis porodu


Cytat:
Napisane przez Lusso Pokaż wiadomość
Muminkuprzy lanolinie powinno byc jeszcze 5,0 i mi dermatolog wypisala urea 20. Masc jest tlusta jak smalec nie moglam zmyc z rak no i smarowac 2razy dziennie ponoc juz po tygodniu sa efekty
Dziękuję , nie zauważyłam,że nie mam przy lanolinie liczby , a urea zmieniłam z 20 na 30 bo coś pisałaś ,że chciałaś 30 bo jeszcze lepiej i zapomniałaś powiedzieć lekarce więc sobie na 30 zmieniłam od razu hehehe
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:42   #971
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dziewczyny, bardzo, ale to bardzo, boję się zdejmowania szwow miala któraś zdejmowane, czy mialyscie rozpuszczalne po cc? BOLI??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 18:49   #972
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość

Powiedzcie, o co chodzi z wkładkami laktacyjnymi jakby ucietymi w pół? Je się normalnie w stanik wkłada, czy mają jakieś inne zastosowanie? Kupiłam sobie paczkę- miały być super grube na noc, a są połówki...

Wybacz, ale miałam ten sam problem. One mają jakby zgrzane ze sobą końce, musisz ją delikatnie rozerwać, bo ta połówka to wkładka złożona na pół
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:49   #973
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Mój tż dziś się stara, przyniósł kwiaty, a teraz robi sushi Mniaaaam!!

Borys po czopku spokojny uffff
super i gratuluje zielonego

tassia Gratuluje dobrze że malutka zdrowa i kolki przeszły


cayenneOna Gratuluje


hmmm, walentynki sama, z pocztą kwiatową ale obiecane mam od męża że nadrobimy
__________________
doskonali w każdym calu
eF 2012 i Zuu 2014
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:50   #974
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

lnw ja bardzo polecam te wkładki: http://pupeko.pl/mama/wkadki-laktacy...chlonne-detail
Mam tez aventu, ale te nie dość ze są dużo milsze w dotyku i sutki się do nich nie kleją, to jeszcze są tańsze.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:52   #975
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Byłam u położnej.
Jakiegoś mam farta ostatnio, ile razy idę na wizytę gdziekolwiek, to praktykantki i studentki się uczą. Ta dzisiejsza bardzo ładnie poprosiła czy mogła by zbadać brzuch palpitacyjnie, bo jeszcze nigdy nie miała okazji Ale do mnie podchodziła jak pies do jeża, tak muskała delikatnie, widać że bała się brzucha dotknąć żeby nie zepsuć Jakby zobaczyła jak ja czasem potrafię brzuchem pierdzielnąć w drzwi/krzesło/cokolwiek stoi mi na drodze, to by chyba zawału dostała
Mikołaj się obrócił, teraz plecy ma po drugiej stronie brzucha. Oczywiście dalej na nietopyrza bytuje. Położna pokazała mi jak wymacać różne części ciała. Akturalnie trzymałam go za stopę i wymacałam mu zadek
I trafiłam na wyprzedaż w mothercare. Mam górę pięknych staników do karmienia


Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
A ja zazdroszczę tym co mają swoje brzdące jeszcze w brzuchu!
Jak ja tęsknię za moim brzuszkiem ciążowym.....

Dziecko było tam takie bezpieczne, nic mu nie brakowało, nie musiało się borykać z tyloma tutejszymi niedogodnościami...
Czasami jak tak płacze i płacze i ja nie wiem o co jej chodzi to marzę by wróciła do tego brzucha. I niech mnie już nawet tam kopie nadal i dusi na pęcherz itd.... aby tylko było jej w 100% komfortowo.
Ja bym wolała żeby był już zdrowo na zewnątrz - wtedy nie musiałabym się zastanawiać, czy wszystko gra.


Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
(...)
Przy problemach z łozyskiem tez?
Bo tak sobie gdybam:
- jak kobieta ma słabą szyjkę macicy, to w kolejnej ciąży na pewno nie będzie latwiej
- jak raz miała zatrucie ciążowe, to z dużym prawdopodobieństwem kolejna ciąża tez będzie z zatruciem
- ale lozysko przecież za każdym razem tworzy się od nowa?
Ale do "rośnięcia" pewnych rzeczy ma się pewne, hmm, predyspozycje? Może to tak jak z cc, że jak masz pierwsze cc, to potem też raczej większość kobiet kolejne ciąże rozwiązuje poprzez cc?


Pilotka dobrze że nie anemia, nie będziesz musiała trawy jeść. A jak wygląda kwestia leczenia tarczycy vs. karmienie piersią?
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 18:52   #976
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Roane naprawdę dziś milczy..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Roane naprawdę dziś milczy..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jednak nie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:02   #977
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość


Dziewczyny a jak robicie jak maruda zaśnie po maratonie i słychać że pielucha się zapełnia? Mi i żal zostawić i nie sprawdzić czy to bąki sadzi czy coś więcej, i czasem siły brak żeby ruszyć jak po iluś godzinach różnych zabiegów zaśnie.
U Alka slychac, czy to bączki, czy kupsztal Zreszta kupsztala on nigdy nie robi we snie, bo potrzebuje sie bardziej skupic

Alek nadal spi a my korzystajac z okazji ogladamy "Kapitana Phillipsa", nawet fajny
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:02   #978
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Myśle ze po tym czopki będziecie mieli naprawdę spokojna noc


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja się boję, że on dostanie jakiejś wysokiej gorączki a ja tego nie zauważę, prześpię. i będę wstawać jak poparzona albo w ogóle nie zasnę.
Wyobraźcie sobie sobie, że zgubiłam kartę płatniczą... jednak żelek się aktywuje jeszcze.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:06   #979
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Nasza walentynka przyszla na swiat o 7.10 przez cc . Ma 54 cm i wazy 3800. Porod byl traumatyczny bo przezylam sn do 10 cm bez zzo (bo jestem tępa pipa i nie zalatwilam wczesniej anastazjologa :/) mala krzywo sie ustawila i nie moglam jej wyprzec. Bol byl zwierzecy wiec zaczelam blagac o cc. Reszte opisze Wam jak troche odpoczne. Blanka jest rozowiutka i dostala 10 pkt. Jest najglosniejsza na calym oddziale przepraszam za bledy ale pisze z tel. Dzieki za banany i brokuly
Gratulacje!


Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
My po kardiologu! Kolejny lekarz który nie chciał mi uwierzyć ze Dominik to taki wczesniak. Obraz serca całkowicie prawidłowy
Kotlet coraz konkretniej rysuje się na horyzoncie


Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
Czy przeoczyłam , czy Roane się jeszcze dzisiaj nie odzywała ? Czyżby rodziła
Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Spi
Nie ma tak dobrze, ani się nie wyspałam ani porodziku nie zaliczyłam Wstałam o 6.30 bo jechałam na wizytę do położnej. Ale marzyłam żeby spać z pół dnia
Potem na pocieszenie poszłam na zakupy, ale zaliczyłam tylko jeden sklep bo tak mi nogi spuchły że nawet w butach emu nie było mi przesadnie wygodnie. W żadne inne buty stopy nie zmieszczę
Wogóle położna mi powiedziała że opuchlizna nie jest powodem do zmniejszenie ilości płynów, wprost przeciwnie.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 19:07   #980
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość

Wybacz, ale miałam ten sam problem. One mają jakby zgrzane ze sobą końce, musisz ją delikatnie rozerwać, bo ta połówka to wkładka złożona na pół
Dzięki jeszcze dojrzałam, że mają z obu stron przylepiec i już pomyślałam sobie, że jakieś lewe. Skusiłam się ma nie bo w opisie było, że takie grube na noc, a tu jeszcze cieńsze niż inne

I kolejne pytanie- Wy rzeczywiście zmieniacie je po każdym karmieniu? Bo ja jak są suche to czasem i cały dzień noszę, a może Ye jakieś absorbenty szkodzą dziecku?
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:08   #981
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Le La Pokaż wiadomość
U Alka slychac, czy to bączki, czy kupsztal Zreszta kupsztala on nigdy nie robi we snie, bo potrzebuje sie bardziej skupic

Alek nadal spi a my korzystajac z okazji ogladamy "Kapitana Phillipsa", nawet fajny
Mnie się baaardzo podobał.
U nas też potrzeba skupienia do kupki i to najlepiej na jedzeniu.

Ja sobie siedzę na lapku, tż w pocie czoła robi sushi, Borys zasnął co prawda w huśtawce, ale nie mam serca dziś go ruszać stamtąd.... w kieliszku sok winogronowy :P zaraz poda do stołu... mmmmm żebu tak było co dzień
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:36   #982
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialam poinformowac, ze moj synek Julian przyszedl na swiat w poniedzialek, 10.02, przez cc. 4000 g, 55 cm, 10 pktow.
Dzis wrocilismy do domu
Gratulacje!
Jednak nie Henio?


Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
My juz po szpitalu, szmerów nie ma. Oczka ropieją, bo Klucha ma zatkane kanaliki. Infekcji nie ma. Mamy masować i solą fiz. przemywać. Krostki zdiagnozowano jako baby egzema, natłuszczać mamy buzię oliwką i samo zniknie. To tyle.

Aaaa i moje dziecię jest chyba NAJCIĘŻSZE na wątku, przekroczył 6 kg, 6080 g , 59 cm :
Heh, za dobrze karmisz Niedługo kręgosłup Ci wysiądzie od noszenia pulpeta

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
AAAaaaaaaa aAAAAAa aAAaa !!!!!!!!!!!
Nie wiem czy ten dzień może być dla mnie jeszcze gorszy...
Eh, Muminku, naprawdę pechowy dzień
Jak mały, powiercił sie troszkę?

---------- Dopisano o 19:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Mnie się baaardzo podobał.
U nas też potrzeba skupienia do kupki i to najlepiej na jedzeniu.

Ja sobie siedzę na lapku, tż w pocie czoła robi sushi, Borys zasnął co prawda w huśtawce, ale nie mam serca dziś go ruszać stamtąd.... w kieliszku sok winogronowy :P zaraz poda do stołu... mmmmm żebu tak było co dzień
Mój w ramach kolacji walentynkowej robi babkę ziemniaczaną na moje specjalne życzenie Stwierdziłam że nie dam rady nigdzie iść, czuję się tragicznie. Ręce mi spuchły, mam paluszki jak paróweczki
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:42   #983
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Roane: moje cycki tego nie wytrzymają. Będą chyba do kolan o ile brzuch ciąża oszczędziła - to cycochy są całe w rozstępach
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:45   #984
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość



A ja mam do was pytanie: macie już pesel malucha? Bo ja dziś odebrałam i coś mi w nim nie pasuje, bo w peselu pierwsze cyfry to data urodzenia (rok, miesiąc, dzień), czyli Kornelia jak się urodziła 22.12.2013 to jej pesel powinien się zaczynać 131222, a babka wpisała 133222. Nie wiem czy się pomyliła, czy teraz te pesele jakoś inaczej się nadaje. Wysyłam dokumenty do zusu i nie chcę później latać i poprawiać, wolę się upewnić. Jak jest u was?
z peselem jest OK moja córa urodziła sie 23.06.2007 a jej pesel to 072623
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:45   #985
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Roane: moje cycki tego nie wytrzymają. Będą chyba do kolan o ile brzuch ciąża oszczędziła - to cycochy są całe w rozstępach
U mnie tak samo
Już nie mowiac o tym, ze żadne bluzki mi sie nie zapinają w biuście
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:46   #986
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
U mnie tak samo
Już nie mowiac o tym, ze żadne bluzki mi sie nie zapinają w biuście
Mam piękną kurteczkę na wiosnę i ni cholery sie nie zapnę w biuście

17 lutego mamy pierwsze szczepienie są to dwie szczepionki :Połączona szczepionka, która chroni przed pięcioma różnymi chorobami (5 in 1 vaccine) – błonicą (diphteria), tężcem (tetanus), krztuścem pertussis (whooping cough), polio i pałeczkami grypy typu b (Haemophilus influenzae b; Hib - bakteria wywołująca zapalenie opon mózgowo - rdzeniowych).

Szczepionka, która chroni przed zakażeniami wywoływanymi przez siedem rodzajów bakterii pneumokokowych (pneumococcal infection)i szczepionka przeciw rotawirusom - pierwsza dawka, a 23 lutego mamy na gruźlicę.

Nie za dużo w tak krótkim odstępie???

Edytowane przez _Shiloh_
Czas edycji: 2014-02-14 o 19:54
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:47   #987
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Inw, a jakiej masz firmy? Ja używam nocnych baby ono, to doskonała podróbka nocnych Aventu. Są cienkie, ale super chłonne, Nela przesypia 6-7h, cycki mam jak bomby, wkładką mogłabym zabić, taka ciężka, a nigdy nie przeciekła. A w dzień nie zmieniam po każdym karmieniu.
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:48   #988
Lusso
Raczkowanie
 
Avatar Lusso
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 263
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez cayenneOna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo, ale to bardzo, boję się zdejmowania szwow miala któraś zdejmowane, czy mialyscie rozpuszczalne po cc? BOLI??

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja mialam sciagane w 7dobie i bardzo sie balam , sciagala mi polozna w domu i nic nie bolalo ani troszke

Czuje ze ciezka noc sie zapowiada Inga jak tylko wsadze ja do lozeczka zaczyna plakac ,probowalam juz sposobu z pielucha zeby przeszla moim zapachem i nic tylko rece i u nas w lozku, co moze byc nie tak z lozeczkiem?
Lusso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:54   #989
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Roane: moje cycki tego nie wytrzymają. Będą chyba do kolan o ile brzuch ciąża oszczędziła - to cycochy są całe w rozstępach
A ja mam cycki piękne, ale brzuch to tygrys jak diabli


Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
U mnie tak samo
Już nie mowiac o tym, ze żadne bluzki mi sie nie zapinają w biuście
Mam całą stertę bluzek koszulowych do oddania


Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Mam piękną kurteczkę na wiosnę i ni cholery sie nie zapnę w biuście
Tuż przed ciążą kupiłam sobie piękną naturalną skórę, taką dopasowaną. W życiu jej w cyckach nie dopnę. Jak se pomyślę ile kasy wtopiłam to słabo mi się robi
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 19:59   #990
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
AAAaaaaaaa aAAAAAa aAAaa !!!!!!!!!!!
Nie wiem czy ten dzień może być dla mnie jeszcze gorszy.
Od 15 stoję w kuchni i szykuje jedzenie.
Zrobiłam pyszne desery walentynkowe w kieliszkach do wina, włożyłam do lodówki i co ? Przy otwieraniu lodówki jeden wypadł na podłogę, nie dość ,że wszystko do śmieci to jeszcze kieliszek potrzaskany , co oznacza ,że został tylko jeden deser w kieliszku ( na dodatek mieliśmy tylko 2 kieliszki do wina , TŻ kupił takie 2 duże ładne jak się do niego wprowadziłam)
Szczęście ,że wyszło trochę więcej i zrobiłam dodatkowo 2 na jutro w miseczkach no to TŻ dostanie śliczny w kieliszku, a ja zjem ten w miseczce, ale i tak jestem wściekła.
Oczywiście podłoga do sprzątania, co w kucki wcale łatwe nie jest. Wszystko uwalone w kremie, bitej śmietanie i owocach. Jeszcze jasny dywan w pokoju uwalony musiałam go przeprać(do kuchni wchodzi się z salonu a nie muszę mówić ,że oczywiście wszystko rozbryzgło się dookoła), brzuch mi stwardniał bo niewygodnie strasznie takie sprzątanie, dobrze chociaż ,że mi nigdzie się szkło nie wbiło.
Robiłam na jutro krokiety i co ? Farsz nie wyszedł taki do końca jak chciałam, no ale trudno, nie wiem czemu naleśniki wyszły tak koślawe jak jeszcze nigdy, i zawinęły się też koślawo i zamiast ślicznych krokiecików jest coś co to ledwo przypomina.
Oparzyłam się 3 razy w ten sam palec o patelnie !!!!
A mały to wszystko wyczuwa i się w ogóle nie rusza
Dobijcie mnie....
uuuuuuuuuuuu ale dzień
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.