Marcowe Mamy 2015 cz. 2 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-22, 11:03   #1051
emily863
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 013
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lila_17 Pokaż wiadomość
Od zwykłej oliwki na pewno wolę oliwkę w żelu, ale dzięki spróbuję tego kremu
Czytałam o nim bardzo dużo dobrych opinii na wizażu i znajoma mi go poleciła. Mam nadzieję, ze u mnie tez się sprawdzi. W razie czego radzę zakup na allegro, bo cena w super pharm mnie zmroziła i już myślałam, że go nie kupię.
emily863 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:04   #1052
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

[QUOTE=mon9;48235418]Ja juz po wizycie i płakać mi sie chce.. Ide chyba do poradni genetycznej. Po usg genetycznym miałam ryzyko ok 1:3000 po krwi mam 1:500...

A to przez niski poziom pappa bo mam 0,2 a norma to 1.

A powody niskiego pappa mogą byc dwa, chore dziecko albo ze maluch urodzi sie mały, tak zrozumiałam z tego co gin mówiła ..


Może trzeba jeszcze powtórzyć, niestety się na tym nie znam, ale może są jeszcze inne powody.
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:04   #1053
mordka_1985
Zadomowienie
 
Avatar mordka_1985
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 927
GG do mordka_1985
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Oliwka dla mnie zbyt kleista. Ja mam krem z apteki bo zapachowe mnie uczulaja, ale nie lubie sie smarowac. Moja mama po 5 dzieci nie ma rozstępów. Ja po 1 ciaży tez nie mam, niczym sie nie smarowałam. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie
__________________
Ślub 08.07.2006
Oliwia Roksana ur. 26.03.2011
Aleksandra zm. 01.04.2014
Synek tp. 15.03.2015
mordka_1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:05   #1054
crystal25
Zakorzenienie
 
Avatar crystal25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 440
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez lejdi_aga13 Pokaż wiadomość
nie znam niestety i 1 raz ja widzę. Ja mam w planach
http://allegro.pl/fisher-price-wanie...619754514.html
Ja mam w planie kupic taka wszystko bedzie w jednym miejscu
Fajna ta wanienka z fishera
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (10,8 KB, 13 załadowań)
crystal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:06   #1055
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez nusiekowa Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez rosiek Pokaż wiadomość
Uwielbiam planować i robić listy a później skreślać z nich pozycje, takie małe zboczenie więc najpierw wertuję internet i cały czas dopracowuję, myślę, że za zakupy zabiorę się powoli od końcówki października
hehhe też tak mam
Osttanio dostałam od koleżanki liste wyprawkową taka o:
Dziecko – akcesoria:
- zestaw wózek gondola, spacerowy i fotelik do samochodu
- łóżeczko
- materac do łóżeczka – kokosowo – gryczany lub kokosowo – lateksowy
- przewijak lub komoda z przewijakiem
- nosidełko
- chusta
- elektroniczna niania
- wanienka
- mata antypoślizgowa do wanienki
- termometr kąpielowy do wody
- myjka
- smoczek uspokajający +0 szczotka do włosów z miękkim włosiem
- nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- poduszka rogal do spania i karmienia
- śpiworek
- kołderka – najlepiej antyalergiczna, może być zamiennie ze śpiworkiem
- otulaczek lub rożek do spania
- kocyk np. z drzewa bambusowego – gruby i cieńki
- prześcieradło z gumka na materacyk – 2 sztuki
- komplet pościeli – 2 sztuki
- ręcznik z kapturem – 2 sztuki
- podkład do przewijania np. z ceratką
- pieluchy tetrowe – ok. 10
- pieluchy flanelowe – 2-3 sztuki

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Karmienie:
- podgrzewacz do butelek
- szczotka do mycia butelek
- butelki – sz. 1 x po 125 ml
- smoczki do butelek – avent, lovi, tommee tippee
- termoopakowanie do butelek
-
Kosmetyki:
- pieluchy jednorazowe – polecane dada (biedronka)
- chusteczki nawilżane
- krem na odparzenia np. krem alantan lub bepanhten lub linomag
- waciki i patyczki higieniczne
- płyn do kąpieli i krem do ciała dla niemowląt w 1 mc-u – najlepiej emolienty, kosmetyki powinny być z jednej firmy np. oilatum, allerco, emolium, może też być parafina (apteka), krochmal z maki ziemniaczanej
- oliwka lub mleczko pielęgnacyjne dla niemowląt
- proszek lub płyn do prania ubranek dziecięcych i tekstyliów –biały jeleń, lovela

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Apteczka:
- termometr do mierzenia temperatury – najlepiej na podczerwień. Ja kupiłam taki do pupy z elastyczną koncówką, taki mi poleciła koleżanka. Ponać takie mierzą najdokładniej. No i jest nie drogi.
- jałowe gaziki (5 cm/5 cm)
- Nose Frida (aspirator do nosa)
- Octanisept – pępek, rany
- nadmanganian potasu do przemywania potówek, sprawdza sie także podczas odparzenia pupy
- sól fizjologiczna w ampułkach do przemywania oczu, buzi wewnątrz, do nawilżania błony śluzowej nosa
- wit. K i D
- rumianek ekspresowy
- koperek ekspresowy w torebkach – można podawać dziecku od 1 tygodnia życia
- lek przeciw gorączkowy (czopki, syrop) np. paracetamol, ibufen
- maść majerankowa gdy dziecko ma katar
- linomag maść, bephanten maść na pupę dziecka
- Alantan lub Thormentiol maść na pupę dziecka
Ubranka (54 – 56 cm 100 % bawełna)
- Śpioszki - najlepiej z zatrzaskami w kroku - 4 – 5 sztuk
- Kaftaniki lub body z krótkim i długim rękawem (body lepsze nie podwijają się) – 4 -5 sztuk
- Pajacyki – najwygodniejsze rozpinane z przodu na całek długości
- Czapeczki bawełniane – wystarczą dwie
- Skarpetki – 4-5 par
- Rękawiczki bawełniane – niedrapki – 2 sztuki
- Sweterek rozpinany z przodu na guziki lub zatrzaski
- Spodenki
- Body z krótkim rękawem - 4 sztuki
- Body z długim rękawem – 4 sztuki

Mama i dziecko w szpitalu:
Dokumenty:
- dowód osobisty
- książeczka ubezpieczeniowa i RUMA – obecnie jest e-wuś
- karta przebiegu ciązy
- skierowanie do szpitala nie jest wymagane
Oo, świetna lista, pewnie pouzupełniam do mojej a później będę dumać czy to wszystko będzie potrzebne

Cytat:
Napisane przez Lila_17 Pokaż wiadomość
Ja też miałam się smarować od samego początku, ale najpierw oliwka jaką kupiła przyprawiała mnie o mdłości, kupiłam drugą, ale jakoś mi się nie chce niestety. Teraz się zastanawiałam, czy może nie lepiej stosować czegoś innego niż zwykła oliwka, jak Wy robicie?
Nie lubię używać oliwki na co dzień, więc kupiłam Lotion z Babydream fur mama i jest całkiem przyjemny zapach co prawda mnie nie porywa ale nie utrzymuje się długo na skórze więc idzie przeżyć. Skład też ma w miarę ok.

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie i płakać mi sie chce.. Ide chyba do poradni genetycznej. Po usg genetycznym miałam ryzyko ok 1:3000 po krwi mam 1:500...

A to przez niski poziom pappa bo mam 0,2 a norma to 1.

A powody niskiego pappa mogą byc dwa, chore dziecko albo ze maluch urodzi sie mały, tak zrozumiałam z tego co gin mówiła ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie martw się, dziewczyny wcześniej przywoływały przypadki kiedy badania wyszły nie do końca dobrze a dzieci były zupełnie zdrowe
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:07   #1056
crystal25
Zakorzenienie
 
Avatar crystal25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 440
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

[QUOTE=Lila_17;48235619]
Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie i płakać mi sie chce.. Ide chyba do poradni genetycznej. Po usg genetycznym miałam ryzyko ok 1:3000 po krwi mam 1:500...

A to przez niski poziom pappa bo mam 0,2 a norma to 1.

A powody niskiego pappa mogą byc dwa, chore dziecko albo ze maluch urodzi sie mały, tak zrozumiałam z tego co gin mówiła ..


Może trzeba jeszcze powtórzyć, niestety się na tym nie znam, ale może są jeszcze inne powody.
Nie znam sie na tych wynikach, ale 3mam kciuki!!!

Edytowane przez crystal25
Czas edycji: 2014-09-22 o 11:28
crystal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:09   #1057
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
Czytałam o nim bardzo dużo dobrych opinii na wizażu i znajoma mi go poleciła. Mam nadzieję, ze u mnie tez się sprawdzi. W razie czego radzę zakup na allegro, bo cena w super pharm mnie zmroziła i już myślałam, że go nie kupię.
Dobrze, że jest opcja allegro, chociaż trzeba uczciwego sprzedawcę znaleźć, który sprzedaje w pełni dobry produkt, bo ja jak kupowałam podkład zamiast w drogerii (cena 70zl) na allegro (35zł) to niestety różnice były.

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

[QUOTE=rosiek;48235661]Oo, świetna lista, pewnie pouzupełniam do mojej a później będę dumać czy to wszystko będzie potrzebne

Nie lubię używać oliwki na co dzień, więc kupiłam Lotion z Babydream fur mama i jest całkiem przyjemny zapach co prawda mnie nie porywa ale nie utrzymuje się długo na skórze więc idzie przeżyć. Skład też ma w miarę ok.

Na pewno przed kupnem będę musiała powąchać;P
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 11:11   #1058
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie i płakać mi sie chce.. Ide chyba do poradni genetycznej. Po usg genetycznym miałam ryzyko ok 1:3000 po krwi mam 1:500...

A to przez niski poziom pappa bo mam 0,2 a norma to 1.

A powody niskiego pappa mogą byc dwa, chore dziecko albo ze maluch urodzi sie mały, tak zrozumiałam z tego co gin mówiła ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

1:500 to też jeszcze spora skala, wierzę, że wszystko będzie dobrze a maluszek jest zdrowy!
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:11   #1059
nusiekowa
Wtajemniczenie
 
Avatar nusiekowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 219
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

mon9 nie znam sie na tych normach ale trzymam kciuki by wszytsko było dobrze Nie zawsze zły wynik badań przekracza szanse na zdrowego dzieciaczka
__________________
Oskar
TP:08.03.2015
nusiekowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:13   #1060
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez mordka_1985 Pokaż wiadomość
Oliwka dla mnie zbyt kleista. Ja mam krem z apteki bo zapachowe mnie uczulaja, ale nie lubie sie smarowac. Moja mama po 5 dzieci nie ma rozstępów. Ja po 1 ciaży tez nie mam, niczym sie nie smarowałam. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie
To obstawiam u Ciebie też dobre geny, ponoć od nich duuuuużo zależy

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez nusiekowa Pokaż wiadomość
mon9 nie znam sie na tych normach ale trzymam kciuki by wszytsko było dobrze Nie zawsze zły wynik badań przekracza szanse na zdrowego dzieciaczka
Racja w 100%, przykład mojej siostry (4latka) moja Mama urodziła ją w wieku 42lat i wyniki miała złe, a moja siostra zdrowa jak ryba od samego początku, dlatego mi mówiła, żebym nie robiła takich badań, bo ona się stresowała do samego końca i jak się okazało zupełnie niepotrzebnie
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:18   #1061
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18t1dz.jpg (50,5 KB, 45 załadowań)
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 11:20   #1062
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz

Piękna piłeczka:love : też na taką czekam, ale moja jest jeszcze malutka(14w2d):P
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:26   #1063
zielone_oko
Zakorzenienie
 
Avatar zielone_oko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7 076
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o rozkładanie wydatków w czasie, aby na koniec nie pójść z torbami to my w poprzedniej ciazy kupiliśmy skarbonke i w miarę regularnie wrzucaliśmy tam kasę i fajna suma sie uzbierala
Super pomysł

Cytat:
Napisane przez crystal25 Pokaż wiadomość
niunia, moja najlepsza przyjaciolka urodzila zgodnie z terminem, i jej dziecko zmarlo od razu po porodzie.... To akorat byla wina lekarza.... Robila wyprawke dosc pozno. na pewne rzeczy nie mamy wplywu i juz. a moj prezent dla niej wyrzucilam do kosza zwyczajnie. tez sie martwie i boje o kazdy dzien ale rowniez wierze ze bedzie dobrze, bo nie wolno myslec negatywnie. [COLOR="Silver"]
O jejku przykre

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie i płakać mi sie chce.. Ide chyba do poradni genetycznej. Po usg genetycznym miałam ryzyko ok 1:3000 po krwi mam 1:500...

A to przez niski poziom pappa bo mam 0,2 a norma to 1.

A powody niskiego pappa mogą byc dwa, chore dziecko albo ze maluch urodzi sie mały, tak zrozumiałam z tego co gin mówiła ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Nie wiem co powiedzieć, ale nie denerwuj się.. Tyle się naczytałam, że mimo złego wyniku testu PAPPA i tak dzieciaczki rodziły się zdrowe, także trzeba być dobrej myśli Chyba , że chcesz się wybrać na amniopunkcję?

Cytat:
Napisane przez niunia_ona Pokaż wiadomość
zjadłam jabłko jak narazie stresuję się wizytą oby nie potrzebnie !


Cytat:
Napisane przez mordka_1985 Pokaż wiadomość
W ogóle małe dzieciaczki tak ładnie pachną. Przypomniało mi się teraz Znajomi często wąchali mi córkę.

Moja wizyta za ponad 2 tyg.
Zazdroszcze wam.
Moja wizyta teraz 10.10, tyle czasu jeszcze

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
halo halo powodzenia na wizytach wszystko bedzie dobrze

ja wlasnie zrobilam objazd po biedronach u mnie w miescinie bo szukalam ksiazki Gwiazd Naszych Wina, i dopiero w 3 sklepie udało sie wiec mam co robic. Potem podskoczylam do Rossmana kupilam olejek Babydream na rozstepy w razie wu....i zalozylam karte Rossnę, a co! w Końcu będę mamą kurde ;P

leje okropnie nawet pies nie chce wyjsc, tylko siku kupa i koniec zmykał do domu.

a teraz zjem sobie kaszkę bananowo-trudkawkową biedronkową (maj fejwryt:P)) i cos na korepetycje przygotuje sobie bo dzis az 4 godziny....tradżedy :P

rosiek a moze jednak tak nie urosniesz i dasz rade ? ja tez nie mam kurtki zimowej tez jak pomysle to mi sie cos robi ale naprawde boje sie kupowac ubrania ciazowe jak brzucha praktycznie nie mam a jeszcze cos nie daj Boze sie stanie
wy nie macie takich mysli? widze ze wyprawki kupujecie i w ogole...ja mam stertę ubranek po mojej chrzesnicy ale nie wiem czy bedzie chlopak czy dziewczyna, ale nawet nie zagaldam do tych rzeczy bo sie boje zapeszyc. Niby nie wierze w zabobony, a tu jakos tak-blokada no nawet nie wchodze do sklepów z dzieciecymi ubraniami, ani nie ogladam wystaw bo sie boje ;(
Ja już co nieco kupuję, ciuszki pomalutku kompletuje, tylko wózek i łóżeczko no i kosmetyki będą po nowym roku. Też się boję o Maleństwo czy wszystko dobrze. W zabobony nie wierzę, bo tak naprawdę coś przykrego może stać się w każdej chwili.. Ale oby nie

Cytat:
Napisane przez crystal25 Pokaż wiadomość
bede w C&A w nastepny weekend czytalam ze jak zjesz slodkie to mozna po jakims czasie poczuc ruchy
Ja licze to tak. 14 t, 2 dzien. mam , wiec licze ze trwa 15 tydzien. bo to znaczy ze wlasnie skonczylam tydzien 14 i rozpoczelam 15.
tez mnie to czeka za dwa tyg. u lekarza, zachwycona nie jestem....no ale nic nie zrobimy
ja zawsze przed wizytą u lekarza jem coś słodkiego i wtedy moje dziecię ładnie szaleje w brzuszku

Cytat:
Napisane przez Bukka Pokaż wiadomość
Witam,

na początku kulturalnie się przedstawię. Jestem Asia i mam 26 lat. To moja pierwsza ciąża, 17. tydzień. Termin mam na 7.03.2015. Prawdopodobnie będzie dziewczynka, więc jeden dzień mogłaby się spóźnić :P
Pierwszy trymestr był dla mnie bardzo trudny. Nie tylko ze względu na nieustające mdłości i wymioty od czasu do czasu, ale na najtrudniejszy moment mojego życia. Teraz jest trochę lepiej, ale właściwie nadal odczuwam codzienne nudności, choć zdecydowanie mniej dokuczliwe. Oczywiście zapachy wciąż mnie drażnią, więc kuchnia jest terenem wręcz zakazanym Zatem zazdroszczę przyszłym mamom, które mogą sobie codziennie pichcić obiadki. Bo ja do kuchni wbiegam właściwie tylko po kanapki lub przekąski Z apetytetm u mnie średnio, może i lepiej. Od początku ciąży przybrałam na wadze 1 kg. Nie wiem czy dobrze, czy źle, ale mam przeczucie, że nietypowe zachcianki ciężarnej mi nie grożą Chciałabym być jednak w lepszej formie, bo moje mieszkanie dawno mopa nie widziało, a mój partner jest zdecydowanie na bakier z porządkami...Nie mówiąc o oknach, przez które powoli trudno coś zobaczyć :P
Na początek może starczy.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki
Witaj
II trymestr powinno być coraz lepiej

Witam się w 18tyg
__________________
.
zielone_oko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:26   #1064
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lila_17 Pokaż wiadomość
Piękna piłeczka:love : też na taką czekam, ale moja jest jeszcze malutka(14w2d):P
Duży brzuchol to to jeszcze nie jest, ale chodzę dumna jak paw Tobie też niedługo wyskoczy
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:26   #1065
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

mama_kasia88 - dziekuje, ze sie rozpisalas
Ja z Marcelem w sumie nie pamietam czym my sie szczepilismy - w szpitalu bylam po prostu taka naiwna, ze az zal, milosc oslepia - doslownie , wiem, ze pozniej wykupilismy szczepionki 5w1 i dodatkowych nie robilismy bo mlody i tak te podstawowe zle znosil, goraczkowal i po prostu wiedzialam, ze to sie skonczy choroba. Rotawirusy mnie przerazaja, slyszalam od wielu znajomych, ze masa dzieci trafia do szpitala przez te rotawirusy a pamietam reklame w tv ktora niby tak sugerowala, ze ta szczepionka uchorni przez wizyta w szpitalu, pamietam te szpitane lozko phiii...
Ja widze swiat farmaceutyczny jako jeden wielki biznes ale nie bede tutaj na ten temat sie rozpisywac. Nie ufam lekarzom we wszystko co mowia, mam do nich szacunek ale zanim podam cos dziecku to przeczytam caly internet ale nie zawsze mialam takie nastawienie, po prostu zainterewaly mnie najpierw ekologiczne kosmetyki, pozniej zywienie no i ogolnie zdrowie.
Mysle, ze pewnie bedziemy szczepic dziecko ale tym razem dokladnie sprawdze CZYM.

lesyeux - bardzo mi sie podoba ta sukienka, wlasnie cos takiego by mi sie przydalo

Mamuski co do kurtki zimowej, ja juz mam z poprzedniej ciazy i cale szczescie, ze sie jej nie pozbylam
Ja mam w talii okolo 65cm normalnie - w ciazy przybralam 16 kg i w pasie mialam rowno 100cm, w biuscie tak samo. Tak wiec trzeba liczyc ponad plus 30 cm w pasie.

Co do infekcji intymnych, jesli jest to typowo grzybiczna to ja polecam takie czopki dopochwowe - clotrymazol, on jest bez recepty i mi je polecala ginka w poprzedniej ciazy, teraz na szszescie nic sie mnie nie czepia ale z Marcelem to byl non stop kolor Ja sie podmywam mydelkiem nagietkowym z Lawendowej Farmy, bardzo fajne jest.

A niedziele spedzilismy super, tesciu zabral nas swoim Unimogiem na przejazdzke po polach i lasach, dotarlismy do starego sadu i narwalismy troche jablek. Mialam ochote na gruszki ale byly juz rozgrabione.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:28   #1066
crystal25
Zakorzenienie
 
Avatar crystal25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 440
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Przydatna lista

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Lila_17 Pokaż wiadomość
Ja też miałam się smarować od samego początku, ale najpierw oliwka jaką kupiła przyprawiała mnie o mdłości, kupiłam drugą, ale jakoś mi się nie chce niestety. Teraz się zastanawiałam, czy może nie lepiej stosować czegoś innego niż zwykła oliwka, jak Wy robicie?
Ja smarowalam sie balsamem codziennie dla kobiet w ciazy i oliwka tez z tego dzialu, ale to czasami, nie przepadam za oliwkami chociaz moja dobrze sie wchlaniala i bardzo delikatne zapachy
crystal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:28   #1067
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie i płakać mi sie chce.. Ide chyba do poradni genetycznej. Po usg genetycznym miałam ryzyko ok 1:3000 po krwi mam 1:500...

A to przez niski poziom pappa bo mam 0,2 a norma to 1.

A powody niskiego pappa mogą byc dwa, chore dziecko albo ze maluch urodzi sie mały, tak zrozumiałam z tego co gin mówiła ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kochana nie znam sie na wynikach ale wierze, ze wszystko bedzie dobrze staraj sie nie denerwowac kiedy masz wizytę w poradni genetycznej?


Cytat:
Napisane przez crystal25 Pokaż wiadomość
tez wole nowe , a moj TZ to nie chce nawet slyszec za bardzo o czyms uzywanym, mowi woli kupic najtansze w sklepie niz uzywane nie wiem skad tak ma...ale to i lepiej...
Ja kupilam balsam z palmersa kokosowy nie jest tak intensywny. ale jak w koncu sie za niego wezme i go wykoncze to chcialabym kupic w aptece mustele Trzeba sie wziasc za to smarowanie
Rozumiem ludzi, którzy nie lubią kupować używanych rzeczy, każdy ma swoje zasady. Jednak czasami wolę kupic używaną, firmową rzecz niż najtańsza, która po pierwszym praniu trafi do śmieci

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz
Śliczny brzuch
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:29   #1068
crystal25
Zakorzenienie
 
Avatar crystal25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 440
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was używała albo zna kogoś kto używał składanej wanienki? Ja ostatnio usłyszałam o takim wynalazku i zgłębiam temat. Wizja oszczędzenia miejsca w łazience bardzo mi się podoba tylko nie wiem jak to w praktyce wygląda. Takie dwie upatrzyłam:
http://allegro.pl/bebedue-wanienka-s...584160601.html

http://3kiwi.pl/product-pol-36502-ST...NKA-WHITE.html

Fajna taka wanienka jesli ktos ma malo miejsca w domu ale niestety nic o niej nie powiem
crystal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:29   #1069
nusiekowa
Wtajemniczenie
 
Avatar nusiekowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 219
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz
cudo
__________________
Oskar
TP:08.03.2015
nusiekowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 11:31   #1070
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz
uroczy!
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:33   #1071
zielone_oko
Zakorzenienie
 
Avatar zielone_oko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7 076
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz
Piekny
__________________
.
zielone_oko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:34   #1072
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz
Ojej, zazdroszczę!
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:36   #1073
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Duży brzuchol to to jeszcze nie jest, ale chodzę dumna jak paw Tobie też niedługo wyskoczy
Nie dziwię się jest się czym cieszyć
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:39   #1074
crystal25
Zakorzenienie
 
Avatar crystal25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 440
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziewczyny poniżej wklejam debiut mojego brzuszka Lekka piłeczka, jest 18t1dz
sliczny brzuszek
crystal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:42   #1075
emily863
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 013
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Pochwalę się moim pierwszym ciążowym selfie. 14 tydzień, po śniadaniu, kawie i chipsach Postaram się teraz co tydzień je robić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14 tydzień a.jpg (62,7 KB, 42 załadowań)
emily863 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:42   #1076
lejdi_aga13
Rozeznanie
 
Avatar lejdi_aga13
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: wroclaw/ cardiff UK
Wiadomości: 676
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez crystal25 Pokaż wiadomość
Ja mam w planie kupic taka wszystko bedzie w jednym miejscu
Fajna ta wanienka z fishera
oo superowa!

Cytat:
Napisane przez mon9 Pokaż wiadomość
Ja juz po wizycie i płakać mi sie chce.. Ide chyba do poradni genetycznej. Po usg genetycznym miałam ryzyko ok 1:3000 po krwi mam 1:500...

A to przez niski poziom pappa bo mam 0,2 a norma to 1.

A powody niskiego pappa mogą byc dwa, chore dziecko albo ze maluch urodzi sie mały, tak zrozumiałam z tego co gin mówiła ..


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mojej znajomej wyszło 1:200 i dziecko zdrowe ponad 3500 także to nie jest zaden wyrok a jednie predspozycja do badania. Na aminopunkcje nie wiem czym bym się zdecydowała bo jest rzyko utraty dziecka z tego co wiem. Czy chore czy nie urodziłabym i kochała-wolałabym to niz moc stracic na aminopunkcji.Bo pewnie owa Ci zaoferują


gusia825mam taki sam w 15tyg

zielone_okowitam w 18 ja sie witam w 15
emily863super brzuszek<3 ja sie swoim nie pochwale-mam obwisła skore po porodzie w stczniu i rozstepy po Natanku zle na razie to wglada :C


Co do balsamow-nie lubie oliwek bo sa tłuste i długo sie wchłaniaja a mi sie nie chce czekac- chce sie posmarować i ubrać odrazu
__________________
Julia Renata 28.01.2014 11:30


Nataniel 16.06.2009r.


Marzec 2015-

29 tydz

Edytowane przez lejdi_aga13
Czas edycji: 2014-09-22 o 11:44
lejdi_aga13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:43   #1077
crystal25
Zakorzenienie
 
Avatar crystal25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 440
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Kochana nie znam sie na wynikach ale wierze, ze wszystko bedzie dobrze staraj sie nie denerwowac kiedy masz wizytę w poradni genetycznej?




Rozumiem ludzi, którzy nie lubią kupować używanych rzeczy, każdy ma swoje zasady. Jednak czasami wolę kupic używaną, firmową rzecz niż najtańsza, która po pierwszym praniu trafi do śmieci



Śliczny brzuch
U mnie to roznie nie lubie, moj TZ tym bardziej, ale bylam sklonna kupic laktator juz jak zobaczylam roznice w cenie ze sklepu, chociaz sie powstrzymalam.... Wozek moglabym kupic uzywany, bo one sa drogie, a w normalnej cenie sklepowej za 1300 zl mogloby sie znalesc dobrej firmy ale uzywany wiec tez jest roznie tak naprawde... a najlepiej to kupowac nie najtansze i nie najdrozsze a zeby bylo dobre i dzialalo no ale to juz kazdy wie co lubi i na co moze tez sobie pozwolic
crystal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:45   #1078
zielone_oko
Zakorzenienie
 
Avatar zielone_oko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7 076
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
Pochwalę się moim pierwszym ciążowym selfie. 14 tydzień, po śniadaniu, kawie i chipsach Postaram się teraz co tydzień je robić.
też już ładnie widać

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Lejdi_aga13 za 15 tydzień
__________________
.
zielone_oko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:50   #1079
crystal25
Zakorzenienie
 
Avatar crystal25
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 440
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
Pochwalę się moim pierwszym ciążowym selfie. 14 tydzień, po śniadaniu, kawie i chipsach Postaram się teraz co tydzień je robić.
piekny

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez lejdi_aga13 Pokaż wiadomość
oo superowa!



Mojej znajomej wyszło 1:200 i dziecko zdrowe ponad 3500 także to nie jest zaden wyrok a jednie predspozycja do badania. Na aminopunkcje nie wiem czym bym się zdecydowała bo jest rzyko utraty dziecka z tego co wiem. Czy chore czy nie urodziłabym i kochała-wolałabym to niz moc stracic na aminopunkcji.Bo pewnie owa Ci zaoferują


gusia825mam taki sam w 15tyg

zielone_okowitam w 18 ja sie witam w 15
emily863super brzuszek<3 ja sie swoim nie pochwale-mam obwisła skore po porodzie w stczniu i rozstepy po Natanku zle na razie to wglada :C


Co do balsamow-nie lubie oliwek bo sa tłuste i długo sie wchłaniaja a mi sie nie chce czekac- chce sie posmarować i ubrać odrazu
dziekuje Szukalam w polskich sklepach, ale niestety drozsze niz u nas :/ a inna nie wchodzi w gre, mamy niski stolik do kawy, i prysznic, zeby postawic.

Przyszedl moj TZ na przerwe z pracy, zjesc. Patrze a on caly spuchniety na twarzy, jak chomik...no i niestety do dentysty dzisiaj, wspolczuje....

Edytowane przez crystal25
Czas edycji: 2014-09-22 o 11:51
crystal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:54   #1080
Lila_17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 952
Dot.: Marcowe Mamy 2015 cz. 2

Cytat:
Napisane przez emily863 Pokaż wiadomość
Pochwalę się moim pierwszym ciążowym selfie. 14 tydzień, po śniadaniu, kawie i chipsach Postaram się teraz co tydzień je robić.
Widać już, bo Ty pewnie już wcześniej zauważyłaś różnicę:P He he teraz czekamy na brzuszki, a ciekawe czy tak już będzie do końca. Ja ostatnio widziałam znajomą w 9msc ojej ciężko jej było niemiłosiernie i ten charakterystyczny chód:P
Lila_17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-22 21:39:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.