Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-01, 17:15   #4951
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
czyli bralas 75 i ngle zaczelas brac 100 dziennie i nic sie nie stalo?
Brałam 175 i podniosłam do 200
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 17:27   #4952
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
czyli bralas 75 i ngle zaczelas brac 100 dziennie i nic sie nie stalo?
O mój Boże... Tak, weź jutro 100mg, nic ci się nie stanie. Lepsze to niż pozostanie na 75mg. Tym bardziej, że codziennie bierzesz 75mg więc organizm jest przyzwyczajony. Gorzej by było jakbyś przechodziła z 25mg na 50mg bo jest to wzrost o 100%. A jeżeli nie masz innych tabletek (w innej dawce) to weź 100mg. Przecież od tego nie umrzesz, najwyżej możesz po jakimś czasie czuć objawy nadczynności i wtedy zmniejszysz jeżeli będzie trzeba. Lekarz zachował się ok, tłumaczyłam ci to ja, inne dziewczyny, kilka postów temu. Nie zachowuj się jak panikara
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 17:36   #4953
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Z Wami też już zgłupiałam. Najpierw na mnie krzyczycie, że byle zmian nie konsultuje z endo tylko z lekarzem poz. A teraz niby panikuje i mam sie leczyc sama. Ok. Od jutra biorę 100. Niech sie dzieje co się chce.
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 17:36   #4954
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Objawy, o których pisałaś to nie tylko wina testosteronu Warto zbadać przede wszystkim androgeny, tj. min. testosteron wolny, androstendion, DHEA-S, 17- OH progesteron...

Ja właśnie miałam to wszystko badane. I wcale nie dostałam zalecenia z tabletkami anty, kiedyś brałam i nie wróciłabym.

Tez sobie sama podnoszę dawkę, jesli tsh wyższe niż normalnie, a wizyta za jakiś czas.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2016-02-01 o 17:37
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 18:10   #4955
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Z Wami też już zgłupiałam. Najpierw na mnie krzyczycie, że byle zmian nie konsultuje z endo tylko z lekarzem poz. A teraz niby panikuje i mam sie leczyc sama. Ok. Od jutra biorę 100. Niech sie dzieje co się chce.
Czytaj trochę ze zrozumieniem. Mówiłyśmy żebyś nie szła do lekarza poz, zwiększyła dawkę skoro TSH jest ponad normę i czekała na wizytę u endo (marzec nie jest za sto lat). A krzyczałyśmy, że miałaś gdzieś do tej pory wizyty u endo i nie chodziłaś regularnie (chociażby 2 razy na rok) do lekarza endo (nie poz!), a to różnica. I nikt nie kazał ci latać co 2 dni do endokrynologa za byle pierdołą. Na prawdę nie dopowiadaj sobie pewnych rzeczy do tego co ci pisałyśmy.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 18:27   #4956
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Ale pisałyście też, że jak mi wtedy w 3 miesiące skoczyło o 1 to już powinnam być u endo. I teraz dalszy skok. I teraz nagle to są byle pierdoły? Dobra, nieważne. Zwiększam dawkę do 100 i czekam spokojnie na marzec. Jeszcze zrobię badania przed tą wizytą.
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 18:57   #4957
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Nie dostałam żadnych leków. Lekarz - onkolog mnie operował, powiedział, żebym za 8 tygodni zbadała hormony.
Cukru ponownie nie badałam, bo prawdę mówiąc dopiero zaczynam wychodzić poza dom. Bo bardzo się męczyłam i ogólnie obolała byłam. Szwy mam dopiero we czwartek zdjąć to i cukier zmierzę.

Będę na wizycie to się powiem, co i jak.

BTW.dzisiaj w nocy przebierałam się dwa razy, bo tak się pocę:-(

Po operacji nie dostałaś hormonów??? Lekarz sadysta? Zaraz zaczniesz odczuwać nieprzyjemne skutki niedoczynnosci.
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-01, 19:30   #4958
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez fi Pokaż wiadomość
Po operacji nie dostałaś hormonów??? Lekarz sadysta? Zaraz zaczniesz odczuwać nieprzyjemne skutki niedoczynnosci.
No rzeczywiście bardzo słabo... Chyba już odczuwa skutki niestety.
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 21:37   #4959
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
To nie ma nic do rzeczy, jedno nie wyklucza drugiego.

Myślałam ze jak jedna osoba ma za dużo a druga za mało to nie jest ta sama, dziedziczna przypadłość ale to nie jest moja bajka wiec sie nie udzielam
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 23:02   #4960
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Myślałam ze jak jedna osoba ma za dużo a druga za mało to nie jest ta sama, dziedziczna przypadłość ale to nie jest moja bajka wiec sie nie udzielam
No to chyba jasne, że nie jest to wtedy dziedziczne. Aczkolwiek sama skłonność do chorób tarczycy może być dziedziczna, jeżeli macie na tym samym podłożu, np. autoimmunizacyjnym co może powodować i nadczynność i niedoczynność.

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox
A ja sie nie zgodze z dziedzicznosci. U mnie w rodzinie tylko babcia miala i to lekka nadczynnosc. Znane mi osoby tez nie mialy tej przypadlosci w rodzinie a choruja.
Żle rozumiesz pojęcie choroby dziedzicznej. Nie oznacza to, że ta choroba występuje tylko i wyłącznie poprzez dziedziczenie (w takim razie kto jako pierwszy by na nią zachorował? ). Choroba dziedziczna tak jak każda inna może przytrafić się losowej osobie w wyniku wielu czynników. Ale od choroby niedziedzicznej różni się tym, że jest sprzężona z chromosomem lub konkretnym genem i może być dziedziczona albo występować samoistnie z innych przyczyn. Natomiast choroba niedziedziczna nigdy nie ma związku z genami i nie dziedziczymy jej - a więc zawsze wynika z innej przyczyny niż odziedziczenie. Więc jako, że niedoczynność tarczycy jest chorobą dziedziczną (i temu nie możesz zaprzeczyć) to mogłaś ją odziedziczyć po kimś z rodziny (najczęściej występuje to w linii żeńskiej; gdybyś była mężczyzną to sugerowałabym linię męską) lub rozwinęła się ona samoistnie w wyniku innego czynnika, np. fizycznego czy chemicznego, który mógł spowodować mutacje i w ten sposób dorobiłaś się choroby "losowo", zależy to jeszcze od tego jakie jest podłoże twojej niedoczynności. A jako, że chorujesz, a więc nabyłaś ten genetyczny defekt w ciągu życia (zakładam, że nie odziedziczyłaś) to możesz go teraz przekazać swojemu potomstwu. I tak twoje dzieci mają wtedy większe ryzyko zachorowania na niedoczynność niż inne osoby. Bo twoje dzieci mogą zachorować "losowo" lub dziedzicznie, a inne osoby tylko "losowo". Mam nadzieję, że tak w uproszczeniu rozumiesz
__________________
Studentka farmacji

Edytowane przez niewinny roz
Czas edycji: 2016-02-01 o 23:05
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-01, 23:57   #4961
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Biorę od czwartku Letrox 50 (połówkę tabletki, a po tygodniu mam brać całą) i czuję straszny głód. Zjem coś i po godzinie mnie ssie w żołądku i jak tu zasnąć
Nie wiecie może od czego to? Może organizm się przyzwyczaja do tabletek?
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-02, 09:25   #4962
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez nellady Pokaż wiadomość
Biorę od czwartku Letrox 50 (połówkę tabletki, a po tygodniu mam brać całą) i czuję straszny głód. Zjem coś i po godzinie mnie ssie w żołądku i jak tu zasnąć
Nie wiecie może od czego to? Może organizm się przyzwyczaja do tabletek?
Przyspieszył Ci metabolizm i odczuwasz zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne

Wysłane z Tapatalka
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 11:12   #4963
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez niewinny roz Pokaż wiadomość
No to chyba jasne, że nie jest to wtedy dziedziczne. Aczkolwiek sama skłonność do chorób tarczycy może być dziedziczna, jeżeli macie na tym samym podłożu, np. autoimmunizacyjnym co może powodować i nadczynność i niedoczynność.



Żle rozumiesz pojęcie choroby dziedzicznej. Nie oznacza to, że ta choroba występuje tylko i wyłącznie poprzez dziedziczenie (w takim razie kto jako pierwszy by na nią zachorował? ). Choroba dziedziczna tak jak każda inna może przytrafić się losowej osobie w wyniku wielu czynników. Ale od choroby niedziedzicznej różni się tym, że jest sprzężona z chromosomem lub konkretnym genem i może być dziedziczona albo występować samoistnie z innych przyczyn. Natomiast choroba niedziedziczna nigdy nie ma związku z genami i nie dziedziczymy jej - a więc zawsze wynika z innej przyczyny niż odziedziczenie. Więc jako, że niedoczynność tarczycy jest chorobą dziedziczną (i temu nie możesz zaprzeczyć) to mogłaś ją odziedziczyć po kimś z rodziny (najczęściej występuje to w linii żeńskiej; gdybyś była mężczyzną to sugerowałabym linię męską) lub rozwinęła się ona samoistnie w wyniku innego czynnika, np. fizycznego czy chemicznego, który mógł spowodować mutacje i w ten sposób dorobiłaś się choroby "losowo", zależy to jeszcze od tego jakie jest podłoże twojej niedoczynności. A jako, że chorujesz, a więc nabyłaś ten genetyczny defekt w ciągu życia (zakładam, że nie odziedziczyłaś) to możesz go teraz przekazać swojemu potomstwu. I tak twoje dzieci mają wtedy większe ryzyko zachorowania na niedoczynność niż inne osoby. Bo twoje dzieci mogą zachorować "losowo" lub dziedzicznie, a inne osoby tylko "losowo". Mam nadzieję, że tak w uproszczeniu rozumiesz

Niby nie jest u mnie autoimmunologiczna ale juz nic nie wiem bo mam jakies guzy Patomorfolog mowi ze nic groźnego a lekarz od usg mnie stresuje ze to od wrzesnia urosło. Endo dał mi tabletki "zeby nie urosło" a podobno hormony na guzy nie działają wiec nie wiem komu wierzyć bo medycyna to nie moja bajka
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 15:22   #4964
Wredna100123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 41
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Czy wy tez macie przy niedoczynności chrypke i kaszel ?
Wredna100123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 15:50   #4965
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Niby nie jest u mnie autoimmunologiczna ale juz nic nie wiem bo mam jakies guzy Patomorfolog mowi ze nic groźnego a lekarz od usg mnie stresuje ze to od wrzesnia urosło. Endo dał mi tabletki "zeby nie urosło" a podobno hormony na guzy nie działają wiec nie wiem komu wierzyć bo medycyna to nie moja bajka
Jesli jest guz = torbiel z plynem to mozna zmniejszyc hormonami

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Wredna100123 Pokaż wiadomość
Czy wy tez macie przy niedoczynności chrypke i kaszel ?
Czasami np po tym jak bardzo dlugo sie smieje

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 16:27   #4966
Wredna100123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 41
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Ja to samo jak się śmieje to pojawia się chrypa :\

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

I czy miałyście świąd skóry ?
Wredna100123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 16:45   #4967
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Wredna100123 Pokaż wiadomość
Ja to samo jak się śmieje to pojawia się chrypa :\
---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

I czy miałyście świąd skóry ?
U mnie też
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 16:46   #4968
xrychu
Raczkowanie
 
Avatar xrychu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 394
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cześć dziewczyny W listopadzie zdiagnozowano u mnie niedoczynność podczas pobytu na Polnej w Poznaniu. Czy któraś z Was tam się leczy/ leczyła?
xrychu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 18:39   #4969
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Wredna100123 Pokaż wiadomość
Ja to samo jak się śmieje to pojawia się chrypa :\

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

I czy miałyście świąd skóry ?
Czasem tak, jak skora jest niedostatecznie nawilzona... + rozne dziwne alergie objawiajace sie wysypka ale w testach alerg nic nie wyszlo czasem nawet lupiez, schodzaca skora z bokow nosa.. jak dawka hormonow jest ok to wszystko znika

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-02, 18:49   #4970
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Hej dziewczyny.
jak często chodzicie do lekarza jeśli jest wszystko ok?

Mam niedoczynność z Hashi od roku. Od pół roku wyniki mam książkowe, czuję się bardzo dobrze. Uzyskałam to dzięki wizytom u cholernie drogiego prywatnego lekarza. Szczerze powiem, że teraz wolałabym trochę zaoszczędzić, bo mnie aktualnie nie stać na niego. Chcę się zapisać na nfz żeby tylko robić kontrolę. Co ile bym musiała chodzić wystarczy co 6 msc?
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 18:57   #4971
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
jak często chodzicie do lekarza jeśli jest wszystko ok?

Mam niedoczynność z Hashi od roku. Od pół roku wyniki mam książkowe, czuję się bardzo dobrze. Uzyskałam to dzięki wizytom u cholernie drogiego prywatnego lekarza. Szczerze powiem, że teraz wolałabym trochę zaoszczędzić, bo mnie aktualnie nie stać na niego. Chcę się zapisać na nfz żeby tylko robić kontrolę. Co ile bym musiała chodzić wystarczy co 6 msc?
Chodzilam na poczatku co 3 mies, potem co 6, potem raz w roku. Teraz w ciazy gin mi wszystko reguluje. Ale jak masz swietnego (mimo ze drogiego) endo to nie wypuszczalabym go z rak

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 19:04   #4972
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Chodzilam na poczatku co 3 mies, potem co 6, potem raz w roku. Teraz w ciazy gin mi wszystko reguluje. Ale jak masz swietnego (mimo ze drogiego) endo to nie wypuszczalabym go z rak

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Właśnie też chcę zajść w ciążę i mam ginekologa ze specjalnością z endokrynologii na NFZ, dlatego po cichu liczę, że w marcu przy wizycie mi powie, że jest mi w stanie to regulować. Powiem szczerze, że nie stać mnie by co 3 msc wydawać 300 zł na badania i jak cokolwiek nowego to też dopłacać
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-02, 19:05   #4973
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Właśnie też chcę zajść w ciążę i mam ginekologa ze specjalnością z endokrynologii na NFZ, dlatego po cichu liczę, że w marcu przy wizycie mi powie, że jest mi w stanie to regulować. Powiem szczerze, że nie stać mnie by co 3 msc wydawać 300 zł na badania i jak cokolwiek nowego to też dopłacać
No to ja juz zaczynam trzymac kciuki

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-03, 07:19   #4974
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny, a może macie namiary na jakiegos dobrego endo w wojewodztwie opolskim??
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 06:13   #4975
markas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 14
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Część Dziewczyny Mam pytanie do Krwiodawców Oddaję krew regularnie od kilku lat. Hashi mam od 2-3 (niediagnozowana, wnioskuje po objawach), leczę się od kilku miesięcy. Biorę Euthyrox.

Do momentu diagnozy oddawałam regularnie, wyniki miałam dobre, nie było przeciwskazań. Oddawałam i pełna krew i osocze. Teraz czytam, że nie mogę już oddawać, bo Hashi mnie dyskwalifikuje... Jak to jest? Czy faktyczne nie mogę oddawać krwi? Przecież do diagnozy wszystko było ok, wyniki badań itp.. Macie jakieś doświadczenia na tym polu?
markas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 06:42   #4976
niewinny roz
czasem troszkę winny
 
Avatar niewinny roz
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 046
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez markas Pokaż wiadomość
Część Dziewczyny Mam pytanie do Krwiodawców Oddaję krew regularnie od kilku lat. Hashi mam od 2-3 (niediagnozowana, wnioskuje po objawach), leczę się od kilku miesięcy. Biorę Euthyrox.

Do momentu diagnozy oddawałam regularnie, wyniki miałam dobre, nie było przeciwskazań. Oddawałam i pełna krew i osocze. Teraz czytam, że nie mogę już oddawać, bo Hashi mnie dyskwalifikuje... Jak to jest? Czy faktyczne nie mogę oddawać krwi? Przecież do diagnozy wszystko było ok, wyniki badań itp.. Macie jakieś doświadczenia na tym polu?
To prawda, nie możesz oddawać krwi - i ze względu na Hashi i ze względu na Euthyrox
__________________
Studentka farmacji
niewinny roz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 07:15   #4977
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Zgadza się, jeśli dobrze pamiętam to chodzi o przeciwciała, które możesz "sprzedać" zdrowej osobie... Najlepiej jak zapytasz w centrum krwiodawstwa, ale nawet na ich stronie kojarzę info o tarczycy.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 08:51   #4978
chewinggum
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 38
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Witajcie! Wczoraj była moja pierwsza wizyta u endokrynologa, rozpoznała E03, czyli inne postaci niedoczynnosci tarczycy. Dostałam receptę na Letrox 50 1 tab. dziennie. Dziś wzięłam pierwszą tabletkę. Czytałam, ze wiele kobiet ma wyraźne skutki uboczne od tego leku. Co o tym myślicie? Zdziwiłam się, ze dała mi 50, spodziewałam się raczej 25, bo podwyższenie TSH i T3, T4 nie jest mocne, a ja jestem osobą szczupłą.
chewinggum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 09:02   #4979
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Euthyrox i letrox przede wszystkim powinno sie wprowadzac stopniowo 12,5-25-50 a nie od reki 50.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-04, 09:04   #4980
agnieszka_2612
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka_2612
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 22 858
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Euthyrox i letrox przede wszystkim powinno sie wprowadzac stopniowo 12,5-25-50 a nie od reki 50.
ja tak właśnie miałam co kilka dni zwiększałam dawkę...
__________________

agnieszka_2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 13:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.