Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-15, 08:43   #3571
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Korah powiedz mi, smarujesz się czymś na rozstępy?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takiego produktu stricte do walki z rozstępami nie używam, skupiam się obecnie na zapobieganiu im. Obecnie w moim arsenale są te produkty do ciała, to masło Yope jest rewelacyjne, ale czasem mnie uczula, tzn raz nic się nie dzieje, a innym razem dostaję drobnej wysypki na rękach i nogach, nie wiem o co chodzi, ale już mam jego resztkę i zużywam na stopy, bo solidnie nawilża nawet bardzo suchą skórę. Podstawowym moim produktem jest ta oliwka Mamas Babydream, niczego jej nie brakuje, uważam, że to jeden z najlepszych produktów w swojej kategorii na Naszym rynku i używałam jej również nie będąc w ciąży i ona jest też na rozstępy, ale mnie głównie chodzi o nawilżenie i elastyczność skóry, żeby im zapobiec. Emulsja nie jest tak dobra, można sobie darować, ale do kompletu z oliwką daje radę. A masło mango kocham za zapach i pielęgnuje też jak trzeba. W zapasie mam 2 balsamy Miya olejkowy i rozświetlający, nie używałam ich jeszcze i chyba dopiero po porodzie zacznę. Jeśli chodzi o rozstępy, to po pierwszym porodzie mnie niestety poraziło na biuście nimi, dostałam w szpitalu nawału pokarmu i nie miałam nic przy sobie do posmarowania, skóra nie wytrzymała, ale za to na brzuchu ani jednej kreseczki nawet, pomimo, że przez całą ciążę smarowałam się nieskutecznymi kosmetykami z Palmersa i Bio-Oilem (niepolecam).

KLIK
KLIK
KLIK
KLIK
A dlaczego pytasz?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 10:17   #3572
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Takiego produktu stricte do walki z rozstępami nie używam, skupiam się obecnie na zapobieganiu im. Obecnie w moim arsenale są te produkty do ciała, to masło Yope jest rewelacyjne, ale czasem mnie uczula, tzn raz nic się nie dzieje, a innym razem dostaję drobnej wysypki na rękach i nogach, nie wiem o co chodzi, ale już mam jego resztkę i zużywam na stopy, bo solidnie nawilża nawet bardzo suchą skórę. Podstawowym moim produktem jest ta oliwka Mamas Babydream, niczego jej nie brakuje, uważam, że to jeden z najlepszych produktów w swojej kategorii na Naszym rynku i używałam jej również nie będąc w ciąży i ona jest też na rozstępy, ale mnie głównie chodzi o nawilżenie i elastyczność skóry, żeby im zapobiec. Emulsja nie jest tak dobra, można sobie darować, ale do kompletu z oliwką daje radę. A masło mango kocham za zapach i pielęgnuje też jak trzeba. W zapasie mam 2 balsamy Miya olejkowy i rozświetlający, nie używałam ich jeszcze i chyba dopiero po porodzie zacznę. Jeśli chodzi o rozstępy, to po pierwszym porodzie mnie niestety poraziło na biuście nimi, dostałam w szpitalu nawału pokarmu i nie miałam nic przy sobie do posmarowania, skóra nie wytrzymała, ale za to na brzuchu ani jednej kreseczki nawet, pomimo, że przez całą ciążę smarowałam się nieskutecznymi kosmetykami z Palmersa i Bio-Oilem (niepolecam).

KLIK
KLIK
KLIK
KLIK
A dlaczego pytasz?
Dziękuję Muszę dokładnie przejrzeć twoje zakupy bo i mnie takie czekają
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-15, 12:58   #3573
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dziękuję Muszę dokładnie przejrzeć twoje zakupy bo i mnie takie czekają

gratulacje
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 11:43   #3574
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Właśnie tą piankę mam. Porażka. Nie warta ani złotówki wg mnie. W sumie to chyba zdecydowałam się na nią, bo niby miała nie mieć tego okropnego zapachu typowego dla samoopalaczy. I faktycznie nie czuć go. Ale co z tego jak on się zmywa wodą. Mam też piankę samoopalającą z Lirene (taka seria z nazwami kawy) i działa o niebo lepiej, jest pięć razy tańsza tylko zapachu nie mogę znieść Chyba jednak wyjdę na słońce się opalać
Nie znam niestety żadnego samoopalacza z DIH pozbawionego tego charakterystycznego smrodku; nawet górnopółkowe go mają pomimo, że usilnie starają się go jakoś zamaskować. Skład tego, który kiedyś miałam jest dość podobny do składu tej pianki- w tym sensie, że jest DIH, składnik wspomagający produkcję melaniny oraz składnik brązujący, ale smrodek jest delikatnie wyczuwalny, chociaż nie odnotowałam brudzenia ubrań czy ręczników https://www.ebay.com/itm/274260408335 Teraz w ofercie już go nie ma (to jest niby przyspieszacz opalania, ale składowo wypada jak samoopalacz z funkcją brązującą). Mają natomiast typowy samoopalacz https://www.notino.pl/the-organic-ph...iala-i-twarzy/
https://www.lookfantastic.pl/the-org...E&gclsrc=aw.ds
Słabo wyczuwalny smrodek DIH jest też tutaj https://www.douglas.pl/pl/p/50024871...CABEgIFmvD_BwE

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, używałam kilka razy. Zapach kojarzy mi się z gumą balonową, ale jest mniej trwały niż deo Pony Hütchen. Co do podrażnień się nie wypowiem, bo nigdy nie miałam ich po dezodorantach na sodzie. Działanie - raczej słabe, na kilka godzin, pod koniec dnia czuć już tylko pot.

Oni chyba wszystkie zapachy mają sztuczne przy w miarę naturalnych składach. Wolałabym chyba jednak z powrotem ten, bo pięknie i subtelnie pachnie morelami (jak też piszą w opiniach); jednak kiedyś był dostępny także w opakowaniu z pompką, o mniejszej pojemności https://www.ecco-verde.pl/recenzje/f...waste?lang=all


A tak ogólnie to trochę popłynęłam na ecco-verde przy ostatniej zniżce- kupiłam miniaturki deo Soapwalla clasic i citrus (swojego czasu bardzo zachwalany przez Sicilię) oraz żel do brwi 100% Pure

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2022-07-16 o 13:56
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 12:02   #3575
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dziękuję Muszę dokładnie przejrzeć twoje zakupy bo i mnie takie czekają
Wow!!! No to gratulacje kochana, o ile dobrze rozumiem
Jakby co, to służę radą, o ile będę potrafiła
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 17:57   #3576
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Jestem trochę zaskoczona działaniem tego kremu do stóp, bo piszą, że działa rozgrzewająco, czego zupełnie nie odczuwam, natomiast nie wspominają o działaniu keratolitycznym, złuszczającym, co widać jak na dłoni- zawsze był problem z narastaniem naskórka i częstym tarkowaniem, a teraz nie muszę prawie wcale tego robić, a pięty wyglądają lepiej niż po kremach z mocznikiem https://purityherbs.net.pl/sklep/pie...-krem-do-stop/
To pewnie za sprawą wyciągu z Salix Alba i enzymu oksydazy glukozowej- że też nie wspominają o tym w opisie, bo pewnie ułatwiłoby to znacznie wybór (ja kupiłam kiedyś na próbę jak był w dużej promo), a tu proszę- jak dotąd to najlepiej spisujący się u mnie krem do stóp

Nie wspominając już, że ma obłędny, delikatny, ziołowy zapach
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-16, 20:02   #3577
k@rolineczka
Zadomowienie
 
Avatar k@rolineczka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 529
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
gratulacje
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wow!!! No to gratulacje kochana, o ile dobrze rozumiem
Jakby co, to służę radą, o ile będę potrafiła
Dziękuję pewnie będę się zgłaszać o jakieś polecajki
k@rolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-07-17, 18:29   #3578
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Dzięki raz jeszcze za polecenie Evolve, jestem zachwycona, szczególnie maską ze złotem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-18, 08:55   #3579
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;89288892]Nie znam niestety żadnego samoopalacza z DIH pozbawionego tego charakterystycznego smrodku; nawet górnopółkowe go mają pomimo, że usilnie starają się go jakoś zamaskować. Skład tego, który kiedyś miałam jest dość podobny do składu tej pianki- w tym sensie, że jest DIH, składnik wspomagający produkcję melaniny oraz składnik brązujący, ale smrodek jest delikatnie wyczuwalny, chociaż nie odnotowałam brudzenia ubrań czy ręczników https://www.ebay.com/itm/274260408335 Teraz w ofercie już go nie ma (to jest niby przyspieszacz opalania, ale składowo wypada jak samoopalacz z funkcją brązującą). Mają natomiast typowy samoopalacz https://www.notino.pl/the-organic-ph...iala-i-twarzy/
https://www.lookfantastic.pl/the-org...E&gclsrc=aw.ds
Słabo wyczuwalny smrodek DIH jest też tutaj https://www.douglas.pl/pl/p/50024871...CABEgIFmvD_BwE




Oni chyba wszystkie zapachy mają sztuczne przy w miarę naturalnych składach. Wolałabym chyba jednak z powrotem ten, bo pięknie i subtelnie pachnie morelami (jak też piszą w opiniach); jednak kiedyś był dostępny także w opakowaniu z pompką, o mniejszej pojemności https://www.ecco-verde.pl/recenzje/f...waste?lang=all


A tak ogólnie to trochę popłynęłam na ecco-verde przy ostatniej zniżce- kupiłam miniaturki deo Soapwalla clasic i citrus (swojego czasu bardzo zachwalany przez Sicilię) oraz żel do brwi 100% Pure [/QUOTE]

Dzięki za polecajki
Ja również popełniłam zamówienie na ecco verde.
Zamówiłam jakiś nowy krem pod oczy:
https://www.ecco-verde.pl/eterea-cos...-contour-cream
wydaje się konkretny, na pewno konsystencja jest dla mnie ok- masełkowata, ładnie się wchłania. Skusił mnie jednak dość bogaty skład.
I dwa błyszczyki Avril:
https://www.ecco-verde.pl/avril/lip-oil?sai=52001
https://www.ecco-verde.pl/avril/lip-oil?sai=52000
Fantastyczne są, nadają tylko lekkiego koloru. Ten jaśniejszy to bardziej się błuszczy niż daje kolor. Idealny dla nastolatki Ten drugi- to taki nudziak. Raczej półtransparentny. Ale jak oglądałam na filmiku jak dziewczyna malowała się ciemniejszymi kolorami, to były bardziej kryjące: https://www.youtube.com/watch?v=a8PVAvf24mY


Cytat:
Napisane przez k@rolineczka Pokaż wiadomość
Dziękuję Muszę dokładnie przejrzeć twoje zakupy bo i mnie takie czekają
Gratulacje!!!
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-19, 12:52   #3580
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Urtekram u mnie ponownie rządzi
Woda rożana jakieś polskiej nienzanej mi marki, ale taka była w polskim sklepie w No.
Tak wiem, Essence nie naturalny, ale od czasu do czasu takie coś u mnie ląduje w koszyku zakupowym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0849.jpg (216,8 KB, 40 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2022-07-19 o 12:53 Powód: fotki
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 10:13   #3581
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Urtekram u mnie ponownie rządzi
Woda rożana jakieś polskiej nienzanej mi marki, ale taka była w polskim sklepie w No.
Tak wiem, Essence nie naturalny, ale od czasu do czasu takie coś u mnie ląduje w koszyku zakupowym.

Też lubię Urtekram.



Też podobają mi się błyszczyki Avril, ale mam tyle makijażowych produktów do ust, że nie mogę już kupić kolejnego błyszczyka
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-20, 10:29   #3582
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Też lubię Urtekram.



Też podobają mi się błyszczyki Avril, ale mam tyle makijażowych produktów do ust, że nie mogę już kupić kolejnego błyszczyka
Z Avril mam takie pomadki w kredce w odcieniach Corail i Viral Rouge ( mocna czerwień ) i są świetne, zwłaszcza na upały.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 11:10   #3583
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dzięki za polecajki
Ja również popełniłam zamówienie na ecco verde.
Zamówiłam jakiś nowy krem pod oczy:
https://www.ecco-verde.pl/eterea-cos...-contour-cream
wydaje się konkretny, na pewno konsystencja jest dla mnie ok- masełkowata, ładnie się wchłania. Skusił mnie jednak dość bogaty skład.
I dwa błyszczyki Avril:
https://www.ecco-verde.pl/avril/lip-oil?sai=52001
https://www.ecco-verde.pl/avril/lip-oil?sai=52000
Fantastyczne są, nadają tylko lekkiego koloru. Ten jaśniejszy to bardziej się błuszczy niż daje kolor. Idealny dla nastolatki Ten drugi- to taki nudziak. Raczej półtransparentny. Ale jak oglądałam na filmiku jak dziewczyna malowała się ciemniejszymi kolorami, to były bardziej kryjące: https://www.youtube.com/watch?v=a8PVAvf24mY

Gratulacje!!!
Ładne te błyszczyki, fajnie, że znalazłaś filmik, bo faktycznie różnie się prezentują w zależności od koloru.
Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Urtekram u mnie ponownie rządzi
Woda rożana jakieś polskiej nienzanej mi marki, ale taka była w polskim sklepie w No.
Tak wiem, Essence nie naturalny, ale od czasu do czasu takie coś u mnie ląduje w koszyku zakupowym.
Róża



A ja dokupiłam w Rossku tę oliwkę KLIK, bo zakupiony wcześniej do wyprawki olej ze słodkich migdałów Etja zużyłam do mydła, jeśli chodzi o ten Etji, to nie zrobił na mnie większego pierwszego wrażenia, niby nierafinowany BIO, a zapachu zero, niby wysoka jakość, a jednak znam lepszy.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-20, 11:23   #3584
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Ta róża w kosmetykach Urtekram nie jest jakaś intensywna, ale to akurat mi pasuje, bo mocno pachnących kosmetyków nie lubię.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-21, 16:28   #3585
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Znacie ten sklep? same polskie marki.

https://polishnature.pl/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-27, 06:23   #3586
sylwiusaka
Zadomowienie
 
Avatar sylwiusaka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 057
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Korah powiem szczerze, że to niebezpieczne wciąga.
Polecam na początek zrobić mydło marsylskie, kupić sodę kaustyczną (wodorotlenek sodu naoh) 20zł, olej kokosowy w Biedronce i oliwę z oliwek, soda w razie czego przyda się do udrażniania rur i małą butelkę wody destylowanej/demineralizowanej (mrówka 500ml jakieś 8zł)
Przepis chętnie wyślę na priv
A jeszcze, foremkę można zrobić np z opakowania po czipsach pringelsach, lub jakiekolwiek silikonowe np do muffinek.
A czy można podać przepis i tutaj? Ja marzę o własnych mydłach już kilka lat, może spełnią się wreszcie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Z Avril mam takie pomadki w kredce w odcieniach Corail i Viral Rouge ( mocna czerwień ) i są świetne, zwłaszcza na upały.
Tak, super są te pomadki
sylwiusaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-27, 15:15   #3587
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Urtekram u mnie ponownie rządzi
Woda rożana jakieś polskiej nienzanej mi marki, ale taka była w polskim sklepie w No.
Tak wiem, Essence nie naturalny, ale od czasu do czasu takie coś u mnie ląduje w koszyku zakupowym.
Ja też lubię tą markę. Właśnie skończyłam żel do mycia twarzy aloesowy, ale szczególnie mnie nie zachwycił. Ot taki sobie zwykły żel Ale szmpony alowsowe lubię bardzo. Najlepsza jednak jest odżywka w sprayu

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Z Avril mam takie pomadki w kredce w odcieniach Corail i Viral Rouge ( mocna czerwień ) i są świetne, zwłaszcza na upały.
Muszę się kiedyś na nie skusić w takim razie. Ja w ogóle lubię Avril. Wzięłam teraz ich tusz do rzęs na urlop. Tak dobrze się trzymał cały dzień, że mimo upałów i spędzania czasu na plaży nic się nie zmazywał. Wieczorem wręcz miałam problem z jego zmyciem (wzięłam z sobą do demakijażu chusteczki Equlibra różane- makijaż z twarzy schodził dobrze, ale tusz już ciężko). Nie przypasowały mi na razie tylko pudry. Jakieś nie takie kolory jak dla mnie mają i niezbyt dobrze wyglądają u mnie na skórze, sucho i bardzo pudrowo.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-27, 18:05   #3588
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Mam mydło polskiej marki Soap for Globe. Zobaczę czy warte jest tych 49 zł za 80 g.



Obejrzałam dziś ofertę Rossmann'a dla małych dzieci. i jest bosko Same mnie kuszą wypróbować Yope czy Corine de Farme.



Czy ktoś już ma perfumy Evolve?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 08:41   #3589
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Nie znam perfum z Evolve niestety. Miałam tylko Avril

Dotarł właśnie mój podkład we fluidzie z Couleur Caramel. Jest jasny z tym odcieniu 21, ale na pewno nie biały.
Zapach typowy dla naturalnych podkładów ( miałam wcześniej ZAO kremowe w kompakcie ).

W porównaniu do Alkemilla jest kremowy, a nie piankowy jak tamten.
ZAO jak coś nie polecam, dla mnie był zbyt suchy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_08682.jpg (105,4 KB, 22 załadowań)
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-07-29, 09:09   #3590
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie znam perfum z Evolve niestety. Miałam tylko Avril

Dotarł właśnie mój podkład we fluidzie z Couleur Caramel. Jest jasny z tym odcieniu 21, ale na pewno nie biały.
Zapach typowy dla naturalnych podkładów ( miałam wcześniej ZAO kremowe w kompakcie ).

W porównaniu do Alkemilla jest kremowy, a nie piankowy jak tamten.
ZAO jak coś nie polecam, dla mnie był zbyt suchy.

jakie miałaś? napisz coś więcej
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 11:34   #3591
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Zna ktoś BARDZO jasny krem BB z dobrym składem??
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 18:12   #3592
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
jakie miałaś? napisz coś więcej
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...resse-edt.html
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-31, 09:27   #3593
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI





Ja w tym tygodniu idę na miasto. Najpierw zajrzę do Golden Oil - mojego ukochanego sklepiku naturalnego, potem Sephora, bo kuszą mnie kremy Phlov by Anna Lewandowska ( miałam jeden i był super). Zajrzę do Apteki Studenckiej po kremy Weleda (może coś wybiorę, jak będą miały długa datę ważności) i obadam TK MAXX.

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Eveen Pokaż wiadomość
Zna ktoś BARDZO jasny krem BB z dobrym składem??

so bio etic
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 14:48   #3594
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Byłam na mieście i się obkupiłam.



W Golden Oil kupiłam zapas moich ulubionych balsamów do ust miętowych MoistStic, balsam do ust Alteya Organic (wersja wanilia i geranium), krem do twarzy Bema: jeden na przebarwienia po lecie a drugi botox, mydełko różane ręcznie robione, perfumy różane, krem do rąk Bema.


W Sephora kupiłam serum Phlov. Podobały mi się też perfumy i je bym kupiła, ale były tylko testery, perfumy wykupione. Może kiedyś zamówię przez neta. Te Full Moon Light były ładne. te na dzień takie sobie.

https://www.phlov.com/66-perfumy


W Rossmannie kupiłam pomadkę do ust Ewy Chodakowskiej wersja mango. Obwąchałam też perfumy wegańskie Evolve, bo były wszystkie testery i nic mi nie przypadło do gustu. Te, które mnie ciekawiły Dark Praline i neroli były czekoladowe, nie czułam neroli niestety.


W Hebe kupiłam krem Yope.



W TK MAXX nic, zupełnie nic. pustki z naturalków. Widziałam tylko 3 produkty naturalne. A np. Bielenda jest.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2022-08-09 o 08:01
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 11:30   #3595
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Kupiłam i ja pierwszy produkt z phlov

https://www.sephora.pl/p/get-up-girl...tu-523177.html
i nie dla marki, ale dlatego, ze rynek tego typu produktów jest ubogi.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 12:30   #3596
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Phlov to ten sam producent co Alkmie, wiedziałyście o tym? Z Alkmie nic specjalnie mi nie podeszło, więc zastanawiam się, czy kusić się na testy Phlov.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Kupiłam i ja pierwszy produkt z phlov

https://www.sephora.pl/p/get-up-girl...tu-523177.html
i nie dla marki, ale dlatego, ze rynek tego typu produktów jest ubogi.
nie znam nic bardziej genialnego do ujędrnienia biustu i poprawy gęstości skóry (opinia mojej mamy, przyjaciółki, a teraz i moja ) od Sesdermy Sesnatura.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 12:47   #3597
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Phlov to ten sam producent co Alkmie, wiedziałyście o tym? Z Alkmie nic specjalnie mi nie podeszło, więc zastanawiam się, czy kusić się na testy Phlov.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------



nie znam nic bardziej genialnego do ujędrnienia biustu i poprawy gęstości skóry (opinia mojej mamy, przyjaciółki, a teraz i moja ) od Sesdermy Sesnatura.

Nie wiedziałam. Lubię Alkemie


Sesderma odpada. Skład ma fatalny. Szukałam czegoś o naturalnym.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 14:15   #3598
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Byłam na mieście i się obkupiłam.

W Golden Oil kupiłam zapas moich ulubionych balsamów do ust miętowych MoistStic, balsam do ust Alteya Organic (wersja wanilia i geranium), krem do twarzy Bema: jeden na przebarwienia po lecie a drugi botox, mydełko różane ręcznie robione, perfumy różane, krem do rąk Bema.

W Sephora kupiłam serum Phlov. Podobały mi się też perfumy i je bym kupiła, ale były tylko testery, perfumy wykupione. Może kiedyś zamówię przez neta. Te Full Moon Light były ładne. te na dzień takie sobie.

https://www.phlov.com/66-perfumy


W Rossmannie kupiłam pomadkę do ust Ewy Chodakowskiej wersja mango. Obwąchałam też perfumy wegańskie Evolve, bo były wszystkie testery i nic mi nie przypadło do gustu. Te, które mnie ciekawiły Dark Praline i neroli były czekoladowe, nie czułam neroli niestety.


W Hebe kupiłam krem Yope.



W TK MAXX nic, zupełnie nic. pustki z naturalków. Widziałam tylko 3 produkty naturalne. A np. Bielenda jest.
Udane zakupy
Ciekawią mnie te perfumy, muszę poszukać u siebie.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Kupiłam i ja pierwszy produkt z phlov

https://www.sephora.pl/p/get-up-girl...tu-523177.html
i nie dla marki, ale dlatego, ze rynek tego typu produktów jest ubogi.
Ja niby wiedziałam, że to jedna firma produkuje, ale nie specjalnie mnie to zachęca- na pewno jakościowo są to dopracowane formuły.

Ja do biustu mam taki krem: https://amvicosmetics.com/product/86...koltu-i-biustu
może nie jest to jakiś super odkrywczy produkt, ale spełnia swoją funkcję.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 11:12   #3599
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Udane zakupy
Ciekawią mnie te perfumy, muszę poszukać u siebie.



Ja niby wiedziałam, że to jedna firma produkuje, ale nie specjalnie mnie to zachęca- na pewno jakościowo są to dopracowane formuły.

Ja do biustu mam taki krem: https://amvicosmetics.com/product/86...koltu-i-biustu
może nie jest to jakiś super odkrywczy produkt, ale spełnia swoją funkcję.

Niestety ma glikole, których moja skóra nie toleruje.

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Testowałyście może pielęgnację Hagi? Mam ochote na jakis ich krem.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-10, 12:13   #3600
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XVI

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Niestety ma glikole, których moja skóra nie toleruje.

Kusum, a zerknij na ten: https://www.eenymeeny.eu/produkt/kre...acy-do-biustu/

***
Cześć ,

czytam cały czas, na pisanie czasu brak
Ale pozdrawiam Was serdecznie.

Może uda mi się cyknąć jakąś fotkę moich ostatnich zakupów
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-19 12:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.