Piękne, młode i szalone 30+ 40+ - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-11-06, 17:34   #3991
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

dzieki dziewczyny.. Odgrzebalam stare diety: Jajeczna 14dniowa i Kapusciana ( ta zupa Kwasniewskiego)Moze sprobuje? Od poniedzialku.
Ja raczej nie objadam sie. Nie uzywam cukru. Ciasta tylko przy okazjach rodzinno-kolezenskich. Czasem jakis slodki likier ktorych w domu mam kilka i to kusi jedynie.Trzeba likiery odstawic..
Tak naprawde to chyba pobyt na Krecie mi dal te kilogramy. Bo jak sama sobie mam zrobic jedzenie to mnie chce mi sie. A tam bylo pod nos i wybor tez kusil zeby wziasc jedno drugie i trzecie...
I tak niestety spowolniona przemiana materii i dodala kilogramy. A kiedys moglam zjesc pol tortu i wazylam 55 kilo.... ech.. starosc nie radosc... wszystko zaczyna wygladac brzydko w czlowieku..
Moj TZ zamienil moja Lagune ful wypas ale 9letnią, na nowego Hyundaya i30 wagon...Zal mi Laguny. Hyunday nie ma takiego wyposazenia
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 17:47   #3992
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Marjolka dieta kapuściana czy jajeczna...i co dalej. Powrót do starych nawyków, likierku i... murowany efekt jo-jo

Gratuluję nowego auta nie narzekaj...

Na wieczór do posłuchania, jak się lubi: https://www.youtube.com/watch?v=jmKRLy8qT2Q

Uwielbiam iyeoka Okoawo ale akurat tego zremiksowanego utworu nie znałam...

A tu oryginalny utwór:
https://www.youtube.com/watch?v=9Pes54J8PVw

Brzmi jak moja ukochana Amy Winehouse...

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2019-11-06 o 18:37
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 18:59   #3993
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Mar_jolka, La_Mary ma racje - najlepiej zmienić nawyki już na zawsze Te diety jajeczne, kapuściane, to stare 'wynalazki'. Teraz internet jest pełen inspiracji. Od siebie bardzo polecam blog: https://qchenne-inspiracje.pl/ - masz gotowe przepisy, w sumie wszystko na tym blogu masz. I tu ciekawy post: https://qchenne-inspiracje.pl/odchud...anim-schudlam/

Myśle też, że jak ktoś chce schudnąć, to musi ograniczyć chleb, buły, drożdżówki, makarony, ciasta...

Mam niedaleko siebie sklep ze zdrową żywnością i przedwczoraj kupiłam: https://fairtrend.pl/pl/p/Zambezi-cz...YaAlyaEALw_wcB - jest przepyszna
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 19:12   #3994
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Marjolka - mydełka śliczności.
Aż bym coś zamówiła, tylko, że wszyscy u mnie w rodzinie odzwyczaili się już od mydeł w kostce.
Co do diety - podpisuję się pod tym co napisały dziewczyny - żadne "kierunkowe" czy mocno eliminacyjne diety na dłuższą metę nam nie służą. Dieta (jako sposób żywienia a nie odchudzanie na chwilę)musi być kompletna i zbilansowana. Z doświadczenia dodam, że uważam, że każda złotówka wydana na dobrego dietetyka mi zaprocentowała. Jeśli bierzesz uwagę "wycieczkę" do Katowic - mogę podesłać namiar. Jeśli chcesz mieć bliżej (bo wizyty kontrolne)- szukaj dietetyków klinicznych z dobrymi opiniami a nie osób po kursach. Czasem kwestia nadmiaru kilogramów nie musi wynikać tylko ze spowolnienia przemiany materii, ale z jakichś nieuregulowanych kwestii zdrowotnych, niedoborów (np. D3 na zbuyt niskim poziomie też spowalnia metabolizm). Dobry dietetyk szuka przyczyn.



Jeśli chodzi o ćwiczenia - z kolei zamiast konsultacji u lekarza - ja bym doradziła raczej fizykoterapeutę. Nierzadko zdarza się, że osoby z takim wykształceniem pracują nie tylko w gabinetach rehabilitacji, ale na siłowniach, w fitness clubach. Ja wyleczyłam barki na siłowni z trenerem personalnym (8 wizyt), mój mąż ma podobny problem z kręgosłupem co Ty i po jednej konsultacji już wie co powinien ćwiczyć, a czego mu nie wolno. Dobrym prognostykiem, że taki trener zna się na rzeczy, prócz wykształcenia, jest fakt, że przed ćwiczeniami chce się dokładniej zapoznać z wynikami badań, historią choroby.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

I jeszcze jeden wątek - porządek w domu vs dużo pracy. Zdarzało mi się całymi miesiącami pracować po -naście godzin dziennie, do tego czasem część weekendu. No cóż, nie było to niezauważalne. Szczególnie, że wśród zajęć domowych wyższy priorytet ma kontakt z dziećmi i przygotowanie jedzenia a nie porządki. Nie zarastaliśmy brudem, bo nie tylko mama ma dwie ręce , ale bałagan bywa konkretny.
I tak od kilku lat dojrzewam sobie, i dojrzeć nie mogę, do tego, że być może optymalnym wyjściem byłaby dla nas jakaś pomoc raz w tygodniu. Do tej pory wstrzymywało mnie właśnie to, żeby dzieci totalnie nie "rozpuścić" - niech się nie nauczą, że rzeczy dzieją się same w domu. Ale teraz ... syn się wyprowadził, córka ma naprawdę dużo zajęć na głowie a i wiek, w którym miałaby jej taka "sodówka"uderzyć też już ma za sobą. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? W sensie - gdzie szukać, jeśli nie znajome nie mogą kogoś konkretnego polecić? Lepsza firma sprzątająca czy konkretna osoba? Wiecie jakie są u Was stawki za tego typu usługi? Będę wdzięczna za podpowiedzi, może tym razem nie skończy się na planowaniu, bo trochę szkoda mi tej niewielkiej dawki wolnego czasu na mycie okien, czy kabiny prysznicowej
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 19:32   #3995
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez dircikowa Pokaż wiadomość
I jeszcze jeden wątek - porządek w domu vs dużo pracy. Zdarzało mi się całymi miesiącami pracować po -naście godzin dziennie, do tego czasem część weekendu. No cóż, nie było to niezauważalne. Szczególnie, że wśród zajęć domowych wyższy priorytet ma kontakt z dziećmi i przygotowanie jedzenia a nie porządki. Nie zarastaliśmy brudem, bo nie tylko mama ma dwie ręce , ale bałagan bywa konkretny.
I tak od kilku lat dojrzewam sobie, i dojrzeć nie mogę, do tego, że być może optymalnym wyjściem byłaby dla nas jakaś pomoc raz w tygodniu. Do tej pory wstrzymywało mnie właśnie to, żeby dzieci totalnie nie "rozpuścić" - niech się nie nauczą, że rzeczy dzieją się same w domu. Ale teraz ... syn się wyprowadził, córka ma naprawdę dużo zajęć na głowie a i wiek, w którym miałaby jej taka "sodówka"uderzyć też już ma za sobą. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? W sensie - gdzie szukać, jeśli nie znajome nie mogą kogoś konkretnego polecić? Lepsza firma sprzątająca czy konkretna osoba? Wiecie jakie są u Was stawki za tego typu usługi? Będę wdzięczna za podpowiedzi, może tym razem nie skończy się na planowaniu, bo trochę szkoda mi tej niewielkiej dawki wolnego czasu na mycie okien, czy kabiny prysznicowej
Jakiś czas temu szukałam osoby do pomocy w sprzątaniu raz w tygodniu i mam z tym koszmarne doświadczenia. Przede wszystkim, trafiałam na bardzo nieodpowiedzialne osoby - do większości pierwszych spotkań w ogóle nie dochodziło, bo: ktoś się umawiał, ja czekałam, ale się w ogóle nie pojawiał, albo odwoływał na 10 minut przed przyjściem, albo dzwoniłam okazywało się, że ktoś w ogóle zapomniał . Jedno co się nauczyłam, to, że jak ktoś nawali za pierwszym razem, to koniec i trzeba taką osobe skreślić. Ja byłam naiwna i czasami dawałam drugą szanse i umawiałam się na inny termin, ale i za drugim razem również nawalali znowu podając kiepskie wymówki.

Sama zarejestrowałam się na portalu: https://www.pomocedomowe.pl/ - jest on płatny. Chyba 10 zl za miesiąc, ale nie wiem czy dobrze pamiętam.

Koniec końców, dzięki temu portalowi skontaktowała się ze mną bardzo fajna pani i przychodziła przez dłuższy czas, zaprzyjaznilysmy sie nawet troche i wiedzialam, ze sprzatajac u mnie dorabia sobie, a w miedzy czasie caly czas szukala stalej pracy, ktora znalazla i w ostatecznosci nie mogła juz do mnie przychodzic.

Przed przeprowadzka do obecnego mieszkania (w czerwcu), wynajelam pania z polecenia do sprzatania poprzedniego mieszkania po wyprowadzce, rzucila wysoka cena, ale okay... Jakaż ja jestem naiwna . Zaufałam jej, w szczegolnosci, ze byla z polecenia, wiec nawet nie sprawdzalam dokladnie po niej, tylko rzucilam okiem (byl wieczor) i zaplacilam. Niestety, okazalo sie, ze posprzatala straszliwie po lebkach, i tak naprawde zrobila tyle co nic - nie wiem co w tym mieszkaniu robila przez te godziny. W ostateczności samej mi przyszło sprzątać - straciłam kase i czas. Jak to mowia: you live, you learn.

Rozpisalam sie, ale jeden wniosek sie nasuwa: trzeba być ostrożnym, najlepiej ktoś z polecenia od kogos komu ufasz (ale i z tym jak widać powyżej bywa różnie).

Może firmy sprzątające faktycznie sa lepsze - w sumie dzwonilam do paru, zawsze ktoś miał oddzwonic, nigdy nie doczekalam sie na ten telefon.

Albo ja jestem takim pechowcem, albo nie wiem, ale mam nadzieje, ze bedziesz miala wiecej szczescia niz ja.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-11-06 o 19:41
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-06, 19:51   #3996
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cinderella - dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. W ramach moich "wykopków" w internecie trafiłam właśnie na ten sam portal i jest tam sporo ofert pań (a nawet panów, nie będę do końca seksistką ) z mojej okolicy.
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 08:29   #3997
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez dircikowa Pokaż wiadomość
Marjolka - mydełka śliczności.
Aż bym coś zamówiła, tylko, że wszyscy u mnie w rodzinie odzwyczaili się już od mydeł w kostce.
Co do diety - podpisuję się pod tym co napisały dziewczyny - żadne "kierunkowe" czy mocno eliminacyjne diety na dłuższą metę nam nie służą. Dieta (jako sposób żywienia a nie odchudzanie na chwilę)musi być kompletna i zbilansowana. Z doświadczenia dodam, że uważam, że każda złotówka wydana na dobrego dietetyka mi zaprocentowała. Jeśli bierzesz uwagę "wycieczkę" do Katowic - mogę podesłać namiar. Jeśli chcesz mieć bliżej (bo wizyty kontrolne)- szukaj dietetyków klinicznych z dobrymi opiniami a nie osób po kursach. Czasem kwestia nadmiaru kilogramów nie musi wynikać tylko ze spowolnienia przemiany materii, ale z jakichś nieuregulowanych kwestii zdrowotnych, niedoborów (np. D3 na zbuyt niskim poziomie też spowalnia metabolizm). Dobry dietetyk szuka przyczyn.



Jeśli chodzi o ćwiczenia - z kolei zamiast konsultacji u lekarza - ja bym doradziła raczej fizykoterapeutę. Nierzadko zdarza się, że osoby z takim wykształceniem pracują nie tylko w gabinetach rehabilitacji, ale na siłowniach, w fitness clubach. Ja wyleczyłam barki na siłowni z trenerem personalnym (8 wizyt), mój mąż ma podobny problem z kręgosłupem co Ty i po jednej konsultacji już wie co powinien ćwiczyć, a czego mu nie wolno. Dobrym prognostykiem, że taki trener zna się na rzeczy, prócz wykształcenia, jest fakt, że przed ćwiczeniami chce się dokładniej zapoznać z wynikami badań, historią choroby.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:04 ----------

I jeszcze jeden wątek - porządek w domu vs dużo pracy. Zdarzało mi się całymi miesiącami pracować po -naście godzin dziennie, do tego czasem część weekendu. No cóż, nie było to niezauważalne. Szczególnie, że wśród zajęć domowych wyższy priorytet ma kontakt z dziećmi i przygotowanie jedzenia a nie porządki. Nie zarastaliśmy brudem, bo nie tylko mama ma dwie ręce , ale bałagan bywa konkretny.
I tak od kilku lat dojrzewam sobie, i dojrzeć nie mogę, do tego, że być może optymalnym wyjściem byłaby dla nas jakaś pomoc raz w tygodniu. Do tej pory wstrzymywało mnie właśnie to, żeby dzieci totalnie nie "rozpuścić" - niech się nie nauczą, że rzeczy dzieją się same w domu. Ale teraz ... syn się wyprowadził, córka ma naprawdę dużo zajęć na głowie a i wiek, w którym miałaby jej taka "sodówka"uderzyć też już ma za sobą. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? W sensie - gdzie szukać, jeśli nie znajome nie mogą kogoś konkretnego polecić? Lepsza firma sprzątająca czy konkretna osoba? Wiecie jakie są u Was stawki za tego typu usługi? Będę wdzięczna za podpowiedzi, może tym razem nie skończy się na planowaniu, bo trochę szkoda mi tej niewielkiej dawki wolnego czasu na mycie okien, czy kabiny prysznicowej
Witam, za godzinę mam szkolenie ale na miejscu, więc mam teraz czas na kawę i lekturę

Dircik, moja córka chociaż ma jeszcze 9 lat nie zajmuje się porządkami w domu
No od wielkiego dzwonu jak mnie nerwy poniosą to lata ze szmatą i ściera kurz... To żadna robota bo u mnie mało mebli Ale w ogóle się tym nie przejmuję, wyrasta w czystym domu więc coś tam pozytywnego z tego rodzinnego domu wyniesie.
Co do cen to zależy... od osoby, od firmy, od metrażu i chyba przede wszystkim od miasta. Im większe miasto tym też większe stawki. Moje miasto nie jest wielkie to i stawki są mniejsze.
Mam duży metraż, sporo okien więc firmy tez się cenią. Dlatego (o czym juz pisałam) biorąc firmę do odgruzowania domu i mycia okien wynajmujemy z sąsiadami. mamy wtedy znaczny rabat.
Pani Hania (pani, która od wielu lat mnie wyręcza w sprzątaniu) jest opłacana przez Tż (w formie premii), bo u niego prcauje. Kilkakrotnie wynajmowaliśmy osobę z ogłoszenia do mycia okien wraz z ramami. Osiem okien, w tym dwa okna tarasowe (300 zł). Bez dużych okien salonowych, okna panoramicznego i okien na poddaszu. Te wspomniane okna mogą być myte tylko przez firmę ponieważ jest to tzw.praca na wysokości.

Mnie też czeka szukanie gosposi, bo pani Hania od ponad 2 m-cy jest na zwolnieniu lekarskim. Po wspomnianym remoncie sama myłam podłogi ale ponieważ nie mam dywanów (no jeden, nieduży w salonie) więc smugi były mocno widoczne na podłodze. Chciałam zaoszczędzić na firmie sprzątającej ale się nie dało...

Szukając osoby do sprzątania na pewno w pierwszej kolejności podpytam siostrę, sąsiadów. Dam ogłoszenie do lokalnej gazety albo online. Moja sąsiadka ma super babkę ale niestety nie chce u mnie... Nie dociekałam...

Cinderella, gdyby nas tak potraktowano na pewno wystawilibysmy negatywną opinię firmie. Przynajmniej innych bym przestrzegła przed nieuczciwością.

dzisiaj mam zaplanowaną po południu wizytę u groomera wcześniej muszę odwiezć córkę na lekcję gry na gitarze. Może w wolnej chwili podjadę kupić dobre wino albo dwa na wyjazd Na ten weekend przyjedzie do apartamentowca sporo sąsiadów, więc szykuje się na pewno niejedna impreza...
Szczerze to nie przepadam za tego typu integracją...

Marjolka i co postanowiłaś w związku z odchudzaniem?

Cinderella ciekawa ta strona qchenne inspiracje

Miłego dnia

Edytowane przez LaMary
Czas edycji: 2019-11-07 o 12:04
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 13:15   #3998
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

dzieki dziewczyny za wszystkie rady dotyczace diety. Ale ja naprawde ze slodyczy to czasem-raz dwa razy w miesiacy lody. Lub nie czesciej niz razwmiesiacu jakies ciasto. Cukierkow nie jadam. A chyba raz w tygodniu banana. Banany odstawie. Cukru do niczego nie uzywam pije tylko wode i gorzka kawe z odrobina mleka. Chleba niewiele. Czasem bulke biala nie razowa ze wzgledu na zoladek raczej zytniego mi sie nie zaleca. jem du\zo salatek i warzyw- po prpstu to lubie i nie jest to katowanie sie. A lubie oliwki nadziewane migdalami- te z Lidla. Czasem zjem pol sloiczka... I co tu odstawic?
na razie calkowicie odstawilam pieczywo. Kaszy to niezbyt lubie wiec tu bez problemu. Makaronow raczej nie jadalam chyba od 10 lay
I na dzis tyle wmojej diecie. Troche zaczelam cwiczyc. I zastanawiam sie czy zapisac sie do Strefy Przemian 49 zeta na miesiac przez rok. To ktos.. na razie nie wiem kto nazywa sie Bartek Szemraj ma kanal na youtube i jest na Fb daje cwiczenia i diete.
Zna go ktoras z Was?

Dziewczyny jak sie nazywa ta wybielajaca masc z apteki Acnederm? czy jakos inaczej? Bo kolezanka chce sobie wybielic plamy na twarzy
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 16:50   #3999
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Marjolka, ja bym nadal polecała dietetyka, Katowice nie masz daleko, - wywiad, choroby, zwazenie, zmierzenie poziomow nawodnienia i tkanki tłuszczowej...I dieta pod Ciebie. Powiem Ci, ze dużo daje, zwłaszcza potem porównywanie wynikow sprzed miesiąca czy dwóch.
Akurat wszelkie kasze sa polecane Nie z tłustymi sosami - ale 3 łyzki kaszy na obiad - jęczmiennej, gryczanej, orkiszowe, czy ciemnego ryzu - jak najbardziej. Banany tez, u mnie jako koktajle typu 0,5 banana, jogurt czy maslanka, woda, siemię lniane, sliwka suszona - i zblendowac na koktajl. Banany sa zdrowe i maja dużo magnezu. Potrzebujesz włąsnie dietetyka by ocenił Twoje obecne odżywianie i sprawdził, co trzeba dodac, a co odjąć. nie obrzydzaj sobie zycia dieta kapusciana czy jajkami po same uszy
Ze sprzątaniem nie pomoge. Do mnie raz na 2 miesiące przyjezdza pani, bardzo załuje, ze nie ejst na miejscu. Nie z ogłoszenia, od lat znaja się z moja mama, pomagała jej i sprzątała u niej całe lata, taka zaufana osoba, robiaca cos z dobroci serca, nie za kase - czyli pamietajaca i z własnej woli robiaca cos, co jest potrzebne. To nie do przecenienia, bardzo pomagała mamie, zajmowała się nia w ostatnim czasie - ktoś, kto pofarbuje włosy i opłaci rachunki i sprzątnie na cmentarzu i wypieli ogrod...100% uczciwości i bardzo pracowita, jak u nas jest przez 2 dni idzie, jak burza, trzeba ja raczej hamować...Gdyby chciała - miałaby iles domow chętnych na jej usługi, ale wiek i zdrowie już jej kaza odrzucać propozycje, zajmuje się jednym domem na miejscu, do nas - jak mowiłąm - raz na 2 miesiące. Nie płace jej za godziny, u nas nocuje 1 noc, je, daję jej 200 zł , ale to sa 2 dni ciężkiej pracy od 7 rano do 22, nie czuje, zebym przepłacała, bo mam od uporządkowania ciuchow i bielizny pościelowej w garderobie po umycie okien, upranie i powieszenie firanek, po wszystkie szuflady w kuchni...

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2019-11-07 o 17:03
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-07, 20:45   #4000
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Marjolka, poprę Kamlisę - to co napisałaś tym bardziej potwierdza, że dietetyk to dobra opcja. Właśnie wtedy, gdy przyczyny problemów z wagą nie mają tak oczywistych, narzucających się przyczyn - warto pójść na indywidualną poradę do dietetyka klinicznego, który może na profesjonalnym sprzęcie (to ważne czy ma atesty medyczne) sprawdzić szczegółowo skład ciała.

Tak podkreślam "klinicznego" bo pani po kursach,mimo, że robiła dobre wrażenie, bardziej mi zaszkodziła niż pomogła.
Za cenę rocznego abonamentu u człowieka, który, z tego co widzę zajmuje się coachingiem i marketingiem a raczej nie ma wykształcenia kierunkowego i nie ma możliwości zbadania Cię osobiście, masz u "mojej"dietetyk 5 indywidualnych wizyt z dwumiesięczną rozpisaną NAPRAWDĘ indywidualną dietą, która jest na bieżąco modyfikowana w razie potrzeby. U mnie akurat całość to były 3 miesięczne diety (najpierw redukcja, potem miesiąc stabilizacji) ale uważam, że było warto i że dłużej - nie trzeba było.


Acnederm to kwas azelainowy, nie wiem czy ma szanse wybielić? Jest stosowany przy trądziku, w tym różowatym i przy cerze naczyniowej, złuszcza bardzo delikatnie.

Edytowane przez dircikowa
Czas edycji: 2019-11-07 o 20:49
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 06:22   #4001
SovaEvree
Zadomowienie
 
Avatar SovaEvree
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 764
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Marjolka sorki ale pan o nazwisku Szemraj wg mnie wyglada jakos...szemranie
Swoja droga dalam sie kiedys namowic na diete kolesia ktory tez na fb sie oglaszal, setki zadowolonych i odchudzonych...stwierdzil am ze kurcze sprobuje... i sie okazalo ze dieta to szablon i to taki mega powtarzalny, zaznaczajac opcje nietolerancji laktozy dostalam w diecie ser bialy i wiejski i mleko do kawy.... kwiatkow bylo wiecej ale juz nie pamietam...
Dlatego uwazam ze najlepiej znalezc madrego dietetyka i sie do niego udac... w Czwie tez jest babeczka o ktorej slysze duzo dobrego, nawet przez chwile macocha do niej chodzila i efekty byly... sama sie nad nia zastanawiam jesli sobie sama nie poradze (poki co leki i dieta przyniosly -1.5kg w poltora tyg...nie jest zle chyba)



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SovaEvree jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-08, 08:46   #4002
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Sova, gratulacje - to bardzo ładny wynik

I tak - w internecie można się naciąć, dużo oszustów, którzy nic nie mają wspólnego z fachowcami czy specjalistami, za to są dobrymi marketingowcami . I to tyczy się wielu aspektów, nie tylko tych dot. odchudzania, np. ME.

Cytat:
Napisane przez dircikowa Pokaż wiadomość
Acnederm to kwas azelainowy, nie wiem czy ma szanse wybielić? Jest stosowany przy trądziku, w tym różowatym i przy cerze naczyniowej, złuszcza bardzo delikatnie.
Używałam przez chwile Acnederm, nie widziałam żadnej poprawy, ale tak jak dziewczyny pisały - trzeba sobie dać min. 6 miesięcy, żeby zobaczyć jakiś efekt. Z tego co pamiętam LaMary pisała o sobie, że plamka zeszła jej dopiero po 9 miesiącach regularnego stosowania.

Przebarwienia są koszmarnie trudne do usunięcia - dużo o tym ostatnio czytam... Są szybkie sposoby, jak lasery, ale co z tego jak w 90% przypadków wszystko pięknie usuwają, a po 3 tygodniach od zabiegu dochodzi do remisji i jest jeszcze gorzej niż przed zabiegiem, już nie wspominając o tym, że jeszcze trudniej po remisji te plamy usunać - i to informacja z artykułów badawczych od Harvard Medical Health, więc nie mam podstaw im nie wierzyć.

Jedno co, to ponoć najlepsze efekty daje używanie kremów z hydrochinom równoczesnie z tretinoiną. No i oczywiscie na pierwszym miejscu filtr przeciwsloneczny, ale o tym każdy wie.

mar_jolka, może ten krem co Dircik polecała, który pomógł jej mężowi? Ewentualnie ten produkt jest podobno niezły, ale nie zamawiałam jeszcze: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...unitone-4.html

Długi weekend, miłe panie

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-11-08 o 08:50
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-08, 19:10   #4003
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Czekam na konsultację, a raczej receptę od specjalisty (na 4 antybiotyki lub 3 antybiotyki plus coś tam związanego z metalem, taki standardowy zestaw). Spałam jak suseł prawie dwa dni po tym znieczuleniu.
Również przytyłam w ostatnim miesiącu i mam do zrzutu w sumie 5kg. Właśnie od drożdżówek, makaronów i pieczywa, ale niestety jasne produkty mączne to chwilowo moja dieta.
Od likierków się wspaniale tyje. Nabyłam kiedyś na takich smakowitościach 9kg. Teraz zastanawiam się, czy dałoby radę zrobić coś a'la kajmakówkę tylko na stewii i czego w takim razie użyć zamiast skarmelizowanego mleka. Na pewno są jakieś wersje wegańskie, więc można by je chociaż bezkalorycznie osłodzić.
Trening z fizjoterapeutą to bardzo rozsądna opcja - podobne rozwiązanie podsunął mi ortopeda.

Jeśli chodzi o Panią, która za 2 dni pracy bierze 200zł, to bardzo dobra cena. U nas jest tyle za 1 dzień u prywatnej osoby (sprzątanie mieszkania). Sama ostatnio to rozważam, chociaż okna i ogarnięcie raz w miesiącu, bo cały czas mam problemy z ręką i biodrem (ściślej zespołem mięśnia gruszkowatego, podobno).

Kupiłam olejek Whamisa, toner, serum Snail Bee i maseczki z Bentona.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...acial-oil.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...mask-pack.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ate-serum.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...deep-rich.html

Na Skin79 powyższe marki są obecnie w dobrej cenie. Myślę jeszcze nad zamówieniem z Deciem, bo mają w ofercie produkty TO, których brakuje w Cosibelli i promocję w listopadzie, więc kosmetyki wychodzą po 5 euro.

Jestem zadowolona z Niacinamide + Zinc TO. Znacznie przyspiesza gojenie się niedoskonałości.

Kasztanka, wciągnęłam się w Riverdale, który polecałaś gdzieś jako odmóżdżacz. Co prawda 3 sezon jest tak infantylny, że oszukuję i trochę przewijam, ale jestem ciekawa dwóch głównych wątków.
Widziałyście trailer Wiedźmina? Jestem wielką fanką sagi i nie jestem przekonana, za to ciekawi mnie nowy film o Van Goghu.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2019-11-08 o 19:18
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 01:34   #4004
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Czekam na konsultację, a raczej receptę od specjalisty (na 4 antybiotyki lub 3 antybiotyki plus coś tam związanego z metalem, taki standardowy zestaw). Spałam jak suseł prawie dwa dni po tym znieczuleniu.
Również przytyłam w ostatnim miesiącu i mam do zrzutu w sumie 5kg. Właśnie od drożdżówek, makaronów i pieczywa, ale niestety jasne produkty mączne to chwilowo moja dieta.
Od likierków się wspaniale tyje. Nabyłam kiedyś na takich smakowitościach 9kg. Teraz zastanawiam się, czy dałoby radę zrobić coś a'la kajmakówkę tylko na stewii i czego w takim razie użyć zamiast skarmelizowanego mleka. Na pewno są jakieś wersje wegańskie, więc można by je chociaż bezkalorycznie osłodzić.
Trening z fizjoterapeutą to bardzo rozsądna opcja - podobne rozwiązanie podsunął mi ortopeda.

Jeśli chodzi o Panią, która za 2 dni pracy bierze 200zł, to bardzo dobra cena. U nas jest tyle za 1 dzień u prywatnej osoby (sprzątanie mieszkania). Sama ostatnio to rozważam, chociaż okna i ogarnięcie raz w miesiącu, bo cały czas mam problemy z ręką i biodrem (ściślej zespołem mięśnia gruszkowatego, podobno).

Kupiłam olejek Whamisa, toner, serum Snail Bee i maseczki z Bentona.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...acial-oil.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...mask-pack.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ate-serum.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...deep-rich.html

Na Skin79 powyższe marki są obecnie w dobrej cenie. Myślę jeszcze nad zamówieniem z Deciem, bo mają w ofercie produkty TO, których brakuje w Cosibelli i promocję w listopadzie, więc kosmetyki wychodzą po 5 euro.

Jestem zadowolona z Niacinamide + Zinc TO. Znacznie przyspiesza gojenie się niedoskonałości.

Kasztanka, wciągnęłam się w Riverdale, który polecałaś gdzieś jako odmóżdżacz. Co prawda 3 sezon jest tak infantylny, że oszukuję i trochę przewijam, ale jestem ciekawa dwóch głównych wątków.
Widziałyście trailer Wiedźmina? Jestem wielką fanką sagi i nie jestem przekonana, za to ciekawi mnie nowy film o Van Goghu.
Nie wiem, co jest nie tak z moja twarza, ale niacinamide z TO nie robi u mnie nic. Mam mini opakowanie (10 ml) serum z kwasem hialuronowym i niacinamide z Verso, musze zaczac go systematycznie uzywac, moze to bedzie godny zamiennik, i w dodatku kosmetyk 2w1 (niacinamide i kwas hialuronowy):
https://www.mecca.com.au/verso/hydra.../I-030909.html
Kupilam wczoraj zestaw masek Glow Recipe, arbuzowa cudnie pachnie, ma dziwna, jakby silikonowa konsystencje, ale ladnie sie wchlania kilka minut po nalozeniu, bede teraz obydwie testowac.
https://www.mecca.com.au/glow-recipe.../I-040103.html

Ja do zrzucenia mam 10 kilo, skoro aktualnie nie pracuje, to chcialabym zaczac wiecej sie ruszac i tez wiecej gotowac w domu zdrowych rzeczy, isc na ryneczek po swieze warzywa kilka raz w tygodniu.
Do tego chcialabym tez sie pozbyc ubran i butow, ktorych nie nosze, kosmetykow, ktorych nie uzywam (zestaw samoopalajacy, ktory dostalam w prezencie, dosc drogi - ponad $100 za calosc, ale ja takich rzeczy po prostu nie uzywam i nie mam zamiaru zaczac), do tego torebki i inne akcesoria, troche tego sie uzbieralo.

Co do Riverdale, to bawi mnie czasami ten serial, ale ogolnie to raczej w kategorii guilty pleasure sie miesci, lubie sie raz w tygodniu odmozdzyc, no i musicalowe odcinki mi sie zawsze podobaja
W temacie seriali, obejrzalam w tym tygodniu Daybreak (Netflix) i bardzo polecam
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 09:35   #4005
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Dziewczyny, super zakupy

Olejek Whamisa jest bardzo fajny . Toner - kupiłam próbke, chyba 10ml, użyłam pare razy, ale u mnie nie robił nic . Może on jest dla suchej skóry? Ja mam tłustą, i pomimo tego, że się przez to męczę czasami z wypryskami, to koniec konców cieszę się, że jest tłusta, bo taka zdecydowanie lepiej się starzeje.

Ja przez ostatnie 3 tygodnie ograniczyłam swoją pielęgnacje wieczorną do jedynie dwóch rzeczy i odpukać, ale zarówno nie wysypuje mnie jak i mam wrażenie, że przebarwienia na czole są zdecydowanie mniej widoczne:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...igdalowym.html

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...ing-serum.html

Natomiast rano, standardowo u mnie serum V-shaping Facial Lift od Clarins wymieszany z kwasem hialuronowym z TO lub ostatnio też przyjaciółka namówiła mnie na Hada Labo Lotion no.1 i też sprawuje się wzorowo I filtr.

Nic więcej.

Kasztanka, planujesz prowadzić sprzedaż tych rzeczy, np. na Ebay?

Mi się też przytyło, ale 1,5 kg. Najgorsze, że o zgrozo, zauważyłam cellulit na udach, którego nie widziałam u siebie od jakichś 3 lat Ale znam winowajców: sól i cukier. Ostatnio jadłam słone dania, soliłam i wpadało też słodkie - kakao, i budynie, placki... No i coś ze sportem u mnie ostatnio na bakier.

Cena 200zl za dwa dni sprzątania jest naprawdę bardzo dobra. Jak do mnie ta pani wcześniej przychodziła, to brała 20zl za godzine. A ta ostatnia co mi mieszkanie tak kiepsko wysprzątała mówiła, że bierze 100zl za godzine, to to już przesada, ale może ludzi w mojej okolicy na to stać, nie wiem, ale zszokowała mnie ta cena .

Z seriali, to aktualnie oglądamy "Batiste": https://www.filmweb.pl/serial/Baptiste-2019-819950 i niesamowicie dobry Akcja toczy się w Amsterdamie tym razem. To już sezon III, produkcji BBC. Pierwszy o nazwie "The missing" - o chlopcu, ktory zaginal we Francji jak byl z rodzicami na wakacjach. Drugi sezon o zaginionej nastolatce. Ogladalyscie?

https://www.filmweb.pl/serial/Zaginiony-2014-721491

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2019-11-09 o 09:50
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 10:13   #4006
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;87317552]
Kasztanka, planujesz prowadzić sprzedaż tych rzeczy, np. na Ebay? [/QUOTE]

Na fejsbukowym ryneczku
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 14:32   #4007
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Pogoda taka, że najchętniej bym z wanny nie wychodziła, a muszę odebrać zamówienie w sklepie ((

Czytam "27 śmierci Toby'ego Obeda". Lektura w sam raz na taki klimat, niemniej polecam bardzo.



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 15:48   #4008
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Dziewczyny dajecie namiary na tych dietetykow do Katowic i Czestochowy. A moze jeszcze oni polecaja jakies cwiczenia??? Bo jakby mi ktos taki zestaw dobral to byloby fajnie. Do tego Bartka ze Strefy przemian jeszcze sie nie zapisalam.. i nie wiem czy sie zdecyduje bo tez mam obawy nie tylko co do człowieka ale takze co do siebie. Czy wytrwam rok? Choc jak oglądam znajomą od ktorej mam swojego kota MCO ( hodowla Aldaker) na fb to wyglada zachwycająco. Figura niesamowita. Talia osy. A chyba jest w podobnym wieku co ja. Jest na diecie ketogenicznej. Ale tez trzeba zaznaczyc ze ona nie ma dzieci. Wiec ciaza jej nie zniszczyla ani skory ani figury. A co do dietetyka. Kiedys poszlam do Natur House. Ale tez dieta byla taka z komputera i trzeba bylo kupic bardzo drogie suplementy. Jakos mnie to nie przekonywalo. I tez wydawalo mi sie ze osoba ktora mnie tam przyjmuje wcale nie jest prawdziwym dietetykiem.

Hyunday i30 juz w domu.. a moje biedna laguna stoi gdzies samotna.Wiecie jak zglupialam- kłóciłam sie wczoraj wracajac z salonu z chlopem, obrzydzajac mu nowiutki samochod.. Jakos tak mi sie wydawalo jakbym psa starego zostawila na pastwe losu.. nawet płakać mi sie chcialo za laguną.. No calkiem glupia jestem... Przeciez to tylko samochod do ktorego juz trzeba by sporo dokladac z racji jego wieku....
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 16:59   #4009
SovaEvree
Zadomowienie
 
Avatar SovaEvree
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 764
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Mariolka ja ci zaraz wysle namiary w Czwie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SovaEvree jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-09, 17:41   #4010
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Daybreak planuje wkrótce, poki co Black mirror kolejne filmy lece. Słyszałam, nie znałam serii.
Wczoraj miałam botoks w zwacze i doktor od razu mi dodał trochę w czoło i nad brwiami, by trochę otworzyć oko. Na pewno mi się przyda, ale wyskoczyłam z większej kasy, niż planowałam, wiec potem już zadnych zakupow w galerii nie było. W Douglasie spodobał mi się zapach z Bohoboco, kawa i białe kwiaty bodajże, ale cena mnie zmroziła. Nie wydaje tyle na zapachy, pomijając już zapasy. Jak ponosiłam cały wieczor to już nie byłam pewna, czy musze go mieć. Kawa z alverde zdecydowanie mniej się narzuca
USS Callister - dobry film - i zaskakujący - z Black Mirror oczywiście...

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2019-11-09 o 20:32
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-09, 22:40   #4011
dircikowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 268
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Wróciłam właśnie z koncertu urodzinowego z przyjaciółką.
Koncert w nazwie to "Osiecka, Młynarski, Przybora", prowadzony przez Andrzeja Strzeleckiego. Czyli coś miłego dla ucha starszych pań
A serio - wróciłam pod ogromnym wrażeniem talentu wokalnego m.in. Marcina Januszkiewicza. Ciary miałam na całym ciele przy każdej jego piosence. Chłopak jest niesamowity ...
Na co dzień nie słucham za wiele "piosenek z tekstem", generalnie słuchany repertuar mam szeroki, w tym dużo rocka, ale koncertowo było naprawdę super, polecam gdy będzie w Waszej okolicy. Teraz słucham z sieci, to nie jest to samo, niestety, ale miło będzie wspomnieć
dircikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 13:04   #4012
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Pozdrawiania znad morza
IMG_5238.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 13:06   #4013
LaMary
Zakorzenienie
 
Avatar LaMary
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3 545
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

No „pozdrawiania” haha... dzisiaj nic % nie piłam haha...
Pozdrawiam znad morza



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
LaMary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 13:43   #4014
aussiewoman
Zakorzenienie
 
Avatar aussiewoman
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 4 895
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez LaMary Pokaż wiadomość
Pozdrawiania znad morza
Załącznik 7697450


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ależ boski ten twój piesek

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
aussiewoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:40   #4015
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

U nas na szczęście całkiem całkiem. Zrobiłam sobie nawet dłuższy spacer od lekarza w rozpiętej kurtce i bez czapki. Słońce co prawda wychodzi na 5 minut dziennie, ale nie jest jeszcze tak zimno i prognoza na najbliższy tydzień dobra - ok 13*C, do tego nie wieje.

Wzięłam na DECIEM dużą butelkę HA i Retinol z TO. Ciekawe kiedy dojdzie. Oddałam też buty a'la martensy i zamówiłam większy rozmiar w wersji skóra krokodyla.
Dostałam również zestaw antybiotyków na najbliższe dwa tygodnie i zwolnienie. Czuję się ok, ale mam romans z łóżkiem, więc zamierzam nadrabiać seriale. Czyli... udany listopad A tak przy okazji jesteśmy okrutnie prostymi stworzonkami - oglądałam świąteczne ozdoby wracając do domu i już snuję nucąc kolędy

Kasztanka fajnie, że masz opcję sprzedaży via FB, u nas na grupach są takie osoby, że wolałabym z nimi nie mieć nic do czynienia. Dej za darmo i jeszcze przywieź. Wytargałam z garderoby pękatą torbę IKEA z nietrafionymi zakupami z ... tego roku. I tyle samo mam ozdób do mieszkania. Ciuchy pewnie wrzucę na Vinted, bo to u nas jedyna rozsądna opcja. I chyba potrzebuję przeformatować sposób spędzania wolnego czasu, bo nie podoba mi się ilość produkowanych śmieci z niepotrzebnych zakupów (o pieniądzach nie wspominając). Zawaliłam sobie totalnie garderobę tym wszystkim. Na razie wyrzuciłam co najgorsze - w sumie 3 worki na śmieci, ale nadal mam rzeczy na dwa domy
Najmniej mam tego, co praktyczne i faktycznie potrzebne, bo kogo cieszyłoby kupowanie białych poszewek, czy t-shirtów.

Tak sobie myślę - może to jakaś pozostałość po przodkach, że przybieramy te 2-3kg na zimę?

La Mary mam podobnego brytana piętro niżej... gdyby tylko odważył się do mnie podejść, to by zagryzł, ale woli atakować z bezpiecznej odległości
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:47   #4016
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

to moja lazienka po remoncie. Niestety nie mam obiektywu szerokokątnego i zdjecia przedstawiają tylko wycinki. Ale ogolnie tak wyglada. Zrobila sie jakby wieksza po zmianie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_3791 (2).jpg (79,6 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3792.jpg (76,8 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3793 (2).jpg (92,8 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3794.jpg (55,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3795 (2).jpg (62,7 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_3796 (2).jpg (68,5 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez mar_jolka
Czas edycji: 2019-11-10 o 16:48
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:52   #4017
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

LaMary-jaki piekny maltanczyk. Malutkie psy sa takie rozczulajace. Nawet myślałam zeby sobie jakiegos maluszka sprawic. Ale jestem nieostrozna. I boje sie ze taki malec platajacy sie kolo nogi bytlby w niebezpieczenstwie.
Ostatnio zaczynam myslec zeby kiedys kupic Flata ( flat coated retriver)... bardzo mi sie podobaja
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 16:57   #4018
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Marjolka, najważniejsze, żeby ąłzienka była taka, jaka sobie wymarzyłaś, kosztowała Cie sporo nerwow, wiec mam nadzieje, ze jesteś zadowolona ze zmian.
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 17:38   #4019
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez Kamlisa Pokaż wiadomość
Marjolka, najważniejsze, żeby ąłzienka była taka, jaka sobie wymarzyłaś, kosztowała Cie sporo nerwow, wiec mam nadzieje, ze jesteś zadowolona ze zmian.
Nawet fajna wyszla. Ja jestem zadowolona. Na zdjeciach wyglada marniej. W sumie kazdy kto ja zobaczyl wyrazil pozytywna opinie
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-11-10, 17:57   #4020
zastrzezona
Zadomowienie
 
Avatar zastrzezona
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 071
Dot.: Piękne, młode i szalone 30+ 40+

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Nawet fajna wyszla. Ja jestem zadowolona. Na zdjeciach wyglada marniej. W sumie kazdy kto ja zobaczyl wyrazil pozytywna opinie
Bardzo ładna i jasna, elegancka, tamta już idzie w "niepamięć" a w porównaniu ze zdjęciami po skuciu kafalek to niebo a ziemia

I jak Cię znam... to pewnie przesadzasz z tym przytyciem boś szczupła kobietko i gratki za rozwód i pozdro dla Tż -ta dla Ciebie buziaki, odezwę się w telefonie, mydełka chciałam zamówić, ale to też w telefonie

Miłego wieczoru dziewczyny, nie mam sił pisać, tyle się podziało, że kiedyś tam napiszę, ale wszystko ok jakby co

Pani R. trzymaj się zdrowo
__________________
Moje serce jest zajęte...

najważniejszą rzeczą
pompuje krew

Edytowane przez zastrzezona
Czas edycji: 2019-11-10 o 18:01
zastrzezona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-03 08:27:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:57.