Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-11, 16:58   #571
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

w aptece jest plyn do wcierania lotion 2% czy jakos tak, odzywki polecam z loreala, najlepiej czarną, co do zniszczenia grzywki...kazde dlugie wlosy trzeba nawilzac.

Co do przerzedzania, zwróc uwagę czy to nie jest genetyczne, popatrz na ojca, moze to wada rodzinna.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 17:03   #572
wyindywidualizowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
Co do przerzedzania, zwróc uwagę czy to nie jest genetyczne, popatrz na ojca, moze to wada rodzinna.
Ojciec i brat nie mieli problemu z włosami, mieli długie grube włosy.
Ojciec miał kręcone włosy i miał ich strasznie dużo, a nigdy nic nie stosował.
W wieku podeszłym, rzecz jasna wyszły na jaw zakola i coraz mniej włosów.
wyindywidualizowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 17:06   #573
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

no to lotion i do przodu
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 18:08   #574
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez wyindywidualizowany Pokaż wiadomość
Jestem zielony, a szkoda wydawać grubej kasy na nic nie dające wcierki których jest mega dużo na naszym rynku.
Mógłbym prosić o jakieś szczegóły ? Jakiego typu wcierki, jakieś nazwy ?
Nazwy typowych sumplementów.
Bo nie chce kupić czegoś co tak naprawdę nie pomoże.
Może są jakieś sprawdzone dobre domowe sposoby na poprawienie gęstości włosów ?
Wcierek jest dużo i na każdego działają inaczej. Dlatego nie ma czegoś takiego jak sprawdzona wcierka, podobnie jak sprawdzona odżywka czy szampon. Bez testowania się nie obejdzie. Najpopularniejsze: Radical wcierka lub ampułki, Joanna Rzepa wcierka lub ampułki, Pokrzepol, ampułki z placentą, Jantar.

Co do suplementów to chodzi o to, żeby suplement trafił w niedobory Twojego organizmu. Jeśli tak się stanie, to możesz się spodziewać niezłych rezultatów, jeśli nie, to nic Ci to nie da, nawet jeśli poleca go kilkaset osób. Oczywiste jest, że nikt Ci nie postawi diagnozy przez internet, co u Ciebie się sprawdzi.

Tutaj na blogu masz ładnie podsumowane informacje na ten temat, poczytaj i zdecyduj sam, czy warto się w to bawić:
http://www.anwen.pl/2013/09/jak-przy...ost-wosow.html

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-11-11 o 18:10
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 18:20   #575
JulaBura
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 82
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Jesli chodzi o właściwy suplement to ważne żeby był 100% naturalny i przede wszystkim ze skrzypem polnym, ale też z wyciągiem z borówki czy bambusa.
JulaBura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 19:53   #576
wyindywidualizowany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Unhappy Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o właściwy suplement to ważne żeby był 100% naturalny i przede wszystkim ze skrzypem polnym, ale też z wyciągiem z borówki czy bambusa.
Co do sumplementów to się trochę jednak boję ich stosować. Czytając niektóre tematy o sumplmentach czy drożdżach wiele osób pisało iż niekorzystnie wpływają na skórę występują jakieś wyprsyki/wysypki itd...
Ja po półrocznym męczeniu się ze skórą trądzikową mam zdecydowanie dość. Czuję się lepiej widząc moją twarz bez pryszczy, a to by byłby dodatkowy cios więc sumplementy jak już miałbym brać to może lepiej gdybym porozmawiał z moim dermatologiem. Na razie zastosuję wcierki i dobry szampon z gliceryną.

ps. Forumowicze pisali także, że ty wypryski itd... pojawiają się i znikają, a skóra jest lepsza bo dostaje witam. Więc juz sam nie wiem. Tą sprawę pozostawiam pod znakiem zapytania.


Jeszcze jakieś rady ?
wyindywidualizowany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 21:31   #577
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Suche, zniszczone,przerzedzające się włosy !! Mega problem. Pomocy !!

Cytat:
Napisane przez wyindywidualizowany Pokaż wiadomość
Co do sumplementów to się trochę jednak boję ich stosować. Czytając niektóre tematy o sumplmentach czy drożdżach wiele osób pisało iż niekorzystnie wpływają na skórę występują jakieś wyprsyki/wysypki itd...
Ja po półrocznym męczeniu się ze skórą trądzikową mam zdecydowanie dość. Czuję się lepiej widząc moją twarz bez pryszczy, a to by byłby dodatkowy cios więc sumplementy jak już miałbym brać to może lepiej gdybym porozmawiał z moim dermatologiem. Na razie zastosuję wcierki i dobry szampon z gliceryną.

ps. Forumowicze pisali także, że ty wypryski itd... pojawiają się i znikają, a skóra jest lepsza bo dostaje witam. Więc juz sam nie wiem. Tą sprawę pozostawiam pod znakiem zapytania.


Jeszcze jakieś rady ?
Ja właśnie z powodu wysypu pryszczy zrezygnowałam z Calcium Pantotenicum. Teoretycznie takie wysypy są okresowe, ale spotykałam już wypowiedzi osób, którym nie chciały przejść, a dla mnie spaskudzona cera (nawet na jakiś czas) to za duża cena za przyśpieszenie porostu o 1cm.
Ale nie wszystkie suplementy mają skutki uboczne w postaci wysypu, głównie to właśnie Calcium i drożdże.

Jeśli masz dostęp do drogerii Natura, to możesz zerknąć na serię Hair Loss Treatment NaturVital, szampon, wcierkę lub odżywkę, ma dobre opinie.

Co do nawilżenia włosów to poza szamponem zainwestuj też w odżywkę nawilżającą, bo sam szampon cudów w tej kwestii nie zdziała.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-12, 16:44   #578
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Cytat:
Napisane przez Patiiix Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Chciałabym uzyskać od Was porady,bo może znajdą się osoby,które miały podobną sytuacje
Od długiego czasu codziennie myję włosy (po prostu nie lubię mieć przetłuszczonych),czy uważacie,że codzienne mycie szkodzi czy pomaga raczej włosom?
Do tego myje je raczej "na szybko",dlatego też muszę je suszyć. Oprócz tego codziennie je prostuje. Próbowałam tego nie robić,ale moje włosy już tak się "przyzwyczaiły" do prostowania,że bez tego wyglądają jak siano..
Ostatnio jednak ich kondycja jest okropna. Końcówki rozdwojone,ogólna masakra ;/ Postanowiłam się za nie zabrać tylko,że już sama nie wiem od czego zacząć,aby naprawdę im pomóc i doprowadzić je do ładnego,zdrowego wyglądu.
Wcześniej farbowałam włosy mniej więcej raz na miesiąc,a teraz postanowiłam używać szamponetek (ok. 3 razy w miesiącu). Nie wiem czy to dobry wybór? Czy faktycznie szamponetki mniej niszczą włosy?
Poza tym planuję zacząć myć włosy co drugi dzień,aby ich codziennie nie suszyć. Mam problem z tym prostowaniem,bo nie wiem co zrobić,aby bez prostowania wyglądały ładnie,a nie jak siano. Macie jakiś pomysł?
Do tego kupiłam sobie jakieś serum Garniera na rozdwojone końcówki,aby chociaż trochę poprawić ich wygląd oraz tabletki drożdżowe,bo naczytałam się,że również pomagają.
Czy któraś z Was ma za sobą podobną "walkę" o ładne włosy? Wiem,że to raczej przez głupotę (codzienne suszenie,prostowanie,częs te farbowanie..) moje włosy są w takim stanie,ale chce naprawić swój błąd
Ani szkodzi, ani pomaga - włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują.

Twoje włosy nie "przyzwyczaiły się" do prostownicy, tylko zwyczajnie są zniszczone. Bez odstawienia prostownicy raczej inne nie będą.

Początek - odstawienie prostownicy i podcięcie włosów ile się da.
Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Robiłam badania krwi, miałam pare pozycji za nisko. w takim razie powtórzę i może udam się także do endokrynologa.
No to wszystko jasne.
Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Wcześniej używałam szamponu alterra z rossmana i odzywki alterra.
Włosy zaczęły wychodzić garściami po jakichś dwóch miesiącach od używania naturalnego szamponu.

Od paru dni myję shaumą ziołową i nakładam odzywkę alterra na całą długość.

Nie suszę, codziennie chodzę w luznym warkoczu.

Śpię w rozpuszczonych włosach.

Używam szczotki tangle teezer.

Psikam lakierem gdy wychodzę na te połamane włosy na wysokości uszu. Reszta schowana jest w warkoczu...

NIc więcej nie robię.
To może szampon trzeba zmienić, i odżywki? TT też często rwie włosy.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 21:14   #579
Kamilkowa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Którego Sleeka używasz?
Twoje końcówki mogą być przesuszone przez serum z keratyną i jedwabiem - regularne i częste używanie protein u wielu osób prowadzi do efektów odwrotnych od pożądanych.
Ja bym postawiła bardziej na nawilżanie niż na proteiny, które są w obu Kallosach, które chcesz kupić.
Dziękuję za odpowiedź : )
Używam Sleek line repair & shine z jedwabiem (o taka http://wwweronika.blogspot.com/2013/...air-shine.html)
Kupiłam też Kallos Silk (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...hair-mask.html)
Czy maska BingoSpa masło shea i 5 alg będzie dobra, aby nawilżyć końce?
Kamilkowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 09:47   #580
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Kamilkowa_ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź : )
Używam Sleek line repair & shine z jedwabiem (o taka http://wwweronika.blogspot.com/2013/...air-shine.html)
Kupiłam też Kallos Silk (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...hair-mask.html)
Czy maska BingoSpa masło shea i 5 alg będzie dobra, aby nawilżyć końce?
Używasz więc dwóch produktów z jedwabiem i dokupiłaś kolejny też z pochodną jedwabiu (sericin), więc jesteś na dobrej drodze do przeproteinowania (o ile już go nie masz, na o wskazywałyby sianowate końcówki).
Ja bym sobie darowała Bingo i rozejrzała się za czymś konkretnie nawilżającym np nowe Biovaxy z serii BB, Biovaxy w sprayu np ten, Alberto z miodem lub jabłkiem, Pat&Rub regenerująca, NaturVital aloesowa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 10:55   #581
Kamilkowa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używasz więc dwóch produktów z jedwabiem i dokupiłaś kolejny też z pochodną jedwabiu (sericin), więc jesteś na dobrej drodze do przeproteinowania (o ile już go nie masz, na o wskazywałyby sianowate końcówki).
Ja bym sobie darowała Bingo i rozejrzała się za czymś konkretnie nawilżającym np nowe Biovaxy z serii BB, Biovaxy w sprayu np ten, Alberto z miodem lub jabłkiem, Pat&Rub regenerująca, NaturVital aloesowa.
Dziękuję, rozejrzę się za maską NaturVital,, Biovaxem w sprayu i tą odżywką Alberto.
A jak zachować równowagę, żeby nie przegiąć w drugą stronę i żeby nie było za mało protein? I czy mogę zabezpieczać czymś końcówki?
Kamilkowa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-13, 11:02   #582
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Kamilkowa_ Pokaż wiadomość
Dziękuję, rozejrzę się za maską NaturVital,, Biovaxem w sprayu i tą odżywką Alberto.
A jak zachować równowagę, żeby nie przegiąć w drugą stronę i żeby nie było za mało protein? I czy mogę zabezpieczać czymś końcówki?
Z nawilżaczami też można przesadzić, więc nie rzucałabym się na wszystkie możliwe odżywki nawilżające.
Co do protein, to zależy od włosów. Jedni mogą stosować co mycie, inni raz na tydzień, inni wcale. Trzeba testować, jaką częstotliwość Twoje włosy lubią. Z tym bywa bardzo różnie, np moje włosy najlepiej się mają bez protein i bez nawilżaczy.
Do końcówek - serum, olejek, kuracja - jak zwał tak zwał, generalnie coś silikonowego i bez protein (czytaj składy przez kupnem).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-14, 09:47   #583
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Cytat:
Napisane przez 4eternity Pokaż wiadomość
Na zdjęciach nie widac niestety rzeczywistego stanu, ale naprawdę jest fatalnie... Włosy są połamane na całej długości, tylko nie mam kompletnie pojecia od czego. ..
Miałam podobnie. Włosy i farbowałam, nawet pięć razy w miesiącu na inne kolory, rozjaśniałam kilkoma rozjaśniaczami pod rząd, i zrobiłam "delikatną" trwałą, która spaliła włosy.
Miałam połamane, ciągnące się jak guma, zniszczone włosy. I na tak wielkie zniszczenia nie pomogło nic, ścięłam się na jeżyka praktycznie.
Przez rok zapuszczałam, ze 6 razy pofarbowałam, raz rozjaśniłam, teraz dałam sobie spokój, przez ostatnie dwa miesiące nie ruszałam ich, teraz pofarbowałam i ścięłam do brody, bo włosy różnej długości odrastające do szału mnie doprowadzały.
U Ciebie nie widać aż takich zniszczeń, choć może zdjęcie nie oddaje wszystkiego. W każdym razie, będąc na Twoim miejscu, ścięłabym ok. 10cm końcówek, farbowała tylko szamponetkami, jeśli nie możesz wcale przestać, i systematycznie podcinała włosy.
Henna jest dobra, ale dla zdrowych włosów. W końcu to zioła, a zioła wysuszają, no ale i tak lepsze to niż mocna chemia.

Używasz masek, odżywek? Spróbuj olejowania. Może nie naprawi włosa, bo to twór martwy, ale wygładzi go trochę z zewnątrz. I zadbaj o zdrową dietę, może suplementy.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 12:53   #584
Krasnoludek1980
Przyczajenie
 
Avatar Krasnoludek1980
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 7
Dot.: Włosy zniszczone, wypadające, cienkie z suchymi końcówkami.

Ja mam rozjaśniane włosy i nadal je rozjaśniam są suche rozdwajają się i łamią plączą masakrycznie. Używam po pierwsze szczotki Tangle teezer która nie ciągnie przy rozczesywaniu nawet mokrych włosów, nakładam olejek arganowy 100% (zostawiam na całą noc i rano zmywam), maska biowaxa na 2,3 godziny a na koniec jeszcze raz olejek arganowy 100% na końcówki.
Krasnoludek1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 12:26   #585
aguleekk
Zakorzenienie
 
Avatar aguleekk
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Powiśle
Wiadomości: 7 324
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Gdzie mozna kupic odzywki Alberto?
__________________
Instagram

20.08.2016
aguleekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 14:54   #586
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez aguleekk Pokaż wiadomość
Gdzie mozna kupic odzywki Alberto?
W Tesco
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 20:59   #587
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny może mi doradzicie. Mam włosy koloru naturalnego, nie farbuję, nie prostuję, ba! nawet nie suszę. Włosy myję szamponem biosilk do blond włosów. Przez długi czas stosowałam odżywkę biosilk na bazie jedwabiu. Jednak za każdym razem końcówki moich włosów zaczynają się rozdwajać, robią się jak siano. Teraz na dodatek zaczęły mi notorycznie wyłazić i zostawać na szczotce. Co robię źle? Łykam witaminy, nie wiem jak im pomóc. Ogólnie mają połysk, są dość ładne. Problem leży w samych końcówkach.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 21:55   #588
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może mi doradzicie. Mam włosy koloru naturalnego, nie farbuję, nie prostuję, ba! nawet nie suszę. Włosy myję szamponem biosilk do blond włosów. Przez długi czas stosowałam odżywkę biosilk na bazie jedwabiu. Jednak za każdym razem końcówki moich włosów zaczynają się rozdwajać, robią się jak siano. Teraz na dodatek zaczęły mi notorycznie wyłazić i zostawać na szczotce. Co robię źle? Łykam witaminy, nie wiem jak im pomóc. Ogólnie mają połysk, są dość ładne. Problem leży w samych końcówkach.
Mówisz o tym, czy o tym? JEśli to pierwsze to możliwe jest przesuszenie przez alkohol + przeproteinowanie. Jeśli o drugim to samo przeproteinowanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 09:08   #589
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

O tej pierwszej odżywce.
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 15:29   #590
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
O tej pierwszej odżywce.
A więc obstawiam przeproteinowanie jedwabiem i/lub wysuszenie przez alkohol.
Jeśli nie masz jeszcze rozdwojonych końcówek, to wystarczy zmiana pielęgnacji na nawilżająco - emolientową, odstawienie na jakiś czas protein i zainwestowanie w serum do ochrony końcówek.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 17:53   #591
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Okej, dziękuję bardzo
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 08:35   #592
malika33
Raczkowanie
 
Avatar malika33
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: z leśnej doliny
Wiadomości: 88
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Może spróbuj jeszcze jakiegoś preparatu z bambusem, wiadomo, że włosy lubią krzem w bambusie jest go więcej niż w skrzypie. Włosy potrzebują wsparcia od wewnątrz, to spokojnie można sobie zafundować kurację na rozdwojone końcówki.
malika33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 09:04   #593
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez malika33 Pokaż wiadomość
Może spróbuj jeszcze jakiegoś preparatu z bambusem, wiadomo, że włosy lubią krzem w bambusie jest go więcej niż w skrzypie. Włosy potrzebują wsparcia od wewnątrz, to spokojnie można sobie zafundować kurację na rozdwojone końcówki.
Wlosy, ktore już wyrosły nie pobierają niczego z organizmu, więc taka kuracja nic nie da rozdwojonym końcowkom.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 12:17   #594
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Prawda. Trochę sciac i porządnie nawilzac resztę.

Wysłane poprzez Sony Xperia J- jak Julia.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 13:23   #595
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dziewczyny możecie mi powiedzieć, czy te dwie odżywki (choć w różnych opakowaniach) to jedno i to samo. Zastanawia mnie ta niska cena ale i ilość osób, które to kupiły http://allegro.pl/henna-wax-maska-od...834909926.html
PILOMAX WAX HENNA, Maska do włosów suchych i zniszczonych ciemnych, 480 g
__________________
15.08.2015

Edytowane przez czerwonapanienka
Czas edycji: 2014-12-10 o 13:25
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 14:28   #596
bitterheart
Zadomowienie
 
Avatar bitterheart
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 226
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie mi powiedzieć, czy te dwie odżywki (choć w różnych opakowaniach) to jedno i to samo. Zastanawia mnie ta niska cena ale i ilość osób, które to kupiły http://allegro.pl/henna-wax-maska-od...834909926.html
PILOMAX WAX HENNA, Maska do włosów suchych i zniszczonych ciemnych, 480 g
To nie to samo. Na all pisze jak byk że maska jest firmy firmy Richards & Appleby Ltd 480g
__________________
Włosomaniaczka od października 2014.
Dokumentacja moich poczynań włosowych.
bitterheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 15:22   #597
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez bitterheart Pokaż wiadomość
To nie to samo. Na all pisze jak byk że maska jest firmy firmy Richards & Appleby Ltd 480g
Wiem ale chodziło mi bardziej o działanie, skład itp
__________________
15.08.2015
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 21:31   #598
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja polecam Rossmanowski szampon https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-shampoo.html i odżywke https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...-oil-care.html tylko, ze na mojej jest napisane, ze nowa wersja
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 09:12   #599
Rybunka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4
Straszne, niesforne, pomocy!

Witam,
mam problem z włosami odkąd pamiętam. są co prawda długie bo nie lubię krótkich, próbowałam nosić po ramiona, ale od razu zachciałam powrotu do długich (ok 15 cm za łopatki). odrośnięcie zajęło jakieś 6 lat. co nie jest jakąś straszną długością. Aby poprawić kodnycję próbowałam chyba wszystkiego m.in odżywki, maski-przeróżne, olejki, serum, maski własnej roboty (różne kombinacje: olejek ryc, cytryna, oliwa, żółtko, nafta itd) i nie tydzien, dwa ale 6-8 miesięcy 2 razy w tyg po o 0,5-6 h w zależności ile miałam czasu. Obecnie stanęło na tym, że po prostu myję włocy a później wcieram jedwab i biorę tabletki (sproszkowane zioła i jakiś na zniszczone włosy środkami termicznymi) . te pierwsze biorę już jakieś 4 miechy i nic. te drugie od miesiąca. regularnie. Dodam, że włosy są łamliwe i rozdwajają się. Podcinam końcówki co jakieś pół roku. Chociaż każda fryzjerka mówi, że przydałoby się ściąć jakieś 15cm więcej niż mówie ja. Ale już raz próbowałam i żałowałam. a za pół roku mój ślub. sytuacja jest beznadziejna. Proszę o Pomoc!!!!

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Dodam, że włosów nie farbuję, nie prostuje, jeżeli już to od święta (co 2-3 miechy raz) tak jak i nie suszę suszarką, chyba, że wybiorę się czasami na basen, albo nie dosuszą się włoski a muszę wychodzić. ale mimo wszystko sporadycznie
Rybunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-11, 09:56   #600
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Straszne, niesforne, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Rybunka Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem z włosami odkąd pamiętam. są co prawda długie bo nie lubię krótkich, próbowałam nosić po ramiona, ale od razu zachciałam powrotu do długich (ok 15 cm za łopatki). odrośnięcie zajęło jakieś 6 lat. co nie jest jakąś straszną długością. Aby poprawić kodnycję próbowałam chyba wszystkiego m.in odżywki, maski-przeróżne, olejki, serum, maski własnej roboty (różne kombinacje: olejek ryc, cytryna, oliwa, żółtko, nafta itd) i nie tydzien, dwa ale 6-8 miesięcy 2 razy w tyg po o 0,5-6 h w zależności ile miałam czasu. Obecnie stanęło na tym, że po prostu myję włocy a później wcieram jedwab i biorę tabletki (sproszkowane zioła i jakiś na zniszczone włosy środkami termicznymi) . te pierwsze biorę już jakieś 4 miechy i nic. te drugie od miesiąca. regularnie. Dodam, że włosy są łamliwe i rozdwajają się. Podcinam końcówki co jakieś pół roku. Chociaż każda fryzjerka mówi, że przydałoby się ściąć jakieś 15cm więcej niż mówie ja. Ale już raz próbowałam i żałowałam. a za pół roku mój ślub. sytuacja jest beznadziejna. Proszę o Pomoc!!!!

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Dodam, że włosów nie farbuję, nie prostuje, jeżeli już to od święta (co 2-3 miechy raz) tak jak i nie suszę suszarką, chyba, że wybiorę się czasami na basen, albo nie dosuszą się włoski a muszę wychodzić. ale mimo wszystko sporadycznie
Włosomaniaczką nie jestem, ale podpodzielę się moim sposobem, który okiełznał moje puszące się i totalnie niesforne włosy. Wyczytałam, że nie używasz prostownicy ani suszarki, ale może coś Cię zainspiruje.
Przed myciem: nakładam olejek na całą długość włosów i pozostawiam na 10 minut minimum, czasami na godzinę. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...epair-oil.html
Do mycia używam: szamponu i odżywki z Green Pharmacy do włosów suchych i zniszczonych
Po myciu do rozczesania jedną porcję olejku ze Schwarzkopfa (taka z dozownikiem,w żółtej, szklanej buteleczce. Nie mam przy sobie, a nie pamiętam nazwy).
Po suszeniu i prostowaniu wygładzam włosy kilkoma kroplami olejku arganowego.
Koniec.

Ale może Ty przeproitenowałaś swoje włosy? Zawsze takie były?
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.