Reklama

Cassia do włosów jest dość prosta w użyciu, jednak bardzo pracochłonna. Przygotowanie cassi trwa około 12-13 godzin, przed zabiegiem należy wykonać chelatowanie, a samo cassiowanie trwa około 4 godziny. Efekt jednak jest niesamowity i realnie wpływa na kondycję naszych włosów oraz skóry głowy. Sprawdźcie, czy cassia przykryje siwe włosy i czy wysusza pasma.

Reklama
  1. Cassia na włosy - jakie daje efekty?
  2. Czy cassia pokryje siwe włosy?
  3. Właściwości pielęgnacyjne cassi
  4. Czy cassia wysusza włosy?
  5. Jak przygotować i zrobić cassiowanie włosów?
  6. Cassia czy henna - czym się różnią?

Cassia na włosy - jakie daje efekty?

Efekty po użyciu cassi na włosy to przede wszystkim:

  • pogrubienie i wzmocnienie pasm,
  • nadanie mocnego blasku,
  • odżywienie i zregenerowanie włosów.

Cassia nadaje również włosom ciepłych odcieni, złotawych refleksów. Zależy to oczywiście od koloru wyjściowego, przy jasnych blond pasmach efekt będzie bardziej widoczny. W tym przypadku może pojawić się również delikatne przyciemnienie i pogłębienie koloru.

Czy cassia pokryje siwe włosy?

Cassia może być dobrym sposobem na zamaskowanie siwych włosów w przypadku blond pasm. Nie ma ona silnych właściwości barwiących, nadaje jednak włosom ciepłego i ciemniejszego odcienia, co może być strzałem w dziesiątkę przy pierwszych siwych włosach. W przypadku jednak dużej siwizny lub siwych pasm na ciemnych włosach będą one dalej widoczne. Tak więc cassia nie maskuje w 100% siwych włosów.

Właściwości pielęgnacyjnej cassi

Cassia ma bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne dla naszych włosów. Przede wszystkim "obkleja włosy", dzięki czemu są one widocznie pogrubione i wzmocnione, a także zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia, rozdwajanie się czy łamanie. Po użyciu cassi włosy są również ładnie wygładzone i błyszczące, uzyskujemy efekt tafli. Warto również wspomnieć, że ten ziołowy kosmetyk rewelacyjnie wpływa na skórę głowy - pomaga w walce z łupieżem, wzmacnia cebulki i odżywia skalp, dzięki czemu włosy mniej wypadają, szybciej rosną i pojawiają się nowe baby hair. Przy regularnym stosowaniu nasze włosy będę zdecydowanie mocniejsze i zdrowsze, co świetnie sprawdzi się na przykład przy ich zapuszczaniu.

Uważa się również, że cassia ma właściwości "scalania" włókien keratynowych, czyli odbudowywania włosów po rozjaśnianiu, stylizacji i zabiegach chemicznych!

Czy cassia wysusza włosy?

Cassia to produkt ziołowy, który może powodować chwilowe przesuszenia. Włosy bezpośrednio po zabiegu mogą być nieco suche, sztywne, skrzypiące. Efekt ten znika jednak po jednym-dwóch myciach, więc nie musicie się martwić. Cassia ma w sobie również składniki nawilżające, dlatego efekt wysuszenia i spuszenia włosów powinien być minimalny i tylko tylko na włosach ze skłonnością do przesuszenia - zniszczonych lub wysokoporowatych.

Jak przygotować i zrobić cassiowanie włosów?

Przygotowanie cassi do cassiowania włosów:

  1. Podgrzewamy wodę, aby była dość ciepła, ale nie gorąca - najlepiej użyć wody destylowanej.
  2. Ziołowy proszek mieszamy z wodą w proporcjach podanych przez producenta. Jeśli nie ma proporcji, staramy się stworzyć dość gęsto i gładką mieszankę. Warto również zakwasić mieszankę łyżką octu lub kwasku cytrynowego.
  3. Przykrywamy cassię i odstawiamy ją na noc w cieplejsze miejsce.
ANATOLii SAVITSKii/iStock

Przed cassiowaniem włosy należy odpowiednio przygotować włosy. Najlepiej wykonać chelatowanie włosów za pomocą specjalnego szamponu do chelatowania lub domowej maseczki. Dzięki temu usuniemy z włosów minerały i resztki produktów pielęgnacyjnych, to sprawi, że cassia równomiernie rozprowadzi się na włosach i unikniemy brzydkiego, zielonego odcienia.

Cassiowanie włosów nie jest trudne, jednak dosyć czasochłonne.

  1. Pastę nakładamy dokładnie na całą długość włosów i skórę głowy.
  2. Nakładamy foliowy czepek na włosy i owijamy je ciepłym ręcznikiem.
  3. Pozostawiamy na 3-4 godziny.
  4. Spłukujemy cassię letnią, lekko ciepłą wodą. Nie używamy szamponu ani odżywki.
  5. Staramy się nie myć włosów przez minimum dobę, a najlepiej dwie.
  6. Po tym czasie myjemy włosy i stawiamy na mocne odżywienie.
Reklama

Cassia czy henna - czym się różnią?

Henna do włosów to zioło Lawsonia inermis, które zawiera w sobie naturalny pomarańczowy barwnik. Dość intensywnie farbuje ona włosy na ciepłe, rude, a nawet burgundowe odcienie. Do farbowania henną często dodaje się również indygo, jeśli chcemy uzyskać ciemniejszy, brązowy odcień włosów i chłodniejsze tony. Z kolei cassia to przede wszystkim zioło o właściwościach pielęgnacyjnych, ma bardzo delikatne działanie barwiące. Zamiast zmieniać kolor, pogłębia go i nadaje mu ciepłe, złociste tony.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane