Mikropigmentacja skóry głowy - na czym polega ta metoda zagęszczania włosów? Efekty, przeciwwskazania, cena
Mikropigmentacja skóry głowy to świetny sposób na ukrycie łysienie lub nadmiernego wypadania włosów. Drobne kropeczki pigmentu znajdują się w wierzchniej warstwie skóry i optycznie imitują odrastające włosy. Taki zabieg sprawdzi się nie tylko przy krótkiej fryzurze na „jeżyka”, ale również u mężczyzn i kobiet z dłuższymi włosami.

- Aneta Zygmuntowicz
Mikropigmentacja skóry głowy to bezpieczny i bardzo skuteczny zabieg. Efekt jest widoczny od razu po tatuowaniu i możemy się nim cieszyć latami. Warto jednak pamiętać, że nie może być on wykonany u każdego, a jego cena jest dosyć wysoka i może wynosić nawet 8000 złotych.
Spis treści:
- Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?
- Efekty mikropigmentacji włosów
- Przeciwwskazania do mikropigmentacji skóry głowy
- Cena mikropigmentacji skóry głowy
Na czym polega mikropigmentacja skóry głowy?
Zabieg mikropigmentacji to świetne i skuteczne rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn, którzy mają problem z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem. Zabieg ten łączy w sobie dwie techniki pigmentacji skóry, czyli technikę tatuażu i makijażu permanentnego. Polega on na punktowym umieszczaniu pigmentu za pomocą sterylnej igły w wierzchniej warstwie skóry. Delikatne kropeczki na głowie imitują krótko ścięte włosy.
Zabieg jest dość czasochłonny. Jeśli przeprowadzamy pigmentację na całej głowie, może to potrwać nawet kilkanaście godzin. Zabieg jest wtedy dzielony na 2-4 sesje po 3-4 godziny.
Efekty mikropigmentacji włosów
W przypadku całkowitego ogolenia głowy, zabieg mikropigmentacji daje efekt krótko ściętych włosów. Mikropigmentacja może być stosowana zarówno przy bardzo krótkiej fryzurze "na jeżyka", jak i przy dłuższych włosach. W przypadku długich włosów kropki przykrywają skórę z przerzedzonymi włosami, dzięki czemu efekty nadmiernego wypadania włosów czy łysienia są optycznie niewidoczne. W zależności od odcienia włosów używane są różne odcienie barwników, które idealnie imitują naturalne kosmyki i wyglądają niezwykle naturalnie.
Zabieg mikropigmentacji polecany jest szczególnie w przypadku:
- łysienia androgenowego,
- łysienia plackowatego,
- blizn po mechanicznym uszkodzeniu skóry,
- blizn po przeszczepach włosów,
- ogólnego przerzedzenia i nadmiernego wypadania włosów.
Przeciwwskazania do mikropigmentacji skóry głowy
Mikropigmentacja skóry głowy to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, jednak jest kilka przeciwwskazań do jego wykonania:
- łojotokowe zapalenie skóry,
- trądzik i zmiany skórne na skórze głowy,
- atopowe zapalenie skóry,
- nowotwory,
- chemioterapia i radioterapia,
- opryszczka lub półpasiec,
- blizny skóry głowy,
- alergia na pigment,
- rozległe pieprzyki i znamiona na skórze głowy keloidy,
- naczyniaki, brodawki i liszaje w miejscu zabiegu.
Mikropigmentacja skóry głowy - cena
Cena mikropigmentacji skóry głowy zależna jest przede wszystkim od obszaru, na którym będzie ona wykonywana. Koszt zabiegu zaczyna się od 1000 do 2000 złotych w przypadku małych obszarów, takich jak zakola czy czubek głowy. Z kolei cena mikropigmentacji na całej głowie to koszt od 5000 do nawet 8000 złotych.