Wypadanie włosów to zmora szczególnie zimą i wiosną, ale nie tylko. Wiele z nas dotyka także m.in. ze względu na nieodpowiednią pielęgnację. Na dodatek te kosmyki, które pozostają, często są oklapnięte i w słabej kondycji. Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się niedrogie i łatwo dostępne krople żołądkowe na włosy.

Reklama

Spis treści:

  1. Właściwości kropli żołądkowych
  2. Jakie efekty dają krople żołądkowe na włosy?
  3. Jakie wybrać krople żołądkowe na włosy?
  4. Czy krople żołądkowe niszczą włosy?
  5. Jak stosować krople żołądkowe na włosy?
  6. Wcierka z kropli żołądkowych na porost włosów
  7. Jak szybko działają krople żołądkowe na włosy?

Właściwości kropli żołądkowych

Krople żołądkowe to gorzka nalewka z ziół, którą stosujemy zazwyczaj w przypadku niestrawności żołądkowych. Już nasze babcie wiedziały jednak, że działa nie tylko działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, ale też warto stosować je w pielęgnacji włosów. W ich składzie znajdziemy wyciągi roślinne, które posiadają wiele drogocennych substancji i składników odżywczych. Są to między innymi:

  • kozłek lekarski,
  • dziurawiec,
  • korzeń goryczki,
  • bobrek,
  • gorzka pomarańcza,
  • mięta pieprzowa.
Istock/IL21

Jakie efekty dają krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe to świetny sposób na piękną fryzurę. Dzięki nim mieszki włosowe są pobudzone, kosmyki mniej wypadają i zagęszczają się. Krople działają też na porost włosów. Mieszanka ekstraktów z różnych ziół jest pomocna w profilaktyce także innych chorób skóry głowy. Działa przeciwłupieżowo, łagodząco, przeciwzapalnie, odkażająco, bakteriobójczo i odświeżająco.

Zioła zawarte w kroplach sprawią, że włosy się nie tylko odżywione, ale także bardziej puszyste i uniesione u nasady. O wiele mniej się też przetłuszczają. Krople żołądkowe mają także dobry wpływ na skórę głowy. Łagodzą podrażnienia i sprawiają, że staje się nawilżona i odświeżona.

Zobacz także

Czytaj też: Kwas hialuronowy na włosy - jak działa i jak stosować? To szybki sposób na regenerację!

Jakie wybrać krople żołądkowe na włosy?

Wybierając krople żołądkowe na włosy powinnyśmy dokładnie sprawdzić ich skład. Świetnie działa m.in.:

  • rumianek, który łagodzi i koi podrażnienia,
  • mięta pieprzowa, która pomaga w walce z łupieżem,
  • kozłek lekarski (waleriana), który reguluje wydzielanie sebum, ma właściwości bakteriobójcze i łagodzące,
  • korzeń lukrecji, który hamuje wypadanie włosów,
  • dziurawiec, który działa przeciwzapalnie i wzmacnia cebulki włosów,
  • gorzka pomarańcza, która działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo.

Czy krople żołądkowe niszczą włosy?

W wielu specyfikach, które znajdziemy w aptece znajduje się alkohol, który mocno podrażnia przesusza skórę głowy (zwartość etanolu to nawet ok. 65-72%). Krople żołądkowe są mocno skoncentrowane, mogą więc cię uczulić, jeśli masz wrażliwą skórę głowy. Przed pierwszym użyciem specyfiku warto też wykonać próbę uczuleniową. Wystarczy wetrzeć niewielką ilość produktu w skórę za uchem i odczekać 24 godziny.

Jakie stosować krople żołądkowe na włosy?

Krople żołądkowe stosujemy na skórę głowy, a nie na całą ich długość (a już na pewno nie na same końcówki włosów, które nie poradzą sobie z silnym działaniem produktu). Możemy dodać je do szamponu na wypadanie włosów czy odżywki, albo zrobić z nich wcierkę do włosów.

Krople żołądkowe mają wysokie stężenie składników aktywnych. Przed aplikacją na włosy koniecznie należy więc pamiętać, by je rozcieńczyć. Najlepiej zrobić to w proporcji 1:3, czyli 1 łyżka kropi żołądkowych na 3 łyżki wody bądź 2:3 czyli 2 łyżki kropli żołądkowych na 5 łyżek wody. Dzięki temu nie tylko nie podrażnimy wrażliwej skóry głowy, ale także zniwelujemy dość intensywny, ziołowy zapach kropli. Dla wielu osób może być on zwyczajnie nieprzyjemny.

Wcierka z kropli żołądkowych na porost włosów

Warto stosować krople żołądkowe na skórę głowy w postaci wcierki. Wcieramy ją w skórę głowy kolistymi ruchami i pozostawiamy wcierkę na godzinę na głowie. Nie dłużej, bo działanie kropli żołądkowych, nawet w rozcieńczonej wersji jest dość mocne. Po tym czasie dokładnie myjemy włosy i nakładamy odżywkę lub maskę. Niektórzy zostawiają krople żołądkowe na noc, ale tak, jak już pisałyśmy – jej zapach nie każdej z nas będzie odpowiadał. Nie wszyscy polubią też efekt chłodzenia, który występuje ze względu na obecność mentolu. Najlepiej stosować dodatkowo masaż głowy, który usprawni krążenie w skórze i wzmocni cebulki. .

iStock/GabrielPevide

Jak szybko działają krople żołądkowe na włosy?

Jak długo trzeba czekać na działanie kropli żołądkowych na włosy? Pozytywne efekty zauważymy od razu. Odbicie następuje bowiem tuż po umyciu włosów. Sucha skóra głowy stanie się wyraźnie odświeżona, nawilżona, a podrażnienia złagodzone. Po około miesiącu regularnej aplikacji zauważymy, że kosmyki o wiele mniej się przetłuszczają. Włosy zaczynają szybciej rosnąć, przestaną wypadać i będą zagęszczać się. Powinien też zniknąć problem łupieżu.

Reklama

Systematyczność jest w tym przypadku najważniejsza. Aby krople żołądkowe dały upragniony efekt, przy codziennym myciu włosów, używajmy ich 2 razy w tygodniu.

Reklama
Reklama
Reklama