HADA LABO TOKYO
Chcę testować
 Lancôme Rénergie H.C.F. Triple Serum
Wyniki testu
MIXA LAB SERUM
Wyniki testu
OnlyBio
Wyniki testu
Health Labs Care Balance On
Chcę testować
Reme suplement diety
Chcę testować
NIVEA Luminous630
Chcę testować
Dermedic Sunbrella
Wyniki testu
NOVELLISTA ROUGE PRIVÉ
Chcę testować
Kosmetyki Pure by Clochee
Laureaci
Suplement diety Nourkrin® Woman
Laureaci
AA LAAB TETRA-C YUZU
Chcę testować
L'Oreal Paris Elseve Glycolic Gloss
Laureaci
Specjalistyczny Olejek Bio-Oil®
Wyniki testu
Laureaci
 Garnier Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
DERMIKA MAESTRIA SKIN MATRIX REPAIR
Wyniki testu
Laureaci
Laureaci
Laureaci
Keratynowe prostowanie włosów
Yuri_Arcurs
Fryzury

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega, efekt przed i po, cena

Keratynowe prostowanie włosów może poprawić wygląd i kondycję naszych włosów. Należy jednak pamiętać, że nieodpowiednio wykonane może też znacząco je uszkodzić. W rzeczywistości rezultat w postaci prostych włosów jest tylko efektem ubocznym zabiegu z użyciem keratyny.

Keratynowe prostowanie włosów ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zbieg może odżywić włosy w momencie, kiedy tracimy w nich białko keratynowe, a które dzięki wykonanej kuracji zostaje odbudowane. Problematyczne okazuje się jednak samo prostowanie, które ma uszczelniać produkt. To właśnie pod wpływem temperatury mogą pojawiać się uszkodzenia. O tych rzeczach powinnyście wiedzieć, żeby podjąć świadomą decyzję o wykonaniu keratynowego prostowania na swoich włosach.

Spis treści:

 1. Prostowanie keratynowe włosów  – na czym polega?
 2. Keratynowe prostowanie włosów w domu
 3. Zestaw do keratynowego prostowania włosów
 4. Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniem włosów?
 5. Szampony do włosów po keratynowym prostowaniu
 6. Jak suszyć włosy po keratynowym prostowaniu?
 7. Keratynowe prostowanie włosów a farbowanie
 8. Keratynowe prostowanie włosów - skutki uboczne 
 9. Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?
 10. Spalone włosy po keratynowym prostowaniu włosów
 11. Keratynowe prostowanie włosów - cena
 12. Keratynowe prostowanie włosów - opinie z forum

Prostowanie keratynowe włosów – na czym polega?

Prostowanie keratynowe to zabieg wygładzający włosy, który uszczelnia łuskę włosa powłoką białkową. To sprawia, że stają się one gładsze, miękkie i pełne blasku. Niewątpliwie zaletą keratynowego prostowania jest ograniczenie puszenia się włosów i łatwiejsza stylizacja. Dzięki niemu nie są tak niesforne. Ten zabieg dobrze jest wykonać również po koloryzacji włosów. W ten sposób kolor zostanie zabezpieczony, a także nabierze połysku.

Zestaw do keratynowego prostowania włosów

Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z domowym keratynowym prostowaniem włosów, warto na początku wybrać gotowy zestaw produktów, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Te kosmetyki będą bezpieczne dla naszych pasm, a dzięki nim będziecie mogły cieszyć się maksymalnymi efektami. Co wchodzi w skład takiego zestawu? Zazwyczaj jest to szampon do zastosowania przed kuracją, sama kuracja, bezpieczny i łagodny szampon po zabiegu, odżywki oraz niezbędne rękawiczki. Taki zestaw to koszt rzędu 100-150 zł. Jeśli posiadacie prostownicę, która nagrzewa się do 230 stopni, możecie wykonać zabieg we własnym domu.

Keratynowe prostowanie włosów w domu

 1. Zanim przystąpicie do zabiegu, dokładnie umyjcie włosy szamponem, żeby oczyścić je z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz odżywek czy olejków, które dotąd stosowałyście.
 2. Wysuszcie dokładnie wcześniej umyte włosy.
 3. Podzielcie pasma na cztery części. Dzięki temu prostowanie keratynowe będzie przebiegało sprawniej.
 4. Teraz możecie rozpocząć nakładanie keratyny. Rozprowadźcie ją równomiernie od nasady aż po same końce i rozczeszcie włosy grzebieniem, by mieć pewność, że zostały w całości pokryte keratyną.
 5. Po upływie około 30 minut ponownie wysuszcie włosy.
 6. Wydzielając pasmo po paśmie, możecie przystąpić do prostowania włosów. W tym celu możecie użyć prostownicy lub żelazka fryzjerskiego. Temperatura nie powinna przekraczać 230 stopni Celsjusza. Nie bójcie się prostować kilka razy tego samego pasma. Czynność możecie powtórzyć nawet sześć razy!

Zabieg keratynowego prostowania włosów zajmuje zwykle od godziny do trzech godzin – w zależności od długości i objętości włosów.


Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniem włosów?

Po prostowaniu keratynowym należy ściśle stosować się do zaleceń fryzjera, inaczej efekt nie utrzyma się na naszych włosach. Włosów nie można myć przez dwie doby. Nie powinnyśmy też stosować na nich żadnych kosmetyków. Niewskazane jest również ich związywanie i upinanie. Dopiero po upływie 48 godzin możemy umyć włosy (jednak nie produktami z alkoholem). Bardzo często taką usługę oferuje fryzjer, u którego wykonujemy prostowanie keratyną.

Szampony do włosów po keratynowym prostowaniu

Po wykonaniu keratynowego prostowania włosów nie powinno się używać zwykłych szamponów. Zamiast tego należy je zastąpić takimi, które nie zostały stworzone na bazie alkoholu. Włosy po zabiegu należy oczyszczać delikatnymi środkami, które przedłużą efekty. Pasma przez kilka pierwszych dni mogą wydawać się odrobinę przetłuszczone i obciążone, jednak jest to całkowicie normalne. Po kilku dobach od zabiegu powinny zacząć zachowywać się, jak wcześniej, z tym że będą bardziej lśniące, gładkie i łatwiejsze w rozczesywaniu i stylizacji. 

Jak suszyć włosy po keratynowym prostowaniu?

Przede wszystkim po keratynowym prostowaniu nie wolno szorować włosów ręcznikiem. Zamiast tego odciskaj mokre pasma w bawełniany ręcznik lub koszulkę, ewentualnie używaj turbanu do włosów wykonanego z miękkiej tkaniny, która nie spowoduje ich łamania. Włosy najlepiej suszyć średnim nawiewem suszarki, dbając o to, aby nie był on zbyt gorący. Podczas suszenia najlepiej przeczesywać kosmyki szczotką lub grzebieniem.

Keratynowe prostowanie włosów a farbowanie

Dwa tygodnie po wykonaniu zabiegu nie powinno się rozjaśniać i farbować włosów. Każdy tego typu zabieg na nowo otwiera łuskę włosa, przez co zmniejsza efekty keratynowego prostowania. Dodatkowo jest to dla naszych pasm dodatkowe obciążenie po tym, jak w trakcie zabiegu poddawane były wysokim temperaturom. 

Zobacz także: Prostowanie włosów - jaką metodę i kosmetyki wybrać?

Keratynowe prostowanie włosów
Andrii Borodai

Keratynowe prostowanie włosów - skutki uboczne 

Jeśli ktoś mówi wam, że keratyna do włosów jest dla każdego, to nie należy mu wierzyć. Istnieje rodzaj włosów, u którego wykonanie zabiegu może wiązać się ze zniszczeniem lub pogorszeniem ich stanu. Te z nas, które posiadają cienkie, proste włosy, które są często farbowane, powinny wstrzymać się z decyzją o wykonaniu zabiegu. Prostowania keratynowego nie powinny podejmować się również osoby, które często rozjaśniają włosy, czy pływają w basenie. Aby uniknąć skutków ubocznych w postaci zniszczenia włosów, należy najpierw zadbać o ich odpowiednie przygotowanie. 

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Wysoka temperatura podczas prostowania może spowodować uszkodzenia mechaniczne włosa i sprawić, że staną się łamliwe. W przypadku osób o naturalnych, silnie skręconych lokach, to keratyna wpłynie na siłę ich skrętu, lekko je zmiękczając, co sprawi, że utworzą się na nich fale, a włosy będą bardziej wyciągnięte.

Keratyna sama w sobie dobrze wpływa jednak na kondycję naszych włosów. Osoby, które nie mogą przeprowadzić zabiegu prostowania keratynowego na swoich włosach ze względu na ich specyfikę, powinny sięgnąć po produkty do pielęgnacji z keratyną (lub keratyną hydrolizowaną) w składzie.

Keratynowe prostowanie włosów
PeopleImages

Spalone włosy po keratynowym prostowaniu włosów

Jeśli zdecydowałyście się na zabieg nakładania keratyny na włosy, choć posiadany przez was typ włosów był nieodpowiedni do wykonania zabiegu lub podczas jego przeprowadzania coś poszło nie tak, może zdarzyć się, że w efekcie pasma zaczną się wykruszać. Dlatego tak ważna jest świadoma decyzja. Z pewnością warto zasięgnąć opinii fachowca, który poleci lub odradzi wykonanie keratynowego prostowania włosów.

Keratynowe prostowanie włosów - cena

Prostowanie keratynowe nie należy do najtańszych zabiegów. Fryzjerzy i styliści ustalają ceny rozpoczynające się od 300 zł i sięgające nawet 700 zł. Oczywiście cena uzależniona jest od długości i gęstości włosów, ale również miasta, w którym wykonuje się prostowanie keratyną. Musimy wziąć pod uwagę również, że jest to zabieg, który należy powtarzać kilka razy w roku. Zanim do niego przystąpicie, musicie się więc dobrze zastanowić, czy nie istnieje tańsza, a równie skuteczna alternatywa dla twoich włosów.

Keratynowe prostowanie włosów - opinie z forum

Keratynowe prostowanie włosów stało się także jednym z tematów wątku na naszym forum Wizaż.pl. Użytkowniczki dzielą się w nim swoimi doświadczeniami oraz radami dotyczącymi keratynowego prostowania włosów. Niektóre z nich zwracają uwagę na to, że warto ten zabieg wykonać w salonie fryzjerskim, aby to specjalista mógł się zająć Waszymi pasmami. Jednak nie wszystkie są tego zdania. 

Zapominacie co jest celem keratynowego prostowania włosów - odżywienie i nawilżenie, wyprost to tylko efekt uboczny. Jeśli naprawdę chcecie mieć dobrze zrobiony ten zabieg, to tylko przez profesjonalistę, na tym nie można oszczędzać, bo zrobicie sobie krzywdę. Dziewczyny robią sobie same w domu, a potem mają problem ze zniszczonymi, kruszącymi się włosami i twierdzą, że to wina zabiegu. Nie, to ich wina , braku wiedzy i umiejętności. Dlatego zastanówcie się kilka razy, zanim zdecydujecie się robić to w domu. Tego zabiegu nie można w żadnym razie porównać do samodzielnego farbowania włosów w domu - szmineczka1.

Niestety, ale nie zgodzę się z Tobą. Keratynowe prostowanie robię już 10 lat i tyle samo jestem na tym forum. Przez ten czas tylko raz skończyłam ze zniszczonymi włosami (była to wina preparatu, po prostu był za słaby do moich włosów). Za każdym innym razem włosy były w dobrej kondycji. Wiele dziewczyn które przewinęły się tutaj przez te lata również nie zrobiły sobie krzywdy. Kwestia to dokładne nałożenie preparatu Oraz dostosowanie temperatury do kondycji włosa (te parametry są podane w instrukcji) a potem odpowiednia pielęgnacja - odpowiedziała na powyższy komentarz czekoladka3.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Koniecznie dajcie nam znać!

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
Trendy
Marka ANIA KRUK w kampanii „NOW IS THE TIME” porusza ważną kwestię związaną z rodzicielstwem
Współpraca reklamowa
Event Avene
Styl życia
Pewność Siebie w Zdrowej Skórze z Avène
Współpraca reklamowa
Mycie włosów
Fryzury
Uwolnij swój blask dzięki nowej pielęgnacji i koloryzacji SYOSS z innowacyjną technologią Plex
Współpraca reklamowa
Bella Perfecta
Styl życia
Komfort każdego dnia z Bella Perfecta
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Fakty i mity na temat przebarwień skóry
Współpraca reklamowa
 Philips OneBlade First Shave
Pielęgnacja
Philips OneBlade First Shave – spraw prezent swojemu synowi
Współpraca reklamowa
Hotel Bristol
Styl życia
Prezent na Dzień Matki – celebracja w Bristol spa
Współpraca reklamowa
BaByliss Air Wand
Fryzury
Trzy urządzenia w jednym. Poznajcie BaByliss Air Wand!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2024
Manicure
Modne paznokcie 2024. TOP 9 trendów, które będą hitem tego roku 
Aneta Zygmuntowicz Iga Pejas
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Diety
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Co powoduje łysienie? 
Dominika Zabost Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost