Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać? Nasze TOP 3
Pędzel do rozświetlacza w kształcie wachlarza, jajka czy ze ściętym końcem... Podpowiadamy, który z nich powinnaś wybrać i na jakie włosie postawić, aby uzyskać wymarzony efekt.

- Sylwia Przygoda
Pędzel do rozświetlacza to bardzo ważny element w kosmetyczce. A to dlatego, że od dłuższego czasu nie wyobrażamy sobie świeżego i wpisującego się w trendy makijażu bez rozświetlenia! Uzyskany efekt w makijażu zależy od dwóch rzeczy: rozświetlacza i pędzla. Odpowiednie dobranie rodzaju włosia oraz kształtu pędzla może decydować o tym, jak będzie się prezentować kosmetyk na naszej skórze.
Spis treści:
- Jakie włosie pędzla do rozświetlacza będzie najlepsze?
- Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać?
- Pędzel do sypkiego rozświetlacza
- Pędzel do prasowanego rozświetlacza
- Pędzel do rozświetlacza w płynie
- TOP 3 pędzli do rozświetlacza
Jakie włosie pędzla do rozświetlacza będzie najlepsze?
Pędzle do rozświetlacza dzielą się na te z naturalnego i syntetycznego włosia. Każde z nich dają inny rezultat po aplikacji. W przypadku włosów naturalnych może być on bardziej intensywny, natomiast przy użyciu pędzli syntetycznych bardziej naturalny. Dobór włosia dyktuje również produkt, który stosujemy. Jeśli rozświetlacz ma postać płynną, powinnyśmy użyć włosia syntetycznego. Naturalne może wchłaniać produkt, przez co trudniej będzie je wyczyścić.
Pędzel do rozświetlacza w zależności od rodzaju włosia aplikuje również odmienne ilości produktu. Syntetyczne włoski są śliskie, przez co rozświetlacz zsuwa się z nich w większym stopniu niż przy naturalnych. Są one więc lepszym wyborem dla osób, które nie mają wprawy z nakładaniem tego typu produktów i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z roświetlaczem.
Jaki pędzel do rozświetlacza wybrać?
Wśród najbardziej popularnych kształtów pędzli do rozświetlacza wyróżniamy:
- pędzel wachlarz - dobrze rozprowadza i rozciera rozświetlacz po twarzy, dając delikatny efekt blasku, będący zbliżony do efektu muśnięcia promieniami słońca. Ten typ pędzla do rozświetlacza może być również używany do usuwania osypujących się cieni, czy też rozprowadzania produktu na dekolcie,
- pędzel jajko - nadaje się do konturowania twarzy przy użyciu rozświetlacza, ale też strobbingu, dobrze sprawdza się przy rozświetlaniu trudno dostępnych lub wąskich obszarów twarzy, gdzie należy nadać skórze blasku w sposób punktowy,
- pędzel kulka - dobrze sprawdza się jako uzupełnienie pędzli do makijażu, dobrze rozświetla wymagające części twarzy, np. łuk kupidyna. Jest puszysty, sprawia wrażenie grubego i często posiada podwójne włosie. Równomiernie rozprowadza rozświetlacz. Nadaje się do produktów o wysokiej pigmentacji, jak również do aplikacji bronzera,
- pędzel ukośnie ścięty - produkt przeznaczony do nakładania rozświetlacza na kości policzkowe, grzbiet nosa, czy inne partie twarzy wymagające silnego zarysowania. Daje silny efekt i dobrze konturuje. Jest miękki, gęsty i wielofunkcyjny. Skos ułatwia aplikację, dzięki czemu może być stosowany przez osoby początkujące.
Jeśli nadal się wahasz nad wyborem pędzla dla siebie, poniżej podpowiadamy, jak nakładać rozświetlacze o różnych konsystencjach.
Zobacz także: Nie szampański i nie złoty - teraz stawiamy na rozświetlacz w kolorze... różowego złota
Pędzel do sypkiego rozświetlacza
W przypadku sypkich kosmetyków najlepiej sprawdzają się pędzle do makijażu o luźnym włosiu i szerokie. Wachlarzem uzyskasz najlepszy efekt, ponieważ zbiera niewielką ilość produktu i z łatwością zaaplikujesz go dokładnie tam, gdzie chcesz. Połączenie tego kształtu i syntetycznego włosia da naturalny, delikatny efekt.
Pędzel do prasowanego rozświetlacza
Jeśli chodzi o rozświetlacz prasowany, pozwala on na większą dowolność. Wspomniany wyżej wachlarz da w jego przypadku bardzo delikatny, ledwo widoczny efekt. Dla mocniejszego glow warto wybrać inny pędzel. Ścięty na prosto z luźniejszym, miękkim włosiem nabierze więcej produktu. Im twardsze włoski, tym delikatniejszy efekt.
Pędzel do rozświetlacza w płynie
Płynne rozświetlacze są trudne w aplikacji ze względu na konsystencję. W ich przypadku warto wybierać pędzle ścięte na skos, które pozwolą na pełną kontrolę nad produktem. To kluczowe w przypadku płynnych konsystencji, gdyż łatwo sobie takim produktem popsuć makijaż. Posiadają one bardzo mocny pigment, który może nie tylko dawać zbyt intensywny efekt, ale nałożony w za dużej ilości może zdejmować z twarzy podkład. Dlatego zainwestuj w niewielkich rozmiarów pędzelek ze sztywnym włosiem, które pozwoli na pełną precyzję.
TOP 3 pędzli do rozświetlacza
Laura Mercier, The Glow Powder Brush
Pędzel różni się kształtem od pozostałych produktów do aplikacji rozświetlacza. Jest bardziej wyprofilowany i dopasowany do kształtu twarzy. Pozwala on na dokładne rozprowadzenie produktu na kości policzkowe, bez opadania i oprószania się rozświetlacza na pozostałe części twarzy. Mocniej wysunięta końcówka sięga mocniej wsuniętych w głąb partii. Makijaż wygląda dzięki temu bardziej naturalnie. Efekt jest lekki, nieprzerysowany. Pędzel zawiera syntetyczne włosie.

Hebe Professional F04
Drogeryjny pędzel, który wyróżniłyśmy głównie ze względu na dostępność, niską cenę i jakość adekwatną do ceny. Jest dobrym produktem dla osób, które nie są doświadczone w aplikacji rozświetlacza. Posiada miękkie, syntetyczne włosy, jest trwały i dobrze blenduje kosmetyki. Praca z pędzlem do rozświetlacza jest naprawdę łatwa – dobrze rozprowadza produkt.

Hakuro H22
Pędzel Hakuro H22 przeznaczony jest specjalnie do rozświetlacza i jest bestsellerem marki. Jest niezwykle estetyczny, wydajny i trwały. Doskonale sprawdza się w pracy z rozświetlaczem w kamieniu, a także z sypkim. Dobrze pracuje również przy nakładaniu pudru pod oczy. Specjalnie wyprofilowany czubek pędzla sprawdzi się do bardziej precyzyjnej aplikacji, a dociśnięty do skóry rozprowadzi produkt do miękkiej chmurki.

Zobacz także: Makijaż z wykorzystaniem tylko rozświetlaczy - czy to możliwe? [wideo]