Reklama

Manicure biologiczny jest bezpieczną alternatywą dla klasycznego i hybrydowego manicure. Oprócz poprawy wyglądu płytki paznokcia odpowiada za jej odżywienie i regenerację. Do odsuwania skórek nie używa się cążek, dzięki czemu nie dochodzi do skaleczeń. Skórki narastają wolniej, paznokcie zyskują pożądany kształt i są wolne od lakierów. Manicure biologiczny wykonany w salonie kosmetycznym jest naprawdę tani. Zapłacimy za niego ok. 50 zł. Czas jego wykonania to od 30 do 45 min.

Reklama

Czym jest manicure biologiczny?

Manicure biologiczny ma za zadanie oczyścić paznokcie z lakierów i pozostałości produktów do stylizacji. Ma być on formą detoksu. Jest w pełni nieinwazyjny, a w rezultacie jego wykonania otrzymujemy naturalną, zdrową płytkę paznokcia. Manicure biologiczny to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kształt płytki paznokcia, zregenerować ją, a przy tym nie potrafią posługiwać się cążkami bez zranienia i bólu. Manicure określany jest jako bezcążkowy. Do jego wykonania wykorzystuje się bezpieczne akcesoria do paznokci, jak drewniane patyczki i pilniczki o niskiej ostrości. Zdecydowanie nie używa się tych metalowych.

Zobacz także: Manicure japoński - na czym polega? Cena, efekty, krok po kroku

iStock

Kto powinien zdecydować się na manicure biologiczny?

Manicure biologiczny to idealne rozwiązanie dla osób o cienkich i łamliwych paznokciach. Mogą skorzystać z niego jednak wszyscy fani pielęgnacji i stylizacji paznokci. Manicure polecany jest też posiadaczkom przesuszonej skóry dłoni i paznokci, ale też zniszczonych, nadszarpniętych skórek. Polecany jest osobom z rozdwajającymi się paznokciami i nierówną, wymagającą regeneracji płytką. To dobre rozwiązanie dla osób borykających się z cukrzycą i zaburzeniami krzepliwości krwi.

Manicure biologiczny krok po kroku

Manicure biologiczny wykonuje się kolejno:

Reklama
  1. Usuwając z powierzchni płytki paznokcia pozostałości lakierów. Należy zrobić to delikatnie, żeby nie naruszyć jego struktury i nie rozerwać płytki.
  2. Zmiękczając skórki w specjalnych preparatach lub wykonując kąpiel paznokci z użyciem ciepłej wody i np. mydła. Możemy to zrobić również w podgrzanym mleku z naparem z rumianku, które dodatkowo odżywią skórę. Wodę możemy wzbogacić olejkami, cytryną lub witaminą A i C.
  3. Odsuwając delikatnie skórki przy użyciu drewnianego patyczka.
  4. Piłując odpowiedni kształt paznokcia.
  5. Wykonując peeling paznokci i dłoni.
  6. Wmasowując w płytkę paznokcia olejki lub oliwę z oliwek, wygładzając tym samym powierzchnię paznokcia.
  7. Malując paznokcie wybraną przez siebie odżywką do paznokci lub bezbarwnym lakierem o właściwościach pielęgnujących.
Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane