Dermedic Sunbrella
Wyniki testu
NOVELLISTA ROUGE PRIVÉ
Chcę testować
Kosmetyki Pure by Clochee
Chcę testować
Suplement diety Nourkrin® Woman
Chcę testować
AA LAAB TETRA-C YUZU
Chcę testować
L'Oreal Paris Elseve Glycolic Gloss
Chcę testować
Specjalistyczny Olejek Bio-Oil®
Wyniki testu
Chcę testować
 Garnier Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
DERMIKA MAESTRIA SKIN MATRIX REPAIR
Wyniki testu
Chcę testować
Laureaci
Laureaci
VICHY NEOVADIOL Odżywczy krem na dzień przeciw przebarwieniom SPF 50
Laureaci
Lirene Make me slim
Laureaci
Kosmetyki Lirene
Chcę testować
SHEFOOT Kuracja z mocznikiem
Laureaci
AA Y LIFT SUPREME
Chcę testować
Dove Summer Revived
Wyniki testu
Nowe kosmetyki Maybelline New York
Laureaci
mądre życzenia ślubne
Getty Images/DocinetsVasil
Organizacja

Mądre życzenia ślubne. Propozycje, które skradną serca państwa młodych

Mądre życzenia ślubne to łatwy sposób na pozytywne zaskoczenie państwa młodych i wprawienie ich w szampański nastrój. Pomysłowe, wzruszające czy żartobliwe kartki weselne będą dla nich także wspaniałą pamiątką. Jeśli chcesz wiedzieć, czego możesz życzyć nowożeńcom w ich wielkim dniu - oprócz miłości i szczęścia - czytaj dalej!

Mądre życzenia ślubne nie muszą zajmować całej strony. Zazwyczaj jesteśmy w stanie zmieścić odpowiednie przesłanie w kilku krótkich zdaniach. Co ważne, mądrości nie musimy także przekazywać w poważny sposób. Życzenia dla pary młodej z przymrużeniem oka spełnią swoją rolę równie dobrze, co te wzruszające i wzniosłe.

Mądrości na nową drogę życia dla naszych bliskich możemy szukać również wśród cytatów z literatury, filmów czy wypowiedzi światłych osób. Sprawdź, jak napisać życzenia ślubne, które skradną serca państwa młodych i zobacz propozycje gotowych tekstów na kartki weselne, które dla was wybrałam.

Spis treści: 

 1. Mądre życzenia ślubne od rodziców państwa młodych
 2. Mądre życzenia ślubne od przyjaciół młodej pary
 3. Eleganckie życzenia od współpracowników młodych
 4. Religijne mądre życzenia ślubne dla nowożeńców
 5. Mądre życzenia ślubne dla młodej pary - cytaty

Mądre życzenia ślubne od rodziców państwa młodych

Mądre życzenia ślubne od rodziców państwa młodych mogą nawiązywać do wspomnień z przeszłości czy wspólnych zainteresowań. Więzi rodzinne pozwalają nam w tym przypadku na wyjście poza utarte schematy i napisanie kilku bardzo osobistych zdań dla nowożeńców. Co ważne, jest to kwestia w stu procentach spersonalizowana. Takie życzenia od serca mogą zapełniać całą kartkę weselną, albo być tylko wzruszającym dodatkiem do głównej części tekstu.

Życzenia dla pary młodej od rodziców mogą opierać się także na cytacie, anegdocie lub znanym powiedzeniu dotyczącym miłości lub życia w małżeństwie. Ważne, aby były związane z tematyką uroczystości i niosły za sobą odpowiednie przesłanie.

Przykłady mądrych życzeń ślubnych od rodziców państwa młodych:

 1. Niech wasza miłość będzie jak ocean - niezgłębiona, tajemnicza, zachwycająca i nieskończona. Z życzeniem zdrowia, szczęścia, wiary w siebie i w siebie nawzajem.

 2. Dzisiaj patrzymy na was z ogromną dumą i radością. Życzymy wam, aby wasze wspólne życie było pełne miłości, szczęścia i szacunku. Jesteśmy zawsze przy was.

 3. Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.

 4. Niech wasza miłość będzie przewodnikiem, a cierpliwość i zrozumienie fundamentem waszego małżeństwa.

 5. Małżeństwo jest jak podróż… podróż w nieznane. Niech będzie to dla was podróż pełna pasji, namiętności, radości i spełnienia. Każdego dnia odkrywajcie siebie na nowo. Bądźcie blisko. Bądźcie dla siebie. Bądźcie szczęśliwi. Cudownej podróży!

mądre życzenia ślubne od rodziców
Getty Images/SiriStafford

Zobacz także: Życzenia dla młodej pary - jak je napisać? Rady, wskazówki i gotowe przykłady życzeń ślubnych

Mądre życzenia ślubne od przyjaciół młodej pary

Życzenia ślubne od przyjaciół młodej pary rządzą się własnymi prawami. Bliski stopień relacji zazwyczaj pozwala nam na większą kreatywność przy wypisywaniu kartki weselnej. Coraz częściej goście decydują się na śmieszne życzenia z przymrużeniem oka, które mają za zadanie wprawić nowożeńców w szampański nastrój. Żarty, nawiązania do przeszłości, czy nawet zdjęcia ukazujące młodych w ciekawych sytuacjach sprawiają, że młodzi na pewno zatrzymają kartkę weselną na pamiątkę.

Czego można życzyć młodej parze, jeśli nie chcemy iść w stronę żartów? Wiecznej miłości, wzajemnego zrozumienia, radości i uśmiechu, spełnionego życia i braku przeszkód na nowej drodze. Życzenia mogą zahaczać również o zainteresowania i hobby młodych. Przykładowo, jeśli są fanami górskiej wspinaczki, na kartce możesz napisać, że życzysz im uniesień wysokich jak Mount Everest. Masz tutaj ogromne pole do popisu.

Przykłady mądrych życzeń dla pary młodej od przyjaciół:

 1. Pamiętajcie, że udane małżeństwo zależy od dwóch rzeczy: znalezienia właściwej osoby i od bycia właściwą osobą. Życzę wam niezachwianego szczęścia na nowej drodze życia.

 2. Niech wasza miłość jest jak kawa w poniedziałkowy poranek — niezbędna, dodająca energii i sprawiająca, że cały świat wygląda jaśniej.

 3. Z okazji waszego ślubu, życzymy, aby wasze wspólne życie było jak dobra komedia - pełne śmiechu, zabawnych momentów i niezapomnianych chwil.

 4. Niech wasza miłość będzie jak playlista na Spotify – zawsze pełna ulubionych piosenek, które sprawiają, że chce się tańczyć i śpiewać.

 5. Kochani! Życzymy wam miłości, która przetrwa wszystko, szczęścia, które nie zna granic i przyjaźni, która nigdy się nie kończy. Niech wasze małżeństwo będzie jak bajkowa opowieść, której nigdy się nie zapomina. Jesteśmy z wami na dobre i na złe!

mądre życzenia ślubne od przyjaciół
Getty Images/Jon&Taja/ascentxmedia

Zobacz także: Ile do koperty na wesele? Kwota od pary w 2024 roku

Eleganckie życzenia od współpracowników państwa młodych

Klasyczne życzenia ślubne, ograniczające się do jednego czy dwóch zdań, są najczęściej zarezerwowane dla dalszych znajomych państwa młodych, na przykład ich współpracowników. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na kartce weselnej napisać kilka słów od serca. Jeśli jednak nie czujesz się na tyle blisko z nowożeńcami, aby składać im bardziej osobiste życzenia, możesz skorzystać z jednego z klasycznych i sprawdzonych tekstów na kartki weselne. Każdy z nich doskonale spełni swoją rolę.

Przykłady mądrych życzeń dla państwa młodych od współpracowników:

 1. W dniu ślubu życzymy wam radości, miłości i spełnienia pragnień. Szczęśliwego małżeństwa!

 2. Niech miłość, którą dziś dzielicie, jest tak silna i trwała jak diament. Wszystkiego najpiękniejszego na nowej drodze życia.

 3. Wasza miłość inspiruje. Wszystkiego najlepszego!

 4. Niech wasza miłość kwitnie jak najpiękniejszy ogród, a każdy nowy dzień przynosi kolejne kwiaty.

 5. Niech wasze życie będzie pełne słońca, nawet w najbardziej pochmurne dni. Życzymy wam wiecznej miłości, szczęścia i wzajemnego zrozumienia.

mądre życzenia ślubne od współpracowników
Getty Images/HannekeVolbehr

Mądre religijne życzenia ślubne dla nowożeńców

Czy warto postawić na religijne życzenia ślubne? No pewnie, że tak. Szczególnie, jeśli państwo młodzi zdecydowali się na ceremonię w kościele. Co ważne, przy poszukiwaniach tekstu nie musisz ograniczać się do Pisma Świętego.

Wyjątkowe życzenia ślubne na ceremonię kościelną możesz skomponować posiłkując się cytatami z literatury lub wypowiedziami znanych osób, które zahaczają o szeroko pojęty temat wiary. Oczywiście powinny również w chociaż najmniejszym stopniu nawiązywać do miłości i szczęścia w małżeństwie.

Przykłady mądrych religijnych życzeń ślubnych:

 1. Małżeństwo jest jak potrójnie pleciona lina: miłość męża, żony i Pana Boga zespolona w jedno czyni je mocnym i trwałym splotem.

 2. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość. (Pismo Święte, 1 Kor 13, 13)

 3. Ten wzruszający moment składania Przysięgi Małżeńskiej niech pozostanie w waszych sercach na zawsze. Życzymy wam trwałości, cierpliwości i zrozumienia - to recepta na wieloletni związek.

 4. Z Bożej woli połączeni węzłem, co dwoje serc tych splata,
  żyjcie szczęśliwie tu na ziemi, niech Wam w miłości płyną lata,
  niech miłość, dobroć oraz ufność, która dziś w sercach waszych gości,
  wraz z Bożą łaską i pomocą da Wam moc szczęścia i radości.

 5. W waszej wspólnej drodze niech Boża miłość będzie latarnią, która rozświetla każdy krok.

mądre życzenia ślubne religijne
Getty Images/SlobodanNovakovic

Zobacz także: Błogosławieństwo pary młodej przez rodziców – tradycja przed ślubem

Mądre życzenia ślubne dla młodej pary - cytaty

Najpiękniejsze życzenia ślubne to często cytaty zaczerpnięte z literatury, filmu, muzyki lub słowa znanych osób. Wybór jest ogromny - w sieci znajdziesz dziesiątki tekstów, które wpisują się w powagę uroczystości zaślubin. Jeśli zdecydujesz się na życzenia w formie cytatu pamiętaj, aby spróbować dobrać je do zainteresowań państwa młodych. Przykładowo, jeśli są wielkimi fanami muzyki rockowej, najprawdopodobniej o wiele bardziej ucieszą się z części tekstu swojej ulubionej piosenki, niż z jednego z wersów sonetu szekspirowskiego.

Przykładowe cytaty do życzeń dla młodej pary:

 1. Miłość nie jest tylko uczuciem, nie jest tylko wzruszeniem, romansem ani zakochaniem się.
  Jest dojrzewaniem, troską i wzajemną odpowiedzialnością za siebie - ks. Jan Twardowski

 2. Miłość to nasza prawdziwa przeznaczenie. Nie znajdujemy sensu życia sami - znajdujemy go z innym. - Margaret Atwood

 3. Mąż i żona mogą nie zgadzać się w wielu kwestiach, ale muszą absolutnie zgadzać się w tym: aby nigdy, przenigdy się nie poddawać. – autor nieznany

 4. Małżeństwo to codzienny trud, lecz miłość przemienia szare życie w złoto. – Miriam Osborne

 5. Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie można ani zobaczyć ani dotknąć. Trzeba je poczuć sercem - Helen Keller

mądre życzenia ślubne cytaty
Getty Images/KelvinMurray

Zobacz także: Niezapomniany prezent ślubny - wybierając go pamiętaj przede wszystkim o jednej kwestii

Podsumowanie:
 • mądre życzenia ślubne to łatwy sposób na wprawienie państwa młodych w szampański nastrój
 • życzenia od bliskich przyjaciół i rodziny nowożeńców mogą być bardzo personalne, żartobliwe lub oryginalne
 • dalsi znajomi państwa młodych najczęściej decydują się na klasyczne, krótkie życzenia ślubne
 • religijne życzenia dla młodej pary są zazwyczaj zarezerwowane na ceremonie odbywające się w kościele
 • mądre życzenia ślubne często zawierają cytaty z literatury, filmów, muzyki i wypowiedzi znanych osób
 • najpiękniejsze życzenia ślubne to takie, które zostały napisane od serca 

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
Event Avene
Styl życia
Pewność Siebie w Zdrowej Skórze z Avène
Współpraca reklamowa
Mycie włosów
Fryzury
Uwolnij swój blask dzięki nowej pielęgnacji i koloryzacji SYOSS z innowacyjną technologią Plex
Współpraca reklamowa
Bella Perfecta
Styl życia
Komfort każdego dnia z Bella Perfecta
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Fakty i mity na temat przebarwień skóry
Współpraca reklamowa
 Philips OneBlade First Shave
Pielęgnacja
Philips OneBlade First Shave – spraw prezent swojemu synowi
Współpraca reklamowa
Hotel Bristol
Styl życia
Prezent na Dzień Matki – celebracja w Bristol spa
Współpraca reklamowa
BaByliss Air Wand
Fryzury
Trzy urządzenia w jednym. Poznajcie BaByliss Air Wand!
Współpraca reklamowa
NOVELLISTA
Zapachy
Dlaczego perfumy są tak ważne w relacjach międzyludzkich?
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2024
Manicure
Modne paznokcie 2024. TOP 9 trendów, które będą hitem tego roku 
Aneta Zygmuntowicz Iga Pejas
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Diety
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Co powoduje łysienie? 
Dominika Zabost Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost