Reklama

Bloker potu powinien być stosowany przez osoby, którym nie pomagają standardowe antyperspiranty. Może być on także ostatecznym rozwiązaniem przed oddaniem się w ręce lekarza medycyny estetycznej. Zobaczcie, jak poprawnie go stosować, aby uniknąć pojawienia się stanów zapalnych.

Reklama

Spis treści:

Czym jest nadmierna potliwość?

Człowiek w normalnych warunkach wydziela średnio 0,1-1 litra potu na dobę, jednak w warunkach stresowych, czy podczas upalnych dni pocenie może ulec kilkukrotnemu zwiększeniu.

Nadmierna potliwość określana łacińskim terminem hyperhidrosis, to wydzielanie potu w ilości większej niż niezbędna do utrzymania prawidłowej ciepłoty ciała. Nadmierna potliwość wywołana jest nadczynnością gruczołów potowych zwykłych (ekrynowych). Osoby z nadmierną potliwością wydzielają 4-5 razy więcej potu niż to konieczne. W badaniach klinicznych za nieprawidłowe uważa się spoczynkowe wydzielanie powyżej 50 miligramów na minutę. Nadmierną potliwość dzieli się na umiejscowioną (zlokalizowana – np. w obrębie dłoni i stóp), bądź uogólnioną (dotyczącą całego ciała).

Zobacz także: Najlepsze antyperspiranty z apteki na wiosnę i lato [przegląd]

Jak działają blokery potu, antyperspiranty i dezodoranty?

Zacznijmy od wyróżnienia działania poszczególnych produktów. Każdy z nich zawiera nie tylko inny skład, ale także posiada inne przeznaczenie. A oto czym różni się antyperspirant, dezodorant i bloker potu:

  1. Dezodorant - najczęściej dostępny w postaci aerozolu zamkniętego w kolorowym i zachęcającym do kupienia opakowaniu. Niestety nie poradzi on sobie ze zlikwidowaniem nieprzyjemnych efektów nawet najmniejszej potliwości, ponieważ jego jedynym zadaniem jest nadanie okolicom pach przyjemnego zapachu. Nie zawiera w sobie substancji blokujących wydzielanie potu.
  2. Antyperspirant - od blokera potu różni się składem oraz siłą działania. Może być stosowany codziennie, tuż po umyciu ciała i przed wyjściem z domu. Działa na skórę powierzchniowo, na jakiś czas zapobiegając nadmiernej potliwości, jednak nie będzie w stanie chronić naszych gruczołów dłużej niż jeden dzień i już pod wieczór zaobserwujemy, że skóra zaczyna wydzielać mało przyjemny zapach lub zostawiać na ubraniach mokre plamy.
  3. Bloker potu - to najmocniejszy preparat dostępny na rynku, stworzony z myślą o osobach, które zmagają się z problemem nadmiernej potliwości. Stosowany nieumiejętnie może wywołać stany zapalne skóry, z którymi nie poradzimy sobie po konsultacji z lekarzem. Jego formuła pozwala mu na przeniknięcie w głębsze warstwy skóry i dosłowne zaczopowanie ujścia gruczołów potowych.

Jak stosować blokery pocenia?

Przed każdym użyciem nowego kosmetyku, warto sprawdzić, czy nie zawiera w sobie uczulających nas substancji. W tym celu możemy nałożyć niewielką ilość preparatu w docelowym miejscu stosowania i zobaczyć, czy na skórze nie pojawiła się wysypka, swędzenie lub zaczerwienienie. W przypadku braku takich objawów, blokera potu:

  • Używaj co ok. 3 dni
  • Stosuj go na noc
  • Nakładaj tylko na czystą, suchą skórę
  • Nigdy nie stosuj bezpośrednio po depilacji lub na podrażnioną skórę
  • Gdy pocenie unormuje się stosuj bloker 1 raz w tygodniu

Najlepsze blokery potu

Bloker potu Ziaja to zdecydowanie najpopularniejszy produkt tego typu na rynku. Możecie kupić go już za kilka złotych i w trakcie użytkowania niemal całkowicie wyeliminować problem nadmiernego pocenia się. Nie zawiera drażniącego alkoholu oraz parabenów i barwników, jednak mogą go stosować jedynie osoby powyżej 17 roku życia. Bloker potu od Ziai uzyskał nawet tytuł Kosmetyku Wszech Czasów, a przez Wizażanki został oceniony na 4,1/5.

mat. prasowe

z

Dzięki niemu nie pocę się, a nawet jeśli to pot nie wydziela zapachu. Nie zostawia plam na ubraniach jest bardzo wydajny i tani w stosunku do innych produktów które możemy kupić w aptece

- pisze Sandu123

Borykam się z nadmierną potliwością pod pachami, a od kiedy używam blokera, przez tydzień mam spokój. Zero mokrych, żółtych plam, naprawdę polecam

- dodaje gumcia88

Bloker potu od Etiaxil jest silnym kosmetykiem, który powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami na ulotce. Występuje w dwóch rodzajach: do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień oraz normalnej. Jest bezzapachowy i nie pozostawia śladów na ubraniu. Żeby uzyskać całkowitą ochronę przed potem wystarczy zastosować go 2-3 razy w tygodniu. Jego ocena w KWC to 4,2/5.

mat. prasowe
Kupiłam go na okazje sierpniowego wesela, nie chciałam aby plamy pod pachami zepsuły moją kreację. Spisał się na medal! Trzeba stosować się do instrukcji i zaleceń producenta i wtedy was nie zawiedzie

- o98lka

Powstrzymuje brzydki zapach, uniemożliwia pocenie się. Dzięki temu czuję się komfortowo w każdej sytuacji i nie martwię się już, że zanim dotrę na spotkanie zdążę się spocić

- dodaje balusiad

Reklama

Jak radzicie sobie z problemem nadmiernej potliwości?

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane