Posiadaczki wrażliwej cery mają trudność z doborem odpowiedniego sposobu oczyszczania skóry z martwego naskórka. Przez to buzia staje się szara i szorstka oraz coraz trudniej jej przyjmować jakiekolwiek substancje odżywcze z kosmetyków. Najlepszym rozwiązaniem jest delikatny peeling enzymatyczny, który według opinii nie podrażnił nawet bardzo wrażliwej cery atopowej. To must have przy kuracjach przeciwtrądzikowych i retinoidami.

Reklama

Spis treści:

  1. Peeling enzymatyczny Pure By Clochee – działanie i stosowanie
  2. Peeling enzymatyczny Pure By Clochee – składniki
  3. Wady i zalety peelingu Pure By Clochee

Peeling enzymatyczny Pure By Clochee – działanie i stosowanie

Zadaniem peelingu enzymatycznego jest niemechaniczne usuwanie warstwy zrogowaciałego naskórka, który sprawia, że buzia jest nieprzyjemna w dotyku i szara. Martwe komórki są też barierą, która zatrzymuje składniki odżywcze z kremów i maseczek, przez co nawet najdroższe kosmetyki nie dają satysfakcjonujących efektów i tylko nasz portfel jest coraz cieńszy. Peeling enzymatyczny to ultradelikatna alternatywa dla peelingów mechanicznych (drobnoziarnistych i glinek).

Chociaż najlepsze efekty widać po kilku dniach stosowania enzymatycznego oczyszczania, to gołym okiem widać, że skóra staje się miękka, lepiej nawilżona, a cera ma ładniejszy koloryt i naturalny efekt glow. Peeling pomaga też pozbyć się problemu suchych skórek, których nienawidzą fluidy i pudry, a także zamkniętych zaskórników i zatkanych porów. Przy regularnym stosowaniu można też zauważyć zmniejszenie wydzielanie sebum, stanów zapalnych i trądziku, ujędrnienie skóry, wyrównanie kolorytu i zmniejszenie przebarwień. Pielęgnacja peelingiem Pure By Clochee ma także anti-agingowe właściwości.

Stosowanie peelingu jest wygodne i łatwe: po równomiernym rozprowadzeniu na twarzy (omijamy okolice oczu), czekamy 5-10 minut i spłukujemy buzię wodą (można wykonać w tym czasie delikatny masaż). Takie oczyszczenie stosujemy 1-2 razy w tygodniu.

Zobacz także
mat. prasowe

Peeling enzymatyczny Pure By Clochee – składniki

Delikatne działanie oczyszczająco-wygładzające peelingu oparte jest na naturalnych enzymach roślinnych, które znajdują się w:

  • olejku z pestek dyni, bogatym w witaminy i cynk, wzmacniającym naczynko krwionośne i łagodzącym zaczerwienienia,
  • ekstrakcie z ananasa, który dodatkowo stymuluje syntezę kolagenu i poprawia jędrność skóry,
  • ekstrakcie z kiwi, który poprawia nawilżenie, hamuje łojotok, wygładza zmarszczki i opóźnia procesy starzenia się skóry.

Owocowe ekstrakty dają także przyjemny zapach. Dużą rolę w peelingu pełni emolient, masło shea, które ogranicza nadmiar wydzielanego sebum, działa antybakteryjnie i pomaga oczyścić wrażliwą skórę z zanieczyszczeń i łoju. Skład peelingu jest wzbogacony o witaminę E, która zmiękcza naskórek, przyspiesza regenerację, koi podrażnienia, a także zmniejsza zaczerwienienia i przebarwienia cery.

Zobacz także: Silnie odmładzająca ampułka z 90% ekstraktem z wąkrotki (CICA) i adenozyną spłyca głębokie zmarszczki i koi podrażnienia

Wady i zalety peelingu Pure By Clochee

Peeling enzymatyczny Pure By Clochee ma oceny: 4,7/5 gwiazdek w drogerii, 4,1/5 gwiazdek w serwisie KWC oraz 4,8/5 gwiazdek w porównywarce cenowej. Przejrzeliśmy opinie, aby podsumować, za co można go pokochać, a kto się z nim nie polubi. Jego podstawową cechą, za którą jest uwielbiany, to delikatne działanie, które nie podrażnia nawet bardzo wrażliwej skóry atopowej. Dla wielu osób jest to „najlepszy peeling enzymatyczny”. Zaletą peelingu jest też formuła, która sprawia, że delikatne działanie idzie w parze ze skutecznymi efektami wygładzającymi i zmiękczającymi cerę, które są szybko widoczne gołym okiem. Nawet wysoka cena regularna nie przyczyniła się do obniżenia jego ocen. Wśród zalet często wymieniany jest także ładny zapach oraz higieniczne opakowanie typu airless. Niektóre użytkowniczki były zadowolone z działania peelingu, jeśli zmyły go 5 minut później niż zaleca producent, ale nawet wtedy nie stwierdzały podrażnień. Czas jest zatem kwestią indywidualnego wyczucia w zależności od aktualnej kondycji skóry.

Nieliczne osoby oceniły go słabiej, ponieważ oczekiwały spektakularnych efektów już po pierwszym użyciu, a jednak warto pamiętać, że peelingi enzymatyczne potrzebują 2-3 dni na odmienienie naszej skóry – to dzięki temu delikatnemu działaniu rozłożonemu w czasie nie wywołują one podrażnień. Niektóre głosy zarzuciły mu także za słabe działanie przeciwtrądzikowe, jednak jest to tylko pomocniczy kosmetyk, który ma wspierać walkę z trądzikiem, a nie zastąpi kosmetyków antybakteryjnych i przyspieszających gojenie.

Reklama

Po peelingu warto stonizować skórę, można też nałożyć maseczkę, a następnie serum i krem.

Jak to peeling enzymatyczny, działa cichaczem, subtelnie i delikatnie. Opakowanie jest dośc wydajne, starcza na sporo użyć, wygodnie dzięki pompce można nałożyć na twarz . Konsystencja dość gęsta, kremowa, dobrze się rozprowadza. Trzymam zwykle troszkę dłużej niż trzeba i skóra jest gładziutka, nie podrażniona. – napisała w KWC martita1988t.
Kupiłam ten peeling dla siostry, która jest atopowcem i nieczęsto coś jej pasuje, a z tego peelingu jest mega zadowolona! To polecam bardzo! – napisała w drogerii hebe Dorota.
Efekt wow, skóra po aplikacji mocno napięta, nawilżona. Po nałożeniu makijażu nie wierzyłam że moja twarz wygląda tak gładko i świeżo. Jestem pod wrażeniem, mam mnóstwo peelingów enzymatycznych, po niektórych piecze skórą, która jest oczyszczona ale przesuszona. Tych z górnej półki również byłam zadowolona, dopóki nie użyłam właśnie tego. Jak dla mnie ideał. Kupcie bo warto! – napisała Monika.
Reklama
Reklama
Reklama