Domowa maseczka z awokado z przepisu Ani Lewandowskiej
Tę domową maseczkę z awokado możemy nałożyć od razu na twarz oraz włosy. Skutecznie odżywia, zmiękcza skórę i nadaje blasku włosom, a dodatkowo dostarcza niezbędnych witamin.

Składniki na tę maseczkę są zdrowe i odżywcze. Wpłyną pozytywnie na organizm nie tylko od wewnątrz (na przykład w postaci zielonego smoothie), ale także od zewnątrz - jako maseczka na twarz i włosy. Jak wykonać domową maseczkę Ani Lewandowskiej?
Zobacz także: Tani sposób Mariny Łuczenko-Szczęsnej na cienie pod oczami
Domowa maseczka na twarz i włosy
Przepis na stuprocentowo roślinną maseczkę z dostępnych w naszej kuchni produktów, pochodzi z bloga trenerki. Bazą dla maseczki DIY Ani Lewandowskiej jest awokado. Ten owoc pochodzący z Ameryki jest pełen dobroczynnych tłuszczów, potasu, antyoksydantów, błonnika oraz kwasu oleinowego. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze 5 czy 7 lat temu nie był tak powszechny zarówno na naszych talerzach, jak i w kosmetykach. Dziś niemal każdy z nas dodaje awokado do śniadania albo znajduje olej z awokado w odżywczych balsamach i kremach do twarzy. Nic dziwnego, że to właśnie ten owoc Lewa wybrała jako bazę do swojej maseczki.
Dodatkowo Lewandowska wzbogaciła mieszankę siemieniem lnianych. Nasiona dodane do potraw wspomagają pracę jelit. Zastosowane na skórę działają przeciwstarzeniowo. Mogą być stosowane w każdym rodzaju cery, również wrażliwej. Ponieważ mają w sobie dużo witaminy C, rozjaśnią przebarwienia.
Składniki na maseczkę Ani Lewandowskiej:
- pół awokado
- pół siemienia lnianego
- dwie szklanki wody
- pół łyżeczki soku z cytryny
- opcjonalnie kilka kropli oleju z awokado
Siemię lniane gotujemy przed około 15 minut w dwóch szklankach wody. Przez ten czas powinien powstać z nich kleik. Odcedzamy nasiona, a do powstałej gęstej mikstury dodajemy rozgniecione awokado, cytrynę oraz olej.
Gotową maseczkę z awokado możemy nanieść na twarz, szyję i dekolt oraz na włosy, koncentrując się na ich końcówkach. Mieszankę warto pozostawić na twarzy na 15-20 minut, a następnie spłukać wodą oraz umyć włosy szamponem.
Efekt odżywienia i zmiękczenia skóry i włosów powinien być widoczny od razu po zastosowaniu. Za to regularne stosowanie maseczki z awokado, na przykład raz w tygodniu, skutecznie rozjaśni skórę i nada jej zdrowego blasku.
Taka domowa maseczka z produktów, które znajdziemy w kuchni to nie tylko dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na kosmetykach, ale także zużycie resztek w duchu zero waste - na przykład przejrzałego awokado. Ania radzi również, aby awokado dodać do swojego ulubionego serum olejowego.
Trenerka używa olejku Flower Yourself, Phlov. Aby mikstura była łatwiejsza do aplikacji, dodaje jeszcze łyżeczkę wegańskiego jogurtu. Taka maseczka z awokado jest jeszcze szybsza do zrobienia i równie odżywcza dla skóry i włosów. Lewandowska zapewnia, że poleca ją również jej osobista fryzjerka.
Źródło zdjęcia głównego: Instagram