Domowy peeling na 5 sposobów. Odżywia i pomaga przynieść skórze równowagę
Domowy peeling to świetny sposób na pielęgnację całego ciała. Poznaj najciekawsze przepisy, które nie tylko pomogą pozbyć się martwego naskórka, ale także przywrócą nawilżenie i jędrność.

- Aneta Zygmuntowicz
Domowy peeling to idealny sposób na wieczorne SPA. Takie zabiegi nie tylko wpływają relaksująco na nasz umysł, ale także odprężają ciało, pozbywając się napięcia z mięśni, a jednocześnie pielęgnują skórę. Co zrobić, gdy skończył się Twój ulubiony kosmetyk? Podpowiadamy przepisy, które przygotujesz ze składników dostępnych w Twojej kuchni!
Spis treści:
- Domowy peeling do twarzy
- Jak zrobić domowy peeling do twarzy?
- Domowy peeling do skóry głowy
- Domowy peeling do ust
- Domowy peeling do ciała i nóg
- Domowy peeling cukrowy
- Peeling kawowy
- Domowy peeling kawitacyjny
Domowy peeling do twarzy
Peeling do twarzy musi być o wiele delikatniejszy niż peeling do ciała. Skóra w tym miejscu jest o wiele bardziej skłonna do podrażnień. Dlatego zamiast sięgać po cukier czy sól, warto rozejrzeć się za czymś łagodniejszym. Dzięki temu unikniemy zaczerwienienia i zbyt agresywnego złuszczania naskórka. Taki peeling nie powinien być wykonywany częściej niż raz w tygodniu.
Jak zrobić domowy peeling do twarzy?
Dobrą alternatywą dla soli i cukru, która będzie bezpieczna dla skóry twarzy są orzechy lub migdały. Musisz jednak pamiętać, aby posiekać je bardzo drobno! Wówczas stworzą one naturalne drobinki ścierające. W tej roli sprawdzą się też m.in. wiórki kokosowe.
Orzechowy peeling do twarzy
- 1 łyżeczka migdałów, orzechów włoskich lub wiórków kokosowych
- 1 łyżeczka miodu,
- 2 łyżeczki jogurtu naturalnego.
Zacznij od posiekania orzechów włoskich lub migdałów. Kawałki muszą być niewielkie, aby nie uszkodzić naskórka. Połącz je z miodem i jogurtem naturalnym. Następnie delikatnymi, kolistymi ruchami zacznij masować twarz. Po wykonaniu peelingu zmyj resztki ciepłą wodą.

Domowy peeling do skóry głowy
Skóra głowy także wymaga regularnego peelingu. Ten przepis to ratunek dla przetłuszczającej się skóry głowy. Pamiętaj, aby ten zabieg stosować nie częściej niż raz w tygodniu, a nawet rzadziej! Domowy peeling do skóry głowy pomoże zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu włosów. Przy dłuższym stosowaniu wzmacnia je od nasady.
Peeling z sody do skóry głowy
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej,
- 2 łyżki szamponu.
Wymieszaj ze sobą składniki i nałóż je na skórę głowy. Nie wykonuj przy tym masażu! Zamiast tego pozostaw produkt na kilka minut, następnie spłucz i dokładnie umyj włosy czystym szamponem.
Domowy peeling do ust
Usta przez cały rok wymagają specjalnej pielęgnacji. Aby je odpowiednio odżywić i nawilżyć, niezbędne jest regularne wykonywanie peelingu. Dzięki temu pozbędziesz się skórek, które często podkreślają matowe pomadki. Miód posiada doskonałe właściwości regeneracyjne, dlatego warto go użyć w domowym peelingu do pielęgnacji warg! Scrub do ust na bazie miodu odżywi usta i sprawi, że będą miękkie.
Miodowy peeling do ust
- łyżeczka miodu,
- łyżeczka oliwy z oliwek,
- łyżeczka cukru,
- kilka kropek soku z cytryny.
Połącz miód i oliwę z oliwek, następnie dodaj cukier i sok z cytryny. Wymieszaj składniki, następnie nałóż kosmetyk na usta i zacznij je delikatnie masować.

Domowy peeling do ciała i nóg
Ciało, podobnie jak twarz, skóra głowy i usta, także potrzebuje regularnego peelingowania. Zabieg ten poprawia krążenie krwi, co wpływa na kondycję naszej skóry. Odpowiednio wykonany kilka razy w tygodniu peeling potrafi sprawić, że nasze ciało ujędrnia się, skóra staje się miękka w dotyku i elastyczna.
Domowy peeling cukrowy
Peeling cukrowy to świetny produkt dla posiadaczek szarej i suchej skóry. Jeśli macie problem ze skórkami i białymi śladami z naskórka, stosujcie ten domowy produkt raz lub dwa razy w tygodniu.
Peeling cukrowy
- 2 łyżki cukru,
- 2 łyżeczki olejku migdałowego,
- 2 kapsułki witaminy A+E.
Cukier i olejek wymieszaj ze sobą. Dodaj zawartość kapsułek z witaminą. Nakładaj na skórę, wykonując delikatny masaż. Jeśli potrzebujesz więcej produktu, zwiększ proporcje. Resztki produktu zmyj ciepłą wodą.

Peeling kawowy
Doskonałą alternatywą dla peelingu cukrowego jest peeling z kawy. Przygotowany z zaparzonych fusów idealnie wpisuje się w pielęgnację zero waste!
Domowy peeling z kawy
- 6 łyżek mielonej kawy,
- naturalny olej roślinny.
Do przygotowania peelingu z kawy tak na dobrą sprawę wystarczą same fusy. Domowy kosmetyk możesz jednak wzbogacić wybranym naturalnym olejem roślinnym. Zadba on o nawilżenie skóry i dodatkowo ją odżywi. Kofeina jest świetnym składnikiem antycellulitowym – zarówno zapobiega powstawaniu, jak i zwalcza już istniejącą pomarańczową skórkę.
Domowy peeling kawitacyjny
Specjalistyczne urządzenia do pielęgnacji twarzy nie są już dostępne jedynie w salonach kosmetycznych. Obecnie coraz więcej urządzeń możesz kupić do użytku domowego. Mają one bezpieczne działanie, a prosta procedura jest zrozumiała dla każdego użytkownika. Zabieg peelingu kawitacyjnego polega na przyłożeniu do odpowiednio przygotowanej skóry specjalnego urządzenia z metalową szpatułką. Przy pomocy ultradźwięków wywołuje zjawisko kawitacji, czyli przemiany fazy ciekłej w gazową. Efekt peelingu kawitacyjnego to przede wszystkim dogłębne oczyszczenie cery.
Wspomóż swoją domową pielęgnację profesjonalnymi kosmetykami! Wykorzystaj kod rabatowy Hebe, żeby obniżyć wartość swojego zamówienia!
