Domowy peeling to idealny sposób na wieczorne SPA. Takie zabiegi nie tylko wpływają relaksująco na nasz umysł, ale także odprężają ciało, pozbywając się napięcia z mięśni, a jednocześnie pielęgnują skórę. Co zrobić, gdy skończył się Twój ulubiony kosmetyk? Podpowiadamy przepisy, które przygotujesz ze składników dostępnych w Twojej kuchni!

Reklama

Spis treści:

  1. Domowy peeling do twarzy
  2. Jak zrobić domowy peeling do twarzy?
  3. Domowy peeling do skóry głowy
  4. Domowy peeling do ust
  5. Domowy peeling do ciała i nóg
  6. Domowy peeling cukrowy
  7. Peeling kawowy
  8. Domowy peeling kawitacyjny

Domowy peeling do twarzy

Peeling do twarzy musi być o wiele delikatniejszy niż peeling do ciała. Skóra w tym miejscu jest o wiele bardziej skłonna do podrażnień. Dlatego zamiast sięgać po cukier czy sól, warto rozejrzeć się za czymś łagodniejszym. Dzięki temu unikniemy zaczerwienienia i zbyt agresywnego złuszczania naskórka. Taki peeling nie powinien być wykonywany częściej niż raz w tygodniu.

Jak zrobić domowy peeling do twarzy?

Dobrą alternatywą dla soli i cukru, która będzie bezpieczna dla skóry twarzy są orzechy lub migdały. Musisz jednak pamiętać, aby posiekać je bardzo drobno! Wówczas stworzą one naturalne drobinki ścierające. W tej roli sprawdzą się też m.in. wiórki kokosowe.

Orzechowy peeling do twarzy

  • 1 łyżeczka migdałów, orzechów włoskich lub wiórków kokosowych
  • 1 łyżeczka miodu,
  • 2 łyżeczki jogurtu naturalnego.

Zacznij od posiekania orzechów włoskich lub migdałów. Kawałki muszą być niewielkie, aby nie uszkodzić naskórka. Połącz je z miodem i jogurtem naturalnym. Następnie delikatnymi, kolistymi ruchami zacznij masować twarz. Po wykonaniu peelingu zmyj resztki ciepłą wodą.

Zobacz także
Anna-Ok

Domowy peeling do skóry głowy

Skóra głowy także wymaga regularnego peelingu. Ten przepis to ratunek dla przetłuszczającej się skóry głowy. Pamiętaj, aby ten zabieg stosować nie częściej niż raz w tygodniu, a nawet rzadziej! Domowy peeling do skóry głowy pomoże zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu włosów. Przy dłuższym stosowaniu wzmacnia je od nasady.

Peeling z sody do skóry głowy

  • 2 łyżeczki sody oczyszczonej,
  • 2 łyżki szamponu.

Wymieszaj ze sobą składniki i nałóż je na skórę głowy. Nie wykonuj przy tym masażu! Zamiast tego pozostaw produkt na kilka minut, następnie spłucz i dokładnie umyj włosy czystym szamponem.

Domowy peeling do ust

Usta przez cały rok wymagają specjalnej pielęgnacji. Aby je odpowiednio odżywić i nawilżyć, niezbędne jest regularne wykonywanie peelingu. Dzięki temu pozbędziesz się skórek, które często podkreślają matowe pomadki. Miód posiada doskonałe właściwości regeneracyjne, dlatego warto go użyć w domowym peelingu do pielęgnacji warg! Scrub do ust na bazie miodu odżywi usta i sprawi, że będą miękkie.

Miodowy peeling do ust

  • łyżeczka miodu,
  • łyżeczka oliwy z oliwek,
  • łyżeczka cukru,
  • kilka kropek soku z cytryny.

Połącz miód i oliwę z oliwek, następnie dodaj cukier i sok z cytryny. Wymieszaj składniki, następnie nałóż kosmetyk na usta i zacznij je delikatnie masować.

puhhha

Domowy peeling do ciała i nóg

Ciało, podobnie jak twarz, skóra głowy i usta, także potrzebuje regularnego peelingowania. Zabieg ten poprawia krążenie krwi, co wpływa na kondycję naszej skóry. Odpowiednio wykonany kilka razy w tygodniu peeling potrafi sprawić, że nasze ciało ujędrnia się, skóra staje się miękka w dotyku i elastyczna.

Domowy peeling cukrowy

Peeling cukrowy to świetny produkt dla posiadaczek szarej i suchej skóry. Jeśli macie problem ze skórkami i białymi śladami z naskórka, stosujcie ten domowy produkt raz lub dwa razy w tygodniu.

Peeling cukrowy

  • 2 łyżki cukru,
  • 2 łyżeczki olejku migdałowego,
  • 2 kapsułki witaminy A+E.

Cukier i olejek wymieszaj ze sobą. Dodaj zawartość kapsułek z witaminą. Nakładaj na skórę, wykonując delikatny masaż. Jeśli potrzebujesz więcej produktu, zwiększ proporcje. Resztki produktu zmyj ciepłą wodą.

EasterBunnyUK

Peeling kawowy

Doskonałą alternatywą dla peelingu cukrowego jest peeling z kawy. Przygotowany z zaparzonych fusów idealnie wpisuje się w pielęgnację zero waste!

Domowy peeling z kawy

  • 6 łyżek mielonej kawy,
  • naturalny olej roślinny.

Do przygotowania peelingu z kawy tak na dobrą sprawę wystarczą same fusy. Domowy kosmetyk możesz jednak wzbogacić wybranym naturalnym olejem roślinnym. Zadba on o nawilżenie skóry i dodatkowo ją odżywi. Kofeina jest świetnym składnikiem antycellulitowym – zarówno zapobiega powstawaniu, jak i zwalcza już istniejącą pomarańczową skórkę.

Domowy peeling kawitacyjny

Specjalistyczne urządzenia do pielęgnacji twarzy nie są już dostępne jedynie w salonach kosmetycznych. Obecnie coraz więcej urządzeń możesz kupić do użytku domowego. Mają one bezpieczne działanie, a prosta procedura jest zrozumiała dla każdego użytkownika. Zabieg peelingu kawitacyjnego polega na przyłożeniu do odpowiednio przygotowanej skóry specjalnego urządzenia z metalową szpatułką. Przy pomocy ultradźwięków wywołuje zjawisko kawitacji, czyli przemiany fazy ciekłej w gazową. Efekt peelingu kawitacyjnego to przede wszystkim dogłębne oczyszczenie cery.

Reklama

Wspomóż swoją domową pielęgnację profesjonalnymi kosmetykami! Wykorzystaj kod rabatowy Hebe, żeby obniżyć wartość swojego zamówienia!

ZeynepKaya
Reklama
Reklama
Reklama