Jak używać rollera do twarzy, aby pozbyć się opuchlizny? [Krok po kroku]
Warto wiedzieć, jak używać rollera do twarzy! Masaż twarzy rollerem pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd skóry - zmniejsza opuchliznę, a nawet redukuje zmarszczki.

- Laura Grzelak
Zanim dowiecie się jak używać rollera do twarzy, musicie wiedzieć, że ten urodowy gadżet wywodzi się z medycyny chińskiej. Najczęściej zbudowany jest z kamienia jadeitu bądź kwarcu i posiada dwie niezależne końcówki - mniejszą do masowania okolic oczu, większą do całej buzi. Choć znany jest od setek lat, dopiero niedawno zdobył popularność na całym świecie. Poprawnie i regularnie wykonywany masaż tym przyrządem potrafi widocznie zmienić wygląd twarzy.
Spis treści
Efekty używania rollera do twarzy
Poprawnie wykonany masaż rollerem pomaga odprowadzić z okolic twarzy i oczu nadmiar limfy oraz toksyn. Jest to tak zwany drenaż limfatyczny. W efekcie masując twarz rollerem, redukujemy widoczność cieni i obrzęków w tych obszarach.
Doskonale sprawdza się roller schłodzony w lodówce - poranny drenaż opuchniętych okolic oczu przynosi niesamowitą ulgę i natychmiastowo poprawia wygląd - mówi nam ekspertka od pielęgnacji skóry i założycielka marki Slaap, Sylwia Rajkiewicz.
Masaż wałeczkiem rozluźnia także spięte mięśnie twarzy, zmniejszając przy tym widoczność drobnych zmarszczek mimicznych. Po chwili masażu skóra staje się lekko zaczerwieniona, ale to bardzo dobry objaw! Oznacza to, że masując twarz rollerem pobudziliśmy mikrokrążenie skórne, a co za tym idzie, komórki skóry zostały dotlenione i odżywione. Efektem jest pobudzona i promienna cera.
Jak używać rollera do twarzy?
W przypadku używania rollera do twarzy bardzo ważna jest technika. Przed rozpoczęciem masażu, należy nałożyć na twarz krem lub serum. Dobrze sprawdzą się te z zawartością olejów (dobranych do naszej cery, żeby w efekcie jej nie zapchać). W dodatku pobudzona skóra lepiej wchłania składniki zawarte w kosmetykach.
Jeszcze przed przystąpieniem do masażu twarzy rollerem, przeprowadzamy krótki masaż manualny lub punktowy, żeby pobudzić skórę. Używamy przy tym własnych dłoni i palców.
Masaż rollerem zawsze zaczynamy od dekoltu i szyi, aby otworzyć kanały węzłów chłonnych i umożliwić usunięcie toksyn - radzi Sylwia Rajkiewicz z Slaap.
Następnie roller przesuwamy do góry, na zewnątrz - kierując się w stronę węzłów chłonnych. Masujemy powoli i z niewielkim uciskiem. Wykonujemy ruchy płynne, a każdy z nich powtarzamy pięciokrotnie.
Nie spiesz się, niech to będzie czas wyłącznie dla Ciebie. To naprawdę ważne - dodaje ekspertka.
Okazuje się, że receptory na naszej skórze potrzebują czasu, aby zarejestrować dotyk. Dlatego wykonując masaż bez pośpiechu, uzyskamy o wiele większe korzyści.
Rollera do twarzy warto używać zarówno rano, jak i wieczorem. Podczas nocnej pielęgnacji wprowadzimy w skórę więcej składników aktywnych z serum, bądź olejku. Rano natomiast zmniejszymy opuchliznę twarzy i pobudzimy komórki skóry.

Kiedy nie używać rollera do twarzy?
Choć masaż twarzy rollerem ma w większości przypadków doskonałe działanie na skórę, to istnieją sytuacje, kiedy powinnyśmy wstrzymać się od jego wykonywania. Po pierwsze, gdy zauważymy na twarzy stany zapalne. Przeciwwskazaniem do takiego masażu jest trądzik, opryszczka, a nawet stan zapalny dziąseł i gardła. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować w przypadku powiększonych węzłów chłonnych albo gorączki. Świeżo po ekstrakcji zęba nie powinniśmy masować twarzy przynajmniej do czasu zejścia opuchlizny.
Stosując roller do twarzy, należy bardzo dbać o jego higienę i po każdorazowym użyciu porządnie go wyczyścić, aby nie dopuścić do rozwoju bakterii. Możemy w tym celu użyć produktów z alkoholem lub mydełka antybakteryjnego. Nie powinno się jednak moczyć rollera pod wodą, bo ta może uszkodzić jego metalowe części.