Reklama

Problem, jak pozbyć się cieni pod oczami dotyczy większości z nas. Każda z nas przynajmniej raz w życiu obudziła się z zasinionymi i opuchniętymi oczami. Mogą one przybrać różną postać i odcienie: u niktórych są one lekko fioletowe, a u innych zielonkawe. Ale nie tylko! W przypadku brązowawych cieni pod oczami może chodzić o nadmierną ekspozycję na słońce. Wówczas wystarczy ją ograniczyć i włączyć do pielęgnacji kremy z wysoką ochroną SPF. Do pozbycia się innych polecamy jeden z naszych pięciu sposobów!

Reklama

Spis treści:

  1. Jak szybko pozbyć się cieni pod oczami?
  2. Jak w naturalny sposób pozbyć się cieni pod oczami?
  3. Żelowa maska na oczy na sine cienie pod oczami
  4. Jak zapobiec powstawaniu cieniu pod oczami - pielęgnacja
  5. Jak pozbyć się cieni pod oczami zabiegami?

Jak szybko pozbyć się cieni pod oczami?

Pierwszy ze sposobów będzie zarazem najszybszym z nich. Wystarczy sięgnąć po dwie kostki lodu i zastosować masaż. Delikatnie przyłóż owiniętą w miękki ręcznik kostkę do okolicy pod oczami i przesuwaj nią ruchem od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Unikniesz w ten sposób naciągania skóry, a przy okazji pozbędziesz się opuchlizny. Ochłodzenie skóry szybko zniweluje siny kolor, przywracając naturalny odcień. Możesz przechowywać w lodówce kostki lodu zrobione z zielonej herbaty. Wówczas przyniosą one jeszcze większą ulgę, przy okazji pielęgnując wrażliwe miejsce. A jeśli akurat nie masz pod ręką kostek lodu, możesz na chwilę włożyć do lodówki łyżkę, a następnie jej wykonać nią podobny masaż.

Jak w naturalny sposób pozbyć się cieni pod oczami?

Aby w naturalny sposób pozbyć się cieni pod oczami, wystarczą dwa plasterki świeżego ogórka, najlepiej wyjętego prosto z lodówki. Ma on genialne właściwości łagodzące, a także zmniejszające obrzęki i rozjaśniające. Ogórek złożony jest przede wszystkim z wody, która na skórę działa nawilżająco i regenerująco. To także bogate źródło przeciwutleniaczy, które wpływają na wygląd cery. Ich zastosowanie jest banalne! Wystarczy, że nałożysz okrągłe, schłodzone plasterki na 15-20 minut. Po tym czasie powinnaś zauważyć wyraźną różnicę w kolorycie skóry.

Żelowa maska na oczy na sine cienie pod oczami

Żelowe maski dostępne są w niemalże każdej drogerii i stanowią świetną alternatywę dla kostek lodu czy ogórka. Mają kształt maski do spania, a ich wnętrze wypełnione jest żelem. Przechowuje się je w lodówce, dzięki czemu zawsze są gotowe do użycia. Ich działanie, podobnie, jak w przypadku poprzednich dwóch sposobów, oparte jest na temperaturze. Podobnie, jak ogórki, także i ta metoda wymaga nieco więcej czasu. Zimny kompres powinno się trzymać na oczach przynajmniej przez 15 minut, aby mógł zacząć działać.

Jak zapobiec powstawaniu cieniu pod oczami - pielęgnacja

Jak inaczej pozbyć się cieni pod oczami? Jeśli są one wyjątkowo uporczywe, mogą wymagać wdrożenia regularnej pielęgnacji. Pierwszym ze sposobów jest stosowanie minimum raz lub dwa razy w tygodniu płatków pod oczy. Mogą one być albo w formie bawełnianej tkaniny nasączonej serum lub żelowego płatka zanurzonego w kosmetyku. Przed ich zastosowaniem zapoznaj się z dokładną instrukcją producenta, ale z doświadczenia wiemy, że powinny być przetrzymywane na skórze od 10 do 20 minut w zależności od marki. Dla wzmocnienia ich obkurczającego działania, warto je także przechowywać w lodówce.

Odmładzające płatki pod oczy Sunew Med+

Sunew Med+ to jedne z najpopularniejszych płatków pod oczy. Także w naszym KWC są jednym z produktów tego typu, który zyskał najwięcej opinii od Wizażanek, a średnia jego ocen to aż 4,8 na 5!

mat. prasowe
Jestem bardzo zadowolona. Płatki stosowałam pod oczy i fajnie mi wygładziły i nawilżyly te miejsca. Skóra mam wrażenie jest bardziej świetlista mimo, że borykam się z problem cieni pod oczami. Łatwa aplikacja, zapach przyjemny i ważne że nie zsuwają się. Bardzo mi podpasowały, minusem może być cena, ale mimo wszystko chyba warto, bo jakość mówi samo za siebie

-

Dodatkowym bonusem stosowania żelowych płatków jest odmładzające działanie, które potwierdzają recenzujące produkt użytkowniczki. Skóra staje się nie tylko jaśniejsza i ukojona, ale również wygładzona i przyjemnie napięta!

Płatki pod oczy z Rossmanna na zasinienia i opuchnięcia

Drugim przykładem płatków pod oczy są żelowe płatki z Rossmanna Isana w wersji z aloesem i kwasem hialuronowym. Hydrożelowe płatki pod oczy Isana są nieco grubsze od klasycznych płatków, ale, jak potwierdzają Wizażanki w swoich recenzjach, nie zsuwają się ze skóry. W KWC zyskały ocenę aż 4,4 na 5!

mat. prasowe
Od płatków pod oczy oczekuję ukojenia podrażnionej lub zmęczonej skóry pod oczami, nawilżenia i odprężenia. Hydrożelowe płatki pod oczy z kwasem hialuronowym i aloesem od Isany spełniają moje oczekiwania w 100%. Na początku bałam się ich nieco grubszej struktury, ale po umieszczeniu płatków pod oczami nie poczułam różnicy - wszystko dobrze się trzymało, a sam płatek był niewyczuwalny. Trzymanie ich w lodówce przed użyciem to doskonały pomysł szczególnie latem lub kiedy chcemy je zaaplikować po ciężkiej nocy. Serdecznie polecam!

-

Producent zaleca przechowywanie ich w lodówce, dzięki czemu lepiej obkurczają opuchnięcia. Koją i natychmiast nawilżają, a także rozjaśniają skórę. Staje się ona przyjemnie odżywina i świetlista.

Poza płatkami pod oczy do swojej codziennej pielęgnacji warto wprowadzić kremy pod oczy. W tym przypadku warto zwrócić uwagę, aby wybrany kosmetyk zawierał jeden z poniższych składników:

  • ekstrakt z aloesu,
  • ekstrakt z rumianku,
  • ekstrakt z chabra bławatka,
  • arnika górska,
  • kasztanowiec zwyczajny,
  • świetlik,
  • witamina C,
  • witamina E.

Żel pod oczy na cienie ze świetlikiem Floslek

Marka Floslek jest jedną z tych, które w swoich produktach do oczu bardzo często wykorzystuje bogate właściwości świetlika. Żel pod oczy Floslek ze świetlikiem ze względu na swoja konsystencję ma właściwości chłodzące. Świetnie sprawdzi się w porannej pielęgnacji. Zadziała jak energetyzujący zastrzyk wypełniony nawilżającymi składnikami.

mat. prasowe
Jak dla mnie najlepszy krem pod oczy. Nie uczula mnie gdzie przy innych kremach to norma. Bardzo wydajny. Nie czuję w ogóle zapachu więc to jest duża zaleta. Przyjemna konsystencja. Dale efekt chłodu więc na opuchnięte powieki i cienie to rewelacyjna sprawa

-

W składzie żelu znajdziesz nie tylko wyciąg ze świetlika lekarskiego, ale także ekstrakty z babki lancetowatej, z szałwi lekarskiej, z rumianku czy z korzenia prawoślazu.

Reklama

Jak pozbyć się cieni pod oczami zabiegami?

Czasem cienie pod oczami bywają bardziej uporczywe, a do ich wyleczenia może być niezbędna seria zabiegów wykonana w gabinecie kosmetologicznym. Wówczas ekspert dobierze zabieg, który będzie dopasowany do waszych potrzeb na podstawie wywiadu. Czasem pomocne okazuje się wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym, a u niektórych pacjentek skuteczniejsza jest laseroterapia lub mezoterapia. Opcji jest mnóstwo, a każda z nich będzie odpowiednia dla innego typu cieni pod oczami. Jeśli zawiodły wszystkie domowe sposoby, warto umówić się na wizytę u kosmetologa.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane