Kwas migdałowy - efekty
Kwas migdałowy przynosi rewelacyjne efekty jeśli wprowadzimy go do naszej codziennej pielęgnacji. My pokochałyśmy go za to, jak radzi sobie z zaskórnikami, rozświetla skórę i złuszcza martwy naskórek. Kwas migdałowy najlepsze efekty przyniesie przy skórze trądzikowej i dojrzałej, ale śmiało mogą go stosować osoby z cerą normalną czy mieszaną.

- Katarzyna Dobrzyńska
Kwas migdałowy to w ostatnim czasie nasz ukochany składnik kosmetyków. Śmiało możemy się przyznać, że produkty, które go zawierają, mają od razu u nas punkty dodatkowe! Nic w tym dziwnego, bo efekty, jakie przynosi kwas migdałowy, są imponujące. Wizażanki uważają podobnie, a ich ukochanym kremem z kwasem migdałowym jest produkt z kwasem migdałowym Bandi. W tym artykule znajdziecie kilka ciekawostek, dlaczego warto używać kwasu migdałowego i jakich efektów możemy się podziewać po jego regularnym stosowaniu.
Kwas migdałowy efekty
Kwas migdałowy ma najsilniejsze działanie antybakteryjne ze wszystkich kwasów AHA, ale przy tym działa delikatnie i stopniowo. Efekty po użyciu kwasu migdałowego powinny pojawić się już po tygodniu regularnego używania:
- skóra będzie dogłębnie oczyszczona,
- pozbędziemy się martwego naskórka,
- usuniemy zaskórniki,
- pory skóry zostaną zmniejszone,
- koloryt zostanie wyrównany - zniwelowane zostaną przebarwienia, plamy po poparzeniach skórnych, trądziku,
- skóra będzie rozświetlona,
- naskórek będzie grubszy,
- blizny będą mniej widoczne,
- skóra będzie nawilżona, ujędrniona i gładka,
- zmiany trądzikowe zostaną zniwelowane.

Jakie są przeciwskazania do używania kwasu migdałowemu?
Swoim działaniem kwas migdałowy bardzo przypomina kwas glikolowy. Jednak w związku z tym, że jego cząsteczki są większe i wolniej przenika w skórę, jego działaniu towarzyszy znacznie mniejsze ryzyko wywołania podrażnień, dlatego można go polecić nawet osobom z cerą wrażliwą, jednak jak przy każdym kwasie trzeba zapoznać się z przeciwskazaniami.
Pamiętajmy, że kwasu migdałowego nie możemy używać, gdy:
- jesteśmy w ciąży i w okresie karmienia,
- mamy alergię skórną
- mamy skaleczenia, rana i podrażnienia skóry,
- mamy zakażenie wirusowe lub bakteryjne,
- mamy opryszczkę,
- podczas doustnej lub zewnętrznej kuracji retinoidami,
- jesteśmy krócej niż 3 miesiące po operacji
- mamy autoimmunologiczne choroby skóry, takich jak między innymi bielactwo, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca,
- mamy skłonności do powstawania blizn,
- mamy podrażnienia skóry,
- mamy uczulenia na kwas migdałowy,
- mamy zapalną ostrą postaci trądziku.
Jak używać kwasu migdałowego, by przynosił efekty
Jeśli chcemy używać kwasu w domowej pielęgnacji, musimy pamiętać o kilku zasadach. Na początek wybierzmy kwas lub tonik o niższym stężeniu - najlepszy będzie ten 5%. Pamiętajmy, że przy każdej kuracji kwasami należy używać kremu z filtrem. W przypadku kwasu migdałowego - nie wykazuje on właściwości fotouczulających- jednak pamiętajmy, że skóra przy takim oczyszczaniu jest bardziej narażona na podrażnienie. Ważne jest, aby przy jednej pielęgnacji nie łączyć ze sobą inny kwasów i nie stosować ich razem z retinolami. Kwas migdałowy zawsze nakładamy na suchą i oczyszczoną skórę. Zawsze robimy próbę i oswajamy skórę z kwasami.