Peeling kawitacyjny - efekty przed i po. Jak często stosować? [Zdjęcia]
Efekty peelingu kawitacyjnego są widoczne już po pierwszym zabiegu. To jeden z najlepszych sposobów na usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych oraz rozświetlenie skóry. Zobaczcie, działanie i efekty kawitacji na skórę, efekty domowych zabiegów oraz poznajcie skutki uboczne.

- Aneta Zygmuntowicz
Jeden zabieg peelingu kawitacyjnego jest w stanie usunąć nawet 60% zaskórników i wągrów. Jednak, aby efekty był trwały, należy powtarzać go co miesiąc lub dwa. Świetnie sprawdzą się też domowe urządzenia do peelingu, dzięki którym będziemy mogli regularnie wykonywać zabiegi i uniknąć płacenia 60-150 złotych za każdą wizytę.
Spis treści:
- Działanie peelingu kawitacyjnego
- Peeling kawitacyjny - efekty na zaskórniki
- Peeling kawitacyjny - efekty po pierwszym zabiegu
- Efekty peelingu kawitacyjnego w domu
- Efekty uboczne peelingu kawitacyjnego
Działanie peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny skutecznie i bezpiecznie usuwa martwy naskórek i odtyka pory skóry. Po zabiegu skóra jest dogłębnie oczyszczona i odświeżona, a wszystkie zmiany skórne zniwelowane. Tego rodzaju peeling aktywuje skórę do silnych procesów regeneracji i poprawia absorpcję składników pielęgnacyjnych, dzięki czemu jego pozytywne działanie na skórę jest długofalowe.
Po zabiegu peelingiem kawitacyjnym możemy zauważyć:
- rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu skóry,
- zniwelowanie zaskórników i wągrów,
- oczyszczenie i wygładzenie buzi,
- ujędrnienie i napięcie skóry.
Peeling kawitacyjny - efekty na zaskórniki
Peeling kawitacyjny to rewelacyjne rozwiązaniem na zaskórniki zamknięte oraz zaskórniki otwarte, czyli wągry. Te zmiany skórne pojawiają się przez zaczopowanie porów przez zanieczyszczenia i martwy naskórek. Zabieg usuwa wierzchnią warstwę naskórka i znacznie zmniejsza widoczność zaskórników, a dodatkowo stosowany regularnie przeciwdziała ich ponownemu powstawaniu. Jeśli po wykonaniu peelingu kawitacyjnego wykonamy maseczkę oczyszczającą, na przykład z zieloną glinką, bardzo dogłębnie oczyścimy pory skóry, a nasza twarz będzie bardzo gładka.
Peeling kawitacyjny - efekty po pierwszym zabiegu
Peeling kawitacyjny daje bardzo widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Rezultat jest zależny od rodzaju naszej skóry, wielkości i głębokości zmian skórnych oraz tego, jakie zabiegi wykonamy przed i po peelingu. Maseczka rozpulchniająca przed zabiegiem czy oczyszczająca po zabiegu dodatkowo spotęguje właściwości oczyszczające zabiegu.
Po pierwszym zabiegu peelingiem kawitacyjnym możemy liczyć na oczyszczenie twarzy z zaskórników w nawet 50-60%. Czasami jednak pierwszy zabiegi nie daje aż tak spektakularnych efektów, jednak zawsze są one widoczne.
Efekty po peelingu kawitacyjnym w domu
Na rynku dostępne są również urządzenie do domowego użytku, które również są bardzo skuteczne. W tym przypadku efekt może być widoczny po kilku zabiegach, gdyż na efektywność wpływa również odpowiedni nacisk oraz kąt przyłożenia urządzenia do skóry. Dodatkowo w domu możemy nie mieć możliwości wykonać zabiegów wzmacniających efekt kawitacji, które zazwyczaj wykonywane są w salonach kosmetycznych.
Efekty peelingu kawitacyjnego w domu będą widoczne już po kilku zabiegach, wykonywanych w odstępie około dwóch tygodni. Przy zabiegach domowych dużym plusem jest fakt, że możemy je powtarzać regularnie, co jest bardzo ważne przy usuwaniu martwego naskórka. Nawet świetnie wykonany zabieg u kosmetologa da efekty jedynie na kilka tygodni, a następnie trzeba będzie powtórzyć zabieg, by utrzymać rezultat.
Efekty uboczne peelingu kawitacyjnego
Peeling kawitacyjny to bezpieczny zabieg, który zazwyczaj nie ma żadnych efektów ubocznych. Przez 1-2 dni po zabiegu może się pojawić delikatne podrażnienie, zaczerwienienie i uwrażliwienie skóry. Przez minimum tydzień po zabiegu warto używać kremów z wysokim filtrem SPF 50, które zapobiegną ewentualnych poparzeniom słonecznym. Z tego względu warto również unikać wykonywania tego typu zabiegu w miesiącach letnich.
Trzeba również pamiętać, że każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją z dermatologiem lub kosmetologiem. Inne zabiegi lub problemy skórne mogą wpływać na pojawienie się ewentualnych skutków ubocznych zabiegu. Jednak profesjonalnie wykonany zabieg kawitacji, dopasowany do naszej skóry nie powinien negatywnie wpłynąć na naszą skórę.