Podwójny podbródek - jak się go pozbyć?
Podwójny podbródek ma związek nie tylko z wagą: posiadają go również osoby szczupłe. Jego występowanie związane jest z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w tym jednym miejscu, czasem także ze znaczną utratą jędrności skóry, a nawet... od nieprawidłowej postawy.

Podwójny podbródek pojawia się nie tylko u osób z dodatkowymi kilogramami. Chociaż często jest związany z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, to nie jest jedyna przyczyna. Z podwójnym podbródkiem możemy walczyć na kilka sposobów: przy pomocy produktów ujędrniających, odpowiednią gimnastyką twarzy, a także zabiegami.
Spis treści:
- Przyczyny powstawania podwójnego podbródka
- Czym jest podwójny podbródek?
- Jak zlikwidować podwójny podbródek?
- Podwójny podbródek ćwiczenia
- Masaż twarzy na podwójny podbródek
Przyczyny powstawania podwójnego podbródka
Jeśli drugi podbródek nie był Twoim problemem wcześniej, a zaczyna się pojawiać, może mieć na to wpływ kilka czynników, a do najczęściej wymienianych należą:
- genetyczne predyspozycje, na które nie mamy wpływu. Należą do nich między innymi budowa anatomiczna, którą zmienić może jedynie zabieg medycyny estetycznej,
- utrzymywanie nieprawidłowej postawy przez długi czas, np. praca przy komputerze w nieprawidłowej pozycji,
- utrata elastyczności i sprężystości skóry, co związane jest z upływem czasu i zmianami w strukturze skóry,
- nadwaga oraz otyłość.
O ile na część z tych przyczyn występowania wystarczą zmiany w naszych przyzwyczajeniach oraz odpowiednia pielęgnacja, to w niektórych przypadkach może być niezbędna większa ingerencja i inwazyjny zabieg medycyny estetycznej.
Zobacz także: Szybki trik z TikToka na pozbycie się drugiego podbródka. To naprawdę działa!
Czym jest podwójny podbródek?
Podwójny podbródek to w rzeczywistości fałdka skóry wypełniona tkanką tłuszoczową, która zbiera się tuż za podbródkiem. U każdego z nas pojawia się, jeśli ułożymy głowę pod odpowiednim kątem, jednak u niekórych osób stanowi trwałą zmianę rozmywającą owal twarzy. Twarz wygląda na pełniejszą i okrąglejszą.
Jak zlikwidować podwójny podbródek?
Podwójny podbródek to problem, z którym można walczyć na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest zmiana przyzwyczajeń, przybranie odpowiedniej postawy w trakcie pracy przy monitorze komputera, a także wyprostowanie postury podczas chodzenia i siedzenia. Drugim: wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji, która będzie obejmować stosowanie kremów ujędrniających, stymulujących regenerację włókien kolagenowych i mocno nawilżających. W tym celu możemy stosować zarówno serum, jak i pielęgnacyjne kremy czy maseczki.
Podwójny podbródek ćwiczenia
Poza odpowiednią pielęgnacją i zmianą postawy, możesz również wdrożyć do swojej rutyny odpowiednie ćwiczenia. Możemy je podzielić na dwa typy: ćwiczące mięśnie szyi, a także całą dolną część twarzy. Ćwiczenia na podbródek pomogą ujędrnić skórę, a przy okazji wzmocnią ten obszar, co skutecznie wpłynie na jego wygląd.
Zacznijmy od ćwiczeń wzmacniających całą dolną część twarzy:
- Dokładne artykułowanie samogłosek a, e, i, o u, y. Podczas wymawiania dbaj o to, aby odpowiednio układać usta, wymawiając samogłoski głośno i wyraźnie.
- Podłóż zwróconą wierzchem dłoń pod brodę i dociśnij lekko podbródek. Otwieraj i zamykaj powoli usta, pokonując opór dłoni.
- Rozluźnij twarz, nie wykonując żadnego grymasu. Obniżaj dolną wargę tak, aby pokazać dziąsła.
Natomiast jeśli chodzi o wzmocnienie mięśni szyi, możesz wykonywać jedno z poniższych ćwiczeń:
- Oprzyj się o ścianę, pilnując, aby plecy oraz głowa dotykały ściany. Mając proste plecy powolnym ruchem obracaj głowę na prawo i lewo.
- Napnij mięśnie szyi i kiwaj głową, podnosząc ją do góry i dociskając do mostka.
Podobnie, jak w przypadku innych ćwiczeń, także i w tym przypadku bardzo ważna jest regularność i systematyczność.
Masaż twarzy na podwójny podbródek
Podwójny podbródek wynikający z utraty jędrności skóry mogą pomóc zlikwidować równiez masaże. Możesz je wykonywać dłońmi lub specjalnym rollerem. Wykonuj ruchy w jedną stronę, ku górze, delikatnie podszczypuj skórę i pamiętaj o najważniejszej zasadzie: nigdy nie masuj suchej skóry. Zawsze dbaj o to, aby podczas masażu twarzy cera była pokryta kosmetykiem: serum, kremem lub olejkiem.