Masażera do twarzy najlepiej używać z dodatkiem olejku, serum lub maseczki. Masaż wykonujemy od 2 do 5 minut. Wizażanki bardzo chwalą regularny masaż twarzy - "buźka jędrniejsza, opuchlizna zmniejszona", szczególnie ten za pomocą rollerów jadeitowych i kwarcowych.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak działa i jakie efekty daje masażer do twarzy?
  2. Jak używać masażera do twarzy?
  3. Jak często używać masażera?
  4. Jaki masażer do twarzy wybrać?
  5. Jadeitowy masażer do twarzy
  6. Masażer do twarzy gua sha
  7. Masażer do twarzy 3D
  8. Elektryczny masażer do twarzy
  9. Soniczny masażer do twarzy
  10. Przeciwwskazania do stosowania masażera do twarzy

Jak działa i jakie efekty daje masażer do twarzy?

Efektem używania urządzenia do masażu twarzy jest rozluźnienie jej mięśni i ich wzmocnienie. Trzeba pamiętać, że gdy mięśnie twarzy słabną, zmienia nam się owal twarzy, a pod oczami robią się worki. Za to jednym z powodów powstawania zmarszczek jest utrwalenie skurczu mięśni.

Ponadto masaż pobudza krążenie krwi i limfy w tkankach. I tym samym ułatwia usuwanie z nich toksycznych produktów przemiany materii oraz zapewnia ich lepsze dotlenienie i odżywienie. A cera, która jest lepiej dotleniona i odżywiona, jest zdrowsza i zdecydowanie lepiej wygląda. Mało tego - tak pobudzona do życia skóra energiczniej produkuje elastynę i kolagen, które czynią ją jędrną i sprężystą.

Przy regularnym stosowaniu masażera do twarzy możemy zauważyć:

Zobacz także
  • ujędrnienie i wygładzenie skóry,
  • poprawę kolorytu skóry, dzięki dotlenieniu i odżywieniu komórek,
  • usunięcie opuchlizny i zastojów limfy,
  • zniwelowanie zmarszczek,
  • poprawienie konturu i owalu twarzy,
  • zniwelowanie worków i cieni pod oczami.

Jak używać masażera do twarzy?

Sposoby używania masażera do twarzy różnią się w zależności od rodzaju urządzenia, jakie wybierzemy. Przede wszystkim pamiętajmy, że masaż zawsze wykonujemy po dokładnym umyciu twarzy. Przy większości masażerów możemy również zaaplikować serum lub krem, które wchłonie się jeszcze lepiej dzięki masażowi. Twarzy zazwyczaj nie masujemy na sucho, tylko po nałożeniu na nią olejku lub właśnie serum czy kremu.

Bardzo ważne jest również to, by wykonywać masaż twarzy w dobrą stronę. Najlepiej sprawdzą się ruchy od dołu ku górze w kierunku przeciwnym do działania grawitacji, które dodatkowo ujędrnią skórę.

Poniżej znajdziecie filmik z instrukcją używania masażera jadeitowego krok po kroku.

Jak często używać masażera do twarzy?

Urządzenie do masażu twarzy najlepiej używać codziennie od 2 do 5 minut. Minimalna częstotliwość stosowania to co 2-3 dni, w innym przypadku nie zauważymy efektów. Trzeba pamiętać również o tym, że potrzebujemy kilku tygodni, żeby wyraźnie poprawić stan naszej cery i wygląd twarzy. A dopiero po kilku miesiącach zauważymy pełny efekt.

Jaki masażer do twarzy wybrać?

Wybór masażera do twarzy może być trudnym zadaniem. Do wyboru mamy urządzenia manualne napędzane siłą naszych dłoni takie jak rollery do twarzy, a także masażery elektryczne tradycyjne, soniczne i 3D. Tak naprawdę wszystkie produkty będą działać świetnie na naszą skórę, jeżeli będziemy używać ich regularnie. Wybór powinien się więc opierać przede wszystkim na dodatkowych funkcjach masażera, cenie oraz naszych indywidualnych preferencjach.

Jadeitowy masażer do twarzy

Zdecydowanie najtańszą, ale też trochę więcej wymagającą od użytkownika opcją są masażery "manualne", napędzane siłą mięśni. Najpopularniejszy wśród nich jest oczywiście roller kwarcowy lub jadeitowy wałeczek. Choć naszym zdaniem, masując nim twarz bardziej pieścimy skórę, niż dajemy jej solidny wycisk, i tak warto jest go mieć. Masaż chłodnym jadeitowym lub kwarcowym wałeczkiem pomoże usunąć z twarzy poranną opuchliznę i delikatnie rozluźni jej mięśnie. Pomoże nam też maksymalnie wykorzystać pielęgnacyjny potencjał każdej maseczki w płachcie.

Od miesiąca używam tego rollera kwarcowego i też polecam. Ładnie się wszystko wchłania, buźka jędrniejsza, opuchlizna zmniejszona, a do tego dla mnie taki masaż jest bardzo przyjemny.

- iha

Masażer do twarzy gua sha

Wykonany z minerału, kości, metalu lub drewna przyrząd do gua sha w odróżnieniu od jadeitowych czy kwarcowych rollerów, wymaga większego zaangażowania, pewnej wiedzy i pogodzenia się z odczuwanym w trakcie masażu dyskomfortem. Płytką do gua sha skrobie się twarz i szyję, aż staną się one czerwone. Ten rodzaj masażu działa trochę jak drenaż limfatyczny, powoduje rozluźnienie mięśni twarzy oraz lepsze ukrwienie, dotlenienie i odżywienie cery oraz jej wygładzenie. Rozgrzana nim skóra doskonale też wchłania wszystkie zaaplikowane na nią kosmetyki.

Kupiłam z czystej ciekawości, raczej nie mając większej nadziei na ujędrnianie skóry twarzy. Obejrzałam kilka filmików na temat masażu i to był strzał w dziesiątkę. Masaż twarzy został dodany do mojej codziennej rutyny i w miesiąc udało mi się pożegnać drugi podbródek. Bardzo polecam i zdecydowanie kupię jako prezent dla przyjaciółki.

-

Masażer do twarzy 3D

Masażer do twarzy 3D posiada główki o nieregularnej strukturze na długiej, wyprofilowanej rączce. Podczas masażu główki wykonują obroty o 360 stopni, dzięki czemu jest on bardziej skuteczny. Masażer do twarzy ma setki krawędzi, które imitują strukturę diamentu, dzięki czemu masaż wykazuje intensywne właściwości liftingujące.

Masażer do twarzy HQ kupiłam w drogerii Rossmann. Efekty działania masażera do twarzy HQ są widoczne od pierwszego użycia. Twarz po użyciu stała się uniesiona i wymodelowana. Codzienne, regularne stosowanie urządzenia sprawiło, że znacząco poprawił się wygląd mojej skóry, zredukowały się obrzęki i cienie pod oczami oraz zmienił się owal twarzy.

-

Elektryczny masażer do twarzy

Coraz popularniejsze są masażery na baterie lub z akumulatorami. I coraz częściej ich działanie nie sprowadza się tylko do masowania twarzy wibrującą lub pulsującą głowicą. Tej ich funkcji może bowiem towarzyszyć działanie na skórę prądem galwanicznym lub światłem LED. Mało tego, części z tych masażerów dedykowane są specjalne aplikacje na telefon, które pozwalają na dobranie masażu do potrzeb użytkowniczki.

Soniczny masażer do twarzy

Soniczny masażer do twarzy wytwarzanie drgania soniczne, które doskonale wpływają zarówno na mięśnie twarzy, jak i na skórę. Ich efektem jest stymulacja mięśni oraz pobudzenie skóry do intensywniejszej produkcji kolagenu i co za tym idzie jej ujędrnienie. Świetnie ocenianym masażerem sonicznym jest masażer Foreo Iris.

To naprawdę niesamowity gadżet i nic podobnego na rynku nie istnieje. Używam go jakieś 2-3 miesiące i pomógł mi on wymazać zmęczony wyraz twarzy i worki pod oczami, którego nie cierpię.

-

Przeciwwskazania do stosowania masażera do twarzy

Masażer do twarzy jest bezpieczny i nieinwazyjny, jednak nie możemy go stosować w kilku przypadkach. Przeciwwskazaniami do masażu twarzy mogą być:

Reklama
  • stany zapalne i alergiczne skóry,
  • trądzik,
  • opryszczka,
  • zapalenie lub uszkodzenie nerwów,
  • przerwanie powierzchni skóry,
  • choroby tarczycy,
  • choroby związane z układem krążenia,
  • infekcja wirusowa lub bakteryjna,
  • temperatura.
Reklama
Reklama
Reklama