Reklama

Scrub oznacza szorowanie, co nieco wyjaśnia jego przeznaczenie. Produkt do pielęgnacji skóry zdziera zrogowaciały naskórek i to właśnie dlatego rzadziej stosuje się go na twarz. Wyjątek stanowią produkty peelingujące określane tą nazwą. Przybliżamy, jak i po co go stosować.

Reklama

Czym jest scrub i czym różni się od peelingu?

Scrub to produkt służący do złuszczania martwego naskórka. Często stosowany jest zamiennie z peelingiem, choć w założeniu jest nieco innym kosmetykiem. Ma mieć większą siłę ścierania i mieć postać gruboziarnistą. Jest on poniekąd odmianą peelingu mechanicznego, który posiada grubsze drobinki. Tym samym działa bardziej intensywnie na skórę, złuszczając jej warstwę rogową i może nie sprawdzić się u osób ze skórą wrażliwą. Najczęściej jest wzbogacony o nawilżające olejki i masła, które mają za zadanie koić i nawilżać skórę podczas zabiegu. W wielu przypadkach zasada ta nie jest stosowana, a samo określenie scrub używane jest w odniesieniu do produktów o różnim stopniu złuszczania.

Zobacz także: Peeling gommage – czym jest gumkowanie twarzy?

iStock

Jakie efekty daje scrub?

Scrub usuwa martwy, zrogowaciały naskórek, dodaje miękkości skórze i silnie ją wygładza. Pomaga zapobiegać zapychaniu porów, powstawaniu stanów zapalnych i zredukować wydzielanie sebum, jednocześnie usuwając je z powierzchni skóry. W zależności od jej rodzaju wymaga innej częstotliwości i sposobu stosowania. Zabieg z jego użyciem przyspiesza regenerację naskórka. Działa też stymulująco na skórę, pobudzając jej krążenie i zwiększając absorbowanie składników odżywczych wgłąb jej warstw.

Jak stosować scrub?

Scrub może być stosowany dwa razy w tygodniu. Dzięki jego regularnej aplikacji i masażowi skóry, zyskamy długotrwałe efekty i widoczną poprawę jakości naskórka. Ze złuszczaniem nie warto jednak przesadzać - może to przyczyniać się do podrażnień, czy uszkodzenia naskórka.

Scrub aplikujemy na skórę i masujemy ją kolistymi ruchami. Możemy połączyć zabieg z wodą, uzyskując lżejszy efekt peelingujący, jak i zastosować samodzielnie na suchą skórę, silniej złuszczając naskórek. Kiedy już zastosujemy scrub, możemy nałożyć kosmetyki odżywcze. Nie każdy tego wymaga. Produkty na bazie olejów, czy maseł często nawilżają i zastępują dalsze etapy pielęgnacji.

Zobacz także: Szczotkowanie ciała na sucho - efekty, jak szczotkować i jaką szczotkę do masażu wybrać

Brazilian Cupuacu Scrub-In-Oil - dwufazowy peeling do ciała The Body Shop

Scrub The Body Shop to produkt do dwufazowego złuszczania skóry na bazie oleju z orzechów cupuaçu z Brazylii. Ma za zadanie ją odżywić, wygładzić i delikatnie rozświetlić. Dodatkowo, nawilża skórę, zapobiegając utracie wody przez naskórek. Scrub ma drobne kryształy soli o wysokim poziomie ścierania. Może być on dobierany do potrzeb. W zależności od miejsca i sposobu aplikacji. Nałożony na mokrą skórę daje delikatny efekt złuszczający, przy suchej jest on silniejszy.

Cena: 109,90 zł

mat. prasowe

Microscrub przed sauną "Mango" Ziaja

Microscrub Ziaja przeznaczony jest do pielęgnacji skóry przed seansem w saunie. Ma gęstą konsystencję z delikatnymi mikrodrobinkami, które mają działanie peelingujące. Produkt dodatkowo wykazuje właściwości antycellulitowe i ujędrniające. W swoim składzie zawiera m.in. kofeinę, krzem, kwas alginowy, czy masło illipe. Tym samym pobudza skórę, relaksuje i odżywia.

Cena: 19,99 zł

mat. prasowe

Scrub Me Up - Phlov

Scrub Phlov od Anny Lewandowskiej jest produktem mineralno-cukrowym o wysokim poziomie złuszczania naskórka. Wygładza i nawilża skórę, odżywiając ją i poprawiając jej wygląd. Ma działanie antyoksydacyjne i detoksykujące. W swoim składzie zawiera różową glinkę, olej z nasion chia, olej kokosowy i masło Shea. To one wzmacniają naskórek i odpowiadają za jego regenerację. Scrub ma lekką formułę, która nie obciąża skóry i nie została na niej tłustego filmu. Wspomaga absorbowanie składników odżywczych przez skórę. Co więcej ma apetyczny zapach brzoskwini.

Cena: 79 zł

mat. prasowe
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane