Ten apteczny krem barierowy otula moją skórę jak kołderka. Zawiera peptyd i kwas hialuronowy
Apteczny krem barierowy z peptydem i kwasem hialuronowym działa na skórę jak ochronna kołderka, która izoluje ją od drażniących czynników zewnętrznych. Intensywnie nawilża, regeneruje i koi, przynosząc ulgę nawet przy silnym przesuszeniu czy atopii. Może okazać się niezbędny w jesienno-zimowej pielęgnacji skóry wrażliwej.

Apteczny krem barierowy odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry, w szczególności tej, której ochronny płaszcz hydrolipidowy uległ naruszeniu. Może być nakładany nie tylko na twarz, ale również na ciało i dłonie, jeśli tylko wymagają intensywnego nawilżenia i ukojenia. "Ratował moją skórę latem i ratuje obecnie" – tak pisze o nim jedna z Wizażanek.
Spis treści:
- Jak działa apteczny krem barierowy?
- Skład aptecznego kremu ochronnego do twarzy
- Opinie o kremie barierowym z apteki
- Zalety i wady aptecznego kremu barierowego
Jak działa apteczny krem barierowy?
Krem barierowy SVR Topialyse sprawdzi się w przypadku pielęgnacji suchej skóry, wrażliwej i atopowej, a więc takiej, która najbardziej narażona jest na podrażnienia. Może być aplikowany nawet u dzieci, co świadczy o jego łagodności. Działa regenerująco i ochronnie oraz redukuje nieprzyjemne uczucie swędzenia odwodnionej skóry. Pomaga odbudować płaszcz hydrolipidowy, czyli naturalną barierę naskórka, która chroni go przed uszkodzeniami i odwodnieniem oraz przed drażniącym działaniem wiatru czy mrozu. Krem ma leciutką konsystencję i bez trudu można go rozprowadzić na twarzy. Nie wpływa negatywnie na trwałość podkładu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako krem pod makijaż! Jest zamknięty w tubce, która ułatwia higieniczną aplikację.

Skład aptecznego kremu ochronnego do twarzy
Apteczny krem barierowy zawiera kilka istotnych składników, które odpowiadają za jego ochronno-kojące działanie. Są to:
- Ceramidy: składnik o właściwościach regenerujących płaszcz wodno-lipidowy. Pomagają odnowić i wspomagają procesy regeneracyjne naskórka. Działają także w głębszych warstwach, wykazując właściwości odnawiające i nawilżające.
- Kwas hialuronowy: jeden z najpopularniejszych składników nawilżających. Ma działanie higroskopijne, czyli wiążące wodę w naskórku, dzięki czemu nie tylko silnie nawadnia, ale też wypełnia zmarszczki i wygładza powierzchnię skóry.
- Peptyd o właściwościach regulujących: działa łagodząco na podrażnioną skórę oraz pozwala zmniejszyć uczucie swędzenia ściągniętej skóry.
- Kwas lukrecjowy: koi i łagodzi świąd.
- Olej abisyński: jest emolientem tłustym, tworzy na skórze ochronną warstwę okluzyjną.
Opinie o kremie barierowym z apteki
Krem SVR może być stosowany na różnych częściach ciała, nie tylko na twarzy. Sporo użytkowniczek przyznaje, że przyniósł ulgę i sprawił, że skóra stała się miękka i przyjemna w dotyku.
Wielofunkcyjny, wydajny, o przyjemnym zapachu i cudownej konsystencji, który sprawi że nawet bardzo przesuszona i podrażniona skóra nabierze zdrowego wyglądu. Oczywiście nie jest to czarodziejska różdżka, która poradzi sobie z każdym problemem, szczególnie gdy nie jest wspierana dietą czy suplementacją jednak przy moich problemach skórnych daje radę. Ratował moją skórę latem i ratuje obecnie. Jestem bardzo zadowolona i na pewno kupię ponownie.
Apteczny krem barierowy doskonale sprawdza się do pielęgnacji rąk. Jedna z Wizażanek napisała nawet, że jest to "petarda na suchą skórę dłoni".
Od dłuższego czasu zmagałam się z bardzo suchą skórą dłoni, do czasu, aż nie odkryłam kremu SVR. Wystarczy niewielka ilość kremu, aby skóra była nawilżona i suchość zniknęła. Bardzo szybko się wchłania, nie zostawia tłustej konsystencji. Po użyciu ręce są miękkie i miłe w dotyku. Bardzo dobrze sprawdza się w okresie zimowym, gdy skóra narażona jest na podrażnienia. Jak dla mnie niezastąpiony w mojej kosmetyczce.
Zalety i wady aptecznego ochronnego kremu
Krem barierowy SVR przeznaczony jest do przesuszonej i podrażnionej skóry, przywracając jej nawilżenie i łagodząc uczucie swędzenia. Idealnie sprawdza się nie tylko do twarzy, ale też do ciała i dłoni. Jest wydajny, nie uczula, ma bezzapachową formułę.
Minusem dla niektórych osób może być lekki film, jaki krem pozostawia na skórze. Trzeba jednak pamiętać, że jest to kosmetyk do skóry przesuszonej i podrażnionej, którego zadaniem jest stworzenie ochronnej "powłoczki".
Osoby ze skórą wrażliwą, suchą, atopową sięgają po kremy barierowe nawet przez cały rok. Jednak to szczególnie zimą jest ona narażona na drażniące działanie czynników zewnętrznych, takich jak niskie temperatury czy silny wiatr. Jeśli szukasz też innych dobrych kremów tworzących warstwę okluzyjną, sprawdź poniższe propozycje.