Reklama

Woda brzozowa będzie idealna dla osób o cerze tłustej, problematycznej czy dojrzałej. Ma wiele pozytywnych skutków, a to dzięki zawartości między innymi witaminy C, minerałów czy flawonoidów. Koniecznie wypróbujcie ją jako tonik do twarzy albo kompres pod oczy. Sprawdzi się również do pielęgnacji włosów, szczególnie kiedy wasze kosmyki są matowe i przesuszone.

Reklama

Spis treści:

  1. Właściwości wody brzozowej
  2. Zastosowanie wody brzozowej
  3. Woda brzozowa na włosy
    1. Woda brzozowa na porost włosów
  4. Woda brzozowa na twarz
    1. Jak stosować wodę brzozową na twarz?
  5. Woda brzozowa do picia
  6. Cena wody brzozowej

Właściwości wody brzozowej

Sok brzozowy jest bogaty miedz innymi w aminokwasy, miedź, żelazo, wapń czy potas. Wykorzystuje się go nie tylko w kosmetyce, ale również ma swoje zastosowanie w medycynie. Ma działanie moczopędne, przyśpiesza proces gojenia się ran, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Wspomaga pracę wątroby i układu krwionośnego. Co więcej, woda brzozowa jest uważana również za swego rodzaju eliksir młodości - działa antyoksydacyjne, czyli opóźnia objawy starzenia się organizmu, a także może być pomocna przy wygładzaniu zmarszczek czy rozjaśnianiu przebarwień.

Zobacz także: Błędy w pielęgnacji cery tłustej

Zastosowanie wody brzozowej

Wspomnieliśmy już, że woda brzozowa ma wiele właściwości, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że wykorzystywana jest w tak wielu dziedzinach. Na przykład w medycynie - przy leczeniu reumatyzmu, anemii czy problemach z wątrobą. Woda brzozowa może być też wykorzystana w dietetyce - naturalnie wzmacnia odporność, ale też ma właściwości oczyszczające organizm. My skupimy się jednak na zastosowaniu w kosmetyce - a tu możemy stosować ją zarówno w pielęgnacji skóry jak i włosów.

Przeczytaj również: Hydrolat do twarzy - jak działa, jak stosować, jak wybrać?

Woda brzozowa na włosy

Skoro już wiece, jak stosować wodę brzozową na twarz, to warto jeszcze wspomnieć, czemu dobrze jest używać wody brzozowej w pielęgnacji włosów. Jeśli wasze kosmyki lubią się puszyć, są wysuszone, ale za to szybko przetłuszczają się przy skalpie, to świetnie sprawdzi się tutaj łykana do włosów z wody brzozowej. Dzięki niej wasza czupryna stanie się mocna, odświeżona, nawilżona i pełna blasku. Zapomnicie o puszący się i rozdwajających końcówkach, a efekty stosowania zauważycie już po pierwszym razie!

Jak zrobić taką płukankę? Wystarczy wcierać wodę brzozową i wyczesywać ją tuż przez umyciem włosów. Taki zabieg możecie stosować nie częściej niż raz w tygodniu.

Woda brzozowa na porost włosów

Woda brzozowa chwalona jest przede wszystkim za wpływ na porost włosów. Do jej zadań należą wzmocnienie cebulek oraz stymulowanie ich do produkcji tak zwanych baby hair. Pobudza cebulki włosów do pracy i odświeża skórę głowy. A przy takich problemach nie ma nic lepszego niż wcierka do skóry głowy. Możecie ją stosować po umyciu włosów bezpośrednio na skalp. Warto pamiętać też o masażu skóry głowy.

Woda brzozowa na twarz

Woda brzozowa to naturalny kosmetyk, który niweluje przebarwienia i plamy na twarzy. Świetnie sprawdzi się przy skórze tłustej i problematycznej, choć można jej używać do każdego rodzaju cery. Stosuje się ją również w walce z trądzikiem. Dodatkowo spowalnia procesy starzenia się skóry i świetnie radzi sobie z problemami cery dojrzałej, takimi jak: utrata jędrności, rozszerzone pory, przesuszenie czy właśnie przebarwienia.

Jak stosować wodę brzozową na twarz?

Wodę brzozową można stosować jako tonik do twarzy. Wystarczy rano i wieczorem nałożyć produkt za pomocą wacika lub palcami, bezpośrednio na skórę. Dobrym rozwiązaniem jest również przelanie kosmetyku do butelki z atomizerem i spryskiwanie skóry podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Wodę stosujemy po oczyszczeniu skóry, przed nałożeniem kremu bądź serum do twarzy.

Takie wykorzystanie wody sprawi, że skóra będzie bardziej promienna, przebarwienia, plamy i piegi będą znacznie mniej widoczne. W dodatku pożegnamy się z takimi problemami, jak nadmiar sebum, rozszerzone pory czy zaskórniki.

Woda brzozowa do picia

Sok z brzozy może być pozyskiwany na kilka sposobów - jednym z nich jest wykorzystanie do tego pnia drzewa albo też liści czy pączków. Podpowiemy jednak, że najwięcej właściwości ma te pierwszy. Najzdrowszą opcją soku będzie również ta świeżo wyciskana, bez dodatków i słodzików. Sok z brzozy można pić codziennie, jednak nie dłużej niż przez okres 3 tygodni. Po takim czasie organizm powinien być oczyszczony z toksyn, a nasza sylwetka może się poprawić.

Pamiętajcie jednak, że jest kilka przeciwwskazań, które surowo zabraniają stosowania soku z brzozy w swojej diecie, a są to:

  • nadwrażliwość,
  • uczulenie na pyłek brzozy,
  • niewydolność układu moczowego, niedrożność dróg moczowych,
  • obrzęki występujące przy niektórych schorzeniach serca i nerek.
Reklama

Cena wody brzozowej

Wodę brzozową możecie zrobić samodzielnie, ale też kupić w sklepach ze zdrową żywnością czy aptekach. Ceny zaczynają się już od 10 złotych za litr soku.

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane