Zabiegi na cienie pod oczami - skuteczne metody walki z zasinieniami
Zabiegi na cienie pod oczami przywracają spojrzeniu blask. Sprawiają, że nasza twarz wygląda promienniej i jaśniej, a w efekcie także młodziej. Zabiegi wykonywane pod oczami rozjaśniają zarówno fioletowe zasinienia, jak i te żółtawe. Metod jest mnóstwo - a wśród nich znajduje się między innymi dermapen oraz laseroterapia. Zobacz, jakie jeszcze masz opcje!

Zebiegi na cienie pod oczami pozwalają się skutecznie ich pozbyć, chociaż w niektórych przypadkach może być potrzebne wykonanie serii zabiegów. Cienie pod oczami są dość dużym problemem estetycznym, z którym boryka się wiele z nas. Przedstawiamy wam listę zabiegów, które są najchętniej wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Niewątpliwym ulubieńcem jest mezoterapia igłowa. Sprawdź dlaczego!
Spis treści:
- Przyczyny powstawania cieni pod oczami
- Jaki zabieg pozwoli pozbyć się cieni pod oczami?
- Mezoterapia igłowa - zabieg na worki i cienie pod oczami
- Dermapen, czyli zabieg rozjaśniający cienie pod oczami
- Zabiegi kosmetyczne z ultradźwiękami na cienie pod oczami
- Zabieg laserowego usuwania cieni pod oczami
- Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym na cienie pod oczami
Przyczyny powstawania cieni pod oczami
Cienie pod oczami to powszechny problem, z którym zmaga się większość z nas. Przyczyny powstawania cieni pod oczami są różne, między innymi:
- zmęczenie,
- zbyt mała ilość snu,
- stres,
- nieodpowiednia dieta,
- choroby,
- niedobory witamin,
- uwarunkowania genetyczne,
- problemy z pigmentacją skóry (sińce mogą powstawać, nawet gdy wystawiamy skórę na zbyt intensywne działanie promieni słonecznych!),
- palenie papierosów.
Jaki zabieg pozwoli pozbyć się cieni pod oczami?
O ile w niektórych przypadkach łatwo usunąć cienie pod oczami odpowiednimi kosmetykami i wprowadzeniem zmian do swojej codziennej rutyny, o tyle czasem jest to niemożliwe. Wówczas niezbędne mogą się okazać zabiegi medycyny estetycznej, które pomogą uporać się z problemem. Możesz wybierać z szerokiej oferty gabinetów, czyli między innymi:
- mezoterapii igłowej,
- dermapenu,
- zabiegu z użyciem ultradźwięków,
- laseru frakcyjnego,
- zabiegu ostrzykiwania kwasem hialuronowym.
Mezoterapia igłowa - zabieg na worki i cienie pod oczami
Mezoterapia igłowa polega na iniekcji aktywnych substancji pod skórę. Używa się do tego cienkiej igły. Po wstrzyknięciu odpowiednio dobranych produktów wykonywany jest masaż, aby rozprowadzić wszystko pod skórą. Mezoterapia uważana jest za jeden z najbezpieczniejszych i najprostszych zabiegów, które mają sprzyjać poprawie wyglądu naszej skóry. Za jej pomocą nie tylko pozbędziemy się cieni pod oczami, lecz także odmłodzimy wrażliwą skórę. Zaaplikowanie substancji odżywczych w głąb skóry sprawia, że zaczynają one działać o wiele szybciej.
Mezoterapia igłowa okolic oczu trwa kilka minut: dzieje się tak, ponieważ specjalista działa na małym obszarze skóry, co znacznie przyspiesza pracę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie oraz krótkie krwawienie.
Dermapen, czyli zabieg rozjaśniający cienie pod oczami
Dermapen to jeden z rodzajów mezoterapii. Odróżnia go to, że polega na wykonaniu tysięcy mikroukłuć. Dzięki nim pod skórę wtłaczana jest wybrana ampułka zawierająca składniki aktywne. Zabieg Dermapenu wykonywany jest w znieczuleniu. Po zabiegu występuje złuszczenie naskórka oraz zaczerwienienie (które powinno ustąpić po 3-4 godzinach). Ponieważ jest to zabieg inwazyjny, powinnaś się przygotować na krwawienie oraz powstanie drobnych strupków.
Przewagą dermapenu nad mezoterapią igłową jest wykorzystanie pulsujących malutkich igieł. To jednorazowa końcówka, która jest o wiele bardziej efektywna, mniej inwazyjna i uznana za bezpieczniejszą.
Zobacz także: Mezoterapia bezigłowa – co to za zabieg i kiedy warto go wykonać?
Zabiegi kosmetyczne z ultradźwiękami na cienie pod oczami
Zabieg kosmetyczny z użyciem ultradźwięków to HIFU - innowacyjna technologia zogniskowanej fali ultradźwiękowej. Podczas zabiegu do skóry przykładana jest głowica, która emituje fale. Osoba wykonująca zbieg może decydować o głębokości penetracji, a dostępnych jest 6 parametrów. Fala podgrzewa tkanki, co prowadzi do obkurczenia włókien kolagenu. To z kolei wywołuje naturalną reakcję, jaką jest intensywna regeneracja i pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenu. Skóra po takim zabiegu jest gładsza, a worki zredukowane. Cera napina się, a zmarszczki wygładzają.
Co ciekawe, w przeciwieństwie do niektórych metod, użycie ultradźwięków najczęściej wymaga zaledwie jednej wizyty.
Zabieg laserowego usuwania cieni pod oczami
Laser frakcyjny CO2 jest urządzeniem, które będzie skuteczne także w przypadku posiadaczy dużych cieni pod oczami. Ta technologia wykorzystuje promieniowanie podzielone na maleńkie strumienie energii. Wytwarzają one w niej mikro-otworki, co prowokuje skórę do regeneracji. W ten sposób powstają nowe włókna kolagenowe, skóra się napina i ujędrnia. Laseroterapię często łączy się z mezoterapią igłową lub Dermapenem. To dzięki temu, że ich działanie się uzupełnia - skóra jest nawilżona, a produkcja kolagenu pobudzona. Skóra po zastosowaniu lasera frakcyjnego CO2 jest odpowiednio nawilżona i rozjaśniona.
Zobacz także: Kwas hialuronowy pod oczy pomoże pozbyć się sińców i doliny łez. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas zabiegu
Zabieg ostrzykiwania kwasem hialuronowym na cienie pod oczami
Jedną ze skutecznych i chętnie wykorzystywanych metod walki z cieniami pod oczami jest ostrzykiwanie ich kwasem hialuronowym. Sprawia to, że dolina łez wypełnia się, skóra staje się nawilżona, jędrniejsza i elastyczniejsza. Mniej widoczne są naczynia krwionośne, co także wpływa na zabarwienie skóry oraz jej wygląd. Na pełen efekt po iniekcji należy odczekać około dwóch tygodni. Kwas hialuronowy w tym czasie zwiększy swoją objętość, a finalny efekt będzie intensywniejszy niż ten tuż po podaniu dawki.