Tołpa, Body & Soul
Chcę testować
sephora
Wyniki testu
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Chcę testować
YSL
Chcę testować
neboa
Chcę testować
tresemme 1 minute
Chcę testować
La roche- posay HYALU B5 EYE SERUM
Chcę testować
Fructis Goodbye Damage
Wyniki testu
Eveline ACNE
Wyniki testu
kr-Fructis grow strong
Wyniki testu
Tołpa, My Skin Changer
Chcę testować
Fructis Grow strong orange
Wyniki testu
Serum Garnier Vitamin C
Chcę testować
tolpa authentic
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Wyniki testu
adidas Active Skin&Mind
Wyniki testu
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Wyniki testu
Bioderma Sensibio Micellar Oil
Laureaci
Zaskórniki na twarzy
PeopleImages
Pielęgnacja

Zaskórniki. Jak powstają i jak skutecznie z nimi walczyć?

Zaskórniki sprawiają, że skóra wydaje się być zaniedbana. Dlatego warto zapobiegać ich powstawaniu oraz regularnie i ostrożnie je usuwać. Podpowiadamy, które metody są skuteczne, a których lepiej unikać.

Zaskórniki powstają, gdy ujścia mieszków włosowych zostaną zablokowane przez sebum, zrogowaciałe komórki naskórka i zbierające się na skórze zanieczyszczenia. Jest to problem dotyczący w zasadzie każdego rodzaju cery, ale szczególnie dotkliwy jest w przypadku skóry tłustej. Zaskórniki mogą pojawiać się na wielu partiach ciała – nie tylko na twarzy, lecz także klatce piersiowej i na twarzy. Jeśli nie wiedziałaś, że istnieją dwa typy zaskórników: otwarte i zamknięte oraz zastanawiasz się, jak się pozbyć tego kłopotliwego problemu, powinnaś przeczytać ten tekst!

Spis treści: 

  1. Zaskórniki otwarte i zamknięte
  2. Głębokie zaskórniki
  3. Zaskórniki na nosie
  4. Zaskórniki na czole i zaskórniki na brodzie
  5. Zaskórniki na plecach
  6. Zaskórniki na twarzy - jak im zapobiegać?
  7. Jak pozbyć się zaskórników?
  8. Skuteczne kosmetyki na zaskórniki
  9. Zaskórniki. Wyciskanie jest skuteczne?
  10. Odkurzacz do zaskórników
  11. Przyrząd do oczyszczania zaskórników
  12. Plastry na zaskórniki
  13. Peeling na zaskórniki
  14. Maseczka na zaskórniki
  15. Kwasy na zaskórniki
  16. Maść na zaskórniki
  17. Domowe sposoby na zaskórniki
  18. Zabiegi na zaskórniki

Pozbądź się wągrów raz na zawsze! Zrobisz to sama w domu - za grosze!

Zaskórniki otwarte i zamknięte

Zacznijmy od przedstawienia dwóch typów zaskórników. Pierwszy z nich to charakterystyczne czarne kropki na skórze, czyli zaskórniki otwarte. Na środku mają otwór, przez który z mieszka włosowego wydobywa się tak zwana masa rogowo-łojowa. Utlenienie keratyny i gromadzenie się w tym miejscu melaniny skutkuje ich czarnym zabarwieniem. Najwięcej zaskórników otwartych powstaje na mocno przetłuszczającej się skórze nosa i czoła.

Zaskórniki zamknięte to drobne, białe kropki. Te grudki wypełnione kremową masą rogowo-tłuszczową najczęściej pojawiają się na brodzie, ale mogą być też na policzkach i czole.

Głębokie zaskórniki

Kolejnym terminem, który warto znać w kontekście zaskórników, są głębokie zaskórniki, inaczej nazywane trądzikiem zaskórnikowym. Powstaje on przez zablokowanie gruczołów łojowych, co w efekcie prowadzi do powstawania wykwitów na skórze. W przypadku trądziku zaskórnikowego, jeśli zawiodą wszystkie domowe sposoby, warto skontaktować się z lekarzem dermatologiem, który ustali leczenie.

Zaskórniki na nosie

Wągry najczęściej pojawiają się na nosie, ponieważ to na nim znajduje się najwięcej gruczołów łojowych. Dodatkowo nos znajduje się w problematycznej dla wielu z nas strefie T, czyli w miejscach, które najczęściej się przetłuszczają. Nos to zdecydowanie najpopularniejsze miejsce występowania tego typu niedoskonałości. Zaskórniki na nosie ma niemalże każdy z nas.

Nos z widocznymi zaskórnikami
RyanKing999

Zaskórniki na czole i zaskórniki na brodzie

Czyli dwa kolejne miejsca należące do problematycznej strefy T, które można wymienić jako jedne z najczęstszych miejsc powstawania zaskórników. Na brodzie występują głównie w postaci niewielkich białych plamek, czyli zaskórników zamkniętych.

Zaskórniki na plecach

Chociaż może się to wydawać zaskakujące, podobnie jak w przypadku trądziku, zaskórniki bardzo często pojawiają się na plecach. Przyczyny ich powstawania są dokładnie takie same, jak w przypadku twarzy: duża aktywność gruczołów łojowych i nieprawidłowa pielęgnacja tego obszaru.

Zaskórniki na twarzy - jak im zapobiegać?

Żeby zmniejszyć ilość zaskórników pojawiających się na twarzy, trzeba ją przede wszystkim dokładnie oczyszczać. Demakijaż oraz usunięcie ze skóry nadmiaru łoju to podstawa. Przy dużej skłonności do robienia się zaskórników, dobrze, żeby takiemu oczyszczeniu przynajmniej raz dziennie (najlepiej wieczorem) towarzyszyło delikatne złuszczenie naskórka. Pamiętaj, aby w pielęgnacji nie stosować produktów komedogennych! Zapychające kosmetyki zaostrzą problem!

Jak pozbyć się zaskórników?

Jeśli chcesz pozbyć się zaskórników, pamiętaj o pierwszej i najważniejszej zasadzie: bądź systematyczna i regularnie pielęgnuj cerę. Tylko regularne stosowanie pielęgnacji jest w stanie ustrzec Cię przed zapychaniem gruczołów łojowych i utlenianiem się masy rogowo-łojowej. W efekcie poprawi to kondycję skóry i sprawi, że zaskórniki przestaną się pojawiać.

Zobacz także: Jak pozbyć się zaskórników? Popularność zdobywa trik z TikToka

Skuteczne kosmetyki na zaskórniki

Wyżej wspomniałyśmy o tym, że w pielęgnacji skóry skłonnej do powstawania zaskórników powinno się unikać kosmetyków komedogennych. Istnieje kilka składników aktywnych, które powinnaś wyeliminować ze swojej pielęgnacji. Są to:

  • ekstrakt z alg,
  • karagen (zagęstnik),
  • alkohol cetylowy (emulgator zmiękczający naskórek),
  • olej kokosowy,
  • lanolina,
  • stearynian izocetylu (Isocetyl Stearate to suchy emolient).

Dodatkowo unikaj podkładów oraz baz pod makijaż z silikonami – mogą one zapychać i pogarszać stan Twojej cery.

Zaskórniki. Wyciskanie jest skuteczne?

Wyciskanie jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych metod pozbywania się zaskórników. Czemu? Ponieważ jest ona nieskuteczna, a może prowadzić do podrażnień oraz powstania stanu zapalnego. Jeśli musisz skorzystać z ręcznego usuwania zaskórników, najlepiej oddać się w ręce specjalisty, który odpowiednio oczyści i rozpulchni skórę.

Odkurzacz do zaskórników

Poruszmy także kolejną budzącą wiele emocji kwestię, jaką są odkurzacze do zaskórników. Nie są one polecane przez specjalistów – silne zasysanie skóry jest niekorzystne dla jej kondycji, a odkurzacz bardzo podrażnia cerę i wbrew pozorom zamiast pomóc pozbyć się problemu, może go tylko zaostrzyć. Niemniej jednak, urządzenie przez zasysanie, wyciąga zaskórniki z porów.

Przyrząd do oczyszczania zaskórników

W drogeriach możemy kupić przyrząd do oczyszczania zaskórników, który profesjonalnie nazywany jest łyżeczką unny. To kolejna mechaniczna metoda usuwania zaskórników i polega ona na wyciskaniu zalegającej masy. Służy ona o oczyszczania miejsc trudno dostępnych, do których nie uda się dotrzeć palcami, ale w miarę możliwości powinno się powstrzymać od stosowania jej. Jest uważana za jeszcze bardziej inwazyjną niż używanie samych palców. To narzędzie, którym posługują się także specjaliści, jednak warto pamiętać, że przygotowują oni odpowiednio cerę do zabiegu.

Manualne usuwanie zaskórników
yanik88

Plastry na zaskórniki

Plastry na zaskórniki to chyba jedna z najbardziej powszechnych metod, po które sięga wiele z nas. Jednakże nie są one uważane za skuteczne. Działają jedynie powierzchniowo, usuwając płytkie zanieczyszczenia oraz czubki wągrów. Po ich zastosowaniu skóra wygląda lepiej tylko przez chwilę, a zbyt częste stosowanie ich pogarsza stan skóry.

Jakie zatem metody są skuteczne i zalecane? Przedstawiamy Wam kilka sposobów, które przyniosą długoterminowe efekty.

Peeling na zaskórniki

Zacznijmy od pierwszej zasady: aby pozbyć się zaskórników, należy regularnie oczyszczać cerę. Pomocne w tym będzie wykonywanie peelingu 2 lub 3 razy w tygodniu. Peeling mogą wykonywać zarówno posiadaczki suchej, jak i tłustej cery. Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu kosmetyku do typu swojej cery. W przypadku suchych i wrażliwych typów skóry warto postawić na łagodne peelingi enzymatyczne. Peelingi nie tylko zapobiegną powstawaniu nowych zaskórników, ale też zmniejszą ilość tych już istniejących.

Jednym z najchętniej ocenianych peelingów w KWC jest Tołpa, Dermo Face, Sebio. Peeling 3 enzymy zyskał ocenę 4,3 na 5 gwiazdek i stał się Kosmetykiem Wszech Czasów. 

Maseczka na zaskórniki

W usunięciu z twarzy nadmiaru łoju i gruntownym jej oczyszczeniu bardzo pomocne są także maseczki glinkowe. Powstawaniu zaskórników najskuteczniej zapobiega wykonywana raz w tygodniu maska z zielonej glinki. Wrażliwcym cerom polecamy jednak zastąpić ją, stosowaną dwa razy w tygodniu maseczką z glinką różową.

Jeśli szukacie kosmetyku dla siebie, jednym z ulubieńców Wizażanek jest produkt marki FaceBoom. Detoksykująco-kojąca maseczka z różową glinką jest przeznaczona do wszystkich typów cery. Mogą ją stosować nawet posiadaczki skóry skłonnej do podrażnień!

Kwasy na zaskórniki

Doskonałymi sojusznikami w walce z zaskórnikami oraz przyczyniającymi się do ich powstawania nadmierną produkcją łoju i rogowaceniem naskórka są kwasy. Polecamy zwłaszcza kwas salicylowy lub peeling z kwasami BHA i AHA. Dobrze jest też, w miarę możliwości, raz w miesiącu udać się do kosmetyczki na peeling kawitacyjny lub wykonać go w domu.

Niekwestionowanym ulubieńcem w kategorii kwasów BHA i AHA jest produkt marki The Ordinary. Czerwony Peeling Solution to jeden z klasyków pielęgnacji. To intensywna kuracja złuszczająca, która reguluje odnowę komórek skóry.

Maść na zaskórniki

W aptekach bez recepty można kupić maści, które mogą pomóc i zmniejszyć widoczność porów. W tym kontekście bardzo cenne są maści zawierające retinoidy (które odnajdziemy m.in.) w formie żeli lub produkty z zawartością kwasu azelainowego. Hamuje on proces nadmiernego rogowacenia naskórka, co pomaga zahamować namnażanie się bakterii.

Kosmetyki z kwasem azelainowym znajdziecie także w drogeriach. Jest to np. The Ordinary, Azelaic Acid Suspension 10%. Pomaga on odblokować pory i wygładzić powierzchnię skóry.

Kosmetyki na zaskórniki
Erstudiostok

Domowe sposoby na zaskórniki

Najskuteczniejszym domowym sposobem na zaskórniki jest wykonanie parówki, która pomoże rozszerzyć pory, a następnie usunąć z nich zanieczyszczenia. Wystarczy, że pochylisz się nad miską z gorącą wodą, zachowując od tafli odstęp około 30 cm, a następnie przykryjesz głowę ręcznikiem, aby stworzyć „namiot”. Wystarczy posiedzieć w takiej parówce około 5 minut, a następnie zastosować oczyszczanie twarzy, ulubioną maseczkę oraz tonik. Do wykonania domowego zabiegu można użyć też urządzeń określanych jako sauny na twarz.

Zabiegi na zaskórniki

W gabinetach kosmetycznych możesz wykonać szereg różnych zabiegów, które pomogą pozbyć się problemu zaskórników, jak:

  • Oczyszczanie manualne – zalecane szczególnie posiadaczkom cery tłustej i trądzikowej. Zabieg poprzedzony jest peelingiem oraz nałożeniem preparatu rozszerzającego pory. Po przygotowaniu cery następuje ręczne oczyszczenie zaskórników. Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach. Zabieg ten ma swoich przeciwników i zwolenników. Nie usuwa on problemu na stałe, gdyż oczyszczone pory ponownie mogą się zapchać.
  • Peeling kawitacyjny – czyli sposób idealny dla posiadaczek wrażliwej i naczynkowej cery. To delikatna forma oczyszczania przy użyciu fal dźwiękowych. Rozbijają one zanieczyszczenia w skórze, dzięki czemu łatwiej je usunąć.
  • Peeling chemiczny – rodzaj oraz stężenie kwasów jest dobierany indywidualnie na podstawie typu Twojej skóry. Peeling kwasami dogłębnie oczyszcza skórę i powoduje jej złuszczenie.
  • Mikrodermabrazja – ten zabieg poza innymi korzyściami pomaga w walce z zaskórnikami, gdyż polega na złuszczaniu naskórka. Pamiętaj jednak, że skóra po niej goi się kilka dni oraz nie powinna ona być wykonywana w przypadku delikatnych, wrażliwych cer.

W celu leczenia trądziku oraz pozbyciu się zaskórników można wykonać zabieg z użyciem lasera. Laserowe usuwanie zaskórników trwa około 15-30 minut i polega na wykorzystaniu dwóch długości fal:

  • krótkiej, aby zniszczyć bakterie beztlenowe, które powodują wypryski,
  • długiej, które rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują redukcję rozmiarów gruczołów łojowych. W konsekwencji powoduje to zmniejszenie ilości wydzielanego sebum.

Zabieg nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Lista przeciwwskazań do zabiegu jest bardzo krótka, ale zawsze przed zabiegiem warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże ustalić, jakich rozwiązań potrzebuje Twoja skóra.

zaskórniki zamknięte
Anastasiia Stiahailo/iStock
Pielęgnacja
Zaskórniki zamknięte – co to jest i jak się ich pozbyć?
Zaskórniki zamknięte to grudki wypełnione masą rogowo-tłuszczową. Zazwyczaj pojawiają się na brodzie i czole, a niekiedy również na policzkach. Zobaczcie, jak usunąć zaskórniki zamknięte z pomocą kosmetyków z kwasami, domowych sposobów i zabiegów kosmetycznych.

Zaskórniki zamknięte powstają na skutek zablokowania ujść mieszków włosowych. Białe substancja wewnątrz zaskórnika to zrogowaciałych komórek naskórka, łój i inne zanieczyszczenia. Pojawiają się one jako objaw trądziku i towarzyszących im zaburzeń złuszczania skóry oraz łojotoku, ale mają je też osoby z cerą tłustą lub mieszaną. Spis treści: Zaskórniki zamknięte a zaskórniki otwarte Skąd się biorą zaskórniki? Zaskórniki zamknięte na brodzie Zaskórniki zamknięte na czole Zaskórniki zamknięte na policzkach Zaskórniki zamknięte - kaszka na twarzy Jak pozbyć się zaskórników zamkniętych? Wyciskanie zaskórników zamkniętych Domowe sposoby na zaskórniki zamknięte Krem na zaskórniki zamknięte Maść na zaskórniki zamknięte   Kwasy na zaskórniki zamknięte Zabiegi na zaskórniki zamknięte Zaskórniki zamknięte a zaskórniki otwarte Wyróżnia się dwa rodzaje zaskórników: zaskórniki otwarte i zamknięte. Te pierwsze to charakterystyczne czarne kropki, pojawiające się zwykle w największym zagęszczeniu na nosie. Tymczasem zaskórniki otwarte są białe i widać je po naprężeniu skóry. Najwięcej jest ich zwykle na brodzie, ale można je mieć także na policzkach i czole.  Skąd się biorą zaskórniki? Mechanizmy powstawania zaskórników  otwartych, jak i zaskórników zamkniętych są zasadniczo takie same. Na skutek zburzenia rogowacenia naskórka i nadmiernej produkcji sebum dochodzi do zablokowania ujścia gruczołu łojowego, który znajduje się w mieszku włosowym. W przypadku...

głębokie zaskórniki
Pielęgnacja
Głębokie zaskórniki - jak się ich pozbyć?
Głębokie zaskórniki to częsty problem u posiadaczek cery tłustej i mieszanej. Mogą występować zarówno w postaci otwartej, jak i zamkniętej. Niestety jest to problem, który może nawracać, jednak my pokażemy wam jak z nim walczyć i zapobiegać pojawianiu się nieprzyjemnych zmian skórnych w przyszłości.

Głębokie zaskórniki są inaczej nazywane trądzikiem zaskórnikowym. Powodem ich powstania jest zablokowanie gruczołów łojowych , co w efekcie prowadzi do powstania pojawienia się wykwitów na skórze. Na szczęście istnieją różne metody walki z zaskórnikami, jednak należy pamiętać, że żadna z nich nie zadziała jeśli nie będziemy trzymać się podstawowych zasad codziennej pielęgnacji . Przyczyny powstawania głębokich zaskórników Podstawową przyczyna powstania głębokich zaskórników a także większości rodzajów trądziku jest nadmierna produkcja łoju . Kolejnym powodem, przez który zmagamy się z niedoskonałościami na twarzy mogą być problemy hormonalne , dlatego konsultujący nas dermatolog może zlecić także badania endokrynologiczne. Rozpoczynając walkę z trądzikiem musimy także uświadomić sobie, czy stosowana przez nas pielęgnacja jest odpowiednia i dostosowana do potrzeb naszej skóry, bo często to właśnie ona jest o dpowiedzialna za pogorszenie stanu skóry . Zobacz także:   Krem na trądzik – ranking najlepszych produktów z apteki i Rossmanna Rodzaje głębokich zaskórników W dermatologii wyróżnia się dwa rodzaje zaskórników - otwarte i zamknięte . Te pierwsze przybierają postać czarnych kropek potocznie zwanych wągrami. Powstają one na skutek zablokowania gruczołów łojowych, w których zbiera się martwy naskórek. Pod wpływem powietrza zawarte w nim białko ciemnieje , a na naszej cerze pojawiają się nieestetyczne zmiany. Zaskórniki zamknięte wyglądem przypominają białe grudki, a ich usunięcie może być bardzo problematyczne. Nie mają kontaktu z powietrzem i zostają zablokowane w gruczole łojowym wewnątrz mieszka włosowego. Zarówno zaskórniki otwarte...

wągry na twarzy
Pielęgnacja
Wągry - na twarzy, na nosie, na plecach. Jak się ich pozbyć? Sposoby i kosmetyki 
Wągry to nieestetyczne czarne kropki, które pojawiają się na twarzy wielu osób, nie tylko w wieku dojrzewania. Jednymi z najpopularniejszych sposób na pozbycie się ich jest manualne oczyszczanie lub sięgnięcie po plastry na wągry. Z kolei w kremach na wągry warto szukać kwasów, węgla i olejku z drzewa herbacianego.

Wągry potrafią pożegnać marzenia o czystej i gładkiej cerze. Nietrudno żeby powstały z nich wypryski, dlatego warto pozbyć się wągrów, gdy tylko się pojawią. Jak to zrobić? Zebrałyśmy sposoby na wągry na twarzy, na nosie czy na plecach - są bezbolesne i skuteczne.  Spis treści:  Czym są wągry Wągry na twarzy Wągry na nosie  Wągry na plecach Jak pozbyć się wągrów Wyciskanie wągrów Jak usunąć wągry z nosa Odkurzacz do wągrów Domowe sposoby na wągry Kosmetyki na wągry Plastry na wągry Maseczka na wągry Krem na wągry Czym są wągry Wągry to czarne kropki na skórze, które są skutkiem zapchania ujść gruczołów łojowych. Ich bezpośrednią przyczyną jest nadmierne wydzielanie sebum przez skórę lub miejscowe 'zapchanie' porów tak zwanymi substancjami komedogennymi. Wągry to inaczej zaskórniki otwarte , a ich czarny kolor wynika z utlenienia się materiału zatykającego ujście mieszka włosowego.  Wągry na twarzy Wągry na twarzy pojawiają się najczęściej w okolicach strefy T, czyli na nosie, brodnie i środku policzków oraz czoła. Czasami mamy do czynienia także z zaskórnikami otwartymi na żuchwie - to wynika często ze zmian hormonalnych i nadmiernego wydzielania sebum. Takie zaskórniki często przeradzają się w bolesne ropne zmiany. Wągry na nosie  Wągry na nosie powstają u bardzo wielu osób. Sprzyja im rozszerzenie porów i stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji. Te wągry są stosunkowo proste do usunięcia, ale mają tendencję do powracania. W przypadku wągrów na nosie ważne, żeby nie dopuszczać do ich powstawania - przede wszystkim pamiętać o regularnym złuszczaniu tego obszaru twarzy.  ...

Peeling kawitacyjny z Biedronki
peakSTOCK/iStock
Newsy
W Biedronce pojawiło się urządzenie do kawitacji! To hit, który pozbędzie się zaskórników i niedoskonałości
Urządzenie do kawitacji z Biedronki daje widoczne efekty już po pierwszym użyciu. Peeling kawitacyjny doskonale niweluje niedoskonałości i zaskórniki, a także reguluje wydzielanie sebum. Jednak aby kupić je w dyskoncie, musicie się spieszyć. Sprawdźcie szczegóły oferty z Biedronki!

W Biedronce dostępne jest urządzenie do kawitacji. Dzięki niemu wykonasz w domowym zaciszu peeling kawitacyjny, czyli zabieg, który najskuteczniej oczyści Twoją skórę. Pomaga pozbyć się niedoskonałości i zaskórników. Urządzenie marki Huslog kosztuje 69,90 zł i dostępne jest w specjalnej ofercie od 14 do 27 kwietnia lub do wyczerpania zapasów. Działanie urządzenia do peelingu kawitacyjnego z Biedronki Urządzenie do peelingu kawitacyjnego z Biedronki to przyrząd do bezbolesnego oczyszczania skóry , który jest bardzo prosty w użyciu. Posiada aż trzy funkcje, dzięki którym możesz uzyskać efekt pięknej i gładkiej cery: peeling, elektroniczna stymulacja mięśni, wprowadzenie składników odżywczych w głąb skóry. Połączenie tych trzech zabiegów pozwoli nie tylko przygotować cerę do dalszej pielęgnacji, ale również sprawi, że składniki aktywne z kosmetyków dadzą jeszcze mocniejsze efekty. Co ważne, w przypadku peelingu kawitacyjnego pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym użyciu. Zaskórniki zostaną oczyszczone, a martwy naskórek usunięty. Przyrząd może być stosowany na twarzy, szyi i dekolcie. Jakie efekty daje peeling kawitacyjny? Peeling kawitacyjny, również ten wykonywany w domowym zaciszu, wpływa na polepszenie stanu cery. Kawitacja reguluje wydzielanie sebum, ujednolica koloryt skóry, a w trakcie regularnego stosowania: redukuje zaskórniki otwarte i zamknięte, zmiękcza, dotlenia. A przede wszystkim zwiększa efektywność produktów pielęgnacyjnych. Dobrze oczyszczona skóra jest w stanie wchłonąć składniki aktywne o wiele głębiej i już na tym poziomie rozpocząć swoje działanie. Pamiętaj, aby po zabiegu zadbać o ukojenie skóry. Dobrze sprawdzą się nawilżające maski...

Nasze akcje
Sephora diagnoza skóry
Pielęgnacja
Sprawdzamy potrzeby naszej skóry dzięki usłudze cyfrowej diagnozy w perfumerii Sephora i dobieramy najlepsze kosmetyki [test premium]
Współpraca reklamowa
garnier fructis Goodbye Damage
Fryzury
Szampon i odżywka Garnier Fructis Goodbye Damage sprawdzone przez Wizażanki!
Współpraca reklamowa
Bourjois Jak dopasować podkład
Makijaż
Jak dobrać podkład, aby odpowiadał na potrzeby skóry?
Współpraca reklamowa
solverx test redakcji
Pielęgnacja
Sprawdziliśmy nową linię kosmetyków z kofeiną SOLVERX for MEN ACTIVE. Jak wypadły? [TEST REDAKCJI]
Współpraca reklamowa
tolpa acne
Pielęgnacja
Gdy cera płata nam figle. Jak skutecznie zapobiegać niedoskonałościom?
Współpraca reklamowa
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M La Roche-Posay
Pielęgnacja
Regenerujący balsam Lipikar Baume Light AP+M od La Roche-Posay sprawdzony przez mamy i dzieci
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Promienna skóra i mocne włosy - zaufaj sprawdzonym formułom oraz składnikom aktywnym i ciesz się pięknym wyglądem na wiosnę
Współpraca reklamowa
Douglas-collection-skincare-skin-focus-vitamin-radiance-main-beauty
Pielęgnacja
„Skóra wygląda młodziej, bardzo zdrowo i jest pełna blasku”. Kosmetyki do pielęgnacji Douglas Collection przetestowane!
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost