The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution (Peeling kwasowy AHA 30% + BHA 2%)

Zobacz oferty

notino.pl
zamknij×
Szczegółowa ocena
Średnia ocena: 3.48/5
  • Szybkość realizacji zamówienia

• Poziom obsługi klienta

• Jakość zapakowania przesyłki

• Polecił(a) bym ten sklep znajomym

Więcej szczegółów i opinii
zobacz na Opineo.pl

REKLAMA

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution to peeling kwasowy, zwany inaczej „krwawym peelingiem”. Składa się z α-hydroksykwasów, czyli kwasu mlekowego, cytrynowego, glikolowego oraz winowego i z β-hydroksykwasów, czyli kwasu salicylowego. Produkt ten redukuje defekty skórne, takie jak zmarszczki, przebarwienia oraz zmniejsza wydzielanie łoju. Peeling posiada również substancje, które niwelują podrażnienia związane z jego użyciem, a te substancje to ekstrakt z liści pieprzu tasmańskiego oraz sok z liści aloesu.

Dodatkowo peeling kwasowy The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution zawiera kwas hialuronowy oraz witaminę B5, która wspomaga regenerację naskórka. Ponadto produkt zawiera wyciąg z korzeni marchwi, który działa antyoksydacyjnie. Nie zawiera olejów, alkoholu oraz silikonów i jest wegański.

Właściwości peelingu kwasowego The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution:
- oczyszcza ujścia gruczołów łojowych,
- reguluje pracę gruczołów łojowych,
- wyrównuje koloryt skóry,
- działa przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie,
- wpływa korzystnie na strukturę skóry przy regularnym stosowaniu,
- złuszcza warstwę naskórka,
- zwiększa elastyczność skóry, przez wpływanie na produkcję kolagenu,
- poprzez produkcję ceramidów, wzmacnia barierę lipidową naskórka.

Produkt The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution nadaje się do skóry:
- zanieczyszczonej.

pozostałe
Cera
mieszana, tłusta, trądzikowa
rozświetlające, oczyszczające, nawilżające, wygładzające, antybakteryjne
bez alkoholu, bezzapachowa, oil – free / nietłusta, bez parabenów
w buteleczce
<50ml

Kupiony w: Inna drogeria

• Stosunek jakości do ceny: 4

Mieszane uczucia

Peeling kupiłam skuszona pozytywnymi recenzjami na wizazu. Jest ok ale nie jest to miłość po grób ;)
Peelingu używam od ponad roku (już kilka buteleczek), regularnie 1/2 x w tygodniu. Skóra po użyciu jest miękka, gładka, pory oczyszczone. Efekt nie utrzymuje się jednak zbyt długo. Po kilku dniach cera znów jest w kiepskiej formie.

Dawka solidnego oczyszczenia

Określenie “krwawy peeling” dość długo trzymało mnie z daleka od tego produktu, miałam wizję swojej twarzy wyglądającej jak u hrabiego Draculi po sutym posiłku ;)
Ciekawość jednak zwyciężyła i stałam się posiadaczką buteleczki z czerwonym płynem.

Peeling zamknięto w szklanym opakowaniu z pipetą, która dobrze spełnia swoją rolę, nie zacina się i sprawnie nabiera produkt. Kolor istotnie krwawy, w butelce ciemny, po aplikacji wpadający w jaśniejszy odcień. Konsystencja specyficzna, to znaczy peeling jest płynny, wodnisty, ale też odrobinę lepki - krwawe skojarzenia jak najbardziej na miejscu, wyjątkowi wrażliwcy mogą się poczuć cokolwiek dziwnie.
Płyn rozprowadza się świetnie, z ładnym poślizgiem, skóra przybiera kolor bladoczerwony. Podczas pierwszych użyć tuż po aplikacji czułam delikatne mrowienie, później najwyraźniej się przyzwyczaiłam. Producent zaleca, aby peeling nakładać na maksymalnie 10 minut. Początkowo restrykcyjnie tego przestrzegałam, potem zdarzało mi się odrobinę przedłużać ten czas bez żadnych skutków ubocznych, ale było to naprawdę niewiele dłużej. Bohater niniejszej recenzji ładnie zmywa się wodą, nie zasycha na skórze.

A jak działanie? Otóż nierówne. Kilka pierwszych użyć to było prawdziwe “wow”, moja przetłuszczająca się cera była genialnie oczyszczona, gładka, pozbawiona nadmiaru sebum. Nie w nieskończoność, ale zawsze coś. Z czasem miałam wrażenie, że efekty są mniej spektakularne, nie było już aż takiego oczyszczenia i gładkości w dotyku. Ten trend się niestety utrzymał i gdyby krótko podsumować rezultaty, to peeling najpierw działa bardzo dobrze, a następnie “tylko” dobrze. Nadal uważam, że produkt The Ordinary jest godną uwagi ciekawostką, zwłaszcza pierwsze wrażenia są tego warte. Z czystym sumieniem polecam cerom tłustym i mieszanym, nie wiem czy dla innych peeling nie będzie zbyt intensywny.

• Wydajność: 2
  • Zapach: 2
  • Opakowanie: 2

efekt nie warty tych męczarni

Moim zdaniem efekty stosowania tego peelingu nie są warte męczarni, które trzeba przechodzić podczas jego aplikacji. Mówię tu o pieczeniu i szczypaniu skóry, które jest nie do zniesienia. Nieważne czy używałam produktu raz w tygodniu czy raz w miesiącu - zawsze kończyło się tak samo. Peeling działa i robi to co ma robić - złuszcza, wygładza, rozjaśnia, w efekcie na skórze pojawia się mniej niedoskonałości i zaskórników. Ale ja wolę poszukać jakiegoś innego produktu, który będzie mniej nieprzyjemny w stosowaniu. Do tego peelingu już nie wrócę.

Jest ok

Mam cerę wrażliwą oraz przetłuszczającą się. Na początku zbyt często używałam tego peelingu. Teraz, gdy stosuję go raz na miesiąc, widzę delikatną poprawę skóry. Bezpośrednio po zmyciu cera jest bardzo gładka i miękka. Nakładam później odżywczą pielęgnacje i rano mam super efekt. Delikatnie ogranicza wydzielanie sebum, ale na to wpływ u mnie mają również inne produkty. Nie zauważam jednak, aby przebarwienia znikały. Tylko czasami mając produkt na twarzy odczuwałam delikatne szczypanie, ale nie zwracałam na to większej uwagi. Z pewnością nie mnie podrażnił.

• Wydajność: 4
  • Zapach: 3

Mam z tym problem...

Serum AHA+BHA z założenia i patrząc na skład jest produktem dobry, jednak danie konsumentom tak dużego stężenia nie jest odpowiednie... Mówię na podstawie swoich własnych doświadczeń, kiedy nie byłem jeszcze świadomy tego jak działa skóra i produkty. Kupiłem ten produkt, bo potrzebowałem czegoś silnie złuszczającego i tak, pod tym względem się sprawdzał. Po peelingu, zmyciu z twarzy skóra była gładka jak nigdy, tyle że... Po używaniu raz w tygodniu moje stany zapalne skóry, wykwity skórne przybrały na sile, tak samo jak poziom wytwarzanego sebum. Była to kwestia samoobrony skóry, która czuła się podrażniana, a bariera hydrolipidową była regularnie co tydzień rozwalana z przytupem. Używanie tego produktu uważałbym bardziej za okazjonalny zabieg nawet raz w miesiącu, niż za codzienne złuszczenie. Używanie tego produktu wymaga dużej świadomości i znajomości skóry oraz zrezygnowania z innych podrażniających składników aktywnych. Myśle, że równie skuteczne, a. wymagające mniej "trudu" byłoby regularne używanie kwasu salicylowego z The Ordinary, niacynamidu i dbanie o BHL. Mimo wszystko nie odejmuje temu produktowi działania, bo swoje zadanie spełnia.

Wizażanki najczęściej polecają:

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

• Opakowanie: 5

Dla mnie super w domowych warunkach

Jako osoba z cerą problematyczną jestem ogromną fanką kwasów. Produkt z The Ordinary chyba nie ma żadnych minusów. Po nałożeniu przez chwilę lekko szczypie, ale już po zmyciu widać pierwsze efekty. Efekty są zadowalające - przebarwienia i zaskórniki mniej widoczne, skóra gładka i oczyszczona. W tej cenie na prawde nie ma co szukać czegoś innego, bo ten produkt jest niezawodny.

Dobry peeling

Ogólnie wrażenie mam dobre, ale po opini i rozgłosie oczekiwałam cudów. A otrzymałam poprostu dobry peeling.
Po pierwszym użyciu rzeczywiście wywołał efekt wow, po drugim miłe zaskoczenie. Ale każde następne zastosowanie było poprawnym oczyszczeniem skóry.
Mnie nie podrażnił, wywołał efekt szczypania, którego natężenie było zależne od stanu mojej skóry i jej nawilżenia. Jeśli było wszytsko ok to reakcji podczas aplikacji w zasadzie nie było. Podobało mi się natomiast że przy zmianach czy wypryskach szczypał mocniej.
Miałam napewno orginalny produkt zamówiony od głównego dystrybutora.
Stosowałam raz na dwa tygodnie, ze względu na używanie glinki raz w tygodniu.

• Wydajność: 3
  • Zgodność z opisem producenta: 1
  • Zapach: 1
  • Stosunek jakości do ceny: 1

Należy na niego uważać.

Moim zdaniem nie powinien ten produkt być ogólnodostępny, dlatego że klienci nie znający często swojej skóry lub składów i zastosowania konkretnych produktów mogą sobie po prostu zrobić nim krzywdę nieumiejętnie stosując. A oczywiście zażalenia to do producenta albo w recenzjach...
Z drugiej strony, ktoś kto się zna może nie mieć ochoty stosować produktów drogeryjnych które nic nie dają i sięgnąć właśnie po taki produkt. I to jest okej, bo nie każdy musi mieć dostęp do profesjonalnych kosmetyków.
Jeśli chodzi o działanie - efekt jest i to całkiem fajny, skóra jest wygładzona, rozjaśniona, wygląda na zdrowszą a przebarwienia i niedoskonałości znikają. Oczywiście na początku stosowania, bo im dalej w las tym jest gorzej z efektami.
Według mnie - bajer, dobry od czasu do czasu absolutnie nie polecam na co dzień!
Podoba mi się konsystencja i aplikator.

• Wydajność: 2
  • Zgodność z opisem producenta: 1
  • Zapach: 2
  • Stosunek jakości do ceny: 1
  • Opakowanie: 3

Kultowy krwawy peeling dla mnie nie okazał się być strzałem w dziesiątkę

Peeling, o którym dziś opowiem, trafił w moje ręce jakiś czas temu, ale dopiero teraz postanowiłam podzielić się moimi doświadczeniami w formie recenzji. Mam skórę mieszana, która jest podatna na wahania, czasem staje się tłusta z nadmiarem sebum, a innym razem zaskakuje mnie suchością. Do tego od lat borykam się z problemami takimi jak rumień i trądzik różowaty. Produkt ten przyciągnął moją uwagę ze względu na liczne obietnice producenta, w tym wyrównywanie kolorytu skóry, oczyszczanie oraz regulację pracy gruczołów łojowych. Co więcej, nie można nie zauważyć, że peeling ten cieszył się ogromną popularnością w mediach społecznościowych.

Serum zamknięte jest w eleganckiej szklanej buteleczce o pojemności 30 ml, wyposażonej w precyzyjną pipetę. W momencie, kiedy dokonywałam zakupu, cena wynosiła około 20 zł, jednak sprawdziłam aktualną cenę na oficjalnej stronie producenta, a teraz oscyluje ona w okolicach 48 zł. Różnica w cenie jest znacząca, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że od momentu mojego zakupu minął już niemal rok.

Produkt ma charakterystyczny, krwisto czerwony kolor, co nie jest przypadkowe, ponieważ nazwano go "krwawym peelingiem". Jego konsystencja jest płynno-gęsta, co jednak nie sprawia problemów podczas rozprowadzania na skórze. Wystarczy nałożyć go na twarz i pozostawić na 10 minut. Niestety, w moim przypadku okazał się zbyt intensywny. Próbowałam stosować go w różnych wariantach - skracać czas aplikacji do 5 lub nawet 3 minut, nakładać rano lub wieczorem, a nawet eksperymentować z budowaniem tolerancji na kwasy. Niestety, każde użycie kończyło się dla mnie podrażnioną, mocno zaczerwienioną i uczuciem pieczenia skórą.

Nawet próby z moim partnerem, który ma tłustą cerę, zakończyły się podobnym efektem - silnymi podrażnieniami skóry. Ostatecznie oddałam ten produkt mojej siostrze, która ma skórę mieszana. Niestety, jej doświadczenia z użyciem serum były identyczne z naszymi. W efekcie, produkt niestety wylądował w koszu.

Podsumowując, po kilku próbach użycia, nie zauważyłam żadnych korzyści płynących z tego serum, z wyjątkiem wygodnego opakowania z pipetą i korzystnej ceny w momencie zakupu. Mimo mojej chęci, produkt nie spełnił moich oczekiwań ze względu na swoją intensywność i drażniące działanie na skórę.

Kupiony w: Inna drogeria

• Wydajność: 4
  • Zapach: 3
  • Opakowanie: 4

Tak naprawdę nic nie zrobił

Typ skóry: mieszana, wrażliwa, alergiczna

Pokładałam ogromne nadzieje w tym kosmetyku, ale ogromnie się zawiodłam. Tak ogromny szał, jaki wywołał ten kosmetyk sprawił, ze kupiłam go szybciutko.

Stosowałam go ostrożnie i według zaleceń, ale ten kosmetyk nic nie wniósł i nic nie zrobił na mojej cerze. Nie jestem w stanie wypisać ani pozytywów ani negatywów, ponieważ czuję jakbym nakładała zwykłą wodę na twarz. Bardzo liczyłam na pomoc z wągrami przy nosie oraz malutkimi przebarwieniami koło policzków i nosa.

Niestety to nie jest produkt dla mnie, być może kiedyś zrobię drugie podejście i przetestuję jeszcze raz.

Kupiony w: W serwisie aukcyjnym

• Wydajność: 1
  • Zapach: 1

Nic nie robi

Śmierdzi że hej. Nie robi totalnie nic. Nie wiem czemu jest tak popularny. Pożyczyłam koleżance żeby spróbowała i bardzo jej się spodobał. Na mnie jakoś w ogóle nie działa.

Super peeling

Jestem posiadaczką skóry mieszanej, z tendencją do zmian i wyprysków. Peeling skutecznie poprawia kondycję mojej cery. Kosmetyk zamknięty jest w klasycznym, szklanym opakowaniu z pipetą, ma konsystencję klasycznego serum, jest lekko lejący, ciemnoczerwony. Początkowo po nałożeniu kosmetyku na skórę pojawia się uczucie mrowienia i pieczenia, które po chwili ustępuje. Produkt pozostawia skórę jasną, gładką, oczyszczoną i rozjaśnioną.