The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution (Peeling kwasowy AHA 30% + BHA 2%)

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution to peeling kwasowy, zwany inaczej „krwawym peelingiem”. Składa się z α-hydroksykwasów, czyli kwasu mlekowego, cytrynowego, glikolowego oraz winowego i z β-hydroksykwasów, czyli kwasu salicylowego. Produkt ten redukuje defekty skórne, takie jak zmarszczki, przebarwienia oraz zmniejsza wydzielanie łoju. Peeling posiada również substancje, które niwelują podrażnienia związane z jego użyciem, a te substancje to ekstrakt z liści pieprzu tasmańskiego oraz sok z liści aloesu.

Dodatkowo peeling kwasowy The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution zawiera kwas hialuronowy oraz witaminę B5, która wspomaga regenerację naskórka. Ponadto produkt zawiera wyciąg z korzeni marchwi, który działa antyoksydacyjnie. Nie zawiera olejów, alkoholu oraz silikonów i jest wegański.

Właściwości peelingu kwasowego The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution:
- oczyszcza ujścia gruczołów łojowych,
- reguluje pracę gruczołów łojowych,
- wyrównuje koloryt skóry,
- działa przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie,
- wpływa korzystnie na strukturę skóry przy regularnym stosowaniu,
- złuszcza warstwę naskórka,
- zwiększa elastyczność skóry, przez wpływanie na produkcję kolagenu,
- poprzez produkcję ceramidów, wzmacnia barierę lipidową naskórka.

Produkt The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution nadaje się do skóry:
- z bliznami potrądzikowymi,
- pozbawionej blasku,
- zanieczyszczonej.

Solidny

Marka the Ordinary szturmem przejęła dużą część skincaru, i zasłużenie. Dzięki ich kosmetykom można sobie skompletowac naprawdę solidny i profesjonalny skincare. Ten peeling kwasowy jest bardzo mocny, dlatego należy go używac z rozwagą, ale za to jakie ma działanie! Wystarczy jedno użycie i cera jest już zauważalnie wygładzona i w lepszym stanie. Stosowałam go maksymalnie dwa razy w tygodniu.
Produkt godny polecenia.

nie zauważyłam efektu działania

Wiele czytałam o tym produkcie w Internecie aż w końcu stwierdziłam, że kupie i przetestuję jak to jest takie super, jak wszyscy piszą.
Niestety rozczarowałam się ponieważ nie zauważyłam żadnych zmian na swojej twarzy, choć zużyłam już prawię całą buteleczkę.

KIEDYS - HIT, teraz - znam kilka lepszych

Uzywalam tego produktu przed ciaza. Wtedy rzeczywiscie dzialal na mnie cuda, chociaz kilka razy dosc mocno mnie podraznil.
Ale w tamtym momencie spelnial swoje dzialanie. W czasie ciazy i po ciazy zaczelam jednak szukac produktow z bardziej naturalnymi skladnikami i udalo mi sie je odnalezc wiec przerzucilam sie na nie.
Tak czy inaczej z sentymentem mysle o tym produkcie i pewnie gdybym miala okazje go jeszcze dostac znalazlabym dla niego zastosowanie :)

uwielbiam

Mówi się na niego "krwawy peeling", bo kolor tego cuda faktycznie przypomina krew. Jak dla mnie jego działanie jest świetne. Gdy wyjdą mi jakieś niedoskonałości, ropne pryszcze itp. to sięgam po niego i dzień potem nie ma po nich śladu. Zwęża rozszerzone pory oraz sprawia, że cera się oczyszcza i kilka dni po użyciu go na cerę jest piękna. Cena niska w porównaniu do efektu jaki daje. Opakowanie ma pipetkę i jest ona wygodna do nabierania produktu.

Ciekawy

Peeling ma bardzo ciekawą konsystencje, gladką i przyjemną. Po nalozeniu czulam lekkie pieczenie ktore znika po chwili, peeling troche sie wchłania, natomiast po zmyciu skora jest miękka i przyjemna. Myślę że jest to peeling warty wypróbowania.

Uwielbiam, zmiana na plus o 180 stopni

Uwielbiam kosmetyki The Ordynary, mam ich bardzo dużo i każdy się super u mnie sprawdza, ten peeling również mnie nie zawiódł, zanim dojdę do oceny zaznaczam, że dla skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień bym go nie polecała bo jest poprostu za mocny. Używam raz w tygodniu czasami dwa, trzymam 10 minut jak zaleca producent u mnie żadne pieczenie nie występuje czasami delikatne zaczerwienienie które znika po krótkim czasie, stosuje go już 2 rok więc co nieco mogę powiedzieć, a więc skóra się mniej przetłuszcza, super złuszcza martwy naskórek, zaskórniki się nie pojawiają jak już to tylko przed okresem, pojedyńcze a miałam ich sporo, poprawa elastyczności skóry, zmarszczki mimiczne nie zniknęły całkowicie ale się nie pogłębiają a nawet trochę się spłyciły, wiadomo moja pielęgnacja opiera się nie tylko na stosowaniu tego peelingu ale odgrywa on w niej bardzo dużą rolę. Podsumowując stosunek jakości do ceny, super, można kupić za 38 zł i jest mega wydajny.

Fajny, choć nie dla każdego

Mocno biłam się w myślach z opinią, jaką chcę wystawić dla tego produktu. Ten peeling zna prawie każdy, dużo osób spróbowało go chociażby z ciekawości. Ja też kupiłam "na spróbowanie" nie zastanawiając się dwa razy jaką rolę spełni w mojej pielęgnacji i to był mój największy błąd, bo ciężko było mi go wpleść w moją rutynę.

Mam mieszaną skórę ze skłonnością do podrażnień, zaskórników i niedoskonałości i ten produkt dał u mnie naprawdę fajny efekt. Nie było to może oczyszczenie idealne ale oczyszczenie bardzo zauważalne. Dodatkowo nie podrażniał mnie, co było pozytywnym zaskoczeniem. Jednocześnie jest za mocny, by stosować go regularnie i właśnie tu pojawiają się schody - moja skóra potrzebuje oczyszczania częściej, niż rekomenduje się używanie tego produktu, a gdy używam dobrze dobranego, delikatnego oczyszczania co kilka dni, ten produkt staje się zbędny. Przypuszczam, że wiele osób może dojść do podobnych wniosków - przy dobrej rutynie pielęgnacyjnej ten produkt przestaje być konieczny.

Oczywiście nie oznacza to, że uważam, że nie warto po niego sięgnąć. Warto jednak zastanowić się wcześniej jaką rolę spełni. Ja po zużyciu swojego pierwszego opakowania wiem, że kupię go ponownie ale teraz już z konkretnym planem, np. do użytku po dłuższych wyjazdach, na których nie miałam okazji oczyszczać skóry w takim stopniu, w jakim bym chciała czy gdy testuję nowe sposoby oczyszczania skóry w codziennej rutynie i okazują się one niewystarczające - wtedy to idealny weekendowy ratunek.

Brak odpowiedniej pielęgnacji i oczekiwanie, że ten produkt "załatwi" sprawę sam, to prosta droga do zawiedzenia się. To nie magiczne rozwiązanie problemów mocno zanieczyszczonej skóry ale wciąż to produkt godny uwagi.

Znakomity produkt

Peeling kupiłam zachęcona opiniami innych wizażamek i nie zawiodłam się. Produkt stosuje od października do marca, gdy słońce nie jest tak mocne, bowiem chce uniknąć przebarwień. Taka jesienno zimowa sesja peelingowa doskonale działa na moją skórę. Już po pierwszym użyciu skóra jest widocznie gładsza a przebarwienia i niedoskonałości mniejsze. Po miesiącu widać wyda na po prawdę kondycji skóry i spłycenie drobnych zmarszczek. Ja stosuje 2 razy w tygodniu i trzymam na twarzy 10 min. Ładne, profesjonalne i minimalistyczne opakowanie z wygodną pipetką do dozowania, dobrze się rozprowadza. Co prawda ma konsystencje i kolor krwi więc moja twarz po aplikacji wygląda jakbym zaryła o beton, ale to kwestia drugorzędna. Zapach też fatalny ale nie dla zapachu kupuje peeling. Jest bardzo wydajny, jedna butelka starczy mi na 3 miesiące. Produkt też jest tani jak na tak spektakularny efekt.

Za mocny. Bardzo uwrażliwiał moją cerę

Skończyłam jakiś czas temu jedną buteleczkę i wiem, że nie kupię kolejnej. Pierwsze wrażenie miałam mega wow, że jak gładko, jak lekko, jak czysto itp. Uważałam, że to produkt ideał. Ale niestety, przy dłuższym używaniu sprawiał, że moja cera stała się zbyt wrażliwa, tkliwa. Nie podrażniał mi skóry bezpośrednio. Jednak miałam poczucie, że cera jest wrażliwsza nawet na delikatne produkty myjące, częściej się przesusza (zwłaszcza na policzkach) i jest bardziej kapryśna.

Stosowałam ten peeling zawsze zgodnie z zaleceniem, nie trzymałam go na twarzy dłużej, niż mówi instrukcja. Im dalej w las, tym używałam go rzadziej. Mam wrażenie, że zaburzył mi barierę hydrolipidową. Trochę mi zajęło, zanim doprowadziłam twarz do normalnego stanu.

Dlatego niestety nie polecam. Tak, jak lubię produkty The Ordinary, tak ten peeling jest u mnie zdyskwalifikowany.

Uratował mnie

Ten peeling kwasowy uratował moją cerę podczas pandemii kiedy w pracy codziennie przez 8h musiałam nosić maseczkę na twarzy. Mimo, że wcześniej raczej nie miałam problemów z cerą w tym czasie wychodziły mi podskórne zmiany które były bolące i czerwone. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu (zawsze trzymałam go 10 min.) zmiany zaczęły znikać a ślady po wcześniejszych ładnie się rozjaśniły, skóra była gładka a koloryt ujednolicony. Obecnie używam go kiedy moja cera ma gorszy czas np przed miesiączką i sprawdza się równie dobrze. Peeling nigdy mnie nie podrażnił i nie uczulił. Z czystym sumieniem mogę go polecić.

Hm...

Mam mieszane uczucia co do tego produktu. Z jednej strony nasłuchałam się o nim wiele dobrego, z drugiej nie zauważyłam aż tak spektakularnych rezultatów.
Produkt stosowałam głównie na pory na nosie i szczerze nie jestem z tego zadowolona. Produkt lekko szczypie, łatwo go zmyć, cieżko z dostępnością przynajmniej wtedy kiedy próbowałam go kupić i tak poza tym to nie wiem co mogę jeszcze napisać. Dla mnie nie skutkuje.

spicy

Używam tego produktu od dwóch lat. I będę używać co najmniej przez kolejne tyle.

Gdy uporałam się z problemem trądziku, na mojej skórze pozostały "pamiątki" po wypryskach- przebarwienia. Miałam problem z nierównym kolorytem twarzy, a raz na jakiś czas trafiały się pojedyncze zaskórniki zamknięte.

Kupiłam ten peeling, ponieważ było o tym produkcie tak głośno, że byłam przekonana, że posiada jakieś magiczne właściwości, które pozbawią mnie wszelkich kompleksów.

Po pierwszym użyciu byłam zawiedziona. Skóra faktycznie była gładka, ale też zaczerwieniona i piekąca (oj, gdybym tylko wtedy wiedziała o budowie tolerancji na kwasy).

Później używałam tego produktu sporadycznie, raz na jakiś czas kiedy widziałam, że pojawiły mi się jakieś zaskórniki, albo gdy moja cera się "psuła". Wtedy również nie zauważałam większych efektów, przynajmniej nie takich, o jakich mówił cały Internet.

Wszystko zmieniło się kiedy przyłożyłam się do systematyczności.

Raz w tygodniu, 10 minut, później krem odżywczy z ceramidami od Bielendy.

Po trzech tygodniach zauważyłam, że moja cera nigdy nie wyglądała lepiej. Dotarło do mnie, że ten kosmetyk w kwestii zaskórników działa bardziej prewencyjnie, odkąd stosuję peeling systematycznie mój problem znacznie się zmniejszył. Wyrównał się także koloryt mojej cery, dlatego jestem niesamowicie zadowolona.

Jedyna kwestia, która na początku nie dawała mi spokoju- peeling jest bardzo charakterny. Szczypie, piecze- dla wielu może być za mocny. Ale ja lubię spicy. Zapach również nie należy do najprzyjemniejszych, ale z drugiej strony dobrze, że nie ma sztucznych aromatów.

(tip jeżeli dla kogoś okaże się zbyt agresywny na twarzy: jest wspaniały na suche łokcie i pięty!)