The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution (Peeling kwasowy AHA 30% + BHA 2%)

notino.pl
Średnia ocena: 0.00/5

Cena PLN 34.00

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution to peeling kwasowy, zwany inaczej „krwawym peelingiem”. Składa się z α-hydroksykwasów, czyli kwasu mlekowego, cytrynowego, glikolowego oraz winowego i z β-hydroksykwasów, czyli kwasu salicylowego. Produkt ten redukuje defekty skórne, takie jak zmarszczki, przebarwienia oraz zmniejsza wydzielanie łoju. Peeling posiada również substancje, które niwelują podrażnienia związane z jego użyciem, a te substancje to ekstrakt z liści pieprzu tasmańskiego oraz sok z liści aloesu.

Dodatkowo peeling kwasowy The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution zawiera kwas hialuronowy oraz witaminę B5, która wspomaga regenerację naskórka. Ponadto produkt zawiera wyciąg z korzeni marchwi, który działa antyoksydacyjnie. Nie zawiera olejów, alkoholu oraz silikonów i jest wegański.

Właściwości peelingu kwasowego The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution:
- oczyszcza ujścia gruczołów łojowych,
- reguluje pracę gruczołów łojowych,
- wyrównuje koloryt skóry,
- działa przeciwzapalnie oraz antybakteryjnie,
- wpływa korzystnie na strukturę skóry przy regularnym stosowaniu,
- złuszcza warstwę naskórka,
- zwiększa elastyczność skóry, przez wpływanie na produkcję kolagenu,
- poprzez produkcję ceramidów, wzmacnia barierę lipidową naskórka.

Produkt The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution nadaje się do skóry:
- pozbawionej blasku,
- zanieczyszczonej.

pozostałe
mieszana, tłusta, trądzikowa
rozświetlające, oczyszczające, nawilżające, wygładzające, antybakteryjne
bez alkoholu, bezzapachowa, oil – free / nietłusta, bez parabenów
w buteleczce

Skueteczny Peeling

Skład i działanie:
-AHA 30% (kwas glikolowy, mlekowy, cytrynowy, winowy): AHA to kwasy owocowe, które działają na powierzchni skóry, wspomagając złuszczanie martwych komórek naskórka. Efektem ich działania jest wygładzenie tekstury skóry, rozjaśnienie przebarwień i poprawa ogólnego wyglądu cery.

-BHA 2% (kwas salicylowy): BHA penetruje głębiej w pory, co sprawia, że jest skuteczny w redukcji zaskórników i nadmiaru sebum. Działa antybakteryjnie, co pomaga w walce z trądzikiem i niedoskonałościami.

-Wzbogacony o ekstrakt z aloesu i węgla aktywnego: Pomaga w łagodzeniu podrażnień i wspiera proces gojenia skóry.

Peeling AHA 30% + BHA 2% daje zauważalne rezultaty już po pierwszym użyciu. Skóra staje się gładsza, bardziej promienna, a pory są mniej widoczne. Regularne stosowanie może znacząco poprawić teksturę skóry i wyrównać jej koloryt.

Warto jednak pamiętać, że produkt jest bardzo silny i należy go używać z ostrożnością. Zwykle zaleca się stosowanie peelingu raz lub dwa razy w tygodniu, aby uniknąć podrażnień. Przed pierwszym użyciem dobrze jest przeprowadzić test płatkowy, aby upewnić się, że skóra dobrze reaguje na składniki.

'Krwawy' peeling

Produkt z kwasami, i to w dodatku bardzo mocnymi kwasami. Peeling jest zamknięty w szklanej buteleczce z minimalistyczną etykietą. Nałożymy go za pomocą pipetki. Kolor ma czerwony, dlatego też jest nazywany właśnie 'krwawym'. Ma bardzo lejąca konstystencję.
Na twarzy może dawać czasami uczucie pieczenie, szczególnie od razu po aplikacji, ale po chwili ono znika. Koniecznie nie zapominajcie o czasie jaki trzeba go trzymać - warto włączyć sobie budzik, aby go nie przetrzymać. Producent zaleca 10min jednak na początku polecam do max.5, a później do 8, by nie narobić sobie krzywdy.
On naprawdę działa cuda tylko trzeba wiedzieć jak dobrze wprowadzić go do pielęgnacji. Stosowany chociaż raz w tygodniu wyrówna strukturę skóry, zmniejszy widoczność zaskórników/porów, wygładzi i bardzo mocno ją oczyści.
Najlepszy okres dla niego to jesień-zima, gdy słońca jest trochę mniej i nie nabawimy się poparzeń czy przebarwień, choć i tak zalecam stosować SPF50 przez cały rok, a przy tym peelingu to już koniecznie! :)

Dobry peeling kwasowy

Od tego peelingu zaczęłam moją przygodę z kwasami. Myślę, że jest całkiem dobry. Rzeczywiście jego regularne stosowanie pomaga zwężać pory. Ładnie wygładza skórę. Reguluje wydzielanie sebum. Nie zauważyłam, aby mnie podrażniał. Polecam jednak zrobić próbę na skórze. Pachnie trochę jak sfermentowane owoce. Opakowanie wygodne w użyciu. Szklana buteleczka z aplikatorem w formie pipety. Myślę, że jest to produkt godny polecenia.

relikt przeszłości

Jest to bardzo dobry produkt, jednak z perspektywy czasu zrobił on więcej złego niż dobrego dla mojej cery. Moim największym zarzutem jest brak ostrzeżeń i zaleceń ze strony producenta. Jest to zdecydowanie produkt dla skór ze zbudowaną dużą tolerancją na kwasy, bez tego poparzenia chemiczne są praktycznie nie do uniknięcia. Powinien być on również oznaczony jako 18+, nie nadaje się dla młodej cery.
Jest to również produkt, którego stosowanie w większości przypadków jest bezsensowne, W momencie gdy nie replikujemy kremu z filtrem co dwie godziny szczególnie przez kilka dni po użyciu tego produktu bardzo łatwo nabawić się poparzeń skórnych, a nie zawsze jest możliwość reaplikacji. Poparzenia te skutkują przebarwieniami których bardzo ciężko się pozbyć.
Muszę jednak przyznać, że po stosowaniu go mój trądzik praktycznie zniknął, ale przebarwieniami niestety zostałam do dziś

Peeling kwasowy z the Ordinary- hit czy kit?

Jedno wielkie NIE. Nie lubię pisać negatywnych recenzji kosmetyków ale chyba muszę... Ten produkt sprawił, że po jednym użyciu moja twarz cała stała się czerwona! Musiałam ją potem ratować parę dni... Wiem że niektórym ten produkt może się sprawdzić ale jeśli macie suchą/ wrażliwą skórę to lepiej sięgnijcie po coś innego.

Fajny peeling, ale trzeba uważać

Peeling jest dobry, ale może podrażniać, wiec jak czujecie dyskomfort, to od razu trzeba zmyć, bo moze mocno podraznic (ja tak mialam), ale efekt jest wow, czesto do niego wracam, jest wydajny, zapach moze byc troche nieprzyjemny, ale dla mnie to nie bylo problemem.

Działa!

Mój ukochany peeling kwasowy od lat! Jest bardzo mocny, zostawiam go na skórze max. 7 min. Jest lekko żelowy, dobrze się go nakłada, ma dość intensywny zapach ale przyjemny. Jest również bardzo wydajny. Stosuję go raz w tygodniu, najczęściej w sobotę gdy mam self care day :) Moja skóra dzięki niemu jest oczyszczona, pięknie wygładzona, napięta i gotowa do przyjęcia pielęgnacji. Polecam go każdemu - kobietom i mężczyznom!

A ja się zawiodłam

Skusiłam się na zakup bo był to jeden z najbardziej polecanych peelingów kwasowych na rynku, po pierwszym użyciu byłam zachwycona. Widziałam efekt wow i spodziewałam się tego za każdym razem, niestety rozczarowałam się. Przy kolejnych stosowaniach powiedziałabym że nie było efektów wcale, nic na skórze się nie zadziało.

Produkt bardzo fajnie złuszcza naskórek, skóra po użyciu pozostaje gładka, pełna blasku, odświeżona, przy regularnym stosowaniu widać poprawę z redukcją niedoskonałości, jeżeli macie cerę wrażliwą lub z widocznym łuszczeniem musicie uważać na ten produkt, ponieważ może podrażniać, jednak przy cerze, która nie ma zaburzonej bariery hydrolipidowej sprawdzi się świetnie

Nie wiem czy wart

Używałam go kiedy był bardzo dużym viralem z nadzieją ze pomoże mi uporać się z kaszką na twarzy jednak niestety nie było po nim za dużych efektów, przeszkadzał mi tez trochę jego zapach, trochę podrażniał skórę. Na początku stosowania powodował jeszcze większy wysyp na twarzy.

Mój hit, ulubieniec i wybawca ❤️

Ten peeling stosuje w swojej pielęgnacji już prawie trzy lata. Jest to jeden z naprawdę niewielu kosmetyków, którym jestem wierna. I już z całą pewnością mogę powiedzieć, że będę wierna, dopóki tylko będzie produkowany.

Moja skóra jest mieszana w kierunku suchej. Mimo to, mam problemy z rozszerzonymi porami, tendencję do suchych skórek na nosie czy zanieczyszczeń. W okolicach okresu czasem dopadają mnie też jakieś drobne wypryski.

Peeling od The Ordinary radzi sobie dosłownie ze wszystkim, dodatkowo odżywiając moją skórę i zapewniając efekt glow. Moje koleżanki mówią, że mam na twarzy efekt lotniska - jest gładka i błyszcząca bez makijażu i zawsze pytają po czym mi się to robi, a ja zawsze polecam im wtedy ten peeling. Dodatkowo, w moim wieku (34) peeling świetnie radzi sobie ze zmarszczkami mimicznymi.

Stosuje go dwa razy w tygodniu, mniej więcej po 10 minut (czasem chwilę przedłużam nakładając peeling w wannie), nigdy nie nabawiłam się podrażnień, wręcz odwrotnie. Odkąd go stosuję moja skóra wygląda lepiej niż wtedy gdy byłam przed 30stka.

Wydajność jest bardzo dobra, jedną pipeta wystarcza mi na całą buzię. Cena peelingu jest niska porównując ją do działania i efektów, które możemy za jego pomocą uzyskać.

nie dla mnie

Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną, ze skłonnością do niedoskonałości i nie są jej obce kwasy, nawet w wysokich stężeniach. Używałam tego peelingu w czasie kiedy moja skóra była w złym stanie i usilnie poszukiwałam produktu, który będzie w stanie ją uratować - nadmierne wydzielanie sebum, duża ilość niedoskonałości w postaci zaskórników (głównie zamkniętych) rozsianych praktycznie wszędzie na twarzy, nierówny koloryt, sporo przebarwień i przez masę pozytywnych opinii zdecydowałam się na ten produkt. Mam bardzo mieszane uczucia co do efektów, bo po pierwszych aplikacjach faktycznie skóra wyglądała trochę lepiej tzn była gładsza i bardziej promienna, ale w kwestii niedoskonałości czy przebarwień nic się nie działo. Przez kilka miesięcy, zgodnie z zaleceniami producenta regularnie nadkładałam ten peeling na twarz, aż w końcu dałam sobie spokój - efekty były bardzo mizerne. Nie zadowalał mnie chwilowy glow skóry, skoro dalej usiana była w zaskórnikach... Na marginesie ten glow był na prawdę chwilowy, bo skóra wracała do swojej normy już kilkanaście godzin po aplikacji, a i ten efekt wraz z upływem tygodni stawał się coraz mniej zauważalny. Niewiele też zmieniło się w ilości wydzielanego sebum, rozszerzonych porów i widoczności przebarwień. Myślę, że moja skóra po prostu nie polubiła się z tym peelingiem, choć teoretycznie jest on stricte skierowany do rozwiązywania problemów, z którymi się borykała. A co do opakowania i ogólnych wrażeń z samego procesu użytkowania - do opakowania nie mam zastrzeżeń, lubię kosmetyki w buteleczkach z pipetą. Peeling jest dość lejący, trzeba przyzwyczaić się do jego formuły i nauczyć się nakładać go tak, aby trafiał tylko na twarz a nie gdzieś dookoła zwłaszcza, że ma ciemny, czerwony kolor i słabo wygląda np na ubraniu ;) w ogólnym rozrachunku biorąc pod uwagę jego cenę, która nie jest wysoka i masę jednak pozytywnych opinii na jego temat myślę, że dobrze zrobiłam decydując się na jego zakup i sprawdzenie - przynajmniej nie będę się zastanawiać czy może to jest właśnie "tej jedyny" i spokojnie mogę skreślić go z listy.