The Ordinary, AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution (Peeling kwasowy AHA 30% + BHA 2%)

AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution - peeling kwasowy służący do złuszczania skóry na wielu poziomach. Przeznaczony głównie dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, z wypryskami, zanieczyszczonymi porami czy bliznami potrądzikowymi. Preparat odpowiedni jest także dla cery suchej, dojrzałej, zniszczonej jako intensywna kuracja złuszczająca, rozjaśniająca przebarwienia po wypryskach i opalaniu. Wygładza skórę i odświeża jej koloryt bez względu na wiek.
Działanie produktu:
reguluje odnowę komórek skóry,
spłyca drobne zmarszczki,
poprawia koloryt,
wpływa na produkcję kolagenu, zwiększa elastyczność i jędrność skóry,
nawilża i wygładza,
wzmacnia barierę lipidową naskórka, poprzez stymulację produkcji ceramidów,
działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie,
przyśpiesza gojenie wyprysków oraz wspomaga redukcję blizn i śladów potrądzikowych,
zapobiega wrastaniu włosów po depilacji.

Uwaga: Nie stosować na wrażliwej czy delikatnej skórze. Podczas aplikacji kwasów należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Unikaj kontaktu z oczami. W przypadku utrzymującego się podrażnienia na skórze należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. Produkt nie powinien być używany więcej niż dwa razy w tygodniu. Zalecamy stosowanie go w nocy.

Kosmetyk ma ph wahające się między 3,5 a 3,7; nie zawiera alkoholu, olejów, silikonów, glutenu, soi i orzechów. Jest wegański a podczas jego produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Data ważności: 12 miesięcy od otwarcia.

Ekstra!

Peeling w tej formie jest rewelacyjny. Na początku używania może szczypać, ale to normalne przy kwasach. Skóra po użyciu jest miękka, oczyszczona, idealna pod dalszą pielęgnację. Dodatkowo po dłuższym stosowaniu rozjaśnia przebarwienia. Na pewno zaopatrzę się w kolejną buteleczkę.

Peeling kwasowy. Czy to bezpieczne?

Jeden z hitów nad hitami okresu jesienno-zimowego! Dzięki niemu moja skóra staje się sprężysta, zaskórniki są mniej widoczne, niedoskonałości i niewielkie blizny znikają do zera! Czym więcej zmian, tym vardziej czuć szczypanie na skórze, które ustępuje po kilku minutach. Używam go po okresie letnim, aż do wczesnej jesieni, wspomagając się oczywiscie filtrem spf50. Wystarczy raz w tygodniu, aby efekt był bardzo widoczny. Jak to kwasy, zapach jest trochę odpychający, ale można się do niego przyzwyczaić. Stosuję go zawsze na noc, najlepiej w wieczór przed dniem wolnym od pracy, aby nie nakładać podkladu i nie obciążać skóry po zabiegu.

Cudo!

Kupiłam zachęcona poleceniami na instagramie i....nie zawiodłam się.
Po pierwszym użyciu widziałam już efekty, chociaż warto wpsomnieć, by za pierwszym razem nie nakładać go na całe 10 minut jak sugeruje producent, ponieważ w przypadku delikatnych cer może to być za długo. Dlatego warto z każdym uzyciem minimalnie zwiększać czas jaki trzymamy kwas na twarzy.
Ja kupiłam go, poniewaz mialam wiele przebrawień z którymi nie mogłam sobie poradzić nawet kremami z witaminą c. Po pierwszym użyciu (nałożylam kwas na jakieś 6 minut) widziałam na drugi dzień, że przebarwienia były duzo mniej widoczne. Postanowiłam uzywać go raz w tygodniu. Po takiej kuracji przez pare tygodni po przebarwieniach nie było już śladu. Cera była promienna, zniknęła też kaszka na czole, z którą od czasu do czasu miałam problemy.
W internecie zalecane jest uzywanie tego kwasu jesienią i zimą oraz stosowanie kremów z filtrem podczas gdy używamy tego kwasu. Ja robiłam go tez wiosną i poczatkiem lata, uzywalam kremów z filtrem i nie zauwazyłam by powstawały nowe przebarwienia.
Jak dla mnie jest totalnie wart swojej ceny! A nawet powiedzialabym, ze w stosunku do tego jak wiele ma wlasciwosci i jak na wiele dolegliwosci pomaga, to cena jest zdecydownie za niska. Każda kobieta zmagająca się z przebarwieniami i kaszką na twarzy powinna mieć go w swojej łazience!
Polecam!

mój absolutny hit

Uwielbiam ten produkt i chętnie będę do niego wracać. Początkowo nie widziałam dużych efektów, jednak gdy zaczęłam używać go 2 razy w tygodniu, to wiedziałam, że to będzie miłość :)
Skóra jest bardzo dobrze złuszczona, oczyszczona, a koloryt skóry wyrównany. Muszę również zaznaczyć, że nie przesusza skóry. Niedoskonałości są zdecydowanie mniej widoczne, a skóra wygląda na promienną, zdrową i młodszą.
Absolutny hit.

Cudo!

Wcześniej dużo słyszałam o zaletach tego produktu, a że wprowadziłam kurację kwasami do mojej pielęgnacji jakiś czas temu, przestawiłam się z innej marki na The Ordinary.

I to był strzał w dziesiątkę!
Ten kwas jest świetny - moja cera (mieszana) bardzo go polubiła.

Produkt delikatnie złuszcza naszą skórę - w moim przypadku praktycznie niezauważalnie, gdyż stosuję również tonik z tej firmy, który na bieżąco pozbywa się martwego naskórka, dzięki czemu, nie mam odrywających się, nieestetycznych płatów naskórka na twarzy.

Świetnie radzi sobie z rozszerzonymi porami - cera jest wygładzona, napięta i nawilżona oraz z przebarwieniami, które sukcesywnie rozjaśnia.

Perełka jakich mało

To mój pierwszy peeling kwasowy i już jestem zakochana. Mocny, może podrażniać, ale mojej cerze to niestraszne. Kosztuje ok. 35zł, zamknięty w klasycznej dla the ordinary buteleczce. Sam płyn jest delikatnie gęsty, cudnie różowy i bez zapachy. Bez problemu rozprowadza się po cerze. Może delikatnie szczypać! Jest naprawdę ostry. Jeśli macie cerę skłonną do podrażnień, to może wam się nie sprawdzić. Peeling zostawiam na około 5-7 minut, bo boję się, że przeżre mój naskórek. Po zmyciu (co jest małym problemem, bo delikatnie żelowa konsystencja wymaga kilku minut aby zejść) cera jest absolutnie niesamowicie delikatna, miękka, złuszczona i młoda. On nie tylko pozbywa się naskórka, ale ujędrnia i po prostu robi cuda. Prócz tego jest naprawdę wydajny, szczególnie, że wystarczy go użyć jedynie raz w tygodniu aby osiągnąć zadowalający efekt. Ja jestem naprawdę ogromnie zadowolona i prawie zszokowana, że tak późno go odkryłam. Będę wracać, nie zdradzę go już z niczym innym.

Mój HIT

Kupiłam ten produkt po zapoznaniu się z recenzjami,wcześniej szukając jakiegoś peelingu kwasowego.Mam cerę bez zmarszczek ,mieszana ,ale z masą takich jakby maleńkich pryszczyków podskórnych na czole -choć to niezbyt dobra nazwa,oraz z rozszerzonymi porami. Myślałam,że już mi nic nie pomoże na to moje czoło i pory bo niejednego peelingu już używałam ,ale cud!! Otóż trzy razy użyłam ten peeling i po pierwsze cerę mam jak wygładzoną,jednolitą -naprawdę ! Po drugie ,,syfki'' na czole zmniejszyły się i to bardzo ,nie mówiąc o rozszerzonych porach!!! Skóra jest gładziutka,napięta.Trzymam troszkę dłużej niż zaleca producent bo 15 minut,ale żadnej szkody nie zauważyłam. Po nim nakładam maseczkę .Jestem bardzo zadowolona ponieważ naprawdę robi to co obiecuje producent.Efekt jest po pierwszym użyciu .

Warto mieć

Nie jest to produkt rewolucyjny, ale zdecydowanie warto go mieć w swojej domowej apteczce. Trzymany na buzi 10 minut daje dobry efekt, poczucie dogłębnego oczyszczenia i rozjaśnienia. Trzeba go dobrze zmyć, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Raz na jakiś czas jest fajnym dodatkiem pielęgnacyjnym.

W końcu idealny produkt!

Produkt kupiłam za namową kuzynki z Londynu.
Przeczytałam instrukcję od deski do deski i nałożyłam.
Produkt ma przyjemny, lekko kwaskowaty zapach, kolor bordo. Nakładamy na oczyszczoną i SUCHĄ skórę. Max 10 minut. Serio. 10 minut max. Po dłuższym czasie można poparzyć sobie skórę. Po nałożeniu lekko piecze, zwłaszcza w okolicy płatków nosa, ale da się przetrwać.
Po zastosowaniu używam produktów z aloesem w celu wyciszenia skóry.
Efekt wow jest już po pierwszym zastosowaniu. Skóra jest gładka i delikatna.
Ja używam raz na 2 tygodnie. Kilka razy miałam wysyp, ale uznałam to za proces oczyszczania się skóry, teraz już się ten problem nie pojawia. Polecam :)

Kwasy! Polubiłam ! ❤

Tak więc rytualne 10 min to sama przyjemność. Buźka jest gładka, oczyszczona, promienna, znikają krostki, zmniejsza pory i cera jest mniej świecąca. Ideał ❤
Dostałam ten cacy kosmetyk w prezencie od koleżanki. Trochę się obawiałam bo konsystencja wygląda jak krew (gęsta czerwona maź). Serio jak krew :D Jednak nie ma co się obawiać bo peeling jest wspaniały i co uwielbiam w kosmetykach najbardziej- widać od razu efekty!
Co więcej po kontakcie z białą bluzką sprał się bez problemu. Za co ogromny plus bo w końcu kolor i gęstość niepokoją w takiej sytuacji :)

Totalnie odmienił moją skórę

Posiadam cerę mieszaną, żadne kwasy nie są mi straszne, ponieważ regularnie w okresach zimowych chodziłam na zabiegi do kosmetyczki i miałam na twarzy większe stężenia. Ogólnie uwielbiam kwasy i nie wyobrażam sobie bez nich pielęgnacji.
O tym peelingu słyszałam tak dużo pozytywnych opinii, że w końcu postanowiłam go kupić.
Pierwszego dnia podeszłam ostrożnie, chciałam sprawdzić jak się zachowa, potrzymałam go 5 min, troszkę popiekło, nie miałam reakcji żadnej złej, wiec w następnym tygodniu przetrzymałam 8min, za tydzień 9min i tak doszłam do 10min.
Stosuję go raz w tygodniu (nawet teraz, stosuję codziennie 50SPF ochronę przeciwsłoneczną i nie wystawiam się na promienie słońca) - to co on robi to jest magia! Pory zwężone, cera promienna, błyszcząca zdrowym blaskiem, pryszczne na drugi dzień wyciszone, niektóre mi znikły od razu. Sebum uspokojone, uwielbiam ten produkt. Należy z nim uważać ale jest warty każdej złotówki!

Porządny ale wcale nie taki mocny

'Krwawy peeling' trafił w moje ręce ponad 6 miesięcy temu i właśnie wtedy zaczęłam używać go regularnie 1 raz w tygodniu. Uważam, że taka częstotliwość jest wystarczająca. Czytałam na zagranicznych forach, że niektórzy stosowali go 3 razy w tygodniu i uszkodzili warstwę hydrolipową swojej cery. Widoczne to było po tym, że istniejące blizny zamiast znikać robiły się coraz ciemniejsze. Tego na pewno nie chcemy więc zalecam ostrożność, szczególnie jeśli nigdy nie mieliście do czynienia z kwasami.

Kwasy AHA w takim stężeniu są niestety rzadkością w sklepach dlatego cieszy mnie dostępność tego produktu i jego przystępna cena. Jeżeli nie masz doświadczenia z kwasami zacznij od kilku minut i stopniowo ten czas wydłużaj. Ze szczypaniem bywa różnie, czasami strasznie mnie szczypie przy innym razie praktycznie wcale, jest to zapewne połączone z ogólnym stanem skóry, pieczenie zauważam gdy skóra jest lekko przesuszona.

Bardzo lubię stosować ten peeling na wieczór przed ważnym spotkaniem czy wyjściem. Po zastosowaniu peelingu skóra jest aksamitna, świetnie wchłania wszystkie specyfiki, które nakładam tuż po. Na drugi dzień makijaż nie tylko świetnie się nakłada ale również świetnie wygląda. Kilka koleżanek zwróciło uwagę, że mam naprawdę gładką skórę, czyli produkt działa :) Skóra wygląda świeżo, jest rozjaśniona i przygotowana na dalsze etapy pielęgnacji. W moim przypadku nie jest to jednak efekt, który utrzymuje się długo, max 2 dni. Lubię zastosować tuż po maskę w płacie, szczególnie taką trzymaną w lodówce, moja cera to lubi.

Uważam, że nie jest to produkt, który zdziała cuda, nie obudzimy się nagle z perfekcyjną skórą. Działa dość delikatnie, nie jest to działanie dogłębne i długofalowe jednak jest widoczne. Pomaga podtrzymać efekt zdrowej skóry jeśli już uda nam się taki osiągnąć. Jako osoba, która ma już jakieś doświadczenie z kwasami przyznam, że ten peeling wcale nie jest aż taki mocny. Według mnie działa jak średnio-mocny mechaniczny peeling. Jest natomiast fajną alternatywą, jeśli ktoś nie chcę stosować peelingów z drobinkami. Stężenia peelingów kwasowych u kosmetyczek są zdecydowanie wyższe dlatego nie jest to produkt, który nam takie zabiegi zastąpi. Natomiast jest to świetny sposób na domową pielęgnacje.

Kolor jest trochę nietrafiony, mój partner zawsze ma przerażenie w oczach gdy widzi mnie z tym specyfikiem na twarzy i pyta czemu wysmarowałam się krwią, także efekt rodem z horroru gwarantowany ;)