Żelazko do twarzy – jak działa i czy rzeczywiście prasuje zmarszczki? Efekty i opinie
Prasowanie zmarszczek z użyciem żelazka do twarzy to nieinwazyjny i stosunkowo niedrogi zabieg (jedna wizyta to koszt ok. 100 zł), który przynosi obiecujące efekty. Można wykonać go także w domu przy użyciu odpowiedniego sprzętu i kosmetyków.

Żelazko do twarzy, który ma prasować zmarszczki może brzmieć dziwnie, śmiesznie i nierealnie, ale rzeczywiście w gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy zabieg o takiej nazwie. Jak na prasowanie przystało, wykonuje się go urządzeniem mającym wygładzić powierzchnię skóry na twarzy. Jeśli chcesz poprawić jędrność swojej skóry, dogłębnie ją odżywić i pozbyć się zmarszczek, a na samą myśl o chirurgii estetycznej włos jeży ci się na głowie, prasowanie zmarszczek może okazać się idealne dla ciebie. Jak działa, jakie przynosi efekty i jakie są opinie na jego temat?
Zobacz także: Zmarszczki mimiczne – jak je rozpoznać i jak im zapobiegać
Spis treści:
- Czym jest żelazko do twarzy?
- Kto powinien stosować żelazko do twarzy?
- Żelazko do twarzy – efekty i opinie
- Stosowanie żelazka do twarzy w domu
Czym jest żelazko do twarzy?
Żelazko do twarzy to tak naprawdę niewielka głowica, za pomocą której tkanki skóry poddawane są elektrostymulacji tens. Poddanie skóry działaniu prądu zmusza komórki skóry do intensywnej regeneracji, dzięki czemu poprawie ulega praca układu limfatycznego i mikro krążenie. W skrócie prowadzi to do redukcji napięcia mięśniowego (jednej z przyczyn powstawania zmarszczek), odżywienia, nawilżenia i dotlenienia skóry. Zabieg, choć nieinwazyjny i szybki, nie należy do najprzyjemniejszych. Nie boli, ale oddziaływanie prądu jest odczuwalne w formie mrowienia (intensywność elektrostymulacji jest dobierana indywidualnie w zależności od progu wytrzymałości osoby poddawanej zabiegowi).
Kto powinien stosować żelazko do twarzy?
Żelazko do twarzy stosuje się na uprzednio oczyszczoną cerę, a na koniec zabiegu nakłada się na twarz maskę lub krem nawilżający. Cała procedura nie trwa długo, mniej więcej 40 minut.
Oto kilka zaleceń do przeprowadzenia zabiegu:
- spadek jędrności skóry twarzy
- pojawiające się zmarszczki
- „druga broda”
- tzw. chomiczki, czyli opadający owal twarzy
- kurze łapki
- opadająca powieka górna
- sińce pod oczami
Żelazko do twarzy – efekty i opinie
Żelazko do twarzy już po pierwszym użyciu przynosi efekty w postaci bardziej jędrnej, napiętej i elastycznej skóry o wyrównanym kolorycie. Potwierdzają to opinie zarówno młodych kobiet, które chcą pozbyć się pierwszych zmarszczek, jak i dojrzałych pań, które chcą zniwelować oznaki starzenia skóry. Już dwa zabiegi prasowania są w stanie zauważalnie zminimalizować pierwsze zmarszczki wokół oczu, rozjaśnić cienie pod oczami i wyrównać ogólny koloryt skóry. W przypadku dojrzałej lub/i bardziej problematycznej cery, kosmetyczka zapewne zleci większą ilość zabiegów. Ale zwykle cztery wizyty wystarczą, by skutecznie spłycić zmarszczki i poprawić gęstość skóry. Co ważne, żelazko do twarzy daje naturalnie wyglądające efekty bez tzw. maski manekina.

Stosowanie żelazka do twarzy w domu
Żelazko do twarzy możesz także używać w warunkach domowych. To jednak dużo większa inwestycja. Samo urządzenie to koszt ok. 1,5 tysiąca złotych. Do tego dochodzi koszt kosmetyków – jedna ampułka kosztuje ponad 200 zł. Zaletą jest możliwość dokupienia dodatkowych przystawek, za pomocą których można pielęgnować nie tylko twarz, ale także ciało i skórę głowy. Stosowanie żelazka do ciała pomaga w pozbyciu się cellulitu i oznak starzenia się skóry na ramionach, brzuchu, pośladkach i udach. Końcówka do pielęgnacji skalpu wzmacnia włosy, odżywia i pobudza skórę głowy.
Urządzenie do domowego prasowania zmarszczek wykorzystuje tę samą technologię, na której oparte są urządzenia stosowane w profesjonalnych salonach – wysyła ładunek elektryczny, który przenika w głąb skóry. Testy kliniczne wykazały, że po miesiącu regularnych zabiegów wykonywanych trzy razy w tygodniu zauważono redukcje zwiotczenia skóry i poprawę jej elastyczności i jędrności o prawie 50%. Opinie osób biorących udział w badaniu w przeważającej ilości potwierdzają poprawę nawilżenia i większą promienność skóry (ok. 80% respondentów zauważyło u siebie taki efekt).