Cellulit nie jest żadnym powodem do wstydu, chociaż ze względów estetycznych każda z nas chciałaby go możliwie zredukować. Sezon bikini z dnia na dzień coraz bliżej (no dobra, może trochę szybciej przyjdzie czas na szorty - ale w nich też wyeksponujemy nogi)! Jeśli brak ci determinacji do diety i ćwiczeń (są najskuteczniejsze) zaś o aplikacji kremów ujędrniających regularnie zapominasz, polecamy znaleźć jeden wieczór w tygodniu na peeling skóry. Oczywiście im więcej uwagi będziemy poświęcać skórze, tym lepsze efekty zyskamy. Sprawdź, jakie sposoby na walkę z cellulitem są najskuteczniejsze.

Reklama

Spis treści:

  1. Peeling na cellulit
  2. Jak stosować peeling na cellulit?
  3. Jak często stosować peeling?
  4. Domowy peeling kawowy na cellulit
  5. Rozgrzewający peeling z cynamonem na cellulit
  6. Peeling na cellulit z Rossmanna

Peeling na cellulit

Mechaniczne peelingi, popularnie nazywane "ździerakami", mają zbawienny wpływ na skórę całego ciała - likwidują nagromadzone martwe komórki, pobudzają mikrokrążenie i perfekcyjnie wygładzają. Taki masaż to świetna broń w walce z cellulitem - wiele produktów zawiera wyszczuplające składniki, takie jak kofeina, które dodatkowo potęgują efekt zabiegu. Wieczór z peelingiem to także wyjątkowa forma relaksu - uczucie orzeźwienia i odprężenia gwarantowane.

Getty Images

Specjalnie dla was zebrałyśmy propozycje najlepszych peelingów z różnych półek cenowych, które perfekcyjnie złuszczają naskórek i pomagają zredukować pomarańczową skórkę. Mają świetne składy i piękne zapachy - każda z was znajdzie coś dla siebie!

Jak stosować peeling na cellulit?

Peeling na cellulit jest bardzo intuicyjny i nie trzeba opracowywać specjalnej rutyny, aby go zastosować. Możemy aplikować go równie na ogolone, jak i pokryte włoskami ciało. Uczulamy jednak, że peelingu nie należy nakładać od razu po goleniu. Możemy w ten sposób podrażnić skórę, która po kontakcie maszynką jest dość uwrażliwiona. Peeling najlepiej zaaplikować dzień lub kilka godzin przed depilacją. Pozbędziemy się w ten sposób martwego naskórka, a skóra będzie jednocześnie lepiej przygotowana do depilacji. W sezonie letnim warto robić peeling również przed opalaniem. Skóra w ten sposób lepiej chłonie słońce, a opalenizna utrzymuje się znacznie dłużej.

Zobacz także

Jak prawidłowo nakładać peeling na cellulit? Podczas kąpieli/prysznica moczymy skórę ciepłą wodą. Następnie nabieramy na dłoń wystarczającą ilość produktu i okrężnymi ruchami nakładamy na skórę. Warto wykonać przy tym delikatny masaż, który pobudzi mikrokrążenie skóry. Po zmyciu peelingu można uzupełnić pielęgnację o balsam nawilżający i masażer antycellulitowy.

Jak często stosować peeling?

Częstotliwość złuszczania należy dobrać do potrzeb i reakcji skóry. To samo dotyczy tego, jak mocno aplikujemy produkt. Peeling na cellulit należy nakładać 1-2 razy w tygodniu, co jest całkowicie wystarczające. Jeśli będziemy sięgać po niego zbyt często, możemy narazić skórę na podrażnienia i uszkodzenie bariery ochronnej. Warto wrócić również uwagę na to, jaką grubość mają ziarna peelingu. Jeśli na co dzień wasza skóra na tendencję do podrażnień, lepiej sięgnąć po produkty drobnoziarniste.

Domowy peeling kawowy na cellulit

Peeling z kawy to najpopularniejszy domowy przepis na pozbycie się cellulitu. Dla fanek kawy jest to świetny dodatek pielęgnacyjny ze względu na wspaniały zapach. Kofeina stymuluje krążenie, zmniejsza cellulit i sprawia, że skóra staje się wzmocniona i odporna na uszkodzenia. Ponadto bardzo sprawnie przenika do głębszych warstw skóry i redukuje wszelkie nierówności. Kolejną zaletą peelingu jest to, że potrzebujemy dosłownie kilku składników, które znajdziemy w domu. Jedynym minusem jest to, że po zakończonej pielęgnacji czeka nas małe sprzątanie wanny/prysznica.

Czego potrzebujemy do wykonania domowego peelingu z kawy? Oczywiście kawy drobnoziarnistej lub kubka fusów. Drugim składnikiem jest olejek bazowy, który połączy całość i jednocześnie nawilży skórę. Możecie wykorzystać tutaj oliwę z oliwek lub olejek makadamia.

Kiedy mamy już przygotowane wszystkie składniki możemy przejść do wykonania peelingu. Kubek z fusów z kawy łączymy z kilkoma łyżeczkami olejku, tak aby powstała mokra masa. Następnie przygotowaną mieszankę nakładamy na suchą i oczyszczoną skórę, jednocześnie wykonując masaż. Kawę możemy pozostawić na skórze na około 20 minut, po czym należy ją dokładnie spłukać letnią wodą.

Getty Images

Rozgrzewający peeling z cynamonem na cellulit

Peeling cukrowy również jest dość popularny. Rozgrzewająca mieszanka jest świetna dla skóry z cellulitem oraz tej, na której znajdują się przebarwienia. Pobudza mikrokrążenie krwi i limfy, co jest kluczowe przy walce z cellulitem. Niewiele osób wie, że cynamon ma wpływ na zdrowie i warto wykorzystywać go w codziennej pielęgnacji. Bardzo często jest wykorzystywany również do kosmetyków odchudzających, jak balsamy czy kremy. Poza właściwościami pielęgnacyjnymi taki peeling ma również świetny zapach, który potrafi umilić każdy rytuał pielęgnacyjny.

Jakie składniki są potrzebne do wykonania peelingu na cellulit z wykorzystaniem cynamonu? Łyżka przyprawy, o której wspomniałyśmy wcześniej, brązowy cukier oraz 3-4 łyżki oleju ze słodkich migdałów. Kiedy wymieszamy wszystkie składniki, należy gotową mieszankę przełożyć do szklanego słoiczka, dzięki czemu będziemy mogły wykorzystać peeling kolejny raz bez ponownego przygotowania. Peeling należy stosować dokładnie tak samo, jak ten z kawy. Wystarczy aplikować go raz w tygodniu, aby uporać się z martwym naskórkiem a na dłuższą metę pozbyć się cellulitu.

Getty Images

Peeling na cellulit z Rossmanna

Gruboziarnisty peeling do ciała Multimodeling Ziaja to must-have jeśli nie macie czasu na zrobienie domowego peelingu. Wybrałyśmy jeden z najlepiej ocenianych peelingów z Rossmanna, który w regularnej cenie dostępny jest za około 13 zł. Ten produkt ma silne właściwości antycellulitowe i wygładzające. Producent położył duży nacisk na składniki aktywne, które zapobiegają nierównomiernemu rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Foskolina z pokrzywy poprawia mikrorzeźbę skóry i zmniejsza widoczność cellulitu. Podobne działanie wykazuje wapń otrzymywany z algi czerwonej, który również znalazł się w składzie. Naszą uwagę zwrócił bogaty kompleks Bio-Ca2+ Coralliny Officinalis. Według obietnic producenta poprawia sprężystość oraz jędrność skóry.

mat. prasowe

Zdanie Wizażanek jest dla nas najważniejsze, bo to dzięki ich opiniom możemy stwierdzić czy produkt faktycznie spełnia swoją funkcję. Peeling Ziaja otrzymał ocenę 4,3/5 gwiazdek, co oznacza, że jest naprawdę wart zakupu i uwagi. Recenzentki przyznały, że peeling redukuje cellulit, a do tego pozostawia skórę ujędrnioną.

Reklama

Polecacie inne sprawdzone sposoby na walkę z cellulitem?

Reklama
Reklama
Reklama