5 sprawdzonych ćwiczeń na płaski brzuch
Ćwiczenia na płaski brzuch wcale nie muszą być utrapieniem. Jeśli tylko będziesz je wykonywała systematycznie, sama zauważysz, że z każdym kolejnym dniem przychodzi Ci to z większą łatwością. Na dobry początek prezentujemy 5 skutecznych ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha.

Przy każdym ćwiczeniu pamiętaj o oddechu! Wdech w momencie rozluźnienia i wydech, kiedy napinasz mięśnie. Gotowa do pracy nad wymarzoną sylwetką?Sprawdź także, jak wyszczuplić talię oraz listę 5 aplikacji fitnessowych, które warto pobrać!Podejmij z nami WYZWANIE: płaski brzuch w miesiąc!
1 z 5

Klasyczne ćwiczenia na płaski brzuch
Leżąc na podłodze, ugnij lekko kolana. Ręce załóż na karku, jednak pamiętaj, by ciało unosić do pozycji pionowej siłą napiętych mięśni brzucha, nie zaś „dźwigać” głowę rękoma.
Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. Z czasem zwiększaj ich liczbę.
Sprawdź także, jak prawidłowo robić brzuszki!
2 z 5

Nogi ugięte w kolanach
Zmodyfikuj wykonywane przed chwilą ćwiczenia poprzez ugięcie kolan tak, aby tworzyły kąt 90 stopni.
Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. Z czasem zwiększaj ich liczbę.
3 z 5

Ćwiczenia na brzuch z uniesionymi nogami
Leżąc na podłodze, unoś tułów przy jednocześnie uniesionych nogach i wyprostowanych rękach. Dla ułatwienia, początkowo ręce możesz zapleść na karku. Przy każdym uniesieniu spinaj mięśnie brzucha.
Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń. Z czasem zwiększaj ich liczbę.
4 z 5

Ćwiczenia mięśni skośnych brzucha
Leżąc na podłodze, dociągaj prawy łokieć do lewego kolana, a następnie zmień strony – lewy łokieć do prawego kolana. Przez cały czas kontroluj oddech. Dla utrudnienia ćwiczenia, wolną rękę oprzyj wyprostowaną na podłodze lub obie dłonie zapleć na karku.
Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń NA KAŻDĄ STRONĘ. Z czasem zwiększaj ich liczbę.
5 z 5

Ćwiczenia na płaski brzuch – PLANK
Przyjmij pozycję jak na zdjęciu: przedramiona oparte na podłodze tworzą kąt prosty w łokciach, ramiona na szerokość barków, łopatki ściągnięte, brzuch napięty podtrzymuje kręgosłup, głowa nie zwisa – stanowi przedłużenie kręgosłupa, nogi proste.
W takiej pozycji postaraj się wytrzymać co najmniej 30 sekund. Z czasem dokładaj po 5-10 sekund.