kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
kosmetyki kerastase
Wyniki testu
najlepsze diety odchudzające efekty
Prostock-Studio/iStock
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

To TOP 4 najlepsze diety odchudzające 2022 roku według rankingu U.S. News & World Report. Ocenione zostały zarówno na podstawie szybkości utraconych kilogramów, jak i walorów zdrowotnych. Na tych dietach możecie schudnąć nawet 1 kg w skali tygodnia, i kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów w ciągu roku!

Najlepsze diety odchudzające, które znajdziecie w zestawieniu, oparte są na ograniczaniu niektórych grup posiłków, co wpływa na ich kaloryczność. W zależności od wybranej diety powinniśmy zminimalizować ilość spożywania węglowodanów, mięsa, wysokokalorycznej żywności lub zastąpić klasyczne posiłki zdrowymi zamiennikami. Sprawdźcie, na czym polega dieta Atkinsa, dieta wolumetryczna i inne diety odchudzające tego roku!

Spis treści:

 1. Szybka dieta odchudzająca Atkinsa
 2. Flexitarianzm - zdrowa dieta odchudzająca
 3. Prosta dieta odchudzająca wolumetryczna
 4. Skuteczna dieta odchudzająca Weight Watchers

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Szybka dieta odchudzająca Atkinsa

Dieta Atkinsa jest dietą niskowęglowodanową. Składa się z czterech faz, zaczynamy od przyjmowania niewielkiej ilości węglowodanów i stopniowo jemy ich coraz więcej. W fazie pierwszej dozwolone jest 20 gramów dziennie, ale aż od 12 do 15 gramów powinno pochodzić warzyw podstawowych bogatych w błonnik. Takie parametry mają być idealne do bardzo szybkiej utraty wagi. Teoria tej diety opiera się na tym, że ograniczając węglowodany, organizm musi korzystać z innego źródła energii, a mianowicie zmagazynowanego tłuszczu.

dieta Atkinsa
Aamulya/iStock

Istnieją też dwie inne wersje diety Atkins:

 • Atkins 40 dla osób, którzy mają mniej niż 40 funtów do zrzucenia (do około 18 kg),
 • Atkins 100 dla osób dążących do utrzymania obecnej wagi.

Podstawowe zasady:

 1. Minimum 12 do 15 gramów węglowodanów netto dziennie, głównie w oparciu o warzywa.
 2. Trzy porcje białka o wadze od 4 do 6 uncji dziennie.
 3. Dwie do czterech porcji dodanego tłuszczu dziennie.

Spadek wagi zależy od wielu czynników - wagi początkowej, tego jak nasza dieta dokładnie wygląda, ile się ruszamy. Na podstawie badań oceniono, że średnio traci się na niej około 8 kg w okresie od 6 miesięcy do 12, jednak badania te nie brały pod uwagę innych parametrów. Średnio na diecie w ciągu roku można pozbyć się około 11% pierwotnej wagi, jednak po zakończeniu diety badani tyli zazwyczaj o około 3%.

Flexitarianzm - zdrowa dieta odchudzająca

Flexitarianizm zakłada, że nie musimy całkowicie eliminować mięsa, aby czerpać korzyści zdrowotne z wegetarianizmem. W tej diecie chodzi o to, by żywić się wegetariański przez większość czasu, ale można również co jakiś czas zjeść posiłek z mięsem. Osoby stosujący tę dietę nie tylko schudną, ale mogą poprawić ogólny stan zdrowia. Pamiętajmy jednak, że na tej diecie nie schudniemy w ciągu miesiąca.

Przy tej diecie zdecydowanie rzadziej pojawiają się:

 • choroby serca,
 • cukrzyca,
 • nowotwory.

flexitarianizm
vaaseenaa/iStock

Osoby na tej diecie mają tendencję do spożywania mniej kalorii, mniej ważą i mają niższy wskaźnik tkanki tłuszczowej niż osoby jedzące mięso na co dzień. Niestety nie mamy tutaj gwarancji schudnięcia, gdyż musimy zwrócić uwagę także na to, jakie posiłki spożywamy. Jeśli położymy nacisk na roślinną część diety i kaloryczność posiłków, to z pewnością zrzucimy wagę. Chodzi tutaj przede wszystkim o jedzenie dużej ilości owoców, warzyw, fasoli, soczewicy i produktów pełnoziarnistych, które są bardzo sycące, ale mają mało kalorii. W innym przypadku możemy nawet przytyć, gdyż flexiwegetarianizm może się opierać również na fast-foodach, słodyczach i niezdrowych przekąskach.

Zobacz także: Jak schudnąć 10 kg? Ćwiczenia, dieta, przykładowy jadłospis

Prosta dieta odchudzająca wolumetryczna

Wolumetryzm jest bardziej podejściem do jedzenia niż dietą ustrukturyzowaną. Chodzi o to, by skupiać się w swojej diecie na odpowiednich grupach produktów i ograniczać inne. 

Jedzenie podzielone jest na cztery grupy:

 • kategoria pierwsza (bardzo niska gęstość): obejmuje owoce i warzywa z małą zawartością skrobii, beztłuszczowe mleko i zupę na bazie bulionu.
 • kategoria druga (o niskiej gęstości): obejmuje owoce i warzywa ze skrobią, zboża, płatki śniadaniowe, niskotłuszczowe mięso, rośliny strączkowe i niskotłuszczowe dania z mieszanki składników z różnych grup,
 • kategoria trzecia (średnia gęstość): obejmuje mięso, sery, pizzę, frytki, sosy, pieczywo, lody i ciasto,
 • kategoria czwarta: (o dużej gęstości): obejmuje krakersy, chipsy, cukierki , ciastka, orzechy, masło i olej.

W diecie skupiamy się pierwszej i drugiej grupie, pilnujemy wielkości porcji w kategorii trzeciej i jak najbardziej ograniczamy spożywanie produktów z kategorii czwartej.

dieta wolumetryczna
Kiwis/iStock

Ta dieta nie ma ścisłych zasad, dlatego bardzo ciężko ocenić ile kilogramów możemy na niej dokładnie schudnąć. W badaniach obliczono jednak, że już zastąpienie jednego posiłku kategorii czwartek na posiłek kategorii pierwszej lub drugiej pomoże nam pozbyć się około 5 kg w ciągu roku. W przypadku bardzo rygorystycznego podejścia do diety, możemy stracić nawet kilkanaście lub więcej kilogramów w ciągu roku.

Skuteczna dieta odchudzająca HMR Program

HMR program to nie sama dieta, a pełen program zmiany stylu życia, którego celem jest zmniejszenie kalorii poprzez zastąpienie posiłku dodatkiem owoców i warzyw, aby stworzyć sycące, pożywne, niskokaloryczne posiłki i przekąski. Opiera się na holistycznej strategii zdrowego i zrównoważonego stylu życia, takich jak zwiększenie aktywności fizycznej i przyjęcie zdrowszych nawyków żywieniowych.

Zasady:

 1. Spożywanie zamienników posiłków HMR – niskokaloryczne koktajle, posiłki, batony odżywcze i wieloziarniste płatki na ciepło – są spożywane zamiast innych posiłków i przekąsek.
 2. Spożywanie owoców i warzyw, które są naturalnie niskokaloryczne, pomaga wypierać z diety produkty wysokokaloryczne.
 3. Posiłki, które są połączeniem owoców, warzyw i zamienników posiłków HMR.
 4. Aktywność fizyczna.

Na tej diecie traci się średnio do 10 kg. Przy rygorystycznym przestrzeganiu programu około 18 kg w 18 tygodni, oznacza to stratę 1 kg dziennie. Takie dobre wyniki są efektem nie tylko diety, ale również regularnej, codziennej aktywności fizycznej.

Źródło: health.usnews.com

efekty taniej diety odchudzającej
Styl życia
Tania dieta odchudzająca - jadłospis do 15 zł  
Ten jadłospis taniej diety odchudzającej pomoże nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i efektywnie schudnąć. Podane przez nas zasady i przepisy są także łatwe do wykonania.

Tania dieta odchudzająca opiera się na niskokalorycznych, łatwo dostępnych i relatywnie tanich produktach. Wcale nie musimy spożywać drogich egzotycznych owoców i superfoods, żeby schudnąć. Sprawdźcie nasz jadłospis taniej diety odchudzającej, która dziennie nie będzie was kosztować więcej niż 15 zł. Zasady taniej diety odchudzającej Tania dieta odchudzająca, jak każda inna dieta redukcyjna  opiera się na zjadaniu ilości kalorii poniżej swojego zapotrzebowania kalorycznego. Musi być jednak także zbilansowana, to znaczy dostarczać nam odpowiedniej ilości białka, tłuszczów, węglowodanów oraz mikroelementów i witamin.  Powinniśmy więc każdego dnia spożywać świeże warzywa oraz owoce i na tym nie warto nadmiernie oszczędzać. Istnieją jednak sposoby, aby obniżyć koszty zdrowej diety - wystarczy wybierać świeże produkty sezonowe, które w danym okresie mają niższą cenę. Jeśli jesteśmy fanami jakiegoś konkretnego produktu, na przykład truskawek, to dobrym sposobem jest kupowanie ich na zapas i mrożenie.  W taniej diecie odchudzającej warto znaleźć swoje ulubione budżetowe źródło białka . Na przykład zamiast fileta z kurczaka warto wybierać polędwiczki, a zamiast drogich sznycli z indyka sięgać po mięso mielone z indyka. Jeśli lubimy warzywa strączkowe, zamiast wybierać te w puszce, warto kupować większe opakowanie suchej ciecierzycy czy fasoli i samodzielnie namoczyć ją oraz ugotować. Jadłospis w taniej diecie odchudzającej Nasz jadłospis na tanią dietę odchudzającą jest zgodny z piramidą żywienia i zakłada spożywanie pięciu porcji warzyw i owoców każdego dnia. Warto do swojego codziennego jadłospisu wprowadzić 2-3 litry niegazowanej wody. Podane porcje można zastosować jeśli po prostu chcemy się zdrowo odżywiać. Jeśli...

dieta grejpfrutowa
iStock
Styl życia
Dieta grejpfrutowa - zasady, efekty, jadłospis
Dieta grejpfrutowa polega na dość rygorystycznym obcięciu kalorii i spożywaniu grejpfruta minimum 2 razy dziennie. Podczas takiej diety możecie schudnąć kilka kilogramów w miesiąc, jednak nie jest ona zbyt zdrowa.

Dietę grejpfrutową możemy stosować maksymalnie dwa tygodnie. W innym przypadku trzeba ją trochę zmodyfikować i zwiększyć ilość kalorii, którą będziemy przyjmować każdego dnia. Przygotowaliśmy dla przykładowy 3-dniowy jadłospis na posiłki w diecie grejpfrutowej. Zasady diety grejpfrutowej Dieta grejpfrutowa należy do diet rygorystycznych o bardzo niskiej kaloryce. Zakłada się w niej spożywanie nie więcej niż 1000 kcal dziennie. Dodatkowo do minimum dwóch posiłków dziennie należy spożywać grejpfruty. Warto wiedzieć, że jest to dieta głodówkowa, która nie jest polecana przez lekarzy. W żadnym przypadku nie powinno się jej stosować dłużej niż dwa tygodnie, gdyż może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Dodatkowo dieta ta zakłada stosowanie podstawowych zasad zdrowej diety: unikanie smażenie potraw,  używanie soli w drobnych ilościach, picie minimum 2 litry wody dziennie, spożywanie dużej ilości warzyw i niskokalorycznych owoców. Zobacz także: Dieta jajeczna - jak szybko schudnąć w tydzień? Efekty stosowania diety grejpfrutowej Z pewnością można uznać, że dieta grejpfrutowa przynosi oczekiwane efekty. Podczas takiej diety możemy chudnąć nawet 4-5 kg w ciągu miesiąca. Wynika to z faktu bardzo niskiej kaloryki, a nie samego faktu jedzenie grejpfrutów. Niestety, taka dieta nie zapewni nam minimalnej ilości kalorii, jaki powinien przyjmować organizm. Prowadzi więc do dużego osłabienia i innych niepożądanych skutków ubocznych. Dodatkowo jest bardzo duże ryzyko wystąpienia efektu jojo . Przez spożywanie małej ilości pożywienia nasz metabolizm spowolni, a po zakończeniu diety wrócimy do poprzedniej wagi. Przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej Poniżej znajdziecie przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej. Pamiętajcie jednak,...

zdrowy obiad w diecie na płaski brzuch
Arx0nt/iStock
Styl życia
Dieta na płaski brzuch - zasady, jadłospis. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha?
Dieta na płaski brzuch powinna być oparta na deficycie kalorycznym, który sprawi, że pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu. Przygotowałyśmy dla was przykładowy jadłospis 1600 kcal, który świetnie sprawdzi się w diecie odchudzającej. Warto również uważać na wzdęcia – sprawdźcie, jakich produktów należy unikać.

Dieta na płaski brzuch powinna być oparta o dużą ilość warzyw, owoców oraz picie odpowiedniej ilości płynów bez cukru. Koniecznie musimy unikać fast-foodów i smażenia, ale pamiętajcie, że niektóre zdrowe produkty są wysokokaloryczne i również powodują tycie! Wzdęcia są najczęściej wynikiem jedzenia dużej ilość tłustych potraw, nabiału, ale powodują je również niektóre warzywa i owoce, np. jabłka. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha? Dieta na płaski brzuch , która zredukuje nam ilość tkanki tłuszczowej, powinna być zdrową, zbilansowaną dietą opartą o deficyt kaloryczny. W skrócie powinniśmy jeść mniej kalorii, niż potrzebuje nasz organizm, dzięki czemu będzie on pobierał energie z innego źródła, między innymi tłuszczu. Z naszego pełnego zapotrzebowania kalorycznego odejmujemy od 300 do 500 kcal , lecz nie mniej niż nasze podstawowe zapotrzebowanie dzienne. Podstawowe potrzebowanie dziennie na energię to ilość kalorii, którą musimy zjeść, by nasz organizm prawidłowo pracował. Najlepiej obcinać kalorie stopniowo, tak by organizm nie spowolnił metabolizmu. Aby schudnąć 1 kilogram, musimy spalić aż 7000 kcal. W przypadku deficytu 300 kcal zajmie nam to około 23-24 dni, przy deficycie 500 kcal jedynie dwa tygodnie . Co jeść, by utrzymać deficyt kaloryczny ? Oto kilka naszych tipów: Każdy posiłek powinien się składać w minimum 50% z warzyw lub owoców, przy czym 3 z 4-5 posiłków powinny opierać się na warzywach. Warzywa mają mało kalorii i możemy je jeść właściwie bez ograniczeń, dlatego łatwo osiągnąć poczucie sytości. Do picia wybierajmy wodę, niesłodzoną herbatę lub kawę. Najlepszymi sposobami przygotowywania potraw jest gotowanie, duszenie, gotowanie na parze lub pieczenie. Przygotowujmy własny dressing do sałatek, na...

Dieta
Styl życia
Dieta bez węglowodanów – zasady i efekty
Dieta bez węglowodanów może w szybki sposób pomóc nam pozbyć się kilku kilogramów. Niestety jej zasady są bardzo restrykcyjne i wyklucza ona spożywanie między innymi pieczywa, masła i mleka. Sprawdźcie, czym możecie je zastąpić oraz jak bezpiecznie wykluczyć z jadłospisu kaloryczne składniki.

Dieta bez węglowodanów wbrew pozorom nie zabrania nam spożywania sycących i zróżnicowanych posiłków. Decydując się na nią  wykluczycie z jadłospisu kaloryczne składniki i jednocześnie będziecie miały możliwość komponowania kolorowych, wartościowych i smacznych posiłków. Zobaczcie, co jeszcze możecie dzięki niej zyskać. Na czym polega dieta bez węglowodanów? Dieta niskowęglowodanowa może całkowicie wykluczać lub znacznie ograniczać węglowodany w naszym jadłospisie. Świetnie nadaje się dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów bez codziennych treningów i aktywności fizycznej . Dzięki spożywaniu mniejszej ilości węglowodanów, nie będą one odkładały się w organizmie i nie zostaną przetworzone na zbędną tkankę tłuszczową . Zobaczcie, z czego należy zrezygnować podczas stosowania tej diety: Kasza, ryż oraz mąka i przetwory mączne, takie jak chleb, bułki i bagietki Warzywa strączkowe Warzywa zawierające dużą ilość skrobi, np. ziemniaki Owoce zawierające skrobię, np. banany i czereśnie Dania typu fast-food Desery, głównie wypieki W diecie bez węglowodanów możecie natomiast spożywać szereg lekkich do strawienia warzyw oraz praktycznie wszystkie rodzaje mięsa i ryb . Do listy składników, które warto włączyć do swojego jadłospisu należą: Orzechy zawierające zdrowe tłuszcze Ryby i owoce morza Czerwone mięso Dziczyzna Mięso z kurczaka Warzywa pozbawione skrobi, np. ogórki, pomidory, szparagi, brokuł, szpinak i sałatę Owoce pozbawione skrobi: maliny, borówki oraz truskawki Dużą ilość wody Kawę, jednak mleko należy zastąpić śmietanką Zobacz także: Napar z liści laurowych - jak działa na skórę i włosy? Jak stosować dietę...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Domowe zabiegi, dzięki którym przygotujesz swoje ciało na lato

„Stały się elementem mojej codziennej rutyny, przez cały dzień czuję się świeżo!”. Te antyperspiranty to prawdziwy hit!
PIELĘGNACJA

Stres, upał, ruch? Oto antyperspirant do zadań specjalnych!

philips lumea
Pielęgnacja

Ambasadorka KWC przetestowała depilator IPL Philips Lumea 9000!

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up

Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury

Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!

Laura Osakowicz Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury

Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie

Laura Osakowicz
Trendy w paznokciach 2022
Manicure

Modne paznokcie 2022: Trendy z Instagrama - TOP 17 stylizacji 

Laura Osakowicz Sylwia Przygoda
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja

Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?

Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury

Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]

Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure

Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja

Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?

Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja

Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?

Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure

Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury

Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure

Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure

Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja

Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC

Dominika Zabost