Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
YSL
Wyniki testu
tolpa authentic
Wyniki testu
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Wyniki testu
Kosmetyki Maybelline
Wyniki testu
BeBio samoopalacze
Chcę testować
Faceboom skin dopamine
Chcę testować
Garnier Vitamin C
Wyniki testu
AA Yoummy Skin Peach Flawless
Chcę testować
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Wyniki testu
tresemme 1 minute
Wyniki testu
Miya Cosmetics - myCLEANhero, mySOFTemulsion
Chcę testować
L`Biotica Biovax Ultra Green For Brunette
Laureaci
Phyto Paris
Laureaci
dermedic Hydrain3 Hyaluro
Laureaci
najlepsze diety odchudzające efekty
Prostock-Studio/iStock
Styl życia

Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report

To TOP 4 najlepsze diety odchudzające 2022 roku według rankingu U.S. News & World Report. Ocenione zostały zarówno na podstawie szybkości utraconych kilogramów, jak i walorów zdrowotnych. Na tych dietach możecie schudnąć nawet 1 kg w skali tygodnia, i kilkanaście lub kilkadziesiąt kilogramów w ciągu roku!

Najlepsze diety odchudzające, które znajdziecie w zestawieniu, oparte są na ograniczaniu niektórych grup posiłków, co wpływa na ich kaloryczność. W zależności od wybranej diety powinniśmy zminimalizować ilość spożywania węglowodanów, mięsa, wysokokalorycznej żywności lub zastąpić klasyczne posiłki zdrowymi zamiennikami. Sprawdźcie, na czym polega dieta Atkinsa, dieta wolumetryczna i inne diety odchudzające tego roku!

Spis treści:

 1. Szybka dieta odchudzająca Atkinsa
 2. Flexitarianzm - zdrowa dieta odchudzająca
 3. Prosta dieta odchudzająca wolumetryczna
 4. Skuteczna dieta odchudzająca Weight Watchers

Chcesz mieć piękne włosy? Zapomnij o... diecie!

Szybka dieta odchudzająca Atkinsa

Dieta Atkinsa jest dietą niskowęglowodanową. Składa się z czterech faz, zaczynamy od przyjmowania niewielkiej ilości węglowodanów i stopniowo jemy ich coraz więcej. W fazie pierwszej dozwolone jest 20 gramów dziennie, ale aż od 12 do 15 gramów powinno pochodzić warzyw podstawowych bogatych w błonnik. Takie parametry mają być idealne do bardzo szybkiej utraty wagi. Teoria tej diety opiera się na tym, że ograniczając węglowodany, organizm musi korzystać z innego źródła energii, a mianowicie zmagazynowanego tłuszczu.

dieta Atkinsa
Aamulya/iStock

Istnieją też dwie inne wersje diety Atkins:

 • Atkins 40 dla osób, którzy mają mniej niż 40 funtów do zrzucenia (do około 18 kg),
 • Atkins 100 dla osób dążących do utrzymania obecnej wagi.

Podstawowe zasady:

 1. Minimum 12 do 15 gramów węglowodanów netto dziennie, głównie w oparciu o warzywa.
 2. Trzy porcje białka o wadze od 4 do 6 uncji dziennie.
 3. Dwie do czterech porcji dodanego tłuszczu dziennie.

Spadek wagi zależy od wielu czynników - wagi początkowej, tego jak nasza dieta dokładnie wygląda, ile się ruszamy. Na podstawie badań oceniono, że średnio traci się na niej około 8 kg w okresie od 6 miesięcy do 12, jednak badania te nie brały pod uwagę innych parametrów. Średnio na diecie w ciągu roku można pozbyć się około 11% pierwotnej wagi, jednak po zakończeniu diety badani tyli zazwyczaj o około 3%.

Flexitarianzm - zdrowa dieta odchudzająca

Flexitarianizm zakłada, że nie musimy całkowicie eliminować mięsa, aby czerpać korzyści zdrowotne z wegetarianizmem. W tej diecie chodzi o to, by żywić się wegetariański przez większość czasu, ale można również co jakiś czas zjeść posiłek z mięsem. Osoby stosujący tę dietę nie tylko schudną, ale mogą poprawić ogólny stan zdrowia. Pamiętajmy jednak, że na tej diecie nie schudniemy w ciągu miesiąca.

Przy tej diecie zdecydowanie rzadziej pojawiają się:

 • choroby serca,
 • cukrzyca,
 • nowotwory.

flexitarianizm
vaaseenaa/iStock

Osoby na tej diecie mają tendencję do spożywania mniej kalorii, mniej ważą i mają niższy wskaźnik tkanki tłuszczowej niż osoby jedzące mięso na co dzień. Niestety nie mamy tutaj gwarancji schudnięcia, gdyż musimy zwrócić uwagę także na to, jakie posiłki spożywamy. Jeśli położymy nacisk na roślinną część diety i kaloryczność posiłków, to z pewnością zrzucimy wagę. Chodzi tutaj przede wszystkim o jedzenie dużej ilości owoców, warzyw, fasoli, soczewicy i produktów pełnoziarnistych, które są bardzo sycące, ale mają mało kalorii. W innym przypadku możemy nawet przytyć, gdyż flexiwegetarianizm może się opierać również na fast-foodach, słodyczach i niezdrowych przekąskach.

Zobacz także: Jak schudnąć 10 kg? Ćwiczenia, dieta, przykładowy jadłospis

Prosta dieta odchudzająca wolumetryczna

Wolumetryzm jest bardziej podejściem do jedzenia niż dietą ustrukturyzowaną. Chodzi o to, by skupiać się w swojej diecie na odpowiednich grupach produktów i ograniczać inne. 

Jedzenie podzielone jest na cztery grupy:

 • kategoria pierwsza (bardzo niska gęstość): obejmuje owoce i warzywa z małą zawartością skrobii, beztłuszczowe mleko i zupę na bazie bulionu.
 • kategoria druga (o niskiej gęstości): obejmuje owoce i warzywa ze skrobią, zboża, płatki śniadaniowe, niskotłuszczowe mięso, rośliny strączkowe i niskotłuszczowe dania z mieszanki składników z różnych grup,
 • kategoria trzecia (średnia gęstość): obejmuje mięso, sery, pizzę, frytki, sosy, pieczywo, lody i ciasto,
 • kategoria czwarta: (o dużej gęstości): obejmuje krakersy, chipsy, cukierki , ciastka, orzechy, masło i olej.

W diecie skupiamy się pierwszej i drugiej grupie, pilnujemy wielkości porcji w kategorii trzeciej i jak najbardziej ograniczamy spożywanie produktów z kategorii czwartej.

dieta wolumetryczna
Kiwis/iStock

Ta dieta nie ma ścisłych zasad, dlatego bardzo ciężko ocenić ile kilogramów możemy na niej dokładnie schudnąć. W badaniach obliczono jednak, że już zastąpienie jednego posiłku kategorii czwartek na posiłek kategorii pierwszej lub drugiej pomoże nam pozbyć się około 5 kg w ciągu roku. W przypadku bardzo rygorystycznego podejścia do diety, możemy stracić nawet kilkanaście lub więcej kilogramów w ciągu roku.

Skuteczna dieta odchudzająca HMR Program

HMR program to nie sama dieta, a pełen program zmiany stylu życia, którego celem jest zmniejszenie kalorii poprzez zastąpienie posiłku dodatkiem owoców i warzyw, aby stworzyć sycące, pożywne, niskokaloryczne posiłki i przekąski. Opiera się na holistycznej strategii zdrowego i zrównoważonego stylu życia, takich jak zwiększenie aktywności fizycznej i przyjęcie zdrowszych nawyków żywieniowych.

Zasady:

 1. Spożywanie zamienników posiłków HMR – niskokaloryczne koktajle, posiłki, batony odżywcze i wieloziarniste płatki na ciepło – są spożywane zamiast innych posiłków i przekąsek.
 2. Spożywanie owoców i warzyw, które są naturalnie niskokaloryczne, pomaga wypierać z diety produkty wysokokaloryczne.
 3. Posiłki, które są połączeniem owoców, warzyw i zamienników posiłków HMR.
 4. Aktywność fizyczna.

Na tej diecie traci się średnio do 10 kg. Przy rygorystycznym przestrzeganiu programu około 18 kg w 18 tygodni, oznacza to stratę 1 kg dziennie. Takie dobre wyniki są efektem nie tylko diety, ale również regularnej, codziennej aktywności fizycznej.

Źródło: health.usnews.com

składniki dozwolone na diecie Atkinsa
Aamulya/iStock
Styl życia
Dieta Atkinsa - zasady i efekty najlepszej diety na szybkie odchudzanie
Dieta Atkinsa to najlepsza dieta na szybkie odchudzanie według rankingu U.S. News & World Report. Polega ona na bardzo dużym ograniczeniu spożywania węglowodanów na rzecz wysokobiałkowych posiłków. Sprawdźcie, jakie efekty możecie uzyskać i czym się różni od diety ketogenicznej.

Dieta Atkinsa to dieta czasowa, która podzielona jest na kilka faz. Ma ona na celu wprowadzenie organizmu w stan krótkiej ketozy, dzięki której możemy schudnąć nawet od 5 do 10 kg. Dieta ta zbiera dość pozytywne opinie, bo jest efektywna i sycąca, jednak zdecydowanie nie sprawdzi się u każdego. Spis treści: Na czym polega dieta Atkinsa? Zasady diety Atkinsa Efekty diety Atkinsa Produkty dozwolone na diecie Atkinsa Dieta Atkinsa - przykładowy jadłospis fazy I Opinie o niskowęglowodanowej diecie Atkinsa Dieta Atkinsa a dieta ketogenna Na czym polega dieta Atkinsa Dieta Atkinsa to dieta, która polega na znacznym ograniczeniu węglowodanów i wprowadzenie organizmu w stan tymczasowej ketozy. Dzięki temu mocno zmniejszamy kaloryczność naszych posiłków, a jednocześnie jesteśmy bardzo nasyceni, dzięki dużej podaży białka do organizmu. Chodzi o to, że ograniczając węglowodany, organizm korzysta z alternatywnego źródła energii, czyli zmagazynowanego tłuszczu. Zasady diety Atkinsa Podstawowe zasady diety Atkinsa: Mocne ograniczenie spożywanych węglowodanów. Minimum 12 do 15 gramów węglowodanów netto dziennie powinna pochodzić z warzyw. W pierwszym etapie nie należy też przekraczać sumy 20 gramów dziennie. Trzy porcje białka dodawanego do posiłków w ciągu dnia. Dwie do czterech porcji tłuszczu dziennie. Cukrów nigdy nie łączyć z jajkami oraz tłuszczami pochodzenia zwierzęcego. Spożywanie 4–5 posiłków w równych odstępach czasu. Odstawienie kawy oraz używek, m.in. alkoholu, papierosów. Picie minimum 2 l wody dziennie. Efekty diety Atkinsa Dieta Atkinsa to przede wszystkim dieta odchudzająca , której efektem jest szybka redukcja w wagi w krótkim odstępie...

efekty taniej diety odchudzającej
Styl życia
Tania dieta odchudzająca - jadłospis do 15 zł  
Ten jadłospis taniej diety odchudzającej pomoże nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale i efektywnie schudnąć. Podane przez nas zasady i przepisy są także łatwe do wykonania.

Tania dieta odchudzająca opiera się na niskokalorycznych, łatwo dostępnych i relatywnie tanich produktach. Wcale nie musimy spożywać drogich egzotycznych owoców i superfoods, żeby schudnąć. Sprawdźcie nasz jadłospis taniej diety odchudzającej, która dziennie nie będzie was kosztować więcej niż 15 zł. Zasady taniej diety odchudzającej Tania dieta odchudzająca, jak każda inna dieta redukcyjna  opiera się na zjadaniu ilości kalorii poniżej swojego zapotrzebowania kalorycznego. Musi być jednak także zbilansowana, to znaczy dostarczać nam odpowiedniej ilości białka, tłuszczów, węglowodanów oraz mikroelementów i witamin.  Powinniśmy więc każdego dnia spożywać świeże warzywa oraz owoce i na tym nie warto nadmiernie oszczędzać. Istnieją jednak sposoby, aby obniżyć koszty zdrowej diety - wystarczy wybierać świeże produkty sezonowe, które w danym okresie mają niższą cenę. Jeśli jesteśmy fanami jakiegoś konkretnego produktu, na przykład truskawek, to dobrym sposobem jest kupowanie ich na zapas i mrożenie.  W taniej diecie odchudzającej warto znaleźć swoje ulubione budżetowe źródło białka . Na przykład zamiast fileta z kurczaka warto wybierać polędwiczki, a zamiast drogich sznycli z indyka sięgać po mięso mielone z indyka. Jeśli lubimy warzywa strączkowe, zamiast wybierać te w puszce, warto kupować większe opakowanie suchej ciecierzycy czy fasoli i samodzielnie namoczyć ją oraz ugotować. Jadłospis w taniej diecie odchudzającej Nasz jadłospis na tanią dietę odchudzającą jest zgodny z piramidą żywienia i zakłada spożywanie pięciu porcji warzyw i owoców każdego dnia. Warto do swojego codziennego jadłospisu wprowadzić 2-3 litry niegazowanej wody. Podane porcje można zastosować jeśli po prostu chcemy się zdrowo odżywiać. Jeśli...

dieta grejpfrutowa
iStock
Styl życia
Dieta grejpfrutowa - zasady, efekty, jadłospis
Dieta grejpfrutowa polega na dość rygorystycznym obcięciu kalorii i spożywaniu grejpfruta minimum 2 razy dziennie. Podczas takiej diety możecie schudnąć kilka kilogramów w miesiąc, jednak nie jest ona zbyt zdrowa.

Dietę grejpfrutową możemy stosować maksymalnie dwa tygodnie. W innym przypadku trzeba ją trochę zmodyfikować i zwiększyć ilość kalorii, którą będziemy przyjmować każdego dnia. Przygotowaliśmy dla przykładowy 3-dniowy jadłospis na posiłki w diecie grejpfrutowej. Zasady diety grejpfrutowej Dieta grejpfrutowa należy do diet rygorystycznych o bardzo niskiej kaloryce. Zakłada się w niej spożywanie nie więcej niż 1000 kcal dziennie. Dodatkowo do minimum dwóch posiłków dziennie należy spożywać grejpfruty. Warto wiedzieć, że jest to dieta głodówkowa, która nie jest polecana przez lekarzy. W żadnym przypadku nie powinno się jej stosować dłużej niż dwa tygodnie, gdyż może negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Dodatkowo dieta ta zakłada stosowanie podstawowych zasad zdrowej diety: unikanie smażenie potraw,  używanie soli w drobnych ilościach, picie minimum 2 litry wody dziennie, spożywanie dużej ilości warzyw i niskokalorycznych owoców. Zobacz także: Dieta jajeczna - jak szybko schudnąć w tydzień? Efekty stosowania diety grejpfrutowej Z pewnością można uznać, że dieta grejpfrutowa przynosi oczekiwane efekty. Podczas takiej diety możemy chudnąć nawet 4-5 kg w ciągu miesiąca. Wynika to z faktu bardzo niskiej kaloryki, a nie samego faktu jedzenie grejpfrutów. Niestety, taka dieta nie zapewni nam minimalnej ilości kalorii, jaki powinien przyjmować organizm. Prowadzi więc do dużego osłabienia i innych niepożądanych skutków ubocznych. Dodatkowo jest bardzo duże ryzyko wystąpienia efektu jojo . Przez spożywanie małej ilości pożywienia nasz metabolizm spowolni, a po zakończeniu diety wrócimy do poprzedniej wagi. Przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej Poniżej znajdziecie przykładowy jadłospis diety grejpfrutowej. Pamiętajcie jednak,...

zdrowy obiad w diecie na płaski brzuch
Arx0nt/iStock
Styl życia
Dieta na płaski brzuch - zasady, jadłospis. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha?
Dieta na płaski brzuch powinna być oparta na deficycie kalorycznym, który sprawi, że pozbędziemy się nadmiaru tłuszczu. Przygotowałyśmy dla was przykładowy jadłospis 1600 kcal, który świetnie sprawdzi się w diecie odchudzającej. Warto również uważać na wzdęcia – sprawdźcie, jakich produktów należy unikać.

Dieta na płaski brzuch powinna być oparta o dużą ilość warzyw, owoców oraz picie odpowiedniej ilości płynów bez cukru. Koniecznie musimy unikać fast-foodów i smażenia, ale pamiętajcie, że niektóre zdrowe produkty są wysokokaloryczne i również powodują tycie! Wzdęcia są najczęściej wynikiem jedzenia dużej ilość tłustych potraw, nabiału, ale powodują je również niektóre warzywa i owoce, np. jabłka. Co jeść, żeby schudnąć z brzucha? Dieta na płaski brzuch , która zredukuje nam ilość tkanki tłuszczowej, powinna być zdrową, zbilansowaną dietą opartą o deficyt kaloryczny. W skrócie powinniśmy jeść mniej kalorii, niż potrzebuje nasz organizm, dzięki czemu będzie on pobierał energie z innego źródła, między innymi tłuszczu. Z naszego pełnego zapotrzebowania kalorycznego odejmujemy od 300 do 500 kcal , lecz nie mniej niż nasze podstawowe zapotrzebowanie dzienne. Podstawowe potrzebowanie dziennie na energię to ilość kalorii, którą musimy zjeść, by nasz organizm prawidłowo pracował. Najlepiej obcinać kalorie stopniowo, tak by organizm nie spowolnił metabolizmu. Aby schudnąć 1 kilogram, musimy spalić aż 7000 kcal. W przypadku deficytu 300 kcal zajmie nam to około 23-24 dni, przy deficycie 500 kcal jedynie dwa tygodnie . Co jeść, by utrzymać deficyt kaloryczny ? Oto kilka naszych tipów: Każdy posiłek powinien się składać w minimum 50% z warzyw lub owoców, przy czym 3 z 4-5 posiłków powinny opierać się na warzywach. Warzywa mają mało kalorii i możemy je jeść właściwie bez ograniczeń, dlatego łatwo osiągnąć poczucie sytości. Do picia wybierajmy wodę, niesłodzoną herbatę lub kawę. Najlepszymi sposobami przygotowywania potraw jest gotowanie, duszenie, gotowanie na parze lub pieczenie. Przygotowujmy własny dressing do sałatek, na...

Nasze akcje
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
skincycling
Pielęgnacja
Co o metodzie #skincycling sądzą eksperci?
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Test serum złuszczającego Health Labs Care Glow On
Pielęgnacja
Test redakcji: Przetestowałam serum złuszczające do ciała Health Labs Care. Pozbyłam się krostek na ramionach w tydzień! 
Współpraca reklamowa
Test transparentnego żelu modelującego brwi More4Care
Pielęgnacja
Przetestowałam transparentny żel modelujący brwi od More4Care i uzyskałam efekt jak po laminacji
Współpraca reklamowa
wit. c 15% meseboost
Pielęgnacja
Krem i serum do twarzy Vit. C 15% od mesoBOOST® przetestowane przez Top Recenzentki
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost