Lactacyd, Femina, Emulsja do higieny intymnej

Powiększ Lactacyd, Femina, Emulsja do higieny intymnej
Produkt dostępny w 2 sklepach. Cena już od 14,88 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: patt

Bardzo łagodna, nie zawierająca mydła emulsja. Specjalna formuła zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać naturalną równowagę pH pochwy i chroni jej błonę śluzową przed podrażnieniami. Odczyn pH 5.2.

Skład: Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride.

• Bardzo lubię
  • Plusy:
    - wydajny - dobrze się pieni,
    - odświeża na długo,
    - przyjemny zapach,
    - gęsta, aksamitna konsystencja - nie spływa z dłoni;
    - nie podrażnia okolic intymnych.

Minusy:
    - wysoka cena.

Polecam.

Używam tego produktu od: Kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: Kilka

Chcesz pochwalić luelle86 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

DIY ozdobne mydełko

• swietny do mycia twarzy
  • uzywam Lactacydu jako zelu do mycia twarzy - cera mieszania/przetluszczajaca sie, bardzo wrazliwa. Lactacyd jej nie wysusza, a jednoczesnie dobrze zmywa sebum ze strefy T ( zele typu Pysiogel nie radzą sobie z tym)

Używam tego produktu od: od wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić danka82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Mimo chemicznego składu nie raz mnie uratował . Próbowałam innych płynów intymnych, jednak zawsze wracam do niego.
    Plusy:
    - wydajność
    - ładny zapach
    - zgrabne opakowanie (ważne podczas podróży)

Używam tego produktu od: ok 4 lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić nieznajoma0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny
  • Nie rozumiem zachwytów nad tym podrażniającym, wysuszającym "preparatem", do tego jeszcze świerdzącym na kilometr chemią. Zużyłam 1,5 opakowania, a teraz leczę podrażnienia... Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

Chcesz pochwalić Keleno za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecany i uwielbiany
  • Moja ulubiona firma i zaufana do higieny intymnej emulsji używam podczas codziennej kąpieli, ma bardzo przyjemny delikatny zapach i nie uczula, ale przede wszystkim fantastycznie odświeża. Często kupuję go na promocji za około 9 zł w Rossmanie. Płyn doskonale łagodzi podrażnienia i zdecydowanie polecam całą serię lactacyd

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania z pompką

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić graszka80 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy z najlepszych
  • Stosuję do mycia okolic intymnych tylko tej emulsji już od ok. 10 lat i jestem bardzo zadowolona. Wcześniej często miałam problemy z różnymi podrażnieniami i infekcjami a odkąd używam Lactacyd wszystko jest dobrze.

Ilość zużytych opakowań: ciężko stwierdzić- kilkaset całych opakowań

Chcesz pochwalić stysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • "Nic tam nie ma."
  • Lactacyd cieszy się sporą popularnością odkąd sięgam pamięcią. W mojej łazience gościł kilkakrotnie, ale już nie zagości. Dlaczego? Zacznijmy od początku

Jeszcze w gimnazjum kupiłam raz tą emulsję i byłam z niej zadowolona. Długo, w przeciwieństwie do innych żeli do higieny intymnej, utrzymywała świeżość i uczucie komfortu. Jednakże kwestie finansowe jak i ówczesne ograniczenie miejsca kupienia (tylko apteki) zadecydowały, że więcej nie sięgnęłam po Lactacyd.
    Dopiero na studiach do niego wróciłam, zyskał na takiej popularności, że można go znaleźć w każdej drogerii czy markecie. Formuła również się zmieniła i tutaj jest pies (Lactacyd?) pogrzebany

Skład obfituje w SLS, PEG, parabeny i sztuczne składniki, jakiekolwiek wyciągi i substancje pochodzenia naturalnego znajdują się na szarym końcu (po perfumach!). No ale skoro już kupiłam to zużyję, przecież nie wyrzucę i radośnie korzystałam z tej emulsji dopóki.. nie nabawiłam się INFEKCJI!

Z wiadomych przyczyn udałam się do ginekologa. Pani doktor odradziła mi tego typu emulsje, twierdząc że nic dobrego tam nie ma, a kosztuje majątek. Do higieny intymnej zalecono mi zwykłe mydło dla dzieci i odkąd go używam nie mam absolutnie żadnych problemów.

Podsumujmy
    Plusy to ładny zapach, dostępność, wydajność, poręczne opakowanie i tyle.
    Minusy natomiast to cena (kilkanaście złotych za buteleczkę), okropny skład i nienajlepsze działanie na okolice intymne.

Czy kupię ponownie? Nigdy w życiu. Kieruję się zaleceniami lekarza i zostaję przy mydle dla dzieci. Odradzam również osobom wrażliwym na infekcje.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Arcymisiek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niegdyś najlepsza
  • Do chwili obecnej zużyłam jakieś 5 opakowań produktu, pierwsze z nich około 8 lat temu. Odpowiadało mi w nim właściwie wszystko - konsystencja ok, nie przecieka przez palce; zapach specyficzny, ale bardzo przyjemny; emulsja dobrze myła i pozostawiała uczucie świeżości. Jednak ostatnio w promocji w Hebe zakupiłam ją za 9.99, a kilka dni później nabawiłam się infekcji. O infekcję mogę obwiniać tylko ją, bo wówczas tylko ją stosowałam. Po wizycie u ginekologa zalecił mi porzucić wszystkie "napakowane chemią podmywacze" i myć się... samą wodą. Nie do końca się go posłuchałam, aczkolwiek emulsję wymieniłam na żel facelle - nie posiada on żadnych "sulfate", a Lactacyd owszem... W dodatku z tego, co sprawdzałam, im nowsza wersja Lactacydu (Sensitive, czy tam Fresh), tym więcej agresywnych składników posiada. Z tego powodu więcej chyba go nie zakupię. Aktualnie myję nim stopy, bo ich w nie jest w stanie mi podrażnić, a jakoś wykorzystać trzeba

Opakowanie z pompką jest świetne - wymierza idealną ilość produktu. Polecam niewrażliwcom.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić szprotka7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • poprostu najlepszy.
  • (+)
    Opakowanie nie duże, ale bardzo wydajne. Buteleczka z pompką (200ml) wystarczy mi nawet do 3 miesięcy. Konsystencja idealna, nie jest zbyt lejąca się, ani też nie ma postaci gęstego żelu. Zapach delikatny, tak samo jak jego działanie. Do momentu, kiedy zdecydowałam się go wypróbować męczyły mnie różnego rodzaju infekcje, podrażnienia, pieczenia, więc uważam, że przyczynił się do eliminacji owych niedogodności. Cena adekwatna, zawsze wybieram promocyjne dwupaki i robię zapas, niestety w UK nie jest dostępny (a powinien!) i zwykle wychodzi drożej. nie zamierzam zmienić na żaden inny i śmiało polecam każdemu.
    (-)
    brak.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić iambere za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny
  • Jedyny, który mogę używać.
    Wszystkie inne zamienniki mnie uczulają, niby to samo, a przeżywam piekło jeśli tylko spróbuję użyć czegoś innego...

+wystarczająco myje
    +jest wydajny (wystarczy kropelka)
    +chroni
    +nie podrażnia (jako jedyny na rynku)

-jak dla mnie za mocno pachnie

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: trudno zliczyć

Chcesz pochwalić Axxxxa za czytelną i pomocną recenzję?