Lactacyd, Femina, Emulsja do higieny intymnej (stara wersja)

Powiększ Lactacyd, Femina, Emulsja do higieny intymnej (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: patt

Bardzo łagodna, nie zawierająca mydła emulsja. Specjalna formuła zawiera kwas mlekowy, który pomaga utrzymać naturalną równowagę pH pochwy i chroni jej błonę śluzową przed podrażnieniami. Odczyn pH 5.2.

Skład: Aqua, Magnesium laureth sulfate, Disodium laureth sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Głyceryl Laurate, Głycol Distearate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Laureth-10, Methyl Isothiazolinone, Methyl Chloro-lsothiazolinone, PEG-7 Głyceryl cocoate, Lactose, Milk Protein, PEG-55 Propylene Głycol Oleate, Propylene Głycol, Phenoxyethanol, Parfume, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Propylene Głycol, Lactic Acid, Sodium Chloride.

• pewniak
  • Stosuję emulsję Lactacyd od 7 lat i nie wyobrażam sobie, by zabrakło tego żelu do higieny intymnej w mojej łazience. Testowałam z ciekawości różne jego wersję i poza "standardową" bardzo przypadł mi do gustu również L. Actifresh, który sprawdza się szczególnie w lecie, a chusteczki Lactacyd są dla mnie produktem absolutnie niezastąpionym w kryzysowych sytuacjach, w pracy, w podróży. Dziwią mnie niepochlebne opinie, które czytam na forum na temat tego produktu. "Stara", czy "nowa" wersja pomarańczowo-białego L., różnica dla mnie jest głównie w szacie graficznej, nie w działaniu.

+ lekka konsystencja, dość płynna, nie kremowa (trzeba uważać, by nie nabrać zbyt dużo produktu, ale są dostępne bardzo wygodne opakowania z pompką, ja zwykle kupuję te o większej pojemności wyposażone właśnie w pompkę)
    + bardzo dobrze się pieni, jest wyjątkowo wydajny
    + nie podrażnia, nie wysusza, po zastosowaniu pozostawia miłe i utrzymujące się uczucie świeżości
    + jestem dość wrażliwa, zwłaszcza jeżeli chodzi o produkty do higieny intymnej, przez cały czas stosowania Lactacydu nie zauważyłam żadnych ujemnych efektów
    + dostępność (można znaleźć nawet w Biedronce)
    + cena normalna, a wydajność produktu bardzo duża
    +/- zapach, specyficzny, raczej przyjemny, dla mnie zupełnie nieprzeszkadzający

Przez 7 lat nie znalazłam minusów, czasem bardziej z musu niż chęci używałam innych produktów do higieny intymnej, za każdym razem nie mogąc się doczekać, kiedy się skończą, by wrócić do sprawdzonego pewniaka.Używam tego produktu od: 7 latIlość zużytych opakowań: oj, dużo

Chcesz pochwalić alchemiczna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki średniczek
  • Zawsze byłam wierna Sorayi lecz chciałam coś zmienić i wypróbować płyn, o którym czytam tyle dobrego i...

opakowanie: poręczna butelka, pompka działa poprawnie
    konsystencja: rzadki płyn w kolorze perłowym
    zapach: delikatny
    Konsystencja płynu jak dla mnie za rzadka, często zanim zdążyłam się umyć część spływała na wannę. Duży plus za pompkę, wiem, że są wersje bez pompki. Nie podrażnia, nie uczula, nie wywołuje pieczenia, nie zauważyłam też, żeby łagodził podrażnienia czy też łagodził stan zapalny. Nie rozumiem wielkiego zachwytu tym płynem, zwłaszcza, że zawiera SLS. Butelka 200 ml wystarczyła mi na miesiąc więc wg mnie jest wydajny. Jak dla mnie taki średniczek. Sama kupiłam 2 butelki od razu, więc skończę 2 i raczej już do niego nie powrócę.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić angela0228 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Było wszystko w porządku, dopóki nie przyszły ostatnie upały. Płyn się sprawdzał, niby wszystko ok, do teraz, na szczęście jestem na finiszu.

Wydajność, to bez wątpienia duży plus. Duża butelka wysarczyła mi na ponad 5 miesięcy,
    Opakowanie, a konkretnie pompka,
    Dobrze się pieni

Zapach, złudzająco przypomina mi mój stary peeling
    Skład, a konkretnie SLS. Są płyny które go nie zawierają
    I co najgorsze, w upalne dni strasznie piecze mnie po nim moja intymna...coś okropnego

Podsumowując: szczerze mówiąc, uważam, że nie jest wart swojej ceny, nie polecam na lato.

Używam tego produktu od: Ponad 5 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Jedno, duże

Chcesz pochwalić Figa634 za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku,bez szału..
  • Zel ten zakupilam w przeliczeniu za jakies 25 zl i nie jest on takiej sumy wart Przedtem uzywalam typowego zelu z funciaka za 5 zl i spisywal sie on o dziwo lepiej niz ten.Na plus fajne trwale opakowanie,buteleczka wyglada na porządną :P Co do samego zelu-robi to co ma robic czyli myje okolice imtymne,nie zauwazylam zeby mnie podraznial,ale jego poprzednik tez tego nie robil a byl 5 x tanszy.Jakiegos super niesamowitego odswiezenia nie zauwazylam,pieni sie tak sobie Nie przekonuje mnie tez jego dziwna konsystencja i kolor-takie rozwodnione mleko..zdecydowanie wolę żelowe produkty.Nie odpowiada mi tez dziwny zapach..Plus za wydajnosc

Używam tego produktu od: ok miesiaca

Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ogólnie się nie czepiam ale...
  • jak widze pieczątke Towarzysto Ginekologiczne .... to se myślę że co proszę ????

Że jak czasami założe adidasy to znaczy że mózgu nie mam ?

Kupiłam bardziej z musu niż chęci , nie było żadnego innego , nie jestem osobą wrażliwą , wiem czego w składzie być nie powinno , jak sięgam to na własną odpowiedzialność i po produkty które nie mają rekomendacji pewnych towarzystw....

Za taki skład to co najwyżej śmiech na sali a nie rekomendacja .

Omijałam szerokim łukiem wspominałam już , z braku laku cóż poradzić , wziendłam, zaś zaznaczę że nie jestem jakaś mega wrażliwa jeśli chodzi o płyny do H. Intymnej używam często i gęsto z SLS w składzie aż w końcu znajdłam bez , ale to już inna historia.

Buteleczka mała , poręczna, bez pompki co jest wadą , sam płyn bardzo rzadki , wystarczyła niewielka ilość , uznajemy za wydajny.

Myje się wiadomo

I

O q..a za przeproszeniem a nie jestem osobą skłonną do przekleństw, piecze ,piecze i ból . szybko woda po chwili ustało, nie żebym od razu do śmieci bo nie , za każdym razem moje Panie to samo , nie wiem co on ma takiego w składzie czego inne nie mają, ale takie coś to nie pamiętam kiedy mi się zdarzyło o ile w ogóle .

Wytrwała w swej głupocie byłam powiem Wam , ale przegrałam tą walkę z kretesem .

Wiem że zapewne zaraz ta recenzja będzie usunięta poprzez to co teraz napisze

Jednakże ...

Jak ? pytam jak można dać rekomendacje płynowi z takim składem ?

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Madziaczek32 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • Niesamowite jak bardzo wydajna jest emulsja przy tak rzadkiej konsystencji.
    Zapach przyjemny, świeży. Nawet mała butelka starcza na bardzo długo. Najlpeszy płyn jaki kiedykolwiek używałam.

Jedyny minus to opakowanie- może kiedyś doczekam się pompki, wtedy byłby idelany.

Ilość zużytych opakowań: 2, w trakcie 3-ciego

Chcesz pochwalić evvek91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdził się
  • Kupiłam tą emulsję, bo zawsze ją widziałam na półce mamy i słyszałam też dużo pochlebnych opinii i postanowiłam wreszcie sprawdzić go na sobie.

+ Konsystencja jest lekka, dość wodnista, trzeba wylewać go ostrożnie, żeby nie przelał się przez rękę. Ma wygląd mlecznej emulsji
    + Jest delikatny, nie podrażnia, zostawia uczucie czystości i świeżości. Używając inne żele miałam z tym problem, ale gdy używam regularnie Lactacydu to widzę różnicę.
    +Zapach jest bardzo delikatny, kremowy.
    + Stosunek ceny do jakości i wydajności jest dobry. Produkt często jest w promocji, więc trzeba być czujnym 1 opakowanie zużyłam w 2 miesiące przy codziennym stosowaniu.

Wad nie zauważyłam.

Na koniec dodam, że nieświadomie kupiłam kolejne opakowanie i okazuje się że jest to nowa wersja i zaczęłam jej już używać. Na pierwszy rzut oka różni się konsystencją - jest gęstsza, bardziej żelowa i przezroczysta. Nie chce jeszcze wyrokować ale wydaje mi się że jest lepsza Z opinią jeszcze poczekam do końca opakowanie.

Chcesz pochwalić Cocomily za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 876 raz(y)
  • NADAL W SKLEPACH I NADAL DOBRA
  • Patrząc na sklepowe półki, nie zauważyłam, żeby to była "stara wersja" czy dział "zapomniane kosmetyki" - produkt jest wszechobecny i miewa się dobrze - a ja miewam się równie dobrze, wrzucając kolejną butelkę do koszyka. Wybieram wersję o pojemności 400 ml z wygodną pompką. Solidny kartonik, data ważności, solidna butelka z nieodkształcającego się plastiku, nieprzezroczysta, czyli aktywne składniki produktu nie są narażone na działanie światła, ładna delikatna szata graficzna, cena zwyczajna.

Gdybym miała oceniać ten kosmetyk sugerując się składem, to skrytykowałabym wiele rzeczy, łącznie z perłowym kolorem produktu (kojarzącym się z wściekle kolorowymi mydłami w płynie z lat 90, dla których porzuciliśmy mydła w kostce używane w latach 80). Ale oceniam ten kosmetyk wyłącznie na podstawie działania - a u mnie jest ono BARDZO dobre, zaś w połączeniu z chusteczkami z tejże serii - wręcz ZNAKOMITE (mimo, że chusteczki są nasączone śmiercionośnymi parabenami )
    Emulsja myje skutecznie i delikatnie, pachnie neutralnie w kierunku ładnie, odświeża i łagodzi. Czego można chcieć więcej? Bardzo pomocny i miły kosmetyk.

Używam tego produktu od: pewnie już kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: sporo, głównie te 400 ml

Chcesz pochwalić BBRAT za czytelną i pomocną recenzję?
  • no dobra - myje ...
  • Dotąd z "rodziny" Lactacyd kupowałam tylko wersję Fresh, którą bardzo lubię.

Ten płyn najpierw kupiłam, skuszona (a jakże ), promocją, a potem poczytałam. I się przeraziłam, bo kosmetyk ma skrajne opinie, a negatywne są głównie o podrażnieniach.

No ale zaczęłam używać i ...

+ podrażnień zero!

+ miły, mydlany, łagodny zapach

+ tradycyjne opakowanie "lactacydowe", mimo braku pompki jest wygodne i obsługiwalne jedną ręką, a to bardzo ważne pod prysznicem

+ wydajny

+ cena, jak za taką wydajność przyzwoita

+ myje, ale ...

no właśnie:

- nie mam poczucia aż takiej i aż tak długiej świeżości jak po wersji fresh, a to dla mnie akurat ważna sprawa, często jestem na nogach po 20 h, bez możliwości odświeżenia się w tym czasie, co w wiadomym czasie u kobiet jest często uciążliwe (choćby i tylko psychicznie )

Może to i tylko jeden minus, al dla mnie istotny i kwalifikuje do kategorii "nie wiem, czy kupię" z naciskiem na "nie".

Niemniej nie mam poza tym zastrzeżeń i uważam, że dla wielu innych może być ok, obiektywnie patrząc.

Podsumowując - solidna trójeczka

Używam tego produktu od: około półtora miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić misianka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Emulsja Lactacyd jest jedną z moich ulubionych "myjków" do intymnej części ciałka Często wracam do niej, plus za skład, za wydajność i skuteczność. Cena mogła być odrobinę niższa, ale w sumie za dobrą jakość jestem w stanie zapłacić więcej. Polecam.

Używam tego produktu od: bardzo dawna
    Ilość zużytych opakowań: kilka ich było ...

Chcesz pochwalić KITKA_23 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij